Název příspěvku:

O Nelásce


vložil: neznámý autor (23.12.2012 14:07)
kategorie: lidské vlastnosti, pocity, emoce
 
Neláska člověka tíží jako kámen. Přísně vzato mu způsobuje všechno jeho utrpení,kterého je svědkem.

Důkazem budiž úleva, svoboda a obrovský pocit vděčnosti, když skončí třeba partnerský vztah, který člověka nenaplňoval láskou, pohodou a štěstím. Totéž se děje vždy, když se člověk zbavuje nelásky k čemukoliv.

Ano, některé věci nemouhu milovat, některé dokonce nesnáším či dokonce nenávidím. Tuto nesnášenlivost, nenávist však mohu s láskou přijmout a tím se vše docelí. Uvědomím si, že zde nejde o obsah mých myšlenek, pocitů, uvědomění, ale že zde jde o způsob žití a bytí.

Je-li toto přijetí vědomě dáno láskou, skutečnou láskou, potom není nic, co bych mohl nepřijmout... od nevědomosti, utrpení, hmotného i nehmotného,až k smrti, která mi ukáže svoji vlastní podstatu, protože lásce, skutečné lásce a soucitu nemůže vzdorovat nic.

Buddha řekl, že soucit je božský, Kristus řekl, že láska je bůh a já si dovolím říct, že život je láska i soucit. Proto je i život božský, když skutečně milujeme a soucítíme.

Přeju hezké vánoce.... Dan

KOMENTÁŘE

-> daniel | 26.12.2012 18:38
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
sedim tu a je mi fajn, aniz bych cokoliv/kohokoliv miloval, cokoliv/kohokoliv prijimal, nad cimkoliv/kymkoliv soucitil apod.

> Neláska člověka tíží jako kámen. Přísně vzato mu způsobuje všechno jeho utrpení,kterého je svědkem.

jakeho cloveka? kdo tu trpi? trpis ty? proto to pises? nebo se ti zda ze trpi lide okolo tebe? kolem me si vsichni uzivaji vanoce nebo si uzivaji stezovani si, ale nic moc s tim co je trapi stejne nedelaji, takze se mi zdaji vicemene spokojeni s tim, jak to maji, i kdyz se jim to ne vzdy libi.. uz dlouho jsem nepotkal cloveka, ktery by na me pusobil, ze opravdu trpi a ze si opravdu nevi rady
ignorant | 28.12.2012 16:44
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Václave,jsi pro mě naprostý ignorant a pokud nemáš nic jiného než svůj ignorantský názor,potom drž pysk nebo si zajdi do Bohnic nebo si přečti zprávy o tom,že až 30procent českého národa bere antidepresiva.
To,že Tobě!!!vyhovuje ignorantství je Tvoje věc.Můj příspěvek není určen lidem bez schopnosti soucítit nebo jen obyčejně cítit.
Dělat,že něco není je pro mě osobně postup hraničící ze sociální demencí.Ostatně sám jednoho dne pochopíš,že zavírat oči a nalhávat něco sobě nebo druhým je nerozumné.Rozumné je si uvědomit jak věci fungují a akceptovat to.
Neočekávám,že se zamyslíš či neodpovíš,proto si prosím tedy ulev a jest-li ještě někdy něco napíšu,tak to nekomentuj...Dan
Chlapci mier:) | 28.12.2012 21:59
Nádej neumiera:
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Toto je téma, s ktorou má každý tvor na tejto planéte nejakú skúsenosť. Neláska sa týka každého, či už priamo alebo nepriamo -ako pozorovateľa... Aj vy dvaja ste tu predviedli pekný kúsok nelásky... ;) Bez nelásky by sme napr. mnohé lieky mohli vyradiť z nášho "jedálnička"... Mňa tiež momentálne trápi neláska (týka sa kolektívu v práci) a neviem čo s ňou... :( musím ju nejak spracovať...
Ignorancia? | 29.12.2012 15:34
Miro
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
To co Vaclav napisal nie je ignorancia, skor opacny pohlad na vec. Mnoho ludi sa zvykne stazovat a caka ze sa ostatni pripoja k ich nazoru...

Pozitivne myslenie je ovela jednoduchsie a nesposobuje nelasku... :)

Je jednoduchsie sa pozerat tam kam ideme a kde by sme chceli byt (pozitivna buducnost) a uhybat sa prekazkam (negativne veci) ako sledovat prekazky a mat potom pocit ze cely svet je negativny... tak nevsimneme ze nieco nam pomohlo 10x viac nez ine bezne veci ale sposobilo 2x viac prekaziek, takze to povazujeme za zlu vec/udalost/cloveka...

osobne poznam cloveka, ktory sa boji celeho sveta a mysli ze kazdy je proti nemu... ked neprikuvujem mu na jeho negativny nazor, ale ukazujem mu pozitivne veci, tak si mysli ze som aj ja proti nemu a ho ignorujem...
.... | 29.12.2012 18:22
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Podle mě si jde každý takovou cestou, kterou si sám zvolí. Někdo žije život, že je naštvaný na celý svět a svůj pohled nezmění ani za nic. A někdo je zase beznadějný optimista. Je to spíš o úhlu pohledu a možná také o pochopení, že všechno zlé je pro něco dobré nebo nás mělo něco naučit.
Honzík: | 29.12.2012 18:38
Nádej neumiera:
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jo, to jo, ale naše životné cesty sú živé a menia sa... Takže ten kto je dnes naštvaný, môže byť zajtra plný lásky, optimizmu, pohody atď... Ale máš pravdu, že niektorí ľudia sa proste nemenia (maximálne sa stupňuje ich prirodzený negativizmus alebo pozitivizmus) ;)
jen tak | 30.12.2012 13:42
Viky
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nemáme právo nikoho soudit, ale na druhou stranu je třeba někdy kriticky zauvažovat. Daniel to myslel velmi dobře, chtěl tím jen sdělit, že je dobré s láskou přijímat vše.. nejen to dobré. Vlastně se nás tím snažil tak nějak naplnit. Jenže Václav to uviděl svým pohledem, ale pohledem zastíněným egem. V celém tom textu jen všude čiší ,, já, já, já´´ Ano ten člověk má to svoje já a pokud sám sobě s tím nedokáže uhnout, bude zastíněný. Tady vůbec nejde o pozitivitu nebo negativitu.. tady jde o to, že někdo vyslal světýlko a něčí ego to nedokázalo skousnout, a tím pádem vyvolalo ego jiného, který k tomu takhle nepřistupoval...ale bránit se potřeboval. Každý máme své ego, ať malilinké, nebo obrovské..ego zmizí jen ve chvíli, když si řekneme: ,, já nejsem, já neexistuje... doopravdy existuje pouze existence, ve které jsme my všichni, ne já a ti druzí´´ teprve pak přijde opravdový klid...
Viky:) | 30.12.2012 14:20
Nádej neumiera:
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nikto netvrdí, že tu ide o pozitivizmus a negativizmus, očividne si si moje slová slová vyložila po svojom, čo je prirodzené... ;) So všetkým ostatným, čo si napísala, viacmenej súhlasím..... ;-) len ešte ma dostalo, že vieš ako to na začiatku Daniel myslel... Možno len v tej chvíli Václav myslel inak než Daniel.. Tiež si myslím, že to myslel tak, ale skutočne ide o to čo si myslíme??? Jednota a láska nespočíva v myslení... Viem, vzďalujem sa téme, ale všetko so všetkým súvisí... Menej myslieť znamená viac cítiť :)
Dodatek | 30.12.2012 15:09
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Viky mě pochopila.Negativní a pozitivní jsou dvě strany jedné mince,které mohu s láskou přijmout a tím přirozeně nechat vyprázdnit své vědomé a podvědomé mechanismy,myšlenky a pocity.Tím se sice nezměním,protože nemohu nic změnit,ale uleví se mi,porozumím a konečně budu moci být v harmonii sám ze sebou.
Václav je buddhista,kterému hnijí nohy a on pokauzuje na to,že vše je prázdné a nic tu není a vše je tak jak má být.Tím se však nohy neuzdravý.
A moje reakce nebyl ůtok,ale obrana jak Viky též poznemenala.
Je-li Viky žena,tak prosím o email neboť své k svému,třeba jen na dopisování....Dan
asi stačí | 30.12.2012 17:23
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
No shrnu to,můžu tady klidně napsat že jste všichni kokoti,někdo řekne,jéj ten je ale hloupej a sprostej,druhej napíše jo,jo má ego:-)
Jasně mám a co?Dokonce stím dokážu i žít:-)Je mi to jedno...
Každý si může tu svoji realitu žít jak chce,to je ta "sloboda.."
Každý si může napsat svůj názor,jestli se to někomu líbí nebo ne je jeho věc ne moje,prajem pekný večer :-)))
"jo,jo, má ego" :))) | 30.12.2012 18:30
Nádej neumiera:
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Erik, tvoja reakcia je čerešničkou na torte:):) pekný večer všetkým...;-)
-> Viky | 30.12.2012 18:31
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"doopravdy existuje pouze existence, ve které jsme my všichni, ne já a ti druzí´´ teprve pak přijde opravdový klid..."

Nemyslím, že lze tady žít bez ega. Hodně dlouho jsem nad tím, přemýšlel a zkoušel tak jednat v určitých situacích a dospěl jsem k závěru, že to nelze. Když vezmu teorii, že jsme se oddělily od boha jako individuální energie abychom zde zažily nějakou zkušenost tak je hloupost neco takového chtít. To je jako bych chtěl být bůh, ale tady v této realitě.

A také co jsem potkal lidi co tvrdili, že už vlastně žíjí bez ega tak ti ho měli největší:D
honza | 30.12.2012 19:31
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Žít bez ega znamená zapomenout na představu o sobě samém,Tvoje bytí tady však samozřejmě je,což je něco jiného než dělat,že nejsem nebo jsem ochoten cokoliv.Věci se ptom dějí jinak než v době,kdy se člověk řídil svým myšlením.Snad se dá říct,že je to potom o intuici a přirozené inteligenci.Určitě to není o nějaké svatosti či dokonalosti.Ego je nahraženo bytím v sobě samém a tehdy člověk ví,co ještě skousne a co už ne.
->Daniel | 30.12.2012 23:13
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dobrá vyjádřím se trochu jinak ego je něco co nás odlišuje od podstaty ze které jsme vzešly. Když jdeš do hlouby a tak zjistíš že všechno děláš jenom pro sebe. I zdánlivě "nesobecké" činy děláš jen pro sebe třeba pro nějaký pocit vnitřního sebeuspokojení...Takže celé úvahy o egu je prostě hloupost ego jsi ty. A proto by se dalo také říct, že ego neexistuje:)
honzík | 31.12.2012 09:26
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
To je ten problém...významovost slov.Ty mluvíš o bytí a vnitřním sebeuspokojení jako o egu..nezrozené i užívá zkrze zrozené sebe samo.
A snad se nebudeš zlobit...Tvůj problém je,že máš pocit,že jsi oddělen a tudíž,že nějaký musíš být a něco musiš udělat,aby jsi dosáhl splynutí a čím víc se snažíš,tím je to horší.Nicméně i to je cesta na které se člověk nakonec k smrti vyčerpá,že se přestane snažit,přestane usilovat,tak jako se to stalo Buddhovi pod stromem Bodhi.
Taoisté používají Zhan zhuang-nedělat nic a jen stát jako strom.Tehdy si člověk jen uvědomí,že není oddělen,jen o tom nevěděl.Přítomnost boží,přítomnost nezrozeného,nevzniklého,přítomnost tao tu je.
Jseš-li ochoten připustit,že to jsi Ty,Ty jsi tím,tak máš hotovo.Mě to trvalo 7 let a to jen díky poškozenému tělu,především páteři.Mysl a ego jako představa pocházející z mysli,jen nerado opouští již dobyté území.
Proto jsem napsal ten článeček-technika vědomého přijetí čehokoliv znamená rozpuštění vědomých i podvědomých již vytvořených názorů a představ.
Buddha to řešil prázdnotou všeho,aby člověk viděl věci takové jaké jsou.Vědomé přijetí čehokoliv vede ke stejnému-názory,představy se rozpustí a věci jsou takové jaké jsou,stačí být pozorný a bdělý.
Víš,neříkám to proto,abych masíroval sám sebe a dokazoval si jak jsem to zmákl-užil jsem si jen,co je pravda,celoživotní bolesti nefukčního těla,přišel jsem o vše..o rodinu,o lásku,o naději,o práci....jen pro svoji nevědomost a neochotu vidět věci takové jaké jsou.
Jen si říkám,že třeba to někomu pomůže,někdo to využije a prozkoumá.Dan
->Daniel | 31.12.2012 11:32
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já si nemyslím, že sem oddělen. Dokonce po pár zážitcích jsem přesvědčen, že moje sousedka je součást mě. Prostě jen myslím, že zde se podstata může projevovat jen zkrze "ego". Návody jako nedělat nic apod. jsou dle vlastních zkušeností perfekním způsobem jak se stát duševní mrtvolou. Beru to tak, že tady jsem šel poznat nějakou zkušenost. Když si představím nedělat nic když beru "ego" z tvého úhlu pohledu šlo by toho pak dosáhnout. Jenže když si to představím při běžném životě tak mě přijde absolutně nemožné docílit toho, abych v nějaké situaci neprojevil svoje já byť jen ve formě dobrého skutku, který člověk ať si to uvědomuje nebo ne dělá jen pro sebe.

->"Nicméně i to je cesta na které se člověk nakonec k smrti vyčerpá"

S tím rozdílem, že já o nic neusiluju. Žiju si svůj život snažím se k druhým lidem chovat tak jak bych chtěl aby se oni chovali ke mě.

Spíš mě udivuje kolik lidí se snaží ego přímo zabít. Ale proč bych to dělal funguju zde jako individuální bytost (i když propojená se všemi) a tu individualitu způsobuje moje "ego".:)
-> O Nelásce | 31.12.2012 13:24
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jak si to tu tak ctu, tak me neco napadlo k egu:

1 faze: clovek zije zivot, aniz by cokoliv vedel nebo nevedel o egu
2 faze: clovek si precte o existenci ega a pak tvrdi, ze ego existuje
3 faze: clovek si precte o ne-existenci ega a pak tvrdi, ze ego ne-existuje
4 faze: clovek zije zivot, aniz by neco vedel nebo nevedel o egu

Danielovi:

ahoj, mozna te zmatlo, ze jsem napsal jen cast pribehu a zacal vicemene od konce.

tva slova:

> Buddha řekl, že soucit je božský, Kristus řekl, že láska je bůh a já si dovolím říct, že život je láska i soucit. Proto je i život božský, když skutečně milujeme a soucítíme.

a hned o kousek dal:

> jsi pro mě naprostý ignorant a pokud nemáš nic jiného než svůj ignorantský názor, potom drž pysk

opravdu hodne soucitne

> Ostatně sám jednoho dne pochopíš,že

nic o mne nevis

> jest-li ještě někdy něco napíšu,tak to nekomentuj

proc zakladas diskuzni vlanko, kdyz nemas chut diskutovat? nebo bys rad diskutoval jen s lidmi, kteri to vsechno vidi stejne jako ty? a k cemu je takova diskuze?

> Václav je buddhista,kterému hnijí nohy a on pokauzuje na to,že vše je prázdné a nic tu není a vše je tak jak má být

jak si prisel k tomu, ze jsem buddhista? zajimava asociace. a ze poukazuji na to, ze je vse prazdne a nic tu neni? taky trosku mimo. zrovna ted jedu vlakem, vsude okolo spousta lidi, vsechno to krasne zije, sviti slunicko, nadhera.
Václav | 31.12.2012 15:21
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
... (:
"nenápadně jsem čekal, až řekneš to co máš" (neb bych začal úřadovat)
...neb řečním radši v jiné koloně
...domněnky o Václavovi?
...mysl (: stará mysl
La la la,blee | 31.12.2012 15:43
Daniel Hořanský
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Hemží se to tu teoriemi z knih.
Taky bych si s dovolením přidal jednu :D : ,,Každý má pravdu, která se rovná úrovni na kterou se právě dostal."

Že hezký celý nový rok
pro dnesek koncim s pocitacem | 31.12.2012 17:07
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Danieli, Stepane, Viki, i vsichni ostatni, uzijte si silvestrovskou noc! :))
Rozloučení | 31.12.2012 18:14
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pánové a dámo,končím s komentáři a jdu se věnovat životní praxi...
Mějte se jak chcete...Daniel
Václav | 1.01.2013 13:17
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Václave,Václave...kážeš vodu a žunkáš víno...co ten článek smysl života??
Začátek..spousta lidí...jací lidé???Kdo??Ty???Oni???.....než začneš někoho vyučovat svým názorem,tak si ho nejdřív ujasni.Dan
-> daniel | 1.01.2013 16:19
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
nazor je neco mrtveho, statickeho
minulost je neco mrtveho, statickeho
tato diskuze je neco mrtveho, statickeho
byt necim konkretnim je neco mrtveho, statickeho
predchozi vety jsou necim mrtvym, statickym

ale jak o tom mluvit?? snadno, to dulezite je za slovy, mezi radky.

jsme komplexni bytosti, vsechno je spolu buhvijak provazane,
meni se to kazdou chvili, co zalezi na tom kdo co rekl?
ale pokud ted nekdo rika a ja na to reaguji.

zivot?? pisu tuto vetu, ted je to pravda. a ted uz ne.. jak to uchopit?

clanek o smyslu zivota? ten jsem pridaval v roce 2007. vykopat ze zeme nekolik let starou mrtvolu a rikat ze to jsem ja.. smula, nejsem to ja.

o nicem te nepoucuji a nemam protrebu s tebou hrat nejake hry na lepsiho-horsiho, chytrejsiho-hloupejsiho apod.
-> daniel | 1.01.2013 16:26
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
mimochodem vetu "Spousta lidí začne dříve.." jsem nevymyslel ja. je to prevzate, hodilo se to k tematu, tak jsem to pouzil.
Václav | 1.01.2013 16:44
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Václave,já mluvím Ty neposloucháš.Snad tedy slovy Buddhy..věci nejsou takové jaké jsou-to je ta Tvoje hloubka a proměnlivost-a nejsou ani jiné-můj článek jak se popasovat s dualitou v běžné realitě žití.Jak řekla má kamarádka...život tu je a musí se žít....Shrnuto-nestál jsem o rozebírání ničeho z nějakého ůhlu,prostě jsem konstatoval fakt,kterému zcela zřetelně porozuměla Viky-je žena a životu neuniká.Řeší ho fakticky a reálně.To je vše.A po mé 12leté praxi rehab. maséra Ti mohu na milion procent říct,že lidé trpí nejen tělesně.Říkat,že Ty to tak nevidíš a tím jako ovlivňovat a utišovat,aby jsi konal dobro moudrých je Tvoje věc.Já už rád řeším problémy rázně,aktivně a když vidím zcela zřetelný problém,tak hledám řešení-tím problémem se už nezabývám,jen řešením.Jsme prostě jiní,každý jdeme svojí cestou a svým způsobem.Nikde není psáno,že se musíme milovat či dohodnout.Respektuju,že máš jiný názor.
Měj se Dan
-> daniel | 1.01.2013 18:10
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
napisu, ze je "nazor" z meho pohledu jen neco mrtveho a ty mi napises ze respektujes muj nazor.

?????

a pak navic jeste prohlasis, ze ja neposloucham tebe

?????

ja nepsal ze lide netrpi, psal jsem

"kolem me si vsichni uzivaji vanoce nebo si uzivaji stezovani si, ale nic moc s tim co je trapi stejne nedelaji, takze se mi zdaji vicemene spokojeni s tim, jak to maji, i kdyz se jim to ne vzdy libi"

a to je diamentralni rozdil!

mel jsem obdobi, kdy mi prislo, ze trpi 99.9% lidi. prisel jsem si stastnejsi nez oni. hodne let jsem se venoval ruznym technikam leceni, fungovalo to perfektne, a to i u lidi napr. s rakovinou, o lidech s beznymi psych. problemy (rodina, partner, prace) nemluve.

vsuvka pro viki: nelecil jsem je ja, i kdyz pouzivam ja

zacal jsem zkoumat, proc maji vsechny ty problemy a musel jsem se na ne zacat divat velmi kriticky. jsi maser. je super, ze nekomu pomuzes, ale taky se ti urcite hodne libi, kdyz nekdo v TV placne nejaky nesmysl a tisice lidi zacnou delat neco, cim si zacnou huntovat zdravi. a to treba jen proto, ze chce jeden clovek neco prodat, trosku si vydelat, koupit si auto,...

pokud se chceme zmenit, zmirnit tzv. utrpeni lidi, musime (kazdy sam za sebe), zacit neco delat. delame to???

k cemu to je, kdyz by se mi podarilo uspesne lecit lidi s vselijakymi nemocemi, kdyz si budou ruzne firmy vesele dal vyrabet vyrobky, ktere lidem skodi??

a tak si sednu a je mi fajn. a minimalne jeden clovek je spokojeny. a svet si dal zije svym vlastnim zivotem, jak chce a jak umi.

PS: co mas porad s tim Buddhou ?????
václav | 1.01.2013 18:22
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Máš pravdu...dan
Václav | 3.01.2013 18:42
dan
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Víš,Václave,vím,že už Ti rozumím,proto se musím omluvit,promiň, za svojí divokost,tvrdost.Nicméně nemáš dar řeči a logiky vyjadřování..napsat,že mohu kohokoliv či cokoliv milovat a být při tom šťstný a blažený je stejně možné jako dyž tu ta láska není...že mohu,ale nemusím.Tehdy by bylo po nedorozumění...Dan
-> dan | 4.01.2013 11:13
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
neni se proc omlouvat, ja se na tebe nezlobil a nezlobim. a ze ma slova postradaji logiku? zivot neni logicky, takze dekuji za kompliment :))

me tu zaujala jina vec. tato diskuze - kdyz to clovek cte postupne, tak to vypada, ze ma kazdy svuj nazor, ale kdyz se na to podivam jako na celek, citim z toho neco hlubsiho, neco co jde za vyznam slov.
-> Nádej neumiera | 4.01.2013 12:02
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Aj vy dvaja ste tu predviedli pekný kúsok nelásky

a nekdo treti by mohl prijit a rict "vy vsichni tri jste predvedli pekny kus nelasky".. tedy, nezpusobuje deleni laska/nelaska jen zbytecne problemy?

> Mňa tiež momentálne trápi neláska (týka sa kolektívu v práci) a neviem čo s ňou

chapu to spravne, ze je pro vas laska necim pozitivnim a nelaska necim negativnim a ze prozivate nelasku, ale chtela byste prozivat lasku? nebylo by ale efektivnejsi, venovat se primo tem vecem, ktere vas trapi a nerikat tomu nelaska? vzit si jednoho cloveka po druhem (z vaseho pracovniho kolektivu) a ujasnit si, jaky k sobe mate vztah, dat mu/ji jasne najevo, co se vam nelibi a co se vam naopak libi, sledovat, jak reagujete na jeho/jeji slova a zjistovat, proc ve vas vznika onen pocit "necitim se spokojena"?
-> Viky | 4.01.2013 14:41
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Daniel to myslel velmi dobře, chtěl tím jen sdělit, že je dobré s láskou přijímat vše.. nejen to dobré. Vlastně se nás tím snažil tak nějak naplnit. Jenže Václav to uviděl svým pohledem, ale pohledem zastíněným egem.

pokud chcete mluvit o egu, tak ego prvniho cloveka neco napsalo (Daniel), ego druheho cloveka to nejak okomentovalo (Vaclav) a ego tretiho cloveka se k tomu take nejak vyjadrilo (Viky). uplne stejne, lidske ego

> V celém tom textu jen všude čiší ,, já, já, já´´

ano, presne to delate i Vy. nepouzivate sice tolik slovo "ja", ale pisete spoustu domenek a nazoru a kdo jiny nez "ja" to vse tvori? vsude ve Vasem textu se to tedy hemzi slovy ja, ja, ja. z tohoto pohledu mezi nami zase neni takovy rozdil

> tady jde o to, že někdo vyslal světýlko a něčí ego to nedokázalo skousnout, a tím pádem vyvolalo ego jiného, který k tomu takhle nepřistupoval

to bysme se na to pak mohli zacit divat napr. i takto: dva lide tu vyslali svetylka a ego Viky to nezkouslo a tak k tomu zacalo pristupovat svym zpusobem. s jednim clovekem souhlasilo a proti druhemu se tak trosku postavilo. typicky egoisticke chovani - hodnotit, komentovat, rozdelovat. nerikam ze to je neco dobreho nebo spatneho, jen ze tak fungujeme.

> Každý máme své ego, ať malilinké, nebo obrovské..ego zmizí jen ve chvíli, když si řekneme: ,, já nejsem, já neexistuje

takto se hadanka ega nevyresi, protoze co zmizi to se zase muze objevit.

jak jsme se ale poprve dozvedeli o existenci tzv. ega? neprecetli jsme si o tom nahodou nekde? neuverili jsme konceptu, na ktery jsme pak naplacali spoustu dalsich konceptu a ted to prohlasujeme za vlastni pravdu? neni to jen nalepka, kterou znacime veci okolo sebe, aby nam to davalo nejaky smysl?

> doopravdy existuje pouze existence, ve které jsme my všichni, ne já a ti druzí

viz predchozi odstavec
-> Erik | 4.01.2013 14:49
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
hezke!!! :))
-> Honza | 4.01.2013 14:58
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Když vezmu teorii, že jsme se oddělily od boha jako individuální energie abychom zde zažily nějakou zkušenost

a jsou take teorie, ktere rikaji, ze jsou vsechny zkusenosti bozske, ze se nikdo od niceho neoddelil a v principu ani nemuze oddelit. takze jakepak zazivani zkusenosti? :))

ja si v tuto chvili neprijdu ani spojeny ani nespojeny s cimkoliv jinym, ani v jednote ani jako neco oddeleneho.. a vubec, jak to muzeme chtit nejak popsat, kdyz to nejde poradne ani uchopit?
kolektivu přítomných | 4.01.2013 15:54
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
..uchopit ne, pochopit jo, popsat taky - sam sebou vše popíšeš
..mysl vytváří přebohatý program pro sebe samu -pseudoprogram (:
..v jednotě se sebou - lze ji konkrétně pojmenovat - odžít -"trochu odtrpět"
..všimneš si, že nastává - tedy probíhá jakýsi klid
..klid mysli - v ní je jakási jednota
..jednotu nelze obejít - nafabulovat
..pak přichází jednota
..mění se ti život k "lepšímu" -celkově
..z celkového pohledu a "tvaru" mysli
..tvar mysli? - lze ji tvarovat ne? (:
O lásce (: | 4.01.2013 16:18
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
s neláskou nakonec k lásce
..skutečně tvarovaná neláska mysli přechází k tvarované lásce mysli
..podívat se na sebe pořádně zeširoka - i z hluboka (.
..o tom je skutečná realita
Václave, súhlas... :D | 4.01.2013 18:14
Nádej neumiera:
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Václave, citujete to, čo som písala pred 7 dňami... Takže to, čo mi odpovedáte dnes, viem už aj sama :) a čo sa týka nelásky, doteraz nikdy som sa s týmto slovom vlastne nestretla, pripadá mi len ako ľudskou mysľou vytvorené na pomenovanie nedostatku lásky...alebo na zakrytie pravdy? Dnes je pre mňa zbytočné to riešiť<3 ;-) V tejto debate som našla len jedno zaujímaé zistenie, a to: Až keď s niekym nesúhlasíš, vtedy máš možnosť vidieť jeho prirodzený charakter... Ďakujem vám:)
-> Nádej neumiera | 4.01.2013 18:27
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ja to poradne cetl az dnes, proto jsem odpovedel. taky jsem si pri cteni radku zde uvedomil par veci, takze take vsem dekuji. clovek si tu muze na necisto vyzkouset ruzne postoje, nez si to pak zkusi venku na zivo. tady mu za to hlavu nikdo neutrhne, to je fajn :)
-> Štěpán | 4.01.2013 18:37
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
koukam ze nam sem misty prosakujes z ...
// nebudu to pojmenovavat :))

tak tedy vitej!!! :)))
Dodatek | 4.01.2013 18:42
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Snad je to o tom,co cítíme,co si uvědomujeme,co vnímáme.....ale co je to,co víme????....Dan
Dan a Václav a Naděje neumírá a.... | 4.01.2013 18:50
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
...vědomý proces,ten víme..vědomý proces sebe, tím si můžeš být jist Dane
...proces mysli
...tedy prosakuju sem, jakobych tu nebyl (:
Tak nevím | 4.01.2013 19:02
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
já to mám tak,že mysl,myšlení je v podstatě iluze...důvod k tomu,aby se něco dělo....Dan
Danovi | 4.01.2013 19:25
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
myšlení samo o sobě může být absolutní iluze, to jest pravda (:
... ovšem mysl nemáš jentak, přece jentak o něčem nehovoříš jentak tu nejsi v mysli, aby se jentak něco dělo?...
...nebo jo?
(jen vsuvka, nechtěl bych se pouštět do složitostí) (:
Štěpánovi | 4.01.2013 21:10
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ne,jen tak tu nejsem,ze všeho plyne nějaká zkušenost a tahle mi už stačí,beru toiž vše velmi vážně,nemůžu za to,narodil jsem se takový.Dan
danyeli | 4.01.2013 21:44
Petr
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Narodil si se jenom s holou prdelí, všechno ostatní ti do hlavy vtloukly až trochu později.
Petr | 4.01.2013 21:55
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Máš pravdu,s holou řití a velikánským piňdou.....
| 10.04.2013 12:30
Andileek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak abych pravdu napsala...nejsem si jista z tohoto článku, zda-li tedy EGO je a potlačovat, či není a nebo nepotlačovat.
Setkávám se s velkým množstvím lidí a Ti, ze kterých EGO přímo čiší, ty spíše lituji..
Je vidět, že se za ním skrývá nějaký komplex méněcennosti, či podobná věc..
Co se týče NELÁSKY..naučila jsem se jednu frázi, co se týče lidí a to je Odpouštět.
Nemusíte za tím člověkem přijít, ale stači si v mysli pomyslet odpouštím Ti.
Odpustit člověku jako takovému nemusíte, stačí, když odpustíte jeho činům..mě to pomáhá.
Hezký den všem.
Lence ;-) | 11.04.2013 01:53
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
...tak ještě za Vámi skočím sem, když už jsme se odpo bavily jinde....;-)
Kdyby Vám někdo řekl, že ego existuje, či neexistuje, že je lepší dělat to či ono, měla byste jistotu?
Myslím, že by to byla spíš víra....
Mohla by jste sbírat Ano resp Ne, a ze statistiky pak rozhodnout, čemu věřit.....

Já Vás Vaší nejistoty, jak je to s egem, v tento moment nezbavím. Už proto, že nemám na jeho existenci popř. co s ním, žádný názor....nezabývám se tím teď....

Pokud bych se tím zabývala, neptala bych se „je ego či není, potlačovat či nepotlačovat?“, ale „co je ego?“. A pak bych se ho snažila hledat, uvidět, rozpoznat v sobě.
Pokud bych něco takového našla, pozorovala bych, jak se to ono projevuje v mém životě. Kdybych uznala, že toto v něm nechci, zkoušela bych se toho zbavit a kdyby to nešlo, nezbývalo by mi nic jiného, než se smířit s tím, že to se mnou zůstane. :-)))
Je možné, že bych tím strávila spoustu času „zbytečně“, ale pro mě to není „zbytečně“... s jakoukoli vírou přijatou „zvenčí „ jsou ve mně současně pochybnosti....
Možná to máte stejně, možná ne.....to víte jen Vy ;-)
taky přeji hezký den...
| 12.04.2013 10:04
Andileek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zdravím Vás, Dani :)
Co se týče EGA, u mě to beru takto. Občas mám pocit, že potřebuji vynikat, že musím mít na sobě skvělé věci a ukazovat se, jezdit rychle. Pak mám den, kdy si řeknu, co jsem to blba? Vždyť tohle vůbec nepotřebuju, chci něco úplně jiného..rodinu, kontakt s přírodou, být se zvířaty, atd atd...
To beru u mne, jako boj s EGEM ...
Máte to stejně, ne-li podobně? Je tu někdo, kdo mi toto mé zamyšlení se vyvrátí ? ...
-> Andileek | 12.04.2013 20:55
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
:-)...tak takto to nemám....žiji mimo město, celý den jsem v přírodě.... spíš řeším, jestli mé oblečení odolá děšti, džungli pichlavého ostružiní....:-)....

Ale vím co myslíte....i já když jdu, jednou za uherský rok, "do civilizace", hledám co nejméně zablácené oblečení ;-). Na druhou stranu, když spěchám, vyběhnu v tom, v čem právě jsem. Nijak se svým vzhledem netrápím.
V čem Vám vadí, že se některé dny " chcete líbit", " že chcete vynikat" ? Je Vám líto času, úsilí, které jste mohla věnovat rodině, zvířatům, atd.? Nebo Vám vadí něco jiného?

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Zkoumáme-li všechny velké pravdy, zjistíme nakonec, že jsou jednoduché a snadno pochopitelné; pokud ne, nejde o velké pravdy. (Napoleon Hill)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0