Název příspěvku:

Děje se v dnešní době něco mimořádného?


vložil: Václav (14.08.2012 00:43)
kategorie: astrologie, horoskopy
 
Poslední dobou mi lidé píší na téma změn okolo roku 2011/2012. Někteří tvrdí, jak se svět produchovňuje a lidé se otevírají lásce a sobě navzájem a jiní zase, že vidí, jak jsou lidé stále větší potvory, sobečtí egoisté, staví se proti sobě navzájem a vše se jen zhoršuje. Někteří říkají, že lidstvo stagnuje, někdo čeká prudký obrat lidstva k lepšímu, jiní mluví o tom, že se lidstvo řítí do pekel, někdo že se vlastně nic zásadního nemění a vše je tak nějak stejné.

Změny se dějí neustále, ale žijeme opravdu v mimořádné době? Nebo si lidé vždy najdou spoustu důvodů proto, že je zrovna ta jejich doba, ve které oni žijí, něčím lepším, duchovnějším, mimořádnějším? Něčím, pro co stojí za to žít?

Nebo se k této otázce staví každý podle toho, jak na tom zrovna je a vidí stav lidstva především podle svého momentálního fyzického/psychického/zdravotního/sociálního rozpoložení?

KOMENTÁŘE

Václav | 14.08.2012 10:24
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
...ahoj Vašku,rád bych ještě něco řek...snad není ještě přeštěpánováno
rok 2012 vnímám jen jako symbol,že bych ho vnímal jako cosi výjimečnýho doslova-to ne..ale jelikož se poukazuje na Toltéky, Maye, kteří hovoří o změnách...tak asi na něm něco bude.(: ("jinak nic takovýho jako roky neexistuje") (:
.."na světě je skutečně až přemnoho lidí",takže co člověk,to jiný pohled.
Svět je takový i takový.."je zlá armáda,je hodná-dobrá armáda".Je tu stagnace a propad, je tu pokus o zlepšení i skutečné výsledky správných voleb. Kdybych se chtěl pokusit situaci popsat skutečně do detailu, byl by text na 5 metrů (: "místního rozměru". Nejsem tak vážný ani odvážný se do toho pustit.
Sám za sebe můžu říct, že to co jsem napsal o spol. systému a jeho fungování...
jsem psal předevšim z mýho pohledu,ale ten pohled není nesmyslný.Psal jsem tak jak jsem psal - trochu ošklivě, docela i správně a s humorem.(hravě,vážně i nevážně) Nejsem odborník na sociologii ani omylem.Píšu jen skrz pocity a skrz upřímnost -vnáším do toho osobní živůtek,osobní vnitřní život..trochu životní energie..mluvím k lidem a ne k někomu anonymnímu...dá se říct přirozeně..,"hlava i pata, a i hlavanehlava.
...dá se říct momentální rozpoložení. Není to přímočará sebestředná frustrace-je to stav...nejde o mě. Nemluvím jako nějaká zakyslá(ze světa) stará žába k princi..není to o tom, že tedˇmám nulu, předtím jsem měl třeba třista táců...Jsem na tom možná líp v tom, že jsem skutečně začal"uvažovat" nad rámec,vzorec toho systému. Tento současný svět-systém je třeba dokopat ke změnám,jinak se udusí třeba z výfuků aut...a podobně. To je realita - anení dobrá. Až budu mít jednou vlastní děti, nechci je posílat do tak pošahanýho prostředí....
Jak vidí svět jiní? - pro někoho může být svět momentálně krásný,zamilovaný,má skvělou práci,všichni v rodině zdraví,přátelé taky..-tak jakýpak svět špatný místo...Takto z osobního pohledu nelze nahlížet...to je omezenost.. nahlížím,tak jak nahlížím...snad jsem ti trochu odpověděl (: ,mám jakousi zodpovědnost-odpovědnost - nikoli sobecký ambice se ukazovat zde..jako kašpárek-pisálek-nepisálek...
Lidi často přehání jak do duchovna tak do materiálna - ulítavaj na všem možným...asi je třeba se chovat přirozeně a zdravě...žádnej hokejball ode zdi ke zdi. (:
Hmm | 14.08.2012 14:01
David
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nejlíp by se to dalo asi říct - S objektivitou se ještě nikdo nikam nedostal.
Deje...stále...nepretržite... :) | 29.12.2012 00:48
Nádej neumiera:
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Z pohľadu toho, že každá sekunda je výnimočná, každý moment, minuta, každý deň atď, tak logicky je výnimočný aj rok 2012, samozrejme rovnako ako každý iný rok... :) ale je individuálne kto čo prežíva, napr.taký bežný materialista si všimne len ako rastú ceny v obchodoch, ale duchovne orientovaný človek si uvedomuje ako "rastie" on sám;) takže zmeny sú tu s nami stále a rok 2012 je výnimočný, len záleží koľko sme toho schopní vnímať........ Moje názory a vnemy sa asi budú trošku líšiť od vašich, lebo som žena a viac používam intuíciu ako fakty, ale snáď vám to nebude vadiť a nevyženiete ma z diskusií...:D;) A čo sa týka Mayského kalendára atď, mne osobne sa udialo veľa zmien, zistení, zlomov, zvratov..., takže niečo na tom bude,akoby som prešla z jednej miestnosti do druhej... Ale zas to neni až tak dramatické, aby sa to dalo nazvať koncom sveta, či prechodom do inej dimenzie... Obrazne povedané; prestala som prevracať stránky kalendára, vymenila som kalendár za nový...... Snáď mi rozumiete;-)
.... | 29.12.2012 11:34
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kdyby každý znás bral tuto dobu jako výjimečnou a ono "magické" datum jako krok k lepším zítřkům možná by se opravdu něco změnilo nezáleží na tom jestli je to pravda nebo ne.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Musí být: mravnost, koncentrace, moudrost. Žádné z těchto tří se nesmí zanedbat, nesmí chybět. Základ musí být široký. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7952

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0