Co je to psychowalkman?

sestavila: Soňa
další informace: psychowalkman.bloguje.cz

Psychowalkman - prodejci uvádí jeho mnohé přednosti. Například snížení hyperaktivity, zlepšení výkonu při testech, zlepšení koncentrace a pozornosti, zlepšení krátkodobé i dlouhodobé paměti, zmírnění podrážděnosti a lehčí formy deprese, lepší integrace pravé a levé hemisféry, zmírnění projevů nespavosti, pomoc při bolestech hlavy a lepší rozhodovací schopnosti.

Jistě jste i vy našli něco v čem by Vám mohl psychowalkman pomoci. Jak přístroje fungují a co od nich skutečně můžeme očekávat?

Psychowalkman - AVS

PsychowalkmanPřístroje v Čechách nazývané psychowalkman jsou výrobci nazývány AVS. Pod zkratkou se skrývá popis funkce přístroje – a tou je Audio Vizuální Stimulace. Jedná se tedy o přístroje stimulující dva lidské smysly, konkrétně zrak a sluch. Proto mají AVS přístroje sluchátka a brýle. Na vnitřní straně brýlí jsou umístěny diody, které směřují k oku. Protože jsou diody oku velice blízko a stimulace může být značně intenzivní, doporučuje se mít zavřené oči.

U nejmodernějších přístrojů, jako je např. Procyon se v návodech dočteme, že výrobce důrazně doporučuje mít zavřené oči v průběhu celé stimulace. Některé AVS přístroje, například David Pal, mají před diodou ještě clonu, která funguje jako rozptylka. Takovýto přístroj je vhodný pro jedince citlivější na světlo nebo pro účely ranního probuzení a navození spánku.

Naopak přístroj s clonou neumožňuje nejzajímavější světelné efekty pro podporu představivosti nebo stimulaci před učením. Ani snížená intenzita světelné stimulace spolu s clonou ovšem neznamená, že přístroje AVS mohou používat všichni.

Účinky psychowalkmanu

Přístroje nejsou vhodné především pro epileptiky a lidi, kteří trpí závažným neurologickým onemocněním. Mnozí výrobci odrazují i před užíváním po konzumaci alkoholu nebo drog. Ženy by přístroj neměly zkoušet poprvé v období těhotenství. Dětem se přístroj také moc nehodí a to zejména proto, že se u nich ještě nemusely projevit sklony k epilepsii.

Na druhou stranu je známo několik studií, kdy se s pomocí AVS přístrojů zlepšil stav dětí s LMD, především díky pozitivním vlivům na soustředění. Jedincům citlivějším na blikající světlo nabízí zajímavou funkci přístroj Procyon. Jedná se o funkci Gansfeld. Jde o stimulaci stálým zdrojem světla, který je možné doplnit lehce blikajícím světlem.

Příště zodpovíme otázky:

  1. Jak AVS funguje?
  2. Jak se ladí mozek?
  3. Jak je použití AVS vhodné?

Vloženo: 28.06.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 3
poslední: 11.08.2013 09:21

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

A najednou pozorujete, že vše pracuje pro vás, všichni lidi, okolnosti, počasí atd. Jen být oddaný a tichý a žít v Jeho přítomnosti. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Zamilovala jsem se do postavy ..
komentářů: 5, poslední: 2.07.2017
Jak voní blížící se smrt?
komentářů: 4, poslední: 15.07.2017
Sexuologická poradna a efektiv..
komentářů: 10, poslední: 17.06.2017

Reiki je mrtvý zdroj
komentářů: 51, poslední: 18.07.2017
Ayahuasca v ČR
komentářů: 51, poslední: 13.07.2017
Nemám motivaci k žití
komentářů: 38, poslední: 6.07.2017
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 72, poslední: 2.07.2017
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 244, poslední: 1.07.2017
Šťastný a naplněný život
komentářů: 28, poslední: 27.06.2017


Anketa

Bylo by moudré zrušit veškeré jaderné zbraně?
-> ->
Celkem hlasovalo: 4616

Copyright © 2007-2017: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0