Název příspěvku:

Horoskopy / znamení zvěrokruhu


vložil: Václav (8.08.2013 10:37)
kategorie: astrologie, horoskopy
 
Jsou horoskopy pravdivé? Jsou to jen pohádky? Proč lidé používají horoskopy?

Mají lidí, narození v podobé části roku, skutečně podobné rysy? Co to ovliňuje? Proč tomu tak je?

Nechali jste si někdy vypracovat podrobný horoskop? Odpovídalo to tomu, jací jste? Nebyly v sestaveném horoskopu vesměs pozitivní informace, které se dobře čtou?

Proč jste si nechali vypracovat horoskop? Co Vám to přineslo?

KOMENTÁŘE

horoskopy pro seznam.cz | 8.08.2013 10:44
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jedna znama nam rikala, ze mela za ukol sestavovat horoskopy pro stranky seznam.cz

mela to jako brigadu..

si z toho pry delala trosku srandu a vzdy prisla ve skole do tridy a zeptala se "co chcete mit zitra v horoskopu??"..

podle toho to pak sepisovala.. kazdy den 12 ctivych pribehu..

hahaha... ale co, lidi to tak chteji.. radi si ctou co je dnes tzv. ceka.. :))
horoskopy | 8.08.2013 16:10
Gunk
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Horoskopy jsou manipulativní a astrologie zmatečná. Vlastním zadáním astrologie je tvorba kalendářů a s tím spojená potřeba stanovování termínů svátků, ty měly především ekonomický význam. Astronomická pozorování prováděli kněží, svátky stanovovali králové. Využívání horoskopů k osobní predikci pak je jakýmsi rozšířením možnosti zisku pro kněží a jejich chrámy a často to také byl důvod proč byla astrologie zatlačována do ilegality vládci. Důvod uchylování se k horoskopům je prakticky shodný jako důvod uchylování se k bohu. Platí zde totéž jako o bohu. Bůh není objektivní skutečnost, ale existuje myšlenka na boha. Podobně vliv planet na osobní osud není objektivní skutečnost, ale existuje myšlenka, že planety mohou ovlivňovat osud člověka. Podobně jako dětí nevěří na boha, nevěří ani na horoskopy, tyto postoje se do mysli dostanou až v období pohlavního dospívání s masturbací. Důvodem horoskopie je v podstatě spasmus v genitální oblasti, tak jak to popsal např. Wilhelm Reich. Jakmile je tento spasmus odstraněn mizí také myšlenka na boha, či možnost být ovlivňován planetami. Jinak řečeno žije-li člověk v souladu se svou skutečnou podstatou nepotřebuje horoskopy ani boha.
>> Gunk | 9.08.2013 00:42
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
prvni a posledni veta: LIKE :)
jejda | 9.08.2013 13:38
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jejdáá, celé je to moc pěkné. :-)
Super dík.
| 14.08.2013 11:49
Aves Passeri
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Hi, hi. No, já ale nemám ve zvyku kritizovat něco, co jsem nevyzkoušela. Horoskopy v časopisech jsem vyzkoušela, jsou podle polohy slunce v horoskopu, což nesvědčí o ničem výrazném (podle samotné astrologie), takže ani ty horoskopy nemohou mít nějakou výpovědní hodnotu. To, že to někdo čte (a někdo je musí psát), je sranda... nebo k pláči... jak se to vezme :-) Rozhodně je to dobrý marketing pro to, aby lidé něco o horoskopech vůbec věděli :-)
Vyzkoušela jsem (a je to již mnoho let zpátky, kdy poprvé) i vytvořit si svůj vlastní horoskop a pokusit se ho přečíst. Nechat si ho číst jsem nebyla nikdy nikde (je mi líto peněz za něco, co si nejsem jista, zda funguje). Musím říct, že snaha se vyznat ve vlastním horoskopu a to snaha mnohaletá (s přestávkami) mi výrazně pomohla se sama v sobě vyznat. Spousta věcí, kterých jsem o sobě nechápala, se mi díky horoskopu začala vyjasňovat. Minimálně jsem pochopila pár věcí: že člověku je prostě něco dáno a něco ne, včetně toho, že s tím jdou i konflikty mezi některými danostmi a člověk se s nimi musí naučit žít, vyrovnávat je. Můžete říct, že na to není třeba horoskop, ale třeba obyčejná genetika. Ovšem genetika má smůlu v tom, že je to věda, která v sobě nenese citový náboj a co nemá citový náboj, tak má na opravdové uvědomění si některých věcí menší vliv. Přestanete vinit všechny okolo (ale i hvězdy, nebo spíš planety :-)), ale uvědomíte si, že je to vaše práce a vy s tím něco můžete udělat. A jestli jsou horoskopy pravdivé? To opravdu nedokážu říct. Číst i ten můj vlastní mi přišlo velmi těžké, brát v úvahu vlivy jednotlivých planet a jejich postavení a vzájemné interakce, navíc na různých úrovních (plodnost na fyzické, nebo na duchovní např.?)... myslím, že opravdu číst horoskop, jestli to tedy vůbec funguje, umí jen málokdo...
Milá Aves | 14.08.2013 13:44
Gunk
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Vím, že horoskopy jsou manipulativní a astrologie je zmatečná, protože umím horoskop sestavit a znám velice dobře nástroje, které využívá. Sama jste popsala proces porozumění horoskopu. Jistě sama uznáte, že to nemá vůbec nic společného s vlivem nebeských těles na váš život, ale s obsahy symbolů, které horoskopie používá. Dokud vám byly obsahy těchto symbolů nesrozumitelné působil na vás horoskop neurčitě, jakmile jste seznámila s obsahy porozuměla jste. Obsahy však nejsou nikde mimo vás, ale ve vás. Tento proces lze aplikovat na jakoukoliv esoterní techniku.
| 19.08.2013 15:34
Aves Passeri
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ano, je to o symbolice a zcela jistě to není o nějakém skutečném vlivu toho vnějšího na něco vnitřního. Souhlasím. (V neduálním prostoru beztak nic takového není ve skutečnosti možné).Také souhlasím s tím, že astrologie je často využívána právě s myšlenkou, že zde o nějaký vliv jde a se snahou zjistit, co člověka čeká. Jako by to ovlivňovaly planety a my byly jen pasivní loutky. I když uvážím, že dnes se již častěji mluví o to, co má člověk udělat pro to, aby se to nestalo.
Na druhou stranu, pokud budeme přistupovat k astrologii jako výkladu symbolů, není nutné ji hned odmítat. Mně v jistém období mého života hodně dala. Jung mluvil o synchronicitě, ne o vlivu. Možná jde o synchronicitu. Nevím a vlastně je mi celkem jedno, jak astrologie funguje a zda vůbec. Nemyslím, že to kdy budeme moci opravdu říct. Pokud vím, tak výzkumy, o kterých jsem četla, a které se snažili dokázat, nebo vyvrátit funkčnost astrologie, většinou skončili na tom, že buď nebyli zcela správně metodologicky udělané, nebo prostě proto, že číst horoskop není jednoduché. Ale naučit se pracovat se symboly stálo za to. (I když možná by to šlo i jinak než skrze astrologii :-))
Kailos | 20.08.2013 08:51
Gunk
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
V horoskopii lze pod nánosem mnoha různých myšlenkových konstrukcí lze objevit vskutku něco zajímavého a myslím, že to může souviste s onou synchronicitou, kterou jste jmenovala. Manilius v díle Astronomicon http://www.thelatinlibrary.com/manilius.html hovoří o tzv. Thema Mundi, jež bývá mylně interpretováno jako horoskop světa. Je jasné, že postavění planet na tomto "modelu" nikdy nenastalo, přesto je to základní vzorec určující všechny vztahy mezi planetami a znameními a udávající typus. Nejde přitom o umělou konstrukci, ale model se opírá o skutečnou dynamiku planet. Ačkoliv jde o jednoduchou pomůcku nezačíná jejím výkladem prakticky žádná učebnice astrologie. Důležitá je však tato pomůcka sama o sobě a to tím, že z reálných zkušeností tvoří jakýsi předobraz, ideál a jeho použitím pak usuzuje. Jde o dynamický model a holistické pojetí světa, které lze vztáhnout za určitých podmínek i na konkrétního jedince. V tom to zapomenutém bodě je pro mne astrologie cenná. http://en.wikipedia.org/wiki/Thema_Mundi
moje zkušenost s horoskopem | 29.08.2013 17:57
criss
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj,
nechala jsem si před pár měsíci vyložit horoskop, tak se ráda podělím o své zkušenosti. V první řadě si myslím, že je velice důležité vybrat si správného astrologa. Nejde jenom o profesionalitu, každýmu prostě sedne někdo jiný. Řídila jsem se intuicí a vybrala si pana Kuntoše, který horoskopy vykládá jako mluvenou nahrávku na dálku. Když nahrávka dorazila, měla jsem smíšené pocity. Ale rozhodla jsem se, že si jí poslechnu, aniž bych dopředu měla jakákoliv očekávání. O to víc jsem byla překvapená. Na to, že mě astrolog nikdy neviděl, toho o mě řekl opravdu hodně. Měla jsem pocit, že mně musí znát, protože z horoskopu vyčetl i to, co jsem nikomu neřekla. Byly drobnosti, ve kterých jsem se neviděla, ale drtivá většina výkladu seděla až skoro děsivě :o)
Co mi to dalo? Jednak jsem si pro sebe dokázala, že astrologie funguje a že je něco více mezi nebem a zemí. Dále jsem se utvrdila v některých věcech, ve kterých jsem váhala. Vím už lépe, kam svůj život směřovat.
Výklad horoskopu tak vřele doporučuji. Poslala jsem na výklad svoje kamarádky a jsou podobně nadšené, tak to není jenom moje zkušenost :o)
criss | 30.08.2013 07:49
mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj. Co je na tom tak senzačního, že někdo umí přečíst tvou minulost?
Vždyť ji znáš sama nejlíp! Proč ten kdo přečte tvou minulost má mít patent na to co máš dělat dál? Neláká tě mít to ve svých rukou... ? Není to lákavější dobrodružství než být loutkou...?
mila | 26.12.2013 23:55
jakpro
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kladete tady sebevědomě různé otázky, nuže, taky vám jich pár položím:
Proč si myslíte, že astrolog čte něčí minulost? Kdo vám to řekl? Kde jste to četl/a? Na základě jakého předsudku a hloupé lidové pověry takto soudíte?
V příspěvku criss není nic o tom, že by jí astrolog četl minulost. co by z toho také měl, proč by to dělal? A co by měl klient z toho, že by si nechal přečíst svojí minulost? Proč by za to utrácel? Proč si dále myslíte, že astrolog nepomáhá člověku s řešením přítomné situace, s tím, jak a kudy jít dál? Z jakého jiného důvodu by lidé astrologa vyhledávali? Proč si myslíte, že člověk, jenž astrologa vyhledá, je jeho loutkou? Proč si myslíte, že astrologie není dobrodružství?
Tyto otázky, ač jsou logické, vás opravdu nenapadly? Víte, čím se opravdu astrolog zabývá, v čem je gró jeho práce s klienty? Proč se vyjadřujete o něčem, o čem nic nevíte, jen si myslíte že víte, na základě lidových pověr a předsudků?
jakpak | 27.12.2013 07:00
mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Na to, že mě astrolog nikdy neviděl, toho o mě řekl opravdu hodně. Měla jsem pocit, že mně musí znát, protože z horoskopu vyčetl i to, co jsem nikomu neřekla. Byly drobnosti, ve kterých jsem se neviděla, ale drtivá většina výkladu seděla až skoro děsivě"

(toto není minulost pane Jakpaku?)

Udělat dojem na klienta je v podnikání důležité...

:)
mila | 27.12.2013 21:22
anabel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Možná by bylo lepší si napřed najít aspoň základní info ohledně astrologie. Než se vyjadřovat k něčemu, o čem jste evidentně ani neslyšela a dělat zvláštní závěry ze dvou vět. Které ještě o čtení něčí minulosti ani nic nenaznačují...
anabel | 27.12.2013 22:48
mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
moc se mi líbí vaše vyjádření "najít si aspoň základní info ohledně"...je to hodně současný přístup k čemukoli, že ?...
nebojte se, nemám nejmenší nejasnosti o oboru astrologie. Ale právě proto, že lidé často mají pouze to základní info o čemkoli, tak naivně nalítávají "astrologům-psychologům"...a dalším esoterickým podnikatelům... nezpochybňuju tady obor astrologie jako takový,jak jste to zřejmě pochopila, ale jen pochybné podnikání v tom oboru...a v podobných oborech...
statistika | 27.12.2013 23:38
slávek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
hezké rozumové úvahy..leč je statisticky dokázáno :-)

http://energieupramene.blogspot.cz/2011/10/astrologie-jako-veda-nebo-paveda.html

nebo pan Baudyš mluví zde o význammých statistických tendencích při
výpočtu horoskopu...cca 13 minuta
http://www.youtube.com/watch?v=2DJqjUEgKh8

nebo vzpomeňme například na astrologickou předpověď srpna 1968,
vyšla tenkrát i někde v novinách

leč i zde platí, že když dva dělají totéž, není to totéž :-)
statistika | 28.12.2013 15:07
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
dnes jsem zaslechl v jenom videu peknou veticku

"never zadne statistice, kterou jsi osobne nefalsoval"

:))

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Šťastný člověk nevnímá čas. (Stefan Zweig)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0