Název příspěvku:

Hypnóza - praktické historky


vložil: Václav (20.09.2017 10:00)
kategorie: psychologie, psychoterapie
 
Jeden příspěvek mi zde připomněl mé dětství, mohlo mi být tak 10-11 let, tehdy mi někdo na základní škole na záchodě ukázal, jak je možné někoho zhypnotizovat. A tak jsem to doma hned zkusil na své o rok mladší sestře. :)

Nejdříve se při hypnóze dostávala do stavu, kdy jen tak stála a moc nereagovala, ale nic z toho, co se dělo, si nepamatovala. Vždy jen říkala haha, tak vidíš, že to nefunguje. S tím, jak jsme to opakovali, byla schopná reagovat na základní pokyny jako zvednout ruce, jít vpřed, vzad apod.

Zajímalo mě také, kolik je mi toho schopna říct. Řekla mi vše, co věděla, to byl také důvod, proč jsme s tím přestali, protože viděla, že to, co mi říká, jde úplně mimo její kontrolu (normálně by mi ty věci asi neřekla). Co říkala není v tuto chvíli příliš zajímavé, týkalo se to jejího života, prvních lásek apod.

Ověřil jsem si, že funguje např. to, co jsem znal z filmů. V hypnóze jsem ji řekl, že až řeknu slovo "hruška", půjde a zatáhne rolety (během dne). A ono to pak fungovalo. Po ukončení hypnózy jsem pár minut počkal a pak řekl "hruška". Vtipné bylo, že ona si ani neuvědomila, co v tu chvíli vlastně dělá. Když jsem se jí potom zeptal, proč to udělala, zamyslela se a řekla "nevím... asi aby sem nesvítilo tolik sluníčka?"

Velmi zajímavé to začalo být tak po 20-30 sezeních. Na příkazy typu "jdi vpřed", "zvedni ruce", "jdi vzad", "otoč se", "dřepni si" jsem pouze myslel. A ona na to reagovala. Je tu už hodně dávno, těžko říct, zda se pouze nenaučila nějaký sled mých povelů a pak to jen automaticky prováděla, nebo v tom bylo něco víc. Ale takto si to pamatuji, reagovala na to, na co myslím.

Dále mě napadlo zkusit jinou věc. Zavázal jsem jí oči. A dal jsem si na tom záležet. Několik šátků, přes to trička.. prostě pamatuji si to tak, že tehdy nic vidět prostě nemohla. Vzal jsem z knihovničky pár knížek a vždy je otevřel na náhodné straně a poprosil ji, ať čte text. Nejdříve tvrdila, že na to nevidí, že se toho potřebuje dotýkat prstem. A tak posouvala ukazováček po slovech a přitom to nahlas četla. Opět těžko říct, jak to bylo, ale takto si to pamatuji.

Zkoušeli jsme i posouvání se v čase (tam i zpět), komunikaci se zemřelými, apod. To se ale těžko ověřuje - zda nám např. náš mrtvý dědeček opravdu něco vzkazoval. :)))

O té doby mě téma hypnózy už nikdy moc neoslovilo. Beru to jako něco, co (jak se zdá) opravdu funguje, ale to je tak vše. Možná mám před tím i respekt, protože člověk přitom leze druhému kamsi do jeho nitra.

Taky máte někdo podobnou zkušenost?

KOMENTÁŘE

Sestra | 20.09.2017 16:03
Milan
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zřejmě ti chtěla sestra udělat radost, neznám ze svého okolí nikoho, kdo by dokázal kohokoli zhypnotizovat. Nevěřím na to. Je to otázka media, jak se k tomu postaví. Třeba chce být zajímavé také. Mě se pokoušeli zhypnotizovat mnohokrát a nikdy jim to nevyšlo. Pokaždé někdo jiný a že jsem jich zkusil. Čím to?
-> Milan | 13.10.2017 02:03
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
tak rozhodne to je otazka tzv. hypnotizera a tzv. hypnotizovaneho, o to tam jde asi predevsim. hypnotizer dela neco, cim dostane hypnotizovaneho do transu a trans zpusobi, ze zacnou nektere veci v hypnotizovanem fungovat jinak

proc se nikomu nepovedlo te zhypnotizovat? mozna jsi nechtel, aby te nekdo zhypnotizoval. napr. ja bych taky neco takoveho nechtel. nepotrebuju, aby se mi nekdo hrabal v hlave (v podvedomi). proc taky?

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou. (Dalajláma)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0