Název příspěvku:

Kdy přesně slavit svátky


vložil: Radomír (20.10.2011 09:53)
kategorie: astrologie, horoskopy
 
Tak jak některé věci beru jako bernou minci, tak mi podvědomě nesedělo posazení svátku Samhain na konec října. Udělal jsem si tabulku doplnil podzimní rovnodennost, doplnil zimní slunovrat a jelikož víme že Samhain je svátek čtvrtící tedy v polovině mezi podzimní rovnodenností a zimním slunovratem, tak svátek vychází na naprosto jiný termín.

Jenom pro zajímavost hromnice se určují podobně a nesedí jen o dva dny.

Jsem zvědav jestli si někdo udělá podobnou tabulku a jak to vyjde jemu.

KOMENTÁŘE

.... | 16.11.2011 16:00
sara
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
clovek by mel slavit teprve tehdy pokud udelal skutecne neco opravdove a sam z vlastni pile a vule a nekam se posunul tedy k dobremu slova smyslu ale radovat se muzeme take kazdy den i to je duvod k dobre nalade ci oslave---nejen nektere dny v kalendari coz se mi zda nesmyslne
| 19.11.2011 22:56
Radek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Podle mne jsou dva druhy svátků. Jeden kdy můžeme oslavovat něco co jsme dokázali a druhý kdy neoslavujeme ale svatíme. Svátost->svátek. Někdy se oba mohou sloučit v jedno někdy je to spíše na obtíž. Původní svátky svátosti byly slaveny v dané dny. Kdy energie proudící po zemi byla nejoptimálnější.
A protože dnes máme přespříliš informací, musíme velmi dobře zvažovat jestli daný svátek slavit tak jak nám udávají média a v době kdy nám to udávají.
Teť nás pomalu za měsíc a něco čekají Vánoce, otázka zní jsou slaveny ve správný čas a je vůbec jejich pojetí správné?
svátky | 20.11.2011 10:54
pavel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Milý Radku pobavil jsi mne. Tvoje starosti na naše hlavy.Představ si tu hrůzu, že by ses spletl o 7 hodin.To je k nepřežití. Podívej se na měsíc a více do Indie.Tam je to k neřešení. Tolik svátků si neumíš ve své vědecké hlavě představit.Pracuj pilně na této problematice, společnost to jistě ocení. Apropó, předpokládám, že jsi zdravotně slušně pojištěn!? Rychle toho využij!
Svátky Re | 21.11.2011 23:41
Radek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pavle zkus si prosím ještě jednou přečíst nadpis tohoto fóra a úvod. Potom možná, snad, přijdeš na to že tvůj příspěvek je naprosto mimo mísu a že jsi nepochopil o čem jsem zde chtěl rozproudit debatu.
Vánoce a různé svátky | 8.12.2011 02:27
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ja uz slavim Vanoce tak mesic :) Jsem si za posledni mesice/roky uvedomil, ze muze byt cely zivot jeden velky svatek. Staci se nenechal oblbovat konvencni konzumni spolecnosti, ktera cloveku diktuje co ma a co nema zrovna delat, kdy a jak ma pracovat a kdy ma naopak neco slavit.

Pracuji prubezne porad, ale casto i relaxuji, a delam si v zivote to, z ceho mam radost.
Svátky slavím :) | 26.12.2011 07:39
Katka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jak vidím, tak všichni odbočili:). Jsem velmi společenský člověk a svátky slavím moc ráda. Vždy se těším, že uvidím svoje přátele, kamarády a je mi velice líto těch lidí, kteří se ze svátků neumí radovat, neumí si je udělat pěkné. Nemluvím teď o lidech, kteří zůstanou doma nemocní nebo sami. Také si myslím, že pokud žijeme v Evropě, tak bychom měli uznávat evropské zvyky a konvence. Respektovat společenské zásady. Myslím si, že by tedy lidé měli slavit, kdykoliv něco k slavení je:) + ctít tradici evropských svátků, tak jak jsou v kalendáři. Absolutní ignorování svátků neuznávám, jsme přeci společenští tvorové, my lidé!
Jak jsem oslavil vánoce | 2.01.2012 15:55
Radek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
No oslavil jsem zimní slunovrat, protože nám to dokonce vyšlo na firemní ukončení roku. A vánoce jsem vlastně jako by neslavil, protože jsem přímo 24. přijel do kláštera a odjel až 31.prosince. A nebo tento způsob oslavy vánoc byl za poslední dobu ten nejlepší. Protože jsem nestresoval s dárkama, od nikoho jsem nic nečekal, nikomu jsem nic nedal. A sám jsem si meditoval a modlil zavřenej od okolního světa. Každopádně mě tato zkušenost posunula zase o krok kupředu. A jinak přeji všem ať je pro vás rok 2012 lepší jako ten minulý.

re: Václav
Málem bych zapomněl.. Tvé pojetí slavení vánoc klidným milým způsobem se mi vysoce zamlouvá.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Radostí nezměrnou září, každičký kamének malý, lísteček, střepinka, vše, co zříš, Sambhógakájou přesvatou, všude rozprostřenou. Sám ve Všem jsi, když všechno opustíš. (Míla Tomášová)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7959

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0