Název příspěvku:

Jak voní blížící se smrt?


vložil: Václav (25.05.2017 01:25)
kategorie: běžný každodenní život
 
Ne jedna zdravotní sestřička mi řekla:

Nepsané pravidlo v nemocnicích: oni to ví. Ví, kdy to přijde. Zavolají si rodinku, rozloučí se.. a nebo jen tak čekají..

Zrovna před pár dny na to jedné z těch sestřiček říkám: "no jo, občas to asi někdo vycítí, že se to blíží"

Ona na to: "ne někdo, ví to všichni"

A po chvíli dodala: "jo, to se občas dějí věci"

----

Sám za sebe - nejsem moc v kontaktu s lidmi, kteří umírají, takže nevím. Představuji si to ale asi tak nějak, že se kolem člověka, který už to má za pár, začnou objevovat zvláštní energie. Jeho/její mozek má informaci o tom, co se v těle děje, takže si to může snadno spočítat. A mysl se pak připravuje na proces umírání. Rekapituluje, má strach, pouští to všechno, co se za ty roky naučila držet, nebo o čem si myslela, že to musí držet.. tedy spousta práce.. a poté spousta klidu.. a díky tomu občas zahlídne za horizont toho, co běžně vidí??

Zjištěné informace poté mozek člověku předává způsobem, který je mu/ji blízký (obrazy, hlasy, vize.. ?? - doplňte si sami)

----

Když se život chýlí ke konci...
http://www.paliativni-pece.eu/rady-pro-doprovazejici/

Poslední dny a týdny
http://www.umirani.cz/book/export/html/10751

KOMENTÁŘE

| 28.05.2017 09:15
Lillian
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nemám tu poslední zkušenost..ale byla jsem blízko..vnímala jsem všude boží klid. úplné odevzdání se, pokoru..těžko popsat. Nebylo tam nic, co by bylo třeba řešit (je pravda, že jsem ale předchozích pár měsíců na sobě velmi pracovala. Teď když to píšu, nemyslím že to úplně souvisí..)
Přijetí všeho..prostor a klid. Připadala jsem si jako boží miláček. Ale dál už jsem se nedostala..já jsem zas právě nějak věděla, že odejít nemusím.
Co vím, je že je důležité dát umírajícímu lásku a prostor, aby se věci staly. Odpuštění a svobodu. Jednou si to budeme přát také :) však nikdo doopravdy neumírá, jsme jedna velká duše..:)
Lilian | 21.06.2017 17:07
pavel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Lilian,tedy skvělé,lépe se tento proces ani popsat nedá. Jen je třeba podotknout, že jsou různé procesy od náhlých úmrtí po popisované,ale v podstatě stejné.
umirani | 2.07.2017 11:16
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jeste drobna poznamka - napr. mne je "celkem jedno", co "je" nebo "neni" po smrti a jak ten prechod z "zivy" do "mrtvy" probiha

toto tema me pritahuje z jineho duvodu - libi se mi, ze clovek muze uz ted (kdyz tzv. zije), provadet ruzne uvahy a postoje (souvisejici s tzv. smrti), ktere vedou tomu, ze se jaksi "osvobozuje" od ruznych omezujicich pout (psychickych, vztahovych, majetnickych) a napojovat se tak na jakousi "inteligenci" za tim (vhledy, vnory)

inu - nezbyva nez poprat hezke umirani ;))
zkusennost | 15.07.2017 04:57
anna
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nekolikrat jsem zazila umirajici lidi a videla prichazejici smrt. Nema kosu ale prijde spolehlive pro kazdeho z nas. Nekdy se da smrt odhadnout, vidime li nastup zkraceneho dechu, je konec blizky hodiny, minuty, vyjimecne dny, je li srdce neposkozena ale napr. plice konci a vypovidaji nebo jiny organ. Smrt ma svou vuni, ne vzdy ji vnimame na vedome urovni. Nekdy uz je vune opravdu silna a to jde o to, ze telo jeste zije ale v nem dochazi uz k rozkladu nekterych organu, kdy pomalu selhavaji funkce. Nekdo umre v klidu jiny trpi, ti co byli zli ci prevazne zli behem zivota, umiraji vetsinou dlouho a pomalu. Mozna aby meli cas jeste premyslet, odpustit prestat nenavidet.Zazila jsem muze, ktery pomalu umiral na plicni nemoc. Stale zil ale mistnost byla zahalena mrtvolnym puchem a nedal se vyvetrat mnoho dnu pred jeho smrti. Zemrel a my museli monitorovat kdy presne na nasi smene zemre, kontrolovat ho kazdych patnact minut, zdali dycha. Dodychal presne jak jsem se obavala, nad ranem, kdy je nejvice prace zvonku a nejmene casu. Byla jsem u nej, poslala vzkaz prez nej do nebe pro syna. Ci na misto kde je. Neni pravda, ze v okamziku, kdy srdce prestane bit je mrtev. Je i neni, mozek pracuje v okamziku smrti na zvysenny vykon a vysila energii, spoji se s vasi dusi a muzete s nim komunikovat telepaticky i poslat vzkazy. Jenze jeho duch byl zmateny, nechtel odejit z tohoto sveta jen tak. V te dobe jsem se vratila do jineho pecovatelskeho domu. Zvlastni sladky oder v mistnosti , kde tento muz zemrel nesel nijak vyvetrat. PO odchodu jsem na nej zapomela. Jake bylo me prekvapeni, kdyz na jinem miste jsem tento puch zacitila v mistnosti jedne seniorky, a citil jsem ho nejen ja. Kazdy den tam prichazel, nevidela jsem ho ale citila tu vuni. Byla jsem zdesena,zazla jsem svice a ducha prostrednictvim prosby a andelskych bytosti odvedla z tohoto sveta. Uz me pak nenavstivil. Zrejme jelikoz nenasel zadnou bytost z jeho rodiny, nasledoval me. Jeho zena byla pomatena a nechapala vubec, ze jeji muz zemrel. Je treba pokud se s timto fenomenem setkate, ze vas duch nasleduje misto aby odesel do jinych mist, poprosit andelske bytosti o to aby mu pomohli odejit a jeho aby opravdu odesel. Odpustit mu za ty, co uz to nemohou udelat. Pak nalezne mir a klid. Smrt sama o sobe neni zla je to vykoupeni casto z utrpeni naseho zaniku, ktery je nezbytny. Umirani muze byt neprijemne az utrpenim pro nektere z lidi. Zalezi i na tom, jaky mame postoj. V jednom z domu muz reknemu mu jmenem Josef umiral a vedel ze umira a my tez, ale on i pres obrovske bolesti nam vzdy podekoval. Jeho smrt a odchod trvala par tydnu. Ale jini tam lezi dodnes, nemohou chodit, pomocuji se a nadavaji, nazyvaji vas sprostymi slovy, kopou nebo i kousou pod vlivem demence Alzheimera ale do urcite miry vedi, ze na vas si mohou ted dovolit. Nekteri vi co delaji nejsou pravne zpusobili ale ani tak az tak vymazani. Ty tu buh nechava vetsinou hodne dlouho....
láska, život, smrt... | 7.09.2017 18:12
mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
před měsícem mi umřel tatínek...s bolestmi břicha přijat do nemocnice...o pár týdnů dříve v té samé nemocnici řekli je zdravý (jakto???)...po měsíci přijali tamtéž na lůžko na jipku a lékař řekl přijďte se rozloučit, nález v břiše je neslučitelný se životem...domů se nevrátí...morfium...střídavě jsme ho po dva dny drželi za ruku, třetí den ráno naposledy vydechl, byla u něho moje maminka,jeho žena...něco ve mně umřelo s ním a taky něco jsem nestihla, věnovala mu málo času když stárnul... mám ještě nějaká ta léta asi před sebou a celkem malé své dítě musím ještě vychovat, ale dlužím mu čas a už to nenapravím...pouštím si píseň nad stádem koní...a je tam komentář "Rada-jezděte k rodičům sakra často. Případné návštěvy hrobu jsou jim celkem fuk."
Falešné vzpominky | 23.02.2018 18:22
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Setkal jste se někdo s tím, že člověk, který zkolabuje, má po vzkříšení vzpomínky, které se hodně podobají minulosti člověka, který byl u pacienta v okamžiku zhroucení? ....Jako by došlo ke spojení duší. Zní to hrůzostrašné, ale jak si tu zmenu a shodu vzpomínek se zachráncem vysvětlit?
Ahoj | 23.02.2018 18:25
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pokud by se někomu něco podobného stalo, viděl bych to tak, že vše je provázané, takže všechny informace o čemkoliv jsou dostupné. Stačí si to přečíst.
Ahoj | 24.02.2018 20:15
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Vysvětlení - proč ne, ale v konečném důsledku je to hrůzné. Kdo má zájem, aby za jeho života vznikl tak trochu klon. No je fakt, že se stává, že i bez nějakých dramatičností, najednou zjistíš, že tvoje kolegyně si změnila účes jako máš ty, pořídila si mobil jako máš ty, ... no asi jsem tehdy byla za hvězdu, kterou stojí za to napodobovat nebo že by to také bylo provázané?
;) | 25.02.2018 15:18
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A jak tě tato situace vůbec napadla? Stalo se to někomu z tvého okolí?

S tím účesem - třeba jste chodili ke stejné kadeřnici :))
kostra - symbol smrti | 7.04.2018 03:03
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Méně příjemným pocitem, kterému se nemůžeme vyhnout, je pocit, když se vzhůru do vědomí vkrádá předtucha soustavy kostní. Tato skutečnost je méně příjemná z toho důvodu, že na svých kostech můžeme vlastně nejlépe pozorovat, jak stárneme. To je důvod, proč je nám tento pocit, který se dostaví vůči kostní soustavě, pocit, o němž člověk vlastně jinak v normálním životě ani neví – proč je nám ne zrovna příjemný.

Člověk, který rozvíjí své tělo éterické, začíná náhle cítit něco jako stín ve své kostní soustavě. Začíná chápat, proč dříve lidem, kteří měli ještě určitou prastarou jasnovidnou schopnost, byla kostra symbolem smrti a proč znázorňovali smrt, jako kostlivce. Tudíž věděli, že ve své kostře se učí ponenáhlu prožívat přibližování se smrti."

zdroj: Rudolf Steiner, Okultní vývoj člověka
pohřební služby ;) | 12.09.2018 23:09
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
== Kolik stojí pohřeb? ==

Pohřeb do země se pohybuje cca od 25 000,- Kč dle nároků a přání rodiny v závislosti na výběru rakve, květinových darů a počtu dnů uložení zemřelého.

== Kolik stojí kremace? ==

Kremaci bez obřadu můžete pořídit cca od 9 000,- Kč. Kremace s obřadem se pohybuje cca od 15 000,- dle výběru rakve, květinových darů a počtu dnů uložení zesnulého v chladicím zařízení.

http://web.pohrby.cz/o-nas/nejcastejsi-dotazy/

------------------------------------------------------------

== Kolik stojí pronájem hrobového místa? ==

Cena pronájmu je stanovena na období jednoho kalendářního roku (dle aktuálně platného ceníku) a liší se podle typu hrobového místa:

Kolumbární okénko: 546,- Kč

Urnový hrob: 394,- Kč + 15,- Kč/m2

Kostrový hrob: 394,- Kč + 15,- Kč/m2

Hrobka: 394,- Kč + 15,- Kč/m2

Hrobka v arkádách: 2184,- Kč

Příklad výpočtu roční ceny pronájmu urnového/kostrového hrobu:
Cena je složena z paušální částky za služby spojené s pronájmem (394,- Kč) a z poplatku, který činí 15 Kč/m2 výměry hrobového místa. Pokud má hrob rozměr například 90 x 200 cm, jeho plocha zabírá 1,8 m2 a vypočítaná cena z m2 bude 27,-Kč. Celkem je tedy nutno za pronájem takového hrobového místa zaplatit ročně 421,- Kč.

https://hrbitov.plzen.eu/casto-kladene-otazky/casto-kladene-otazky.aspx

------------------------------------------------------------

== Úmrtí v cizině? ==

Převoz stojí desítky i stovky tisíc Kč. V ceně je obstarání rakve se zinkovou vložkou, což je nutné kvůli mezinárodním předpisům pro přepravu zesnulých.

Cena za převoz záleží na druhu dopravního prostředku a vzdálenosti. A není to rozhodně zanedbatelná suma. Například převoz z Madridu přijde přibližně na 150 000 korun, z Budapešti na 80 000 korun. "Náklady na repatriaci v rámci Evropy začínají na 50 000 korunách, 150 000 korun zaplatíte, když ostatky cestují letecky.

https://finance.idnes.cz/umrti-v-cizine-se-muze-prodrazit-d4i-/poj.aspx?c=A081109_200722_viteze_hla

------------------------------------------------------------

== Kremace zvířat ==

Ztráta nejlepšího přítele je jedna z nejtěžších chvil v našem životě. Vztah, který byl po léta tvořen a upevňován, zažívání radostí a her nebo jen příjemné chvíle spojené s mazlením našeho miláčka, který žil pro Vás a Vy pro něj.

V době zármutku jsme Vám připraveni pomoci, o vše se postarat a umožnit Vašemu zvířátku důstojný odchod. Vyjádříte mu tímto svůj dík za chvíle strávené s Vámi a za společnou cestu životem.

Cena kremace dle váhy zvířete, 1 900 Kč až 9 490 Kč
Speciální vak na zemřelé, v němž bude zvířátko uloženo v chladícím boxu 450 Kč
Jednorázový poplatek za uložení zvířátka v chladicím boxu 250 Kč
PPL odvoz urničky majiteli 190 Kč
Videozáznam z kremace na CD (záznam z kamery) 150 Kč

http://www.kremacezviratjiznicechy.cz/

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Když si někdo řekne: 'Nyní budu meditovat', tak z takové meditace obyčejně nic není - neříkat si: 'já medituji' nebo 'já budu meditovat' - prostě si k tomu sednout a zapomenout že 'já medituji'. (Evžen Štekl)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0