Floating - relaxace ve stavu beztíže

sestavil: Václav

použitý zdroj: http://www.relaxuj.cz

Floating je jedním z největších objevů zaměřených na relaxaci těla. Je založen na principu beztížného plavání a simulaci dokonalého prostředí Mrtvého moře (je prováděn v teplé, husté a slané tekutině). Nabízí velmi rychlé uklidnění těla i duše a přináší téměř dokonalé uvolnění kloubům a svalům. Floating také redukuje množství stresových biochemických látek.

Jak funguje Floating

Floating - relaxace ve stavu beztížeFloating je zařízení, které bylo vynalezeno v 60. letech v USA. Obsahuje 550 litrů roztoku, ve kterém je rozpuštěno 350 kg soli z Mrtvého moře. Roztok neustále cirkuluje přes dokonalou filtrační jednotku a tím toto zařízení splňuje přísné hygienické podmínky. Floating simuluje prostředí Mrtvého moře, umožňuje beztížné plavání těla na hladině a spolu s teplotou lázně vytváří ideální podmínky pro rehabilitaci a regeneraci fyzických i duševních sil. Krevní tlak se stabilizuje, proud krve přináší více výživných a hojivých látek ke všem buňkám v těle a urychluje tak odplavení odpadních látek. Následkem těchto blahodárných procesů spolu s hlubokou relaxací, uvolnění a dokonalou masáží svalů a páteře umožňuje Floating zlepšení kondice a celkového zdravotního stavu. Ležíte v ideálním tvaru, ze všech stran hýčkán stejnou teplotou, ať již vzduchu nad hladinou nebo magickým roztokem a necháváte na sebe působit minerály z Mrtvého moře, masážní trysky a relaxační hudbu.

Zážitky při Floatingu

Na jaké zážitky se člověk může připravit? Když si představíte, že budete ležet hodinu ve tmě, není to zcela lákavá představa. Ve floatačním tanku je vířivka, perličky a hudba a ovládání světla. To vše si člověk může kdykoli v průběhu floatingu zapnout a vypnout. Tyto prvky jsou zde spíše proto, aby se člověk s novým prostředím seznámil - a tak vyzkouší všecka tlačítka, zjistí, že jsou tam madla, kterých se může držet, že si může zapnout hudbu. Pro hlubší zážitek a hlubší relaxaci je ale doporučuno tyto věci vypnout a jen se vznášet v tichu a tmě, protože pak člověk lépe vnímá uvolnění.

Floating je fyzikálně chemický proces, kdy se od sebe oddálí svalová vlákna, zruší se určité chemické vazby, a nastává uvolnění, hlubší než jaké známe z každodenního života. Po 10 - 15 minutách nastává hlubší uvolnění svalové. Je dobré občas zkontrolovat svoje tělo, zda není někde zatnutý sval - protože když jej povolíte, relaxace se opět prohloubí. Člověka přeci jen podvědomě drží obava, že se potopí, ale není třeba se bát - i když z plic vypustíte všechen vzduch a povolíte i svaly krční páteře, budete potopeni jen asi do dvou třetin těla a hlava bude potopená těsně nad úroveň uší.

Změněný stav vědomí

Zajímavé je, jak floating působí na psychiku. V odborných publikacích se uvádí, že způsobuje změněný stav vědomí. Co se při tomto stavu v mozku odehrává? V čem se vědomí změní?

Změněné stavy vědomí mají různou hloubku - i spánek je změněným stavem vědomí. Mozkové vlny se při těchto stavech začnou měnit a po určitou dobu mají jinou vlnovou délku, která je zajímavá z hlediska meditací - stavů, kdy se začínám koncentrovat na jednu oblast, a tím pádem polarizuji svoje myšlení. Doslova to lze přirovnat k situaci, kdy magnetizuji šupinky kovu - z původního chaosu se podle siločar polarizují od jednoho pólu k druhému v pravidelných liniích. Podobně by tato představa mohla vypadat v naší centrální nervové soustavě, kde se při meditaci vzruchy od kůry ke kmeni mozkovému také takto polarizují. Dochází tak ke stejné práci více struktur centrální nervové soustavy a člověk začne vnímat trochu jinak. Svoje tělo, okolí i to, co si nashromáždil jako prožitky. Ovšem dosáhnout tohoto stavu prostřednictvím meditace vyžaduje vnitřní práci, a tomu se člověk musí učit.

K těmto účelům slouží tisíce let stará fyzická, dechová nebo energetizační cvičení, cvičení mysli, koncentrace, meditace... Člověk trénuje a rozvíjí tyto schopnosti, které má v sobě každý, ale ne každý je využívá a rozvíjí. Zkrátka člověk na sobě musí usilovně pracovat. Některých změněných stavů lze snadněji dosáhnout změnou vnějších podmínek. A to je právě případ floatingu.

Floatační stav napomůže dostat se snadněji do meditačních stavů. Ať už s nimi člověk umí nebo neumí pracovat, nějaký změněný stav vědomí při floatingu prožije a je v tom stavu schopen setrvat déle něž normálně. Protože když si sednu do nějaké meditační polohy, začne mě tuhle bolet v zádech a objeví se další rušivé aspekty, které floating odbourává. Člověk se lépe uvolní, a tak „ochutná“ zážitky, které by jinak nebyl schopen dosáhnout bez výcviku meditace, koncentrace a dalších technik, jež vyžadují velkou sebekontrolu a vysoké soustředění.


Vloženo: 30.03.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 4
poslední: 28.09.2008 17:45

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Při léčení je nutná změna vědomí: neztotožňovat se s nemocí. Naopak. Ztotožňovat se se zdravím. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Máte doma televizi?
ano (4944)
->
ne (4293)
->
Celkem hlasovalo: 9239

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0