Název příspěvku:

Nikola Tesla


vložil: Václav (18.02.2015 00:33)
kategorie: osobnosti, významní lidé
 
Dival jsem se na seznam patentu, ktere prihlasil Nikola Tesla.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nikola_Tesla_patents

Jako clovek s vedeckym vzdelanim z toho mam pocit, ze navrhl spoustu pratickych zlepsovaku na zpusob "kdyz zapojim tuto civku pod jinym uhlem, bude zarizeni fungovat efektivneji o N procent"

Nikola Tesla byl jiste chytry a sikovny pan, ktery zkombinoval veci, ktere pred tim nikoho nenapadlo zkombinovat. Mel k tomu nejspis genetickou vybavu, talent, motivaci, bavilo ho to, venoval tomu spoustu casu..

------------------------------------------------------------

Kdyz jsem si ale o Nikolovi Teslovi cetl na internetu (mnoho ruznych webu viz google.com), tak se to vesmes hemzi vecmi jako "jak vyrabet energii z niceho", "Nikola Tesla vymyslel perpetum mobile", apod..

Kazdemu musi byt prece jasne, ze neco takoveho nemuze fungovat. Proc tomu tedy lide venuji tolik casu a energie? Proto, ze maji radi senzace? Proto, ze nemaji dost inteligence na to, aby videli, ze to je hloupost?

Ze nekdo brani tomu, aby se podobne "megavynalezy" v praxi pouzivaly? To bych nerekl. Kdyby nekdo sestavil napr. specialni motor do auta, ktery funguje jen na jednu tuzkovou baterii, tak nebude sila, ktera by to udrzela v tajnosti. Lide by si to rekli a zacalo by se to vyrabet a pouzivat.

-------------------------------------------------------------

Neco jineho je efektivni premena energie z jedne formy na jinou, viz vetrne mlyny, zarizeni, ktere se pres den nabiji slunecnim svetlem a v noci pak sviti a mnoho dalsich zarizeni, ktere si dnes ani nedokazeme predstavit. Zde je urcite stale co zefektivnovat.

To ovsem neni nic "nadprirozeneho", ale jde to ruku s rukou s tim, co dokazeme pochopit a vyrobit.

-------------------------------------------------------------

Pred chvili jsem napriklad vymyslel super vec. Vyuzit Mesic, resp. to, ze obiha kolem Zeme. Stacilo by lano, ktere by bylo pripevnene k necemu velikosti hory na Zemi. Tim jak se Mesic otaci, mohl by pohybovat velikym zarizenim na Zemi a skrze dynama by se vyrabela elektrina. Kdyby se to udelalo opravdu hodne velke, tak by to mohlo byt opravdu hodne vykonne.

Mohlo by to sice ovlivnovat drahu Mesice, ale par milionu let by to fungovat mohlo. :)

Ze bych si to nechal patentovat? :))

KOMENTÁŘE

... | 25.02.2015 14:57
Matyáš
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Úplně zapomínáte na jeden fakt. Použiji Váš příklad s autem poháněným tužkovou baterií. Dále si uvědomte kdo tu má v tomto odvětví monopol. Takže k tomu příkladu...máme tu těžaře ropy a máme tu elektrárny, kteří si jedou svůj business a rozhodně si do něj někoho nevpustí. V případě, že někdo vyrukuje s autem poháněným na tužkovou baterii tak z toho nic mít nebudou, protože po něčem takovém by lidé skočili. To by znamenalo obrovské ztráty zisku což nepřipadá v úvahu. Proto se okamžitě nastartuje proti-kampaň a z ničeho se zjeví studie o nebzepečí pro zdraví a nebezpečí celkově. Proto všechny velké revoluční vynálezy končí v koši.

Co se týče Tesli a volné energie, tak existuje spousta dokumentů o tom, že to dokázal. V Americe dokázal přeměnit volnou energii na eletřinu a tou elektřinou na dálku poháněl automobil. To táké vymyslel Tesla...přenosy elektrické energie na velké vzdálenosti a beze ztrát. A dostáváme se k věci popsané výše, k čemu by bylo nadnárodním korporacím, kdyby si každý člověk koupil nebo sestrojil Teslův transformátor a žil celý život na volnou energii?? Kdo by si pak kupoval jejich předraženou ropu a elektřinu?
nove technologie | 25.02.2015 20:56
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
z Vas by asi nebyl dobry vynalezce :)

ukazte mi funkcni, na vyrobu ne prilis drahe zarizeni, ktere umozni z tuzkove baterie pohanet automobil. pujdu s tim do automobilky a tam mi utrhaji ruce. za par let to bude mit v aute kazdy.

ukazte mi jednoduche zarizeni, ktere mi umozni na dalku prenaset energii. pripojim ho doma do zasuvky a uz si nikdy nebudu muset dobijet baterii v mobilu.

pokud ale mate na mysli experimenty jako napr. nabiti ionosfery okolo Zeme elektrinou, ze ktere by se pak cerpala energie, tezko muzete predpokladat, ze se neco takoveho hned podari zrealizovat. nikdo poradne nevi, zda muze neco takoveho v praxi fungovat, nikdo nevi, jake problemy by to mohlo zpusobit (napr. zmena klimatu), apod...

krome toho napr. elektroautomobily se dnes uz vyrabi, ovsem dojezdova vzdalenost je velmi mala, musite neustale dobijet baterie, apod.. s tim, jak se budou vylepsovat technologie se budou menit i automobily.. ano, ma to velikou setrvacnost a nez se nova technologie zacne pouzivat, muze to chvili trvat.. prilis cerne bych to ale urcite nevidel...

parni stroje uz dnes take nejezdi, CRT obrazovkam odzvonilo, tuto zpravu Vam nemusim posila v obalce, apod. :))
volna energie? | 25.02.2015 21:21
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
co myslite pojmem "volna energie"??

zkusme myslet trosku vedecky. energii muzeme prevadet z jedne formy na jinou. na tom se snad shodneme a shodl by se na tom s nami snad i Tesla. muzeme vyuzit napr. vetrnou, vodni, slunecni energii a pretransformovat ji na elektrinu. bohuzel zrovna tyto zarizeni jsou neefektivni, zavisle na pocasi, poruchove a tak holt v soucasnosti vyuzivame jaderne elektrarny, ktere jsou nesrovnatelne ucinejsi. dava to smysl.

co dale chcete vyuzit? gravitaci? ukazte mi schema zarizeni, ktere vyuzije gravitaci k vyrobe elektriny, kterou budu moci napajet spotrebice v byte. si takove zarizeni vyrobim a pak zajdu do CEZu a odhlasim odber elektriny.
nove technologie+volna energie | 28.02.2015 20:15
Matyáš
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Z nějakého mě neznámého důvodu nechcete vůbec pochopit to co jsem napsal.
S tím automobilem poháněným na tužkovou baterii byl jen příklad, navíc jsem si ho půjčil od vás z vašeho prvního příspěvku. Tudíž mi nedává smysl vaše reakce kde s tímto chcete běžet do automobilky. :-)
Navíc mi připadá, že když jste psal svůj příspěvek tak jste naprosto ignoroval vše co jsem psal výše. Tak znovu...ohledně zařízení, které přenáší energii. Neexistuje. Neexistuje jak sem už psal proto, že by si ho pořídil každý, stejně tak jako byste si ho pořídil vy. Čímž nastává problém a to, kdo by odebíral tu drahou energii od zavedených nadnárodních společností??

Co se týče volné energie, tak to tu nebudu vysvětlovat. Stačí si to vyhledat na googlu a najde vám to tisíce článků.
A pokud stojíte za názorem, že jaderná energii je nejlepší způsob jak získat elektřinu, tak je mi opravdu líto tohoto světa.
-> Matyáš | 28.02.2015 21:34
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Samozřejmě, že chápu, co jste napsal. Jak jste k tomu dospěl? Je to Vaše zkušenost? Měl jste někdy problém např. s ČEZem, který by Vám bránil něco používat? Nemyslím. Řekl bych, že to bylo spíše takto: na internetu jste si přečetl článek o tom, že zde jsou vyspělé technologie, které vymyslel Nikola Tesla, ale v praxi se nepoužívají, protože tomu brání různé velké koncerny. Pak jste možná viděl nějaké video, kde je "důkaz", že to funguje. Takových článků je plný internet, protože lidé mají rádi senzace a tak to šíří dál. Stačí svítící žárovka připojená k černé skřínce a důkaz, že je možné vyrábět energii z ničeho je na světe, že?

====================================================================

Automobilky se snaží maximalizovat zisky. Zakazují jim velké koncerny něco vyrábět? Ropa, neropa, elektromobily se už vyrábí.. jen mají zatím neefektivní zdroj (baterie).

====================================================================

Nikdo Vás nenutí odebírat elektřinu od "zavedených nadnárodních společností". Pravdou je, že to je v ČR stále nejlevnější možnost, jak můžete získat zdroj elektřiny pro domácnost, aniž byste musel řešit závislosti na počasí, poruchovost, apod.

Cena komerčních zařízení, které toto umí, jde do několika set tisíc Kč, např. http://solarni-panely.cz/e-shop/fotovoltaicke-elektrarny

Nemluvě o tom, že Vám může nějaký magor přestříhat a zkratovat kabely, zničit část zařízení, nebo to rovnou ukrást..

====================================================================

> Co se týče volné energie, tak to tu nebudu vysvětlovat. Stačí si to vyhledat na googlu a najde vám to tisíce článků.

Mám elektrotechnické vzdělání, živí mě vědeckovýzkumná činnost. Viděl jsem nesčetně ukázek tzv. převratných vynálezů. Takové texty ovšem v naprosté většině případů postrádají základní znalosti z oblasti elektrotechniky a hemží se to výrazy jako "elektřina zdarma", "elektřina přímo z vesmíru", apod. Nebo někdo připojí k anténě pár diod a kondenzátorů, multimetr mu ukáže napětí a od to prezentuje jako příjem volné energie.

Ok. To všechno je sice pěkné, můžete si k tomu připojit pár ledek a ony budou chvíli svítit, ale neřeší to problém, jak napájet domácnost. Lednička, mražák, elektrická trouba, konvice, monitor, žehlička... Máte zařízení, které umožní toto napájet? Přineste ho prosím, proměříme ho u nás na fakultě a pomůžeme Vám s jeho uplatněním v praxi.

Podobně i různé motory, které někdo roztočí a ony se díky různým vlastnostem dotáčí o pár sekund déle. Co do nich vteče, to zase vyteče.. Myslíte, že je možné elektromotor připojit k baterce a on by Vám zajistil přívod elektřiny pro celý dům? Sestavte to, potom se máme o čem bavit. A nemyslíte, že kdyby se něco takového dalo se současnými technologiemi vyrobit, že by to už někdo neudělal? Např. přímo elektrárny? Znásobili by elektřinu a prodávali ji do světa. Tedy, asi v tom bude nějaký háček, že?

Jen mi tu prosím neposílejte videa z youtube, kde se na stole někomu něco točí. To bych dokázal zfingovat také. Zajímají mě reálná schémata, principy, zařízení..

====================================================================

> A pokud stojíte za názorem, že jaderná energii je nejlepší způsob jak získat elektřinu, tak je mi opravdu líto tohoto světa.

A Vy svůj monitor, lednici a pračku napájíte odkud? Máte zařízení, které vyrábí elektřinu z prány?

http://www.nechci-drahe-teplo.cz/editor/filestore/Image/graf.jpg

Zkuste elektrická zařízení nepoužívat a možná se k Vám přidají další, klesne poptávka po elektřině a nebudou potřeba jaderné elektrárny, ale vystačíme si s pár solárními panely. Tedy alespoň přes léto.
Mýtus o energii z vakua | 1.03.2015 00:48
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Když se vkrádá stále jedna myšlenka, jít po ní zpět až na ty podmínky, které ji vyvolaly. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019


Anketa

Modlíte se k vyšším silám?
ano (4255)
->
ne (3620)
->
Celkem hlasovalo: 7875

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0