Energetické léčení: Reiki, Shamballa, Mer-ka-ba

sestavil: Václav

Reiki, Shamballa, Mer-ka-ba, atd... Co z toho je nejlepší? Proč existuje tolik různých zasvěcení a technik? Proč se liší ceny?

Energetické léčení – Reiki, Shamballa, Mer-ka-ba

Na prvním obrázku je zobrazeno, co občas tvrdí lidé okolo mě. Nějakou dobu obvykle pracují s Reiki (rok, dva), pak se dostanou k Shamballe a mluví o tom jako o „nadstavbě Reiki“, tvrdí například, že Reiki je jen pro tělo, ale Shamballa je i pro vzestup ducha apod. Pak se dostanou třeba k Mer-ka-bě a tak dále… Zastánci toho či toho systému vždy uvádí spoustu argumentů o tom, proč je právě ta a ta metoda tou nejvyšší. Zasvěcení jsou občas prezentovány ve významu "čím více zasvěcení, tím lépe".

Tento přístup má ale jednu velikou nevýhodu - je to nekonečný proces, při kterém se stejně nikam nedostaneme, protože když už něco získáme, začneme chtít zase něco dalšího atd. Můžeme si myslet, že s každým zasvěcením máme zase o něco "vyšší vibrace", ale nemusí to být pravda - vibrace máme stále stejné, jen jim chvíli říkáme tak a chvíli zase tak.

Energetické léčení

Energetické léčení – všechno je jedna energie

Když se nad tím vším zamyslíme selským rozumem (+ mé zkušenosti s Reiki), jedná se ve všech případech o to stejné (Reiki, Shamballa, i cokoliv jiného) – o jakýsi způsob práce s energií, energetické léčení. Každý člověk může přenášet různé spektrum energií, ale stále je to jen jedna a ta samá energie – přenáší ji ten samý nervový systém. Pracovat s Reiki znamená, naučit se pracovat s energiemi, rozumět jim. Takže poznáváme energie, které jsou okolo nás, učíme se být s nimi v souladu (energie jako svou zlost, své vášně apod. ne nějakou tzv. multidimenziální energii).

Důležité je, že tímto procesem nic nového nezískáváme, pouze poznáváme to, co už tu je. Takže ať už se zasvěcení jmenují jakkoli, je to jako s jídlem v supermarketu. Můžeme si nakoupit různé potraviny, využít různé akce a slevy, ale pořád je to jen jídlo. To sníme, strávíme ho a jsme zase tam kde dříve. Je jedno kolik jsme toho snědli, stejně tak je jedno kolik zasvěcení jsme obdrželi. Není to důležité.

Dříve či později to stejně všechno překročíme, a pak přestanou postrádat všechny ty zasvěcení smysl. Stejně jako jsme vyrostlli z představy, že jsme děti, vyrosteme i z představy, že máme to a to zasvěcení.

Energetické léčení

Energetické léčení – proč se liší ceny?

S cenami za léčení/zasvěcení to bývá také někdy sranda. Někdo např. vymyslí (tvrdí že vymeditoval/vychanneloval) nový systém Reiki a řekne, že to je mnohem lepší než systém, který všichni znají (třeba tradiční Reiki), řekne že cena je sice 3x větší, ale jedno léčení/zasvěcení v tomto novém systému odpovídá deseti sezením v jiném systému (třeba v tradičním Reiki) a tak tím vlastně hodně získáme. Z doslechu víme, že tradiční Reiki funguje, a dotyčný o sobě prohlašuje, že je Mistr Reiki, takže tomu určitě "musí rozumět" - a tak mu hltáme všechno, co nám říká :)) Já se tomu směji, ale mnoha lidem, kteří mě navštěvují a které ten a ten člověk nalákat na různé zasvěcení, a je to už stálo 20, 30 tisíc a stejně se v jejich životě vůbec nic nezměnilo, a mají pořád ty stejné problémy, moc do smíchu nebývá.

Asi je to dnešní dobou. Slyšíme na to, když se o něčem prohlásí, že to je lepší / novější / silnější než něco jiného, nebo to funguje na 100% na konkrétní nemoc, když obdržíme více sezení/zasvěcení najednou (za sníženou cenu), když víkendový kurz slibuje výsledky celoroční práce na sobě, apod. A hlavně, stále chceme získávat něco nového, namísto toho, aby jsme rozluštili to, co je nyní (co se nám děje v životě, proč se nám to děje apod.)... a tak toho různí lidé využívají.

Energetické léčení – dodatek

Nikoho nemám v úmyslu na cokoliv nalákat. Jen píšu o tom, co vidím, že se okolo děje. Jsou to všechno vlastně jen takové hry. Hry na mistry a žáky, vědomé a nevědomé, dobro a zlo..

Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 7.03.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 18
poslední: 16.12.2013 00:17

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Zkoumáme-li všechny velké pravdy, zjistíme nakonec, že jsou jednoduché a snadno pochopitelné; pokud ne, nejde o velké pravdy. (Napoleon Hill)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0