Co je Taojoga a proč ji cvičit

sestavila: Martina Medvecká Mgr.

Taoistická čínská jóga je praktický systém technik vyvinutých v průběhu několika tisíc let při hledání odpovědí na otázky okolo života a smrti, o původu vesmíru a životních cyklech.

Taojoga

TaojogaTaojoga, kterou na Západ přinesl čínsky Mistr Mantak Chia jako systém Univerzální léčivé Tao je praktický systém seberozvoje a sebeléčení Taojoga, který umožňuje jedinci dosáhnout harmonický vývoj tělesné, duchovní a mentální roviny a tak získat nezávislost na různých úrovních.

Prostřednictvím energetických a meditačních praktik se cvičící učí rozvíjet svou tělesnou energii, uvědomovat si kdy ztrácí energii, uvolňuje napětí, zlepšovat si zdraví, provádět sebeobranu a získat schopnost léčit sebe i druhé.

V procesu vytváření pevného základu zdraví a pohody ve fyzickém těle se také vytváří základ pro rozvoj vlastní duchovní nezávislosti. Během procesu učení se žák učí napájet na přirozené energie Slunce, Měsíce, Země a hvězd a dosáhne se taková úroveň vědomí, v níž se vyvíjí pevné duchovní tělo. Finálním a nejvyšším cílem praxe Taojogy je nadřazenost fyzických hranic prostřednictvím rozvoje duše a ducha v člověku.

Nováček v systému Univerzální léčivé Tao začíná se širokým spektrem cvičení, které rozvíjejí fyzické tělo v účinný a zdravý organismus, schopný mírumilovné existence ve světě, bez napětí a stresů obyčejného, každodenního života.

Přesto se taoista nevyhýbá běžnému životu, ale vnímá ho právě přes energie jin a jang.

Proč cvičit Taojogu?

Před mnoha lety trávili lidé večer pozorováním hvězd, přírody a hlavně věnovali mnoho času sebepozorování. Bylo to ze zvědavosti, ale i z nutnosti odstranit bolest, léčit poranění, porozumět střídání pocitů a na zachování zdraví, síly člověka. Zjistili, že jen tak dokáží přežít - když jsou zdraví, plní síly a emoce je nebudou zmítat a ničit.

Taoisté zaznamenali, že v těle máme životně důležité orgány, které je třeba neustále posilovat energií a zbavovat od toxinů. Na to se v Taojoze využívá každodenní vnitřní úsměv a léčivé zvuky a poklepová detoxikace.

Pomocí vnitřního úsměvu přivádíme pozornost a léčivou energii do orgánů, tak je zahřejeme a dodáme vitalitu. Pomocí léčivých zvuků se nejprve orgány rozvibrují a tak je zbavíme od toxinů, nežádoucího napětí, hořkosti. Při poklepávání se propadají soli, bakterie, viry, odumřelé buňky a vyplavují se přes moč a dech. Když takto pravidelně udržujeme orgány, ty se nám odvděčí svou dlouhodobou až celoživotní funkčností. Proto jsou tyto techniky výbornou prevencí před stárnutím.

Na cvičeních Taojogy se cvičící věnují každému orgánu samostatně a zbavují ho od negativity, chorob, napětí a učí se jak pracovat s emocemi.

Práce s jednotlivými emocemi je velmi důležitá, protože pokud bychom jen cvičili a posilovali se a emoce bychom neřešili, tak dříve či později nás právě nevyřešené, nezvládnuté emoce začnou atakovat.

V Taojoze se pracuje s konkrétními emocemi, které se cvičící učí přesně identifikovat.

Protože každá emoce má energii a sílu (představme si, jakou sílu máme, když se pořádně rozzlobíme), tak v Taojoze se emocí nezbavuje, ale jejich zpracujeme, transformujeme pomocí meditačních technik Fúze a takto zpracované je využijeme na sebeléčení a seberozvoje.

Taostické cvičení

Nedílnou součástí jsou fyzické Taostické cvičení (Tantiencchikung, Železná košile, Taichicchikung), pomocí kterých uvolníme blokády v meridiánech, posílíme, detoxikujeme jednotlivé orgány a dlouhodobě budujeme vnitřní energii a zhušťujeme ji do Tantiénov, kostí, kloubů a šlach.

Pomocí technik Základy II a Kosmického cchikungu se aktivizuje energie Země, Nebe, Kosmu a sbírá se tzv. vnější elixír a buduje se kontakt na nekonečný zdroj energie.

Systém Taojogy začíná základními technikami: Vnitřní úsměv, Léčivé zvuky a mikrokosmická orbit. Více o těchto technikách se dozvíte na www.taojoga-bohemia.cz.


Vloženo: 1.03.2012

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

V dýchání najdete překrásné věci. Na vše se můžete podívat. Jen to pozorovat, na nic nemyslit. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kde začíná lidskost? A kde kon..
komentářů: 3, poslední: 18.01.2018
Jak se pozná láska - láska a p..
komentářů: 1, poslední: 18.01.2018
Jsem snad jinde než ostatní, k..
komentářů: 6, poslední: 18.01.2018
Lepší než seznamka je být sám ..
komentářů: 2, poslední: 10.01.2018

Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 29, poslední: 18.01.2018
Šťastný a naplněný život
komentářů: 32, poslední: 17.01.2018
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 38, poslední: 10.01.2018
Test osobnosti
komentářů: 1, poslední: 7.01.2018
Outdoorové oblečení
komentářů: 18, poslední: 3.01.2018
Kdy jste naposledy viděli svět..
komentářů: 7, poslední: 26.12.2017

Svět barevných balónků
komentářů: 1, poslední: 18.01.2018


Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0