EPIGENETICKÝ HERBALISMUS nový model uzdravování a prevence

datum: 29.11.2014
okres: Praha
pořadatel: Agentura Ano
adresa: HALA TJ Pankrác, Lomnického 1, Praha 4-Nusle (150 m pěšky od metra C Pražského povstání)

Vloženo: 8.11.2014 21:08

Podrobnosti:

V epigenetickém herbalismu (mohli bychom použít i název fytoterapie) nepoužíváme byliny a přírodní látky, abychom jimi léčili určité nemoci, ale k vypínání nebo zapínání genů, které tyto nemoci způsobují. Přesněji řečeno, používáme je k modulaci jejich exprese. Ani ta nejvíc obávaná nemoc, jako je rakovina, nemůže totiž vzniknout, pokud nejsou vypnuty geny potlačující nádory a naopak zapnuty původně vypnuté onkogeny zároveň spolu s nadměrnou expresí prozánětlivých genů.

Přesto ale geny nejsou naším osudem. To může doložit mnoho praktických příkladů, jako je třeba v této souvislosti často uváděný životní příběh Josephiny Tesaurové, která na konci minulého století byla ve svých dvaadevadesáti letech zcela zdravá, čilá, a žila sama na farmě poblíž Pittsburghu. Na tom by zas nebylo nic tak překvapujícího, kdyby její sestra – jednovaječné dvojče nebyla téměř slepá, netrpěla celou řadou vážných onemocnění, mimo jiné i demencí. Jak je možné, že dvě ženy s naprosto totožnými geny, které vyrůstaly spolu v jedné rodině, celý svůj život prožily prakticky na stejném místě, jsou ve stáří tak nepředstavitelně rozdílné? Jinými slovy: jak je možné, že dva organismy s úplně stejným genotypem, mají tak odlišný fenotyp?

Právě na tuto otázku odpovídá nový, bouřlivě se rozvíjející vědecký obor epigenetika. Podle ní se geny nemohou samy zapnout, ani vypnout, a proto také nerozhodují o našem zdraví nebo nemocech. Představují jen obrovské spektrum možností, jako u zmíněné Josephiny a její sestry. A to, co se z tohoto spektra realizuje, muselo něco vyvolat. Něco, co je ještě nad nimi, co je genetice nadřazené, a tím je působení našeho vnitřního a vnějšího prostředí. Oproti genetice se tak epigenetika („epi“ ve staré řečtině znamená „nad“) zabývá výzkumem molekulárních mechanismů, kterými vnější i vnitřní prostředí řídí genovou expresi, a tudíž bez změny genotypu ovlivňuje náš fenotyp.

Převážná většina nemocí není způsobena genetickými mutacemi (výjimkou je např. cystická fibróza) - podobně jako proces stárnutí, ale právě těmito epigenetikou studovanými vlivy nebo epigenetickou dědičností, jejíž nositeli nejsou geny, nýbrž paměť buněčná, která je změnitelná.

Informace k tématu epigenetiky se můžete dozvědět na přednášce konané v rámci prodejní výstavy Ezotera v Praze. V této přednášce se z časových důvodů nemůžeme zabývat vlivem vnitřního (psycho – spirituálního) prostředí na modulaci genové exprese. Z rozsáhlých možností působení vnějšího prostředí se soustředím na přiblížení problematiky epigenetické fytoterapie založené na hormezi, která představuje jednu z největších možností léčení i těch nejvážnějších nemocí na molekulárním základě, kde vznikají. Epigenetika nám v celém svém rozsahu dává možnost stát se skutečným tvůrcem svého osudu i sebe sama.

Autor článku Milan Calábek bude přednášet na toto téma na výstavě EZOTERA v Praze v sobotu 29.11.2014 v Učebně A od 17.00 hod. Výstava se koná v Hale TJ Pankrác, Lomnického 1, Praha 4 (150 m od metra C Pražského povstání). Podrobný program najdete na www.ezotera.cz/ano


KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Když je všechno Já, tak si přece nebudu ubližovat. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019
Pravda je neschůdná země - Jid..
komentářů: 21, poslední: 20.03.2019
Všetko je to v hlave. Tak sa z..
komentářů: 17, poslední: 12.04.2019
Předání energie jiným...
komentářů: 1, poslední: 18.03.2019

Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 106, poslední: 19.04.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 12, poslední: 13.04.2019
Neviditelné stíny
komentářů: 12, poslední: 19.03.2019
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 266, poslední: 12.03.2019
Duchovno a duchovní
komentářů: 4, poslední: 25.02.2019
zivotni-energie.cz - vyhlidky
komentářů: 14, poslední: 25.02.2019


Anketa

Kolik je vám let?
-> -> -> -> -> -> ->
Celkem hlasovalo: 7727

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0