Název příspěvku:

Nemám motivaci k žití


vložil: Jana Křížová (18.03.2016 14:25)
kategorie: běžný každodenní život
 
Už několik let žiju život, ve kterém s mým časem hospodaří jiní lidé a věci kolem. A to bez ohledu na moje přání, únavu, soukromí. Žiju ve velkém domě s manželem (64) a rodiči (80 a 84). Péče o rodiče, o dům a velkou zahradu zabere veškerý můj čas. Jsem unavená, jsem zoufalá, nemůžu se hnout z místa. Den po dni, týden po týdnu, stále jen vaření, praní, uklízení, nakupování, zahrada. Je mně 60 let, léta utíkají a já už si jenom přeju být radši mrtvá, než žít takhle další roky. Děti jsou dospělé, mají svůj život, svoje děti, svoje radosti a starosti. Jsem šťastná, že jsou zdraví, spokojení, že mají svoje blízké. Nikomu z nich bych nechyběla. Tak jaký mám motiv žít dál?

KOMENTÁŘE

Vnitřní | 19.03.2016 09:24
Daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Díky Jano za podnět-už dlouho,předlouho mám podobný příběh.
Otázka je totiž nesprávně položená a proto nenalézáš odpověd.
Ty se přizpůsobuješ věcem vnějším a to člověka vyčerpává,místo toho,aby člověk přizpůsobil věci sobě,tedy vnitřnímu,alespoń trochu.
Dělat věci v klidu,pohodě,pomalu a klidně,užít si to a nespěchat znamená dělat to po svém,v přiměřenosti k sobě samotnému.
Zahrada Tě určitě baví,vaříš asi taky ráda,ráda se staráš o druhé,o zahradu a uklizený dům se Ti taky líbí.....možná,že když je něčeho moc,tak je toho příliš a mńamka a potěšení se mění v utrpení.
Ale také je pravda,že člověk,který překonává odpor těla,které chce odpočívat a energii čerpat místo vydávání energie sice rozvine vůli,mentální sílu,ale donekonečna to nejde,tělo má své limity.
Osobně můžu doporučit Mudr.Karla Erbena a jeho snížení homocysteinu,protože to skutečně funguje-jezdím s kamionem a to je hodně těžká práce....po snížení homocysteinu jsem o 50procent méně unaven a tím pádem mám lepší náladu a ,,věci se dějí víc na pohodu,,
Snad Ti to pomůže,stejně tak jako Ty jsi pomohla mě,uvědomit si ono přizpůsobění si věcí vnějších vnitřnímu-dřív bych to tak nevyjádřil,nekonkretizoval.
A pokud je to mimo mísu,tak to neber vážně...přeju fajn den...Dan
Jana | 19.03.2016 19:51
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jak mimo jine rekl Daniel ... i placebo pomaha. A komu nepomaha, musi najit sve ztracene ego nebo najit neco, co ho bavi, co driv delal s nadsenim a laskou. V mem pripade by to nebyla ani prace na zahrade ani zadne ty "drobne zenske radosti". Pomaha napr. vypadnout z denniho rezimu, ktery vas vycerpava a nechat reseni problemu na nekom jinem... vzdy je nejake vychodisko... muze za vas zaskocit vas manzel nebo zdravotnici...vim, ze pece o seniory je velmi vycerpavajici i pro mladsi rocniky. Myslim, ze vam pomuze vysadit a uzit si par dnu volna a pak po navratu si zorganizovat sve povinnosti tak, aby zbyl cas i na vase radosti, tim , ze zapojite i manzela, deti nebo zdravotniky.
Daniel | 19.03.2016 22:09
Janette
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Danieli, děkuji ti za reakci. Ale možná jsem nenapsala přesně svůj problém. Necítím se vyčerpaná fyzicky, i když přirozeně i mě ledacos bolí a kolikrát bych si radši lehla. Limity těla zatím ještě dokážu navyšovat. Pomocí stravy, čajů, bylinných potravinových doplňků, vitamínů. Jsem unavená a vyčerpaná psychicky. Z toho nikdy nekončícího kolotoče. Baví mě pracovat na zahradě, ale nebaví mě pracovat stylem - toto musím stihnout dnes, protože zítra musím dělat něco jiného, pozítří jdeme k lékaři .... Tak je to se vším. Neustále jsem pod tlakem času, protože je toho opravdu hodně. A k tomu nikdy nevím co se stane, co mimořádného budu muset zvládnout zítra, za hodinu. Děsím se každé rány (kdo zase spadl a co si udělal), každého otevření dveří, až se zase ozve zavolání Jano!!!
Evza | 19.03.2016 22:27
Jana Křížová
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Evzo, trefil jsi to. Ale jen tu první část. Ano, vypadnout, na den, na hodinu, jít na procházku, nechat to na někom jiném. Jenže, tady je ten zakopaný pes. Není na kom. Trochu pomáhá pečovatelská služba. Díky jejich výpomoci se nemusím aspoň starat o koupání nepohyblivé maminky. Ale to je všechno. Manžel nezaskočí. Neptej se proč, to sama nevím. Nestará se ani o věci,o které se chlap v domě normálně sám bez říkání stará. Dosáhnout toho, aby zryl zahradu, to je vrchol diplomacie. Děti jsou daleko a mají svoje problémy.
Říkáš, vždy je nějaké východisko. Hledám je už dlouho a žádné jsem nenašla. Byla jsem si pro radu u psychologa. Jeho "rada"? - musíte to vydržet. Zatím držím. Ale už jedu fakt na setrvák, baterky jsou dávno vybitý.
Jak získat zpět radost | 19.03.2016 23:49
Rafael
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Jano,
přečetl jsem si Tvůj příspěvek a chci Ti pomoci. Napiš mi na e-mail odkud jsi a já se zastavím a pomohu Ti. Na světě je tolik krásného, jen je někdy potřeba nějakých změn, aby to člověk všechno viděl. ;) Pokud příspěvek čte někdo, kdo je v koncích nebo také potřebuje pomoc, ať se ozve. Bude-li to v mých silách, pomohu. ;)
Rafael
Jana | 20.03.2016 19:22
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Presne takhle jsem predpokladala, ze to je, proto jsem napsala to, co jsem napsala.
Jana | 26.03.2016 18:47
Jarek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dny, které si teď připomínáme, tak trochu odkazují na tvůj problém. Ježíš taky v určitých chvílích vnímal, že někdo hospodaří nejen z jeho časem, ale i z jeho životem. Ale on vnitřně věděl, že ten kdo s tím hospodaří je Bůh a tedy to je v pořádku. Protože kráčet podle Boží vůle je vždy správné a i když můžeme přitom zažívat podobné pocity jako ty, tak vnitřně v tom vidíme smysl a to nás posiluje a dá nám to sílu všechno vydržet. Ale pokud jednáme podle své vůle, tak tento vnitřní pocit chybí a naše trápení pak končí nemocí nebo i smrtí. Tedy v první řadě je třeba přijmout zodpovědnost za svůj současný stav, protože to je výsledek naší volby. A pak začít naslouchat tichému vnitřnímu hlasu našeho srdce, aby jsme rozpoznali Boží vůli. A pak podle toho jednat. Například mě z tvých řádků napadá otázka, proč být s někým kdo ti v tvých starostech nepomáhá. A určitě takových věcí bude spousta. Určitě to není nic snadného, ale to například rakovina taky ne.
Hmm | 27.03.2016 16:03
Nemám
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Keď máš žltačku a z nej žltú tvár, tak Ti pomôže len to, že sa z nej vyliečiš. Nájde sa plno Magorov, ktorý Ti budú radiť to či ono (od psychológa až po obchodníkov s energiou, však Rafael). Ponúkajú Ti rôzne možnosti, ako nejakým make-upom natrieť svoju žltú tvár... Ale takto sa žltačky nezbavíš, budeš aj naďalej chorá. Všetko Ťa to počká, odložíš to o pár hodín, dní... Prípadne prídeš o peniaze, ktoré necháš "odborníkom - obchodníkom".

Pomôže Ti len jedno jediné - choď do svojho vnútra, začni meditovať, počúvaj svoj vnútorný hlas. Nech Ti povie čokoľvek, urob to. Roky bežia, nebudeš žiť 200 rokov. Už zajtra tu nemusíš byť. Prestaň si od obchodníkov natierať tvár make-upom a začni liečiť svoju chorobu. Len tak vyzdravieš...

Možno budeš chcieť všetko zmeniť, opustiť zbytočný majetok, veľký dom, prestať robiť sluhu veciam a ľuďom, možno budeš chcieť začať odznova a inde, s úsmevom, s radosťou zo života... TAK TO UROB a nečakaj, každý deň je vhodný na zmenu a zázrak...

Nikto (kto neobchoduje ale žije)
Jana | 31.03.2016 21:08
Svokra
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tento článok ma veľmi oslovil, som v podobnom veku a našu situáciu nazvala kamarátka sendvičová. Sme tlačené z dvoch strán ako sendvič. Nás dali rodičia do jasiel a škôlok, ale vychovávali s pripomienkami, že dobré deti sa o rodičov postarajú...a my sa snažíme robiť to, čo sa od nás očakáva. Nevieme povedať, že už nevládzeme, že chceme žiť podľa seba, ani nevieme, že máme na to právo. Niektorí ani nevedia, čo by ich potešilo, nevedia, že majú právo mať radosť zo života, majú právo nevládať, majú právo nechcieť, majú právo sa rozísť s partnerom, ktorý už nie je partner . Mne osobne veľmi pomohli články Patrika Bálinta a Eduard Tomáš, nehovoriac o Klaudovi Viceníkovi. Začalo som robiť veci, ktoré som vždy chcela, ale nemohla, lebo "to ťa neuživí" alebo to sa nepatrí (hlasný smiech bol nevhodný).
Motivace k žití | 1.04.2016 19:27
Rena
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Milá Jano,
rada pro Vás je snadná, ale obávám se, že bude na nic, protože nebudete mít dost odvahy k prosazení toho co nyní navrhnu, možná by pomohly Vaše děti tedy s uskutečněním následovného,
- rodiče dát do péče některého slušného ústavu, já rozhodně odmítám aby se o mne staraly děti až budu neschpná se o sebe postarat sama
- omezit práci na zahradě na minimum, není nutné si všechno vypěstovat sama, bude-li mít někdo námitky, ať si někoho najme ku pomoci, já to tak dělám
- není nutné mít bydlení stále jako bychom čekali vzácnou návštěvu
- rozhodně již dávno nežehlím a když tak z desinfekčních důvodů
a bylo by toho vic, jen se zamyslet a přemoci možná již zakořeněný způsob vedení svého života. Je docela možné, že bez tohoto zajetého kolotoče nedožete ani žít a ani o tom nevíte.

Zdravím.
Radost, Láska | 4.04.2016 23:41
Jiří
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dobrý den, pomodlil jsem se pro Vás, ať Vám paní Jano Kosmos, nejvyšší energie žehná po celé bytí Vaší Duše a celé Vaší bytosti v Kosmu:-) Láskou a radostí prodchnutý časoprostor bytí nechť Vám a Vašim blízkým proudí v celé sféře bytí. Amen

...
Terapeut Jiří
TVOŘTE | 6.04.2016 07:24
SOFIE
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dovolte,abych reagovala...a co zkusit něco tvořit,něco nového se naučit ,něco sama druhé učit,musíte mít mít určitě spoustu životních zkušeností a určitě by jste mohla spoustu lidí něčemu naučit. Vzpoměńte si na svůj sen z mládí a začněte snít,Život je o snění.Začněte si hrát,dostala jste dar,být znova dítětem...
Pište básně,malujte,jednoduše tvořte,každý z nás dostal od Boha talenty ...Budu se těšit na Vaši báseň ,kterou zhudebním a nazpívám...už se nemohu dočkat ,výpovědi Vaší krásné Duše.Pro potěchu duší v tomto rozpoložení tvořím sama písně,nebudu si zde dělat reklamu najděte si mě Renata Sofie....Přeji lásku a požehnání,nikdy nejste sama.....
byla jsem také na dně | 6.04.2016 18:13
sima sima
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dobrý den, před 6 lety jsem byla na dně ... a najednou se ze mě začaly tlačit básničky - musela jsem vzít papír a prostě psát - obden třeba 6 básniček ... po roce jsem si to zakázala a po dvou letech - po kurzu Umělcova cesta - si to zase dovolila - a vzniklo i toto :-) http://www.otevreni.com/tag/sima-sima/ ... později jsem zjistila, že je to jedna z léčebných metod ... prostě chce to začít hledat svoji radost, učit se říkat ne, poznávat svoji hodnotu a hranice ... není to hned, nespěchat na sebe, ale jít krok za krokem svým vlastním tempem. Hodně štěstí!
ze života | 9.04.2016 09:40
Radim
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Paní Jano, myslete na sebe stejně jako na druhé, považujte se za lepší než si myslíte že jste, protože Vaše obětavá pomoc a starost určená druhým je ctností pouze tehdy, je-li od Vás žádána. Rodiče jsou pořád párem což je obdivuhodné a jedinci v párech si ve větší míře vystačí s vlastní vzájemnou pomocí a jestli to neumí, tak se to naučí, tomu věřte. Manžel zřejmě v pohodlí oblíbeného křesla se svou oblíbenou netečností vůči Vašemu trápení se postará o zbytek zahrady, když se budete věnovat jen kytkám a tomu co máte raději. Děti ponechte svým vlastním cestám a vnoučata si užívejte jen když na ně máte vhodnou náladu, kterou si zapamatují a budou o Vás vyprávět dalším generacím. Nebude lehké takto se změnit, ale věřte, že nakonec všichni ocení, i když ne přímo slovy, že jste se přestala snažit být jejich služkou. Čiňte tak, aby v tom nebyla trpkost či uraženost jakou cítíte asi dnes. Milá paní Jano, dovoluji si kárat na závěr: Budete-li si dál takto jak popisujete přát vlastní zkázu a zmar, dojde k tomu a zbude nešťastná rodina, která si nebude umět vysvětlit spoustu věcí s tímto spojených. Vím, neboť takto odešla ze světa maminka mé ženy. Srazilo ji z chodníku sociální individuum za volantem, když se vracela od svého starého samotářského otce, kterému zavřela okno před přicházejícím pozdně letním deštěm...
pani Janě | 9.04.2016 13:42
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
snad by pro Vás byla dobrá cesta věnovat se všímavosti - Mindfulnessu.
Třeba v programech MBCT, MBSR nebo jinou formou.
motiv žít dál? | 5.05.2016 03:00
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
muzete napr. zkusit zajit do lesa a chvili pozorovat mravence.. to by mohlo zafungovat.. :)
láska k sobě, nebo léčba vnitřního dítěte, nebo.. | 5.05.2016 23:02
Petr
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
sebedůvěra meditace pro ženy
https://www.youtube.com/watch?v=pYRa1IvAypw
držím vám palce
Taky Jana | 6.05.2016 21:52
ninoka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jen náhodou jsem zabloudila na tyto stránky a nevěřím vlastním očím co tady čtu.Jako bych to psala já.Pečuji o postiženého dospělého syna po ůrazu,už 20 let,cítím se stejně a jmenuji se Jana.Letos mi bude 60.
| 18.05.2016 11:45
jitka řeháková
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Milá paní Jano,

vím dobře, o čem mluvíte, mám vlastní zkušenost. Nejsem terapeut, ale snad bych mohla poradit, povzbudit. Chcete-li, napište mi svůj email.

S pozdravem Jitka
nemám motivaci . . . | 30.05.2016 09:27
pavel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Milá Jano,
myslím, že jde o standardní situaci,jen opakovaně popsanou. Kolik podobných lidí prožívá přesně to samé? Mnoho,velice mnoho. Obraťte se, prosím na odborníka,nemáte se za co stydět, vy ne. Jen proveďte alespoň drobný zásah,nějakou drobnou změnu denního rytmu.Nějak stereotyp narušte a NIČEHO se nebojte! Je vás,opakuji, v podobné situaci, ba v daleko horší, mnoho.Jistě jste se pokusila o nějakou analýzu toho,jak ke stavu dnešních dnům došlo.A výsledek? Vězte, pozitivní východiska jsou vždycky, jen my je často nevidíme!
Odpočinek je nezbytný | 3.07.2016 20:18
Jirka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Milá Jano,

můžeš žít takhle dál a přijmout každou novou situaci s klidem a zpracovat ji.
Můžeš si ale život přizpůsobit sobě. Už to tady bylo napsáno, potřebuješ všude čisto, vypletou zahradu, spoustu kytek a zaeleniny Ty sama pro sebe, nebo Ti to předepisují Ti okolo Tebe? Musíš je poslouchat? Dokážeš nebýt vzorná a dokonalá?

Možná se dokážeš vzepřít, možná ne. Možná Tě tělo zradí, možná ne. Ale nemusí to stále být takové, jak to děláš a popisuješ. Není totiž zřejmé, zda jsi nucena zvenku, nebo zda se ničíš sama.

Až si tohle uvědomíš, tak vzepřít se okolí je ve skutečnosti lehčí, než zvládnou sebe a své vnitřní poháněče.
Nejtěžší je najít tu správnou střední cestu.

Napiš sem jak je to s Tebou teď.

Přeju Ti hodně síly a odhodlání.

Jirka
Hmm | 20.07.2016 12:04
Lilan
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ak nemáte motiváciu k životu, treba umrieť. Problém sa tým vyrieši raz a navždy.
-> Lilan | 29.07.2016 01:27
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
HAHA - POBAVILO :))

RANA SEKYROU PRIMO DO HLAVY
nalitý hlupáček | 1.08.2016 08:38
pavel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak ten,jistě hrdý na svou neskutečnou nevědomost ji takto sděluje. Vy ostatní a i Jana jistě víte, že naopak. Tímto řešením svoji cestu nevyřeší nikdo. Svoji karmu je třeba "odžít" a to co nejpozitivněji třeba v celoživotním trápení, které je vlastně spalováním karmy minulé. Vám, co to víte se za toto poučení omlouvám. Vy co nevíte, toto mějte denně v mysli.
Pre Pavla, sčítaného blba :) | 2.08.2016 10:53
Bez mena
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Milý nalitej Pavel,
tie svoje kecy o karme si môžeš strčiť vieš kam. O karme vieš veľké hovnooo, nečítaj toľko knihy, tam nájdeš prd. To, že si niečo prečítaš v nejakej knihe od autora, ktorý vie tiež veľké prd o karme, to ešte neznamená, že si múdry a inteligentný. Práve naopak. Najlepšie sa píšu knihy pre hlupákov. Zvolíš si nejakú tému, napríklad karmu - a píšeš. Nevadí, že vieš o nej hounou, pretože nikto ti nič nemôže vyvrátiť ani potvrdiť. A prečo? Pretože o tom všetci vedia tiež rovnaké trd ako ty, milý čitateľ Pavel. Viem o čom hovorím, tiež som písal knihy pre takých ako si ty. A boli z toho paf, chválili ma, aký som múdry a koľko toho viem o karme a o živote. A neprečítali si malú nenápadnú vetu na konci knihy, že je to len fikcia, autorov výmysel... Takže nečítaj a radšej sa snaž v sebe nájsť to, na čo si tu prišiel. A keď to nájdeš, zasmeješ sa nad tými sprostosťami, čo si napísal. Vlastne - čo napísalo tvoje ego, hrdé na to, aké je sčítané, múdre a inteligentné :) Ale kým ho nezahodíš, budeš len načítaný trd....ko. Nič v zlom.

O nevedomosti poučuj radšej sám seba, pretože vôbec netušíš, že si svojou reakciou reagoval na niekoho, kto je tisíce "kilometrov" pred tebou. Ten krátky komentár mal väčší zmysel, bol vtipnejší a múdrejší (aby sa nad ním pani Jana mohla zamyslieť), ako tie všetky predtým dohromady.

Poprosím ťa najprv o to, aby si sa pokúsil zobudiť z nevedomosti, odhodiť svoje načítané kecy a potom dávať dobré rady. Inak len meníš jednu hlúposť za inú. A myslím si, že veriť na Zúbkovú vílu je pre teba rovnaká hlúposť, ako veriť a hovoriť o karme. Aj jedno aj druhé si si načítal v knihách. Tú prvú v rozprávkovej knihe a tú druhu v rozprávkach pre dospelých. Hľadaj v sebe a hovor až potom, keď budeš hovoriť z vlastnej skúsenosti - a keď nebude za teba hovoriť ego ale tvoja vlastná skúsenosť...

A už nespi a nepi! :)
motivace | 4.11.2016 12:32
Jája
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já taky nemám motivaci k životu. Paní Jano, je nás myslím hodně a jak roky přibývají, je to čím dál horší.
... | 15.12.2016 04:18
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
možná stačí sám sobě položit ty správné otázky.. a místo rychlé odpovědi se do toho trošku hlouběji ponořit..
a nebo takto: | 15.12.2016 04:19
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
motivací některých lidí je to, že si myslí a sami sobě i lidem okolo opakují, že nemají žádnou motivaci..
A co kdyby | 31.12.2016 15:50
Akša
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
.. jste se na to vykašlala?

Co by se stalo? Čeho se tak bojíte, že v tom stále žijete, i když nechcete?

Možná vůbec nic..
manžel nebude mí navařeno, nakoupeno a rodiče uklizený byt? No a co, Jani?
Hmm | 31.12.2016 15:52
Akša
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
.. to napsal skvěle
Shrnuto, sečteno | 1.01.2017 00:54
xmarek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nic se nezměnilo, podstata zůstala stejná: https://goo.gl/29fqnV (sekce Učení). Ale nečekejte, že za Vás někdo bude "chodit". Přeji Hezký Nový Rok.
proč? | 15.02.2017 20:29
Věra
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
možná to tak nějak měla i moje maminka. pečovala o nemohoucí z rodiny (a dům a zahradu a...). 20 let. neuměla to nechat doma a vypadnout, přestože by bývala mohla. mnohokrát jsem jí to nabízela. ale neuměla si to vzít. kdyby odjela, pořád by myslela na to co ONA měla udělat a neudělala. když všichni odešli, vzala na sebe podobu stařeny a odešla taky. ve svých 67. její život už ztratil cenu, když nebylo pro koho se týrat. mám ji moc ráda a děkuji ji za mnohé, ale za jedno nejvíc - byla mi skvělým odstrašujícím příkladem.
strach | 15.02.2017 20:45
TEREZKA333
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
STRACH MĚ PROVÁZÍ NEUSTÁLE CO BUDE JAK BUDE .........LÉČEM SE I NA PSYCHIATRII..........NEVÍM ZDA TO PATŘÍ DIAGNOZE ČI K VZESTUPU MÁTE NĚKDO TOTÉŽ .........DĚKUJI TEREZKA<3........
zdravim Vas, | 17.02.2017 02:00
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
kdy toto cele zacalo? jak to zacalo?

hezky den, V.
prof. Cyril Höschl na SAMBA - úvod | 21.02.2017 15:27
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
https://www.youtube.com/watch?v=TIIFNY6Km3M

// k tematu stresu a deprese
| 28.05.2017 09:18
Lillian
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Milá Jano,
potřebujete změnu..změna je nutná..ať už to proběhne jakkoliv, stůjte si za krásou života, za láskou, vnitřní svobodou.
co bylo tou motivací dřív? | 15.06.2017 14:52
lomihnát
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
tam bych se podíval, a odtud začal, co by tou motivací mohlo být dnes. Váš případ zdá se být podobný, jako mé známé, která nakonec skončila v péči psychiatrů - snad to dopadne dobře. Pořád starosti o ty druhé - o rodiče, o synka, o děti sestry, o obecní záležitosti, o veřejné statky (životní prostředí) - až neměla čas ani umejt doma svoje nádobí. Ona sama se sebou zacházela hůř, než s hadrem na vytírání, furt jen pro druhé, sobě nic. Myslím, že to chce trochu, v měřítku těchto lidí spíš hodně, sobeckosti. Říkal jsem jí: Co budou všichni dělat, když tě přejede zejtra autobus? Myslíš, že pod něj skočej taky? Houby - poraděj si! No a taky že jo.
Tak i vy - začněte tím, že sebe dejte na první místo. Ve vašem věku už je načase ..
Jano, | 6.07.2017 09:42
Míša
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
hodně moc ti doporučuji www.damavnouzi.cz :). Tam najdeš opravdu velmi dobré rady a vysvětlení
Chybí motivace žít dál? | 17.09.2017 16:20
Olga
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jano, pozor na vyřčená přání, někdy je Vesmír splní a neptá se, zda jsme to v tu chvíli mysleli vážně. To, že jsi napsala svůj příspěvek sem má nějaký smysl. Co očekáváš, že se ti dostane za radu. Co by jsi chtěla číst. Návod, jak mít čisté svědomí vůči starým rodičům, ale přitom je mít obsloužené? Radu, jak rozpohybovat manžela, aby se nikdy neptal a udělal přesně co zrovna v tu chvíli potřebuješ? Štěstí, abys vyhrála v loterii a mohla si dovolit hospodyni a nemusela vařit, prát a uklízet? Při představě, že bys tohoto dosáhla, byla bys opravdu spokojená? Mnohdy setrváváme v určitém stereotypu, protože v něm prostě setrvávat chceme. Tím si něco dokazujeme.Lze přece k rodičům sehnat pomoc cizí osoby. Lze omezit plochu zahrady na minimum, lze zajistit jídlo z vývařovny, lze si najít kamarádku, se kterou budeš trávit čas a manžel si bude muset jídlo zajistit sám. Určitě se dá cokoli změnit, jen chtít. Ještě před několik lety jsem na tom byla stejně. A nejen doma, ale i v zaměstnání. Doplatila jsem na to nejvíce, jak jsem mohla - vážnou nemocí. Pak přišlo přehodnocení a já všechny možnosti našla. Dnes je vše naprosto OK a nikdo to neřeší, všichni jsou samostatní a nikdo mi nic nevyčítá. Byla to jen moje utkvělá představa. Nechtít žít je to poslední. Zkus nejprve hledat možnosti, existují. Na světě je krásně a záleží jen na nás, zda to vidět chceme, či nikoli a zda se té kráse snažíme přiblížit.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Lidé neumějí pracovat. Práce je unavuje. Zachováte-li při práci klid, práce vás neunaví. Vezměte práci jako odpočinek. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7952

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0