Název příspěvku:

Muka


vložil: neznámý autor (25.12.2014 23:03)
kategorie: lidské vlastnosti, pocity, emoce
 
Je to nejhorší, ze všech bolestí, poněvadž nepostihuje tělo, ale duši. Čím to je, že mi přijde, že nejhůř je mi kolem Vánoc? Má duše mě bolí. Bolí a otravuje život. Nejsem člověk, který by byl ochoten svou bolest sdílet. Raději si vše nechávám pro sebe. Nemám žadný recept na bolavou duši. Mě samotnýho bolí natolik, že nad tím nejsem schopen přemýšlet. Na bolest duše nejsou léky, jenom oblbovadla a ty Vám nepomohou. Jak se ta bolest projevuje? Je to velká tíha na srdci, stísněný pocit, smutek, skleslost, ztráta energie a elánu. Jsou to muka.

KOMENTÁŘE

Urikovi | 26.12.2014 08:52
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
protoze v tomto svete je normalni, ze muzi a zeny ziji spolu, kdezto ty zijes bez zeny a zijes tak uz tak dlouho, ze jsi si na ten stav zvykl. nejspis se bojis zkusenosti zit s zenou, protoze to je pro tebe neco noveho, neznameho a tak radeji presvedcujes sam sebe, ze to tak musi byt, viz tve nesmyslne komentare typu, ze kdyz ma nekdo malo penez, je odsouzen k ziti bez zeny a ze to tak musi byt. o vanocich jsou lide se svymi nejblizsimi a ty jsi sam a tak stradas. soucasne ti to ale naramne vyhovuje, protoze v tom umis chodit. tak nejak ze by to bylo?
Muka? | 26.12.2014 10:24
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Bolest duše?? Nic takového není - možná bolest srdce, ale každá vnímaná bolest psychická je uměle vyvolána egem.
Poznáš to naprosto lehce - ta bolest vychází z oblasti břicha - tam se kumuluje a postupně z ní začínají vyvstávat myšlenky. Ego posiluje. Pokud se cítíš špatně, ego sílí. Existuje několik cvičení na rozpoznání této energie a následné její rozpuštění. Předně je dobré nenechat ego rozpoutat myšlenkové hody. Vše se točí okolo mysli. Pokud se zastavíš zaženeš myšlenky - řekneš si - co mi právě teď chybí??? Zjistíš velice často, že v ten moment nic - jen ego strádá a promítá to skrze myšlenky aby posílilo svůj vliv. Bylo o tom mnoho napsáno. Ethgar Tolle - moc přítomného okmažiku je asi nejznámější kniha. Prostě poznej tuto energii a nauč se s ní žít - postupně omezíš její sílu, rozpoznáš, kdy přichází a vůbec ji nepustíš do mysli. Chce to jen o tom vědět.

Doporučená literatura - Edhgar Tolle, Osho, Eduard Tomáš - videa na you-tube - Edhgar Tolle, Ivanka Adamcová, Teal Scott, Mooji, Osho, Eduard Tomáš

Vše již bylo řečeno a vše již bylo objeveno - je pouze potřeba to znovu v sobě objevit. Milióny lidí prochází tímto procesem, nejsi sám, ale můžeš být další, který tento proces pochopí.

Přeji hezký den - Jenda
passlabsovi. | 26.12.2014 11:52
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jo,máte pravdu,to byla bolest srdce.Na srdce používám betamed a godasal.Na kontrolu ke kardiologovi chodím pravidelně.EKG a Echo.Bylo mi doporučeno omezit alkohol.Bohužel na Vánoce jsem vypil větší množství alkoholu.Pivo,vaječňák,svařák,punč,bohemia sekt,becherovka.Na Silvestra už nic pít nebudu.Oslava Vánoc se mi vymkla z rukou.Nebyl jsem sám,ale mezi sourozenci na domací oslavě.
Václavovi. | 27.12.2014 17:09
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jo,vlastně máš pravdu,ta samota mě prostě náramně vyhovuje,jsem na ní zvyklej a neumím si představit,že by to mělo být jinak.A to přesto,že mě čas od času přepadavá nějaké blouznění.Ale když to pomine,tak jsem rád,že jsem tomu nepodlehnul.Je to jakýsi konflikt.Asi mezi rozumem a srdcem.Ovšem rozum vždy má bezpečně navrch.A to už je mi 43.
12 jmen Lakšmí | 28.12.2014 11:20
h
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Doporučuji 12 jmen Lakšmí v tibetštině:

PAL-DEN MA / Září obdařená / (sanskrt přibližně:) Šrímatí
PAL-TRI MA / Příznivě zářící / Šrírúpiní
PAD-MA`I TRENG(-WA) ČEN / Majitelka girlandy lotosů / Padma mála dháriní

NOR-GJI DAG-MO / Vládkyně bohatství / Dhanadá
KAR-MO / Bělostná / Gaurí
DRAG-PA ČEN-MO / Nanejvýš slavná / Mahákírtí

PAD-MA`I ČEN / Lotosooká / Padmákší
DŽED-PA MO / Ta, která zařizuje, aby se věci staly / Prabáliní
OD-ČEN MO / Ta, která vydává mocné světlo / Maháprabhá

ZEJ-RAB-DŽIN MA / Dárkyně potravy / Annapradá
RIN-PO ČE RAB-DŽIN MO / Ta, která nadšeně dává cenné drahokamy / Ratnapradá
PAL-ČEN MO / Nanejvýš zářivá / Mahášrí

Mantra:

SJAD TATHE DANA DŽINI GRINI
SARVA ARTHA SÁDHANÍ
ŠAŠINA ALAKŠMÍ NÁŠÁJA
SIDDHJANTU MANTRA PADE SVÁHÁ
ÓM VIGUNÍ PARAMA SUBHÁGE SVÁHÁ /

(Thus generosity giving (goddess who is) the victorious guide, the leader who holds wealth, grant me all the aims, Moon goddess, destroy poverty, grant siddhis with this mantra, o transcendent supreme fortune personified. - rekonstrukce podle buddha-nature.com/2009/04/15/the-mahashri-sutra/ )
-> Urik | 29.12.2014 06:12
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
psal jsi neco o zdravotnich problemech a tve spatne financni situaci. co kdyby se oboji zmenilo, co by si pak delal, resp. chtel delat, jinak, nez doposud delas?
Václavovi. | 29.12.2014 09:49
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Asi nic.Už jsem stejně zpohodlněl.
Uríku,Uríku . . . | 29.12.2014 16:04
pavel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
No ty tomu dáváš.Ony léky nejsou na bolest,ale jde o kadriotonika.Onen betablokátor se naprosto neslučuje s alk. A pak se napereš alkoholem !? Jsi normální? Chce se mi odpovědět za tebe . . .Co poledáváš na stránkách o "duši"?.Vrať se do hospody a medituj s pípou,bloude!
Pavlovi. | 29.12.2014 19:41
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ale dytˇjá do hospod nechodím!Už kvůli prachům....Ale bohužel ta domácí oslava Vánoc se mi Vymkla z rukou.Na Silvestra budu pít tradičně malinovku,ostatně nic jiného na Silvestra nepiju.Jinak jsem celoročně abstinent,akorát někdy si dám po nedělním obědě jedno pivo osmičku.
Role oběti | 2.01.2015 20:10
Dáša
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Proč je tolik lidí v roli oběti?

Člověk má základní 2 instinkty (kromě instinktu přežít)

Být spokojený.
Vyhnout se utrpení.

Proč člověk setrvává v roli oběti?
Když něco trvá dlouho, tak si člověk na to zvykne, funguje podle starých vzorců, na základě nevyhovujících přesvědčení, názorů i rad okolí a vůbec mu nepřijde, že to takhle není v pořádku.

Jaké má člověk v roli oběti výhody? Může být v roli oběti spokojený?

Ano a výhody jsou někdy značné – stěžování si je téma pro rozhovor, které u posluchačů vyvolává pochopení a soucit. Málokdo mu za to bude nadávat. Kdo vystavuje na obdiv své utrpení, tomu je více lidí ochotno pomoci.

Proč trpící člověk neposlouchá druhý instinkt - vyhnout se utrpení?

V tomto případě vyhnout se utrpení což je zbavit se role oběti - by znamenalo něco pro to udělat, něco změnit, rozejít se některými lidmi, něco si prosadit i proti vůli ostatních, prostě vynaložit nějakou námahu a to všechno dohromady by přineslo utrpení. Člověk bude raději navyklým způsobem trpět dál, aby se vyhnul utrpení, které by mu přinesla snaha o změnu. Dokonce i když bude po změně následovat radost a pohodlí.
Dáše. | 3.01.2015 23:12
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ten,kdo se staví do role oběti je ten,kdo je přesvědčen,že za všechno může někdo,kdo mu škodí a ubližuje.Ve skutečnosti za všechno může ego.Ego klade odpor a vystupňovaný odpor znamená depresi.Proč ego klade odpor a proti čemu nikdo neví.Jsou tu jenom teorie a každá teorie je jiná.Někdo říká,že ego klade odpor Boží vůli-což je totální blbost.Jiný zase tvrdí,že deprese je tlak na narovnání duchovních skřiveností v nás.Další je přesvědčen,že deprese je samočisticí proces,jenž má za úkol,vyplavit z nitra pocit viny.Existujou další teorie,ale nikdo neví,která teorie je vlastně spravná.Vzít si poučení z tohoto životního zvratu,přijít na to proč se mi to stává je nesnadné,protože nikdo nezná pravou příčinu depresí.Neznáme-li příčinu depresí,nemůžem ani dosáhnout snahu o změnu.
Deprese? | 4.01.2015 01:33
Katerina
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ulriku, tvoje poslední věta si myslím, že je základní problém oběti. Neznám příčinu deprese, tak s tím nemůžu nic dělat.
Ale můžeš.
Můžeš na to jít jinou cestou. Nepotřebujeme všechno znát, všechno vědět, Je to zas jen další zástupný důvod, proč v tom dál zůstávat.
To, co můžeš udělat hned, je svůj stav přijmout, ať je jakýkoliv.
Cítím se blbě, nic mě nebaví, všechno je špatně, život nemá smysl... jo, taky to znám. Poňahněj se v tom. Zintenzivni to. Představ si, jak je všechno ještě horší. Můžeš! Otevři se tomu, představ si, jak se tomu otevíráš. Je to součást tebe. Není to špatně, prostě to je.
Pak můžeš čekat, hrát si s těmi hroznými představami, nebo můžeš zkusit poodstoupit, protože ta hrůza nejsi Ty. Určitě v sobě máš ještě něco, co si na to vše jen tak kouká (a možná se usmívá). A tahle klidná část tebe si může poodstoupit a jen to pozorovat. Je to docela zábava.
Každopádně dosáhnout výsledku není potom tak těžké. Výsledek je různý - klid, pobavení nad tou fraškou, co tu občas hraju.
Fajn na umocnění toho prchavého pocitu je ještě nějaký typ imaginace, meditace. Nebo si můžeš jít zaběhat a budeš zářit.
Opravdu nemusíš vědět, z čeho pramení tvoje deprese. Čím míň v téhle oblasi myslíš a pátráš, tím líp. Pracuj s přítomností a neřeš příčiny.
Co jsou změněné podmínky? | 4.01.2015 21:43
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jenže já se v tom poňáhňávat nechci.Já to prostě nechci.Ten podivnej stav.A nejhorší je,že vím ,až ten stav zmizí,že zase přijde.V tom je ta nesnesitelnost bytí.Deprese je tedy zablokování energie.K tomu dochází obvykle proto,že člověk není schopen přízpůsobit změněným podmínkám.Co jsou to změněné podmínky - nevím.
Urikovi | 4.01.2015 22:19
Dáša
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak se deprese zbavte, zmobiluzujte své sily, máte jich dost, cesta ven existuje.
Neživte svou depresi nevkládejte do ní svou drahocennou energii. Využijte zákon přitažlivosti. Každá další připomínka deprese - tedy toho co nechcete - je jen další objednávka. Zbytečně živíte to co nechcete, chováte se stejně jako požárník, který hasí oheň benzínem.
Namísto hledání příčin Vaší deprese myslete hlavně na to co CHCETE, Vytvoořte si skutečnost na základě svých myšlenek, takovou jakou chcete mít. Myslete na to hezké, když si uvědomujete své myšlenky, už jste na dobré cestě. Zkuste své myšlenky a nálady kontrolovat. Když očekáváte, že se Vám nepříjemný pocit vrátí, to je jako byste si ho objednával. Přesvědčte sám sebe, že bude dobře a to natrvalo a navždy.
Vaše duše nemá depresi, proto meditujte. Pochvalte se a odměňte se za každý byť i drobný úspěch. Naučte se to, jde to.
Věřim, ře to dokážete.
-> Urik | 4.01.2015 22:22
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
zivot je sam o sobe jedna velka zmena.. kdyz s tim budes bojovat, muzes s tim mit problemy..

stejne tak pokud se budes snazit si neco trvale udrzet, tak s tim opet muzes mit problemy...

ne kvuli tomu ze to rikam, ale kvuli tomu, ze zivot jde stejne svou vlastni cestou = vsechno se neustale meni
život po 40. | 10.01.2015 09:32
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Minul jsem svůj život,někdo jiný ho za mě prožil.Proto už ho nejde vzít zpět.A že někdo začíná novej život po 40.Novej možná,ale ne první.Už nechci mít někoho rád.Ale tohle nepochopíte,vidíte to pohledem lidí,kteří si nenechali utéct život.Nepochopíte,jak někdo může zahnat pryč ,někoho,koho má rád.Nechci mít ženu,nesnesl bych ji.Ale jak zabít zbytky těch pocitů,které pořád odolávají?Už nechci nic cítit.Myslíte si,že ženy nemám rád.Ne,jsou veskrze fajn,ale nesmím si s nima nic začít.Mně vztahy nikdy nemůžou fungovat,je sobecký ničit mnou někomu život.Zkrátka jsem proplul mládím,aniž jsem věděl jak.Přibyly mě vrásky bez vzpomínek.A to už mi je 43.
rituál přijetí | 23.01.2015 22:15
slávek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
https://www.youtube.com/watch?v=CyBBhIpGOH8

Terapeut Jan Havelka osobně předvádí rituál přijetí a vysvětluje, jak lze přijetí měřit a k čemu je to dobré.
-> slávek | 29.01.2015 01:48
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
haha -- mereni urovne prijeti... vtipne..

ale jo, libi se mi, ze ten pan ukazuje, jak ty veci vnima, co a jak provadi, atd...

je roztomily :)))
Jan Havelka | 29.01.2015 01:58
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
na druhou stranu:

"Základní terapie - tři dvouhodinová sezení - stojí 11400 Kč.
1. pokračovací terapie - tři dvouhodinová sezení - stojí 9600 Kč.
2. pokračovací terapie - tři dvouhodinová sezení - stojí 7800 Kč.
(2. pokračovací terapii je možno opakovat vícekrát.)

cena samostatné dálkové konzultace je 1900 Kč za hodinu"

to pak zni vety typu "delam to pro vas" v jeho videich trosku jako parodie

ma sve oblibence, posluchace, nekdo ho muze obdivovat, jinemu z toho muze byt trosku na bliti... ale jo, proc ne... zijeme v moderni spolecnosti :))
Cesta z deprese | 12.08.2016 00:54
Miro
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Další videa pana Havelky včetně nezávislých komentářů a diskuze k videím je možno vidět, případně se zúčastnit zde: http://cestazdepresediskuze.blogspot.cz/
Pan Havelka? | 25.09.2017 11:33
Olga
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Když už tu zaznělo jméno Havelka, tak přidám osobní zkušenost. Neumí nic a dokonce lidem lže do očí. Když to praskne, tvrdí, že by neunesli tehdy pravdu, proto lhal. Tak k čemu je jeho práce? Ale lidé za ním jdou a platí.
hledám pomoc | 3.10.2017 22:44
Iva
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
VE VELMI TĚŽKÉ SITUACI HLEDÁM POMOC HODNÉHO ČLOVĚKA,NEJLÉPE VĚŘÍCÍHO,ŽENY
DOSTALA JSEM SE DO EXTRÉMNÍ SITUACE NAPROSTO NEŘEŠITELNÉ,Z MÉHO MANŽELA,KTERÝ MĚ OPUSTIL,DÍKY ZDRAVÉ KRIMINÁLNICE,KTERÁ HO VYTÁHLA PLNĚ ZE VŠECH PENĚZ A NEUMOŽNIL MI ANI VYŘÍDIT SI MUJ VLASTNÍ DUCHOD....TOUTO CESTOU,PROSÍM HODNOU PANÍ.....KTERÁ HLEDÁ NĚJAKÉ SPOLUBYDLENÍ ZA VÝPOMOC.... K PŘISTĚHOVÁNÍ...VELMI AKUTNÍ,ŽENA SE KTEROU MUŽ ŽIJE JE VELMI AGRESÍVNÍ A MSTIVÁ.....TAKŽE MĚ K VULI NÍ TÝRAL.....HLEDÁM PŘÍMO OPORU A ČLOVĚKA,KTERÝ BY MI JÍ MOHL POSKYTNOUT ZÁROVEN S POMOCÍ V DOMÁCNOSTI,ŽIJI V BYTĚ....OKRES NOVÝ JIŠÍN......MNOHOKRÁT DĚKUJI.......

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Když chci něco rozřešit, nebudu o té věci přemýšlet, budu o ní mlčet. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7952

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0