Název příspěvku:

Buddhistické vnory


vložil: Václav (29.01.2013 01:07)
kategorie: meditace, mystika
 
Buddhistické vnory v podání Míly Tomášové a Petra Pavlíka:
http://www.lampa.cz/prednasky/4vnory.html

KOMENTÁŘE

Budhistické vnory | 9.02.2013 09:43
Majkl-Sidor
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zdravím václave

Paní Míla o tom píše moc hezky a srozumitelně.
Budhismus považuji za vědecké náboženství.Definují duchovní podstatu takovou jaká skutečně je - vnitřní prázdnotu.

Mysl je zastavena,je v tichu - člověk je jednou nohou na druhém břehu.
Ale aby k tomu došlo , musí člověk proto něco udělat.Je samozřejmě pravdou,že každý z nás TO už vlastní od narození.
Je to naší pravou a skutečnou podstatou.
Je to nesmrtelné a věčné.
Když žijeme myslí,jsme s ní ztotožněni ,při odchodu z tohoto světa zažíváme skutečnou smrt.
Protože mysl je omezená časem a prostorem a tedy zaniká spolu s tělem.
Přesto jsme všichni nesmrtelní a věční.Znovu se narodíme a znovu budeme hledat cestu k sobě ,k pravému JÁ.

Máme svobodnou vůli a sami se musíme rozhodnout,kdy tento proces neustálého zrozování ukončíme.
Jak už jsem výše psal,musíme ale proto něco udělat.
Mnoho duchovních mistrů uvádí,že TO už máme,není třeba nic dělat jen si to stačí uvědomit.
Částečně s nimi souhlasím,ale to platí jen pro vyspělé duše,kterým chybí jen to uvědomění.
V minulých životech,vedli čistý morální život,zabývali se duchovní cestou a takovým lidem už chybí právě jen to uvědomění.

Ale většina z nás nemá tuto přípravu.
Přemýšlejme: Proč všechny duchovní směry,včetně Budhismu mají tak přísná pravidla?
Mojžíšovo Desatero přikázání,učení Krista o lásce.A Budhisté mají těch přikázání dokonce přes třicet.
Proč se zavírají do klášterů,izolují od světa, když je to tak jednoduché????

Nemusíme se izolovat od světa,to v žádném případě,utíkat od svých rodin - tím by jsme způsobili jen víc bolesti svým blízkým a hlavně sami sobě.

Útěk není cestou k vysvobození.
Meditovat můžeme i doma,rozvíjet lásku ke všemu živému,pozorovat své negativní emoce a naučit se je rozpouštět.
Denně v našem světě,jsme vystavováni zkouškám - v práci,v rodinách,ve svém okolí.
ODPUŠTĚNÍ A NEODSUZOVÁNÍ JE TOU NEJRYCHLEJŠÍ DUCHOVNÍ CESTOU - JE TO CESTA LÁSKY.

Podle mého názoru Budhisté to mají podstatně jednodušší než my ,lidé,kteří musíme denně čelit náladám a emocím - zavřít se do kláštera ,kde člověk nemá žádné starosti,není vystavován těžkým zkouškám je velmi jednoduché.....Četl jsem,že máme asi necelých osm let na to,aby jsme se změnili.Takže pracujme na sobě.
-> Majkl-Sidor | 11.02.2013 00:13
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
dekuji, hezke povidani

// u posledniho radku jsem trosku privrel oci :)))
tak nějak všem :)) | 11.02.2013 01:24
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Podivejme se na to z jineho konce. Pani Mila nejakym zpusobem okomentovala 5 buddhistickych vnoru (viz odkaz v prvnim prispevku).

Berme to napr. tak, ze neni dulezite, kdo jakeho stupne dosahl (ja, vy, pani Mila,...), rekneme ze to je jedno, ze jsme na tom vsichni stejne, ale jen si kazdy myslime ze jsme jinde.

-------------------------------------------------------------

[1]

Jak chapete toto deleni? Asi se neda rict, ze by to vzdy nutne muselo byt postupne dosahovani neceho, tedy 1-2-3-4-5, ale spise se to deje tak nejak najednou, clovek mezitim ruzne preskakuje, kazdy stupen muzeme rozdelit na dalsi urovne (1a,1b,1c,1d,....,2a,2b,2c,2d....) a clovek "zazije" 1b, pak 3d, pak 2a+1a apod. Tak nejak to alespon chapu lidskym mozkem ja.

-------------------------------------------------------------

[2]

Mate pocit, ze jste tim "prosli"? Nebo ze znate 1, znate 2, znate 3,... ??? Nebo mate pocit, ze jste v nejake urovni a ze se to blizi dalsi?

A co bezny zivot ve smyslu prace, baveni se s jinymi lidmi vers. chvile, kdy je clovek sam doma pri meditaci? Vnimate to tak, ze v meditacich sami doma uz jste jakoby dal, ale jinde, ze je jeste co dohanet? Nebo mate pocit, ze je jedno kde jste a s kym tam jste?

Neco jako "doma vnor 2, nekdy 3.. v praci malokdy vnor 1, po meditaci vnor 5 + "ono je to vlastne jedno", apod.

-------------------------------------------------------------

[3]

Do jake miry to muze byt (je) jen jakysi sebeklam? Kazdy bod mi pripomene neco z toho co jakoby znam, co mi neco asociuje (ze jsem tim postupne prosel, v necem jsem vice upevneny v necem mene, ze vlastne nema smysl mluvit o nejake upevnenosti apod.), taky to tak mate?

Ne ze bych to zazil jako Vasek, ale ze to tak nejak odpovida tomu, jak veci jsou.. definice zivota..

A stejne tak se na sebe muzu divat jako na uplneho zacatecnika, oproti.. oproti komu? Kazdeho muzu videt jako zazcatecnika.. a nebo kazdeho jako mistra.. tedy trosku nesmyslne uvahy a hry na mistry a zaky

-------------------------------------------------------------

[4]

Z urciteho pohledu nevidim zadny rozdil mezi rekneme nultym a patym vnorem. To mezitim chapu jako jakesi kolecko, ruzne zazitky, uvedomeni se v necem apod., ale k cemu to je, kdyz clovek vi, jak to konci, k cemu to vede, jak veci jsou (souvisi s bodem [3])?

predtim i potom se clovek chova navenek stejne, ale mezi tim si prosel tim vsim... co se zmenilo?? v podstate vubec nic..

-------------------------------------------------------------

[5]

// vnor 1:

"jsem v prostoru" -- kdyz se na to zamerim, vnimam kolem tela energeticke pole, neco co ma centimetry, metry... obcas to je videt...) - to je ono? nebo? jak to mate vy? ted kdyz toto ctete?

"jsem prostor" -- kdyz se na to zamerim, tak si prijdu jako clovek a pak ze jsem i prostor (jakoby navic), ve kterem je jakoby neco husteho. vzduch?? napred se tam musim jakoby podivat.. podivat do mistnosti, ven apod. Neco jako bych si v obchode zkousel obleceni..

// vnor 2

"podivat se do neceho" -- to znam spis jako par "zazitku".. ze jsem byl lesem, mlhou, jinym clovekem apod. (doslova, uvedomil jsem se v tom, jako to, v cem jsem se uvedomil).. takze ne ze to vim a jakoby vim ze tim jsem (viz vnor 1), ale soucasne to i zazivam (vnimam jak se jako mlha rozpinam, vnimam jako les svou zeminu a zvirata ve mne apod.)..

toto mi nefunguje na prani, ale nevidim to jako neco vzdaleneho.. kdybych sel nekam do lesa a par dni bych tam jen tak po tme sedel, tak by to nejspis nebyl problem (ten zazitek uvedomit se necem druhem).. ale nelaka me to. mate to nekdo podobne? jak tomu rozumet v terminologii Mily? projiti druhym vnorem? letmy zablesk druheho vnoru? nebo???

// vnor 3, 4

jednota je jednotou a mizi tam, jak rika pani Mila, male ja. tedy ted pisu, ale kdyz se na to zamerim, tak nenachazim nikoho kdo by ted psal.. jinak bych asi ani takto otevrene psat nemohl..

tady asi konci vsechny ty rozumove uvahy, ale stejne tu je zvedavost.. jakoby ty ruzne urovne okolo tzv. vnoru byly na prani.. muzu v tom byt, ale nemusim.. a nebo se muzu videt treba jen jako clovek (+ zit to), a nevidim v tom moc rozdil..

jakoby byly vsechny vnory soucasne a ja si mohl vybrat jak to potrebuji/chci vnimat.. a nebo nemusel.. a pak to je nejprirozenejsi.. ale pak je to opravdu jen to "jde se po ulici a nikdo to jakkoli nekomentuje".

// vnor 5

asi radeji bez komentare

-------------------------------------------------------------

[6]

Ma se smysl nejak upevnovat ve vnorech 1, 2, 3, 4, kdyz se vi ze tu je i vnor 5? ze to je vsechno stejne uplne jedno? kdyz zmizelo to neco, co si ty vnory uzivalo, co si je chtelo prozit? ta potreba toho?

-------------------------------------------------------------

[7]

ted kdyz o tomto pisi a premysim nad tim, jak to asi "myslela" pani Mila, kdyz se jakoby naladuji na ty urovne, zacinam citit mirne napeti nad hlavou..

jakobych to normalne nepotreboval.. nepotrebuji videt aury, citit ze jsem tim nebo tim apod., ale je tam treba jen projizdeni se na kolobezce, a tomu Vaskovi to tak staci a nema potrebu s tim neco delat..

jen kdyz potom prijde k tem "teoriim" o vnorech, tak zacne spekulovat nad tim, jak to je, jak to koresponduje s tim co zije apod. Ptam se "co si myslite?", ale to neznamena, ze by me to zajimalo.. spis mi to prijde zajimave pro tu moznost si o tom psat..

kdyz je tu napr. jizda na kolobezce, tak nejsou zadni ostatni, zadne pozivani vnoru apod. je to pak tak nejak prirozenejsi... tezko to nejak popisovat..

-------------------------------------------------------------

[8a]

jsem si drive rikal, ze kdyz timto vsim nekdo projde, ze vypada jako Mila a ji podobni.. ze se kolem nej/ni shluknou tisice lidi, ze ho/ji poslouchaji, respektuji atd..

ale to je mozna taky hloupost.. nekdo tim muze projit a dal si dela / je delana nejaka prace a nikdo o tom nevi..

neni napr. slovne obratny, intelektualne zalozeny, kokta, z pohledu "jinych" vypada nemocne, vystresovane, samotarsky apod. a co z toho?? proste to tak je..

[8b]

+ co zije? tim ze to nekdo cele prosel, tak se to i s nim soucasne jakoby rozpustilo, tak nemuze rict "prozil jsem to".. to rika jen ten, kdo tim neprosel.. tak nejak?? napr. strom nema potrebu nikde ventilovat, ze je strom?? to jen clovek, co si prijde, ze se nejakym zpusobem uvedomil ve stromu, muze rikat "byl jsem strom"

a co ten strom? ten zije v patem vnoru?

-------------------------------------------------------------

[9a]

ma to vubec smysl, zarazovat se nekam (vnor 1, 2,..)? viz [1], [3], [4] atd. neni to spis jen takova hra na duchovnost, hra na mysticnost, hra na pokrocilost? zabava?

[9b]

jak dlouho uz "znate" tuto "teorii" o vnorech? 5 let, 10 let, 50 let? jak to postupne vnimate? meni se to?

-------------------------------------------------------------

[10]

Proc tvorim tyto mentalni konstrukce? Protoze to, o cem mluvi pani Mila mi neprijde ani trosku hloupe, a prijde mi trosku skoda, prejit to necim jako "neresim to", "je to jen teorie", apod.
Václav | 12.02.2013 21:35
Majkl
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
:)Opravdu Václave,četl jsem to a tuto předpověd vyslovil můj oblíbený mistr,kterému naprosto důvěřuji.
Oproti tomu Mayská předpověd se mi vůbec nezdála věrohodnou.
Hromadná transformace lidstva a ještě k tomu s uvedeným datem - tohle mi vrtalo hlavou.Nikdo nemůže vědět přesný den Osvícení,to je absurdní.
Ale tento mistr to uvádí jako dlouhodobý proces,který už má logiku a nakonec dodává - pak bude děleno zrno od plev :)
tak uvidíme....
Ale i lidé kteří se nezabývají duchovními naukami se pozastavují nad nečekanými a náhlými změnami ve světě a nejen to - nárust zločinnosti,sebevražd,korupce ,nezaměstnanost,hospodářská krize....

transformační proces už začal.
-> Majkl | 15.02.2013 01:39
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
nejde o to, ze by se mi nezdala pravdivost ci nepravdivost toho, co jsi napsal. netusim co se stane za 5 minut, natoz za 8 let.."

ale... psal si o buddhismu, kde je na prvnim miste "minulost neexistuje, budoucnost neexistuje"

a pak k tomu napises "zbyva nam necelych 8 let"..

----------------------------------------------------------------------

http://www.jiddu-krishnamurti.net/cs/prvni-a-posledni-svoboda/krishnamurti-prvni-a-posledni-svoboda- 22
KELUTIT | 15.02.2013 09:56
Daniel H
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
je to za dveřmi | 21.02.2013 08:30
jindra
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jsem rád že vás tady nalézám ty naše vnory jsou nebezpečné pokud je nutné se znova začlenit mezi nevidomé. Postup rozšiřování vědomí lidstva lze také vyvolat jen je třeba mít kolem duchovní společenství které rozvijí stejné schopnosti a stejné zdroje poznání. Jinak je snadné dojít sám do nižších úrovní osvícení jako i mne když jsem se vydal po diamantové. Malá potíž je v tom že sami i v horách blízko nebe plni všeho života zatoužíte po tom aby byli štastni všichni vnímající ten život ve lži, iluzi. Toto přaní je na okraji studnice všeho poznání a je tak přitažlivé že neodolá té šanci přivést i ostatní ke svému cíli. Základním principem transformace je jedno vědomí, jedna otázka jedno přání co jsou lidé, jaký je smysl lidského života. Tak to všichni víme v hloubi svého srdce nemusíme řešit zda lidstvo dupe k sebezničení nebo k dokonalému poznání vlastní existence. Je tedy na snadě že život náš je jen zrání plodů jabloně a jak víme jablko nepadá daleko od stromu. Každá bunka i prvek nese rezonanční vzorec který je nositelem vývojové rovnice stvoření a přenosu života. A lidé jsou ochránci a nositelé tohoto vědomí. Nejtěžší je udržet své vědomí a pravdu když spousta z nás se snaží svědčit o opaku. Stala se mi i taková věc už dva lidé neunesli čekání na ten den a odešli ze své vůle do nové existence jen pro to aby tento proces urychlily. A to je i důvod proč raději mlčím. Jdem na tom světě po poznání jenom ho každý neunese. Doufám, a přeji nám všem aby naše vědomí došlo naplnění k jednotě a budem všichni štastní. JO a kdyby někdo věděl o ašrámu dejte vědět základem je sdílení, upřímnost a vzájemná podpora na naší cestě a cílem je lepší lidstvo. Bum. Díky všem za všechno je jen jeden pohled na svět ve kterém má všechno smysl a to je cesta pochopení a odpuštění. Slova jsou jako klíč která již mockrát i bránu nebe otevřela.
-> jindra | 22.02.2013 03:30
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
dekuji za komentar
Václav | 2.03.2013 19:02
Majkl
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já jen Václave komentuju proroctví duchovního mistra,tohle samozřejmě
neosloví lidi,kteří jsou v těchto věcech znalí,jako například tebe a
jiné,ale některé to přece jen může.....,nejde o to lidi strašit,ale probudit.
Často se bavím informacemi o konci světa,lidi se tak neskutečně bojí této události,ale jednou ten konec zažije každý z nás - někdo dřív,někdo později:)
-> Majkl | 2.03.2013 20:27
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Moc to nesouvisi s tematem teto diskuze. Proto jsem si dovolil presunout text o proroctvi na nasledujici adresu. Diky za pochopeni.

http://zivotni-energie.cz/forum-proroctvi.html
Míla | 18.09.2017 01:49
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
tak jsem si zase po nejakem case precetl vypraveni Mily

dychlo to na me pohodickou...

ne jak tady v diskuzich, kde se spolu ruzne dohadujeme, snazime se jeden druhemu ukazat, jak to je, nebo by melo byt, chlubime se, narokujeme si, ukazujeme se ...

tak a zase jsem to cele posral :))

takze znovu..

tak jsem si zase po nejakem case precetl vypraveni Mily

dychlo to na me pohodickou...

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Chyba je myslet si, že se něco děje, že se něco stane. Ne, vše je hotové a podle toho, jak to poznáváme, tak se nám zdá, že jdeme. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7960

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0