Název příspěvku:

Jíte maso? Jaké? Jak často?


vložil: Václav (30.04.2010 19:26)
kategorie: zdraví, sport, životní styl
 
Občas přemýšlím nad tím, co vše si zařadit do svého jídelníčku a jestli jíst maso. Momentálně mi ze všeho nejlépe vychází varianta jíst maso jen občas a nechat tělo, ať si samo vybere, na co má chuť. A tak mám období, kdy jím jen kuřecí maso a ryby, jindy si dávám jen vepřové, pak přijde období, kdy si dávám párky, klobásky, jelítka, jitrnice a pak období, kdy maso v podstatě nejím.

Když měsíc, nebo dva nejím maso, tak si připadám zjemňený, vnímám lépe nejrůznější energie, vidím lépe aury atd. Pak ale na maso dostanu chuť a to má ten efekt, že je mi ještě jakoby lépe, energie vnímám ještě jasněji a připadám si stabilnější. Když ho pak ale začnu jíst pravidelněji, tak si začnu připadat hodně uzemněně a tak si maso přestanu kupovat. Takto se to děje v podstatě stále dokolečka.

Jedno z mých zjištění, které jsem vysledoval na jiných lidech: ti kteří jedí masa opravdu hodně, stejně tak jako ti, kteří maso nejí vůbec (striktní vegetáriáni), na mě nepůsobí vždy úplně nejzdravěji.

Jak to máte vy? Nevysledovali jste něco zajímavého, když dlouhodoběji jíte/nejíte maso?

KOMENTÁŘE

1-100 101-102

ani náhodou | 1.05.2010 13:36
Vašek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Maso nejím už 10 let a to z morálních důvodů. Když se někdo snaží jít duchovní cestou a nevadí mu že kvůli němu trpí a umírají jiné bytosti tak ...je to zvláštní. Je to velké sobectví a tedy opak duchovní cesty. Například v Indii o tomto žádné pochybnosti nejsou, narozdíl od lidí ze západu kteří chtějí všechno a nic obětovat. Indové také vědí že : " Pán spočívá v srdcích všech bytostí". Co se týče zdravotního hlediska tak jsem byl loni na kompletních krevních testech ( na žádost lékařky) a dopadly skvěle. Loka samasta sukhino bhavantu
Občas | 2.05.2010 21:32
Adam
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
No, já jsem kvůli masu přestal chodit do školní jídelny, protože se mi nelíbilo, že maso je úplně ke všemu. Ale doma občas maso jíme. Ne že bych maso potřeboval k životu, ale jsem pořád ve vývoji a vím, že je lepší v tomto období aspoň trochu maso jíst.
A co se týče toho psychologického faktoru, tak jíme většinou domácí maso, takže máme jistotu, že s nimi nezacházeli hnusně. A pokud už nějaké takové maso jím, tak tomu zvířeti poděkuji a jím to s láskou, protože kdybych to jedl s nechutí a myslel při tom na utrpení toho zvířete, tak bych mu jednak nijak nepomohl a jednak bych do sebe dostával přesně to, na co při jídle myslím. :o)
Michal | 9.05.2010 12:15
Michal
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj.
Souhlasím s Vaškem. Když nikdo chce žít v souladu s tradicí Východu, neměl by ubližovat ostatním bytostem. Z tohoto důvodu také nejím maso.
A co kytky? | 9.05.2010 12:41
jitka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj,
2 roky jsem byla vegetarian. potom jsem si zacala davat jenou za tyden rybu. ted uz jim maso jen zridka (jednou do mesice) a nejradsi bych ho uplne vynechala. zjistila jsem, ze nejjednodusi na masovou abstinenci je leto a pravidelne se stravovat. V zime a ve stresu citim celkovou slabost a zalibne obchazim v supermarketech mrazkay a prohlizim si krvave balicky. Kdyz uz maso jim, tak jedine volne zijici tvory nebo biochoy. Pokud mozno dospele jedince. Mam jednu otazku pro radikalni vegetariany - a co rostliny? Jak si zodpovidate jejich smrt? Nejsem si jista, jestli ony umiraji s radosti. Z tohohle pohledu jsou jediny "spravnaci" fruktariani, kteri pockaji, az jim jablon hodi neco na hlavu. Ja jsem si z premysleni nad timto tematem vybrala variantu - jez, jen kdyz mas hlad, za jidlo podekuj a zajimej se, jaky mela ta potravina zivot. Samozrejme, ze se mi ne pokazde podari splnit bod jedna, protoze jim fakt rada, ale snazim se :)
každý to má jinak | 11.05.2010 15:34
Pavlína Viktoria
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ahoj všem!:-)
myslím si, že to není o morálce.
byla jsem vegan, byla jsem vegetarián, byla jsem všežravec.
a moje zjištění je:
nedefinuj se, poslouchej hlas své duše.
jsou dny, kdy mám potřebuju jíst ´´jako brambůrky´´ jidášovi uši, někdy bych jedla jenom rýži a včera mě to táhlo ke kuřecímu masu.

a cítím, že zajímat se o původ jídla,které jíme..je vždycky správná cesta....;-)
jist maso | 26.05.2010 19:01
milen
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ahoj,

taky jim maso malo, mam dny, kdy ho nepotrebuji a zase dny kdy musim neco snist. Staci jenom samotne kus salamu, parku se zeleninou nebo jenom tak, souhlasi to, ze kdyz nejime maso pote vnimame lepe, nebot maso nas uzemnuje ci zatezuje, ale dela nas take agresivnejsimi, prubojnejsimi. Pokud mame pred sebou meditativni dny ci seminare, kde se pracuje energeticky, pote je lepe nejist maso tak 24 hodin pred. Lepe vsechno vnimame a mame lepsi intuici ci predstavu. Pokud, je nutne v materielnim zivote se probit nebo prezit, pote je dobre si zajist masa, abychom meli dostatek sily a vydrze.
maso | 29.05.2010 16:35
vaclav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jím všechno maso
| 5.06.2010 10:55
Pájinka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Souhlasím s Pavlínkou. Maso jím málo,jen ryby a kurata a jen,kdyz mi to telo rekne. Byla jsem i makrobiotik,zcela bez masa, ovsem po delsi dobe bylo moje telo sice hodne procistene, ale unavene. Ted jim to,co telo vyzaduje a doufam,ze az se posunu v procistovani caker a meridianu dale, tak maso jist vubec nebudu.Podle mne,je to otazka slozitejsi,nekdo fakt maso nepotrebuje vubec,je v tom hodne faktoru-uroven prijateho fyzickeho tela, nas stupen duch.vyvoje, krevni skupina a genet.dane dispozice. Kazdy ma tak jinou vychozi pozici,proto bychom se meli tolerovat,pomahat si, chapat vsechny slozitosti a odlozit odsuzovani či posuzovani cloveka podle toho,zda je masozravec ci ne.Dulezita je osveta pravdy, tj ze jsme duchovni bytosti a fyzicke telo je jen nosic,coz vi dosud jen male % lidicek.
O mě | 7.06.2010 06:38
Petr
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jako dítě do mne cpali maso, odmítal jsem, nakonec mi nic jiného nezbývalo než se podřídit. V 15ti letech jsem se rozhodl přestat jíst maso, a to tak radikálně, že jsem nesnesl žádnou potravinu s přídavkem, či výtažkem masa. Ze začátku mi to chybělo, potom přestávaly být chutě a nakonec mi to smrdělo! Nastoupil jsem do těžké fizické práce, cítil jsem se unavený a mé stravování bylo nedostačující, začal jsem jíst znovu maso. S tím rozdílem, že pokaždé co jsem měl maso na talíři, poděkoval jsem všem bytostem podílejícím se na tomto jídle. Vegetariánství mi vydrželo jeden a půl roku. Koneckonců třeba v tibetu mniši nemají zakázané maso! Nesmí zabít, nebo jakkoliv ublížit zvířeti, ale mrtvé zvíře smí pozřít (přirozený úhyn, horské kozy spadlé ze skal apod...). Maso nejí z důvodu jeho nedostatku. A třeba v indii je telecí zakázáno z toho důvodu, že krávy jsou zde posvátné (nositelkou života). V tehdejším kočovném národě nejdůležitější část pro přežití. Tak to je asi tak jak to vidím já.
Jednomu lekem, druhemu jedem | 22.06.2010 10:18
Vaclav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj lidičky,
napadlo mě zmínit se o knize Výživa a krevní skupiny. Je tam vysvětleno, jak jsou díky vývoji jednotlivé krevní skupiny uzpůsobeny k příjmu živin z různých druhů potravin. Kniha poukazuje na to, že co je pro jednoho lékem, je druhému jedem, což platí řekl bych i v duchovním životě(jak dole, tak nahoře). Je možnost si zkusit upravit jídelníček dle doporučení v knize a posoudit dle svého. Může to být takový hrubý vzor, který si každý doladí podle svých pocitů.
nezabiješ nebo jo | 24.06.2010 08:59
Kateřina
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
... když pochopíš, že všechny zvířata chtějí žít a bojují o život do posledního okamžiku a cítí bolest .... tak jako lidé...
Všeho s mírou | 2.07.2010 13:40
Dita
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kdysi jsem byla 3 týdny na opravdu zdravé stravě (jáhly, kuřecí maso, soja, tofu, pohanka, celozrné pečivo, žádné tavené sýry, čokoláda, sušenky, guláš apod.) a cítila jsem se moc dobře, daleko lehčeji, přesně jak popisuje Václav. Protože opravdu striktně zdravou stravou si nezanášíte tělo, vzniká minimálně odpadu, protože všechno tělo využije. Ale jelikož mám ráda jídlo a nechci se ochuzovat o jeho nepřeberné chuťové variace, naučila jsem se komunikovat s tělem a dopřávat mu to, na co má zrovna chuť. Nikdy jsem nedržela žádné diety, nikdy jsem nebyla a nejsem tlustá. Tělo není hloupé, jen se ho člověk musí naučit poslouchat. Jím všechno. Někdy mám návaly sladké chutě (nesladím, takže tělo si o cukr jednou za čas řekne), nebo týden večeřím rybí majonézový salát s rohlíkem, klidně si občas koupím k televizi nezdravé brambůrky, tak 2x do roka si dám chleba se škvarkama a s cibulí, prostě jen poslouchám požadavky mého těla. Je pravda že téměř nejím smažené věci, tučné, mastné a uzeniny v malém množství. Také se řídím zásadou, že snídám sama, o oběd se rozdělím s přítelem a večeři daruji nepříteli. A když se k tomu člověk hýbe, jí dostatek ovoce a zeleniny, tak nehrozí že by z něj byl medvěd :o) Samozřejmě pokud v tom nehrají roli zdravotní problémy a určité dědičné dispozice. Protože miluju zvířata, nemůžu při konzumaci masa přemýšlet o tom, jak se zvíře mělo předtím a jakým způsobem skončilo, a že jím vlastně mrtvolu. Kdybych zvířata chovala (králíky, kozy, ovce, krávy...)tak bych je nejedla. Už bych k nim měla citovou vazbu. Asi bych měla problém sníst šneky, žabí stehýnka nebo ústřice. Ne že bych se štítila, ale protože to jsou pro mě milá zvířátka a ústřici vlastně jíte zaživa. Mám ráda i mořské potvůrky, ale když jsem viděla dokument o chobotnicích, jak těžké je je zabít, přestala jsem je jíst. Je potřeba tělu zajistit dostatečný přísun všech živin nutných pro život. Každá nerovnováha je špatná a extrémy až škodlivé. Ale každý ať se stravuje dle svého uvážení, každému vyhovuje něco jiného a hraje v tom roli i práce - fyzická, psychická. Spíš bych se přimlouvala za velikou osvětu ohledně chování ke zvířatům, a nejen v jejich poslední chvilce, aby bylo maso co nejmíň "vystresované". Viděla jsem o tom kdysi dokument a vím že to jde. Rozdíl na mase byl viditelný.
A proč to řešíte? | 8.07.2010 12:34
Pavel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jím přednostně ryby a drůbež, ale někdy i hovězí a vepřové. Taky uzeniny. Samo že vejce i mléčné taky.

Byl jsem vegetariánem asi rok, ale nějak jsem nepochopil o co že jde. Tak jsem toho nechal. S duchovnem to podle mě nemá co dělat. Kráva taky není duchovní a žere jen trávu...
zdraví také pro zvířta, a ne smrt | 10.07.2010 10:18
Vašek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
V Saman Suttam, sbírce kánonů džinistické duchovnosti, skládající se ze 756 veršů, čteme: ”Zabít Živou Bytost je jako zabít sebe sama, dát najevo lítost s Živou Bytostí je jako dát jí najevo vůči sobě samému. Ten, kdo si přeje vlastní dobro, by se měl vyhnout zapříčinění jakékoliv škody, jež by postihla jinou Živou Bytost.” Odmítání násilí je uznáním jiného člověka coby sobě rovného a znamená tudíž slitování a rovnost; ”jako bolest není příjemná tobě, není příjemná ani ostatním. Kdo zná tuto zásadu rovnosti, jedná s ostatními vždy s Uctivostí a Soucitem. Živá Bytost, kterou bys chtěl zabít, je stejná jako ty; Živá Bytost, kterou si hodláš podrobit, je stejná jako ty.”
A proč to řešíte? II. | 12.07.2010 14:52
Pavel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já teda nemám problém si dá třeba takový steak na grilu nebo klobásu (mňam) a zvířata mám rád taky. Dokonce jsem teď o víkendu na grilování kousek masa dal sousedově kočce, co tam přišla somrovat :-)
Člověk něco jíst musí a je od přírody všežravec (i když samozřejmě mi teď tady budete oponovat, že lze jíst i vegetariánsky... lze, ale já nemám výčitky si dám maso, tak proč si maso nedat a komplikovat si život?)
zmena je zivot :] | 13.07.2010 20:09
Kuba
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zdravim, jeste pred rokem jsem jedl maso a vsechno mozne. Diky svym blizkym jsem objevil vitarianstvi, o kterem jsem si dlouho zjistoval spoustu informaci a pak ze dne na den zacal jist syrovou stravu (az na syrove maso :). Tento zpusob stravovani me velmi uchvatil a obohatil jak po fyzicke, tak psychicke strance. Posledni dobou si jiz ale dam i neco vareneho (veganskeho). Je dobre umet naslouchat svemu telu a intuitivne vycitit ceho si zada, co mu dela a nedela dobre. Ale zivot neni jen o jidle. Ja se napr. dostal k duchovnu prave pres jidlo a az v posledni dobe zacinam objevovat spoustu novych veci. Takze take dekuji za tyto stranky, jelikoz zde zrejme budu cerpat mnoho uzitecnych informaci... Mejte se fajn :]
maso je kancerogenní | 14.07.2010 10:19
Ladislav Šafránek, MUDr (..
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mně i manželce osobně vadilo na konzumaci masa to, že nám prokazatelně způsobovalo různé zdravotní potíže. Ty se výrazně zmírnily a někdy i ustaly poté, co jsme se oba stali natrvalo laktovegetariány.

Možná jsme se tím zahránili před daleko většími problémy jako je například rakovina = viz toto video :


http://www.celostnimedicina.cz/video-lecba-rakoviny-zevnitr.htm= Je to hodně dlouhý film nabitý informacemi. Mne jako lékaře přírodní medicíny nejvíce zaujala jeho poslední část, ve které popisovali svůj životní příběh lidé, kteří měli dle oficiální medicíny rakovinu v "nevyléčitelném stadiu" a kteří si zachránili život přechodem na vegetariánskou výživu. Shoduje se to se zkušenostmi, které maji i čeští pacienti.

Takže páni masojedi, sami pro sebe můžete tvrdit co chcete, pravda se nakonec ukáže sama - na Vašem zdravotním stavu.

Rozhodně nemám v úmyslu nikoho přesvědčovat. Pravda postupuje sama pomalu ale jistě = v rozvinutých společnostech masojedské rodiny pozvolna vymírají a vegetariáni přibývají. Není důvod se na masojedy hněvat, vývoj ŽIVOTA si vše jako obvykle zařídí sám.
rakovina | 14.07.2010 13:19
Kuba
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tvorba rakovinnych bunek, je reakce tela na to, ze mu chybi vyzivne latky a prebyvaji latky ktere skodi. Drive jsem sam pochyboval nad tim, ze se da neco jako rakovina vylecit. Ale po case mi to vsechno doslo (na netu je spoustu sikovnych materialu). Vetsina nemoci je vice jak z 90% zpusobena prekyselenim organismu, coz zpusobuje drobne praskani zilek a vlasecnic. Organismus tyto trhlinky "zalepuje" cholesterolem, ktery je zde pouze jako ochrany mechanizmus. A kdyz se telo ucpe zacne dochazet k dalsim problemum a nemocim. Takze zakladem je neprekyseleny organismus - nebo alespon vyvazeny :]

Nemam v umyslu vas presvedcovat, ale podivejte se napr. na nasledujici dokument a clanky a zamyslete se nad tim..

http://mustwatch.hztz.cz/film/food-matters/
http://vitarian.cz/search.php?rsvelikost=uvod&rstext=all-phpRS-all&rstema=31&stromhlmenu =31
můj názor :-) | 15.08.2010 00:04
Maruška(24)
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahojky, maso nejím už skoro 6 let. Jen příležitostně občas cítím potřebu jíst ryby, ale jinak mi vůbec neschází ba naopak pro mě je zabíjení zvířat pro maso velice neetické. Zvířata jsou bytosti, jenž sem na Zemi vyslal Bůch a které tu s námi žijí a dělají nám společnost. Jsou tu ze stejného poslání jako my lidé -šířit božskou energii a lásku. Nám život nikdo nebere, tak proč to dělat jim. A co se týče pověr o nemocích způsobených vegetariánstvím? Tak tomu nevěřím, sama jsem zdravá. A myslím, že je to hlavně tím, že vím, že dělám správnou věc. Lidé mě často strašili tím, že budu nemocná, ale naštěstí jsem nepodlehla. Sama nemoc je hlavně psychického charakteru, ale to by byl už jiný článek, nemoci tu teď rozebírat nechci. Když člověk jí maso nepřijímá do svého těla jen bílkoviny a minerální látky, ale také energii negativního myšlení(zabíjení)a energie bolesti způsobené krutým zacházením zvířat na jatkách. Tato energie způsobuje znečištování energetických čaker v těle. Čím víc a víc je této energie v těle, má tendenci se jednoho dne zhmotnit(nemoc). Doufám a pevně věřím v to, že se zvířata jednou přestanou zabíjet úplně a lidé budou na vše živé pohlížet s větším respektem, ústou a láskou.
| 8.09.2010 14:53
Christiane Dubovci
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Snad mozem apelovat,na Vaskovu odpoved z maja 2010,ktori maso striktne odmieta hlavne,koli zabijaniu a poskvrne duse.Vasku nemyslis si,ze rastliny su tiez zive?Co to znamena alebo co tym chcem povedat??Len tolko,ze vegetariani teoreticky takisto zabijaju.Podla mna tu nie je na mieste otazka:Co jest? ale otazka:Kolko,ako casto a s akou uctou jest!Tomu koho moje slova zaujali,si odporucam precitat knihu:Posolstvo od protinozcov,ktoru napisala Marlo Morganova.
V pripade zaujmu ma oslovte na mojej e-mailovej adrese:

19011978@seznam.cz

Mozem Vam ju zaslat elektronickou postou.

Ak sa totiz bavime o duchovne a vyssiom vnimani,tak tato kniha je urcite na mieste.

S pozdravom ostava Christiane Dubovci.
to byl hloupej argument | 11.09.2010 03:43
Vašek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nikdy jsem nepochyboval že rostliny jsou také živé, ale faktem je že nemají nervovou soustavu – tedy těžko mohou cítit bolest – vjem bolesti přenáší nervy, že? Také jejich mysl, je-li, je jednoduchá, nemá touhy, nevytváří utrpení atd. Říci že utrhnout rostlinu a zabít savce je vlastně totéž a proto je to jedno co zabíjíme a jíme (hlavně s úctou a s mírou ) je myslím, vrchol hlouposti. Nemůžeme na této planetě žít beztoho aniž bychom nezpůsobily nějaké utrpení ostatním bytostem – to je smutný fakt, ale co můžeme je to minimalizovat. Nevíce to minimalizují ti co jedí jen plody. Vegetariáni už o něco méně, ale přece. Proto to duch. systémy východu doporučují. Přírodní národy, např. Indiáni zabíjí-li zvíře tak s úctou, férově a snaží se vše z něj spotřebovat. Na konci tohoto pomyslného žebříčku škodlivosti je naše civilizace, vyrostlá na židovskokřesťanských ,,hodnotách“ – zvíře je věc jenž se vyrobí v továrně ( masokombinátu) zabije se, zpracuje se, hezky se zabalí, koupí se v sámošce a je pozřena ,,kulturním civilizovaným člověkem“ který si samozřejmě nepřipustí že by na tom bylo něco špatného. Občas si vytvoří alibi jako Christiane a jí to s úctou…Je člověk člověkem když se podívá do očí krásnému tvoru jako je kráva, kůň či prase nebo jelen a tento tvor se snaží utéct v hrůze o svůj život a člověk ho zabije…Co to je za lidi jenž v masokombinátech vraždí zvířata po stovkách denně a jsou v ,,pohodě“??? A co je to za lidi jenž to jí , jenž je tedy platí za jejich práci?
Maso mi nikdy nechutnalo | 12.09.2010 13:49
Jirka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Když mi coby dítku cpali maso, často jsem plakal. Ale naučili mě to. Teprve v pozdní dospělosti jsem s tím zase přestal. Maso okyseluje a způsobuje tím mnoho nemocí, hlavně rakovinu.
http://www.homeopatie.cz/clanky/ruzne/15.htm
maso a jaké? | 4.11.2010 22:10
Lena
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Vážení...od mala jsem byla "masová". S taťkou jsme milovali čerstvě uvařené hovězí z polívky, uzené maso, ovar a podobně.Dnes provozuji silový sport včetně příprav na soutěže, kdy strava se omezí POUZE na maso - drůbeží či hovězí - hnědou rýži, ovesné vločky a vybranou zeleninu, ke konci už bez koření i soli..Po dietě, kdy mohu přejít na normální stravovací režim zjišťuji, že i když jsem měla chutě na to či ono, ve chvíli, kdy to už jíst "můžu" mi to najednou nic neříká. Faktem ale je, že asi tak 14 dní maso pak nejím, nemám na něj chuť. Pak si ale tělo o něj samo řekne. Navíc - co se týče překyselení organismu...nejvíc nám škodí cukr a produkty, které ho obsahují - to cítím při přechodu na normální stravu MARKANTNĚ!Dál jsou to mléčné výrobky, které nám zanášejí trávicí trakt!Několik týdnů na mase, rýži a zelenině mi naopak poskytuje opakovaně pocit, že jsem vyčištěná a odlehčená..
nemoce naší doby | 24.11.2010 09:42
Iren
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
...nikoho nenutit. Kdo chce mít rakovinu,leukemii a dopiš si... Ať jí na co má "tělo" chuť. Tělo se pak podle toho zachová. Není nezbytně nutné jíst maso, vejce, mléč.výrobky,atd.
Je ale těžké vytrvat a odolat.
Moc dobře to popisuje např. Jarmila Průchová ve svých knihách: Jak jste klamáni / Zbytečné choroby
Je to jednoduché, levné. Byznys je ovšem byznys. Není potřeba války, zahubíme se sami.
Hlavně | 19.12.2010 11:48
Dalas
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
si musíme předvším uvědomit, kdo jsme. Jsme všežravci! Pokud se někdo narodil jako býložravec-např kráva, ať si chroustá třeba jen trávu. Ale jednou jsem člověk a pokud nemám zdravotní problémy, tak maso je opravdu potřeba. Jen si zjistěte, jaké má které maso vitamíny atd. Něco se prostě nahradit ničím nedá!

A ještě k těm, kteří tak litují naše zvířátka:) např: "... když pochopíš, že všechny zvířata chtějí žít a bojují o život do posledního okamžiku a cítí bolest .... tak jako lidé..." ---ano, pravda je, že bojují o život do posledního okamžiku, než lev zakousne nějakou zebru, aby se najedl!! nebo kočka zakousne myš..atd atd..prostě je to jen potravní řetězec, který tu bude, dokud bude život na naší planetě! Někdy se mě fakt zdá, že máme větší soucit kvůli zvířátkům, než k lidem. Jako při chovu a porážce zvířat bychom se měli chovat humánně-to ano, proti tomu nic.

Závěrem bych chtěl dodat, že nejlepší je jíst od každého trochu a přiměřeně a hlavně dostatek aerobního venkovního pohybu-i v zimě. To pak těch chorob zmizí víc, než přejít na jinou "zdravou" stravu. Jen chtít a je jedno, jestli je léto nebo zima. Komu se nechce, výmluvu si vždycky najde.
nekonečné téma.. | 28.12.2010 21:09
Denča
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
U nás doma je toto nekonečné téma, můj partner nejí maso, vejce, nepije mléko, nesolí.. Já maso někdy jím, výjmečně vejce, mléko miluji (bez ohledu na to jak moc je zdravé či nikoli) a sůl také použivám - ikdyž s rozumem. Stojí nás to hodiny dohadování. Studovala jsem veterinu, od dětství do nynějška se pohybuji mezi zvířaty a miluji je, přesto maso jím. Jsem zastáncem názoru, že kdo chce moc, nemá nic. V první řadě by se měla společnost začít zajímat o to jaký život jejich řízek na talíři prožil a kupovat maso z biochovů, to je nyní největší pomoc. Předělat celou společnost na vegetariany není momentálně reálný cíl, ale přimět lidi kupovat kvalitnější maso za cenu lepší chuti + menšího utrpení zvířat se mi zdá pravděpodobnější. Kuřecí maso které je běžně k dostání zdaleka není nejzdravější variantou jak se tu tolik skloňuje, jelikož způsob výkrmu a následné zpracování kuřecího masa z něj dělá vlastně jedno z těch nejhorších. Stejně tak existují důkazy o tom, že rybí maso obsahuje látku, kterou lidské tělo není schopno strávit a je pro něj v podstatě jedovatá. Jím kuřecí i ryby. Jak tu bylo výše zmíněno, i mrkev je živá, i ona zemře vytrhneme-li ji z půdy a sníme, i rostliny mají schopnost snažit se přežít, snad jen bolesti jsou ušetřeny. Zvířata v přírodě také zabíjí jiná zvířata aby se sama nasitila a přežila, skandálním chováním lidí však je, že se tuny masa za která padlo mnoho životů vyhazují nebo že je běžnou praxí, má-li zvíře ve velkochovu zranění (vykloubená kloub, zlomenina, řezná rána), často se to nechá tak, jelikož léčba jsou zbytečné náklady navíc a léky od bolesti apod. nelze v případě zvířat jejichž maso má sloužit ke konzumaci lidem použít. Tato problematika má mnoho pohledů, nevím zda je správné jíst či nejíst maso, jistě je však správné, snažit se aspoň o lepší život zvířatům jenž se v maso promění, neboť přestanou-li lidé jednou dobrovolně maso jíst úplně, povede k tomu jistě dlouhá cesta.
Cože? | 4.01.2011 16:06
Salamandra
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Lidé, jako je výše vyjádřený "Dalas", mě někdy vedou k pláči. Takoví si dokážou se sobeckostí obhájit naprosto cokoliv. Až Vám někdo sdělí, že jste kromě všežravce také lidský vrah od přírody a ještě to třeba podloží nějakým výzkumem, tak jistě bude najednou v pořádku vzít pistoli a jít někoho zastřelit.

Každý je to, co chce být, žádná omluva těchto typů neexistuje, máme kontrolu nad tím, co děláme a nemusíme jíst maso, zástup lidí, kteří léta bez masa žijí ve zdraví a pohodě je toho důkaz. Buďmě k sobě aspoň upřímní a ti, co obhajují své masožrouctví jako něco normálního, si řekněte "jím maso, protože sobecky chci a život toho zvířete není pro mě důležitější než vlastní chutě". Kdo to zvládne a začne pojmenovávat své činy správnými slovy bez zbabělého krytí, kterému snad může věřit jen on sám, má můj respekt.

"Někdy se mě fakt zdá, že máme větší soucit kvůli zvířátkům, než k lidem." - Ano, mám mnohem větší soucit se zvířaty, protože člověk si po generace vytváří své průsery sám, nad náma není nějaká vyšší rasa živočichů, co nám vezmou prostředí, ve kterém žijem, zavřou do klecí a v hrozných podmínkách rozhodnou o životě.

Skoro do nedávna jsem jedla maso skoro denně, pocházím z rodiny, kde tyhle věci všem byli ukradené a mě taky. Doufám, že jednou se z toho vykoupím, že pro mě ještě není pozdě.
Jitko... | 5.01.2011 15:41
MarryAngel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Květiny vědí že život je pomíjivý.Jim až tak nevadí že byly zabity ale spíše jim vadí že jim ani nikdo nepoděkoval za jejich přítonost. Za to že nám chutnají, že jim nikdo nedal lásku... Chápeš
Způsob stravy | 12.01.2011 14:26
Jeanette
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dobrý den,
čtu zde Vaše přízpěvky, a nestačím se divit, co to tu všíchni píšete. Já vegetariánem, ani jinou odrůdou těchto nejsem. Nemohu však říci, že jsem posedlým masožravcem. Nebudu tady nikomu vnucovat své názory ohledně toho, jak se má kdo stravovat. Je to záležitost každého samostatného jedince. Když už jsme u těch zvířátek, miluji nadevše všechno živé na Zemi a tím myslím doslova všechno živé, ale proč si myslíte, že kromě člověka stvořil Bůh také ostatní tvory, asi jen na okrasu světa, viďte? Někdo namítne, že třeba mohou být užitečné pro pomoc lidem v práci, ale copak to také není týrání zvířat? Když pijete kravské mléko, tak to je přece také zneužívání krávy, protože to mléko z ní musíte také násilím dostat, ona Vám ho sama do kýblu nenastříká. Jedno z Božích přikázání je NEZABIJEŠ. Myslím si, že to znamená, nezabiješ žádného tvora žijícího na této Zemi pro svou zábavu apod. Respektuji jak lidi, kteří jsou vegetariány, tak i "všežravé", ale nerespektuji v žádném případě fanatické vnucování svého názoru druhým a tím ponižování druhých, resp. Vyvyšování se nad druhými, či vyhrožování, že dostanou rakovinu apod. Znám pár lidí, jež skutečně a striktně dodržovali vegetariánkou stravu a teď mají různé nemoce. Prosím, neperte se tu o to, kdo tady má či nemá pravdu. Každý člověk je skutečně jinak stavěný. Přeji Vám pěkný den.
blisty.cz | 15.01.2011 00:00
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Lidem by neškodilo více pokory, skromnosti a střídmosti, ale kdo ví, třeba k tomu budou jednou okolnostmi přinuceni":

http://www.blisty.cz/art/56666.html
Co na to pak B. Kočí? | 21.01.2011 22:25
Petr Straka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zrovna dnes jsem se dověděl o jistém panu Bedřichu Kočím, který žil zhruba do poloviny 20. století. Byl to léčitel, který - jak se mi zdá měl v hlavě docela jasno a se spoustou věcí s ním souhlasím.
K vegetariánství se vyjádřil v jedné ze svých knih:
"I přemrštěný vegetarismus může být nebezpečný lidstvu, které ještě nevyspělo tak daleko, aby mohlo jíst jen rostlinnou stravu. Vegetarismus je jistě krásný cíl, ale pro lidstvo je dosud pouhou hudbou budoucnosti. Proto také mnozí z těch, kteří se dnes chtějí oddati vegetarismu, zacházejí do krajních důsledků a trpí přitom úbytkem síly životní. Pro takové lidi platí jediný zákon zdravotní: jez, na co máš chuť, ale vždy střídmě a jen tolik, abys udržel své tělo zdravé, svěží a neupadl nikdy do požitkářství.

Je mylný názor, že vegetarismem člověk může dospěti k vyššímu duchovnímu životu. Pravý opak je pravdou. Duch zušlechťuje a zjemňuje tělo, nikdy ne opačně. Čím vyspělejší duch, tím jemnější tělo si vystaví, a čím jemnější je tělo vyspělého ducha, tím způsobilejším se stává pro vegetarismus. Kdo se domnívá, že vegetarismem zjemní své tělo a zušlechtí svého ducha, velmi se mýlí a může si také velmi uškoditi.

Je dobře známý boj, který vedli a vedou stále vegetáři proti všem, kdož s nimi polemizují a jejich životní praxi nezachovávají. Bylo by proto zbytečno rozebírati zde celou tuto otázku podrobně.

V knize Genesi je sice uvedeno, že Bůh určil prvnímu člověku k jeho výživě všechny plodiny země a všechno ovoce rajských stromů. Z toho je zřejmé, že první člověk duchovní žil za zcela jiných podmínek, než žije dnešní člověk. Od dob prvého člověka, mnoho se v lidstvu změnilo. Lidstvo kleslo tak hluboko, že Bůh seslal na zemi potopu, při níž zachoval se jen Noe se svojí rodinou. Jemu nařídil Bůh, aby do své archy vzal všechno dosud žijící zvířectvo, a to vždy samce a samičku, aby jejich rody byly zachovány a rozmnožovaly se k užitku člověka. A když pak vody opadly a Noe se svou rodinou opustil koráb, mluvil k němu Hospodin:

»Od dnešního dne budou tvojí potravou plodiny země, všechno ovoce stromů a všechna zvířata na zemi, ve vzduchu i ve vodě.«

Z toho je tedy zřejmo, že Bůh ve Své Moudrosti dává pro lidi za potravu i zvířata, a dle toho jest také celý organismus lidský zařízen.

Všechno rozumování lidské je relativní. Bude vždy nejmoudřejší ponechati všechno Vůli Nejvyššího, a té se pokorně podříditi.

Znovu bych tu k této otázce připomněl ještě neoprávněnost vší pýchy vegetariánů, kteří se o to své nejedení masa cítí lepšími lidmi, než jsou ti ostatní. Jen skutky jejich života mohou dokázati, že je jejich životospráva postavila opravdu výš, než ostatní. Totéž nutno opakovati i o abstinentech, neboť abstinence, stejně jako vegetarianismus, je jen určitá životní zásada, která se projevuje a uplatňuje pouze v lidské životosprávě, nikoliv ve vlastním životě jednotlivce a v jeho skutcích.

Ať již potom patříte k té nebo oné straně, ze všeho nejdůležitější je znáti pravou míru a dávku všeho, čeho tělu poskytujete. Bylo by jistě zbytečno opakovati tu, jak nestřídmost v jídle a pití škodí lidskému zdraví. O těchto věcech každý již tolik četl a slyšel, že jest jen vinou každého jednotlivce, setrvává-li přes všechno lékařské a nejvýš odůvodněné varování u svého přejídání a přepíjení. Všechny důsledky podobné nestřídmosti které se projevují mnohdy velmi těžkými poruchami zdraví, ukazují jasně, že každé porušení Zákona Božího člověk sám na sobě pocítí." .... Je to výňatek z přednášek B. KOČÍHO - O DUCHOVNÍ LÉČBĚ

A to mě vzhledem k tomu, že se vegetatariánsky poslední dobou stravuji docela nalomilo :-)
I když, jak už tady několikrát padlo: každý je jiný, a když ti to nedělá dobře, tak to nedělej...
| 26.01.2011 10:23
Tess
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Asi dva měsíce po tom, co jsem začala cvičit jógu jsem měla čím dál menší chuť na maso. Nikdy jsem nebyla nijak velký masožravec, ale připadalo mi přirozené jíst maso (ta jeho kvalita a chování k němu už ovšem moc přirozná není). Cítila jsem ale, že ho nepotřebuji a tak ho jím teď čím dál míň. Chuť na něj nemám skoro vůbec, a když tak spíše jen na ryby. Když si teď dám třeba u rodičů nějaké maso, i přesto že se snažím nic si nevsugerovat a skoro se na něj po takové době těším, je mi po něm špatně.
Takže si myslím, že nejdůležitější je naučit se správně poslouchat své tělo a dopřávat mu to, co potřebuje a o co si řekne, všeho s mírou.
Maso | 3.02.2011 17:43
Simona
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já o jezení masa taky často přemýšlím - podvědomě jsem si naprosto jistá, že není správné jíst maso, protože se zabíjí nevinní tvorové (a to brutálním způsobem). Není pro to žádná omluva, ale přesto jsem přišla na to - zní to asi hodně alibisticky, že kdyby měl dělat člověk všechno, co je správné, tak mi nemohl v dnešní společnosti dělat téměř nic. Už samotné využívání internetu, jezení běžných potravin, kouření, používání pracích prášků, kosmetiky a já nevím co všechno - to vše je škodlivé. Maso jím velmi omezeně - jen kuřecí a asi tak jednou, dvakrát týdně. Cítím, že to tělo potřebuje. ale chápu vegetariány a vážím si jich, že si dokážou stát za svým-mají silnou vůli.
Frugivor | 12.02.2011 14:20
Frugivor
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Člověk není žádný všežravec, ale plodožravec (frugivor). Tepelně zpracované maso jen zahnívá ve střevech a nepřináší nic kromě zdravotních problémů (zejména překyselení). Jediný benefit se z masa dá získat jeho konzumací do cca 3 hodin po zabití zvířete, ale toto maso, aby ho tělo strávilo správně, musí být syrové (podobně jako ho požívají zvířata ve volné přírodě). Už ta představa sama o sobě je dost nepříjemná což mě jen utvrdilo v tom, že člověk všežravcem potřebujícím maso rozhodně není...
nejim | 13.02.2011 18:21
míša
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
maso nejim vadilo by mi jist nejake zvire ktere citi bolest strach nebo touhu zit stejne jako lidi
maso | 13.02.2011 18:47
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ona je taky otazka, jestli je vubec ten a ten vyrobek vyroben z masa. Cim dal casteji se mi stava, ze si neco koupim, uvarim to, a pak to stejne vyhodim - neda se to jist. A to mi doma vzdycky rikali, ze jsem jak popelnice - ze snim vsechno :))
Maso? - jen ryby | 19.02.2011 11:34
Milan
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Maso jím jen rybí, a to 2x týdně 100 gramů. Takže za rok je to asi 100x 100 gramů = 10 kg. Už to tak dělám dva roky a moc se mi to osvědčilo, úplně to stačí. Mimo jiné mi tím odpadají všechny ty starosti, zda maso je nezávadné, čerstvé, zda pochází z Německa, Rakouska anebo ČR atd. atd. ---
Ze živočisných potravin kromě ryb ještě spotřebuju za rok:
12 kg másla, 18 litrů jogurtu, 18 kg sýru, 30 litrů mléka a 100 vajec. To je vše asi 3x méně než průměrná spotřeba v ČR, ale já se takto cítím nejlépe. Úplné vegetariánství je nesmysl, ale takto snížená spotřeba živočišných produktů je velice zdravá. Zkuste to taky, alespoň na 1 rok!
vegetariánství | 20.02.2011 11:51
Maruška(24)
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zvířata a boty | 17.03.2011 14:23
Jana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Maso jím, ale rozhodně ne každý den. Nebudu se vyjadřovat k jednotlivým příspěvkům, ale soulasím s těmi, co říkají, že člověk má naslouchat svému tělu a své mysli. Co mi ale vrtá hlavou je to, jestli vegetariáni, vegani atd. nosí kožené boty. To je kůže zvířat a ta nám jí také nedala dobrovolně a z lásky. Samozřejmě vím, že existuje umělá kůža a jiné textilní materiály. Ale myslím si, že kožené boty nosí většina populace. Kožichy už nikdo (normální) nenosí, ale co boty? Jsem zvědavá na váš názor.
pro Janu a ostatní | 17.03.2011 20:48
esoRIMM3R
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Milá Jano,občas někoho zmlátím a jen vyjímečně někoho zabiju.Rozhodně to není každý den,tak je to v pořádku,ne?Tvůj dotaz ohledně bot,je zbytečný,protože sis na něj odpověděla sama.Umělé kůže a syntetické materiály už nejsou nic vyjímečného a kdo chce ten se zařídí.A nakonec,když už sem píšu.Mrtvá,umučená zvířata nejím cca 11 let(je mi 31).8 let trénuji thai-box,k tomu downhill na horském kole plus pár dalších aktivit na které zbyde čas.Nemocný jsem byl za tu dobu jednou!Zdravotní problémy nemám,naopak!Chce to se zajímat,pestrá strava!na přestat jíst maso,cpát se akorát přílohou a sýrem a pak říkat,jak musel(a) znova začít jíst zvířata protože měl(a) zdravotní problémy.O nějakých problémech může mluvit jen-s prominutím-hlupák,který má nulový rozhled a vědomosti o dané věci!viz Dallas,to je smutný příklad.Dát za příklad scénu lva který zakousne zebru je do nebe volající zabedněnost!!!Zavřít zvířata do klecí,cpát do nich hormony atd.pak je strojově pozabíjet,bez špetky soucitu,pásová "výroba"!!!To je ten potravní řetězec?!?!Ignorantství a egoismus nejtěžšího kalibru!Dalo by se psát hodně dlouho,ale není nato síla,za ty roky vysvětlování to fakt unaví.Stačí se podívat sem-www.otevrioci.cz www.realita.tv Člověk není pánem tvorstva,je jeho zhoubou.Kdo tvrdí opak,lže sám sobě.Jak je vidět v poslední době,příroda ukazuje kdo je tady pánem a kdo je zde jen na návštěvě.Tak,a teď do do mě,pánové(a dámy)
tvorstva.
Na čem záleží | 17.03.2011 22:53
Surak
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nejíst maso z morálních důvodů je určitě chválihodné, leč je to pouhá utopie a z hlediska duchovního hledání pravdy nepodstatné.Spíše to svědčí o těžkém ulpívání v dualitě. Žít v lidském těle znamená zabíjet. Umýt si ruce, uvařit čaj, vyčistit wc apod. Jezdíte autem nebo MHD? Kolik hmyzu přijde o život.Nejde přeci o velikost tvora - život je život. Jistě by se měla konzumace masa omezit, znám lidi, kteří jí maso 4x denně to mi přijde jako extrém. člověk by si měl masa a oběti zvířat velmi vážit a konzumovat jej s velkou pozorností a vděčností. V určitých kulturách je právě takováto konzumace součástí duchovní praxe. Je těžké cítit vděčnost... Lidé vytěsnili smrt z dosahu zraků. Děti netuší, že řízek na talíři má něco společného s jejich oblíbenou zvířecí postavičkou z kreslené pohádky, jsme pokrytci. Závěrem - soustřeďte se na to jediné důležité a všechno ostatní přijde samo.
problém psychický | 20.03.2011 17:17
iziz
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Také tento problém dlouhodobě řeším. Lidé, kteří podle literatury umějí komunikovat s dušemi zvířat po smrti - tvrdí, že zvířatům záleží na tom, ja kvalitní život měla. My papáme zvířata, nás sežerou červi nebo kompost. Protože žijeme ve světě duality. Myslím, že ti co jedí maso, a mají s tím psychické problémy, by měli preferovat maso z farem. Tedy zahájit akce proti velkochovům a podpořit organizaci malochovů tak, aby se tyto uživily ekonomicky. Starší zvířata navíc mají bolesti. Je zbytečné je nechat trápit. Souhlasím – poděkovat, avšak maso mláďat nejíst a nebránit jejich evolučnímu vývoji-včetně kuřat a podporovat malochovy, tj. raději méně masa a kvalitnější. Jako naši předkové. Pokusím se o totéž.
jite maso? | 20.03.2011 19:09
eva
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ja uz maso nejim 6 let a jsem za to moc rada! Nikoho neodsuzuji, nikoho nepresvedcuji. Je to kazdyho vec, ale presto ten pocit ktery zviratka pred smrti /zabitim/ prozivaji je hrozny. Snad bychom my lidi meli trenovat jak se vcitit do dusicky jine bytosti pred smrti, kdyz se tuto vlastnost naucime pouzivat, pak nebudeme mit pocit a potrebu najake zvire zabit. Eva
jite maso? | 20.03.2011 19:26
eva
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
tato zprava je pro Vaska, mily Vasku mas pravdu, ale ta pravda neni tak jednoznacna jak pises, protoze my lidi jsme vazani KARMOU. To ma sve duvody proc nekteri lidi jedi maso. Ano, spiritualni veci prichazi z Indie, ale indove prodali svoji dusi a pres tuto ztratu se spiritualne zastavily. Az zpatky najdou tu pravou duchovni cestu tak se tomuto narodu otevrou novy portaly a ty se otevrou v roce 2012. Ale to ze se duchovne zastavili je karmou podmineny.Ja si myslim, ze hodne lidi potrebuje cas aby to pochopili, proc treba nejist maso, ale jak jsem rekla to neni tak jednoduchy jak se zda. Me samotny to trvalo hodne let nez jsem to pochopila a jeste vic casu budu potrebovat na jiny veci. Eva
to esoRIMM3R | 21.03.2011 19:39
iziz
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Přesvědčil Jste mě, přestanu jíst maso z velkochovů. Avšak maso z farem, prokazatelně chované humánním způsobem a šetrně utracené - kromě savců a mláďat jíst i když minimálně - budu. Jak jsem řekla, mě zase sežerou červi nebo rostliny. To je zákon duality. Alespoň do té doby, než tělo řekne ne. Tento vesmír jsem nevymyslela, jen v něm musím žít - na úkor jiných a ti zase na úkor mne.
to izis | 22.03.2011 20:13
esoRIMM3R
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jsem rád,že má někdo oči otevřené,většinou je to naopak.Maso z farem,je rozhodně lepší varianta,pokud se bez něj nechcete obejít.Ale pozor na to,bio a zdravý životní styl je módní záležitost,tudíž byznys!A jak známo,pokud jde o byznys,jde všechno stranou.Pokud bych onu farmu osobně nenavštívil,rozhodně bych nevěřil!!O pár centimetrů či metrů větší klece atd.rozhodně neznamená dát nálepku bio či eko,jak se nám snaží namluvit!!Někdo bere jako košer i domácí chov,ale to může být velká mýlka.Rozdíl mezi zvířetem z koncentráku a pepíkem od sousedů nemusí být tak velký!Žadný z nich se neproběhne na čerstvém vzduchu,neryje v zemi,nevyhřívá se na slunci a všechny ty věci,které jsou jim přirozené a které fungují na opravdových ekofarmách.
S tou dualitou v tomhle podání ale nesouhlasím.Jistě,pochutnají si na vás červi,ale ti vás pod tu zem nepošlou,ti si vás nepěstují aby vás pak mohli zabít a sníst.To jsou dvě úplně rozdílné věci.
| 22.03.2011 21:01
veronika.brecklová
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zdravím všechny.. víte, já jsem sice ateista, ale zajímají mě názory lidí, a jak taky čtu v této diskusi, tak většina z Vás věří nějaké víře. Náš svět neboli země je strašne složitá ,,věc". Funguje zde nějaký proces a koloběh života. Samozřejmě je spousta lidí, kteří nejedí maso, protože jim prostě nechutná nebo k němu mají určitý odpor, ale myslím si, že je kravina nejíst maso, proto že zvíře umře. Ať se nám to líbí nebo tak toto všechno obsahuje koloběh života. Nevím jestli někdo z vás slyšel o Mayským kmenu (mnohým bližší mayský kalendář). Tento kmen má velice věrohodnou předpověď budoucnosti, nejvíce omýlanou předtuchou je pprosinec 2012, mnozí lidé, kteří neumějí číst z mayského kalendáře, tomu říkají konec světa, ale nebude konec jen vstoupíme do 6. fáze slunce, kde 2/3 obyvatel zahyne, protože lidé v dnešní době neumějí využívat ,,dary`` země. A to je právě ten přirozený koloběh života, lidé si raději koupí pomeranče někdě v kauflandu místo aby si šli natrhat jablka, nebo si raději koupí jablka ze španělska než ty co mají za barákem. A pokud lidé se nenaučí využívat toho co jim země dává (ovoce, zeleninu, maso, vodu,vzduch...) tak za 40 let budeme vyprávět jak byl svět krásný, že tu byly stromy a vody kolik kdo chtěl, protože nová generace to už nepozná. tím, že jíte maso nikomu neubližujete, tak to má prostě být...
to esoRIMM3R | 26.03.2011 13:13
iziz
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Naprosto s Vámi souhlasím. Tzv. bio potraviny jsou akorát drahé.
Bohužel, to hnusné chování ke zvířatům předpisují směrnice EU a nejedná se jen o maso ale i o vejce z klecových chovů. To mohl vymyslet jen debil. Když byla drůbeží chřipka, bylo to varování. Bohužel ministr zemědělství poskytl velkochovům dotace, místo aby se zahájila organizace malochovů.
Byla jsem vegetarián, bohužel tělo si o maso řeklo. Ale rozmáhají se farmářské statky, takže snad se někteří vzpamatují. Živočišná výroba je hanba lidstva. Zvířata nám to jednou vrátí.
Opravdu nechápu | 27.06.2011 17:59
David Winn
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Opravdu nechápu někoho kdo se snaží zbrojit proti "vraždění" dobytka když přitom vegetariánstvím/veganstvím proti tomu nic nezmůže .....
Maso | 4.07.2011 11:06
Kamil
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Maso jím nejméně dvakrát denně je mně 70 let a cítím se výborně. Mnohé 40- niky strčím při turistice do kapsy.
kamil
duchovní úroveň | 7.07.2011 09:49
Vašek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Často jsem si kladl otázku jak je možné že navzdory mnohým racionálním a etickým argumentům se pak vždy vyskytne někdo kdo bez ohledu na toto prohlásí cosi jako: " Maso jím nejméně dvakrát denně je mně 70 let a cítím se výborně. Mnohé 40- niky strčím při turistice do kapsy..." nebo "Opravdu nechápu někoho kdo se snaží zbrojit proti "vraždění" dobytka když přitom vegetariánstvím/veganstvím proti tomu nic nezmůže ....." atp.
Došlo mi že to je prostě duchovní úroveň těchto lidí, to že jejich empatie je schopna pojmout pouze bytosti jejich druhu - lidi. Chuť a zvyk je pro ně silnější než jakási etika. Tak to má většina lidstva. Nevědí co činí jak by řekl Ježíš. Pro duchovně založeného člověka by měla být morálka zakladem, hlavně neubližování ( i nepřímé) ostatním. V Asii to je jasné neboť tamní náboženství má původ ve Védské kultůře, u skutečných mudrců ap. Na západě je zdroj hlavně Starý zákon - tam je hodně násilí a nesmyslů, vyloženě proti přirozenosti a zdravému rozumu, žido-křesťansko-muslimská kultura - historie plná zločinů proti lidskosti ve jménu ,,Božím"...žádné z těchto náboženství nepřiznává zvířatům nesmrtelnou duši takže vegetariánsví neřeší. V Asii jsem často vídal řeznické stánky naproti mešitám, pyramida z kozích hlav a rozvěšené kusy masa vedle vstupu do svatostanku...pro ně no problém...Někteří křesťaňští kněží jsou vášniví lovci - zabíjí ze sportu. V případě hinduistických, džinistických, sikhských a budhistických duchovních naprosto nemyslitelné.
Račte si vybrat.
A co láska k lidem? | 9.07.2011 23:46
Šarlota
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já zase nechápu jinou věc, jak je možné, že všichni se tady prezentujete jako oduševnělí lidé, kteří dosáhli nějákého uspokojení ducha a přitom nejste schopni přijmout ostatní lidi na této planetě takové jako jsou. Jak se lidé mezi sebou dokáží nenávidět kvůli názoru a přitom zde prezentujete lásku ke zvířatům. Maso je druh potravy s tím nikdo nic nenadělá. Je odporná věc jak je dnes se zvířaty kvůli nadměrné spotřebě masa nakládáno. Chápu všechny vegetariány a je naprostá pravda, že jedině tak můžeme přestat zavírat oči. Ale druzí také mají svou pravdu. Nemůžeme měnit biologické faktory. Mám pocit, že my v Evropě už ani nevíme jak žít s přírodou. Řešíme jíst či nejíst maso a přitom kdo z vás by v krajní nouzi to zvíře zabil? Musel by každý, ale už by ani nevěděl jak ho zpracovat. Ani já to nevím. Na internetu řešíme takovéto věci, kdežto v Africe řeší kde takové maso sehnat a jak uživit rodinu. Proberme se, respektujme se navzájem a hlvavně učme se od druhých. To je jediná možnost. Pozitivní motivace a láska k druhým.
ano,souhlasím... | 14.07.2011 00:25
daniela
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
že z určitých reakcí obhajujících nejezení masa je cítit určité povýšení,které přirozeně vytváří potřebu druhé strany reagovat agresivně..taky si myslim,že vašek má poměrně zidealizovanou představu o současném hinduistickém světě...doporučila bych všem trochu více vlastního vnitřního klidu,který zaručeně vede k většímu respektu a toleranci..přece život je tu stále,jen forma se mění,tak jaké zabíjení??..pro vaška: védské písmo praví,že zabít nelze..duše je věčná,jen převleky se mění...zdá se,že smrt neexistuje...jo a zvířecí těla nejím 16 let (s vyjímkou těch spolknutých a vdechnutých)...vše dobré všem
ahojte | 15.07.2011 15:15
tin
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
môj dedo mi hovoril že oni v mladosti jedli mäso tak raz za dva týždne...lebo nebolo...lebo mali len jednu kravu a podobne...všetky pôsty pred Vianocami a inými cirkevnými sviatkami a podobne očistili dokonale telo. na toto sme nejak zabudli...mylsím si že je vhodne sa obcas čistiť a telo aj samo povie čo áno a čo nie
maso... | 17.07.2011 08:10
slávek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
slyšel jsem kdesi hezký vtip...
Vegetarián je člověk, který je málo citlivý ke sténání čerstvě utrženého rajčete .-)
Já sám nejím maso asi 13 let, na druhou stranu jsem nucen maso kupovat psům, Ti se bez něj ,díky stavbě trávícího ústrojí neobejdou. A tak má věčná otázka je, proč svět Bůh zařídil tak,že by bez zabíjení nemohl přežít. Ještě bych byl ochoten chápat obět. Ale tak tomu vždy, dle mě není
energie | 23.07.2011 00:44
anna
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
S úsměvem pročítám všechny názory...ano,takoví jsme,taková je lidská rasa v procesu vývoje.
Prý vesmír je odrazem našich myšlenek a skutků,ale i samotný vesmír podléhá zákonu zrodu-zániku.Vyhasne též slunce!chladný "trpaslík" se rozpadne.Konzumace jakékoliv potravy na této planetě,je ve skutečnosti potvrzením momentální úrovně všeho živého.Karma planety?
Vše je proces.Snad pouze Bůh-duch-energie,je čistá a věčná.Pokud užíváme mozek současným zanedbatelným procentem,budeme chybovat a tápat ve všech směrech.Zbývá - řídit se pouze vlastní intuicí.
anebo úplně bez jídla ? | 30.07.2011 14:09
sslavek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
http://www.regenerace.cz/zprava-id-158.html

TEREZA NEUMANNOVÁ Z KONNERSREUTHU:
36 LET BEZ JÍDLA A PITÍ

já myslím, že všechno je věcí vývoje duše...čím více umíme přijímat jinou energii, tím jsme schopni se více obejít bez té z jídla...
Nejedzme svojich priateľov | 1.08.2011 19:55
Nika
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mäso som nejedla 8rokov, hlavne preto, lebo nevidím dôvod konzumovať svojich priateľov. Je to pre mňa také isté ako keby sme jedli ľudí, tí však majú možnosť sa brániť.Zelenina a semiačka majú všetko, čo naše telo potrebuje k plnohodnotnému životu.
Jiný názor | 12.08.2011 07:54
Jozef
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Po prečítaní vetšiny príspekov by som chcel povedať, že sa najviac stotožňujem s príspevkom obsahujúcim vedenie B. Kočího...Na vetšine ostatných príspevkov ma zaujala jedna vec..Ako sú mnohí ľudia presvedčení, že jesť maso je nesprávne, pretože sa pri ňom zabíjajú zvieratá..Moja otázka je: Ako ste na to prišli? Ako možete vedieť, že takýto názor je správny?... Je to preto, že Vy by ste to tak chceli?...Nechcem tým však povedať, že tento názor správny nie je..Ja to neviem..Osobne si myslím, že jesť zvieratá, samozrejme ak sú chované normálnym sposobom, dnes BIO, nie je morálny problém..Problémom by mohli byť overiteľný negatívny dopad konzumácie masa na ľudský organizmus..Z tohoto dovodu vyrazne obmedzujem maso napr. ja..
to jsou zase "kecy" | 16.08.2011 01:39
Max
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
To jsou zase "kecy". A co vraždění rostlin a zeleniny, proč by zvíře mělo být lepší, než zelenina, nebo rostlina? Vražda bytosti je pořád vraždou, ať už se jedná o jakýkoliv stav dané bytosti.... Ale kdo je pokrytec a hraje si na "ducovního" proč ne, není nad to na něco si hrát a mastit si své EGO... je to jen o tom, co kdo má v hlavě ;-)
odpověď pro slávka | 16.08.2011 01:44
Max
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak Slávku, konečně vyřeším tvé "životní dilema" ("A tak má věčná otázka je, proč svět Bůh zařídil tak,že by bez zabíjení nemohl přežít") a prozradím ti tajemství:
Bůh nic nezařizoval, ani tuhle planetu ani tenhle vesmír, byl to někdo úplně jiný... ale neboj, jednou se dozví pravdu všechny bytosti, co jsou inkarnované zde na planetě ;-)
| 17.08.2011 03:19
Adélka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Když jsem byla menší, odmítala jsem maso, ale jelikož mě k tomu okolí vedlo, maso jsem jíst začla, nevydrželo mi to déle, než pár měsíců. Každopádně tak od 16let jsem se rozhodla znovu. Nejím maso. Jaký je rozdíl, když tu bytost zabijete a když ji kvůli Vám zabije někdo jiný? Ta bytost tak jako tak umře kvůli Vašemu plnému žaludku. Chuť je jen smysl, co je oproti ní živá bytost?

Když jsem přestala jíst maso, asi dvakrát po sobě jsem onemocněla. Moje tělo nebylo zvyklé. Teď jsem asi půl roku neprodělala ani menší rýmu, natož nemoc. Časem se mi změnila i chuť. Dříve jsem neměla ráda například hořčici nebo cibuli, teď ano. Něco jsem jedla, například brambory nebo brokolici, ale teď brokolici přidávám tam, kam to jde a brambory jím i samotné. Některé maso mi začalo smrdět, zhnusilo se mi to. Na některé dostanu občas chuť, ale tu chuť dokážu překonat, vím, že bych byla potom zklamaná, kdyby ne.

Co se týká salámů, párků a fastfoodu, polovina z nich viděla více sóji, než-li masa.
MASO?? Děkuji ne | 18.08.2011 09:30
Romana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jednoho dne jsem dostala zánět močáku a na vyšetření se prokázal urobilinogen v moči,hledala jsem co to znamená, a poukazuje to na špatnou funkci jater...hledala jsem a bádala až jsem se dostala k jádru problému a jak nás ovlivňuje vše co do sebe nacpem...vyškrtnutím masa ze stravy mne přešli opakované bolesti hlavy a cítím se dobře.Přirozeností člověka je rolničit a jíst plody své práce...naši předkové jedli maso pouze svátečně jinak se živili ovesnými kašemi a ostatními plodinami..Dokonce drželi půsty (náboženské) ale tělo se během těchto půstů čistilo..Ani jako lidé nemáme trávící soustavu jako všežravci..nemáme zuby, které by byly schopny trhat maso (ale stoličky na rozmělnění rostlinné stravy), nemáme dostatečně silnou kyselinu v žaludku pro trávení masa, máme složitý žaludek (masožravci maj jednoduchý kulatý a krátké střevo) a střevo máme dlouhé..sama jsem svědkem výchovy 2 letého dítěte, které prostě křičí masíko nééé...dle mého názoru..každý má svoje zdraví a jak si s ním naloží je jen jeho svobodná volba..nikomu nic vnucovat nebudu a nechci aby někdo něco vnucovla mně...
Petr Straka a Bedrich Koci, Marlo Morganova.. | 22.08.2011 11:05
Berry
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak presne, vsechny plky o tom co je lepsi jist ci nejist maso a strasit lidi rakovinou kdyz ho budou jist je prinejmensim zbytecne neli hloupe. Precte si Bedricha Kociho, knizku od Marlo Morganove "Poselstvi od protinozcu". Co je pro jednoho jedince lek to je pro druheho jed. Souhlasim jedine s tim, ze clovek ma poslouchat svoje telo, ono vam rekne co potrebuje, kdyz chce flakot masa, tak mu no doprejte a nemejte vycitky, prave ty vycitky, ze jite neco nezdraveho zpusobi ty zdravotni problemy. Vsechno je v nasi hlave, nic se neuskutecni aniz by tomu predchazela myslenka!!! Kdysi jsem si to precetla a pak casem v zivote zjistila jak je to hluboka moudroust. A vase myslenky muzete zmenit jen vy sami, to dobre , ne? Aboridzinci jsou jedni z nejduchovnejsich lidi, aspon ti co zustali verni svemu spusobu zivota, a kdyz potkaji zviratko v dobe kdy potrebuji jist, tak podekuji za jeho obet a zbasti ho.
Tim vsim nechci rict, ze nemame venovat pozornost tomu co jime, ale hlavne poslouchejte telicko a nepodlehejte boomu co je zrovna pokladano za super zdrave nebo nezdrave, vzdyt se to porad meni.
Prosím zdělte názor | 7.07.2012 23:46
Ereon
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dobrý den. Nejsem sice úplný odpurce vegetariánu ale připadá mi zbytečné úplně nejíst maso. Moje rodina vlastní statek a občas nakou krávu nebo prase zabijeme. Takže vím jak to chodí. Sám sem občas nucen useknout holubovi hlavu aby netrpěl. Ale chápejte že takhle to v přírodě prostě chodí. Někteří prostě musí zemřít aby jiní mohli žít. Vím že se vám to může zdát kruté ale lidské tělo je uzpůsobené k jezení masa. Některé těla vegetariáství snášejí dobře jiné ale ne. Mám velice rád zvířata a celkově všechno živé. Těch zvířat které zabijeme je mi líto ale sou zabity pro účel a rychle a humálně. Maso ale taky občas omezuji ono také neni zdrávé jíst pořád maso. Prosím neberte to jako v nucování názoru: pro ty vegetariány kteří mají zdravotní potíže doporučuji aby aspon v malém množství začali jíst maso.
re | 8.07.2012 08:29
Radical_Edward
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nevidim rozdil vtom snist hlavku salatu nebo prase ^^

Aneb Vasek: "Pán spočívá v srdcích všech bytostí" .. ale v hlavce salatu neni, takze je ok ho snist -)))
re | 8.07.2012 08:31
Radical_Edward
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jinac "Nelpete na zadne forme jidla"
lépe maso nejíst | 22.07.2012 21:17
Jerry
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
V dospívání jsem měl potíže se zuby a bolesti hlavy. Současně se studiem zdravotních hledisek jsem se začal zajímat i o duchovní nauky a filozofii. Přestal jsem před více než dvaceti lety z obou důvodů jíst maso a hle, zdravotní problémy rychle zmizely a já přes svoji křehkou konstituci jsem získal velikou fyzickou sílu. I duševní, studia mi šla skvěle. Nadto se mi očistilo vědomí a dokážu vnímat širší spektrum vjemů než kdokoliv koho znám a jí maso. Mám rovněž velice odolnou psychiku, nejsem cholerický jako kdysi. Ale když je potřeba, dokážu být i velice silný, rázný a důrazný a oplatit stejnou mincí, pokud by někoho napadlo mě ohrožovat - pudově a mechanicky jednající jedlíci masa jsou často agresivní a mají mylný pocit, že mohou mírumilovné vegetariány beztrestně napadat; cítí z nich klid a zřejmě jim podvědomě závidí.

Souhlasím s Vaškem ze září 2010 a dříve (a i s ostatními s obdobným názorem), že nejde o to redukovat utrpení, které člověk během života na Zemi způsobuje druhým (když jdu pěšky do práce, ani nevím, kolik malých živých tvorů, i když se dívám na zem a snažím se jim vyhýbat, jsem cestou zašlápl) na úplnou nulu - to by prostě člověk musel přestat žít. Jde o to ho prostě minimalizovat. A rostlinnou stravu (případně i mléčné výrobky) přijímat s vděčností Bohu. V některých duchovně pokročilých tradicích (např. v Indii) se takové jídlo nejdříve Bohu obětuje (protože Bůh to ve svatých písmech doporučuje, a sice stravu bezmasou). Pro vyjasnění pojmů křesťansky založeným lidem doplňuji, že nejde o uctívání idolů; v Bibli se mluví o zpodobení hmotných věcí a jejich uctívání jako Boha.

Co se křesťanství týče z hlediska poznámky P. Straky z ledna 2011, je z ní vidět, že jde o náboženství, které vzniklo v určité době a řešilo určitou sociální situaci. Bibli jsem četl, a to nikoliv jen jednou. Kromě zmíněného doporučení, o kterém mluvíte (teď si ovšem nejsem jist překladem - máte to z originálu?; jak to vlastně je? - hebrejsky nebo aramejsky nebo řecky?), chtěl byste další principy uváděné v Bibli aplikovat v dnešní době? - A co se alkoholu týče, ten také nepiju. Proč by to mělo být extrémní? Alkohol je drahý a duchovně založení lidé žijí prostě, třebaže strava může být pestrá a v závislosti na tělesné konstituci a druhu práce i bohatá. Ale pro vegetariány je alkohol neužitečný. Alkohol možná pomáhá lépe strávit těžce stravitelné maso a další "potraviny" v kvalitě temnoty (tamas).

Další problém s pojídáním "stravy" obsahující maso vidím v tom, že v mase jsou vyšší dávky škodlivin než v rostlinných produktech, protože v těle zvířat se prostě koncentrují. A pokud si koupíte maso v obchodě, tak ještě musíte počítat s různými chemickými přípravky, které ho mají zachovat co nejdéle v takovém stavu, aby ho bylo možné prodat. U rostlinných výrobků se s tím setkáte jistě také, ale už s ohledem na výše zmíněný koncentrační problém je hrozba ohrožení zdraví chemikáliemi nižší.

Poslední bod ještě opět k mé osobní zkušenosti. Dřív jsem třeba byl někdy v zimě pár dní nachlazen (rýma, lehčí viróza), ale teď již několik let ani to ne, zdraví se mi opravdu stále zlepšuje, zatímco mí kolegové v práci i mezi příbuznými jsou čas od času nemocní, já se těším stále lepšímu zdraví. A stále lépe chápu souvislosti zdravotní i karmické.

Podporováním zabíjení zvířat se akorát blížíme další válce globálního rozsahu. Kolo karmy nelze zastavit, je-li roztočeno. Snad po dalších hrůzách lidé pochopí. Ale dějiny se pořád opakují. Jednou lidé prozřou, aby pak zase zapomněli.

Doufám, že můj výše uvedený osobní názor Vás bude nějak inspirovat. Nejsem žádný guru a také nechci nikomu svůj názor vnucovat, ale myslím, že tento můj názor, založený na vlastní zkušenosti, nevybočuje z nejlepších a nejobecnějších doporučení, které by měly prosazovat i duchovně nejpokročilejší osoby, kterým nesahám ani po kotníky. Přeji Vám všem duchovně usilujícím štěstí a mnoho duchovního pokroku.
každý má své životní poznání...... | 30.07.2012 16:41
Iwka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj a hezký den všem!
Pročetla jsem si několik komentů, s mnohými souhlasím, s některými vůbec.Zejména Vaškovo komenty se mě líbily(ale i další.) Budu stručná - jsem vegetariánka cca 20 let (je mi 45 let) a nemám žádnou potřebu o tom diskutovat. Stalo se to naprosto přirozeně během různých životních událostí jsem ho postupně jedla míň a míň, až nakonec vůbec. Zpočátku byly mé důvody čistě zdravotní, později se z nich staly etické. Nikdy mě ani nenapadlo někoho přesvědčovat, že by se měl stravovat jinak, měla jsem dost práce s tím abych si svůj způsob prosadila oproti mnoha a mnoha odpůrcům.(tehdy to nebylo vůbec běžné jako dnes) Každý má svou cestu a svoje poznání. Nikdo míń a nikdo víc, každý tak na co stačí a jak je pro něj nejlepší. Mě např. vůbec nevyhovuje vitariánství, zkusila jsem, bylo to špatné. Ale přesto ho obdivuju a považuji za hodně dobré. Ale to už jsem se rozepsala víc, než jsem chtěla. Mějte se všichni moc hezky, přeju vám klid a harmonii v duši a radost v srdci!!!!ahoj!
Ivana
Nejím. | 31.07.2012 00:13
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nejím.
re Honza | 4.08.2012 16:08
Radical_Edward
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A timto smerem by se melo lidstvo ubirat :-)

To je jeden z dalsich "evolucnich" kroku ... prestat jist, prekonat a vymanit se z potravniho retezce. Prestat zabijet zvirata (miluji maso a uvedomuji si v jakem rozporu ziji, sam bych zvire nikdy nezabil ... presto ho zabijim pokazdy, kdyz si koupim kureci prsicka) .. ale neni to jen o tom, prestat zabijet zvirata, ale i o tom, prestat trhat hlavky salatu :) ... je mezi nema naky rozdil? Je rozdil mezi hlavkou salatu, kuretem a mnou? Ackoliv to muze pusobit vtipne ... sme beztak jen formy .. nic jinyho :-)
re | 4.08.2012 16:09
Radical_Edward
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nadherny ... ten vesmir ... ta jeho inteligence .. me to neprestane udivovat :-)
Zrovna, kdyz koukam na Alusku na youtubku, ktera mluvi o slunecni energii :-) zminuje breathoriany a pod :-)
re | 4.08.2012 17:01
Radical_Edward
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
:D:D S prominutim ... ja se poseru :-D ... koukam na tu Alusku .. a vidim v rohu videjko, ktery me zaujalo pod nazvem :-) ... tak si ho pustim a bum :-D

http://www.youtube.com/watch?v=zMuJ-bDs30M&feature=fvwrel ...
:)) | 4.08.2012 21:29
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jj, taky jsem se k tomu videu kdysi dostal.. :))
Svět se zbláznil | 10.08.2012 21:26
Jimbo
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nejíst maso považuji za etické minimum.. pak je nevědomost nebo záměr"
Maso nee :) | 7.09.2012 14:18
Danča
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Byla jsem vychována v tom, že jíst maso je úplně normální, ba naopak, kdo nejí maso, nemá potřebné živiny pro tělo. Tohle mi opakovali jak rodiče, tak babička s dědou, celé dětství a pubertu, neboť jsem maso odmítala. Naštěstí jsem tento vzorec "normálního" stravování vymazala, z důvodu soucitu nad zvířaty. Pečené kuře linoucí se od sousedů v nedělním poledni mi stále voní, ale je to dáno jen výchovou, vzpomínkami na pěkné chvíle v dětství. Syrové maso mi hodně páchne a z "vůně" vařeného vepřového kolena se mi chce zvracet. Stejně tak z kachen. :o) Kachny mám ráda, v přírodě na rybníku.

Eskymáci V Grónsku by bez masa nepřežili, pokud by neemigrovali, což by jim mohlo způsobit komplikace se změnou klimatu. Ale lidé žijící v bohatých zemích jíst maso opravdu nepotřebují. Pokud mají na výběr všemožné druhy luštěnin, semínek a ořechů, živiny do sebe přijmou z nich.

Nejde o to, aby se lidi stali násilně vegetariány, jde o jejich pochopení. Neuhýbat před pravdou. Lidé by měli vidět na vlastní oči jak to chodí na jatkách. Jaké emoce strachu a zoufalství do sebe touto stravou přijímají a jaké utrpení tím způsobují těmto krásným tvorům. A jak je to zbytečné. Podívejte se někdy krávě, telátku, nebo jehněti zblízka do očí. Na jednu stranu je člověk hladí, ukazuje svým dětem, rozplývá se nad jejich roztomilostí, jezdí na výlety "za zvířátky", na druhou stranu podporují jejich utrpení. Jak schizofrenní. Někdo brojí proti vegetariánům, že zelenina je také živá. Zelenina nemá oči, nemá tak rozvinutý nervový systém, nevnímá toho tolik jako kráva co jde na porážku.

Nemám nic proti lidem, kteří jedí maso, je to jejich volba, přátelím se s nimi a mám je ráda, respektuji je. Však každý je strůjcem svého štěstí. Buddha se zmiňuje o jistém řezníkovi, který se musel 700x zrodit jako koza, kterou zabijí...


http://animalrights.webz.cz/smrt_jatka.htm
Můj názor | 16.09.2012 19:24
Salvita
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dobrý den.
Prvékrát bych chtěla odpovědět na otázku. Já maso nijak extra nekonzumuju, ne proto, že by mi bylo děsně líto zvířat, nebo že bych byla nějaká fanatická vegetariánka, ale prostě proto, že mi přestává chutnat. Od dětství krom trvanlivých salámů nejím tmavé maso, přijde mi těžké a navíc jsem jako malá byla do jídla nucena téměř násilím. Od šestnácti let také nejím ryby, protože jsem jednou měla otravu tuňákem v konzervě a prostě kdykoliv vidím/cítím tuňáka, nebo jakoukoli rybu, chce se mi zvracet. Kuřecí maso i ty salámy si dám jen vyjímečně, a je pravda, že mi to přestává chutnat. Nemusím jíst maso třeba půl roku v kuse a nedělá mi to moc potíže. Ale zase neřeším, kdo maso jí a kdo ne, obdivuju třeba svojí kamarádku ze Slovenska, která je veganka a chtěla bych to vyzkoušet, ale vím, že zatím nepřišel ten správný čas. Samozřejmě, že mi přijde prasácké, když člověk bez masa nevydrží ani půl dne, ale stejně tak mi přijde prasácké, když si lidi nadávají, jak si přijdou děsně `nad` jen proto, že nejí maso. Tím se dostávám ke druhé věci,po přečtení mnoha komentárů souhlasím s těmi, kteří zastávají názor, že každý člověk je jiný a každému tudíž sedí něco jiného. A není to jen o stravě, ale i třeba o subkulturním stylu nebo stylu hudby. Mě se například líbí kluci ve stylu gothic, ale kdybych měla vyžadovat, aby každej kluk byl gothic, jen proto, že se mi to líbí, tak bych byla vedle stejně jako ti, kteří fanaticky nutí všechny masojedy, ať běžné či občasné, aby maso jíst prestali a `otevřeli oči`. Nikomu se nelíbí, když mu ten druhý vnucuje svůj názor a životní postoj. Je mi jasné, že se tu na mě sesypete, jak vosy na hrušku, ale já mám svůj názor, neříkám, že je správný, ale taky není špatný a jak zde bylo také řečeno, v tohmle válčení mezi vege a maso jde stejnak o naprostý kastról nudlí!
Sayonara. :)
-> Salvita | 19.09.2012 10:33
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
to co jste napsala zni rozumne. hlavne zadny fanatismus :)
Co na to Bůh | 21.09.2012 19:50
Ahoj
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ty si zase Vašku přečti Bibli, pravidla hry určuje její autor a ten nám v Písmu svatém jasně sděluje, že můžeme jíst všechno kromě krve, dokonce jíst beránka je symbol naší spásy, ano, jiná bytost musela zemřít, aby člověk nemusel sám zaplatit za svou špatnost, protože by to byl jeho konec, dokonce se tam píše, že kdo maso nejí, protože v tom vidí špatnost, je slabý ve víře, ale máme ho při tom nechat, ne se hádat.
Bible? | 23.09.2012 14:02
Vašek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
To je tentýž autor co nám také sděluje že nenávidí: pohany,modloslužebníky, cizoložníky, astrology, věštce, homosexuály, lidi co nechodí slušně a cudně oblečení, nepřátelé Židů atd. atd....
Ten jehož přání bylo např. toto:
Toto praví Hospodin zástupů: Mám v patrnosti, co učinil Amálek Izraeli; položil se mu do cesty, když vystupoval z Egypta.
Nyní jdi a pobij Amáleka; jako klaté zničíte vše, co mu patří. Nebudeš ho šetřit, ale usmrtíš muže i ženu, pachole i kojence, býka i ovci, velblouda i osla!"
1 Samuel 15:2-3

?????

No jestli tenhle pán stvořil tuto hru a její pravidla...tak potěš Pánbůh....

:-)
chobotnice | 1.06.2013 15:06
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
chobotnice | 2.06.2013 06:27
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Připadá mi, že reakce chlapce neodpovídají jeho věku. Jako by reprodukoval názor, s kterým se už setkal....celý rozhovor je velmi působivý, výmluvný, dává jasné sdělení.....když připojím úvahu nad pravděpodobností, že si maminka jen tak při obědě natáčí synka, napadá mě, jestli to celé není nápaditě vymyšlená propaganda " soucitu se zvířaty" :-)

Pokud není, pak bych sázela na to, že chlapec na danné téma s někým jiným už mluvil, nebo alespoň někde nějaké tvrzení vyslechl..... a pokud ani to ne....pak už jedině ta reinkarnace ;-)

Kdo ví?
.. | 18.07.2014 12:55
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Začal jsem číst zajímavou knihu. Tady je kousek v češtině.
http://www.lierrekeith.com/book-ex_the-vegetarian-myth_czech.php


...v té knize píše:
"Pravda je taková, že zemědělství je tou nejničivější věcí, kterou lidé na světě provozují, a další dělání téhož nás nezachrání. Pravda je taková, že se kvůli zemědělství ničí celé ekosystémy. Pravda je také v tom, že život není možný bez smrti, že nehledě na to, co jíte(moj.pozn.i jen zeleninu:) někdo nejprve musí zemřít, abyste byli nasyceni.


..tvrdí tam i, že díky pěstování sóji atd. vyhynuly celé druhy zvířat. Mnoho druhů. Že ani vegetariány nezajímá kde se jejich jídlo bere a mají stejně krátkozraký a omezený pohled jako všichni ostatní.


zajímavé :)
:) | 18.07.2014 14:14
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
citace z vyse uvedeneho zdroje

"Tuto knihu taky píši jako varovný příběh. Vegetariánská dieta – zvláště její nízkotučná verze, zejména veganská – není dostatečně výživná z hlediska dlouhodobé životosprávy a zdraví lidského organismu. Krátce řečeno, ublíží vám. Vím to. V prvních dvou letech mého veganství se mi zhoršilo zdraví, a to katastrofálně. Vyvinulo se u mě degenerativní onemocnění kloubů, jehož následky si ponesu do konce života. Začalo to jednou na jaře jako divná, tupá bolest hluboko v místech, o kterých jsem netušila, že je mohu vnímat. Na konci léta jsem si připadala jako se šrapnelem v páteři.

Následovaly roky neustále se zvětšující bolesti a frustrujících návštěv lékařských ordinací. Trvalo patnáct let, než byla místo nevěřícného kroucení hlavami stanovena diagnóza. Náctiletým lidem se páteř zpravidla nerozpadá, takže bez ohledu na mé přesné popisy symptomů žádného lékaře nenapadlo, že jde o degenerativní onemocnění meziobratlových plotének. Nyní mám důkazy a tím i uznání. Moje páteř vypadá jako po autonehodě. Z nutričního hlediska to vlastně nehoda byla.

V šestém týdnu veganské diety jsem poprvé zažila hypoglykemii, ale o co přesně jde, jsem se dozvěděla až po osmnácti letech, kdy už dávno byla běžnou součástí mého života. Po třech měsících jsem přestala menstruovat, což mělo být jasné znamení, že veganství není dobrý nápad. Objevila se také celková fyzická vyčerpanost, která se postupně zhoršovala, společně se všudypřítomným nachlazením. Měla jsem tak suchou pokožku, že se odlupovala a v zimě mě svědila tak moc, že jsem se v noci budila ze spaní. Ve dvaceti čtyřech letech se u mě vyvinula gastroparéza, kterou se ovšem podařilo diagnostikovat a léčit až když mi bylo třicet osm a vyhledala jsem lékaře, který se specializoval na přestávající vegany. Bylo to čtrnáct let neustálých žaludečních nevolností a ani dnes už po páté hodině odpoledne nemohu nic sníst.

Zažívala jsem také úzkostlivé a depresivní stavy. Pocházím z uznávané pokrevní linie depresivních alkoholiků, takže jsem nepodědila zrovna ty nejlepší geny, pokud jde o duševní zdraví. Špatná výživa byla tím posledním, co jsem potřebovala. Veganství nebylo jedinou příčinou mých depresí, ale výrazně k nim přispívalo. Svět byl po celá ta léta jen bezvýznamnou nekonečně jednotvárnou šedou hmotou, kterou občas narušilo náhlé zděšení. Pravidelně jsem upadala do bezradnosti. Když jsem hledala klíče od domu a nemohla je najít, složila jsem se na podlahu v obývacím pokoji a zírala jsem na okraj Prázdnoty. Jak můžu takhle žít? A proč vůbec chci? Klíče byly ztracené, já také a celý svět jakbysmet. Všechno bylo nesmyslné, prázdné a odporné. Věděla jsem, že je ten stav je iracionální, ale nemohla jsem nic dělat, dokud sám zase neskončil. Teď už vím proč. Serotonin je tvořen aminokyselinou zvanou tryptofan. Jakkoliv velké množství tryptofanu je vám k ničemu bez nasycených tuků, které jsou nutné k tomu, aby vaše neurotransmitery vůbec fungovaly. Všechny ty emocionální kolapsy po celá léta nebyly způsobeny osobním selháním; byly biochemické, způsobené samy o sobě.

Není nic nudnějšího než číst o cizích zdravotních problémech. Proto už budu stručná. Moje páteř se mi už nevrátí. Ale dieta složená z živočišných produktů částečně napravila škody a ulevila od bolesti. Mé inzulinové receptory jsou vyřazeny z provozu, ale proteiny a tuky pomáhají udržovat stabilní hladinu krevního cukru. Už pět let mám pravidelný ženský cyklus, ale počítám, že pokud dostanu rakovinu reprodukčních orgánů, může za to sója. Můj žaludek už je celkem v pořádku, i když to není nic extra a musím si ke každému jídlu dávat betain hydrochlorid. Mimo to už netrpím depresemi a jsem vděčná za každý den. Jenom nachlazení a vyčerpanost pořád trvají. V některých dnech mě jenom dýchání stojí víc sil, než kolik vůbec mám.

Vy to na sobě zkoušet nemusíte. Můžete se poučit z mých chyb. Všichni mí přátelé z mládí byli radikální, čestní a vášniví. Vegetariánství byla jasná volba a veganství ta nejsprávnější cesta. Všichni, kteří byli vegany dlouhodobě, skončili nemocní a poškození. Jestliže zpochybňuji váš životní styl a identitu, můžete při čtení této knihy cítit zmatek, strach a hněv. Dejte však na má slova: vy nechcete dopadnout jako já."

-----------------------------------------------------------

tak, co jste dnes meli na obed? taky vybornou sekanou jako ja? :))
veg... | 18.07.2014 16:38
Vasek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
...v té knize píše:
"Pravda je taková, že zemědělství je tou nejničivější věcí, kterou lidé na světě provozují, a další dělání téhož nás nezachrání. Pravda je taková, že se kvůli zemědělství ničí celé ekosystémy.

- trochu nechapu cim by se lidi meli zivit? Lovem? Tolik zvirat neni. Masem? - Aby se zvirata vykrmila, musi sporadat velke mnozstvi zeleniny/rostlin/obili a ty se musi nekde vypestovat, coz samozrejme zabere mnohem vic mista.
Otazka je jak a co pestovat jak taky autorka uvadi. Akorat z toho nelogicky a nespravne vyvozuje ze je lepsi jist maso.

Veganstvi je docela narocne. Zkousel jsem to pul roku a cejtil jsem se spatne tak jsem se vratil k vegetarianstvi. Asi bych necekal az se mi zacne rozpadat pater.
-> Vasek | 18.07.2014 17:17
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jo, paní to asi všechno trošku hrotí

:))
zabijačky v roce 2015 ?? | 8.03.2015 22:39
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
zajímavé:

>> Zatímco a éry socialismu choval na vesnici pašíka doma v chlívku kdekdo
>> díky naturálním dávkám z místních zemědělských družstev, dnes aby člověk
>> domácího chovatele prasat pohledal.

>> Po transformaci družstev další korunu chovu prasat dala nová pravidla,
>> že se zabijačky nesmějí pořádat na veřejnosti a zvát na ně třeba půl
>> dědiny.

>> "Dneska je to tak, že si u nás zájemci koupí vykrmené prase,
>> odvezou si ho a pak doma dělají zabijačku" říká předseda
>> Zemědělského družstva Brloh.

>> Jatka berou prasata o váze 110 až 115 kilogramů, kdy ještě mají minimum
>> tuku, zato lidé chtějí prase pěkně macaté, sádelnaté o váze 150 kilogramů.
>> Řešíme to tak, že když si lidé prase včas objednají, tak jim ho necháme
>> a krmíme ho déle, tak do váhy 140 kilogramů

http://ceskokrumlovsky.denik.cz/zpravy_region/ck_zabijacky.html
Nemorální? V nesouladu s filozofií východu?.. | 7.07.2015 08:52
Vladimíra
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj,

musím reagovat na to, jak se tady píše, jak je člověk nemorální když jí maso. Tím, že někdo píše, že nejí maso z morálních důvodů, tím z nás, kdo jsou všežravci, dělají nemorály... Jsem člověk, který jí maso jen občas, a záleží mu jaké, není mi jedno, jak je někteří lidi chovají, co si k nim dovolí. To se snažím nějak změnit, mluvit o tom. Tím, že různí lidi ať už jí maso nebo ne, se nespojí a něco pro zvířata i planetu neudělají, se nic nezmění, a já planetě a zvířatům chci pomoct. S tím, že člověk nemůže jíst maso a být v souladu s východními filosofiemi, nevím, táhne mě to k ní ale zároveň jsem všežravec....ale matce zemi, flóře i fauně poděkuji za dar země...jak rostlinná strava, tak maso.. a díky Pavlíně Viktorii za její příspěvek, je mi blízký.
léčitelé | 7.07.2015 19:14
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak třeba Josef Zezulka si myslel o masu trochu něco jiného..
https://www.youtube.com/watch?v=6c-16tOu9ak
Poukazuje ,že hlavně uzeniny,ale i pečené maso,pražený věci jsou hlavní príčinou rakoviny...
| 8.07.2015 07:54
Vladimíra
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jsem toho názoru, že člověk se může chovat ohleduplně k sobě ale i v širším měřítku, k celé planětě. Buď, že maso nebude jíst vůbec, nebo jen občas, mnoho škod je způsobeno tím, kolik se toho masa sní.

Já osobně, maso jím. Občas. Hledám však chovy, kde je se zvířaty nakládáno dobře, kde dbají i na to, aby zvíře nepocítilo stres před zabitím.

Jestli to není kompatibilní s východními filosofiemi? Stejně se jimi zabývám, a snažím se být lepším člověkem.

A nemohu nenapsat. Rostliny, že nemají nervový systém? Noa co? Je to prostě jiný druh živého organismu! Jak to může být jiné???? NENÍ!!! To je jako bych začala jíst kameny a řekla, že nemají nervový systém, jak toto může být argument? Někdo si stanoví, že když něco nemá nervový systém, tak je to v pořádku???? TO jste vzali kde???????
Maso | 5.02.2018 21:41
Monika
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ono je to vážně na těle, rekne si...když delší dobu maso jejím, jsem velmi citlivá, vnímám energie silně atd. Ale po delším čase cítím,že ho tělo potřebuje.... Pokud mu ho nedam, jsem slabá... Nahoru dolů... Taky v tom hledám rovnováhu.... Eticky vnimam, že není dobré maso jíst, ale asi ještě nejsem ve fázi, kdy bych bez něj vydržela... Ale savce jsem vypustila...ale co my jen víme, proč ty zvířata na planetě jsou a pokud přijmeme tvrzení, že i oni mají svou karmu, že svým životem splácí své prehmaty, tak jim třeba i tak pomáháme, jelikož bez konzumnich masožravců by se ani nenarodili....ale kdovi jak to je
Žít a nechat žít | 1.03.2018 15:49
Radek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Vážně jsem onemocněl nikdo mi nedokázal pomoci, tak jsem vzal své zdraví do svých rukou, uzdravil se přírodní cestou. V té době to bylo ze dne na den, jak vypínač, blik. Projasnila se moje mysl. Přestal jsem jíst zvířata, mléčné výrobky a další živočišné produkty. Zvolil jsem jinou cestu, na které objevuji tolik nového. Nikdo člověku nedal právo rozhodovat o tom čí život má větší cenu. Nevidím v tom rozdíl. Jedno zvíře milovat a jiné týrat, zabíjet a jíst. Zvířata nejdou na jatka dobrovolně, chtejí žít, tak jako já. Neukazuju na druhé, na minulost, historii, tradice, že oni taky, tenkrát a co by kdyby. Jednám tak, jak já sám nyní mohu zlepšit život na naší planetě. Máme hojnost všeho, mám možnost volby.
hmm.. nevim, nevim.. | 1.03.2018 23:33
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
tygr si ulovi prase, naji se - to je asi ta cast prirody, ktera se mi zda jeste celkem prirozena

ale clovek si udela ohradku, tam si namnozi 100 prasat a pak je pozabiji a proda. a nekdo dalsi si v obchode koupi krabicku masa a po par dnech to napr. hodi to do kose, protoze uz to ma "divnou barvu". to uz je trosku neco jineho.

ale takovy je soucasny clovek. patri to k nemu. stejne jako vlkovi narostly ostre zuby a tak si muze ulovit prase, tak cloveku narostl velky mozek, tak muze delat jine veci.

kdyz na to koukam z pohledu, ze se vse neustale vyviji a meni (evoluce), zase takovy problem v tom nevidim. za 1000 let bude vse treba jinak a za dalsich 1000 mozna zase uplne jinak.

jedno pojida druhe - kolobeh energii na planete, premena jedne energie ve druhou - mne to prijde v pohode

u vyssich zivocichu je problem, ze si to uvedomuji - svou existenci, ukonceni zivota, atd. to je blby. predstava, ze me nekdo nacpe do miseru a pak vypije.. nepredstavitelne..

verim, ze se to nejak vyresi... nemyslim ale, ze toto vyresi clovek, na to je prilis primitivni... zatim :))

nejist nic zivocisneho.. to je hezka predstava. my ale jsme doslova postaveni z masa, mlika, kosti.. takze ty latky musime nekde brat, aby nam to vse mohlo rust..

co se asi stane diteti, kdyz bych mu daval jen vodu, pecivo, zeleninu.. ? kdyz by se alespon obcas nenapilo mleka, nebo nedostalo kousek masa? to taky asi nebude uplne idealni cesta..

mozna mi dava smysl, kdyby clovek jedl to, co umi sam ulovit.. chytl by jsem si napr. rybu.. ok - upekl bych si ji. obcas mozna i zajice. ok. ale byka bych sam ve volne prirode asi neulovil..

v dnesnim svete ale staci, abych chvili pracoval a muzu si koupit klidne i toho byka.. a klidne uz nasekaneho na steaky.. :)

ano, vuci tem zviratum to je krute..
Indiáni a maso | 14.05.2018 04:04
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Indiáni odhalují pravdu o konzumaci masa, o které bílý muž z dobrého důvodu neví...

>> Tak, jak lidé zachází se zvířaty, tak je zacházeno s většinou lidstva. Pokud tedy míníte jíst dále maso a někteří jako argument pro toto rozhodnutí používat "přírodní národy", pak je dobré se zamyslet, jaký druh masa tyto "přírodní národy jedly a v jaké formě", stejně tak "jak zacházely se zvířaty" a zda vy máte takovýto druh masa k dispozici. Protože jsi to, co jíš - a to tyto "přírodní lidé spojeni se Zemí" velmi dobře věděli.

>> V roce 1855 náčelník kmene Duwamishů Sealth, který sídlil v oblasti dnešního státu Washington, napsal prezidentu Franklinovi protestní dopis v reakci na prezidentův návrh vykoupit indiánskou půdu. Město Seattle, jehož současný název vznikl zkomolením náčelníkova jména, bylo vystavěno v centru země Duwamishů. Náčelník ve svém dopise varoval před zhoubnými návyky bílých:

>> "Jak můžete prodávat nebo kupovat oblohu nebo zemi? Pro nás je taková myšlenka nepochopitelná. My nevlastníme vzduch ani průzračnou vodu. Jak byste je od nás mohli koupit?

>> Víme, že bílý muž nedokáže pochopit naše způsoby. Víme, že pro bílého muže je jeden díl země stejný jako druhý, protože bílý muž je cizinec, který přichází za noci a bere si od země, co potřebuje. Země mu není bratrem, nýbrž nepřítelem, a jakmile ji dobude, odchází. Opouští hroby svých otců a dědictví jeho dětí je zapomenuto.

>> Pro rudého muže je vzduch vzácný, protože jej sdílí se zvířaty a stromy. Bílý muž nevnímá vzduch, který dýchá. Stejně jako pomalu umírající člověk není ani on schopen vnímat zápach…

>> Bílý muž musí se zvířaty na svých pozemcích zacházet jako se svými bratry. Jsem divoch a nechápu jinou cestu. Viděl jsem těla tisíců rozkládajících se bizonů, které zanechal v prérii bílý muž, jenž je zastřelil z projíždějícího vlaku…

>> Čím je člověk bez zvířat? Pokud vymizí zvířata, zahyne člověk velkou osamělostí ducha, neboť cokoliv se stane zvířatům, stane se i člověku.

>> Všechno spolu vzájemně souvisí. Cokoliv postihne zemi, postihne i její syny. Víme to, co jednou zjistí i bílý muž. Náš Bůh je stejný jako váš.

>> Můžete si myslet, že vám Bůh patří, stejně jako chcete, aby vám patřila půda. To se vám však nemůže podařit. On je podstatou člověka, a jeho láska je stejná pro rudého i bílého muže. Pro něj je tato země vzácná. Poškozováním země dáváte najevo pohrdání jejím stvořitelem… Pokračujte ve znečišťování svého rodiště a jedné noci se udusíte ve vlastním odpadu.

>> Mohli bychom vás pochopit, kdybychom věděli, o čem bílý muž sní a o jakých nadějích vypráví svým dětem za dlouhých zimních večerů, jaké představy uchovává ve své mysli…

>> Naši válečníci pociťují hanbu. Po porážce tráví své dny v nečinnosti a ničí svá těla sladkou stravou a silným pitím."

Zdroj ukázek: CUKROVÉ TRÁPENÍ
Autor: William Dufty
Překlad: Pavel Kaas
Nakladatelství: PRAGMA

https://www.lajkit.cz/zivotni-styl/item/422-indiani-odhaluji-pravdu-o-konzumaci-masa-o-ktere-bily-mu z-z-dobreho-duvodu-nevi
Maso ANO | 15.05.2018 12:50
Katerina
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jím maso často. Po 15 letech experimentů asi se vším jsem zjistila, že absolutně zdravotně i psychicky nejlépe mi je po mase. Mám energii, chuť do života a je mi po něm lehce, trávení jak na drátkách, vylepšily se mi zdravotní problémy, imunita i alergie, navzdory všem teoriím, které maso viní právě z výše uvedených problémů. Jako ideál pro sebe považuju paleo a RAW, ale nedodržuju to 100%, ujíždím na bezlepkových obilninách, protože mi chutnají, zároveň ale zhoršují alergie.

Podle "filozofie Východu" jak tu někdo psal, zkrátka žít nemůžu, aniž bych se zdravotně poškozovala, asi to bude tím, že nejsem ze "svatého" Východu :). To, co se děje zvířatům kvůli produkci masa mě pochopitelně bolí, úplně stejně jako to, co se děje naší planetě obecně. Nicméně to nevyřeším tím, že přestanu jíst to, co moje tělo vyžaduje, tím jen zvýším problémy jinde. Alespoň se urputně snažím shánět maso z domácího a bio chovu, obávám se, že víc toho ze své pozice jednotlivce udělat nemůžu. Jako řešení mi připadá zlepšit chování ke zvířatům, ne je přestat jíst. A mrzí mě militantní postoj zastánců převážně bezmasých směrů stravy.
maso | 25.05.2018 10:58
Champa
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
No,já a můj syn Dhani jíme maso,protože musíme.Všichni víme,jak je těžké utáhnout domácnost se všemi těmi poplatky.Tak to prostě je....Dhani je např.těžkej rybožrout.Má chutě jak "těhulka".Nejradši má mořskou rybu v rajčatové omáčce a knedlík....Třeba se k vegetariánství dostane,kdo ví....Vždycky říká:Táto,já nechci kuře,mě smrdí(čerstvé)....Závidím vegetariánům ten krásný soucit,se všemi živými tvory....
opékačka a tak | 26.05.2018 00:50
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jsme se na dnes domluvili cca 30 lidí, bylo nás nakonec tak 50, spousta dětí, koupili jsme špekáčky a zašli si do lesíka na kraji Prahy. Vydařená akce ... Snědlo se tak cca 40 špekáčků, k tomu pár ryb, nějaké ovoce,...

Já mám toto rád, protože je je blízko přírodě. Nosit dřevo, sekat ho sekyrkou na menší, rozdělat oheň, posedět v trávě, popovídat s kamarády i novými lidmi, okolo děti,... doma ve vaně to pak pěkně štípe (škrábance),..

Chápu, že někdo, kdo je nemocný, může řešit, jestli jíst, nebo nejíst maso, ale pokud je člověk zdravý? Ano, nepřehánět to s masem, ok. Nebo ho nejíst, když to člověku zrovna nechutná, ok. Ale mít čas a chuť to nějak víc řešit?

Žít život takový, jaký je. Dopředu nevědět a nepotřebovat vědět. Brát to se vším všudy. Nemít o všem už dopředu jasno (toto ano, toto ne, protože ...). Být otevřený tomu, že se ty věci můžou nějak odehrávat a nějak se odehrávají...

Nějak mi přijde, že dokud si v sobě člověk nosí spousta otázek, jako např. jestli jíst, nebo nejíst maso, nebo má spoustu pravidel, podle kterých žije, aby by duchovní apod., a snaží se to předat i ostatním (tu svou pravdu), takový člověk si asi sám od sebe moc neodpočine...
léčitelsví | 31.10.2018 23:41
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
https://www.youtube.com/watch?v=soY6RV3-mLY

od 4:00 - zelí + ryba

od 14:10 - vepřové maso

od 15:45 - hovězí maso

od 16:31 - kuře, krůta, králík, jehněčí

od 20:00 - maso velkých zvířat

od 26:22 - nenosme tanga

od 35:30 - křen, dnes už z něj neumíme vařit

od 36:46 - alergie, léky-jedy

od 53:40 - Voodoo :))

od 54:00 - Nenech zapadnout slunce nad hněvem svým

od 55:00 - obveselte svá játra..
Pohyb a detoxikace | 1.11.2018 12:41
Apas
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Hlavně se hýbat, pohyb detoxikuje. Když se člověk hýbe, muže třeba zrát jako prase. :-D nadsázka samozřejmě... :-)
haha | 1.11.2018 12:47
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
zrát nebo žrát? ;)

ono když se třeba pracuje na zahradě, nebo celý den turistikuje, není ani na jídlo moc čas

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Moje vlastní zkušenost je taková, že se ve skutečnosti v tomto světě nic nestalo. Pozorovatel, pozorované a pozorování – nic z této trojice není skutečné. Nic se neděje – vše, co se v tomto světě odehrává, je podvod. (Šrí Nisargadatta Maharadž)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 3, poslední: 23.03.2019
Pravda je neschůdná země - Jid..
komentářů: 21, poslední: 20.03.2019
Všetko je to v hlave. Tak sa z..
komentářů: 10, poslední: 20.03.2019
Předání energie jiným...
komentářů: 1, poslední: 18.03.2019

Křesťanství v Čechách
komentářů: 10, poslední: 20.03.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 98, poslední: 19.03.2019
Neviditelné stíny
komentářů: 12, poslední: 19.03.2019
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 266, poslední: 12.03.2019
Duchovno a duchovní
komentářů: 4, poslední: 25.02.2019
zivotni-energie.cz - vyhlidky
komentářů: 14, poslední: 25.02.2019


Anketa

Modlíte se k vyšším silám?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7641

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0