Název příspěvku:

Kam v Praze za přírodou?


vložil: Václav (11.04.2012 00:25)
kategorie: běžný každodenní život
 
.. projít se, posedět, zaběhat si, projet se na kole.

KOMENTÁŘE

Nekolik peknych mist v Praze | 11.04.2012 01:28
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Od ZOO v Troji kolem Vltavy smer Stare Bohnice. Potkavam tam moc prijemne lidi. Jde tam jezdit na koleckovych bruslich, na kole, clovek si muze zabehat, posedet u reky. Na MHD litacku tam cloveka prevezou na dvou mistech lodickou pres Vltavu.

Vysehrad - cas od casu tam zajdu a potkavam tam pozoruhodne lidi. Lide tam relaxuji/medituji, cvici tai-chi, sportuji, kdyz je teplo tak jen tak lezi v trave a povidaji si. Jsou tam prijemne energie. Kdybych byl sam a chtel se s nekym seznamit, obcas si tam zajdu.

Michelsky/Kunraticky les. Ma to tam sve kouzlo - prijemny les, lide tam jezdi na kole, prochazi se, venci pejsky. V nekterych castech lesa je tam chvilemi slyset dalnice, ale na to ze to je Praha, tak je to tam pekne. Je tam vysazenych hodne dubu. U zastavky Michelsky les je prijemny rybnicek. Toto misto je zvlastni tim, ze kdyz tam clovek prestane premyslet a jen tak se prochazi, tak ma misty pocit, ze se ztratil. Zvlaste yajimave to tam je, kdyz se zacne stmivat :)

Divoka Sarka. Jsou tam hezke skaly, pekny vyhled, relativne klid. Idealne s nekym, clovek tam nikoho na povidani nepotka.

Prokopske udoli. Zastavka Hurka. Z tama se da jit smer Luziny, nebo kolem rybniku smer Prokopske udoli. Lide tam hodne sportuji, sedi na lavickach, je tam velke detske hriste, misty jsou tam pekne mista, kde clovek skoro nikoho nepotka. Da se s tama dojit prirodou az ke Smichovskemu nadrazi/Andelu.

Stromovka. Prijemna prochazka, vhodne na frisbee, prochazky s pejskem, koleckove brusle, kolo.

Olsanske hrbitovy. Je tam hodne stromu, ma to tam zajimavou atmosferu. Idealni kdyz si clovek potrebuje urovnat myslenky.

Vinohrady - Havlickovy sady / Grebovka. Prijemna prochazka, hezky vyhled, prijemne posezeni, lide tam venci pejsky a radi si spolu povidaji :) Nejbliz jsou tramvajove zastavky Ruska a nadrazi Vrsovice.

Frantiskanska zahrada u Vaclavskeho namesti. Dlouho jsem o ni nevedel. Je tam detske hriste a spousta lidi.

Petrin - moc pekne na jare, kdyz kvetou tresne. Spousta zahrad, spousta vysokoskolaku, spousta turistu.

Ladronka - koleckove brusle, kolo, prijemna prochazka. Da se tam jit napr. ze Strahova. Dojit se da az k obore Hvezda. Tam to je taky moc zajimave, zvlaste na podzim.

Brevnov, zastavka Brevnovsky klaster. Za klasterem je zajimavy park, kde rostou tresne a studenti/studentky si tam chodi cist pod stromy knizky.

Kobylisy. Tady momentalne bydlim. Jsou tu pekne lesoparky a pohodovi lide, spoustu pozoruhodnych mist. Da se odsud dojit na Troju, nebo k Vltave, v restauracich dobre vari :))

Ujezd nad lesy / Uvaly u Prahy / Klanovice. Pekny les, pohodovi lide, clovek si tam pripada jako v jinem svete. Do Uvalu se da dojet na prazskou MHD litacku vlakem.

Dobrichovice. Kousek od Prahy, pekny les. Lidi tam moc nechodi, takze vhodne kdyz chce byt clovek sam se sebou. Jednou jsem tam spal ve spacaku v lese, v noci to tam je trosku strasidelne :)
pralesní rezervace u suchdola | 11.04.2012 12:49
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
..busem 147 tušim z Dejvický až na konečnou..zast. Výhledy
Plno stezek na jízdu na kole,běh nebo intelektuální průzkum,parádní stromy,kapradiny,rákos,čistej potok se zákoutíma,některá místa jsou snad i zcela nedotčená...dá se i vyjít až na skály,tam je moc pěknej výhled...skvěle se tam medituje.Jednou jsem tam byl večer a sledoval ohromný množství přiletajících letadel,hezky pěkně zblízka...představivost mi umožnila je vnímat jako ohromný lodě..u lomu je ten pohled nejlepší. Taky vrch s borovicema nad mlýnem...kdo chce opustit tepající město a odpočinout si - ideální příležitost. "dýchají tam energie", každej si najde co potřebuje.
Jít pěšky | 16.09.2014 16:27
MARi0
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak jsem poznal, že z Prahy to vůbec není daleko do Kralup a během jednoho dne se dá dojít až na Říp, moc krásný celodenní výlet.

http://mariojeborec.blogspot.cz/2014/09/1-den-kam-az-se-da-z-prahy-dojit.html

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Pokud tento vesmír bude trvat, dokud v něm živé bytosti budou přebývat, kéž i já zde mohu vytrvat, abych rozptyloval utrpení světa. (Dalajláma 14)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7959

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0