Body Detox - detoxikační metoda Dr. Mary Staggs

sestavil: Václav
(stránky, které byly použity při sestavování tohoto článku, byly zrušeny)

Body Detox představuje moderní, velice účinný a jednoduchý způsob, jak zbavit buňky toxinů a jak uvést naše energetické pole opět do rovnováhy.

Co je to Body Detox?

Body Detox Body Detox je metoda detoxikace a harmonizace těla. Praktická a jednoduchá detoxikační metoda, která navozuje rovnováhu těla, mysli a ducha a přináší pevné fyzické i duševní zdraví.

Průkopnicí této metody je anglická doktorka naturopatie a homeopatka Mary Staggs, která se dlouhodobě věnuje metodám očisty těla (detoxikace). Na základě svých výzkumů popsala a propaguje podle ní ideální metodu, která dokáže nejen podpořit detoxikaci a vylučování toxinů z lidského organismu, ale zároveň umožňuje přirozeně stimulovat bioenergii těla tak, aby byla v harmonii a stimulovala také jeho vlastní vylučovací systémy.

Podle čínské medicíny, která má více než 4 tisíce let starou tradici, existuje v lidském těle kolem 72 000 neviditelných energetických drah, které vedou tok životodárné energie a nabíjejí náš organizmus. Jestliže dojde na tomto vedení k poruše, či bloku, dochází k nedostatečné práci tělesných systémů a v konečném důsledku k zdravotním problémům.

Tato metoda je součástí tzv. vibrační medicíny, jejímž zakladatelem byl dr. R. Rife, který objevil, že určité el. frekvence zabraňují rozvoji nebezpečných chorob, likvidují bakterie a viry a dokáží tak ochránit naše tělo.

Pro koho je detoxikace Body Detox určena?

Léčebný program BodyDetox prospěje téměř každému, dokonce i těm, kdo si myslí, že jsou úplně zdrávi. Máte-li bolesti, jste-li unavení nebo vyčerpaní, začněte s detoxikací ihned. Váhat by neměl ani ten, kdo pravidelně bere léky. Elektrolytická detoxikace stimuluje vyměšování, takže podporuje uvolňování toxinů a dalších škodlivin. Nenutí však tělo k vylučování vitamínů, minerálů, živin nebo léků.

Ionizační detoxikace nabízí rychlou, účinnou a bezpečnou metodu stimulace a vyvážení bioenergetických polí těla, zlepšuje funkčnost orgánů a podporuje autodetoxikaci. Mějte na paměti, že pokud je vám třicet, čtyřicet nebo padesát, strávili jste stejně tolik let tím, abyste se “dopracovali” ke svému současnému zdravotnímu stavu a toxicitě. Proto vám vřele doporučujeme, abyste pravidelně a průběžně podstupovali stimulační a detoxikační kúru v přístroji Mary Staggs Detox.

Některé indikace a doporučené opakování:

 1. Akutní respirační potíže, třikrát týdně.
 2. Chronické respirační potíže, jednou týdně.
 3. Akutní hepatické problémy, třikrát týdně.
 4. Chronická hepatitida, jednou týdně.
 5. Chřipka u pacientů se silnou konstitucí, dvakrát denně dva až tři dny.
 6. Chřipka u pacientů se slabou konstitucí, jednou za dva dny.
 7. Chronické oběhové problémy, jednou týdně.
 8. Zažívací problémy, dvakrát týdně.
 9. Po vypití velkého množství alkoholu nejdříve za dva dny.
 10. Při potížích souvisejících se stresem třikrát týdně.
 11. U nemocí nebo infekcí močových cest (například u cysticidy) považujeme za optimální dvě až tři kúry týdně, dobré je pít přitom brusinkovou šťávu.
 12. Ženské nemoci, dvakrát až třikrát týdně, není-li pacientka příliš slabá, jinak pouze jednou týdně.
 13. Mužské nemoci, dvakrát až třikrát týdně.
 14. Artritida a revmatické potíže, dvakrát nebo třikrát týdně; u geriatrických nebo velice těžkých případů dbejte na to, aby pacient detoxikoval poprvé nohama a podruhé rukama.
 15. Bolesti hlavy lze zpravidla odstranit dvěma kúrami týdně.

Obecně lze říci, že léky na stimulaci imunitního systému, regulaci určitého nedostatečně fungujícího orgánu nebo na povzbuzení detoxikace jsou považovány za kompatibilní s iontovou koupelí.

Jste-li ovšem na pochybách, poraďte se s lékařem.

Pro koho není detoxikace Body Detox určena?

Kontraindikace Body Detox:

 1. Ten kdo má v těle nějaký implantát fungující na baterie, jako je například kardiostimulátor. Obyčejný kovový implantát nevadí, pokud není voperován do ruky či nohy nebo do jiné části těla, přímo ponořené do lázně.
 2. Lidé, kteří berou léky na úpravu srdečního rytmu nebo kteří trpí hemofilií. Epileptici.
 3. Osoby s transplantovanými orgány nebo bypassem, které mají předepsány léky proti odmítavé reakci organismu.
 4. Rovněž lidé užívající dlouhodobě léky k udržení základních životních funkcí.
 5. Těhotné ženy (cca. po druhém měsíci těhotenství), protože přístroj Mary Staggs Detox je určen pro práci pouze s jedním bioelektrickým systémem, neboť každý systém má svoje osobité vlastnosti. V případě těhotných žen existují dvě bioelektrická pole, která se mohou vzájemně ovlivňovat.

Detoxikační koupel také nepoužívejte při akutních stavech těchto nemocí:

 1. Oblast hlavy: všechna mozková postižení včetně Alzheimera, poškozené oční pozadí, úrazy krční páteře, vyhřezlé plotýnky
 2. Oblast hrudi: tuberkulóza, opakovaně přechozené zápaly plic, rakovina v této oblasti
 3. Břišní dutina: vážná vředová onemocnění žaludku a dvanácterníku, všechny koliky (žlučníku, ledvin, střev)
 4. Oblast pánevního dna: všechny čerstvě vyoperované ženské orgány (vaječníky, děloha, vejcovody) a u mužů čerstvě vyoperovaná prostata - do doby než se organismus konsoliduje
 5. Nohy: trombózy a těžké křečové žíly (hrozí nebezpečí embolie)

Teoretické základy metody Body Detox

Celý svět je jeden jediný oceán elektromagnetických energetických polí, která – ať už se projevují jako vlnění nebo jako částice - mají dvě společné charakteristiky:

 1. pohybují se rychlostí světla,
 2. obsahují elektrické a magnetické složky, které vůči sobě vibrují v pravém úhlu.

Mají-li buňky zdravého lidského organismu záporný potenciál v rozmezí 70-90 milivoltů, probíhá absorpce živin a vylučování toxinů normálně. Oproti tomu stresované nebo poškozené buňky vykazují záporný potenciál v rozmezí 10-20 milivoltů. Takové buňky přijímají minimum živin a vylučují minimum toxinů.

Metoda Body Detox je založena na elektrolýze a podporuje přirozenou detoxikaci, která tělu umožňuje upevnit zdraví. Detoxikace je založena na bioenergetické stimulaci různých tkání, orgánů a systémů, které potom mohou lépe vykonávat svoji detoxikační funkci. Tato stimulace pomáhá obnovit rovnováhu, která zase pomůže upevnit naše zdraví.

Elektrolýza v lázni způsobuje uvolňování různých substancí v důsledku štěpení molekul vody. Ty se přemísťují k elektrodám, nebo jsou jimi vylučovány, a probíhá transformace, která vyústí ve srážení částeček ve vodě, změnu její barvy (závisí na kvalitě použité vody - voda se nemusí zbarvovat), ionizační proces a uvolňování plynů, a to silně ovlivňuje náš organismus. Bioenergetické proudění vyvolané v těle má stimulující účinek na mikrocirkulaci, může pomoci odstranit překážky a podpořit činnost tkání, orgánů a systémových funkcí.


Vloženo: 28.07.2008

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 4
poslední: 28.10.2011 21:49

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

On si mnohý odcvičí půl hodiny a pak se zase s chutí pustí do života - největší chyba. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 1, poslední: 25.06.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 15, poslední: 25.06.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Reiki škodí
komentářů: 55, poslední: 12.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019


Anketa

Měli jste duchovní zážitky?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7813

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0