Název příspěvku:

Co znamenají nepříjemné pocity z druhých lidí?


vložil: Veronika (13.02.2014 17:59)
kategorie: psychologie, psychoterapie
 
Jsem poměrně intuitivní člověk, jsem si toho vědoma a dokážu s tím čím dál lépe pracovat, ale ještě zdaleka ne tak jak bych si přála. Vnímám pocity druhých lidí, někdy velmi intenzivně, slyším jejich myšlenky, nebo říká se slyším ale výstižnější je aspoň u mně cítím, někdy vidím co si představují jako obrazy, vyznám se v nich často lépe než oni sami. Pokud jsou to hodní lidé s dobrými úmysly tak je to fajn, ale jinak je to těžké, neumím se moc bránit negativním pocitům druhých a tak, to je na dlouho. Co mě už dlouho trápí je přítelkyně přítelova bratra, jejíž přítomnost mne dohání k nepříčetnosti. Doopravdy. Vymyslela jsem už za tu dobu milión důvodů, čím to může být, nejčastěji hledám chybu u sebe, jedna z variant je že já mám nějaký nevyřešený problém v sobě ale netuším jaký, jako mám jich víc, ne že ne. Fyzicky to vypadá tak, že přijde neskutečně milá holka, která se tváří, že by mi snesla i modré z nebe, kdybych z toho měla radost, pořád něco povídá a tváří se strašně roztomile. Zpočátku jsem se přitom cítila jen trochu nepříjemně a hlavně asi půl vteřiny po tom co začala mluvit jsem začala mít vždycky pocit že umřu nudou, nikdy jsem se ještě tak intenzivně nenudila, myslela jsem si že je to tím, že je hloupá, ale nebavím se jen s chytrými lidmi a jindy tento problém nemám. Hrozně se se mnou chtěla skamarádit a já z výše zmíněných důvodů ne, ale ať jsem jí to dávala najevo jak jsem chtěla, tak to nějak vůbec nebrala na vědomí, začala jsem mít více nepříjemné pocity, dokonce ve mně neustále tak slabě trnulo, je to tak zvláštní, když ve vás trne v přítomnosti někoho, kdo se na vás neustále usmívá a jeho partner se kterým je už několik let a o kterém víte, že je to moc hodný (a intuitivní i když spíš nevědomě) člověk k tomu říká věty jako já vím, že všechno myslíš dobře atd. a vy přitom máte úplně jiný pocit, když jsem to poprvé slyšela tak jsem koukala skoro s otevřenou pusou. Pokud o ní řeknu něco jiného než že je milá tak vypadám jako zlý člověk, který má nějaký problém, hlavně se tak cítím :) Vím, že mě teď pomlouvá i s přítelovým bratrem, vymysleli si o mně šílené věci a šíří je všude možně a cítím se díky tomu opravdu mizerně. Do určité míry se to dá chápat jako reakce na moje odmítnutí, to nejsou neobvyklé lidské slabosti, svoje nepřátelství vůči ní dávám jasně najevo a nemám moc čím to obhájit kromě svých pocitů. Nedávno jsem četla o hysterické poruše osobnosti a všechny příznaky má. Že by to bylo tím? Bratrův přítel je teď v protidrogové léčebně, po několikátém rozchodu s ní začal brát pervitin. A po dvou měsících jsme na to přišli. Před jeho nástupem do léčebny se s ním opět rozešla, asi za ním vůbec nechodí. A on když dostane propustku tak za ní hned běží, pak ji třeba hodinu odprošuje, protože se předtím někam ještě zastavil a oba si myslí že je to normální. Mám ho moc ráda, i přes to a taky kvůli sobě bych byla moc ráda kdybych jí už nikdy nemusela vidět nebo se z těch všech pocitů zblázním ale pořád tomu nerozumím.

KOMENTÁŘE

Jde o vnitřní neklid | 15.02.2014 08:29
Martina
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mám podobnou zkušenost s člověkem, který je nezodpovědný a zneužívá dobroty svých blízkých. Je to pro mne rovněž nepochopitelné. Ale má na to právo. Je mu to tak dáno a záleží na tom, zda ho něco, nebo někdo osloví tak, aby se nad svým životem zamyslel a začal s tím něco dělat. Jinak jsou veškeré domluvy a jakákoliv snaha o jeho nápravu zbytečné. Vám doporučuji, neničte sama sebe nepříjemnými pocity. Já vím, lehce se to řekne, ale hůř se to dělá. Je to však stejné, jako s nápravou toho nezodpovědného člověka. Když vás něco, nebo někdo svou radou neosloví tak, že to s lehkostí přijmete, budete svůj problém řešit stále a stále, dokud se nedostaví to z hůry dáno. Mně pomáhá, zakázat si přemýšlet, proč je ten člověk takový, zakazuji si pocit odporu (opět zaženu tuto myšlenku) a jediné o co usiluji je, vnitřní pohoda a klid. Jakmile se toto naučíte a nedovolíte sama sobě začít o svém pocitu k té slečně přemýšlet, vytvoříte si vnitřní pohodu i v její přítomnosti, začnete být v pohodě. Je to těžké, naučit se to, ale funguje to. Je to pouze na vás, zda budete na sebe hodná a nedovolíte svým myšlenkám, aby vás trápily a ničily. Kdo se tuto techniku úniku nenaučí, trestá vlastně sám sebe. Nehodnoťte ji, zkuste naopak úplně protichůdnou věc. Začněte ji mít ráda. Třeba tak, že si řeknete, že je vlastně chudák, protože neví, jak se chová a dokud na to sama nepřijde, nebude třeba nikdy ve svém osobním životě nikdy skutečně šťastná. Řekněte si, že vlastně potřebuje pomoc a tak že si zaslouží, abyste ji měla ráda a byla na ni hodná. Když v sobě vyměníte pocit odporu za svoji lítost k ní, uleví se vám. Jestliže se budete takto trápit, může se stát, že onemocníte časem nějakou zlou nemocí, protože trápení zmenšuje vibrace vaší životní energie a nedostatečná energie snižuje imunitu člověka a dává prostor pro nástup nemoci. Přeji vám úspěšný boj sama se svým já. Martina
ego | 16.02.2014 13:52
slávek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
to vždy ego reaguje na ego...i když třeba v oddělenosti jedno lepší a druhé horší :-)moc hezký je to vysvětleno tady...cca 1:46:02

https://www.youtube.com/watch?v=zRTezzWkHxI
Mlhavý Dotaz | 19.02.2014 14:15
Proslulý Neználek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ví prosím někdo proč je vůbec ego spojené s emocemi ? Já to fakt nemůžu pochopit :`(
empatie | 30.05.2015 17:28
Lekorka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Příspěvek je ze staršího data, ale myslím si, že názor k tomuto tématu čas nepotřebuje. Empatie je dar, který nás samotné nadále i učí. Taky jsem si prošla fází, než jsem dokázala přijmout všechny vjemy bez toho, že bych posuzovala nebo odsuzovala. Přijímání všeho co se kolem děje - ať už ty pozitivně laděné věci nebo ty negativní. Není v naších silách zachránit a hlavně řídit (neúspěšné řízení v nás vyvolává zpětné pocity, že ten negativní svět nás ničí) celý svět k dobru. Platí stejná zásada jako při sdělení informace - pokud není tazatel, nemusí být odpověď přijímána. Můžete pouze jemně poslat signál, že něco není v pořádku, nabídnout pomocnou ruku a pak nechat rozhodnout druhou stranu a nechat vše plynout. A nebudete se ani zabývat tím, jestli k někomu cítíte lásku nebo nenávist, nebo si tyto pocity uměle vytvářet (mimochodem uměle vytvořená láska je iluze). Zrcadlem zde je ovládání/moc ega.
-> Lekorka | 31.05.2015 01:35
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
a ted "dokazes" přijmout všechny vjemy bez toho, že bys je posuzovala nebo odsuzovala? :)
bez odsuzování či posuzování | 31.05.2015 19:45
Lekorka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
je to široké téma... ale už dokážu vidět/cítit pozadí většiny vjemů a se vjemy, které jsou pro mě samotnou zrcadlovým obrazem, dokážu pracovat, rychleji se s tím srovnat, pochopit... ostatní nechávám plynout...
Lekorce | 31.05.2015 22:14
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
mam pocit, ze mluvime kazdy o necem jinem

psala si o tom, jak vsechno vnimas bez posuzovani, ale hned v dalsi vete si zminila prijimani pozitivne a negativne ladenych situaci, coz je opet jen dusledek posouzeni dane situace na zaklade neceho a nasledne kategorizace (+/-)

pises, ze neni v nasich silach ridit svet k dobru, ale co je to tve "dobro"?? tve "dobro" se muze lisit od "dobro", jak ho vnimam napr. ja, nebo nekdo dalsi. o nejakem rizeni sveta smerem k "dobru" tedy vubec nemuze byt rec... tedy muze, ale.. :)

ze neco neni v poradku nekomu muzes naznacit, ale tak i tak to zakalujes svymi vlastnimi zkusenostmi.. muzes mit napr. pocit, ze vis, co druhy potrebuje, ale to jen proto, ze jsi si napr. necim podobnym nekdy sama prosla.. dve ruzne situace dvou lidi, ktere mohou vypadat dost podobne (z tveho pohledu)

ze dokazes videt/citit pozadi vetsiny vjemu? ano, muzes si myslet, ze to tak je. co ovsem skutecne vime o tom, co se deje (nam/ve svete)? ano, mozna jsme se v tom vsem, co se deje, naucili chodit a nasli si pro to vhodny popis, ktery si dokazeme prosadit pred ostatnimi a dokonce i sami pred sebou, ovsem tak i tak - zijeme pouze v urcite urovni, ve ktere davame vecem, ktere se deji, ucity vyznam, v zavislosti na tom, jak to v nas je zrovna nastaveno. pokud to v sobe prenastavime, stejne zkusenostost muzeme zacit vnimat uplne jinak (diametralne jinak)

co skutecne vime? o sobe, o svete?
porozumění | 1.06.2015 19:38
Lekorka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
víme to, co a jak nám naše samotné vědomí dovolí... ale pokud je třeba něco vysvětlit, je třeba použít jazyk toho, kdo se ptá...
Odpoved | 23.02.2017 18:50
Vladka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Je to hysterka.Pryc od ni.Nebo nereagovat a nejlepe ignorovat.Pomlouvat Vas bude urcite pri kazde prilezitosti.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Radostí nezměrnou září, každičký kamének malý, lísteček, střepinka, vše, co zříš, Sambhógakájou přesvatou, všude rozprostřenou. Sám ve Všem jsi, když všechno opustíš. (Míla Tomášová)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7959

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0