Název příspěvku:

Astrologie: Narození vers. početí


vložil: Václav (11.10.2017 12:03)
kategorie: astrologie, horoskopy
 
"Aby astrolog předpověděl budoucnost, musí si zaznamenat datum a čas narození. Skutečným narozením je datum a čas početí, nikoli datum narození. V označeném čase se tedy objevuje chybný posun o devět nebo deset měsíců. Jak se můžou stát předpovědi pravdivé? Lidé jim však věří. Říkají, že postavení planet musí mít zcela jistě vliv na narozené dítě. Během svého pobytu v Surpuru, nedaleko města Dhule, jsem na tuto chybu upozornil jednoho postaršího astrologa. Jaký je výchozí bod vaší víry, že „vy jste“? (Slovo planeta se
v jazyce marátí řekne graha, a slovo graha znamená také naději.) Není to postavení planet, které ovlivňuje vaši budoucnost. Je to vaše víra v astrologii, která vás
ovlivňuje. Přimějete své vědomí uvěřit, a vědomí je samotným Bohem. Čemu vědomí uvěří, to se také stane. Jde o zneužití obrovské skryté síly. Sami stvrdíte astro-
logovy předpovědi, a přizvete si tak své problémy."

zdroj: kniha "Nic je vše - Šri Nisargadatta Maharadž"

KOMENTÁŘE

Co je astrologie | 12.10.2017 16:12
Milan
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Astrologie by neměla být o nějakém předpovídání. Nativita (horoskop narození) odhaluje, jací jsme, jak reagujeme na svět, atd. Pokud chceme v životě řešit nějaké problémy, které se nám dějí, pak může zkušený astrolog svému klientovi dát cenné rady a pochopení, proč se nám určité věci dějí a nasměrovat ho, aby k věcem přistupoval jinak a tento přístup mu případně pomohl.

Dá se polemizovat, jestli vycházet z data početí (ale jak ho přesně určit?) nebo z data narození. Nicméně veškerá zkušenost astrologie a její tisíciletá pozorování vychází z data narození.
Astrologie | 13.10.2017 01:49
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
tak to muze kdokoliv, nejen astrolog (vysvetlit klientovi, proc se mu ruzne veci deji)

ja mam astrologii spojenou s tim, ze se vychazi z presneho data narozeni, nejen den, ale i presny cas (hodiny, minuty), a take z mista narozeni. na zaklade toho se urci presna poloha planet v danou chvili a z toho se odvozuje vse ostatni. pokud jsou dva lidi pocati ve stejnou dobu a ziji na stejnem miste (par mesicu), ale jeden se narodi o 2 tydny driv a druhy o dva tydny pozdeji a jeden z nich leti tesne pred narozenim do jine zeme, kde se narodi, muze jim clovek, ktery se tomu venuje, sestavit uplne jiny horoskop (dle datumu a mista narozeni) a pritom ti dva mohli existovat spoustu mesicu ve stejnych podminkach.

ano, muze zalezet, zda nosi matka sve dite napr. behem leta, nebo napr. behem tuhe zimy, stejne tak, kdyz se narodi dite do zimy, nebo do leta, muze to ledacos ovlivnit. takze lide narozeni v podobnou cast roku mohou byt z tohoto pohledu podobni. stejne tak si dokazu predstavit, ze podobne muze mit na lidi vliv i hodina narozeni. zena uz ma pred porodem a nektere deti se narodi napr. uz vecer, ale jine v noci, nebo az rano. takze to, kdy se narodilo, muze o necem vypovidat. jak to ale souvis s planetami? to uz muzu rovnou prohlasit, ze vsechno souvisi se vsim a horoskopy sestavovat klidne napr. podle presneho casu, kdy ke mne klient prijde

tisicelete pozorovani - ano, to je dobry argument. nicmene proc se v astrologii tolik operuje s planetami a jejich vlivem? je to snad proto, ze driv lide nenosili na rukach hodinky a tak vse vztahovali k tomu, co videli na obloze? udelali si z planet symboly a ty pouzivali?

mimoto jake data meli drive lide o jinych lidech k dispozici? mohli mozna tak vzit par kralu a podivat se, kdy se narodili - a i tak pochybuji, ze by dohledali presne casy jejich narozeni.
Horoskopy | 13.10.2017 01:52
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
obecne k horoskopum - pred par lety jsem si cetl svuj horoskop. napr. zde http://zivotni-energie.cz/seznam-602-horoskopy.html

a rikal jsem si, ze to skoro vsechno souhlasi. kdyz si to prectu dnes, zda se mi, ze nesouhlasi skoro nic.

cim to? nemuze to byt tim, ze jsem tomu tehdy chtel verit, tak jsem si tam nasel par podobnosti? jinymi slovy, nevidi v horoskopech clovek stejne jen to, co v tom chce videt?
Astrologie | 13.10.2017 15:19
Milan
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
tak to muze kdokoliv, nejen astrolog (vysvetlit klientovi, proc se mu ruzne veci deji)

ano, to může opravdu kdokoliv s použitím jakékoliv metody :) třeba věštění z posmrkaného kapesníku :)


--------------------

ja mam astrologii spojenou s tim, ze se vychazi z presneho data narozeni, nejen den, ale i presny cas (hodiny, minuty), a take z mista narozeni.


Ano, dle astrologie hraje roli, vše. Tedy přesné místo narození, čas na minuty, postavení planet - a to ne jen ve znameních, ale i v astrologický domech, jestli se člověk narodil v noci, nebo ve dne, dále v jaké fázi měsíce (přibývající, ubývající, nov, úplněk...), atd. Faktorů se dá v astrologii najít velmi mnoho.

----------------------

pokud jsou dva lidi pocati ve stejnou dobu a ziji na stejnem miste (par mesicu), ale jeden se narodi o 2 tydny driv a druhy o dva tydny pozdeji a jeden z nich leti tesne pred narozenim do jine zeme, kde se narodi, muze jim clovek, ktery se tomu venuje, sestavit uplne jiny horoskop (dle datumu a mista narozeni) a pritom ti dva mohli existovat spoustu mesicu ve stejnych podminkach.

Dokonce dvojčata narozená pár minut po sobě už mají jiný horoskop, těch pár minut už může změnit vzájemné postavení určitých planet, které pak působí jinak, atd.

----------------------

nicmene proc se v astrologii tolik operuje s planetami a jejich vlivem? je to snad proto, ze driv lide nenosili na rukach hodinky a tak vse vztahovali k tomu, co videli na obloze? udelali si z planet symboly a ty pouzivali?

ano, od počátků astrologie lidé pozorovali dění na obloze a k tomu vztahovali, co se děje. jde o princip jak nahoře (nebe), tak dole (země) a zároveň také jak vně (svět kolem nás), tak uvnitř (svět uvnitř nás).

dle astrologie působí každá planeta určitou energií do určité životní oblasti (astrologického domu) a zároveň se tato energie velmi mění, podle postavení ostatních planet, které na sebe také vzájemně působí. vlastně se to mění neustále, protože planety dále vesele "běhají" ve sluneční soustavě a tím, kde se momentálně nacházejí vlastně ovlivňují naše výchozí nastavení - říká se tomu tranzity planet


----------------------

mimoto jake data meli drive lide o jinych lidech k dispozici? mohli mozna tak vzit par kralu a podivat se, kdy se narodili - a i tak pochybuji, ze by dohledali presne casy jejich narozeni.

souhlas, také pochybuji, že měli přesná data, proto se astrologie neustále vyvýjí a pracuje vždy nejlépe jak umí s tím, co má k dispozici
Horoskopy | 13.10.2017 15:28
Milan
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Popis charakteristiky slunečního znamení je jen velmi malá část horoskopu, ze slunečního znamení vychází naše vnitřní nastavení, ale opět je ovlivňováno všemi ostatními planetami, v jakém astrologickém domě se slunce nachází, v jaké aspektaci na jiné planety se nachází, atd., atd.

Např. jak se člověk projevuje navenek, neurčuje toto sluneční znamení, ale znamení na ascendentu, pokud se např. na ascendentu nachází nějaká planeta, ta pak významně svojí energií působí na celý horoskop a může působit silněji, tedy mění charakteristiku vnitřního nastavení.
-> Milan | 13.10.2017 17:28
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
chapu, ze se v tzv. astrologii pracuje podle nejakych pravidel. ja se ale ptal trosku na neco jineho

kdyz to prezenu - jak popsat astrologii, aby to pochopilo i male dite? co je v astrologii stezejni?

jsem si vzdy myslel, ze poloha planet vuci tomu, co se lidem deje

ale i astrologove tvrdi, ze tam o nejake ovlivnovani planetami nejde. soucasne ale nemluvi o nicem jinem, nez o tom, co ktera planeta ovlivnuje..

takze o co jde v astrologii?
astrologie | 13.10.2017 17:42
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
napr. tady

http://zivotni-energie.cz/astrologie-zpusob-poznani-lidskeho-ducha.html


se pise

>> Astrologie stojí a padá na principu synchronicity.

>> Věci spolu souvisejí, aniž by měly souvislost.

>> Astrologie vznikla evolucí a velmi dlouhým a pomalým hledáním souvztažností mezi pohybem nebeských objektů a osudem lidských bytostí.


takze v podstate stejny princip, jako kdyz bych napr. neco odhadoval z kosti, ktere bych rozhodil po stole? tim netvrdim, ze je vesteni z kosti nesmysl. verim, ze nekomu muze neco takoveho velice dobre fungovat. ale my ostatni to budeme tezko chapat (to, proc to funguje).. on to v podstate nevi ani ten, kdo pouziva ty kosti.. mu to proste jen "funguje".. tak nejak?

a nebo je astrologie spise velice slozity system, kde se neco hodi na vstup, napr. presny datum narozeni - a na vystupu z toho vypadne neco konkretniho (jaci jsme atd...)?? dva lidi, kteri ten system pouziji, dojdou v konkretnim pripade (osoba, datum, cas a misto narozeni) ke stejnym zaverum?
Astrologie | 14.10.2017 22:31
Milan
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Co je v astrologii stěžejní? To asi záleží na přístupu k astrologii. Jedná se o tak komplexní "umění" (ne vědu nebo vědění), že se nedá nijak ve zkratce odpovědět. Veškeré prvky horoskopu (tedy i planety a hvězdy) jsou symboly a tedy astrologie spočívá v interpretaci symboliky.

Jeden přístup může být tzv. pouťová a bulvární astrologie, kde je nejspíše stěžejní inkasovat za "výklad" peníze a je ve finále jedno co platícímu napovídám. Ale to vlastně není astrologie.

Moderní astrologie se podobá psychologii a z tohoto pohledu je dominantní téma predestinace - předurčení. Cituji Hermanna Meyera: "Astrologická analýza scénáře umožňuje pochopit psychickou strukturu vlastníka horoskopu, jeho skutečné, primární psychologické založení, jeho individuální životní úkol a smysl jeho života; umožňuje rozpoznat jeho vlohy a schoponosti, způsob jeho chování umožní stanovit, kde jsou jeho nejvážnější zábrany, jaká je jeho nevědomá motivace, jaké choroby mu hrozí, odkud pramení jeho úzkosti, kde se rodí jeho konflikty a kde je třeba hledat jeho obranné mechanismy a kompenzace".

Nezapomínejme, že astrologie je ezoterní záležitost a tedy příklad kostí se docela hodí. Jestli se jedná o symboly v kolečku (horoskop) nebo rozhozené kosti po stole, je to pořád jen nějaká pomocná metoda, ale kvalita výstupu závisí na člověku, který ten výstup provádí. Tzn. zkušenost, úroveň vnímání, atd. I proto by si astrolog neměl nárokovat nějaké vědění a člověku něco radit na základě své subjektivní zkušenosti. Takový výklad horoskopu by měl být spíše rozhovor mezi astrologem a klientem a společně dojít k něčemu užitečnému, co klientovi v životě otevře oči, pomůže, nebo něco jiného.
Dodatek | 14.10.2017 22:42
Milan
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ještě jeden důležitý dodatek, to co píšu, tak to momentálně chápu já sám v tuto chvíli, takže to neberu za žádné dogma a kdo ví, jak to budu vnímat za pár let, kdy budu na věci pravděpodobně nahlížet zase malinko jinak :)
Astrologie | 15.10.2017 17:25
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ano, takto (mi) to dává smysl.

Děkuji, Milane.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je nejmocnější. (Lao-c´)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Na co myslíte ve sprše?
na příjemné věci (1498)
->
na své tělo (1595)
->
na problémy (1115)
->
na blbosti (1227)
->
řeším aktuální den (1010)
->
na nic - jen relaxuji (1223)
->
něco jiného (1164)
->
Celkem hlasovalo: 8832

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0