Název příspěvku:

Destilovaná voda - je rozumné ji pít?


vložil: Václav (1.08.2015 01:20)
kategorie: očisťovací techniky, půsty
 
Všiml jsem si, že na různých místech internetu přibývá názorů, nebo rad typu "pravidelné pití destilované vody je zdraví prospěšné".

----------------------------------------------

Mé postřehy:

1. někteří lidé si nejspíš myslí, že destilovaná voda je voda, která je zbavena všech nečistot a tak je pro tělo tím nejlepším - což rozhodně není pravda, viz odkazy níže

2. názvem "destilovaná voda" je někdy nazývána voda, která je jen přefiltrována, nebo jinak "upravena" a lidé, kteří takovou vodu pijí, poté prohlašují, že pijí destilovanou vodu - což nepijí

3. některé lidi je doslova možné opít rohlíkem - stačí prohlásit, že je něco zdravé, nebo naopak škodlivé a uvést nějaký ten argument a už to jede...

----------------------------------------------

Pozor, pití destilované vody se vám nemusí vyplatit. V sázce je vaše zdraví
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/encyklopedie/_zprava/pozor-piti-destilovane-vody-se-vam-nemusi-vyp latit-v-sazce-je-vase-zdravi--1427512

Proč se nesmí pít destilovaná voda? Může poškodit vaše zdraví
http://womanonly.topzine.cz/proc-se-nesmi-pit-destilovana-voda-muze-poskodit-vase-zdravi/

Destilovaná voda k pití jako lék?
https://www.poradte.cz/spolecnost/13965-destilovana-voda-k-piti-jako-lek.html

Jakou vodu pijete?
http://www.freshness.cz/forum/topics/jakou-vodu-pijete

Zdravotní rizika pití demineralizované vody
http://www.vak.cz/soubory/demivod.pdf

KOMENTÁŘE

Můžu pít destilovanou vodu? | 1.08.2015 01:40
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
>> Ale jistě, můžeš. Jde o to, co se stane. Pokud ji budeš pít jen občas, asi se nestane nic. Dlouhodobě žít na "destilce" je zdraví škodlivé, tato voda ti totiž z těla "odplaví" (zjednodušeně řečeno) minerály, které tělo potřebuje. MImochodem jsou dokumentovány příklady "sebevražd" uchlastáním vodu, kdy si pacient pitným režimem tak rozhodil osmotickou rovnováhu, že nakonec zamřel.

>> Druhým aspektem je to, kde tu "destilku" vezmeš. Dnes už destilka není destilka, stejně jako maso má do masa mnohdy dost daleko. Dnešní destilka se většinou již získává reverzní osmózou, zjednodušeně řečeno to je vysokotlaké čerpadlo, které tlačí vodu skrz tak hustý filtr, že projdou jen molekuly vody. Do kvality klasické destilované vody to má daleko, ale pro většinu případů to postačuje. Pro pití absolutně nevhodné, protože ta voda se při takovéto úpravě ani nezahřeje... V lepším případě se po požití takovéto vody posereš a pobleješ.

zdroj: http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=421519
Pít jen destilovanu vodu ?? | 1.08.2015 01:46
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Destilovaná voda je tak "silna" voda že vám stačí pár loků a je po žízni.

viz http://diskuse.doktorka.cz/pit-len-destilovanu-vodu/archiv/10/

-------------------------------------

hahaha!!!
Destilovaná voda | 1.08.2015 02:03
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
>> Voda a její problematika je skutečně velice složitá, takže se o ní opravdu nedají vyslovit nějaká absolutní a skutečně platná jednoduchá tvrzení. Tím myslím ve smyslu třeba: "Pijte destilku a budete zdraví." nebo "Nepijte destilku a budete zdraví."
Viktor Schauberger, kterému věřím tvrdí, že nejkvalitnější voda je voda pramenitá, to znamená pouze taková, která se vlastní silou dostane až na zemský povrch. Ta je nejenom nejčistší, ale obsahuje i dostatek vhodných minerálů. Faktem je, že některé z těchto vod mají některého minerálu víc a proto mají i specifické účinky. Voda ze studní už může mít, i když taky nemusí, poněkud odlišné složení a navíc její energetická kvalita je už ve studni nižší a dále se snižuje čerpáním.
S dešťovou vodou je situace ještě komplikovanější. Úplně nahoře, v okamžiku jejího "zrodu", za který se poněkud nepřesně považuje kondenzace, se jedná o vodu "hladovou", která je jedním z nejagresivnějších rozpouštědel, takže ochotně pohlcuje cokoli má v dosahu. Dalším faktorem zcela pomíjeným a nezkoumaným je její energetická složka, která je ovlivňovaná prostředím, a délkou a rychlostí pádu jednotlivých kapek.
Voda destilovaná má také různou "kvalitu" a skutečně se destilují jen některé, a dost drahé destilky. Za destilovanou vodu se většinou vydává voda pouze demineralizovaná. Souhlasím s Viktorem, že každý proces, kterým voda prochází, její kvalitu snižuje - a snižuje ji i její prosté skladování a distribuce potrubím.
Viktor také upravoval vodu poměrně složitým způsobem, aby její vlastnosti přiblížil vodě pramenité a opravdu prokázal i v praxi léčivé účinky této své vody. Ovšem v celém jeho procesu se destilace nevyskytovala, pracoval s doplňováním minerálů, změnami teploty a mechanickým pohybem vody.

zdroj: http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=2403&start=30

-------------------------------------

moc pěkně napsáno
každý tvrdí něco jiného | 1.08.2015 20:34
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak voda z ledovců bude asi nej,já si destiluji vodu doma,mám destilátor..
Jinak věřím,že minerály získáme z ovoce a zeleniny,ne z vody...
No někdo pije destilku,někdo rum :-)
Vše ale smírou :-)
-> Erik | 6.08.2015 01:40
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Jinak věřím,že minerály získáme z ovoce a zeleniny,ne z vody...

verit si muzes cemu chces, nicmene jedna se o naprosto laicky nazor. vsak si precti par clanku o tom, co vse obsahuje bezne dostupna voda, co s ni udela proces destilace a co se deje v lidskem tele, kdyz takovou vodu vypijes

napr. http://www.mercola.com/article/water/distilled_water.htm

---------------------------------------------------------------

> mám destilátor

jaka znacka? jaky typ?
:-) | 7.08.2015 23:21
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
http://www.destilatorvody.sk/p/4/model-4-ks
Jinak mně to vůbec nevadí,co se mi děje v tele :-)
Každý člověk je jiný,taky záleží na spoustě faktorů...
Já nikomu nevnucuji,že pít vodu z vodovodu je zdravé...
Ten bordel,co mám po destilaci na dne destilátoru,to je síla :-)

Od dob,co piju destilku a nejím mrtvoly jsem si přestal píchat inzulín...
Je tomu asi tak tři roky,měl sem silný dávky 4x denne...
Tak vidíš,já jsem spokojen :-)
? | 7.08.2015 23:32
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Čo je destilovaná voda?


Existuje iba jedna metóda, pomocou ktorej je možné vyrobiť 100% destilovanú vodu, a to je destilácia parou. Pri destilácii sa odparí iba čistá voda - H2O a všetky anorganické látky a iné znečistenia zostávajú mimo. V súčasnej dobe je na trhu viac než 12000 chemikálií. 500 ich ročne pribúda. Je jedno, kde žijete, či v meste či na dedine, mnohé z týchto chemikálií sa môžu dostať do vašej pitnej vody. Nikto na svete nevie, aké následky môžu tieto chemikálie spôsobiť, pretože tvoria tisíce rôznych kombinácii. Je to, ako by sme pripravovali farebnú zmes. Jedna kvapka môže zmeniť celú farbu.

Destilovaná voda je najčistejšia voda, je bez vône, chuti a farby. Odoberá z organizmu len minerály vo forme mŕtvej hmoty, ktoré sa ako usadeniny v spojivových tkanivách ľahko rozpúšťajú .Táto voda, má extrémne dobrú schopnosť viazať nečistoty v ľudskom organizme a dopraviť ich preč. V tele sa správa ako rozpúšťadlo, rozpúšťa zložky jedla , tak aby boli vstrebané a prijaté do každej bunky. Rozpúšťa anorganické látky uložené v tkanivách , tak aby sa detoxikáciou odstránili z tela.

Telo sa skladá zo 70% z vody. Mali by ste si preto veľmi starostlivo vyberať vodu, ktorú pijete! Mužstvo amerického námorníctva pije destilovanú vodu už po niekoľko generácii. Destilovaná voda neobsahuje žiadne chemikálie a minerálne látky. Destiláciou sa odstráni (pokiaľ je to možné) všetky chemikálie a nečistoty z vody. Telo potrebuje vitálne, organické látky, ktoré ale nemusí prijímať iba z vody. Najspoľahlivejším zásobovateľom organickými látkami je naša potrava, nie voda.
Destilovaná voda sa používa k vnútro žilnej výžive, inhalačnej terapii, receptom a predpisom pre kojencov. Nehovorí nám zdravý ľudský rozum, že je destilovaná voda vhodná pre každého?
-> Erik | 8.08.2015 10:31
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
>> Od dob,co piju destilku a nejím mrtvoly jsem si přestal píchat inzulín... Je tomu asi tak tři roky, měl sem silný dávky 4x denne...

To je super, blahopreji. Nicmene neznam tvuj pribeh, nevim co jsi mel diagnostikovano, zda to nebylo jen oslabeni organismu, ktere bylo omylem diagnostikovano jako cukrovka, apod. Take nevim, zda nejsou nektere typy cukrovky lecitelne uz jen napr. tim, ze se clovek neprejida, omezi maso, prestane jist tolik cukru apod.

--------------------------------------------------------

> Já nikomu nevnucuji,že pít vodu z vodovodu je zdravé...

vsak ono jde spis o to, jaka voda do konkretni domacnosti priteka, co se do ni dostane, apod.

--------------------------------------------------------

k tvemu dalsimu komentari - to jsi okopiroval ze stranek, kde nabizi destilatory? Je z toho dost citit, ze se nekdo velice snazi, aby udelal z procesu destilace neco super zdraveho.

>> Destilovaná voda odoberá z organizmu len minerály vo forme mŕtvej hmoty, ktoré sa ako usadeniny v spojivových tkanivách ľahko rozpúšťajú.

telo obsahuje ruznou koncentraci ruznych prvky - nicemu z toho bych rozhodne nerikal mrtva hmota.

--------------------------------------------------------

>> Táto voda, má extrémne dobrú schopnosť viazať nečistoty v ľudskom organizme a dopraviť ich preč.

destilovana voda ma dobrou schopnost vazat ruzne prvky. destilovanou vodu nezajima, co telo potrebuje, vaze na sebe vse. to se da z vyhodou vyuzit, pokud ma clovek v tele neceho nadbytek, ale je to nebezpecne, pokud ma clovek v tele neceho nedostatek a destilovana voda muze vyplavit i posledni zbytky neceho pro telo prospesneho. to mi v textu, ktery si zde uvedl, zcela schazi - upozorneni na mozne problemy zpusobene dlouhodobym pitim destilovane vody, nebo pitim destilovane vody ve velkem mnozstvi

--------------------------------------------------------

>> Telo sa skladá zo 70% z vody. Mali by ste si preto veľmi starostlivo vyberať vodu, ktorú pijete! Mužstvo amerického námorníctva pije destilovanú vodu už po niekoľko generácii.

ovsem u namornictva to muze mit svuj smysl. kdyz se plavi dlouhou dobu po mori, ve ktere je slana voda, muzou provadet bud destilaci vody (opravdu se provadi? neni to hloupost?) a ziskat vodu bez soli, nebo si sebou vozit vodu z pevniny, coz muze byt u delsich plaveb pri hodne lidech na palube problem.

navic, pokud se takovy namornik vratil napr. po 2 mesicich na mori zase na pevninu, zde pravdepodobne nepil dal destilovanou vodu, takze mohlo dochazet ke kompenzaci toho, co se v tele delo na mori. atd..

--------------------------------------------------------

>> Najspoľahlivejším zásobovateľom organickými látkami je naša potrava, nie voda.

ano, napr. jist hodne ovoce a zeleniny. ovsem, neobsahuje dnes uz i ovoce a zelenina spoustu tzv. chemikalii? cim se zaleva ovoce a zelenina? cim se prihnojuje? cim ji chranime proti ruznym plisnim a skudcum?

--------------------------------------------------------

>> Nehovorí nám zdravý ľudský rozum, že je destilovaná voda vhodná pre každého?

rozhodne ne. spise bych rekl vseho s mirou a s prihlednutim k momentalnimu stavu dane osoby, k prostredi, ve kterem zrovna zije, apod.
diagnoza | 9.08.2015 15:03
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
znela cukrovka 1 typu,nevyléčitelná,mám prej počítat,že do konce života si budu muset píchat inzulín...
Můžeš se jít zeptat za doktorkou Houdovou v Praze na sluneční...

Takže jak sem psal,piju destilku z citronem,jím jedno vařené jídlo denne,to jest rýže s brokolicí,nebo zeleninou,jinak ovoce a zeleninu,dle možností,vlastní zahrádku zatím nemám...
Tak 2x do týdne kokosový ořech,jinak denně hrst vlšských ořechů..

A co ty?Co piješ a papáš?
-> Erik | 10.08.2015 00:55
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
myslim ze u cukrovky 1 typu se casto stava, ze slinivka dokaze produkovat omezene mnozstvi inzulinu. pokud tedy drzis dietu a nerves to sebe cukry, tak tve telo asi dokaze produkovat dostatek inzulinu. pokud by jsi zacal zase hodne jist a jedl spoustu cukru, mozna by jsi zacal kolabovat. tak nejak?

co jim a piju ja? ja nedrzim zadnou dietu a jim dost rozmanite, kazdy den neco jineho, zalezi kde zrovna jsem. dnes jsem byl napr. na koupalisti v Podebradech, dal jsem si mineralni vodu ze zdejsiho pramenu, mel jsem pivo, cesnecku, lasagne, nejake krekry, pozdeji jablko, pri ceste domu susene brusinky, 2 rohliky s troskou vlasaku, doma utopence, kofolu, okurek z nasi zahradky, lazenske oplatky, kousek melounu, vodu z vodovodu, ted si davam kofilu..

cely den jsem nosil nasi malou, dost jsem plaval. pokud bych si daval kazdy den jen ryzi a pil destilku, tak se nejspis nekde sesypu

-----------------------------------------------

jinak dnes jsem cetl na par webech informace o tom, co pili a piji namornici na mori a podle mnoha clanku je situace takove, ze si pokud mozno vozi vodu z pevniny, behem plavby ji na zastavkach na pevnine neustale doplnuji a kdyz uz nemaji, tak si ji vyrabi ze slane vody, ale obvykle filtraci, napr. pomoci reverzni osmozy a ne destilaci odparovanim.

ukazka systemu pro reverzni osmozu: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sailors_unload_a_reverse_osmosis_water_system._(9250286164). jpg
vapnik a horcik ve vode | 10.08.2015 01:09
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
".. jednak se jiz vedelo, ze ve vode obsazene latky mohou pusobit na lidske zdravi jak negativne, tak i pozitivne: byly zde dobre zkusenosti s umelou fluoridaci pitne vody (pokles kazivosti zubu), bylo zde rovnez jiz nekolik desitek epidemiologickych studii ze 60.let, ktere dokladaly, ze v oblastech s mekci vodou (tj. vodou s nizsim obsahem vapniku [Ca ] a horciku [Mg]) je statisticky vyssi nemocnost a umrtnost na srdecne-cevni onemocneni. Proto se vyzkum, vedle zkoumani primych ucinku demineralizovane vody, zameroval na stanoveni pozadavku minimalniho obsahu mineralnich latek ve vode a doporuceni optimalniho obsahu latek v pitne vode. Cili tradicni pristup omezujici skodlive ucinky z nadbytku latek se rozsiruje na omezeni nepriznivych ucinku z nedostatku nekterych latek v pitne vode."

>> http://www.treoz.cz/ostatni/demivod.htm

to zni celkem rozumne.
Negativni ucinek demineralizovane vody | 10.08.2015 01:11
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Naopak za prokazany negativni ucinek demineralizovane vody musime povazovat zatizeni mechanismu homeostazy, jehoz dusledkem je naruseni mineraloveho i vodniho metabolismu organismu. Zvysene vylucovani vody z tela (zvysena diureza) vede tez ke zvysenemu odvadeni hlavnich iontu nitro- i mimobunecnych telnich tekutin a k jejich negativni bilanci, ke zmene pomeru mezi jednotlivymi oddily vody v organismu i ke zmenam funkcni aktivity nekterych hormonu souvisejicich s vodnim hospodarstvim.

Z pokusu na zviratech (predevsim krysach), ktere trvaly az 1 rok, opakovane vyplynulo, ze prijem destilovane vody a vody s obsahem RL 75 mg/l vedl ke zvysenemu prijmu vody i ke zvyseni diurezy, ke zvyseni objemu mimobunecne tekutiny; zvyseni koncentrace sodikovych (Na) a chloridovych (Cl-) iontu v seru, jejich zvysenemu vylucovani z tela a celkove negativni bilanci a take ke zmenseni objemu erytrocytu a nekterym dalsim zmenam v hematokrytu (WHO, 1980). Novejsi prace sice nezjistily zadne mutagenni ani gonadotoxicke ucinky destilovane vody, ale k vyse uvedenym zmenam pribyly poznatky o snizeni sekrece trijodtyroninu a aldosteronu, zvyseni sekrece kortizolu, morfologickych zmenach v ledvinach (zvysena atrofie glomerulu, otok cevnich sten spojeny s omezenim prutoku krve apod.) a predevsim o snizene osifikaci (kostnateni) skeletu plodu samic, ktere dostavaly destilovanou vodu to vse na jednorocni studii na krysach (Rachmanin et al, 1989).

Z pokusu na lidskych dobrovolnicich vyplynuly poznatky o vlivu demineralizovane a nizkomineralizovane vody, ktere jsou ve shode s pozorovanim na zviratech: vyrazne zvyseni diurezy (v prumeru temer o 20%), vzrust objemu vody v tele, zvysena koncentrace sodiku a snizena koncentrace drasliku v seru; zvysene vylucovani iontu sodiku, drasliku, chloridu, vapniku a horciku z organismu (WHO, 1980)."

viz http://www.treoz.cz/ostatni/demivod.htm
Ca a Mg | 10.08.2015 01:16
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Jiz na pocatku 60.let bylo v USA prokazano a od te doby desitkami epidemiologickych studii provedenych v mnoha vyspelych zemich potvrzeno, ze konzumace mekci vody (tj. vody s nizsim obsahem Ca a Mg) vede ke statisticky vyznamnemu rustu nemocnosti i umrtnosti na kardiovaskularni choroby, v porovnani s oblastmi zasobovanymi vodou tvrdsi. Nejnovejsi prace dale naznacuji, ze konzumace mekci vody, resp. vody s nizsim obsahem Ca se poji se zvysenym rizikem zlomenin u deti, jakoz i nekterych neurodegenerativnich chorob a nekterych typu rakoviny; vody s nizsim obsahem Mg se pravdepodobne poji se zvysenym rizikem onemocneni motorickeho neuronu i vzniku tehotenskych komplikaci, tzv. preeklampsii."

"Ve vztahu k ucinkum demineralizovane vody je nutne si uvedomit, ze demineralizovana voda je extremnim pripadem mekke vody a ze vsechna rizika popisovana ve spojeni s konzumaci mekke vody budou u demineralizovane vody pravdepodobne jeste mnohem vyraznejsi."

viz http://www.treoz.cz/ostatni/demivod.htm
z webu spolecnosti pro upravu a cisteni vod.. | 10.08.2015 01:21
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Z techto duvodu je take z hygienickeho hlediska nutno odmitnout zarizeni na bazi destilace, deionizace, reverzni osmozy nebo nanofiltrace jako koncovy stupen upravy pitne vody, protoze tyto technologie zbavuji vodu prakticky vsech rozpustenych latek a soucasti (nejen nezadoucich, ale i potrebnych) ) a vysledny produkt nema charakter pitne vody, ale ultraciste vody technicke (destilovane). Ani dodatecny stupen "remineralizace", ktery nekteri vyrobci za RO zarazuji a ktery ma vode zpetne dodat alespon ionty vapniku a (v mensi mire i) horciku, neni schopen vodu dostatecne obohatit na minimalni potrebnou uroven techto dulezitych soucasti pitne vody, nehlede k jinym prospesnym prvkum, ve vode obvykle pritomnym.

Odmitnout nutno i pouziti techto technologii na upravu vody, ktera ma byt pouzita "pouze" na vareni. Varenim v demineralizovane vode totiz dochazi k abnormalnim ztratam nutricne vyznamnych latek z potravin.

Presto jsou castecne z neznalosti, prevazne vsak z komercnich duvodu stale casteji nabizeny k vyuziti v domacnostech, skolach a stravovacich sluzbach pristroje na vyrobu demineralizovane vody, jako na idealni zpusob ziskani "ciste" a "zdrave" pitne vody."

ze stranek http://www.treoz.cz/homepage.htm
Destilovaná voda do lahví | 11.07.2016 12:49
Robin Hudeček
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ano, vodu destiluji dceři. Sám sice piji vodu z kohoutku, ale pro dítě je myslím destilovaná voda lepší volbou. Rozhodně je lepší volbou jí vodu nadestilovat do k tomu určených lahví viz.: http://www.modadeti.cz/zdrave-lahve/?force_sid=e27b70e823dac93adf17325d0cc98014 a mít přehled o tom, co malá pije, než ji nechat běhat po automatech se slazenými limonádami. každopádně za mě destilování pro dítě rozhodně ano.
robin hudeček-destilátor | 1.08.2016 09:24
pavel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pane Hudečku nepředpokládám, že máte ukončené vzdělání. Jinak byste toho jistě věděl o vodě více.
Stejně tak předpokládám, že vaše dcera bude již v raném věku, myslím tím po třicítce startovat s problémy nejen nedostatku vápníku. Vaší pečlivou (nesmyslnou) destilací odstraňujete všechny ionty domnívaje se, že je získáte jinde.Tuto vražednou pošetilost slýchávám dost často. Poptejte se prostředně vzdělaného gymnazisty jak to opravdu je. Přeji vám a vaší dceři velmi pevné zdraví a to nejen fyzické!
bla bla | 27.11.2017 00:24
David
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Opravdu me zarazi stupen domyslivosti a hlouposti nekterych lidi. Zde mate cloveka, ktery vam lici sve osobni zkusennosti s dlouhodobym pitim destilovane vody a to konkretne, ze mu destilovana voda pomohla od `neVYlecitelne` nemoci a vy namisto zamyslenim se nad celou problematikou a naslednym radnym vyzkumem mu bezevseho oponujete papouskovanim nesmyslu, ktere vas naucili ve skole. Pro kohokoliv kdo stale tape a vladne alespon zakladni znalosti anglickeho jazyka, zadejte do Youtube.com spojeni `benefits distilled water` a po par svedectvi byste meli mit jasno, kde je pravda. A ten kdo by chtel psat o jeji skodlivosti i nadale, tomu jiz bohuzel neni pomoci :)
čím uhasíme žízeň? | 27.11.2017 04:17
tomik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jestli není nejdomýšlivější ten kdo si myslí, že to vymyslí líp než to bylo pro tenhle svět vymyšleno, říkáme tomu příroda nebo život a k tomu taková třešnička na dortu pro nás domýšlivce - rozum
destova voda | 27.11.2017 17:26
David
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kdyz uz mluvis o prirode: distilled water = rain water = pure water. Co vic prirodniho byste chtel :)?
dešťová voda | 27.11.2017 18:10
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
destova voda | 27.11.2017 19:43
David
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A co mi s tim chcete naznacit :)? To ze destova voda uz neni to co byvala? Nebo snad, ze proces vyparovani a nasledne kondenzace je jiny pri destilaci v laboratornich podminkach, nez v prirode :)?
-> David | 28.11.2017 13:48
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Reagoval jsem na

>> distilled water = rain water = pure water.

Toto v praxi neplati. Zajedte si napr. do nejakeho vetsiho cinskeho mesta. Pochybuji, ze by jste tam destovou vodu dobrovolne pil.
destova voda | 29.11.2017 23:10
David
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ale to preci neni pointa teto debaty. Ja preci nikoho nenabadam, aby pil chemikaliemi znecistenou destovou vodu. Jen rikam, ze proces destilace v laboratori je totez jako proces destilace v prirode a myslim si, ze pokud by byla destova voda cista, jako drive urcite byvala, nikdo by nemel problem ji pit.
dešťová voda | 30.11.2017 10:38
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jak to bylo s kvalitou destove vody drive netusim. A je to jedno, protoze se nikdo z nas ocividne nechce vracet do jeskyni (jinak by jsme tam uz byli)

Princip vyparovani a kondenzace je stale jeden a ten stejny princip, proti tomu nic nenamitam.

Ze jednomu cloveku neco zafungovalo? Jenze my nevime, ceho ma dotycny v tele nedostatek, ceho prebytek, co behem dne ji a pije (krome sve zazracne destilky), jakou kvalitu vody pouziva pro destilaci, co vsechno z vody destilaci odstranil apod. Mohl mit v dome zaneradene trubky, voda buhvi odkud, jedl buhvi jake maso v buhvi jakem mnozstvi, buhvi jak a kde spal, zil buhvi jakym zpusobem... A nekdo jiny, kdo ma vsechno uplne jinak a uz i tak mu/ji v tele chybi nejaka latka, si ji destilaci odstrani i z vody a pak to s nim/ni muze i seknout.

A mame tu dva extremy. A lidi se pak spolu perou a dohaduji, kdo ma pravdu ;)
destova voda | 30.11.2017 22:36
David
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Vse co zde jmenujete je praveze uplne podruzne. Je totiz uplne jedno v jakem je Vase telo stavu. Piti destilovane vody Vase zdravi muze nasmerovat jen jedinym smerem a pan je toho zarnym prikladem. Proto mi vadi, kdyz mu zde lidi namisto podekovani, oponuji neoverenymi nesmysly.

BTW jaka je kvalita vody pred destilaci je uplne jedno, vysledek bude vzdy stejny. TDS metr Vam vykaze hodnotu 0ppm, coz je, co do kvality vody, to jedine co by cloveka melo zajimat.

Jinak muj zamer urcite neni se zde hadat. Ja vim kde je pravda a pokud otevru oci byt jen jednomu cloveku, co si tento thread precte, pak jsem byl uspesny. Ten kdo nebude chtit slyset, neuslysi, ale kdo by mel zajem si prospesnost destilovane vody pro telo overit, doporucuji knihy: `Man`s Higher Consiousness` od Hilton Hotem, `Choice Is Clear` od dr. Alan Danik (40 stranek), `The Distilled Water Cure` od dr. Hanish. Dale muzete zadat do Youtube.com heslo `benefits of distilled water` a poslechnout si zkusennosti lidi, kteri tuto vodu opravdu piji, namisto naslouchani lidem, kteri jen reprodukuji lzi, ktere zaslechli ve spolecnosti. Pokud by nekdo mel zajem dozvedet se o problematice destilovane vody vice a dela mu problem anglicky projev, momentalne prekladam 3 hodinove youtubove video od Andrew Webbera, ktere mohu eventuelne dotycnemu zaslat.
Davide | 30.11.2017 23:36
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Bohuzel/bohudik mam vedecke vzdelani. Takze na me prosim nechodte s pristrojem, ktery ukaze jedno cislo a to rika, jak je voda kvalitni/cista. Pokud na tom chcete dal trvat, tak se asi vazne nedomluvime :)

Takto nejak muze vypadat mereni slozeni vody - pokud by jste chtel opravdu vedet, co pijete: http://www.pvk.cz/vse-o-vode/pitna-voda/-kvalita-vody/aktualni-kvalita-vody/

Mimochodem rika Vam neco slovo rovnovaha? Te zajiste nedocilite tak, ze budete pit jen vodu, ktera je zbavena uplne vseho (destilka).

Staci si neco precist o slozeni zive tkane - co se s temito prvky asi bude dit, kdyz do sebe budete lit destilku? Samozrejme se budou s velkou pravdepodobnosti odplavovat, ze?? http://www.sci.muni.cz/ptacek/Chemie-bar.htm

Tady mate neco o reverzni osmoze, po klasicke destilaci se bude dit v tele neco podobneho:
http://www.vodnifiltrycz.cz/index.php/filtry-na-vodu-klinika/31-reverzni-osmoza-vliv-na-zdravi-clove ka

Napr. "Zařízení na doúpravu vody v domácnostech si nejčastěji obstarávají úplní laici, kteří nerozumí principům používaným v těchto zařízeních, neznají jejich technologické možnosti a častokrát neznají ani kvalitu jimi používané pitné vody a tedy nedokáží objektivně posoudit možnost využití těchto zařízení v konkrétních podmínkách. Za takových podmínek se prodejcem těchto zařízení daří je prodávat, a to i v lokalitách s kvalitní pitnou vodou, kde by taková zařízení vůbec nemusely být využívány. "

-------------------------------------------

Stanovisko ČS Asociace vodárenských expertů k používání přístrojů na principu reverzní osmózy na doúpravu pitné vody v domácnostech:

http://www.csave.cz/files/nazory/stanovisko1.pdf
Destilovaná voda | 30.11.2017 23:45
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Destilovaná voda je ta voda, jenž prošla procesem destilace. Tento proces znamená, že voda byla zbavena minerálních látek, které v ní byly obsažené. Došlo k tomu změnou skupenství na vodní páru, což může probíhat postupně – např. odpařovaní na slunci, nebo rychleji, kdy se voda zahřívá k bodu varu. Destilovaná voda je výsledkem procesu destilace, kdy dojde k oddělení všeho, co se ve vodě nachází a zbyde jen čisté H20. Destilovaná voda je čirá, průhledná kapalina, která může vypadat namodrale. Nemá chuť ani zápach.


Použití destilované vody:

- domácí i průmyslové zvlhčovače vzduchu
- klimatizační čističky vzduchu
- autoakumulátory
- ředění letních a zimních směsí do ostřikovačů
- do chladičů
- chemické účely
- fotolaboratorní roztoky


Vliv destilované vody na zdraví:

Dá se destilovaná voda pít? Na tuto otázku se ptá hodně lidí a odpovědi jsou různé. Obecně je dáno, že destilovaná voda (voda bez obsahu minerálů), není určena pro pití a nemá vůbec charakter pitné vody. Naopak její konzumace může být nebezpečná. Může dojít k poškození střevní výstelky a jelikož neobsahuje žádné minerály ani ionty, má tendence je stahovat s vnitřního prostředí člověka. Vede to pak i k častějšímu močení. První příznaky požití destilované vody je slabost, bolest hlavy, celková únava a křeče.


https://euroclean.cz/slovnik/destilovana-voda/
Destilovaná voda | 17.01.2018 20:05
Igor
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pokud je destilovaná voda špatná.. pijme alkohol
Pokud je destilovaná voda dobrá.. pijme destilovaný alkohol

:)
selský rozum | 18.01.2018 05:09
Jirka_26
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Asi tak - destilovaná voda není bez chuti, to je jeden z velkých omylů. Má chuť, a to docela nepříjemnou (mluvím o vodě z parního destilátoru). Jasně, že na dně destilátoru nebo časem v trubicích se nechytá hromada tzv. bordelu - což jsou rozpuštěné minerální látky, které dělají vodu pitnou. Destilovanou vodu začali propagovat manželé Diamondovi, kteří se proslavili propagací dělené stravy. Ohledně dělené stravy s nimi naprosto souhlasím, ohledně destilované vody bych je hnal před soud. Destilovaná voda jako taková první, co v organismu udělá, tak na sebe začne vázat vápník a další minerály, tudíž začne poškozovat zuby a skelet. To se ví dávno, a proto musí mít pitná voda určitou minimální tvrdost, tedy obsah vápníků, hořčíku a dalších sledovaných prvků. Žádné nečistoty, o kterých se mluví (hlavně těžké kovy) na sebe sama od sebe nenaváže. To by musel být organismus tak silně překyselený, že by těžké kovy převedl do nějakých sloučenin, které by s vodou nějak reagovaly a tak se dostaly ven z těla. (Každý sedlák ví, že těžké kovy v půdě nejsou problém v případě, kdy má půda neutrální pH, v takovém případě zůstávají kovy stále v půdě a do rostlin se nedostávají, tedy produkované zemědělské produkty nejsou zdraví škodlivé.) Na těžké kovy jsou speciální bylinné čaje nebo maceráty a dostat je z těla není otázkou jednoho týdne.

Jinak zkušenost s měkkou vodou, tedy vodou s minimem rozpuštěných látek - rodina mojí matky žila na statku, kde měli jako zdroj vody studnu s hloubkou pouhé 2 m, v okolí se nevyskytovalo žádné podzemné ložisko vápence. Přestože měli dostatek kvalitních potravin (i za války netrpěli nedostatkem jídla), všichni měli problémy se zuby a všech pět sester i nějaké problémy s kostrou, počínaje nohama do X konče problémy s páteří. Kvůli tomu jim lékaři nesprávně doporučovali pití mléka (jako by ho doma od krav neměly dost), které ale tak maximálně organismus zahlení a zanesou klouby, ale vápník z mléka kvůli absenci hořčíku tělo prostě nevstřebá.

Osobně si myslím, že co kus, to originál, tedy že každému vnucovat trvalé pití destilky je nesmyslem už z principu. Některým jedincům může destilovaná voda pomoci, jiným naopak silně uškodí. Těch, kterým pomůže, je dle mého odhadu zanedbatelné množství a určitě nepůjde o běžně zdravé lidi, netrpící žádnou nemocí (takový sice na světě nikdo není, ale víte, co tím myslím), tedy propagace destilačních přístrojů je jen a pouze svinský kšeft, podobně jako propagace chemických léčiv, které člověka vyléčí tak jednou z deseti tisíc pokusů... V p=řírodě se destilovaná voda prakticky nevykytuje, možná někde na pólech při sněžení můžeme získat skutečně čistou H2O bez příměsí, ale v přírodě se destilovaná voda prakticky nevyskytuje, možná tak voda měkká. Někdo může namítnout, že zvířata v přírodě pijí měkkou vodu a nedostatkem vápníku netrpí. Jenže zvířata se živí naprosto odlišnou stravou, než člověk, lidem traviny moc nechutnají a kostmi zvířat se také neživí...

Ovšem destilování vody má cosi do sebe v případě, kdy se chceme zbavit negativních energií, které voda za svou cestou vodovodem ke spotřebiteli nabere. Pak ano, vodu destilujme, ale pak ji upravme pomocí minerálů tak, aby odpovídala normě. Tedy přidáme nějaký ten vápenec s hořčíkem, abychom se dostali ne tvrdost a pH pro člověka optimální.

Závěr: zjistěte si, kdo nejvíce propaguje pití destilovaní vody - prodejci destilačních přístrojů. A věřím tomu, že nikdo z nich doma nemá ve funkci přístroj, který sám prodává... :-)
doporučuji | 27.04.2018 14:31
Koko
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já mohu jedině doporučit... Minerály sice odebírá, ale ty anorganické, které člověk stejně nedokáže zpracovat - takže určitě doplňovat přípravkem s org. minerály, protože půda je vydrancovaná a látky v ní chybí. Už se jinou než destilovanou ani nemyji - vyléčilo to úporný ekzém a akné po celém obličeji. Vyzkoušejte a uvidíte - asi to není pro každého, vyžaduje to přísný režim, ale výsledky stojí zato :)
Destilovaná voda | 13.05.2018 21:56
Fcrean
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
DESTILOVANÁ VODA
Přírodní voda z pramenů, studní, řek a jezer, stejně jako voda z vodovodu je plná minerálních látek, které se do ní dostaly z půdy a ze skal. Většina vodních zdrojů je plná nečistot, včetně odpadních chemikálií, surových splašků a pesticidů.
Minerály z těchto vodních zdrojů jsou anorganické. Je obrovský rozdíl mezi minerály v lidském těle a v zemi. Půdní minerály (anorganické) vykazují jinou elektrickou frekvenci, jsou v podstatě inertní a mají nízký elektromagnetický náboj.
Kdyţ prší a dešťová (destilovaná) voda se vsakuje do země, je elektrizována energií minerálů a ostatních látek obsaţených v půdě. Potom je voda nasávána do kořenového systému rostlin a dostává se do jejich nadzemních částí. Tato energie, smíchaná se sluneční energií, přeměňuje anorganické minerály ve tkáňové soli, které vyţivují rostliny.
Kdyţ rostliny působením enzymů klíčí, jejich základní sloţky spolu vytvářejí sloučeniny. Minerály v rostlinách se nazývají „buněčné soli". Mnohé z nich se spolu slučují, čímţ mají synergičtější účinek a mohou být lépe vstřebány a vyuţity zvířecími či lidskými buňkami. Zvířata a zejména lidé totiţ potřebují přijímat ţiviny o vyšší frekvenci, neţ jakou mají půdní minerály.
Jsou- li anorganické minerály propuštěny střevní stěnou, působí pouze jako stimulancia. Jejich elektrický náboj je nízký, takţe nemohou proniknout buněčnou membránou. Příkladem toho je jód. Anorganický jód se uţívá v nemocnicích jako barvivo a při léčbě štítné ţlázy. Tento druh jódu štítnou ţlázu jen stimuluje, navíc se můţe ukládat a hromadit v jejích tkáních, vyvolávat tam záněty a další komplikace. Naše ţíly, tepny a tkáně se zanášejí anorganickými minerály podobně jako vodovodní potrubí.
O destilované vodě se říká, ţe je nejlepším rozpouštědlem na Zemi. Je to jediná voda, kterou můţe tělo přijmout bez rizika poškození tkání. Pomáhá rozpouštět ţiviny, takţe mohou být vstřebány a transportovány do kaţdé buňky. Rozpouští buněčný odpad, takţe je moţné odstranit toxiny. Destilovaná voda je rovněţ ideální na rozpouštění anorganických minerálních látek usazených v tělesných tkáních, takţe ty potom mohou být vyloučeny v procesu tělesného očišťování. Neodplavuje však tělesné minerály. Osoby, které drţely půst o destilované vodě, byly podrobeny mnoha krevním testům, které ukázaly zlepšený podíl elektrolytů. Destilovaná voda shromaţďuje a odstraňuje minerály, které byly vyloučeny buňkami jako odpad překáţející normálnímu fungování systému.
Je důleţité dbát na správný pitný reţim. Většinu vody bychom měli získávat ze syrového a zralého ovoce a zeleniny. V syrovém stavu tyto potraviny obsahují 60 aţ 95 procent vody. Kromě toho bychom měli kaţdý den vypít nejméně dvě 3dl sklenice destilované vody.
Bylinné čaje si připravujte výhradně v destilované vodě. Protoţe je „prázdná", vstřebává snadno ţiviny z bylin. Voda, která je plná anorganických minerálů a jiných látek, nemůţe z bylin přijmout všechno, takţe je z ní mnohem slabší čaj.
Nemáte -li k dispozici destilovanou vodu, doporučuji pít vodu upravenou reverzní osmózou. Filtr se dá snadno namontovat na vodovodní potrubí. Nezapomínejte, ţe voda je jedním z největších přírodních katalyzátorů. Pijte hodně čerstvé, čisté, destilované nebo přefiltrované vody, ale nepřehánějte to. Naslouchejte svým přirozeným instinktům. Mnoho lidí se snad chce utopit, kdyţ do sebe lije spousty vody. Mějte na paměti, ţe syrová strava vám dodá vody habaděj.
... | 13.05.2018 22:51
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ano | 19.05.2018 22:19
pojka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pokud nemáte sami praktickou zkušenost, raději se komentáře zdržte... Destilovanou vodu pijeme již delší dobu, i děti si ji nemohou vynachválit, je chuťově vynikající - žádný zápach či nic podobného. Destilujeme doba - to je jediný způsob, co mohu doporučit, rozhodně nekupovat destilku v plastových flaškách, to si spíše uškodíte, než pomůžete. Zdravotní obtíže mizí, všichni máme plno energie a je nám fajn. Za mne mohu jen doporučit... Kdyby člověk viděl, co se skrývá ve 3l kohoutkové vody, možná by si dvakrát promyslel, pokud takovou vodu pít - sama jsem tomu nemohla uvěřit, když jsem poprvé viděla ty nánosy a čistila je ještě 2 h potom...
-> Koko, pojka | 20.05.2018 00:51
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ja piju uz cca 30 let vodu z kohoutku a zadne zdravotni problemy nemam. A to bude uz opravdu hodne litru vody.

Kdybych ovsem napsal, ze piju kazde rano benzin a ze mi to pomaha, tezko dokazete, ze to neni ma vlastni zkusenost. Stejne tak nemuzete ani Vy jakkoli dokazat, ze to, co jste napsala, je opravdu Vase zkusenost.

Jsme na internetu, takze je rozumne predpokladat vsechny moznosti. Jedna z nich je napr. ta, ze jste vyrobce/prodejce/distrubutor tzv. destilacnich pristroju. Chodite po internetu a pod ruznymi prezdivkama chvalite destilovanou vodu. Tyto praktiky jsou na internetu zcela bezne.

Tim netvrdim, ze to tak je. Moznosti je spousta. Mozna jste mimozemstanka, ktera jen testuje, jak je rasa na teto planete duveriva :))

Mejte fajn den, V.
Voda | 24.05.2018 15:06
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jinak ještě k tomuto tématu. Ono jde asi především o to, aby ve vodě nebyly vyloženě pro naše zdraví škodlivé látky, ne? Škodlivé chemikálie, jedy apod.

Pokud chce pít někdo vodu, která toto obsahuje, může být výhodnější použít nějaký šetrný destilátor. Nejlépe nechat vodu odpařit a pak ji zase zkapalnit. Taková voda ale nebude vyloženě zdravá. Může být ale "zdravější", než ta původní - v daném místě, např. díky znečištění.

Věřím, že na mnoha místech v ČR nám v kohoutku teče dobrá voda. A někde nemusí, to je jasné. Např. studna blízko nějaké chemičky, která příliš neřeší odpadní látky a pouští to někam do řeky.

Takže záleží, o jaké vodě se bavíme, z jakého kohoutku, kolik toho člověk vypije i mimo domov, kde by chtěl vodu destilovat, kolik jí ovoce a zeleniny, apod.

To už bych možná raději prostudoval různé diskuze o tom, jaká voda teče ve městě / v místě, kde žiju. Pokud by obsahovala vyloženě něco škodlivého, je velká pravděpodobnost, že by na to už někdo jiný přišel. Náhodou, různým měřením složení vody apod.

Existuje tolik lékařů, biologů, chemiků atd., takže pokud by opravdu byla destilovaná voda zak zdravá, instaloval by se destilátor automaticky už to nových domů, škol, firem. Nemyslíte? Takže asi to zase tak zdravé nebude, že? Viz důvody uvedené výše.
ano | 24.05.2018 19:29
pojka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pokud jste s kohoutkovou vodou spokojen, tak není důvod, proč ji zavrhovat. Samozřejmě, že kvalita vody není stejná, ale i přes to vše, prostředí už je natolik znečištěné, že určitým látkám se vodě prostě nevyhnete... Ano, to platí i komplexně - o potravě, vzduchu, ale pokud si člověk může v určitém směru pomoci a někde tělu ulehčit, tak proč ne. Ať věří kdo chce, nikoho přesvědčovat nebudu, ale pokud lidé sami s destilovanou vodou nepřišli do styku a hned ji odsuzují, žádný posun nenastane. Destilátor je koupený, s nikým nespolupracujeme a nic tedy z takové "reklamy" nemáme. Pouze vzkaz pro ty, kteří váhají a jsou spíše nakloněni této čisté vodě. Názorů je spousta, pokud jste někdo vyzkoušel a máte zkušenosti, napište - zde pak má diskuze smysl, ať už dotyčnému vyhovuje či nevyhovuje. Netvrdím, že je to univerzální lék, ale osobní zkušenost s vymizením žlučových a ledvinových mi dokazuje, že alespoň pro mne to byla jedna z nejlepších investic, ač jsem tomu zezačátku sama nevěřila...
výhody a nevýhody pití destilované vody | 24.05.2018 22:04
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
10 hlavních důvodů, proč by jste měli pít destilovanou vodu (výhody):

- nemoci způsobené nečistou vodou

- je to nejpřirozenější metoda čistění

- považováno za nejčistší vodu

- bezpečně odstraňuje kontaminanty

- prevence před některými nemocemi, které se přenáší vodou (některé typy parazitů a bakterií)

- absorbuje toxické látky z těla a odstraňuje je

- minerály, které vaše tělo potřebuje, jsou obsaženy většinou v jídle

- méně nákladné, než nákup vody v láhvích

- lepší než pramenitá voda

- využití i v jiných oblastech, než pouze jako pitná voda10 hlavních důvodů, proč by jste neměli pít destilovanou vodu (nebezpečí):

- potenciální nebezpečí při dlouhodobější spotřebě

- proces destilace trvá déle, než jiné způsoby čištění vody

- energeticky ne-efektivní

- neodstraňuje znečišťující látky s nižším bodem varu než má voda

- nákladné zařízení na destilaci

- destilovaná voda chutná nevýrazně

- zvyšuje kyselost v těle

- může fungovat jako rozpouštědlo nádoby s destilovanou vodou

- lidé, kteří pijí destilovanou vodu, mohou mít nedostatky minerálů

- destilovaná voda je nepřirozenáVolně přeloženo ze stránky:
http://all-about-water-filters.com/benefits-and-dangers-of-drinking-distilled-water-regularly/
Odporucania | 1.06.2018 14:43
akonato
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Destilator sa da kupit za 35 Eur z Nemecka na ebay.de
Destilovat iba do sklenenej 5l flase na uhorky za 6 Eur.
Nikdy nepouzivat plast.
Voda chuti fantasticky - cisto, ako ako pred 40 rokmi.
Kava, caj, sirup - ovela lepsia chut.
Dlhodoba skusenost /zdravy jedinec/.
Pouzitie aj napr. do zehlicky, ktora vydrzi omnoho dlhsie.
Kto chce mineraly - doplnit himalajskou solou alebo potravinarskym chloridom horecnatym za par Eur.
Ak by mala iba pitna voda doplnit potrebne mineraly - denne by clovek musel vypit vyse 220l vody...
| 4.10.2018 11:32
Kajti Dar
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Prosím o informaci,
může destilovaná voda obsahovat pesticidy?
Voda z domácího parního destilátoru.
Pramenitá voda | 15.10.2018 16:12
PH15
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dobrý den,

destilovanou vodu bych nedoporučoval. Spíše vyzkoušejte pramenitou, jež je prokazatelně prospěšná pro lidský organismus - https://www.stolnivoda.cz/
Voda | 29.04.2019 03:00
Filip Bříza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Víte co je zajímavé? že ted´ka už nevím čemu věřit..:D
březová voda | 29.04.2019 22:34
mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
na Ukrajině za pár korun...
Březová voda | 30.04.2019 13:14
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"O přínosech březové vody pro člověka, stejně jako o metodách, jak ji z probouzejících se bříz získat, se také mohou zájemci dočíst v mnoha tištěných či internetových médiích. Až na výjimky se ovšem v těchto zprávách našinec nedočte, že za takový čin hrozí lidem pokuty, opletačky s policií, ochránci přírody, a především s vlastníky a správci lesních porostů."

https://www.vitalia.cz/clanky/sber-brezove-vody-se-muze-pekne-prodrazit/
| 26.07.2019 18:27
madli
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Navážu na diskuze o té kvalitě vody. Filtrační konvice, ano/ne? Mám na mysli takové ty klasické viz třeba tady https://www.equiplo.cz/filtracni-konvice/

Je to podle vás účinné řešení? Konkrétně my bydlíme v bytovce, tak by mě zajímalo, jestli jejím použitím dosáhneme zkvalitnění vody, kterou běžně z kohoutku pijeme.
>>> madli | 1.08.2019 02:56
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
rekl bych, ze zalezi na kvalite vody v konkretni oblasti

ja bydlim na kraji Prahy a vodu nefiltruji. a ziju :)

jednoduchou filtraci clovek asi nic nezkazi a pokud je ve vode bordel, filtr to odfiltruje. mozna to zkusit a po nejakem case kouknout do filtru, co v nem zustalo?

pokrocilejsi filtry - tam uz bych byl opatrnejsi a zjistil bych si, co ten konkretni pristroj s vodou vlastne dela

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Není to zvláštní, jak se to někdy semele? (Columbo)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7947

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0