Název příspěvku:

Destilovaná voda - je rozumné ji pít?


vložil: Václav (1.08.2015 01:20)
kategorie: očisťovací techniky, půsty
 
Všiml jsem si, že na různých místech internetu přibývá názorů, nebo rad typu "pravidelné pití destilované vody je zdraví prospěšné".

----------------------------------------------

Mé postřehy:

1. někteří lidé si nejspíš myslí, že destilovaná voda je voda, která je zbavena všech nečistot a tak je pro tělo tím nejlepším - což rozhodně není pravda, viz odkazy níže

2. názvem "destilovaná voda" je někdy nazývána voda, která je jen přefiltrována, nebo jinak "upravena" a lidé, kteří takovou vodu pijí, poté prohlašují, že pijí destilovanou vodu - což nepijí

3. některé lidi je doslova možné opít rohlíkem - stačí prohlásit, že je něco zdravé, nebo naopak škodlivé a uvést nějaký ten argument a už to jede...

----------------------------------------------

Pozor, pití destilované vody se vám nemusí vyplatit. V sázce je vaše zdraví
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/encyklopedie/_zprava/pozor-piti-destilovane-vody-se-vam-nemusi-vyp latit-v-sazce-je-vase-zdravi--1427512

Proč se nesmí pít destilovaná voda? Může poškodit vaše zdraví
http://womanonly.topzine.cz/proc-se-nesmi-pit-destilovana-voda-muze-poskodit-vase-zdravi/

Destilovaná voda k pití jako lék?
https://www.poradte.cz/spolecnost/13965-destilovana-voda-k-piti-jako-lek.html

Jakou vodu pijete?
http://www.freshness.cz/forum/topics/jakou-vodu-pijete

Zdravotní rizika pití demineralizované vody
http://www.vak.cz/soubory/demivod.pdf

KOMENTÁŘE

Můžu pít destilovanou vodu? | 1.08.2015 01:40
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
>> Ale jistě, můžeš. Jde o to, co se stane. Pokud ji budeš pít jen občas, asi se nestane nic. Dlouhodobě žít na "destilce" je zdraví škodlivé, tato voda ti totiž z těla "odplaví" (zjednodušeně řečeno) minerály, které tělo potřebuje. MImochodem jsou dokumentovány příklady "sebevražd" uchlastáním vodu, kdy si pacient pitným režimem tak rozhodil osmotickou rovnováhu, že nakonec zamřel.

>> Druhým aspektem je to, kde tu "destilku" vezmeš. Dnes už destilka není destilka, stejně jako maso má do masa mnohdy dost daleko. Dnešní destilka se většinou již získává reverzní osmózou, zjednodušeně řečeno to je vysokotlaké čerpadlo, které tlačí vodu skrz tak hustý filtr, že projdou jen molekuly vody. Do kvality klasické destilované vody to má daleko, ale pro většinu případů to postačuje. Pro pití absolutně nevhodné, protože ta voda se při takovéto úpravě ani nezahřeje... V lepším případě se po požití takovéto vody posereš a pobleješ.

zdroj: http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=421519
Pít jen destilovanu vodu ?? | 1.08.2015 01:46
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Destilovaná voda je tak "silna" voda že vám stačí pár loků a je po žízni.

viz http://diskuse.doktorka.cz/pit-len-destilovanu-vodu/archiv/10/

-------------------------------------

hahaha!!!
Destilovaná voda | 1.08.2015 02:03
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
>> Voda a její problematika je skutečně velice složitá, takže se o ní opravdu nedají vyslovit nějaká absolutní a skutečně platná jednoduchá tvrzení. Tím myslím ve smyslu třeba: "Pijte destilku a budete zdraví." nebo "Nepijte destilku a budete zdraví."
Viktor Schauberger, kterému věřím tvrdí, že nejkvalitnější voda je voda pramenitá, to znamená pouze taková, která se vlastní silou dostane až na zemský povrch. Ta je nejenom nejčistší, ale obsahuje i dostatek vhodných minerálů. Faktem je, že některé z těchto vod mají některého minerálu víc a proto mají i specifické účinky. Voda ze studní už může mít, i když taky nemusí, poněkud odlišné složení a navíc její energetická kvalita je už ve studni nižší a dále se snižuje čerpáním.
S dešťovou vodou je situace ještě komplikovanější. Úplně nahoře, v okamžiku jejího "zrodu", za který se poněkud nepřesně považuje kondenzace, se jedná o vodu "hladovou", která je jedním z nejagresivnějších rozpouštědel, takže ochotně pohlcuje cokoli má v dosahu. Dalším faktorem zcela pomíjeným a nezkoumaným je její energetická složka, která je ovlivňovaná prostředím, a délkou a rychlostí pádu jednotlivých kapek.
Voda destilovaná má také různou "kvalitu" a skutečně se destilují jen některé, a dost drahé destilky. Za destilovanou vodu se většinou vydává voda pouze demineralizovaná. Souhlasím s Viktorem, že každý proces, kterým voda prochází, její kvalitu snižuje - a snižuje ji i její prosté skladování a distribuce potrubím.
Viktor také upravoval vodu poměrně složitým způsobem, aby její vlastnosti přiblížil vodě pramenité a opravdu prokázal i v praxi léčivé účinky této své vody. Ovšem v celém jeho procesu se destilace nevyskytovala, pracoval s doplňováním minerálů, změnami teploty a mechanickým pohybem vody.

zdroj: http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=2403&start=30

-------------------------------------

moc pěkně napsáno
každý tvrdí něco jiného | 1.08.2015 20:34
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak voda z ledovců bude asi nej,já si destiluji vodu doma,mám destilátor..
Jinak věřím,že minerály získáme z ovoce a zeleniny,ne z vody...
No někdo pije destilku,někdo rum :-)
Vše ale smírou :-)
-> Erik | 6.08.2015 01:40
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Jinak věřím,že minerály získáme z ovoce a zeleniny,ne z vody...

verit si muzes cemu chces, nicmene jedna se o naprosto laicky nazor. vsak si precti par clanku o tom, co vse obsahuje bezne dostupna voda, co s ni udela proces destilace a co se deje v lidskem tele, kdyz takovou vodu vypijes

napr. http://www.mercola.com/article/water/distilled_water.htm

---------------------------------------------------------------

> mám destilátor

jaka znacka? jaky typ?
:-) | 7.08.2015 23:21
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
http://www.destilatorvody.sk/p/4/model-4-ks
Jinak mně to vůbec nevadí,co se mi děje v tele :-)
Každý člověk je jiný,taky záleží na spoustě faktorů...
Já nikomu nevnucuji,že pít vodu z vodovodu je zdravé...
Ten bordel,co mám po destilaci na dne destilátoru,to je síla :-)

Od dob,co piju destilku a nejím mrtvoly jsem si přestal píchat inzulín...
Je tomu asi tak tři roky,měl sem silný dávky 4x denne...
Tak vidíš,já jsem spokojen :-)
? | 7.08.2015 23:32
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Čo je destilovaná voda?


Existuje iba jedna metóda, pomocou ktorej je možné vyrobiť 100% destilovanú vodu, a to je destilácia parou. Pri destilácii sa odparí iba čistá voda - H2O a všetky anorganické látky a iné znečistenia zostávajú mimo. V súčasnej dobe je na trhu viac než 12000 chemikálií. 500 ich ročne pribúda. Je jedno, kde žijete, či v meste či na dedine, mnohé z týchto chemikálií sa môžu dostať do vašej pitnej vody. Nikto na svete nevie, aké následky môžu tieto chemikálie spôsobiť, pretože tvoria tisíce rôznych kombinácii. Je to, ako by sme pripravovali farebnú zmes. Jedna kvapka môže zmeniť celú farbu.

Destilovaná voda je najčistejšia voda, je bez vône, chuti a farby. Odoberá z organizmu len minerály vo forme mŕtvej hmoty, ktoré sa ako usadeniny v spojivových tkanivách ľahko rozpúšťajú .Táto voda, má extrémne dobrú schopnosť viazať nečistoty v ľudskom organizme a dopraviť ich preč. V tele sa správa ako rozpúšťadlo, rozpúšťa zložky jedla , tak aby boli vstrebané a prijaté do každej bunky. Rozpúšťa anorganické látky uložené v tkanivách , tak aby sa detoxikáciou odstránili z tela.

Telo sa skladá zo 70% z vody. Mali by ste si preto veľmi starostlivo vyberať vodu, ktorú pijete! Mužstvo amerického námorníctva pije destilovanú vodu už po niekoľko generácii. Destilovaná voda neobsahuje žiadne chemikálie a minerálne látky. Destiláciou sa odstráni (pokiaľ je to možné) všetky chemikálie a nečistoty z vody. Telo potrebuje vitálne, organické látky, ktoré ale nemusí prijímať iba z vody. Najspoľahlivejším zásobovateľom organickými látkami je naša potrava, nie voda.
Destilovaná voda sa používa k vnútro žilnej výžive, inhalačnej terapii, receptom a predpisom pre kojencov. Nehovorí nám zdravý ľudský rozum, že je destilovaná voda vhodná pre každého?
-> Erik | 8.08.2015 10:31
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
>> Od dob,co piju destilku a nejím mrtvoly jsem si přestal píchat inzulín... Je tomu asi tak tři roky, měl sem silný dávky 4x denne...

To je super, blahopreji. Nicmene neznam tvuj pribeh, nevim co jsi mel diagnostikovano, zda to nebylo jen oslabeni organismu, ktere bylo omylem diagnostikovano jako cukrovka, apod. Take nevim, zda nejsou nektere typy cukrovky lecitelne uz jen napr. tim, ze se clovek neprejida, omezi maso, prestane jist tolik cukru apod.

--------------------------------------------------------

> Já nikomu nevnucuji,že pít vodu z vodovodu je zdravé...

vsak ono jde spis o to, jaka voda do konkretni domacnosti priteka, co se do ni dostane, apod.

--------------------------------------------------------

k tvemu dalsimu komentari - to jsi okopiroval ze stranek, kde nabizi destilatory? Je z toho dost citit, ze se nekdo velice snazi, aby udelal z procesu destilace neco super zdraveho.

>> Destilovaná voda odoberá z organizmu len minerály vo forme mŕtvej hmoty, ktoré sa ako usadeniny v spojivových tkanivách ľahko rozpúšťajú.

telo obsahuje ruznou koncentraci ruznych prvky - nicemu z toho bych rozhodne nerikal mrtva hmota.

--------------------------------------------------------

>> Táto voda, má extrémne dobrú schopnosť viazať nečistoty v ľudskom organizme a dopraviť ich preč.

destilovana voda ma dobrou schopnost vazat ruzne prvky. destilovanou vodu nezajima, co telo potrebuje, vaze na sebe vse. to se da z vyhodou vyuzit, pokud ma clovek v tele neceho nadbytek, ale je to nebezpecne, pokud ma clovek v tele neceho nedostatek a destilovana voda muze vyplavit i posledni zbytky neceho pro telo prospesneho. to mi v textu, ktery si zde uvedl, zcela schazi - upozorneni na mozne problemy zpusobene dlouhodobym pitim destilovane vody, nebo pitim destilovane vody ve velkem mnozstvi

--------------------------------------------------------

>> Telo sa skladá zo 70% z vody. Mali by ste si preto veľmi starostlivo vyberať vodu, ktorú pijete! Mužstvo amerického námorníctva pije destilovanú vodu už po niekoľko generácii.

ovsem u namornictva to muze mit svuj smysl. kdyz se plavi dlouhou dobu po mori, ve ktere je slana voda, muzou provadet bud destilaci vody (opravdu se provadi? neni to hloupost?) a ziskat vodu bez soli, nebo si sebou vozit vodu z pevniny, coz muze byt u delsich plaveb pri hodne lidech na palube problem.

navic, pokud se takovy namornik vratil napr. po 2 mesicich na mori zase na pevninu, zde pravdepodobne nepil dal destilovanou vodu, takze mohlo dochazet ke kompenzaci toho, co se v tele delo na mori. atd..

--------------------------------------------------------

>> Najspoľahlivejším zásobovateľom organickými látkami je naša potrava, nie voda.

ano, napr. jist hodne ovoce a zeleniny. ovsem, neobsahuje dnes uz i ovoce a zelenina spoustu tzv. chemikalii? cim se zaleva ovoce a zelenina? cim se prihnojuje? cim ji chranime proti ruznym plisnim a skudcum?

--------------------------------------------------------

>> Nehovorí nám zdravý ľudský rozum, že je destilovaná voda vhodná pre každého?

rozhodne ne. spise bych rekl vseho s mirou a s prihlednutim k momentalnimu stavu dane osoby, k prostredi, ve kterem zrovna zije, apod.
diagnoza | 9.08.2015 15:03
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
znela cukrovka 1 typu,nevyléčitelná,mám prej počítat,že do konce života si budu muset píchat inzulín...
Můžeš se jít zeptat za doktorkou Houdovou v Praze na sluneční...

Takže jak sem psal,piju destilku z citronem,jím jedno vařené jídlo denne,to jest rýže s brokolicí,nebo zeleninou,jinak ovoce a zeleninu,dle možností,vlastní zahrádku zatím nemám...
Tak 2x do týdne kokosový ořech,jinak denně hrst vlšských ořechů..

A co ty?Co piješ a papáš?
-> Erik | 10.08.2015 00:55
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
myslim ze u cukrovky 1 typu se casto stava, ze slinivka dokaze produkovat omezene mnozstvi inzulinu. pokud tedy drzis dietu a nerves to sebe cukry, tak tve telo asi dokaze produkovat dostatek inzulinu. pokud by jsi zacal zase hodne jist a jedl spoustu cukru, mozna by jsi zacal kolabovat. tak nejak?

co jim a piju ja? ja nedrzim zadnou dietu a jim dost rozmanite, kazdy den neco jineho, zalezi kde zrovna jsem. dnes jsem byl napr. na koupalisti v Podebradech, dal jsem si mineralni vodu ze zdejsiho pramenu, mel jsem pivo, cesnecku, lasagne, nejake krekry, pozdeji jablko, pri ceste domu susene brusinky, 2 rohliky s troskou vlasaku, doma utopence, kofolu, okurek z nasi zahradky, lazenske oplatky, kousek melounu, vodu z vodovodu, ted si davam kofilu..

cely den jsem nosil nasi malou, dost jsem plaval. pokud bych si daval kazdy den jen ryzi a pil destilku, tak se nejspis nekde sesypu

-----------------------------------------------

jinak dnes jsem cetl na par webech informace o tom, co pili a piji namornici na mori a podle mnoha clanku je situace takove, ze si pokud mozno vozi vodu z pevniny, behem plavby ji na zastavkach na pevnine neustale doplnuji a kdyz uz nemaji, tak si ji vyrabi ze slane vody, ale obvykle filtraci, napr. pomoci reverzni osmozy a ne destilaci odparovanim.

ukazka systemu pro reverzni osmozu: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sailors_unload_a_reverse_osmosis_water_system._(9250286164). jpg
vapnik a horcik ve vode | 10.08.2015 01:09
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
".. jednak se jiz vedelo, ze ve vode obsazene latky mohou pusobit na lidske zdravi jak negativne, tak i pozitivne: byly zde dobre zkusenosti s umelou fluoridaci pitne vody (pokles kazivosti zubu), bylo zde rovnez jiz nekolik desitek epidemiologickych studii ze 60.let, ktere dokladaly, ze v oblastech s mekci vodou (tj. vodou s nizsim obsahem vapniku [Ca ] a horciku [Mg]) je statisticky vyssi nemocnost a umrtnost na srdecne-cevni onemocneni. Proto se vyzkum, vedle zkoumani primych ucinku demineralizovane vody, zameroval na stanoveni pozadavku minimalniho obsahu mineralnich latek ve vode a doporuceni optimalniho obsahu latek v pitne vode. Cili tradicni pristup omezujici skodlive ucinky z nadbytku latek se rozsiruje na omezeni nepriznivych ucinku z nedostatku nekterych latek v pitne vode."

>> http://www.treoz.cz/ostatni/demivod.htm

to zni celkem rozumne.
Negativni ucinek demineralizovane vody | 10.08.2015 01:11
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Naopak za prokazany negativni ucinek demineralizovane vody musime povazovat zatizeni mechanismu homeostazy, jehoz dusledkem je naruseni mineraloveho i vodniho metabolismu organismu. Zvysene vylucovani vody z tela (zvysena diureza) vede tez ke zvysenemu odvadeni hlavnich iontu nitro- i mimobunecnych telnich tekutin a k jejich negativni bilanci, ke zmene pomeru mezi jednotlivymi oddily vody v organismu i ke zmenam funkcni aktivity nekterych hormonu souvisejicich s vodnim hospodarstvim.

Z pokusu na zviratech (predevsim krysach), ktere trvaly az 1 rok, opakovane vyplynulo, ze prijem destilovane vody a vody s obsahem RL 75 mg/l vedl ke zvysenemu prijmu vody i ke zvyseni diurezy, ke zvyseni objemu mimobunecne tekutiny; zvyseni koncentrace sodikovych (Na) a chloridovych (Cl-) iontu v seru, jejich zvysenemu vylucovani z tela a celkove negativni bilanci a take ke zmenseni objemu erytrocytu a nekterym dalsim zmenam v hematokrytu (WHO, 1980). Novejsi prace sice nezjistily zadne mutagenni ani gonadotoxicke ucinky destilovane vody, ale k vyse uvedenym zmenam pribyly poznatky o snizeni sekrece trijodtyroninu a aldosteronu, zvyseni sekrece kortizolu, morfologickych zmenach v ledvinach (zvysena atrofie glomerulu, otok cevnich sten spojeny s omezenim prutoku krve apod.) a predevsim o snizene osifikaci (kostnateni) skeletu plodu samic, ktere dostavaly destilovanou vodu to vse na jednorocni studii na krysach (Rachmanin et al, 1989).

Z pokusu na lidskych dobrovolnicich vyplynuly poznatky o vlivu demineralizovane a nizkomineralizovane vody, ktere jsou ve shode s pozorovanim na zviratech: vyrazne zvyseni diurezy (v prumeru temer o 20%), vzrust objemu vody v tele, zvysena koncentrace sodiku a snizena koncentrace drasliku v seru; zvysene vylucovani iontu sodiku, drasliku, chloridu, vapniku a horciku z organismu (WHO, 1980)."

viz http://www.treoz.cz/ostatni/demivod.htm
Ca a Mg | 10.08.2015 01:16
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Jiz na pocatku 60.let bylo v USA prokazano a od te doby desitkami epidemiologickych studii provedenych v mnoha vyspelych zemich potvrzeno, ze konzumace mekci vody (tj. vody s nizsim obsahem Ca a Mg) vede ke statisticky vyznamnemu rustu nemocnosti i umrtnosti na kardiovaskularni choroby, v porovnani s oblastmi zasobovanymi vodou tvrdsi. Nejnovejsi prace dale naznacuji, ze konzumace mekci vody, resp. vody s nizsim obsahem Ca se poji se zvysenym rizikem zlomenin u deti, jakoz i nekterych neurodegenerativnich chorob a nekterych typu rakoviny; vody s nizsim obsahem Mg se pravdepodobne poji se zvysenym rizikem onemocneni motorickeho neuronu i vzniku tehotenskych komplikaci, tzv. preeklampsii."

"Ve vztahu k ucinkum demineralizovane vody je nutne si uvedomit, ze demineralizovana voda je extremnim pripadem mekke vody a ze vsechna rizika popisovana ve spojeni s konzumaci mekke vody budou u demineralizovane vody pravdepodobne jeste mnohem vyraznejsi."

viz http://www.treoz.cz/ostatni/demivod.htm
z webu spolecnosti pro upravu a cisteni vod.. | 10.08.2015 01:21
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Z techto duvodu je take z hygienickeho hlediska nutno odmitnout zarizeni na bazi destilace, deionizace, reverzni osmozy nebo nanofiltrace jako koncovy stupen upravy pitne vody, protoze tyto technologie zbavuji vodu prakticky vsech rozpustenych latek a soucasti (nejen nezadoucich, ale i potrebnych) ) a vysledny produkt nema charakter pitne vody, ale ultraciste vody technicke (destilovane). Ani dodatecny stupen "remineralizace", ktery nekteri vyrobci za RO zarazuji a ktery ma vode zpetne dodat alespon ionty vapniku a (v mensi mire i) horciku, neni schopen vodu dostatecne obohatit na minimalni potrebnou uroven techto dulezitych soucasti pitne vody, nehlede k jinym prospesnym prvkum, ve vode obvykle pritomnym.

Odmitnout nutno i pouziti techto technologii na upravu vody, ktera ma byt pouzita "pouze" na vareni. Varenim v demineralizovane vode totiz dochazi k abnormalnim ztratam nutricne vyznamnych latek z potravin.

Presto jsou castecne z neznalosti, prevazne vsak z komercnich duvodu stale casteji nabizeny k vyuziti v domacnostech, skolach a stravovacich sluzbach pristroje na vyrobu demineralizovane vody, jako na idealni zpusob ziskani "ciste" a "zdrave" pitne vody."

ze stranek http://www.treoz.cz/homepage.htm
Destilovaná voda do lahví | 11.07.2016 12:49
Robin Hudeček
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ano, vodu destiluji dceři. Sám sice piji vodu z kohoutku, ale pro dítě je myslím destilovaná voda lepší volbou. Rozhodně je lepší volbou jí vodu nadestilovat do k tomu určených lahví viz.: http://www.modadeti.cz/zdrave-lahve/?force_sid=e27b70e823dac93adf17325d0cc98014 a mít přehled o tom, co malá pije, než ji nechat běhat po automatech se slazenými limonádami. každopádně za mě destilování pro dítě rozhodně ano.
robin hudeček-destilátor | 1.08.2016 09:24
pavel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pane Hudečku nepředpokládám, že máte ukončené vzdělání. Jinak byste toho jistě věděl o vodě více.
Stejně tak předpokládám, že vaše dcera bude již v raném věku, myslím tím po třicítce startovat s problémy nejen nedostatku vápníku. Vaší pečlivou (nesmyslnou) destilací odstraňujete všechny ionty domnívaje se, že je získáte jinde.Tuto vražednou pošetilost slýchávám dost často. Poptejte se prostředně vzdělaného gymnazisty jak to opravdu je. Přeji vám a vaší dceři velmi pevné zdraví a to nejen fyzické!

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

V přítomnosti boží je i myšlenka na Boha hříchem. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Sexuologická poradna a efektiv..
komentářů: 9, poslední: 25.01.2017
Nemám motivaci k žití
komentářů: 35, poslední: 21.02.2017
Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 18, poslední: 2.07.2016
Občas mě život nebaví...
komentářů: 10, poslední: 23.02.2017

Dvojplameny? Máte nějakou zkuš..
komentářů: 29, poslední: 24.04.2017
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 70, poslední: 22.04.2017
Outdoorové oblečení
komentářů: 13, poslední: 16.04.2017
Reiki je mrtvý zdroj
komentářů: 43, poslední: 24.03.2017
Ayahuasca v ČR
komentářů: 48, poslední: 21.03.2017
Pránická výživa
komentářů: 37, poslední: 19.03.2017Copyright © 2007-2017: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0