Název příspěvku:

Celoživotní problémy


vložil: Mikea (15.12.2018 12:43)
kategorie: psychologie, psychoterapie
 
Nevím kde začít, v dětství se ke mě rodina nechovala zrovna hezky, máma pedantka, otec mě často bil. Ve škole jsem zažívala šikanu. Uzavřela jsem se do sebe. Nechala si vše líbit, ztratila jsem vůli proti tomu něco dělat, nízké sebevědomí. Vybíjela jsem si to na zvířatech, pár jsem jich i usmrtila. Asi od 13 let jsem plakala každý den, myslela na sebevraždu. Uplně jsem rezignovala. Máma mě tahala po psycholozích a psychiatrech. Výsledek nula, nechtěla jsem nic měnit. Zvykla jsem si na to. v 19 jsem se odstěhovala, začli se objevovat přátelé, ale já jsem na ně byla majetnická a zlá, tak mě brzo opustili. Opakovalo se to, nepoučila jsem se. Pak jsem potkala přítele, byl moudrý, věděl toho hodně o vesmírných zákonech. Chtěl mi pomoct. Zamilovali jsme se do sebe. Myslel si, že budu dobrá. Mnohokrát jsem mu ublížila, byla jsem zlá, majetnická, manipulovala jsem s jeho emocemi, žárlila jsem na to, že je výš než já a chtěla jsem ho srážet k zemi. To se mi i povedlo, takže jsem se cítila dobře, obírala jsem ho o energii, ležel mi u nohou a říkal, že je to jeho chyba. Neustále mi odpouštěl, byly jsme spolu s pauzami 2 roky. Já na něm byla závislá, nebrala jsem odpovědnost za svůj život ani činy. Bavilo mě hádat se, kontrolovat ho, být arogantní. Naše společná kamarádka už to nemohla snést, přestala se se mnou bavit. Prokoukla to. Pomáhá jemu. On procitl a rozešel se se mnou, začal kolotoč obviňování, sebedestrukce, zlosti, nenávisti, dotěrnosti. Měl mě moc rád, ještě nedávno mi chtěl pomoct jako kamarád. Jenže já ho zase zklamala. Dělala jsem si na něj dál nároky a udělala mu scénu když jsem ho chtěla fyz. napadnout. Řekl, že už mě nechce vidět, že se mám dát do kupy a pak mi bude stejně už jedno zda mě bude mít rád nebo ne. Už se mnou nechce nic mít, opakovaně jsem ho zradila. Vadí mi jak se má dobře beze mě. Jsem sebestředná. Jsem v koncích, nic mě nebaví, jen pořád přemýšlím. Chci to změnit ale pak mě zase přepadnou negativní myšlenky, chtěla bych se s ním zase bavit. Přišla jsem o přítele. Když jsem byla v pohodě bylo nám fajn. Máme společné zájmy. Jenže on už mě nemá rád a chce být ode mě co nejdál. Je mi strašně smutno a někdy cítím obrovský hněv. Ale už to nechci. Ztratila jsem dva dobré přátele. Snažím se na sobě pracovat, můj život osobní i pracovní stojí za prd. Neveřím si a neumím vzít odpovědnost za své činy. Nevím kde začít. Je mi 27 let a můj dosavadní život znáte. Seznámila jsem se s léčitelem Reiki a ten má stejný problém (akorát opačně). Soucítím s ním, ale jinak moc přemýšlím nad tím, co se stalo a je mi mizerně. Tech problémů je ješte víc. Nevím co se sebou. Prosím o radu, kde začít.

KOMENTÁŘE

Meditace | 15.12.2018 14:15
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Prosím o radu, kde začít.

sama u sebe, jinak to asi nepůjde - resp. ostatní cesty budou delší a stejně Vás nakonec dovedou k Vám samotné

např. se naučte být jako strom. klidná, stabilní, bez zbytečných myšlenek o jiných lidech, minulosti, o čemkoliv

a až v sobě najdete tento klid - a to může být pár minut a nebo klidně i pár let, s tím ze začátku nic moc neuděláte - holt fyzikální zákony - potom si můžete (s tím klidem a pořádkem sama v sobě) do života pouštět i jiné lidi a situace

a ti lidi a ty situace Vám budou jasně ukazovat, kde na sobě ještě můžete zapracovat, s čím ještě máte problémy

a budou Vám taky ukazovat ten kus cesty, který jste už ušla.. a nebo neušla..

pak si nad tím vším můžete v klidu popřemýšlet, stačí brát jednu věc po druhé, ze začátku klidně jen nějaké drobnosti - prozkoumat to ...

a nebo ještě lépe, hluboce si zameditovat - každý den alespoň na chvilku - ta hluboká meditace udělá kus práce za Vás - Vy se do ní pouze musíte nějak dostat. ze začátku nemusí být meditace tak hluboká, takže to může být trošku boj, ale inspirace máte dnes na internetu habaděj

pokud Vám nepůjdou meditace, můžete se zkusit občas pomodlit. a nemusíte kvůli tomu chodit do kostela - to je stejně jen takové divadýlko

a pokud Vám není blízká ani modlitba, zkuste sport, nebo nějaký koníček - něco co Vás skutečně baví a jste přitom štastná.. dělejte hlavně to a myslete hlavně na to, co Vám dělá dobře.. to Vás asi i láká, ne? mít pěkný život..

ať už ale budete něco číst, koukat na videa, nebo někoho navštěvovat, chce to občas pobýt jen tak sama se sebou.. někde si sednout, třeba cestou z práce, zajít si do lesa, někam kde je klid - ze začátku lépe bez lidí, později Vám to půjde úplně stejně i v davu lidí - zapomenout na celý svět, zapomenout na nějaké meditace, jen tak být - v souladu s tím okolo.. klidně na to okolo koukat, ale nehodnotit to, nepřemýšlet o tom.. třeba jen tak jít a vnímat to všechno - jak je to krásné (a ono je - pokud si na to najdete čas)

tímto si můžete postupně vyřešit vše, co popisujete. hlavně se v tom doporučuji moc nevrtat - to Vás stále potáhne do těch situací. když Vám to půjde, máte se z toho šanci vymotat rychleji.

udělat si svou práci a své povinnosti a pak, pokud Vás to láká, si občas i zameditovat.. a občas se na meditace vyprdnout.. :))

záleží na Vás, co si dáte na první místo - zda to budou vztahy s lidmi (což je něco neřešitelného, dokud si to napřed nesrovnáte sama v sobě), nebo zda to bude Vaše zaměstnání (to už je lepší, tam můžete alespoň trošku zapomenout sama na sebe, a to už je vlastně meditace - jen tu práci je potřeba dělat v klidu a vážit si, že to můžete dělat, ať už to je cokoliv, mít tu práci ráda - a až se trošku vnitřně zharmonizujete, ona se může jakoby náhodou objevit i jiná práce, která pro Vás bude vhodnější - to je má zkušenost, že si tu práci, kterou člověk může dělat, a která ho může dokonce i bavit, musí tak trošku zasloužit).. a nebo si dáte na první místo meditace, nebo práci pro druhé - někteří lidé to takto dokážou a je to něco krásného.. chce to ale i trošku asertivity a nenechat po sobě šlapat kdekým.. atd.. od každého kousek - neulítnout ani jedním, ani druhým směrem..

no, takto nějak bych na to šel já

Vy jste ale určitě v mnoha ohledech jiná, takže si z toho můžete vzít něco pro inspiraci a zbytek zahodit a začít se věnovat sama sobě a svému nitru - víc, než tomu "světu okolo" - jak se říká být u toho, co se děje "teď a tady" - a ne jen někde v myšlenkách (o jiných lidech, o minulosti, o problémech) - to vidím jako to hlavní, když vidím, jakým způsobem jste napsala komentář výše
| 16.12.2018 09:51
Fru
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj. Trochu ti rozumím, startovací podmínky jsem měla jiné, období, které popisuješ skoro stejné. Pracuju s tím už dlouho, nějaké výsledky mám a osobně si myslím, že začít meditací a "naučte se být taková a taková", popř. vzácné zážitky klidu a míru člověka z takhle velkého bahna nevytáhnou a nejsou řešením, na kterém se dá stavět, to je až fáze, kdy je člověku opravdu o něco málo líp.
Zkus mi napsat na mail, jestli chceš, můžeme se o tom pobavit, začáteční řešení, která pomohla mě a z doslechu i jiným, nejsou úplně populární a moc se mi o nich nechce tady rozepisovat. Je zkrátka potřeba se nakopnout trochu zvenku (ale ne antidepresivy), pak už se dá pracovat s meditacemi.
-> Fru | 16.12.2018 14:27
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Co ji chcete doporučit? Nějakou drogu? To teda hodně štěstí.

Nebo něco jiného? To tu klidně napište. Vás neukamenujeme.. možná ;)


------------

Jo, droga asi může přinést zajímavou zkušenost, tím, že člověka násilně odřízne od světa. Ale ne každý to pak ustojí, když se mu/ji zase vynoří ten jeho/její svět. Takže pak občas vznikají závislosti, nebo se plní Bohnice.

Nevěřím, že lze něco podobného brát jako nějaké obecné doporučení, jen proto, že to jednomu nebo dvěma lidem prý pomohlo (a to ještě kdoví jestli).

Ono klid s čistou hlavou je něco jiného než klid, jako důsledek něčeho jiného (požití nějaké látky apod.)

Já mám radši osvědčenější postupy. A že jich je hodně, ale to je už mimo rámec této diskuze (je toho strašně moc a každému bude vyhovovat něco jiného).

Rozhodně začít drogou a třeba i lehčí, to bych asi úplně nedoporučoval.

Nejdůležitější je (podle mě) ten začátek, to, jak se k tomu člověk staví. Osobně jsem cca před 10 lety taky řešil dost věcí a bylo to neřešitelné. Nepomohly látky, ani meditace. Problém byl ve mně. Já se prostě chtěl mít lépe, chtěl jsem nějaké rychlé řešení na můj život, ale současně jsem si chtěl nechat svůj způsob života a myšlení. O to tady jde. To bahno není někde v minulosti, ani za to nemůžou jiní lidé, nebo nějací rodiče, tak to člověk nesmí brát. To bahno člověk vytváří neustále - každou minutu každého dne. No a co vytváří, to i sklízí. A pak třeba řekne, že má blbý život.

Já osobně nejsem nijak vyhraněný proti drogám a ruzným halucigenům. Mohou mít ve vývoji jednotlivce své místo, mohou dobře posloužit. Ale i hodně ublížit. A většinou - podle mě, spíš něco mezi tím.

Kdo je blízko prozření (obecně jakémukoliv), tomu může droga zdánlivě pomoci. Říká se, že droga otevírá i ty poslední vrátka. Ale to není úplně jen tou látkou, ne? Je to spíše tím člověkem. Něco se dlouho připravuje a toto je třešnička na dortu. Bez toho by se to nejspíš stalo taky, ale mohlo by to prostě jen trvat déle.

No a pak je další skupina lidí, kteří k tomu budou přistupovat podobně jako k lékům. Že to je řešení jejich situace. No a ti pak občas končívají blbě. A zase to není vždy jen kvůli té droze, jak se často traduje, ale kvůli těm lidem samotným. Oni by tak skončili možná i bez drog, postupně. Jsou tak prostě nastaveni.

Karma, osud, prostředí, osobní dispozice,... a bůh ví, co dalšího. Když se to všechno sejde a člověk zjistí, že žije peklo na zemi, je to průser. Chce to pak využít veškerý potenciál a veškerou energii, kterou má člověk k dispozici (a že jí má takový člověk málo). A hlavně myslet to vážně. Ujasnit si v sobě, co teda vlastně člověk opravdu chce - a co je pro to schopný udělat (a co obětovat). A ne jen čekat hotový návod a pomoc "zvenčí".

A ještě jedna zkušenost. Mnoho lidí žije hezky harmonicky (hezky). Když člověk stráví nějaký čas s takovým člověkem, děje se často to, že se ta harmonie šíří na další lidi. Takže člověk pak může něco zažít, ale má čistou hlavu. Výhoda je, že si může všimnout, jak se tam dostal.

Ovšem jak hledat někoho, kdo žije harmonicky, že? Má zkušenost je ta, že je takových lidí strašně moc (dříve jsem to tak růžově neviděl). Proč je člověk mnohdy vůbec nevidí? Možná proto, že si tu harmonii představuje jinak / po svém. On/ona vlastně nehledá harmonii, ale pouze se chce mít dobře/lépe. Pokud má někdo např. problémy s partnerem/partnerkou, nebo s tím, že nikoho zrovna nemá, chápe harmonii jako fungující vztah/vztahy. Takže když vidí někoho, kdo je sám, nepřijde mu ten dotyčný nikdy v harmonii, i když třeba je, protože si na něj projektuje to, že když je někdo sám, nemůže být v harmonii. Nebo např. peníze. Člověk může mít pocit, že jich má málo (a proto že je nešťastný). Pro takového člověka bude např. každý bezdomovec ukrutně trpět, i když ten člověk na ulici může být mega happy (a navíc to ani nemusí být bezdomovec).

No jsem se nějak rozepsal...
-> Mikea | 16.12.2018 14:34
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
>> Snažím se na sobě pracovat, můj život osobní i pracovní stojí za prd.

a dokázala by jste toto rozvést? Co jste zkoušela a co nezafungovalo?

--------------------------------------------

> Seznámila jsem se s léčitelem Reiki a ten má stejný problém (akorát opačně).

Tak to Vám asi moc nepomůže, pokud má opravdu problém stejného typu :)

Poradil Vám něco? Když Vás viděl a harmonizoval Vás?

--------------------------------------------

>> Jsem v koncích, nic mě nebaví,

Vůbec nic, co byste dělala ráda a měla z toho dobrý pocit?

--------------------------------------------

>> Vadí mi jak se má dobře beze mě.

Chápu, ale např. toto je úplně obyčejná závist, ne? To skoro zní, jako byste se Vy chtěla mít blbě a chtěla by jste, aby se tak měli všichni.

Nebo to je tím, že si s tím vším vážně nevíte rady? Jste k sobě upřímná a vážně se z toho nemůžete vymotat? Vždyť jen tady přijdou desítky lidí, takže podporu máte.

Řešení to má, to je jasné.

Opravdu chcete velkou změnu ve Vašem životě?

Jak se chcete mít? Jak si to v sobě představujete, že by to mělo vypadat - v ideálním případě, když se to "povede"?

--------------------------------------------

>> v dětství se ke mě rodina nechovala zrovna hezky

jak se k nim chováte Vy dnes?

--------------------------------------------

>> neumím vzít odpovědnost za své činy.

Jak přesně jste toto myslela? Nějaký příklad?

--------------------------------------------

>> Nevím kde začít.

No podle mě můžete začít úplně odkudkoliv. A asi byste i měla, pokud chcete, aby se to začalo měnit.

To Vás vážně nenapadá vůbec nic, čím byste mohla "začít"? Nebo se Vám jen do některých věcí prostě jen "nechce"? - I když víte, že by Vám to mnohé usnadnilo.

--------------------------------------------

Otázka pro Vaše nitro: Máte sama sebe ráda? Je Vám hezky, když jste sama se sebou?
| 17.12.2018 08:58
Fru
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Václave, droga pod vedením a jednorázově je jedna z možností. Není to dlouhodobé řešení, není to zábava, je to silný lék na akutní stavy (paradoxně třeba závislosti, posttraumatické poruchy, alkoholismus) a jako k takovému by se k tomu mělo přistupovat, protože ano, jinak by to mohlo skončit Bohnicemi. Obecně mám zkušenost u sebe i jiných, že pokud člověk hodně dlouho jede v nějakých vzorcích a je až v takovémhle duševním průseru - a moc dobře vím, co takovému člověku v hlavě běhá a jak blbě ses tím něco dělá, mě to běhalo, mým blízkým to běhá, mým známým, se všemi jsem mluvila, byl to několikaletý proces zkušeností, práce a pozorování, pak lehké techniky jako čistá hlava, meditace, půsty, pozorování, přítomný okamžik, atd. jsou prostě slabé, aby ty silné naučené vzorce narušily. Neříkám že u všech, to prostě nevím. Myslím si, že v takové situaci je potřeba nakopnutí ve formě silnějšího psychedelického zážitku. Zažít instantně to, jak chci žít život. Narušit obvyklý tok. Na mém startu stál silný týdenní zážitek po holotropním dýchání. A pak přišly v tu správnou chvíli ti správní lidé, to správné vedení a spousta práce a tréninku. Hlavní je nestat se na ničem závislým a postupovat. Myslím si, že bez pořádné kotvy na začátku ve formě silnějšího zážitku je riziko recidivy u všech přirozenějších technik v tomhle stádiu srabu dost silné. Nejde o to, jestli drogy či jiné silnější techniky, jde o to rozšířit si vědomí a zažít TO, co by člověk zažívat měl. A pak to hledat a vědět, že to jde a co všechno krásného jde. Vše nejlépe s vedením. Ten začáteční zážitek určitě s vedením.
| 17.12.2018 09:10
Fru
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A nechtěla jsem to tu rozepisovat proto, že mi připadá, že tu je taková nálada, že BY MĚLO STAČIT meditovat, pozorovat a přirozeně se měnit a vyvíjet. Jenže jako člověk, co dřív trpěl depresemi, litoval se a zobal antidepresiva vím, že to je někdy tak těžké, že to člověk není schopen takhle lehce překonat a každý pád zpět situaci jen zhoršuje a znemožňuje.
Není cíl, protože nevím, jak ten cíl vypadá. Když vím, jak ten cíl vypadá, alespoň krátkodobě, pak mám silnější motivaci a podporu nepadat zpět.
-> Fru | 17.12.2018 15:20
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Spolupracujeme z NUDZ, kde testují psilocybin, jakozto nastroj na pomoc s tezkymi depresemi. Takze ano, pokud to nejak funguje, proc to nevyuzit.

Mne se osobne libi model, kdy zkuseny saman, ktery ma s nejakou latkou zkusenosti pul zivota, dokaze odhadnout, kdo co zrovna potrebuje, a pouziva to. Vi, kde co roste, vi, jak to pouzit, vi, kolik toho namichat. Uplne ale nerezonuji s tim, kdyz se toto prenese do naseho prostredi, napr. sem do Evropy. Pak musi zakonite vzniknout spoustu radoby samanu, kteri uz to tak moc pod kontrolou mit nebudou (a nemaji).

Vzdyt i v NUDZ jsou velmi prisna kriteria, podle kterych vybiraji dobrovolniky na podobne studie.

Takze ano, ale rozhodne to neni neco, co lze aplikovat na kazdeho. A doporucovat to jako universalni lek na "tezke zivotni problemy".
| 20.12.2018 10:51
Fru
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Václave, však já píšu o silném psychedelickém zážitku pod vedením, ten může vzniknout díky drogám, silnějším meditacím, či jiným přirozeným technikám. Pohybové meditace (Osho), mají velmi silné účinky, je spousta dechových cvičení, které dostávají do podobně silných stavů jako drogy.

A podotýkám, že ty silné stavy nepovažuju za cíl, ale za součást cesty k sobě.

Nemyslím si, že v Evropě neexistují lidé, kteří nemají dostatečné zkušenosti s různými silnějšími stavy. Každý člověk je sice jiný, ale v té nejhlubší podstatě jsme všichni jedno, máme stejnou historii a vývoj, čili se opakují vzorce. Je tu dost lidí, kteří mají zkušenosti, empatii a intuici a moc dobře ví, jak s různými stavy pracovat. A je jedno, jestli ten stav přijde spontánně, po nějaké silné meditaci nebo při řízeném užití drogy.

"Uplne ale nerezonuji s tim, kdyz se toto prenese do naseho prostredi, napr. sem do Evropy."

Proč s tím nerezonuješ?
Začít | 21.12.2018 07:20
Karel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Co zkusit docela obyč. pitomou meditaci. Třeba na klid, štěstí a tak podobně.
Ale pravidelnou a Každý večer v postýlce před usnutím.
http://jenia.sweb.cz/sank.html
Karel | 21.12.2018 20:33
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A co je to ta pitomá meditace? Co v té postýlce před usnutím vlastně děláš? :)) Myslíš na nějakou hovězí flaxu nebo na Jednotu Univerza? ;)
Mikea | 21.12.2018 21:05
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Určitě nejsi sama, jsou lidé, kteří prožijí šťastné dětství, dospívání i začátek dospělosti a najednou se přihodí něco a zhroutí se jim celý svet. Je těžke a nezodpovedne takto na dálku poradit, dělat diagnostiku. Snad jen to, že pokud jsi "dole" a necítíš se zrovna happy, nemá smysl šplhat "nahoru", ale snažit se život si "tam dole" trochu zpříjemnit. Jak, to je individualni, každý jsme jiný, pomáhá vše co nám vrátí zpět sebeúctu a radost...masáže, tanec, sport, pobyt v přírodě, voňavá lázeň, péče o tělo a vizaz, poznávání nového prostředí, navazování nových vztahů, atd.
Doporučuji zdravý selský rozum | 21.12.2018 21:32
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Řekla bych, že hodně příspěvků v různých diskuzích na tomto webu bylo ovlivneno psychedelickými zazitky, alespoň se tak jeví. Lyso...vky jsou sice zakázané, ale údajně bezpečnější nez legální alkohol, nikotin a mar..na. Jenže jak dlouho trvá výzkum a za jak dlouho budeme schopni říct, že tato léčba se po cca 10 nebo 20 letech neobrátí proti nám čili nezpusobi nám pozdeji víc potizi než jsme původně měli?
-> Fru | 25.12.2018 23:24
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
>>>>>>"Uplne ale nerezonuji s tim, kdyz se toto prenese do naseho prostredi, napr. sem do Evropy."

>>>>>>Proč s tím nerezonuješ?


protože konzumní způsob života - protože co nejvíc kaček v kapse - protože někteří lidé si často nevidí ani na špičku nosu

proč jsou asi tyto látky zakázané? možná proto, že jsou nebezpečné. vem si, jak by to vypadalo, kdyby se taková věc dala koupit v e-shopech. a že by se brzy dala, kdyby se to zlegalizovalo.

můžeme se tu bavit způsobem, že existují lidé, kteří s tím umí, kteří s tím mají dobré zkušenosti apod. ok. na každého takového pak ale připadne dalších N, kteří to mají hozené úplně jinak.

proto to nelze obecně doporučit (masově)
-> Evza | 25.12.2018 23:31
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
>> Jenže jak dlouho trvá výzkum a za jak dlouho budeme schopni říct, že tato léčba se po cca 10 nebo 20 letech neobrátí proti nám čili nezpusobi nám pozdeji víc potizi než jsme původně měli?přesně!!

a proto všem raději doporučím občas si sednout a jen tak v klidu posedět. ani tomu nemusíme říkat meditace.

a nebránit se tomu, že to může jít takto snadno
??? | 25.12.2018 23:36
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mimochodem co na toto všechno říká slečna/paní Mikea?

Jak si užíváte Vánoce? Byla jste někde na procházce v přírodě? Zkoušíte trošku odpočívat?

Všichni jak tu jsme Vás zdravíme (snad nevadí, že píši i za ostatní)
nevadí | 27.12.2018 11:15
Apas
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"snad nevadí, že píši i za ostatní"
rozhodně nevadí (snad nevadí, že píši i za ostatní ostatní) :-)
Pomoc hledej zde | 14.06.2019 06:19
Lior
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj. Člověk je mnohdy vnitřně rozpoložen díky svým blokům třeba i z dětství , na které působí nízké energie a tím je provokují. Představte si blok jako strunu a nízkou energii jako prst co na ni brnka. Odstraníš li strunu, není nač brnkat. Tyhle problémy řešíme denně.
https://lior-studio.webnode.cz/

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl. (Rodin Auguste)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Máte doma televizi?
ano (4945)
->
ne (4294)
->
Celkem hlasovalo: 9241

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0