Název příspěvku:

Podezřelá alternativně medicínská zařízení


vložil: Václav (25.09.2018 00:15)
kategorie: očisťovací techniky, půsty
 
Klíčové pojmy (ať je jasné, o čem se bavíme):

- Biorezonance
- Plazmový generátor
- Spektronozody
- Zapper
- Sensitiv Imago
- Oberon
- Metatron
- Biolaz
- Bicom
- Salvia
- Stimul
- QMRA DIAGNOSTIKA

---------------------------------------------------------------------------------

Pokud by jste chtěli projít webové stránky a diskuze a zjišťovat, jaké zkušenosti mají lidé s těmito přístroji, hurá do toho. Já jsem tomu věnoval 60 minut.

Z mého pohledu nejzajímavější pozorování:

================ 1. ================

Principy metod nejsou většinou ani popsány, nebo jsou záměrně využívány co nejsložitější lékařské/fyzické/elektrotechnické pojmy - bohužel nevhodně, takže pro zasvěcené je okamžitě zřejmé, kdo podobné texty psal. Nejčastěji jde o frekvenční analýzu (v článcích u popisu přístrojů se objevují zásadní neznalosti v oblasti elektrotechniky, které dost bijou do očí), velmi častá je kvantová teorie (pro fyzika to musí být zážitek, číst si uváděné principy těchto metod), dále se často objevuje "vyvinuto pro vesmírné účely", "vědecky testováno", apod.

Pravdou je, že pokud jsem se podíval do opravdu kvalitních vědeckých databází, názvy těchto přístrojů obvykle nikdo ani netestoval, natož aby publikoval věrohodné výsledky.

================ 2. ================

Obvykle se operuje s pojmy, které se objevují v naprosté většině případů pouze na amatérských webech, osobních duchovních stránkách lidí, kteří to kopírují odjinud, či na stránkách různých firem, které tyto přístroje nabízí, případně tzv. "nezávislých" vědeckých a diskuzních stránkách

Popisy těchto metod na kvalitních webových stránkách chybí, popis je neuchopitelný, nebo naopak velmi primitivní (baterka, tranzistor, 2 kondenzátory, sluchátko, apod.)

================ 3. ================

Většina z těchto přístrojů nerozlišuje nemoci, orgány, typy bakterií apod. Výrobek je prezentován tak, že funguje na všechno, měří a diagnostikuje vše, atd. Což je opravdu úsměvné.

Viz moderní měřící a zobrazovací lékařské přístroje, které můžeme vidět v nemocnicích (EKG, EEG, RTG, CT, MRI, apod.) - které opravdu měří to, na co jsou navrženy.

================ 4. ================

V jedné diskuzi píše cca 90% lidí, že nějaký přístroj fungoval a diagnostikoval dotyčným všechny jejich nemoci. V jiné diskuzi je to pro stejný přístroj zhruba 50 na 50 (fungovalo/nefungovalo). V další diskuzi je 90% komentářů, které stejný přístroj hodnotí způsobem "vyzkoušel jsem to, ale výsledky nulové".

Poznamenejme, že pokud by pouze jediný člověk, který tyto přístroje vyrábí, psal na internetu několik let pozitivní komentáře o tom, že to vyzkoušel a diagnostikovalo/vyléčilo to tu, či onu nemoc, zaplní tím v podstatě všechny fóra. Pokud by tento člověk měl trošku fantazie, nepůjde to poznat.

================ 5. ================

Velmi vysoká cena (desetitisíce až statisíce Kč) kombinovaná s velmi amatérskou krabičkou a ještě amatérštěji provedeným příslušenstvím.

+ spousta rádoby technických/lékařských/fyzických, ale často vesměs nesmyslných popisků.

Jsou i výjimky, viz např. některá zařízení, která vypadají naopak velmi dobře - inspirované klasickými lékařskými zařízeními (vzhledem, ovládáním). Ovšem v manuálu se uživatel dozví, že zařízení např. obsahuje biologický filtr, který oddělí patologickou frekvenci, tento signál invertuje a vrací zpět do těla - a tím dochází k léčení. Zní to dobře, ale nevěřím, že něco takového může fungovat.

---------------------------------------------------------------------------------

Připusťme na okamžik, že tyto přístroje využívající (přesněji prezentující se, že využívají) tzv. biorezonanci a podobné principy fungují.

Jednou elektrodou měřit všechny frekvence a druhou elektrodou pouštět to těla jejich "inverzní signál", aby se vyrušila patologie, nebo provádět analýzu neuronů pouze s využitím sluchátek - bohužel, není možno, abych připustil, že něco takového může těchnicky fungovat (mám vědecké vzdělání a mimoto se celý život zajímám o různé alternativní směry).

Takže by zde muselo sehrát roli něco jiného. V zařízení by musela být speciální velmi citlivá virgule, která by využívala stejný princip, jaký využívá zkušený léčitel pro detekci nemocných míst v těle apod.

---------------------------------------------------------------------------------

Související odkazy (uvádím pouze ty, co mají hlavu a patu):

Lidé a paraziti: úskalí alternativních metod
https://www.prirodovedci.cz/biolog/clanky/lide-a-paraziti-uskali-alternativnich-metod

Pravda o parazitech a jejich vymítačích
https://vesmir.cz/cz/on-line-clanky/2015/09/pravda-parazitech-jejich-vymitacich.html

Přístroje alternativní medicíny - okleštěná parodie přírodních věd
https://www.vitalia.cz/clanky/pristroje-alternativni-mediciny/

---------------------------------------------------------------------------------

Dodatky:

1. Netvrdím, že výše uvedená zařízení fungují, nebo nefungují. V podstatě je mi to jedno. Ovšem, pokud nějaké funguje a je např. schopné provést spolehlivě diagnostiku, nebo léčení konkrétních nemocí, zajímá mě princip.

2. Sledoval jsem různé videa, kde se tvrdí, že to či ono zařízení funguje jen zodpovědným lidem, kteří hledají příčiny nemocí apod. To z mého pohledu není diagnostika přístrojem.

3. Co z mého pohledu může fungovat je ovlivňování funkcí v těle různými frekvencemi. Ta či ona frekvence může ledacos změnit, u některých onemocnění může dojít ke zlepšení, či ke zhoršení. Nicméně, nemyslím, že je tato oblast prozkoumána a spíše mi to přijde jako náhodné generování různých frekvencí, což může být nebezpečné.

4. Stačí se pomodlit a ději se zázraky (ověřeno). Tedy kdo věří a opravdu chce, může se uzdravit. A že má v ruce nějaká elektrody - to s tím nemusí mít mnoho společného.

KOMENTÁŘE

Velmi efektivní lékařské diagnostické zařízení.. | 25.09.2018 08:56
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dnes ráno, cestou ze školky, když jsem si to frčel na koloběžce, mě navštívili moudří duchové.

Divili se, že na diagnostiku problémů a nemocí lidé používají primitivní přístroje, které mnohdy ani nefungují, a přitom do vínku dostali skvělý hardware včetně velice citlivých senzorů (fyz. tělo) + výkonný software (mozek).

Já na to: "No jo, ale oni s tím vším neumí zacházet".

Oni: "A ty se divíš? Podívej se, jak žijí."

Já: "Dá se s tím něco dělat?"

Oni: "Ano, můžou s tím něco dělat. I na to mají skvělé nástroje."

Já: "Proč je nepoužívají a proč je tolik lidí nemocných?"

Oni: "Oni je používají, ale mnohdy k úplně jiným účelům."

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Střed vesmíru je všude. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Věříte na osud?
ano, vše je předem dané (2302)
->
ne, nic takového neexistuje (1981)
->
existují příčiny a následky (2771)
->
nevím (2029)
->
Celkem hlasovalo: 9083

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0