Energetičtí upíři nebo vlastní nedostatky?

sestavil: Václav

Další text, který jsem sepsal někdy okolo roku 2008/2009. Tentokrát to bude o konfliktech s jinými lidmi.

Energetičtí upíři

Energetičtí upířiPokud mám s někým problém a četl jsem si něco o energetických upírech, může se klidně stát, že začnu předpokládat, že je člověk, s kterým mám problém energetický upír, který mě okrádá o energii.

Najdu si tedy postupy, jak s ním bojovat a začnu okolo sebe tvořit ochranné pole, nosit po těle léčivé kameny, kreslit pod sebe Reiki symboly apod. Tím okolo sebe skutečně vytvořím neviditelnou zeď, které mě bude chránit před okolím. Výsledný efekt bude ale opačný. Proč? Protože ve mně zůstane původní situace nedořešená a při první příležitosti se zase projeví. A vytvořená energetická zeď okolo mě bude oddělovat to co je okolo mě, a tak přijdu o zpětnou vazbu od okolí.

Mimoto, nikomu se nelíbí, když si o něm člověk myslí, že to je energetický upír a energeticky na to i zareaguje. Pokud jsem někde něco četl o černé magii, můžu danou situaci vyhodnotit jako nějaký druh magického útoku a tak se v tom dále motat do nekonečna a znepříjemňovat život sám sobě i ostatním.

Vlastní nedostatky

Zcela jiná situace nastane, pokud začnu hledat příčinu svých problémů sám u sebe. Je to jednoduché. Mám-li s kýmkoli jakýkoliv problém, zamyslím se, co dělám tak, že si tento problém vytvářím.

Někomu můžu nevědomky komplikovat život a pak se strašně divit, že ho komplikuje i on mě. Stále můžu pomlouvat jiné lidi a pak se divit, že i oni mě pomlouvají. Můžu mít s nečím problém, něco v sobě nedořešeného, a potom budu mít problém s každým člověkem, který mi to připomene.

To stejné se děje i na energetické úrovni. Nikdo mi nemůže jen tak brát energii. Energii můžu leda já někomu dobrovolně dát (to se často děje v rodinách, když si například někdo stěžuje, a někdo jiný ho začne litovat), nebo se můžu s někým začít energeticky dohadovat a tak o svou energii přijít (stát názorově proti němu, nesouhlasit s ním, mít z něho strach apod.). Kdybych měl sám v sobě vše dořešeno, nemohl by měl nikdo o žádnou energii připravit.

Tento přístup (každý problém si způsobuji pouze já sám) má dvě veliké výhody. Jednak nemusím nikoho jiného měnit (což většinou v praxi stejně dost dobře ani nejde), a hlavně, když mám s něčím problém, a najdu si v sobě, čím to způsobuji, příště už se stejná situace nebude opakovat. Je to tedy velmi efektivní postup, jak se postupně vymotat ze všeho, co člověka omezuje/trápí.

Odpuštění druhému i sám sobě

Občas se říká, že máme druhému odpustit. Dříve jsem se tomu smál, ale pak jsem na něco přišel jednou ve vaně. Lehl jsem si a relaxoval, vzpomněl si na konkrétní osobu, se kterou mám problém, pak jsem vnímal, kde to vázne – pouštěl jsem si např. stále dokola ten divný pocit z druhé osoby, prožíval ho, nechával se jím ovlivňovat, a pozoroval to. Dýchal jsem jakoby do středu toho všeho, občas si vnitřně popovídal s druhou osobou. Potom jsem si sám pro sebe řekl, že odpouštím sám sobě (za to co jsem udělal druhému) i druhému (za to co on udělal mně).

Často jsem si tak po pár minutách uvědomil něco, co jsem si do této doby neuvědomoval, pochopil něco, co jsem dělal ne úplně dobře, zjistil jsem, že jsem to celé nedorozumění vytvářel já apod. Někdy to bylo k neuvěření - téma, které jsem např. řešil půl roku jsem si ujasnil během pár minut, a to jen tím, že jsem tomu chvíli věnoval pozornost. Potom jsem v sobě něco přenastavil, a když jsem příště potkal dotyčnou osobu - a často jsem ji potkal velmi brzy, chovala se ke mně úplně jinak - a já si říkal „stal se zázrak“. Později jsem si ale uvědomil, že je to naprosto přirozený proces.

Energetičtí upíři, nebo.. ???

Z mého pohledu je tedy teorie energetických upírů jen zamaskováním vlastních nedostatků a mindráků. Proto doporučuji zapomenout na nějaké energetické upíry a věnovat se sám sobě.

Někteří lidé fungují způsobem, že se mohou na první pohled jevit jako energetičtí upíři. Ti, kteří to dělají vědomě, dříve či později narazí. A ti, kteří to dělají nevědomě, potřebují spíše pomoc.

Oni sami si to neuvědomují a proto jim není lehké poradit. Lze je maximálně nasměrovat správným směrem (pokud víme kam), nebo jim jít příkladem.


Vloženo: 18.10.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 8
poslední: 12.03.2015 17:24

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Je 404 druhů nemocí: 101 jich mizí samo od sebe, dalších 101 pomocí správného léku. Dalších 101 pomocí odpovídajících manter a požehnání. Na dalších 101 umřeme, ať děláme cokoli. (Buddha)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0