Název příspěvku:

Noční můry


vložil: adéla (9.05.2011 21:28)
kategorie: spánek a sny
 
Pronásledují mě celkem hnusné noční můry...nebo škaredé sny...strašně dlouho se mi nezdálo nic hezkého. Trvá to už asi rok, co jsem se přestěhovala od rodičů k příteli. S mými rodiči nevycházím moc dobře. Matka je alkoholička a otec schyzofrenik. Buď je na mě jeden z nich silně napojený, že nedokážu přerušit spojení, nebo jsou v tom nějaké špatné energie. Možná i nějací zemřelí, protože když jsem sama, kdekoliv, delší dobu, tak se bojím. Bez nějaké větší příčiny, třeba i ve dne, ale je to takový ten panický strach, úplná hrůza, až mě mrazí, a pak to samo odejde. Neslyším nic nebo tak, ale celkem mě to děsí. Hlavně ty sny. Nemůžu se jich zbavit. Nemáte někdo s tímto zkušenost? Kdyžtak mi něco poraďte. Ale asi si zajdu za odborníkem.

KOMENTÁŘE

... | 12.05.2011 10:22
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
K tvému příspěvku zkus si přečíst můj příspěvek ve fou (negativní energie). Před spaním zkus zkus dát takovouto meditaci http://www.cestyksobe.cz/hoste-ve-studiu/hoste-ve-studiu/19.html dej si sluchátka na uši a poslouchej. Já u té meditace jednou usnul a měl jsem nádherné sny. Pak asi dvakrát jsem si to pustil těsně před spánkem a totéž se opakovalo. Neumím to nějak pořádně vysvětlit, ale funguje to. Kdyžtak napiš jak to dopadlo, zajímá mě to.
*** | 14.05.2011 22:18
Adam
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nejlepší by bylo, kdyby ses odpoutala od toho těžkého ve vztahu s rodiči, pročistila se a naučila se udřet se "nad hladinou".
I když to dle toho popisu nahrává tomu, že to je spojeno s rodiči, tak na druhou stranu píšeš, že to máš od té doby, kdy ses přestěhovala k příteli. Nepřispívá k tomu i toto (přítel, místo bytu apod.)
Na duchy to nevypadá. To spíš na zformovaný strach, to je třeba vyčistit. :o)
PS: Nejdříve se pročisti (žádnými energiemi) a potom uvidíš.
Měj se
vyřešte co nejdříve | 29.05.2011 00:59
Alia Maria
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
těžko se dá radit něco touto cestou, napadlo mě, že můžete mít v sobě výčitku z toho, že jste rodiče opustila, možná vám i oni něco vyčítají, potřebujete se od toho vnitřně očistit, myšlenkově, pocitově- kdykoliv na vás přijde ten nepříjemný pocit strachu,nebo jakákoliv negativní myšlenka v souvislosti s nepříjemnými sny nebo s vašimi rodiči, začněte si situaci představovat opačně, při strachu si vzpomeňte na nějaké pěkné místo, kde vám bylo moc krásně a při a u špatných myšlenek např. na vaše rodiče si představte, třeba, že sedí u stolu a spokojeně večeří a usmívají se na sebe, v duchu se s nimi usmiřte a řekněte jim jak je máte ráda. Bude to náročné takto vědomě na sobě pracovat, zvlášť pokud jste na to nebyla zatím zvyklá- v každé myšlence-představě je opravdu velká síla, když to zvládnete s trpělivostí, časem uvidíte výsledky. Jestli si na to zatím netroufáte určitě zajděte za odborníkem, nejlépe na sny. A večer před spaním si zkuste zase představovat, že jste na nějakém super příjemným místě a pořádně si to prociťte. Snažte se chodit spát dříve nejlíp okolo desáté. A dělejte nějaké ztřeštěnosti, třeba si sama doma zatancujte a zazpívejte, potřebujete se uvolnit, zajděte si zaběhat, zacvičit,...Držím Vám pěsti.
nevedomi | 13.06.2011 09:43
Adam
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
V minulosti jsem snům nepřikládal žádný význam a třebaže jsem si (asi díky pravidelné meditaci) sny dobře vybavoval, považoval jsem je (asi díky technickému vzdělání) za fantasmagorické chyby systému. Změna mého přístupu přišla po přečtení několika článků a posléze knih velkého psychiatra C.G.Junga.
Pokud správně rozumím, lidská psychika kromě vědomých funkcí a procesů sestává také z vrstev, které jsou pro nás takřka nedostupné, nevnímatelné a označují se jako nevědomí. Jedním z účelů nevědomí je jednak autoregulace psychiky za účelem dosažení rovnováhy a dále vývoj osobnosti směrem k jejímu ideálnímu stavu. A právě sny jsou jedním z prostředků jak s námi nevědomí komunikuje, třebaže je to komunikace poněkud kryptická, založená na symbolech. K jejímu dešifrování osobně používám snář založený právě na Jungově přístupu: http://www.medo.cz/jaromir/kniha_snar/index.html
Sny by neměly zůstat nepovšimnuty, obsahují varování před nebezpečným stavem a vývojem naší osobnosti směrem k nerovnováze a nemoci, odhalují nám příčiny těchto stavů, které si často nechceme přiznat (nevyřešený vztah k matce, zakrývané negativní vlastnosti) a dále obsahují i jisté návrhy k dalšímu vývoji.
K nočním můrám přistupuji jako k naléhavému poselství z nejskrytějších hlubin osobnosti, jehož závažnost má vysokou prioritu.
Noční můry | 20.11.2011 10:41
pavel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Milá Adélko. Je to už mizerie, když s tím jdeš takto ven.ANO - ihned vyhledej odborníka!Přetrhej vazby na okolí.Pomoci ti je,opravdu.Jsi na tom špatně se zpracováním okolních vjemů.Ty "zpracovává" podvědomí. Nějak je přetíženo a musíš mu pomoci. Půjde to a ty se vědomě zaraduješ. Jsi mladá a najdeš sílu to překonat.
Láskou | 21.11.2011 02:33
Monika Ahtleias M.
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
I když to asi pěkně potrápí, tak je třeba si uvědomit, že zlo i dobro jsou dvě strany téže mince. To, co prožíváme je tedy iluze, takže to vlastně existuje i neexistuje :) Co tu pomůže, je dostat se nad dualitu, a to je Láska a přijetí.
Nejdřív prožít a nebránit se tomu. Jsme tu pro poznání.
Potom přijmout - nebojovat, nevymezovat se, očistit - pokusit se dostat na neutralitu.
Když to dokonce dokážete přetransformovat na vděčnost za zkušenost nebo aspoň respekt, tak dojde k samovolnému uvolnění a situace se teprve může změnit.
Negativní energie, které tam jsou se samy tou rovnováhou ve vás vynulují.
strach | 23.11.2011 19:43
Michael
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Při tom panickém strachu se bojíš konkrétně čeho?A máš noční můry často se stejnou tématikou?Pokud je ten strach i noční můra o tom samém tak je to strach asi z jedné věci které se natolik bojíte že jse to projevuje ve snech a v panickém strachu.
| 29.02.2012 20:04
denisa vlková
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ahoj došla jsem tady náhodou, hledám nějakou pěknou meditaci:) pokud by si adél chtěla pomoct a ještě si nikde nebyla tak mi můžeš napsat pracuji s reiki, shambalou ale na tohle se nejvíc hodí SRT, taky jsem měla tyhle problémy...

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Člověk si nesmí přát umřít, nesmí si přát smrti, ale nesmí si přát ani života. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019


Anketa

Modlíte se k vyšším silám?
ano (4255)
->
ne (3620)
->
Celkem hlasovalo: 7875

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0