Název příspěvku:

Dvojplameny? Máte nějakou zkušenost s tímto fenoménem?


vložil: Veronika (17.09.2015 11:59)
kategorie: duchovní život, duchovnost
 
Vypadá to, že je tady nějaká větší koncentrace moudrých lidí. Tak mě napadlo tohle téma otevřít. Četla jsem toho na internetu hodně. Občas jsem měla pocit, že je to koncept vymyšlený pro velmi zraněné ženy, které se těžko vyrovnávají s bolestí z rozchodu, z neopětované lásky a tak podobně.

A taky mezi ně patřím asi. Potkala jsem někoho, kdo je tak ve stručnosti z 50 % zarážejícím způsobem stejný jako já (zvláštní toto kvantifikovat) a z těch dalších 50 % úplně skoro opačný, neskutečně mě přitahuje, od okamžiku, kdy jsem s ním prohodila prvních pár slov jsem intenzivně toužila, po tom, aby byl součástí mého života, ne být jeho přítelkyně, o tom jsem ani moc nepřemýšlela ale mít ho prostě ve svém životě, být součástí jeho, být pro něj nějakým způsobem důležitá. Viděli jsme se jenom párkrát, byly to ty nejkrásnější okamžiky mého života a pak ta největší bolest, při které jsem se divila, že ji vůbec můžu přežít, když jsme spolu nekomunikovali, a taky ten obrovský skok v tom, kým jsem byla před půl rokem a kým jsem dnes, jsem o tolik odvážnější a o tolik více sama sebou, o tolik mám ze sebe lepší pocit, téměř zmizel můj strach z některých společenských interakcí (něco na způsob sociální fobie), tak méně tápu a nejsem ztracená a bez pevného odrazového bodu jako dříve a abych zase překonala bolest, z toho, že už jej asi nikdy neuvidím, vím, že musím udělat další skokový krok v sebelásce. Pro nezaujatého pozorovatele, by náš vztah vypadal asi jako typický vztah divokého nespoutaného "profesionálního don chuana" a jeho zamilované oběti. Je možné, že jde o nějaký karmický vztah ze kterého se rychle učím? O karmu se moc nezajímám, v centru pozornosti je pro mne to, co je teď. Ještě je zajímavé, že noc po tom, co jsme se viděli naposledy jsem se ve spánku propadala a topila v bahně a na poslední chvíli jsem se cíleně probudila, byla jsem si jistá, že je zpracovávání pocitů z toho večera a když jsme si pár týdnů po té celý den psali tak jsem měla stejný sen znovu, ale byl méně intenzivní.

Obecně charakteristika dvojplamenů na můj "vztah" dobře "sedí". Ale není to spíše tak, že potkáváme různé lidi, kteří nás učí různým věcem a je možné, že někteří tak intenzivně, že to vypadá jako až nemožně a z jiného světa - prostě se objeví a "donutí" vás být šťastnými a sebemilujícími z vteřiny na vteřinu, nedají vám na výběr a sami to ani úrovni osobnosti netuší?

KOMENTÁŘE

:) | 30.09.2015 22:16
Jabko
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Píšeš o mě? :D Ne, vážně, zažila jsem přesně to samé - polovinou naprosto stejní, polovinou naprosto opační, strašná přitažlivost, intenzita, obrovský životní skok, byla bych snad ochotná za ním jít i do pekla. Já do toho spadla, načež on si matematicky vykalkuloval, že nejsme dlouhodobě kompatibilní a nazdar. Bolí to už dlouho, sic jen tupě a občas, zbylo aspoň přání, aby se kontakt, který zbyl, nevytratil úplně. Moc se v tom ezotericky nepitvám, ale potěší, že to někdo zažil také. Nechápu, kde se to ve mě, takové racionální a zdrženlivé osobě vzalo.
dvojplameny ??? | 3.10.2015 00:23
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
mozna jine oznaceni pro stav "poblouznena zamilovanost"? :)

kazdy clovek je v necem trosku jiny (tak nejak svuj), ale soucasne by jsme urcite nasli mnohe, v cem jsme ve sve podstate vsichni dost podobni (ruce, nohy, jime, spime, soulozime, bojime se, touzime, jsme poskladani z bunek, molekul, atomu,..)

a napr. zamilovanost muze zpusobit, ze prestaneme na chvili videt sami sebe a diky tomu nam muze prijit nekdo druhy uplne stejny jako my (nevidime ty odlisnosti)... a pritom muzeme byt navenek uplne jini (skoro ve vsem)

--------------------------------------------------------------

dale, prijde mi nepresne o nekomu rikat, jaky presne je, nebo jaky byl vztah s nim/s ni..

vzdyt ostatni vidime stejne hlavne sami podle sebe (sveho momentalniho rozpolozeni, svych zkusenosti, apod), takze si dokazu velmi zive predstavit situaci, kdy zahlidnu neco velmi neznameho/noveho/ciziho na nekom, koho velmi dobre znam (manzelka, dobry kamarad,..) a naopak nekoho, koho vubec neznam (kolemdjdouci), muzu zacit videt jako nekoho, koho znam "velmi dobre", nekdy az "intimne dobre", nebo "niterne stejne".. (dotycna osoba to muze v tu chvili vnimat dost podobne, takze pak na sebe muzeme koukat a vnimat to spolecne/stejne/zname)

--------------------------------------------------------------

co se tyce tzv. naseho "vyvoje" - urcite ano. vsechno a vsichni nas ovlivnuji a kdyz potkame neco, co je pro nas zrovna extremne vhodne/nevhodne/prijemne/neprijemne, muzeme se diky tomu zmenit.. ne ze by jsme se nemenili prubezne neustale, ale diky temto situacim se pak muze zdat, ze se nas vyvoj deje jaksi "ve vlnach" a ze ty skoky z jedne urovne do jine koresponduji s ruznymi setkanimi, rozchody, nemocemi, smrti nekoho, apod..

dale, kdyz se v cloveku neco dlouho hromadi (napr. behem vztahu s nekym), tak pri rozchodu se to najednou uvolni a clovek muze mit pocit, ze se posunul (a taky se skutecne nekam posune/zmeni). pokud ma clovek sam ze sebe pocit, ze to je zmena "tim spravny smerem", je to fajn.. :)

muze to byt ale zradne, protoze clovek muze mit napr. dlouhou dobu pocit, ze se nekam vyviji, ale jednoho dne muze zjistit, ze si jen na neco postupne zvykal, hral, ze se mu jen podarilo izolovat od toho, s cim si nevi rady, z ceho ma strach, apod..

nehlede k tomu, ze jsme z urciteho pohledu stejne stale stejni.. viz zminka vyse o nasi "podstate". takze jakypak vyvoj? :)
... | 3.10.2015 01:15
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
zivot je vubec jeden velky paradox :)
| 7.10.2015 12:02
Zorka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
myslím, že se tady píše v podstatě o lpění, v tomto případě na člověku.
Nedávno jsem měla podobný problém, ale nešlo o fyzickou bytost, ale lpěla jsem dost slušně na mailech od jednoho muže (osobně jsme se neznali)....Docela mi to narušovalo život. Jedna věc je to uvidět a druhá s tím něco dokázat udělat..UF.
zamilovanost vers. lpeni | 8.10.2015 00:07
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
o zamilovanosti se obvykle mluvi jako o necem velmi nahodnem a absolutne pozitivnim..

o lpeni naopak jako o necem velmi negativnim, az patologickem

zamilovali jste se nekdy do konkretniho mista, veci, osoby? lpeli jste nekdy na konkretnim miste, veci, osobe? v cem se to lisi?

"denne travim cas s .. protoze jsme zamilovani"

"denne travim cas s .. protoze na nem/ni lpim"

muzeme zamilovanost chapat jako zacatek lpeni, kdy si jeste svuj stav lpeni neuvedomujeme?

a naopak, neni lpeni vlastne jen zamilovanost, ktera uz nam zacina vadit, protoze je v rozporu s necim jinym v nasem zivote?

rikame, ze kde je zamilovanost, tam neni rozum.. neda se rici to stejne i o lpeni?

co to jsou za stavy (zamilovanost, lpeni), do kterych nevedomky propadame a pak zjistujeme, ze se diky nim trapime? a soucasne tvrdime, jak to "tehdy" bylo pekne..

je zamilovanost jen prijemna forma lpeni? a lpeni jen neprijemna forma zamilovanosti?
| 8.10.2015 12:01
Zorka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
zamilovanost je někdy pozitivní ( v novém vztahu), má to smysl- příroda to tak chce :).

Lpět ale mohu také na svých názorech, postojích, stylu života...a to, mi potom brání pohnout se z místa, a třeba i něco změnit k lepšímu.
Když to bolí, jde asi o lpění.
Dvojplamen, ano, to znám... | 9.04.2016 00:36
Samtiago
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Veroniko,

to, co popisuješ, jsem zažil, před časem jsem se zapletl s vdanou ženou. Ale ona nechtěla o žádné citové náklonnosti ani slyšet. Trápil jsem se tím celých deset let, než se mi podařilo tento nešťastný cit rozpustit a překonat. Ten pravý důvod proč mne to stálo tolik životních sil je však ten, že při prvním kontaktu s tou ženou se nám oběma spontánně přihodil mystický děj: podali jsme si ruce a v tom okamžiku jako kdyby zajel nůž do másla a bylo to tady: Spojená mysl, ...dvě dokonalé prázdnoty zírající jedna v druhou – nesmírně lahodný pračas, ...uvnitř naší bubliny šlo vnímat zcela jinou hustotu času, než jaká panovala tam venku, tam, kde na nás již asi jednu desetinu vteřiny začínali lidé zírat a ptát se, proč nám, proboha, to podání rukou tak dlouho trvá, ...najednou jsme si zcela společnou myšlenkou uvědomili, že jsme se právě před těmi lidmi nechtíc prozradili a že se máme takzvaně na první dotek rádi, ...tři nekonečně krásné vteřiny jsme se milovali, koupali jsme se v nádherné prázdnotě našich propojených myslí a vnímali lahodný dotek našich dlaní o kterém jsme opět zcela shodnou telepatickou jednomyšlenkou najednou věděli, že je přesně takový jaký jsme vždy věděli, že bude, a že na sebe čekáme odjakživa, ...čas proudil zvláštním způsobem tam i zpět navzájem, což se projevovalo neustálým kontraprotiprouděním jakési krásně zurčící energie našimi stále ještě čtvrtou vteřinu spojenými dlaněmi a rukama, ...zkrátka, řeknu to bez obalu: něco takového jsem nikdy nezažil a asi už nezažiji, ...pokračuji: naše dlaně se stále držely, ale my jsme si společnou myšlenkou, která se objevila u toho druhého navzájem zcela shodně, uvědomili, že se musíme bezpodmínečně ihned pustit, neboť Petra (tak se jmenovala ta žena) je vdaná, všichni to vědí a co teď, ...takže to zkrátím: se strašlivou obtížností jsme se tedy rozhodli, že se pustíme. ...Jenomže ono to nešlo!!! Naše dlaně byly jako dva magnety!!! Nakonec jsme se tedy přeci jen začali pouštět, ale opět, jako zázrakem, společnou myšlenkou, jsme jeden druhého, s nesmírnou něhou, aby nám to nebylo líto, že to tak musí být, zcela spontánně pohladily do dlaní míjejícími se bříšky prstů. ...Sotva se naše ruce rozpojily, mentální spojení vyprázdněných myslí se ihned přerušilo, byl to pocit jako když se jedna bublina roztrhne opět na dvě bubliny. ...Tak tohle jsem zažil, lásku na první dotek, tu ženu považuji nadále za uschopněnou k sexuální askezi a k hlubokým tantrickým cvičením, neboť její ruce jsou oživené, stisk její dlaně je živý, krásný, jemný a ohleduplný, ...ona sama je pak inteligencí oplývající kráska, ...neví to o sobě a má se za obyčejnou ženskou. Takových žen, jako je ona, však moc není, v jiných dobách by byla Královnou, je nesmírně krásná a září bílým světlem! ...Na základě toho jsem se pokusil na různých seznamkách nalézt její dvojnici, tedy ženu, která by byla této předchozí podobná a ještě o něco hezčí a nadanější, než ona, ...velice pečlivě jsem rok a půl pracoval na portrétu té ženy, která by ji dokázala v mém životě nahradit, ale zatím jsem neuspěl, ...jak říkám, takových žen moc není.
Samtiago | 18.04.2016 19:26
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Me se asi stalo neco podobneho. Stala jsem u potoka nebo mensi ricky a najednou priletelo hejno kacen a pristalo na vode primo prede mnou. Byl to skvely pocit. Jinak termin "dvojplameny" mi nic nerika, kolikrat muze mit clovek pocit, ze stejny plamen v srdci citi i ten druhy, ale casto to tak neni - viz tolik pripadu neopetovane lasky.
Driv jsem si lamala hlavu zda plati jestli "se protivy pritahuji" nebo "vrana k vrane seda". Ted uz vim, ze to s tou vranou je spravne, protoze kazdy clovek ma nejradsi sam sebe a podle toho si asi vybira partnera. To jsi asi nechtel slyset, vid, take nejsem Veronika.
Evžo... | 18.04.2016 21:23
Samtiago
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
...Ahoj Evžo, ve skutečnosti je to takto: platí oboje pořekadlo, dokonce současně navzájem, lidé jsou přitahováni společným základem a zároveň určitou sumou protikladů, které se jeví, jako karmanové palivo, jako něco, co má být oboustranně změněno, transformováno v cosi ušlechtilejšího, to jsou ty nejpevnější a nejšťastnější vztahy, když si oba uvědomují svoje společné rysy, které je svedly dohromady, a i pár rozdílů, na kterých postupem času mohou pracovat, ...takže vrána k vráně skutečně sedá a když si přisedne, tak ještě blíže k té druhé ji přitáhne karmanově přijatelná a přitažlivá, dráždivá nálož protikladů.
Ahoj Samtiago, | 20.04.2016 15:34
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nikdy jsem moc neresila co se v cloveku deje v okamziku, kdy mu imponuje osoba opacneho pohlavi, jestli to jsou protiklady nebo feromony nebo neco jineho. Karmanove palivo me ale docela zaujalo ... znamena to, ze pokud oba z paru maji dobrou karmu, tak nemaji palivo? resp. domnivam se, ze jina nez dobra nebo spatna karma byt nemuze...nebo mluvis o necem uplne jinem? :))
karmanové palivo | 20.04.2016 18:09
Samtiago
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Evžo,

karnmanovým palivem mám na mysli protiklady, které křísnutím o sebe vyvolají duchovní jiskru a ta zažehne plamen, resp. dvojplamen. Vyhořením těchto protikladů, ideálně až ke konci životů, dojde k vyrovnání povah těch dvou šťastlivců natolik, že jsou z nich duchovní dvojčata. Takže se jedná o karmu dobrou, ovšem je pravda, že někdy se tak zpočátku jeví i karma špatná, kdy, typicky, žena, hodlá zachraňovat již v mládí muže alkoholika, což se jí může ale také nemusí povést. V každém případě ale může mít záchranářský komplex, který je v tom případě jejím karmanovým palivem.
| 21.04.2016 09:46
pavel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tento pojem slyším poprvé,popisovanou skutečnost po n-té!Je třeba poněkud podrobněji popsat zmiňované stavy.Ale již tento popis je tak standardní, že leccos naznačuje. Ano, je velmi pravděpodobné, že jde o cestu-náznak možnosti karmického vyrovnání. Není však za současné situace oboustranně akceptovatelné. Snad to chce poněkud zracionálnit i v tomto málo racionálním prožitku. Aktérka je evidentně psychicky, tedy i karmicky nevyrovnaná a nezná způsob procesu vyrovnání.Jistě a to ji trápí tak, že tuto skutečnost těžce prožívá a sděluje ji i na těchto stránkách. Nevěřím, že je možnost stav napravit právě zde. Co regresní terapie? Měj se fajn,Pavel
Samtiago | 22.04.2016 19:32
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Samtiago,
to co popisujes mi trochu pripomina dva jevy, ktere mam odpozorovne, ale to nema cenu rozebirat. Chtela jsem se te jeste zeptat na zpomaleni casu, ktere popisujes ve svem prvnim prispevku. Jestli se jedna jen o nejake basnicke vyjadreni krasneho okamziku nebo nekdy nebo tenkrat jsi skutecne vnimal jine (zpomalene) plynuti casu...
a pokud ano, jak si to vysvetlujes.
pro Evžu | 22.04.2016 19:50
Samtiago
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Evžo, ...bylo to obráceně, při spojení dvou obalů mysli jsem cítil naopak zrychlení času, tím pádem se vnější čas, mimo naši bublinu, jevil jako pomalejší, to je klasická školní fyzika, když se někdo pohybuje rychleji, zdá se mu okolní prostředí pomalejší, jako když jedeš ve vlaku: lidé za okny se jen mihnou, sotva pozoruješ jejich pohyb, tak přesně to jsem zažil: spojení myslí, zrychlení skokově na nějaký násobek běžné rychlosti myšlení a zároveň šlo pozorovat tzv. venkovní čas, který plynul relativně pomaleji oproti tomu našemu transovnímu. Jak říkám, nádherný děj, trval jenom pět vteřin, ale stálo to za to. Bohužel ta žena je vdaná, manžela miluje, on ji, mají dvě děti, takže já jsem v té rovnici jaksi navíc, strašně mě to jeden čas mrzelo, ale už jsem to překonal, trápil jsem se deset let, achjo :-)
Samtiago | 26.04.2016 18:13
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Samtiago,
konecne jsem potkala nekoho, kdo ma s vnimanim ruzneho casu nejakou zkusenost a prizna to. Je hodne jevu, jejichz vysvetleni nebo zduvodneni se veda vyhyba a i kdyz kazdy clovek zna mechanizmy jak to funguje, tak mi hrozne chybi kdyz si o tom nemam s kym promluvit. Jeste me napadaji dalsi temata, ale nechci te porad zpovidat...jsi asi rad, ze to trapeni mas za sebou a muzes normalne zit.
Čas je pohyb pozorovatelné změny | 26.04.2016 21:48
Samtiago
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Evžo,

čas je ve skutečnosti nepřesný pojem, ve skutečnosti jde o pozorovatelnou periodu změny, takzvaně se něco děje v dutině vesmíru, v okamžiku, kdy se přestane vše pohybovat, nazýváme to slovy, že čas se zastavil, ale on se nezastavil, trvá čas pozorovatele, to, co se zastavilo, byl pohyb všech předmětů, ...časů je více, ne jen jeden, to jsem zažil při jedné bdělé snové vizi: probudil jsem se ze sna ve snu do bdělého snu, kdy víš, že právě sníš, ...a byl jsem v tu ránu kdesi na poušti, uvnitř nějakého polorozpadlého Egyptského chrámu. Stál jsem v nějaké sloupové síni a chvíli jsem si prohlížel své bezprostřední okolí a pak jsem i popošel arozhlížel se dál. Slunce se sklánělo k večeru když vtom jsem na podlaze chrámu našel v písku polozapadlý předmět. Zdvihl jsem jej a začal si ho prohlížet. Po chvíli zkoumání jsem zjistil, že se jedná asi o rukojeť meče, zřejmě z nějakého vzácného dřeva, rukojeť byla bohatě zdobená řezbami a různými otvory. Napadlo mne se těmito otvory podívat proti Slunci. Nic zvláštního se nedělo až do toho okamžiku, kdy jsem se podíval otvorem hlavním, vedoucím skrze celou rukojeť, ...jakmile se to stalo tak v tu chvíli mne jakási neznámá síla uchopila a vymrštila mne i s rukojetí pod strop chrámu, kde jsem zažil vizi trojitého času. Ta rukojeť aktivovaná pohledem do Slunce byla najednou vybavená zářící, světelnou čepelí jakéhosi nadpozemského meče, který místo, abych ho držel já, tak popadl on mne a pomalu se mnou otáčel o 180°, ...během onoho bezpodmínečného rotačního pohybu jsem najednou vnímal Tři druhy času zároveň. První čas: strašlivý, strašlivě pomalý starodávný čas, střední, normální běžný čas, a ultrarychlý, bleskový supračas, ...všechny tři časy byly spolu synchronní, a dotýkaly se jeden druhého na vrcholech svých amplitud (dalších harmonických), když vtom se vynořila vize soukolí: velké kolo, malé kolo, miniaturní kolo, ve společném záběru... Tuto vizi jsem měl před lety, někdy okolo roku 1997, takže o Májském kalendáři ještě nikde ani zmínka, ...no, když se na to dívám nyní, tak mohu prohlásit, že Májský pohled na existenci času a různých druhů času pokládám za správný, kdy osobní důkaz jsem obdržel ještě před tím, než jsem se o nějakých Májích cokoli na internetu dozvěděl.
Takže tak. ...Jo, abych dokončil vyprávění, ten meč si mne držel přesně půl otáčky a pak mne najednou z ničeho nic pustil, ...zhasnul a pustil mne - doslova jsem tím pádem vypadl ze snu vše zmizelo a já se probudil s oběma rukama nad hlavou, přesně v póze jak jsem držel onen meč.
Sny a sneni | 16.05.2016 19:37
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Samtiago,
myslis, ze to byl nejaky vestecky sen? Nekteri ucenci pry nasli reseni sveho problemu ve snu a k jinym zas ve snu pry promlouvaji sprizneni duchove mrtvych....ale proc zrovna Majove, proc ne Ynkove nebo Astekove? Jako vykladac snu bych asi pohorela, mozna jeste tak "hada ve snu videti" nebo "studnu spatriti a zizen uhasiti" :) ....No, me se nastesti nic nezda. Ale co mi ted vrta hlavou je - proc je Visnu modry?
Višnu... | 16.05.2016 20:17
Samtiago
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Evžo, proč je Višnu modrý to nevím, znalec Hinduistického pantheonu nejsem. ...Říkáš, že se Ti sny nezdají, mě se zdá něco stále, a jsem rád, poněvadž kolikrát ve snu opravdu, jak říkáš, řeším problémy a situace, ze kterých potom vycházím poučen. Snění vnímám pozitivně.
Višnu! | 17.05.2016 14:42
Samtiago
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Evžo, ahoj, vlastně jsem si vzpomněl: Višnu je modrý proto, protože když Bohové po stvoření vesmíru stloukali z oceánu mléka (záření) máslo (hmotu), tak Démoni otrávili toto mléko zlem. Višnu, jakožto polobůh, toto zlo v zájmu všech bytostí vypil, od čehož mu zmodralo hrdlo, potažmo celé tělo.
Samtiago | 17.05.2016 18:39
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
No to jsem uz nekde kdysi cetla s tim stloukanim a modrym hrdlem,.... ze jsem si na to ted nevzpomnela, nechapu. Proti snum nic nemam, jen bych na zaklade snu nedelala nejake zavery. Mec je podle jedne teorie symbolem muzskeho principu...ale teorii je urcite vic. Treba holubice jako symbol zvestovani zivota, kdyby se mi o ni zdalo, netusim, jak to vysvetlit.
Multičas... | 17.05.2016 21:43
Samtiago
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Evžo,s tím mým snem to chápu tak, že mi bylo názorně ukázáno, že jediné, co existuje, je multičas, ...byla to tak jasná a názorná vize, že si ji pamatuji ještě bezmála dvacet let poté, ...ve světelném meči bych symboliku nehledal, prostě to byl magický předmět, který mi zprostředkoval patřičný trans, ve kterém mi bylo cosi ukázáno, ...jo a v tom chrámu, teď jsem si vzpomněl, byli na stěnách na malých podstavcích žulové sochy nějakých dravých ptáků s obrovskými pařáty a s velkými zahnutými zobáky!!! Až mnohem později jsem se dozvěděl, že to jsou Sokoli - kultovní ptáci, jedno z božstev Egypta. ...No, ale to už jsme se vzdálili od původního tématu Dvojplamenů dost značně.
-> samtiago | 18.05.2016 10:58
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
multimyslenky? ;))
Václave... | 18.05.2016 22:02
Samtiago
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Václave, ahoj,

...ano, Multimyšlenky Tvůrce, vše jsou to jenom Myšlenky, Tvůrce sní svůj bdělý sen v různých frekvencích času zároveň, nyní sem vložím jeden text, který není z mojí hlavy, ale jako kdyby byl, ...jakýsi Jarda kdesi na internetu kdysi podobnou věc osvětloval, cituji:

"Teorii vibračního času vědomí zpracovává ve své Nové tattvické kosmologii Robert Nový. Energie Boha u něho předbíhá vznik vesmírů. Přitom má mít jakési časové chování. Pak se mění v bytosti a ty mají vícerozměrný čas. Tento objev Robert učinil tak, když meditoval o řešení klamu věčné přítomnosti tady a teď. Věčnou přítomnost prozřel jako vězení a zamrznutí časové události - jako věčnou smrt. Vícerozměrný čas bez těla a prostoru bere jako světlo neprojeveného ducha Átmana, který není ani uvnitř ani vně praprostoru Ákáši. Je teda bez prostoru a PŘESTO SE V NĚM DĚJĚ DĚJ, ÁTMAN DOKONCE NOVÉ DĚJE, VESMÍRY, ZPŮSOBUJE. Robert rozvedl teorie Šivaismu Kášmíru do nové varianty. První ho prý osvítila na Šrí Lance. Zajímavé co? Jarda"

Konec citace. Zdá se to opravdu jako možná teorie všeho. Ale odbíháme od tématu Dvojplamenů, k těm už jsem se vyjádřil výše a už asi nemám, co bych k tomu tématu řekl, ...zažil jsem to a bylo to nádherné, ...škoda, že jsem nedostal možnost to rozvíjet, ...ale rozbíjet šťastné manželství je hrozný hřích! Takže tak. Zdar, S.
Samtiago | 20.05.2016 18:32
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kdyz sokol tak to byl asi Horus, ale ja se moc v egyptskem bozstvu neorientuji. Citil jsi pak velkou sympatii az lasku k Horovi nebo k necemu egyptskemu z toho snu, treba pri pohledu na jeho sochu nebo jeho chram? Moc nerozumim tomu casu a proc je potreba k dosazeni transu nejaky predmet. Ve snu se odrazi tve zazitky, zkusenosti, treba i film, ktery jsi v te dobe videl, take asi hraje roli jestli ti je 15 nebo 30. Uz jsi nasel tu svou Kralovnu?
Nic zvláštního se nedělo... | 20.05.2016 19:19
Samtiago
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Evžo, také tomu nerozumím, nic zvláštního se po tom snu nedělo, plácal jsem se ve svém životě zase jak před tím, nevím, proč se mi zdálo zrovna tohle, asi to bylo tím leteckým obdobím: létal jsem tehdy pravidelně ve snu nad planetou Zemí ve výšce cca 100 km a hleděl dolů a vždy mě to někam vcuclo, tohle se odehrálo v Sírii, nebo tam, v tom zálivu Afriky Velká a Malá syrta, tuším, že tam je Lybie, nebo Sýrie, takže nechápu, proč se tam objevily i Egyptské motivy...(?). Svou Královnu jsem ještě neobjevil, jestli chceš vědět jak vypadá a jestli to náhodou nejsi Ty, tak mi odepiš na můj inzerát co mám tady vedle na seznamce a můžeme se o tom všem pobavit soukromě, mimo toto fórum.
Kecy, samé kecy | 24.05.2016 10:06
Ja
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kecy, samé kecy... Mám takmer 40 rokov a nikdy nebola zo mňa žiadna žena hotová, pretože vyzerám úplne všedne, nič na to, aby sa za mnou niekto otočil. Žiadna o mne nesnívala ani za mnou nebláznila. Na druhej strane bol môj brat, fyzicky idol žien, za ktorým dievčatá a ženy šaleli a podrezávali si žily, ak si ich nevšímal. Duševne bol vlastne "mrzák a invalid" - na rozdiel od mojej duševnej stránky. ALE: ženy videli, vidia a budú vidieť len výzor, vonkajšok. Z toho sú "mokré" už na prvé stretnutie na ulici a inak to ani nebude. Páčia sa mi kecy o karmických stretnutiach, ale sú to len výhovorky. Najmä, ak daná žena považuje IBA nádherných fešákov za svoj osud, za stretnutie, ktoré mala zažiť. Ešte som nepočul o žene, peknej žene, ktorá sa rozplývala nad škaredým mužom alebo starým bezdomovcom na lavičke, pretože je to jej láska a osudové stretnutie života :) Vy áno? Jedine, žeby mal kopeeeec peňazí a majetku, ale to je už iný prípad. Rovnako tak to platí naopak. Mám kamarátku, ktorá je neskutočne pekná a sexi. Každý deň sa o ňu snažia desiatky mužov, otáčajú sa za ňou chlapci od 10 rokov až po 90 ročných starčekov. Každý deň od nich počúva, aké osudové stretnutie to pre nich je, že na ňu čakali celý život a podobné drísty. Podrezávajú si žily, odmietnutie berú horšie ako vlastnú smrť... Vnútrom je však škaredá, vypočítavá, namyslená mrcha, ktorá vie iba využívať všetkých vo svoj prospech a láska je pre ňu cudzím slovom. Táto menovaná slečna má najlepšiu kamarátku, ktorá je niekde na mojej úrovni môjho fyzického vzhľadu - teda nič moc, bežná šedá myška. Nikto sa za ňou neotáča, nepodrezáva si kvôli nej žily, nevyznáva jej lásku, nehovorí jej o tom, že je to pre neho osudové stretnutie a že na ňu niekto čakal celý doterajší život. Nikdy sa o ňu žiadny muž nezaujímal - s výnimkou toho, ako od nej dostať kontakt na jej krásnu kamarátku alebo kvôli tomu, aby mu s ňou dohodla stretnutie. A to všetko napriek tomu, že je vnútorne krásna, čistá bytosť, ktorá sa podobá anjelom... Tak prosím nekecajte také drísty o karmickej príťažlivosti a podobné voloviny, je to len čistá chémia, fyzická príťažlivosť, nič viac. Do vonkajšej krásy sa zamiluje každý a okamžite. Z toho majú muži erekciu, sexi duša a sexi mozog danej ženy nie je pre nich to, kvôli čomu majú prehnanú snahu položiť ju horizontálne a pomilovať ju "z lásky"...

Ale musím tiež povedať, že byť šedou myškou je tiež dobré a má to svoje výhody. Môžete rozvíjať svoje vedomie, pozorovať bez toho, aby ste vzbudzovali pozornosť. Máte čas na svoj duchovný rast a rozvoj, nakoľko nemusíte denne riešiť tie isté hlúpe veci, ako napríklad: komu dať a komu nie, kto má väčší a hrubší penis, kto má krajšie auto a iné osudové veci lásky. Takto prežijete 10-20 rokov tým, že ste vo vzťahu, niekedy aj vo viacerých súčasne a riešite iba to, ako keby toto bolo to hlavné v živote, dokonca jeho jediným významom. Našťastie však prídu vrásky, čas plynie pre každého. A zrazu si na danú krásku nikto ani nespomenie, nikto sa za ňou neotáča, nikto o nej nehovorí, nikoho nezaujíma. Potom má aj ona čas na duchovný rast, no pravdu povediac, premrhala v živote toľko času, že jej to bude len na škodu. Premrhala svoje najlepšie roky, pretože tak ako všetko v živote - aj duchovný rast a vedomie - sa rozvíja najlepšie vtedy, keď je na neho dostatok energie, a to je mladosť,vtedy to ide najľahšie, v starobe je to nesmierne ťažké.Jednak kvôli chýbajúcej energii a jednak kvôli tomu, že človek má už rokmi skosnatené názory na všetko, na život, na seba, zmena je pre neho ťažká.

Toľko som chcel o vašej osudovej láske :) Volajte to radšej pravým výrazom: fyzická chémia.
Samtiago | 31.05.2016 21:13
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kralovne podobnych je urcite spousta. Myslim si, ze clovek vnima opacne pohlavi jednak nevedome, ale zaroven i vedome - smyslove, citove a rozumove. Nejrychleji vnimame nevedome a toto vnimani je casto v rozporu s vnimanim vizualnim. Proto je asi nejdulezitejsi osobni setkani. Aby zajemcu o setkani bylo dostatek, napsala bych toho co nejmin, jen to podstatne - napr. Jsem muz, x let z Plzne a hledam zenu ...to uplne staci. Duvod proc lide hledaji partnera je z 95% zrejme a jestli se z toho vyvine trvaly vztah nebo jen jedno rande nikdo predem nevi. Porad lepsi par nahodilych setkani nez jen sedet u pocitace :))
Dvojplameny? Není o co stát! | 2.04.2017 21:26
Reeba
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jak tak čtu, absolutní většina přispěvovatelů si plete zamilovanost se vztahem dvojplamenů. Fakt si o tom něco přečtěte. Jo, a ten, kdo touží po dvojplamenném vztahu, vážně netuší, o co jde; je to peklo na zemu. Vždy to začíná jako romantika a končí jako horor - blbý věkový rozdíl, megavzdálenosti, a vůbec nejlepší je smrt jednoho z partnerů. Fakt není o co stát!
Tak ako to je | 24.04.2017 13:18
M
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ak niekto dokaze ustat vzajomny vztah dvojplamenov, tak pred nim davam dole pomyselny klobuk.
Myslim ze to momentalne zazivam,aj ked kazdy ma svoj prezitok,zazitok a hlavne vlastne citenie tohto vztahu,takze vymedzit nejakym slovom to co zazivate sa neda. Vela crt to ma spolocne to je pravda ale kazdy je jedinecny svojim sposobom. Slova ako tuzba harmonia porozumenie uvedomovanie si laska a pod nedokazu obsiahnut to co citite ale v tejto rovine to dokazu asi najlepsie definovat.
Zo zaciatku to vyzera velkolepo a tak ako uzasne to vyzera na zaciatku a vy sa vznasate vo vysinach tak vzapati dosiahnete takeho vnutorneho dna ze sa to tiez neda slovami vyjadrit. Neviem ci je vobec mozne a dovolene skutocnym dvojplamenom byt fyzicky spolu tu na zemi ako jeden par tak ako to bezne pozname. Ak ano tak maju moj neskonaly obdiv.
A ako definovat dvojplamen alebo akokolvek tento vztah nazveme: neda sa to definovat,musite to citit. Proste to viete a viete to iba vy dvaja. Nesnazte sa nikomu nic vysvetlovat - nepochopi.
Vela stastia vsetkym. Ty co hladaju - nehladajte. Ak sa to ma udiat - udeje sa to a verte tomu ze to vobec nebudete cakat. Takze ak ste obaja dostatocne silny na takyto vztah, tak vam ho zo srdca prajem.
M
"Když se dva lidé poznají, poznají v prvé řadě .. | 30.04.2017 17:16
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
sami sebe". "Když vstoupíme do rezonance s jiným člověkem, existuje už jen absolutní blízkost. Nejsou zapotřebí slova, abychom si porozuměli. Byt v rezonanci s jiným člověkem je to největší naplnění, které můžeme získat. Konečně jsme dorazili. Dorazili sami k sobě, neboť ve skutečnosti cítíme ,jen, sami sebe, dostali jsme se už ,jen, sami sobě. Ten druhý se pouze zrcadlí v nás samych. To, co označujeme jako lásku, je rozpoznanim lásky k sobě samému, je to splynutí nás a druhého člověka. Každý pár, který se sejde, hledá od začátku to, co mají společné. Čím více toho naleznou, tím více věří, že patří k sobě, a tím více jsou si jistí, že jejich láska bude věčná. Ve skutečnosti hledáme v druhém vždy sami sebe." Konec citace. Zajímavé, že. Láska je úžasná, ať je to tak anebo jinak, vid, J.
Dvojplameny | 10.06.2017 21:30
Jitka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zdravím všechny, doporučuji ke zhlédnutí video https://www.youtube.com/watch?v=zTsVNQdcrgI (rozhovor s Ineliou Benz). Vyjadřuje se k tématu dvojplamenů v sekvenci: 17:25 – 22:50. Přeji hezký den všem :-).

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Pokud tento vesmír bude trvat, dokud v něm živé bytosti budou přebývat, kéž i já zde mohu vytrvat, abych rozptyloval utrpení světa. (Dalajláma 14)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0