Název příspěvku:

Drogy nedrogy


vložil: Adam (26.05.2014 19:48)
kategorie: drogy, opiáty, halucinogeny
 
Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat názor na Marihuanu. Určitě má velké léčivé účinky, tak proč jí vlastně vláda zakazuje a poukazuje, že je to droga? Pak jí povolí (jen pro farmaceutické firmy) a začne se prodávat v lékarnách za přemrštěnou cenu a pak se ještě zjistí, že neobsahuje (např. krém) určité složky z marihuany.

Další droga nedroga je LSD, kde vědci zjistili, že zmírňuje ba i odstraňuje deprese, schizofrenie aj. Pokud máme léky na odstranění nemocí a nelze je využívat, zakazují se, tak k čemu pak jsou?

Děkuji všem, co se zapojí do diskuze.

KOMENTÁŘE

Jde o přístup | 27.05.2014 14:52
Peter
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jde o přístup lidí k těmto drogám-nedrogám. V rukou odborníků jsou to léky. V rukou lidí, kteří si chtějí užívat, jsou to drogy. Pokud jsou tyto látky zneužívány a to prokazatelně v naprosté většině jsou, mohu působit škody. Vedle závislosti různé intenzity zvl. u marihuany, po otupělost, "rozházenost" až po vyvolání schizofrenických stavů.
Běžně se huliči a borci, co berou tripy, tímto neléčí. Prostě si užívají, tj. zneužívají.
Odpověď: Jde o přístup | 27.05.2014 17:23
Adam
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj děkuji za tvou reakci. Mohu s tebou jen souhlasit. Ale pořád kvůli těm lidem, co si chtějí "užívat" trpí lidé, kteří mají nějakou nemoc, která by se mohla léčit. Pokuď lidé si chtějí ničit zdraví, tak ať si ho ničí. Nebo ne?
Tady jde o to, že většinou na internetu čtu, že babičce hrozí tři roky vězení, že si pěstovala marihuanu, aby si z ní udělala mastičku.
Další důvod jsou farmaceutické firmy, které si na tom vydělávají přemrštěně peněz a když si chce normální člověk koupit, někde v lékarně mastičku např. na ekzémy, tak za ní zaplatí tolik, že nevystačí s penězi do konce měsíce.
levna mast | 29.06.2014 11:36
reikidoka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Levnou konopnou mast dela treba firma Herbavera, viz napr. zbozi.cz. Neni sice tak dobra jako mast z praveho konopi, ale ujde.
Ayahuasca | 21.11.2015 15:14
Maggie
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj,

nedávno jsem narazila na tém Ayahuasca, ale nevěnovala tomu moc pozornost.
Jenže potom se mi rozvedli rodiče, otec se odstěhoval, už přes půl roku jsem ho neviděla. Máma věčně pláče. Neustále se soudí. K tomu kouřím, ale nechci, jen je těžké se toho jen tak zbavit. Bývalou spolužačku srazil měsíc zpátky vlak. Babička leží v nemocnici. Přítel mě podváděl. Mám chronickou rýmu (což není tak hrozné, je to jen hrozně otravné) a k tomu všemu i mononukleózu, kterou jsem teď dostala, když jsem se napila z flašky od kamaráda, který ji zrovna přetrpěl. K tomu všemu práce, škola, stres, všechno, nezvládám to. A tak jsem si vzpomněla na tu Ayahuascu a četla a četla a četla a chtěla bych se tedy zeptat, zda nemá někdo kontakt na nějakého šamana, který pořádá obřady někde tady v ČR, jelikož opravdu nemám čas ani finance na cestu do Amazonie. :)
jamiemcmachi@gmail.com
Budu moc ráda, když mi někdo pomůže :)
Maggie | 29.11.2015 10:00
mostecky
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Milé děvče, jdeš na to špatně. Hledáš berličky,ale začni u sebe.Je to nálož,co tě potkává, to teda ano. Ale mám dojem, že se to dá řešit nejprve analýzou a pak dalšími velmi reálnými kroky. Ve tvém případu to asi nepůjde jen tak bez pomoci. Najdi velmi kvalifikovaného terapeuta,gurua a půjde to. Ayahuasca ta ani tady není samospasitelná. Vše je v tobě.
P.
Konopí | 24.05.2019 10:49
Kája Pokorná
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Přesně to mi také vrtá hlavou :/ Vždyť je to úžasná rostlina, která dokáže pomoci ve spoustě zdravotních problémů a je vlastně univerzálně využitelná i v jiných odvětvích. A to, že se teď prodávají v lékárnách masti, ve kterých není pomalu ani 1% léčivé látky je hrozné :( Tady je dobře popsané na co vše může konopí pomoci https://www.zelenazeme.cz/konopny-magazin/konopi-v-zajmu-vedy/648-konopi-5-zasadnich-vedeckych-nalez u ;)
nooo | 28.05.2019 13:16
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já tedy zase na druhé straně nikdy nechápal tu adoraci marihuany. Ani tu hloupou frázi, že by nám přece příroda neposkytla nic špatného.
Myslím, že ne vše co přírodě je - by mělo sloužit pro člověka. Už vůbec ne, aby se tím sjížděl :-D Jsou tu i jiná zvířata, která mají např. pro nás jedovaté věci - k potravě. Něco tu je jen proto, že to tu je.....
Marihuana má potncionálně spousty benefitů u některých druhů onemocnění. Ať už paliativních, tak zmírňujících příznaky (vyrážky atd.). Léčebných ovšem málokdy. Je to prezentováno jako všelék. A když vzpomenu kolikrát jsem slyšel o úžasných zázracích na atopický ekzém....pro mě, ani nikoho v mém okolí s atopákem, to nemělo naprosto žádný účinek.
Naopak realitvně hodně lidem (na to aby to stálo za risk)z mýho okolí to při kouření rozjelo schizofrenii. Hodně kámošům tak 50/50 to způsobovalo depky a hodně špatné stavy. Zde může taky hrozit sebepoškození. Kolik lidí co znám s tím řídí a myslí si jak jsou v pohodě a pak jen náhodou nikoho nezabili. Ti co mi hovořili o nějakým osvícení, tak po vyprchání byli úplně stejný kreténí, jako předtím :-D Je to daleko více nebezpečná věc než chlast. Ta množství užitéí mohou být větší, dá se to lépe skrývat a i s tím pracovat, i fungovat další den oproti chlastu atd. Výsledky takových činností se zdají dobré ale vždy jen tomu konzumentovi. Mám trochu obavy jednou o své dítě v tomto směru. Jenže s tím člověk nic nenadělá. Nikdo koho znám se tomu prakticky nevyhnul. Jednu dobu jsem i já jako každý na vesnici pár kytek vypěstoval.
No kéž by k tomu A, řekl každý i B. Není to špatná kytka, ale taky žádný zázrak a jako každá bylina má potencionální rizika, která mnohdy můžou převážit nad požadovaným efektem.
... | 29.05.2019 14:27
Fru
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Na atopický ekzém nemá ani u mě žádný účinek. Na co ale účinkuje luxusně, je astma, záněty průdušek a kašle - pochopitelně užívaná orálně, nejlépe jako olej na noc. Nejen moje zkušenost. Zatím sháním informace k tomu, zda dlouhodobé pravidelné užívání nemůže mít nějaké neblahé účinky na psychiku a tudíž nemůže nadělat větší škody, než dlouhodobé pravidelné užívání kortikoidů, proto se do experimentu zatím nevrhám. Nemůžu si ji ale vynachválit jako občasné předcházení dlouhodobých kašlacích záchvatů po silnějších virózách nebo chřipkách.

Technické konopí (v masti) má oproti marihuaně mizivé účinky - "podpultová" informace od mé lékařky.

Nebezpečnější než alkohol se mi nezdá. I ten může spustit leccos, ničí vztahy, rodiny, způsobuje agresivitu, dopravní nehody, má méně pozitivních účinků na zdraví. Ale státu z něj tečou velké peníze, narozdíl od plevele, který si každý může vypěstovat doma.

Schizofrenii může způsobit leccos, pokud k ní má člověk sklony - i alkohol, stres, vyčerpání.

Neadoruju, není to bezpečná zábava, zvláště pro labilní jedince se sklonem k depresím (ano, pro mě :)), je to droga, ale zákazy ničemu nepomůžou, strašení je přehnané a důvod je jasný - prachy.
... | 30.05.2019 17:53
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"není to bezpečná zábava"
"strašení je přehnané a důvod je jasný - prachy"

Vzhledem k tomu, že ji málokdo jako něco nebezpečného považuje, tak nevím. Spíše se to strašení míjí totálně účinkem. Přijde mi to jako klasický princip, kdy extrémy vyvolávaj extrémy. Místo racionálního upozorňování na reálný hrozby, přehnaně a extremisticky burcuju a straším a výsledek toho je naprostej opak: Laxnost, ignorace, pohodaaa. Něco jako Okamurova SPD vs. strany opačnýho pólu. Žádná střední cesta.

Ale třeba jsem mimo, kdo ví :- ))

(s tím astmatem je to zajímavé, zeptám se známých co ho mají. Jinak nevím jak to funguje, ale má teta malířka brala trávu orálně a mozek jí to (kognitivní funkce) z mého osobního pohledu ovlivňovalo daleko více než huličům. A bylo to poznat i na jejím myšlení v dlouhodobém měřítku. Záleží ale možná na množství. Ona to dost přeháněla : -))
.... | 30.05.2019 17:55
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Schizofrenii může způsobit leccos, pokud k ní má člověk sklony - i alkohol, stres, vyčerpání. " to sice asi ano, ale co tím chceš říct? :-))
... | 4.06.2019 12:16
Fru
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Schizofrenii může způsobit leccos, pokud k ní má člověk sklony - i alkohol, stres, vyčerpání. " to sice asi ano, ale co tím chceš říct? :-))

To, že právě tohle je jedno z těch největších oficiálních strašidel. Cokoliv, co ovlivňuje jakkoliv nepřirozeně mozek, může spustit takové bubáky jako je schizofrenie.
To, že alkohol není propagován jako tak nebezpečný, ačkoliv může spustit schizofrenii úplně stejně.
Jde o sklony, ne o marihuanu. Je to prostě látka ovlivňující mozek a jako taková má i určitá rizika, podle mě ne větší, než právě ten alkohol, stres, vyčerpání, nevyspání, aj.

Reagovala jsem na toto: "Naopak realitvně hodně lidem (na to aby to stálo za risk)z mýho okolí to při kouření rozjelo schizofrenii. Hodně kámošům tak 50/50 to způsobovalo depky a hodně špatné stavy."

Jo, protože jsem labil, taky pozoruju, že mi nálada při požití nebezpečně skáče. Navíc mě osobně její údajně zábavná stránka nic moc neříká, takže jako zábavu ji nepropaguju.

"Jinak nevím jak to funguje, ale má teta malířka brala trávu orálně a mozek jí to (kognitivní funkce) z mého osobního pohledu ovlivňovalo daleko více než huličům. A bylo to poznat i na jejím myšlení v dlouhodobém měřítku."

Ze zkušeností huličů z okolí - ovlivňuje to, ale prý se všechny negativně ovlivněné funkce vrací po nepožívání (nebo jen občasném požití) k normálu.

Ono léčebně se experimentuje s postupným navykáním (u různých extraktů, oleje, atd.) - rychle se zvyšuje tolerance a tudíž by se daly dávky zvyšovat bez ovlivnění psychiky a zvýšení léčebného účinku. Ale na to prostě neexistují seriózní výzkumy. Já na sobě experimentovat nechci s něčím, co mi zatím až tak nekomplikuje život. Stačí mi, že se při chřipce jednou za rok vyspím a nedávím plíce.

Chtěla jsem tím vším říct nejspíš to, že motivace státu a zákonů mi připadá průzračně jasná. A že rizika versus přínosy si každý musí zhodnotit sám, protože marihuana má jak značná rizika, tak značné přínosy. Asi jako skoro všechno :)

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Není nic než... (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0