Název příspěvku:

Co je poslání v životě?


vložil: neznámý autor (30.11.2014 10:28)
kategorie: běžný každodenní život
 
Jaké mám poslání? Šťastní jsou jen ti, kdo naplňují svá poslání. Teprve, když vím, že můj život nikam nevede, začíná mít život smysl. Dokud se má struktura nezmění, není ani možná žádná změna v mém životě. Ani duchovní učitel nepomůže. Jediné co jsem pochopil, že moje pokusy nikam nevedou. Kromě poznatku o vlastní omezenosti, v níž jsem uvězněn a k touze osvobození od vlastní omezenosti. V čem vidíte Vy svoje poslání v životě?

KOMENTÁŘE

-> Urik | 1.12.2014 03:49
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
nepremyslim timto zpusobem, neresim poslani, ziju zivot.. :))
Díky. | 1.12.2014 18:52
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Díky za odpovědˇpane Václav! Ale co je podstatou Vašeho života?Altruismus?
-> Urik | 1.12.2014 19:29
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
neresim podstatu zivota, ziju zivot
Urikovi | 2.12.2014 13:52
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
o žádném svém poslání nepřemýšlím
nevím jestli jsem "šťastná"...co si pod "šťastný" představujete?... někdy mám radost někdy ne.
Radost mám nejčastěji, když to vně jaksi "pasuje" na to, co je uvnitř mě... v momentální okamžik
Protože mám odsledováno ;-), že ve mě se to dost mění ( já se měním ) a i vně se to neustále mění, bylo by bláhové chtít vymyslet něco fixního, co by zajistilo tu radost trvale ( jestli je štěstí toto??? ) ..tedy bylo by bláhové věřit, že lze najít něco - klidně si tomu říkejme "poslání" ,co by mi zajišťovalo "štěstí".

..protože vy nehledáte nějaké "poslání" pro "poslání" samo, ale hledáte poslání pro zajištění štěstí, tedy hledáte štěstí.
..zřejmě věříte větě " " Šťastní jsou jen ti, kdo naplňují svá poslání.".
A jak víte, že to je platný výrok?
Je to vůbec smysluplné tvrzení? Kde je definice "poslání" a kde je cefinice "štěstí" ?
Není.
Je to jen výkřik do světa, kterého se někdo chytá, aniž by mohl vědět, čeho se vlastně drží... Nepřipadá vám?
A jen pro tento výkřik hledáte NĚCO aniž víte co, a jste frustrovaný, že to nemůžete najít?

Což se na to "pídění se" - jste mi připomněl jednu bezva kapitolu z Pipi Dlouhé Punčochy ;-)..o píditelích - vykašlat.
Nechat všechno plavat.
A třeba k vám z ničeho nic přijde, co byste měl chuť udělat. teď. A pak, třeba, co byste měl chuť dělat zítra.
A když se k tomu, co byste rád, dostanete, třeba budete mít radost ( teď, nebo zítra...a to stačí ne? o co jiného jde? ;-) )

..mi tak připadá
poslání | 3.12.2014 12:12
Hannah
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jen žít. Tak, jak život jde. Přijímat. Jen tak. A v člověku ? Radostně. Vztekle. Lhostejně. Smutně. Nenávistně. Vesele. Různě. Tím člověk se stává. Tím člověk se stává pro člověka. Tím člověk se stává v životě. Tím život se stává pro člověka. Žít jen tak. Nevědomě.
A nebo jen žít. Tak, jak život jde. Vědomě potkávat, přijímat. Radost. Vztek. Lhostejnost. Smutek. Nenávist. Veselost. Ale nebýt tím. Pro sebe. Pro člověka. Pro život. Pak je život svobodný.
A v něm jen tak žít. Radostně a vesele. Od složitostí k úplné jednoduchosti dítěte.
Takže žití v přirozené veselosti, radosti a láskyplnosti je možná moje jednoduché a přirozené posláni a naplnění...kdo ví....:-)
pestry zivot | 5.12.2014 07:07
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
byt slusny, zanadavat si, zavtipkovat si, zasukat si, pomilovat se s nekym, pomilovat se sam se sebou, dat nekomu pusu, udelat neco pekneho, udelat nejakou tu prasarnicku, pochvalit nekoho, pokarat nekoho, zesmesnit nekoho, vydelat nejake penize, koupit si neco pekneho, koupit nekomu neco pekneho, koupit nekomu neco skaradeho, udelat nejakou silenost, nedelat silenosti, zabrecet si, zafrajerit si, opit se, vykoupat se, s nekym se pohadat, nekoho vylecit, zameditovat si, rozslapnout mravence, dat si facku, dat nekomu facku, zadiskutovat si, pochvalit se, ptat se na poslani v zivote, vysrat se na poslani v zivote, poslat nekoho do prdele, poslat sam sebe do prdele, usmat se... :))
Urikovi | 6.12.2014 16:32
Jilta
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Obávám se, že nikdo na světě není schopen přesvědčivě zodpovědět Tvou otázku.
Tipuju, že smysl života res. poslání každého z nás je takové, jaké si každý z nás vybere. Jeden vidí poslání v tom, že deset let nejí a nebo to aspoň tvrdí a druhej se zase od rána do večera futruje ...oba mohou být stejně spokojení.
A taky myslím, že úvahy nad smyslem bytí přicházejí na člověka téměř vždy v jeho nejtěžších chvílích jinými slovy, jeli nešťastný. Taky to mám za sebou. Dost u mě zafungovala tzv. "meditace plevel" ...jsem plevel, kterému se všude daří a nic nepotřebuje. Čím více se mě snaží z ničit, tím lépe se mi daří xD Chce to si trošku uvědomit, co vlastně k životu opravdu potřebujeme a co všechno máme navíc.
Zahodit ego a předsudky a bude Ti nádherně :))
Žeru z odpadkového koše, nosím hadry po zemřelých, netopím, sprchuju se studenou ...peněz mám přesto dost, ale proč dělat něco, co není potřeba? ...nemám problém, mé okolí občas ano. Nelíbí se jim, jak se mi všude daří - jsem totiž plevel a prorůstám jimi a neznám žádné hranice :))
poslání... | 6.12.2014 17:26
Romana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Napadla mne taková ptákovina, ale je to ze života a známe to asi všichni. Poslání je někdy k posrání :))). Je to život sám, kdy se učíme zkušenostmi. Někdy věci přijímáme, jindy s nimi bojujeme a od toho se odvíjí další zkušenosti, jak se cítíme po boji a jak po přijetí :)). Ale vše je v pořádku. Smyslem je tzv. osahání si, co je potřeba. Pro to jsme tu "asi" přišli, kdo ví...takto to vnímám.
| 7.12.2014 03:57
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Každý má své poslání - pokud jsme na své cestě, jdeme v souladu a tudíž se posouváme, nebo již naplňujeme své poslání, univers nám jde naproti.
Každý má své poslání a není zas tak těžké jej spatřit. Pokud má někdo zájem znát to své ať mi napíše e-mail - rád mu poskytnu další informace.
Jenda
| 7.12.2014 04:06
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Poslání není štěstí, ale pokud dosáhneme stavu ve kterém naplníme své poslání - přinese nám to i pocit štěstí. Ten nám však může zajistit i přítomný okamžik a uvědomění, že vše je pouze stav mysli. Poslání neboli osud nemusí být nic významného - neočekávejme, že každý je předurčen být vlivným a bohatým. Přeci i pouhé bytí v lásce a v souladu s přírodou je dostatečné naplnění života. Lidstvo je jako mraveniště - každý má svou úlohu. Od narození procházíme mnoho zkoušek a ty nás vedou k našemu poslání. Teprve pokud jedinec dozraje, může naplnit svůj osud, poslání. Pak vše zapadne do celku a jedinec se stává jednotou.
Jenda
-> passlabs | 7.12.2014 04:07
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"každý má své poslání" jen v tvé hlavě :)

myslíš, že lidi zajimá tvá verze jejich poslání? jen hlupáci a naivky mohou mít o něco takového zájem :))
| 7.12.2014 15:13
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jen hlupáci a naivky mají zájem se o sobě dozvědět více, právě proto, že jsou naivní a hloupý. Vždyť přeci vědět co je člověku předurčeno, co jej může naplnit, ukázat mu případně na co se zaměřit je naprosto mimo chytrost. Chytrost je přeci důležitá - protože pochází z mysli a ta je to nej co máme. Naše mysl. Děkuji Ti za Tvůj náhled - moc přínosné. Myslím pro všechny.
Jenda
| 7.12.2014 20:29
Monika
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dřív mě strašně zajímalo moje poslání, pídila jsem se a hledala, byla jsem si jistá, že nějaké mám (určitě nějaké hodně zajímavé :-)))))))

Ale teď už mě to jaksi ani nezajímá. Ať už to, jestli nějaké mám, jaké, jestli vůbec někdo nějaké má a proč a nebo co to vůbec je...

Mimochodem - moc se mi líbí Vaškova verze pestrého života :-)
passlabs, ... | 9.12.2014 20:45
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
To je determinismus, kteremu nefandim, protoze je pro me dulezitejsi svobodna vule kazdeho. Kdyz jednotlivec tedy uzraje jako jablko, pak spadne do travy a shnije ... dalsi moznost. Me otazka na jednotlivce "V cem vidite sve poslani" nesedi, protoze slovo poslani mam spojene s moralnimi hodnotami a obetovanim neceho ve prospech nekoho jineho...takze vety typu "Poslanim nasi organizace je dodavat potraviny vzdy cerstve"nebo "mym poslanim je sukat, chlastat a hulit" jsou spis cile a konicky. :)))
| 10.12.2014 21:30
Romana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
To je právě to, že pod pojmem poslání si každý představuje něco jiného a tím téma poslání, podle svým představ hodnotí. Poslání vnímám jako smysl života, částečně ho máme stejný a částečně je individuální, dle toho co potřebujeme načerpat za zkušenosti. Někdo to individuální má více přes vztahy, někdo přes hmotu jiný zdraví a hodně to bývá i nakombinováno :).
| 11.12.2014 00:28
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
V položené otázce zcela jistě nebylo myšleno nic typu - naším posláním je dodávat čerstvé ovoce - i když pokud je člověk tvořivý právě tímto směrem - může to být opravdu jeho poslání - dodávat čerstvé ovoce jej baví a nachází v to smysl svého života.
Bylo tím jasně myšleno poslání duchovní - napnění života - osud.
Osud, alespoň základní prvky je jasně daný - pokud sledujeme to co máme předurčeno jsme poměrně v pohodě - pokud se od toho vzdálíme, jasně to pocítíme.
Jdeme po úzkém chodníčku kde nalevo i napravo je bažina - čím více se vzdalujem od chodníčku, tím více zapadáme a je těžší se vrátit zpět.
Osud je naplnění určitého učení - procházíme renkarnacemi a v každé je přesně dané co právě budeme poznávat - to je osud. Můžeme si jej zhoršit karmou, nebo naopak vylepšit pochopením celého procesu.
Svobodně se můžeme rozhodnou, že půjdem například směrem do bažiny kde utoneme - v dalším životě bude ale potřeba dohnat to co jsme v tomto tak lehkomyslně opustili. Vše nepřijaté se vrátí abychom to lépe pochopili a dostaneme tuto možnost.
Je tedy lépe sledovaz co nám dělá opravdu radost - intuitivně cítíme co je opravdová radost a ne je jen pobláznění. Jen opravdová radost přináší tvoření a tvoření je kořením života.
Jenda
http://passlabsxa.blog.cz/1412/bozi-vule
passlabs | 11.12.2014 08:16
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"...Osud, alespoň základní prvky je jasně daný - pokud sledujeme to co máme předurčeno jsme poměrně v pohodě - pokud se od toho vzdálíme, jasně to pocítíme.

Osud je naplnění určitého učení - procházíme renkarnacemi a v každé je přesně dané co právě budeme poznávat - to je osud. Můžeme si jej zhoršit karmou, nebo naopak vylepšit pochopením celého procesu. "

Uvědomujete si, že to, v co věříte...o čem jste evidentně přesvědčen... je jen jedna z možných interpretací?
A jak hluboce jste o ní přesvědčený?
Když bude celý svět tvrdit, že takto to není....i ti lidé, kteří vám tento model světa předali, budete jí stále věřit? Co myslíte? Dokážete to odhadnout?

Nebylo by jednodušší prostě následovat svou radost..."opravdovou" radost - jak píšete, bez té omáčky okolo?
skutecna hloubka opravdoveho predurceni | 11.12.2014 18:25
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> pokud sledujeme to co máme předurčeno jsme poměrně v pohodě - pokud se od toho vzdálíme, jasně to pocítím

vezmu -li to doslova, tak to, co je tzv. predurceno, bude take tzv. naplneno. neni se teda o cem bavit. pokud by to nemohlo byt z nejakeho duvodu naplneno, je takove predurceni k nicemu, protoze predurceni, ktere by slo takto nenaplnit, pro me neni zadnym predurcenim, ale jen tlachanim o nicem

predpokladejme tedy, ze hluboce verim v tuto pravdu o tom, ze je vse predurceno. no jo, ale jak se tedy muzu tomu, co je predurceno, vzdalit? vzdyt i ona zkusenost vzdaleni se necemu by byla jiste predurcena.

tedy, vse je presne takove, jak bylo predurceno a nic s tim neni potreba (a v podstate ani nelze) delat.. jakmile by s tim bylo mozne neco delat, znamena to, ze jsme nezahlidli skutecne predurceni, ale jen vyprojektovanou predstavu o tom, jak by se to melo odehravat..
passlabs | 11.12.2014 21:36
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Souhlasim s tebou v jedne myslence a to, ze clovek by si mel dat tu praci a zjistit co ho bavi a pak podle toho zit. Sice jsi psal o osudu a predurceni, ale vysledek je podle me stejny. Ja na osud neverim a smysl zivota mi zas prijde neco trochu jineho nez poslani. Moc hezky film, kde je i trochu nakousnut smysl zivota "a tak" :)) je Stoparuv pruvodce po galaxii...smysl zivota je podle meme zavaznejsi otazka nez dotaz na poslani. Mrkla jsem na tvuj blog, protoze me zajimalo jakou ze filozofii to vyznavas a on je to Zen B. Priznam se, ze o tom moc nevim (podle wiki je domovinou Cina, Korea, Vietnam a Japonsko, ale prekvapilo me, ze tam neni sever Indie. Maji Indove jinou formu bud....mu?)
| 11.12.2014 21:46
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pro Evza - v jádru nevyznávám žádnou filozofii - v zenu jsem našel několik odpovědí a rad jak meditovat účelně - také co je to osvícení a vše co mne osobně zajímalo. Jinak vše vnímám tak nějak mimo mysl - tu moc nezapojuji - možná to zní divně, ale spíš používám ne-mysl.
Na blog zapisuji své postřehy a tak vše co vidím.
Děkuji -Jenda
| 11.12.2014 21:52
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pro Václava
Vnímám to tak, že každý v této inkarnaci se má naučit něčemu - záleží na tom jak je daleko - kolikátou inkarnaci prochází.
Toto je dané - jsou to situace v životě, které jsou prostě dané - předem určené. Jsou to zkoušky. Důležité je, jak na ně reagujeme - pokud to přijmeme jako něco co nás posunulo - skrze co jsme se stali silnější a pevnější v kramflecích - ujasnili jsme si to a život jde dál - je to OK.
Pokud křičíme mě se děje něco zlého - pomozte mi - proč zrovna já - je to nepochopení systému - pak jsi mimo. Potkává Tě to tak dlouho - dokud to nepochopíš. Chodníček a bažina je metafora o:)))
Vím, že nejsi tupec - vnímám to.
Vím o inkarnacích velice mnoho a zároveň nevím nic - tak se stále zdokonaluji.
Jenda
-> passlabs | 12.12.2014 09:20
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
a ty si prijdes skutecne jen jako clovek, ktery zije "tento zivot" a ktery zil kdysi predtim "dalsi zivoty" ??

prohlidni si veci okolo sebe.. prijdou ti ty veci skutecne okolo tebe? .. nemyslim premyslet o tom, ale skutecne se do tech veci podivat (ne pouze z pozice "ja jsem clovek, ktery se na ne diva")

pises si ted se mnou.. skutecne si pises se mnou? s kym si vlastne pises?

co kdyz je i ono "ja jsem clovek, ktery zije v tomto svete" jen koncept? neco co si omylem vzal za pravdu a zacal pouzivat.. a pak na to zacal nabalovat dalsi a dalsi veci??

a co kdyz ses naucil fungovat zpusobem, ze kazde "neznamo" hned zaplacnes necim, co uz "vis" a nebo prohlasis, ze toho jeste spoustu "nevis"??

co kdyz takto skutecne fungujeme? neumime se divat na to, co se deje, nezijeme to, ale koukame na to skrze nase primitivni filtry a prohlasujeme "ja...", "ty...", "me minule zivoty..", "tve budouci zivoty".... ???

mnoharozmernost, kterou zabijime zlozvykem "ja"
| 12.12.2014 12:32
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Václave už v dávných dobách byl znám koncept Mája - můžeš vysvětlit něco co jsi prožil, co vnímáš a cítíš, ale nikdo tady není schopen se nad tím ani zamyslet - neví prostě o čem.
Chápu naprosto jak to myslíš - dokonce tuto skutečnost jsem prožil - když se mi zdá sen, vím, že je to sen - dokonce umím spát a být vědomý.
Ve snu vím, že je to sen - když se probouzím - vím, že se probouzím do snu.
Mám to tak, ale na to je ještě čas - o tom život není.
Nejprve je třeba aby si lidé uvědomili své Já, své pravé Já.
Procitli a pak postupem času se dostaví i i vše potřebné. Probudí se hadí síla a zbystří nám smysly, otevře se nám třetí oko, budeme vnímat co druhý cítí aniž bychom to od něj slyšeli.
To vše tu je - jen je třeba jít po krůčkách - nespěchat - nejprve pochopit bytí, proces inkarnací, co nám tělo říká a podobné - pak další level.
Pokud Tě něco zajímá osobně z těchto věcí oslov mne skrze e-mail - děkuji.
Jenda
Důkaz | 14.12.2014 23:10
Jilta
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A otázka pro všechny:

On někdo někdy přinesl přesvědčivý důkaz o reinkarnaci a minulých životech ???

Vrátil se snad někdo ze smrti, aby mohl vypovídat?

Zatím jsem našel pouze to, že tohle zneužívala církev k manipulaci chudé a nevzdělané populace. Rád se ale přiučím něčemu, co mi mohlo uniknout.

Obávám se, že věřit znamená ve většině případů: NEVĚDĚT a nebo nevěřit sám sobě a s tím by ani ten Mojžíš dalek nedošel :)

Přeju krásný sny
| 15.12.2014 00:27
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Hledej lépe - hledej srdcem, ne myslí - nehledej vně, ale uvnitř - nevzdávej se - máš na to více životů o:)))
Dám Ti naději - někteří již našli.
-> Jilta | 15.12.2014 03:33
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Obávám se, že věřit znamená ve většině případů: NEVĚDĚT a nebo nevěřit sám sobě

hezky receno
-> passlabs | 15.12.2014 03:57
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Chápu naprosto jak to myslíš - dokonce tuto skutečnost jsem prožil

to je fajn, ze to naprosto chapes.. ja ovsem netusim o cem mluvis. nepsal jsem o nicem, co mohl nekdo nekdy prozit.. psal jsem hlavne o tom, ze je fajn, umet se divat okolo sebe

--------------------------------------------------------------------------

> Nejprve je třeba aby si lidé uvědomili své Já, své pravé Já.

proc by to melo byt treba? jak to asi muze dopadnou, kdyz jeden z davu vstane a rekne "je treba, aby si lide uvedomili"...

a pak ho dalsi a dalsi zacnou kopirovat a vykrikovat je potreba poznat "Ja", "Ja", "Ja"..

trosku podivna hra, nemyslis?

--------------------------------------------------------------------------

> nejprve pochopit bytí

pochopit byti? tim myslis co?
passblans | 15.12.2014 09:19
Ennya
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mluvíš mi z duše.Tvé názory jsou mi velice blízké.Jsem na stejné vlně.Díky.
Václav | 15.12.2014 10:11
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Je to jednoduché - kdo rozumí, souzní, nepotřebuje reagovat, již ví.
Kdo neví, prostě neví - tomu to nevysvětlím, nejde to - musí k tomu poznání dojít sám.
Nevěš hlavu - vše je dobré o:)))
Jsi opravdu Václav? Jsi? Debatuji a neschovávám se - dal jsem Ti možnost reagovat po e-mailu. Když někdo již ví, nemůžeš mu to vzít - to nejde.
Když víš jak něco chutná - nikdo Tě nepřesvědčí, že to tak není.
Pokud něco prožiješ celou svojí bytostí - prostě víš.
Na mnoho dalších věcí jsou již odpovědi - jen k nám přicházejí postupně - pro každého přesně tak, jak je daleko na své cestě. I Tobě se jich dostane.
Pokud Tě něco opravdu zajímá, polož otázku s upřímným srdcem nahoru k Bohu - odpověď Ti přijde - jen správně vnímej to, co přichází.
Možná zatím nerozumíš tomu co píši, ale to je naprosto normální - vysvětli člověku který nikdy neochutnal granátové jablko jak chutná - stále to bude jen Tvá interpretace a ne skutečnost - nad osobní zkušenost prostě není.
Hezký den Jenda
->Jenda | 15.12.2014 14:39
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Pokud něco prožiješ celou svojí bytostí - prostě víš. "

pokud něco prožiješ celou svojí bytostí, tak máš v sobě prožitek...sled pocitů, vjemů,...
a jejich interpretace ti teprve modeluje "vím"

"vím" zaleží na volbě interpretace

taková spirála... "vím" ovlivńuje prožitek, prožitek "vím", "vím" prožitek,....
-> passlabs | 16.12.2014 07:27
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
OK, tak si uzivej své prozitky :)
passlabs | 20.12.2014 19:25
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zdalo se ti nekdy napr. kdyz jsi presel ze stavu ne-mysli do stavu mysli, ze vnimas jinak cas? Jako by cas v jedne sfere vubec neutikal, plynul mnohem pomaleji?
Myslim si, ze pokud clovek zazije neco noveho muze mysl nebo instinkt spojit zazitek rovnou i s pocitem, ze vis nebo naopak nevis (a vedome hledas reseni). Vse zavisi na druhu zazitku, na predchozich zkusenostech cloveka, na tom jak uvazuje, co ma precteneho a cemu veri. Kazdy jsme proste jiny a mozek musi za nas zazitek sam zpracovat, aby jsme se v pripade nebezpeci mohli zachranit.
Evza | 20.12.2014 23:59
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Přešel ze stavu ne-mysli do stavu mysli - pokud myslíš ze stavu probuzené mysli, zpět do neprobuzené, tak to nejde. Probuzení mysli je nevratné. Může se pouze stát, že člověk pod náporem ega, které probuzením mysli ještě nemizí, sklouzne k nějakému poklesku, ale pokud někdo prožije vhled, již o tento prožitek nepřijde. Prožitek vhledu, osvícení je naprosto přirozená věc, ke které dospěje každý kdo dosáhl určitého stupně vývoje duše. Tímto prožitkem, ale nic nekončí - je to pouze určitý přechod do vyššího vnímání - člověk se musí teprve v tomto novém prostředí naučit pohybovat. Přecházíme do čtvrté dimenze. To může trvat několik životů. Po ukončení celého procesu tato probuzená mysl dospěje až do bodu pravého osvícení jako dosáhl Buddha. Nazývám tento stav svatým grálem. Dosažení páté dimenze.
Je to zakončení inkarnací v lidském těle a zhruba polovina celkového procesu, návratu do jednoty, celostnosti.
Čas se mění, ale asi ne jeho rychlost, nýbrž naprosto zmizí minulost a budoucnost. Velice těžko se to vysvětluje například někomu, kdo to neprožil. Je to velice silné. Vnímáš jen přítomný okamžik - minulost zmizela. Samozřejmě si vše pamatuješ, ale k té minulosti se již nepřiřazují emoce. Někdo žije v minulosti a trápí se pro nějakou věc, která se stala. Jiný zase čeká až se něco uděje a tudíž žije v budoucím čase. Čeká na něj, myslí si, že ho spasí. Je to ale pouze přítomný okamžik, který člověka změní. Přítomný okamžik není jen teď a tady, ale prostě přítomnost. Můžeš si například naplánovat schůzku, ale stále vnímáš vše co přichází a za tím jdeš. Netrváš na ničem pevně. Je důležité jít za tím co přichází. Pokud to již prožíváš, schůzky se dějí automaticky.
Vše co prožíváš, čteš, sleduješ videa a podobně, je pouze učení se zvládnout techniku. Je potřeba se naučit ovládnout techniku, projít celé učení, pak se naprosto zklidnit - vše opustit - nechat odplout a následně, pokud je člověk připraven přijde ten záblesk, vhled.
Nevím co myslíš tím - se zachránit a mozek musí zpracovat.
Zachránit před čím?
Jenda
koncepty a konceptíčky | 21.12.2014 06:15
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
--- nekdo dre od rana do vecera a sleduje, jak mu na ucte pribyvaji penize. sam si sice nic nekoupi, ale mysli si, ze je bohaty a je stastny

--- nekdo dalsi medituje a veri, ze mu to jednou prinese stesti. pokazde kdyz se objevi neco neprijemneho, vzpomene si, ze musi meditovat, zavre se u sebe doma a medituje. v jeho zivote se sice nic moc nemeni, ale takovy clovek muze mit radost, ze ma nastroj, diky kteremu bude "jednou" stastny

--- pak jsou zde lide jako passlabs (viz vyse), kteri ziji v predstave, ze neceho dosahli, ze neco pochopili, rikaji tomu napr. probuzeni/osviceni a upevnuji to svymi vzpominkami na sve prozitky v minulosti. soucasne tvrdi neco o pritomnosti, ale v zapeti do toho zamichaji budouci zivoty, budouci stavy, budouci vyvoj

--- potom se objevi nekdo jako ja a pise o tom, jak si lide uzivaji sve koncepty a jak je vlastne jedno cemu clovek veri, ale hlavne ze mu v tom je dobre a muze na to ukazat a ostatnim sdelit "toto je me", "toto jsem zazil", "toto vim", "takto to je"

a jakmile nekdo sahne cloveku na to, cemu veri, okamzite vytahne z rukavu mnoho argumentu, jen jen aby nemusel na tom, cemu veri, cokoliv menit a mohl to, v optimalnim pripade, jeste necim dalsim posilit :))

svet snilku, kteri jsou polapeni ve svych vlastnich predstavach o sobe samych, o svete okolo nich, o kvalitnim zivote, o stesti, o osviceni, o nutnosti sdelovat sve pravdy ostatnim...
passlabs | 21.12.2014 18:57
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ta zmena ve vnimani casu asi nebude souviset s probuzenou nebo neprobuzenou mysli, nevim o jake posuny se jedna. K tomu co ti neni jasne: Myslim to tak, ze nas mozek bez naseho vedomi automaticky zhodnocuje situace, ve kterych se nachazis, tak, aby jsi vyvazl bez zraneni - napr. kdyz prechazis silnici, kdyz preskakujes po kamenech potoka atd. - dej je proste spojen i s vyhodnocenim situace, tak to snad mame vsichni.
To co pises je hrozne zajimave, pokud jsi ted v pate dimenzi, zvladl jsi ten predchozi proces behem sveho soucasneho zivota?
Evza | 21.12.2014 19:40
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Už rozumím - to co se stará o automatickou ochranu se nazývá Innate. Je to jakýsi druhý mozek - je umístěný mimo fyzické tělo. Stará se o chod těla - mozek v těle je moc pomalý na tuto činnost.
Trošku jsem to nastínil na blogu http://passlabsxa.blog.cz/1403/innate
Opatruj se - Jeník
lidi, bavite me | 21.12.2014 20:36
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
-> pokud jsi ted v pate dimenzi, zvladl jsi ten predchozi proces behem sveho soucasneho zivota?

treba ja jsem ted v dimenzi cislo 8. a zvladl jsem to za poslednich par sekund se tam dostat. nic na tom neni! nazyvam tento stav svatym cvrckem.
-> passlabs | 21.12.2014 20:46
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Presne tak. A to co se stara o funkci Innate, je Unconceived, jakysi treti mozek, mnohem rychlejsi nez druhy. Je ale v jine dimenzi, nez prvni dva, tak o nem lide vetsinou nevi shola nic. Ty ale zijes v pate dimenzi, takze vis o cem mluvim.
passlabs | 15.01.2015 21:10
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak jsem si to precetla, moc se s tim sice neztotoznuji, ale libi se mi jak pises a ta fotka osvetlene lesni cesty, kterou tam mas u zacatku prosince. Co si myslis, ze predchazelo tvemu probuzeni - nejaky vyznamny zazitek nebo jsi nacerpal dost informaci z knih nebo zazitek blizky smrti nebo jen nastal ten spravny den dany osudem?
Evza | 22.01.2015 08:29
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Šel jsem cestou naprosté důvěry. Pokud se ke mě dostala nějaká nauka, nějaký názor, nejprve jsem je prozkoumal sám na sobě, abych si udělal obrázek. Jedná se zde o duchovní posun a bylo napsáno mnoho knih a je mnoho cest. Prošel jsem si hodně z těchto učení a postupně šel cestou, která byla pro mne tou nejvíce srdeční, intuitivní. Z počátku jsem se seznámil se samotným základem duchovního vnímání a celým procesem posunu duše skrze vtělení. Postupem času jsem začal důmyslně odbourávat hrubé energie, jako je nepřijetí, odsuzování, hodnocení a podobné. Když jsem vše co bylo v této části plně pochopil a odboural, došlo k probuzení mysli. Říkám tomu vhled. Je to postupný proces potřebný k dalšímu posunu. Bez probuzení mysli člověk nevidí smysl starých textů, ze který pak čerpá. Pak jsme začal postupně odbourávat jemné energie, to jsou například touha pomáhat druhým (zde je třeba doplnit, že člověk se snaží pomáhat, ale mnohdy jde proti stvořiteli), touha po dosažení vyššího poznání (zde je třeba podotknout, že vše má svůj postupný vývoj a je třeba sledovat pouze to učení, které k nám přichází a jímž jsme vedeni). Postupně se ke mě dostalo velice staré učení, ze kterého vycházejí všechna náboženství a ze kterého vzniklo i samotné desatero. Dokončil jsem proces pátého těla, tedy nauku o stvoření a fungování světa a jeho zákonitostí. Nyní jsem dosáhl šestého těla, šesté čakry, podařilo se mi otevřít třetí oko a začínám novou etapu na své cestě.
Pokud s něčím nesouzníš, klidně se zeptej - rád vše osvětlím. Jeník
passlabsxa@gmail.com
ja ja ja ja ja ja ja ... | 23.01.2015 01:43
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
passlabs | 30.01.2015 16:16
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Myslela jsem, ze se ti neco prihodilo a hledal jsi vysvetleni. Ja v textech nehledam nejaky navod, zajima me problematika - beru vse jen jako informaci.
zase ahoj :-) | 24.01.2016 14:07
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Takové hezké, jednoduché, i o čase


(zdroj: http://www.seberizeni.cz/zjednoduste-si-cestu-az-je-iluze/ )

Až navštívíte všechny kurzy a školení,
až projedete všechny země světa,
až vystřídáte všechny guru a tzv. mistry světa,
až projdete mnoha vztahy, kde hledáte lásku,
až zažijete mnoho zklamání z vašich očekávání,
až zkusíte všechny metody a techniky, jak správně žít,
až utratíte všechny peníze za to, po čem toužíte,
až oslavíte všechna svá výročí, svátky a narozeniny svých přátel,
až si splníte přání, o kterých sníte,

pak zjistíte, že to vše byla jen dobře zkonstruovaná hra pro vaši mysl.
Pak zjistíte, že jediné štěstí, které nepomíjí, je být v souladu s jednotou.
Pak zjistíte, že to, co jste hledali, je dobrý pocit, který vám vnější věci,
okolnosti a vztahy nemohou trvale dát.

Pak se konečně zastavíte, skončíte vaše hledání a vrátíte se „domů“.
Vrátíte se sami k sobě a budete sami sebou.
Budete vše dělat tak, jak to cítíte v danou chvíli.
Nebudete závislí na ostatních a jejich náladách.
Budete se radovat i z neúspěchu.
Budete se milovat za vše, co prožíváte, a tato vaše láska
změní celý váš dosavadní svět.

A až vás potkám, budete se usmívat a já budu vědět, že jste „tam“.
pozdravuj v mravenisti | 25.01.2016 02:05
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
nadpis clanku se dobre hodi na posledni vetu clanku :)
tyy joo :D | 25.01.2016 09:03
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
,toho jsem si ani nevšiml :-)
Ps.:Budu, budu.... ;-)

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Stojím vědom, sedím vědom, ležím vědom... (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0