Název příspěvku:

Posuzování druhých


vložil: Václav (12.03.2013 16:04)
kategorie: lidské vlastnosti, pocity, emoce
 
Několik dorobných postřehů:

1. "není dobré posuzovat druhé".. proč? kdo to říká? proč bych se měl nějak konkrétně chovat? pokud někdo někoho posuzuje, dělá to nejspíš proto, že ho to tak naučili. snaha "přestat s tím proto, že bychom to neměli dělat" není přirozená

2. "ten posuzuje ze všech nejvíc a ten vůbec".. a je to skutečně tak? není to v některých případech přesně naopak? co když ti, kteří mlčí, posuzují nejvíc? a nejsou ti, kdo posuzují, nejpřirozenější ze všech? není posuzování přirozená součást života?

3. "pochop, že posuzování druhých nikam nevede". to zní lépe. ano, v některých případech může být posuzování příčina různých nedorozumění. Ale ne vždy. Někdy to může být to nejlepší možné (pro aktuální situaci).

4. "někdy posuzuj a někdy ne, neposuzuj ani hodně, ani málo, najdi mezi tím vším rovnováhu".. ano, to zní rozumně. vnímat, co se zrovna děje a chovat se přirozeně, nenuceně..

5. "já neposuzuji".. ano? a neposuzuješ právě teď? "rozhodně ne".. a proč mi to říkáš? "protože vidím, že hodně posuzuješ"... a ty ne? "rozhodně ne".. ani právě teď? "rozhodně ne, nejsem jako ty" :))

KOMENTÁŘE

->Václav | 13.03.2013 08:20
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Posuzování je součást "ega" a to se povedlo už hodně lidem ztratit či dokonce zničit, takže ti to mají vyřešeno:D
-> Honza | 13.03.2013 11:48
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jenze oba vime, kam smeruje snaha odstranovat ego, viz tvuj prispevek z 1.11.2011:

"Jednu dobu jsem o egu hodně přemýšlel a zkoušel různé techniky na potlačení ega. Došel jsem však k závěru, že bez ega zde žít nelze ego je naše osobnost jako taková a pokud by se ho skutečně zcela zbavil nemohl by zde existovat. Možná se mýlím, ale já jsem o tom přesvědčený."

http://zivotni-energie.cz/komentare.html?article=43&pagenum=1

-------------------------------------------------------------------

a ze se nekomu podarilo tzv. znicit ego? ja ti nevim, mne prijdou lide ruzni, ale asi bych mezi nimi nedokazal udelat caru a rict "vlevo s egem, vpravo bez ega"
->Václav | 13.03.2013 12:09
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jasně právě proto, že v odstranění ega při běžném životě nevěřím sem to napsal. Myslel jsem tím, že ono žít bez sebemenšího posuzovaní druhých ať už jich samotných nebo srovnávání vůči sobě žít nelze. Já myslím že by se ze mě stal "mrtvý člověk". Chce to mít zdravý rozum zachovat si své já před nikým se neponižovat (zachovat si ego), ale zárověň se nad nikoho nepovyšovat (nedávat egu úplně volný průběh). Když se budem o toto všichni snažit myslím, že nám všem bude lépe. Ať už bude snaha násilná nebo ne myslím, že dobrý skutek dobrým skutkem zůstane ať je "násilný" nebo ne. A z toho "násilného" se stane časem přirozený zvyk a tak se přemění z "násilného" na "nenásilný" a tím přirozený:)
posuzovat anebo soudit ? | 13.03.2013 14:20
Mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A co třeba nezavrhovat posuzování (je praktické pro orientaci v životních situacích), ale spíše zavrhnout souzení ("Nesuď, abys sám nebyl souzen"). Praktická situace : mám psa/kočku/květiny/dítě.... a jedu pryč. Musím dobře posoudit, komu ho svěřit, kdo se o něj nejlépe postará. Zde jsem bez posuzování v koncích (a třeba i pes/kočka/květiny/dítě....dostane-li se do rukou někomu, kdo nebyl řádně posouzen a shledán přijatelným). Zaměstnavatel bez posouzení výkonů svých zaměstnanců také nebude v obraze atd..... bez posuzování se asi neobejdeme, chceme-li ve společnosti fungovat....ale soudit a kamenovat nemusíme ....viz bod 3 - nikam to stejně nevede, jen uspokojujeme egoistické pudy...
| 13.03.2013 21:52
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
dnes jsem večer šel za svým starým pejskem ne procházku.proti šel starší člověk z hodpody,kymácel se až se zastavil u nás.Nebylo to příjemné,protože nikdo neví,co takový člověk udělá.Chvíli se hrabal v kapse a potm začel koktat.Nekonec z něj vypadlo,že měl svačinu-salám a že by to,co nesnědl rád dal mému pejskovi,aby si pochutnal.
V té chvíly mi došlo,že každá bytost má v sobě to Cosi,které se někdy projevuje různě.A pokud se projevuje z našeho běžného pohledu špatně nebo pro nás nepřijatelně,obyčejně to není proto,že by ten člověk byl špatný,odsouzeníhodný,ale prostě proto,že si s tím svým bytím a žitím neví rady.
Snad proto už neposuzuji,jen si uvědomuji,že tam někde je to Cosi...Dan
-> Mila | 14.03.2013 11:03
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ano, cele si to muzeme rozdelit do vice casti, napr.

1. vnimani
2. posuzovani
3. souzeni
4. proklinani
5. trestani

atd.

potom si to muzu postupne projit (od 5. k 1.) a u kazdeho si uvedomit, zda to je potreba. kdyz zjistim, ze ne, tak to muzu jak rikate zavrhnout

jenze pokud to zavrhnu ze strachu, nebo proto, ze to nekdo rika, muze se stat, ze si nevsimnu, ze v sobe neco potlacuji. a to neco pak muze silit

-------------------------------------------------------------

> Nesuď, abys sám nebyl souzen

co si o teto vete asi mysli soudci? (souzeni, rozsudky, tresty)

je to jen prezitek, nebo uzitecna soucast systemu, ve kterem zijeme?

ano, dalsi faze by mohla byt ta, ze kazdy z nas dokaze sam korigovat sve jednani vzhledem k ostatnim a pak nebude potreba soudcu.

do te doby se to ale obcas celkem hodi, co myslite?
dodatek | 14.03.2013 11:17
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
rika se, ze kazdy clovek je svet v malem

ve svete se pouzivaji penize a proto je clovek take pouziva

ve svete existuji soudy, a proto tak clovek take funguje

a prave proto, ze tak fungujeme, je takovy i svet.

---------------------------------------------------

co kdyz z toho clovek vyboci? pak muze tzv. zacit menit svet, ale take zacit mit tzv. velike problemy.

viz napriklad nekdo, kdo prestane pouzivat penize. ano, mozna si toho nekdo vsimne, a vezme si z toho priklad, mozna ale skonci dotycny na ulici a tam umrzne

stane se tak automaticky protiprikladem, protoze jini lide si mohou rict "ja to stale rikam, ze to bez penez nejde"
:-) | 14.03.2013 12:50
Hannah
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Žijeme ve hmotném světě. A tak jsme s hmotou v neustálém kontaktu. S věcmi i s penězi. S ostatními bytostmi, které se také narodili do hmoty. Procházíme vztahy a různými situacemi. Vidíme vztahy a situace jiných lidí. A reagujeme...a jak reagujeme...o to myslím jde. Věci a situace se vždy budou dít. Ať chceme, nebo ne. Ať souhlasíme, nebo ne.
Jsou tu proto, abychom se skrze ně mohli učit, projevit se, abychom se díky nim mohli poznat. Jsou tu proto, aby nám přinášely ponaučení a radost. Aby nám pomáhaly. Ne aby nosily nenávist, závist, závislost, nebo strach.
Věci, ani situace nejsou sami o sobě špatné, nebo dobré. Jen prostě jsou. (Kdo by také mohl něco takového z naší perspektivy tvrdit? :-)) Záleží na tom, co my s nimi. V co se obrátí v naší hlavě. To špatné z nich děláme sami sobě v sobě.:-)
(I peníze jsou fajn, pokud nám slouží k radosti. K sebepoznání k radosti druhých. A soudce může zastupovat zákony své země, ale nemusí soudit ve svém srdci.)
Nemusíme odsuzovat hmotu, nebo se jí vzdávat. Můžeme žít v lásce s věcmi, s penězi,S lidmi, se situacemi.(A to rozhodně neznamená rezignaci, nebo souhlas se vším.)
A pak se stane, že začneme žít v lásce sami se sebou a naše ego se začne svlékat ze všech nánosů. A až bude nahé, nezmizí. Jen se z něj stane vědomí. A my začneme žít vědomě v srdci i myšlení. :-)
Václav, Hannah | 14.03.2013 14:04
Mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"A soudce může zastupovat zákony své země, ale nemusí soudit ve svém srdci." napsala Hannah. Ano - tak jsem to přesně myslela: nesoudit ve svém srdci. Funkci soudců a soudů ve státě nezpochybňuju! Tak vyspělí nejsme abychom se bez nich obešli. Měla jsem asi spíš použít slovo "odsuzování" a ne "souzení".
| 14.03.2013 19:07
daniel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jak posuzujete posuzování???..Dan
:-) | 16.03.2013 00:59
Hannah
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Posuzování posuzování ?
Páni, to je pravda. Co všechno se dá posuzovat?
Snažím se posuzování NEsoudit, ale opravdu jen POsoudit. Protože je tam ale pořád ukryté to souzení, nechci je zaměřovat ven. Každý máme přece jinou cestu, jak dojít k cíli. A to , s čím já nesouzním, může být pro druhého to nejlepší. Může to být jeho lekce, kterou si vybral projít.
Proto posuzování posuzuju v sobě. Stávám se nezávislým pozorovatelem svého pozorování cesty. Myslím, že nejlepším posuzovatelem je intuice a srdce.
Na téhle křižovatce se dej touhle cestou...ta tráva...ty stromy...nádhera, která souzní s mým nitrem. Tahle asfaltka je ti cizí...lidé jí chválí, ale pro tebe nic moc (říká intuice).(Ale pro jiného třeba paráda, on tam bude cítit to, co já v lese. Proto neodsoudim cestu...jen posoudím, zda po ní půjdu.)
Zrovna tak lidi a situace, které potkávám.
A to je právě to, já posuzuju svojí cestu a já ve mně posuzuje moje posuzování. A když to souzní, je to paráda a štěstí a mír. :-)
ahoj lidickove | 16.03.2013 01:17
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jaky cil? jake lekce? jake srdce? dal jsem si sprchu, sedl k pc a zjistil, ze vlastne nicemu z toho, o cem tu piseme, nerozumim :))

ano, toto tema jsem zalozil ja, protoze jsem videl, jak se jinde bavi dva lide o posuzovani...

jak rikam, dal jsem si sprchu, sedim u pc. jaky cil? jake lekce? jake srdce?
:-) | 16.03.2013 11:54
Hannah
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Máš(te) pravdu. Jaký cíl? Jaké lekce ? Jaké srdce ?
Jenže jsme si z nějakého důvodu vybrali narodit se mezi lekce, mezi srdce, hledáme kam směřujeme....
Přesně do té doby, než si řekneme...jaký cíl? Jaké srdce ? Jaké lekce ?
| 16.03.2013 20:04
Em
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Když nahradím slovo posuzování slovem zkoumání, tak už to nevyzní tak, že posuzuji proto, abych odsuzovala, protože zkoumání je naší přirozeností. Zkoumám proto, abych něco poznala. Čím ale více zkoumám, tím více otázek se vynořuje, proto není potřeba zkoumat příliš dlouho, zkoumání bychom měli dospět k poznání a k soucitu, čím dříve, tím lépe. Kdo soucítí zcela přirozeně, nepotřebuje zkoumat, ani posuzovat a už vůbec ne odsuzovat.
-> Em | 16.03.2013 23:01
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
-> Hannah | 16.03.2013 23:20
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Máš(te) pravdu

navrhuji "ahoj" :))

-----------------------------------------------------------------

> Jenže jsme si z nějakého důvodu vybrali narodit se

Nepamatuji si, ze by se me nekdo ptal, zda se chci narodit, jak se chci jmenovat, jak chci vypadat, jake chci mit rodice.

-----------------------------------------------------------------

> Přesně do té doby, než si řekneme... jaký cíl? Jaké srdce ? Jaké lekce ?

:))
:-) | 17.03.2013 20:35
Hannah
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Díky za "ahoj" a zdravím vás všechny duše krásné... :-)
A řekni, jaký význam by mělo pamatovat si ?
Duše se nejspíš učí prožitkem rozpomínání se...
-> Hannah | 17.03.2013 22:57
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
pojem "duse" moc nemusim, protoze se za to da schovat vsechno mozne, viz
http://zivotni-energie.cz/telo-a-duse.html

nejde ani tak o to, jestli je lepsi pamatovat, nebo nemapatovat, ale spis proc vubec mluvit o nejakem "pamatovani" nebo "nepamatovani"?

citim v tom trosku nebezpeci. v tom, ze si v sobe neco nepevno nastavim (pred narozenim to bylo tak a tak, proto se mi deje to a to, po smrti me ceka to a to, nejspis je to tak a tak), cimz se automaticky zaviram do klece ruznych nazoru

to uz mi prijde lepsi postoj "nemam k tomu co rict". ne proto ze bych s tim nemel zadne zkusenosti, ale proto, ze kazda zkusenost je stejne jen neco, co jsem si kdysi zapamatoval, a co mi muze branit vnimat to, co se zrovna deje
Daniel | 18.03.2013 08:07
Majkl
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
:)))
Jak už tady někdo vyslovil citát:"Nesud ,abys nebyl souzen",
má velký a hluboký smysl,který bych rád vysvětlil.
Bůh je naší nedílnou součástí(pro některé - kterým slovo Bůh
vadí,mohou ho nahradit např.Nadvědomím,Vyšším Já)
To znamená,že je to energie,která nás,naše tělo,mysl oživuje.
Jednoduše, je to naše samotná Existence.Kdo tvrdí,že Bůh neexistuje,říká
tu největší hloupost - je to popírání sama sebe - on jako osoba,člověk,
neexistuje.
A ted rozdíl mezi Bohem a naší myslí:
Mysl je jen dobrým sluhou Pána,jenomže my ji považujeme za své právé Já.
Dělá si s námi co chce....Ale ted ,jak je to ve skutečnosti?
Když jsme pod nadvládou mysli,podléháme Karmě a jejím zákonům.
Všichni duchovní uvádějí ,že vysvobození znamená,že jsme se vymanili z
koloběhu neustálého zrozování a tím i Karmickým působením.
Mysl je trvale zastavena - používáme ji,ale jen, když ji potřebujeme.
Neobtěžuje nás,jsme jejími pány.Nemáme deprese ,strach,nebojíme se smrti.
Protože už víme,že žádná neexistuje.Jsme jednou nohou ve věčnosti a tou
druhou na zemi.Vaše soustředění,veškerá činnost bude mnohokrát dokonalejší
,než kdykoliv předtím.Jste spojeni se zdrojem...
Mnoho lidí děsí představa ,že svou identitu ztratí,ale nevědí podstatnou
věc,mysl je jen nástrojem Karmy a Boha a z toho vyplývá,že myšlenky
pocházejí z tohoto zdroje.

Uvedu příklady z našeho každodenního života:

V situacích kdy pocitujeme soucit a lásku jsme pod vlivem Boha.
V Karmickém působení se ocitáme při odsuzování,nenávisti,hněvu,všech negativních reakcích.

Duchovně zaměřený člověk,by v žádném případě neměl nikoho odsuzovat,nebot
ví,že dotyčný člověk byl pod silným vlivem Karmy a jako takový neměl
na výběr,neměl dostatek síly, aby tomu odolal.

Každý den můžeme sledovat v hlavních večerních zprávách hrozné události,
vraždy,násilnosti apod.
Psychologové se snaží najít příčinu,ale v poslední době se objevují¨
případy ,kdy dotyčná osoba byla v okolí popisována jako bezproblémová,se
slušným chováním a tak to vysvětlují jakýmsi nesmyslným zkratem.
Je to jen neovládnutá mysl - kterou Karma využije,pro své účely.

Karma využívá slabší jedince k negativnímu jednání.
Například zloděj dostane podnět okrást jistého bohatého člověka.
Ten bohatý člověk je lakomec,považuje hromadění majetku za smysl života
Potřebuje poznat,že o něj může kdykoliv přijít a tak zloděj vedený Karmou,
ho připraví o všechny jeho úspory.
Zloděje dřív nebo později chytí a zároven i lakomec dostal lekci.
Takže ,když se staneme Karmickými nástroji - zaplatíme za to.
V tomto případě zloděje potrestá zákon.Lidé s vyšší inteligencí a tím i silnější vůlí,podléhájí jiným Karmickým
vlivům - to jsou deprese,nemoce, sebevraždy....

Nejčastěji negativními náladami trpí ženská populace,často uvádějí,že jim nezbývá nic jiného,než čekat, kdy to odezní....

V současné době jsou Karmická působení na silném vzestupu - jak v politice,
v každodenním životě jednotlivců - svět prochází očistou.

Když budeme soudit je víc než jisté,že si to v budoucnu,nebo v některém
dalším životě vyzkoušíme,ocitneme se ve stejné situaci nebo dokonce
vykonáme stejný čin jako ten, koho jsme soudili.

Karma je superdokonalá síla,která ovládá každého lidského jedince,
vyzrát nad ní je nemožné.Mnohokrát jsem to zkoušel,vědomě jsem provedl
nějakou špatnost a dal jsem si předsevzetí,že budu obzvlášt opatrný - vždy
mě dostala,a postačil ji k tomu malý moment nepozornosti:)
U duchovních lidí se Karma vybíjí velmi rychle - nehromadí se.
A to je velká Boží milost.
U světsky zaměřených lidí je to právě naopak - narůstá a jednoho dne,dojde
k jejímu naplnění - to jsou například rodinné tragické autonehody,smrtelné
nemoce atd.

Karma je součástí Boha - je to zákon a má jen jediný význam dovést nás
k dokonalosti - prostřednictvím vlastních chyb - neovládnuté mysli.
Budhistické učení je opravdu jedinečné,poznali,že veškeré negativní
jednání vychází z mysli a aby člověk nepodléhal Karmě je třeba realizovat osvícení.
Když dokážeme vědomě zastavovat mysl,neznámená to,že jsme ji ovládli.
Je to sice velký pokrok dopředu,ale....
Je to jen jedno z mnoha cvičení,které nás přibližuje k transformaci.

Téměř všechny duchovní směry mají stanovené jistá pravidla morálky,
pozitivního myšlení a jednání,ale proč???
Tohle nás nemá jen dovést k vysvobození,ale také chránit,před negativní
Karmou.
Jen soustředěnou,vědomou pozorností sama sebe,pozorováním svých pocitů a myšlenek dojdete ke stejnému poznání.Není třeba nic potlačovat nebo překonávat,jen se s tím neztotožnovat - ta myšlenka,pocit je tady ,ale já
tím nejsem.
Pozornost je jako paprsek světla a ten ego rozpouští.


A Nakonec:nesudme, aby jsme se sami neodsoudili.
to Majk Spirit | 18.03.2013 10:27
Daniel H
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
-A kdo stvořil ego? Karmu? Všechny zlé a špatné věci? Někdo jiný než všechny dobré, krásné, duchovní?
-"tvořil" něco vůbec někdo, nebo to jen tak je, bylo a bude?
-,,všichni duchovní tvrdí" Všichni duchovní? Skutečně všichni duchovní? Ne jen ti co sám vyhledáváš?
-Co když bůh, tak jak si ho ty představuješ skutečně neexistuje, co potom? Co když neexistuje vůbec? Co ti zbyde, když už nebudeš moct počítat s tím, že se zase jednou zrodíš?- bude ti pořád záležet na nějakém osvícení v budoucnu? V dalších životech? Na konání "dobra"a aby sis to všechno nepokazil?
-Kolik z lidí co praktikují budhistické učení dosáhlo samotného ,,osvícení"?
Neodříkávali sútry a nedodržovali morální pravidla a vytyčené teorie "jak to všechno je" prostě a jednoduše tak dlouho, až tomu sami začali věřit? Jen se vezou? Další generace se jen nabalovali? Co když ti, co v budhismu skutečně osvícení dosáhli by ho dosáhli i bez budhismu a nauka na to vůbec neměla vliv? Jak víš,že to nejsou třeba jen další lži, výmysly a ti co skutečně něco poznali, šli do ústraní, nemluví o tom a jen si užívají? :-)
-Ty dokážeš poznat ``osvíceného" a "neosvíceného" člověka, "duchovního" a "neduchovního" a oddělit je?
-Opravdu si myslíš, že vesmír je zároveň tak složitý, ale přitom tak jednoduchý :-) , že má potřebu někoho trestat v podobě autonehod? Co když se takové věci prostě jen stávají a vždy se děly, akorát lidé tolik dřív nelpěli na udržení se naživu, při "životě" a smrt pro ně byla jenom jeho z mnoha přirozených součástí? Brali ji taky jako trest? Není to zase jen tvůj pohled?
-Jsou dokonce lidi, kteří řeknou, že je pánbůh měl radši,tak si je vzal k sobě :-)), takže tyhle lidi asi nepostrestal ne?
-Viděl si, že by někdo tzv. duchovní nezemřel na rakovinu, aids atd.?
-"je víc než jisté" ? Není víc, než jisté, že nic není jisté? Kolik toho víme? Jak velký je vesmír? Je konečný? Je nekonečný? Je to "bublina", která plave v nekonečné oceánu dalších bublin? A ty zase a zase v dalších oceánech? Zjistí to někdo?
-Tobě se podařilo ego rozpustit?
-Jsi skutečně jednou nohou ve věčnosti a druhou na zemi?
-Jsi skutečně pánem svojí mysli? Nebo spíš její kolega?
-Je něco výš a něco níž?
-Existuje nějaká pyramida hodností? Bůh je generál, mysl je pěšák?
-To moc nezní co? :-))
-"Pozornost je paprsek světla a ten rozpouští..." jo, taky jsem to už někde četl.
-Nemusíš na nic odpovídat, pokud je vůbec na co. Jen "používám" svého pěšáka nahlas :-))
Daniel | 18.03.2013 21:18
Majkl
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
-A kdo stvořil ego? Karmu? Všechny zlé a špatné věci? Někdo jiný než všechny dobré, krásné, duchovní?
-"tvořil" něco vůbec někdo, nebo to jen tak je, bylo a bude?


Na tvůj dotaz ti odpovím příběhem:
Na počátku všeho byl Bůh,byl dokonalý a štastný ale trošku se nudil:)
A rozhodl se ,že sám ze sebe učiní nedokonalou lidskou bytost a bude si
hledat cestu zpět k dokonalosti - je to jen hra....:)))
-Co když bůh, tak jak si ho ty představuješ skutečně neexistuje, co potom?

- bude ti pořád záležet na nějakém osvícení v budoucnu? V dalších životech? Na konání "dobra"a aby sis to všechno nepokazil?


Nikde jsem Boha nepopisoval,nemám žádnou představu o Něm,o Ní.
Snad bych ho mohl popsat jako světlo,záblesk světla,které se mi při meditaci
zjevuje.Jinak to nemá žádnou formu a tvar.
Mám opravdu velké zkušenosti -zabývám se tím téměř víc jak patnáct let.
A věř mi,kdybych měl nějaké pochybnosti,dávno bych s tím seknul.
Vyzkoušel jsem a ověřil si téměř úplně všechno, astrální cestování,zasahoval do lidských osudů,léčil na dálku,má přání se velmi rychle realizovala.
Někdy jsem i hrubě porušoval duchovní zákony,ale nevěděl jsem,že to nesmím,
Je pravdou,že jsem měl vnitřní varování,ale já tomu nevěnoval pozornost.
Hold chybami se člověk učí.Co když neexistuje vůbec?

Důkaz o Existenci Boha musí každý najít sám v sobě.
Ale něco bych k tomu mohl něco říct.

Nikdo z nás nevytvořil tuto krásnou planetu Zemi,plné darů k našemu přežití
Každá rostlinka má svůj význam,podívej se kolem sebe,všechno je ze Země,
nábytek,auto, počítač.....
Země je dar,kterého jsme zneužili pro své sobecké touhy
Každý by se měl nad tím zamyslet a uznat,že tohle musela vytvořit nějáká
super inteligentní...nevím jak bych to nazval...
My jen objevujeme to, co tu už dávno bylo - vyvíjíme se,ale bohužel
špatným směrem.
Co ti zbyde, když už nebudeš moct počítat s tím, že se zase jednou zrodíš?

Vůbec nic:)))))
Nechci se sem vrátit.
V předminulém životě asi na přelomu 18. a 19.století jsem žil v Americe,byl
jsem černošským baptistickým knězem,v té době byla společnost velmi
rasistická a tohle mě hrozně trápilo,těžce jsem to nesl...
V následujícím jsem se zrodil do nacistického německa - v tom předchozím,
jsem zažíval pocity méněcennosti a tady v tom jsem patřil k nadřazené rase.
Viděl jsem se jako mladík ,který se nechal zlákat proslovy o nadřazenosti
německého národa a vstoupil do wermachtu.Jenomže ,jak jsem zjistil,že mám
zabíjet nevinné lidi,dezertoval jsem - brzo mě chytli a popravili.
Ted jsem rom,cikán,kterým společnost silně opovrhuje....


-Kolik z lidí co praktikují budhistické učení dosáhlo samotného ,,osvícení"?

Velmi málo...


-Ty dokážeš poznat ``osvíceného" a "neosvíceného" člověka, "duchovního" a "neduchovního" a oddělit je?

Ano, ale je to intuitivní záležitost,prostě to poznám.
Dnes se z duchovna stal velký byznys,lidé platí nehorázné peníze za jakési duchovní kursy,dostanou k tomu různé certifikáty - ale to je přece těžký podvod...

-Opravdu si myslíš, že vesmír je zároveň tak složitý, ale přitom tak jednoduchý :-) ,
že má potřebu někoho trestat v podobě autonehod?
Co když se takové věci prostě jen stávají a vždy se děly,
akorát lidé tolik dřív nelpěli na udržení se naživu,
při "životě" a smrt pro ně byla jenom jeho z mnoha přirozených součástí?
Brali ji taky jako trest? Není to zase jen tvůj pohled?Není to o tom ,co si myslím,ale mnou poznáná skutečnost.
Je to mé vlastní poznání,s kterým pochopitelně nemusíš souhlasit.
Nenazýval bych to trestání,je to zákon příčiny a následků.
Většina lidí,které potkává jedno neštěstí za druhým,jsou zoufalí a
ptají se proč zrovna mě to potkalo a myslím si,že to vnímají jako trest.

Musíme si vyjasnit jednu věc: uváděl jsem jen příklady.
Karma jednotlivců je individuální záležitostí,je v tom zahrnuto
velmi mnoho faktorů - minulé životy,negativní myšlení, ubližování,závist,
chamtivost atd.
Pokud chápeš smrt jako vysvobození, tak jsi napůl osvícený:))))
Ale devadesátdevět procent lidí to tak rozhodně nevnímá.
Je pravdou, že v minulosti lidé byli více duchovní a smrti se tak nebáli
jako současná civilizace,ale i pro ně to musela být bolestivá záležitost.
Neexistuje žádná náhoda,nic se jen tak neděje,vše je dokonale řízeno.
Ale na to musí přijít každý sám - vlastním poznáním.


Z tvých dotazů je cítit ironie a výsměch, nechápu, ale proč???
Citát | 18.03.2013 21:21
Majkl
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nevěřit na dřívější životy není jen bláhové,je to i necitelné.Nejhorší
na tom je,že to vytváří zcela falešný obraz Boha.
Dokážeš si představit,že bych byl tak nemilosrdný a nějakou duši vydal
zatracení,ještě k tomu věčnému zatracení?Jak by to bylo slučitelné s Mou
nekonečnou láskou?
Ty jsi JÁ a JÁ jsem ty.Jak bych měl chtít ztratit část svého Já.
To je nemožné.
Každý bude zachráněn.To stále opakuji.A Já stojím neochvějně za Svým slovem.
Tomu pevně věř.Dovedu tě nevyhnutelně k osvobození.
Neděs se tvrdosti,kterou někdy ve světě vidíš,slyšíš či dokonce zažíváš.
Všechno bude desetinásobně vynahrazeno.
Bez utrpení by tvé srdce zůstalo uzavřené.Bez utrpení byl bys druhým,
zvláště sobě,největším nepřítelem.
Nyní se zeptáš: "Ale proč musí být svět tak krutý?Cožpak to Bůh nemohl
zařídit jinak?"
Odpověd je: Ne.Bůh nemá jinou volbu,pokud má člověk svobodnou vůli.
Svobodná vůle podminuje,že se člověk musí učit utrpením.
Svobodná vůle,které by se žádný člověk nechtěl vzdát,podminuje,že
se nemůže a nechce učit poučováním,ale pouze tím,co prožil a zažil.
Toto lidské přání musí Bůh respektovat,nebot kdyby zde zasáhl,byla by
svobodná vůle jen prázdné slovo.Prázdný zvuk a dým.
Aby však každý měl možnost se poučit ze svých chyb,existuje znovuzrozování
a zákon karmy.
Tím každý má svou příležitost naučit se tomu,čemu se naučit musí.
A to při neomezování jeho vůle.
Protože je tomu tak,mohu říci,že každý bude zachráněn,že plán Stvoření je
dokonalý.

Měj stále na mysli,že všechno,co se ti přihodí,s čím se setkáš,
co tě postihne,je pro tebe to nejlepší.
Tvou úlohou je zjistit proč.
-> Majkl | 18.03.2013 22:26
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
kamarádíčku, kamarádíčku..

Daniel to myslel dobře, škoda že to nevidíš. Pravda o světě a o nás není vždy taková, jakou si ji sami malujeme.

Dnešek je opravdu krásný, když sebou netáhneme zátěž včerejšího dne..
hm... | 18.03.2013 22:58
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
a co když jsme takzvaně "osvíceni" všichni....
a k tomu zdroji jsme připojeni taky všichni, nonstop ;-)
osviceni | 18.03.2013 23:20
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
...

------------------------------------------------------------------

SISKY:

prvni: ja jsem osvicena
druha: ja ti to neverim
treti: vsichni jsou osviceni
ctvrta: nic jako osviceni neni

------------------------------------------------------------------

VITR:

prvni: ja jsem osviceny, a shodil vsechny ctyri sisky ze stromu
druhy: ja ti to neverim
treti: vsichni jsou osviceni
ctvrty: nic jako osviceni neni

------------------------------------------------------------------

LIDE:

prvni: ja jsem osviceny a schoval se pred vetrem v budove
druhy: ja ti to neverim
treti: vsichni jsou osviceni
ctvrty: nic jako osviceni neni

------------------------------------------------------------------

SMRT:

prvni: ja jsem osviceni a ukoncila zivot vsech ctyr lidi
druha: ja ti to neverim
treti: vsichni jsou osviceni
ctvrta: nic jako osviceni neni

------------------------------------------------------------------

...
2Václav | 18.03.2013 23:32
Daniel H
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
To opravdu je :-)) , byl jsem doma i v práci, i v autobuse a i doma jsem doma. Dobrou noc
2Majkl | 19.03.2013 08:08
Daniel H
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
V pohodě.
Ale neodpustím si:
http://www.youtube.com/watch?v=_s5V2Ex21qM
klasika, :-))
Erik | 19.03.2013 08:39
Mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Osvíceni všichni a připojeni ke zdroji také všichni....ale neuvědomujeme si to, máme v lepším případě halucinace a v horším zlé sny....proto to spojení nevnímáme....
téma | 19.03.2013 08:46
Mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
....neodchýlila jsem se od tématu diskuze? Vlastně ani ne - to odsuzování/posuzování druhých probíhá právě v těch halucinacích a zlých snech (nemyslím ve spánku)....
-> Mila | 19.03.2013 14:04
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Osvíceni všichni a připojeni ke zdroji také všichni"

to je pouze nazor. je tam hodne veci, ktere se daji chapat ruzne, napr. co myslite slovem osviceni? co myslite slovem pripojeni? co myslite slovem zdroj?

se to muzete snazit popsat, ale opet to muze byt zalozene na necem dalsim, co nemusi byt uplne jasne.

takova jsou slova

a toto cele je zase jen "muj nazor". takze se to da ruzne pochopit, muze to byt v rozporu s nazory druhych apod.


--------------------------------------------------------------------------

nekdo muze napr. rict

"napojeni je hloupost, vsechno je zdroj, neni co napojovat"

nebo

"slovo osviceni vymysleli nevedomi, lide, kteri si mysleli, ze neceho sami dosahli"

nebo

"osviceni je neco jineho, ja jsem osviceny, ja to znam"

atd. atd. atd.

to vse ma jedno spolecne, jsou to jen ruzne nazory

a kdyz nekdo rika "tak to je, protoze s tim mam vlastni zkusenost", tak pouze neco prozil, a skrze ten prozitek si neco napevno zafixoval. takze nazor + zkusenost muze byt z tohoto pohledu jeste nebezpecnejsi, nez pouze nazor bez zkusenosti

s tim nikdo nemusi souhlasit, to po nikom nechci, je to jen nazor

--------------------------------------------------------------------------

vysledoval jsem ale toto: jakmile mam nejake nazory, nemusim se se vsemi domluvit. jakmile si napr. neco myslim o slove "osviceni", muze vyznam, jaky tomu davam, rozdelit lidi na ty, co to maji podobne, a ty, co si mysli neco jineho.

proc to ale delat? stejne s tim jsou pak jen problemy
nazor? | 19.03.2013 14:05
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
to, co chapu jako nazor, souvisi uzce s tim, co chapu jako posuzovani. pokud nebudu mit zadne nazory, tezko budu neco nebo nekoho posuzovat. posuzovani je z tohoto pohledu tedy jen porovnavani ruznych nazoru

ovsem zijeme ve svete, kde pouzivame nazory. pokud se nekdo venuje 10 let nejake oblasti, tak si o te oblasti asi taky bude neco myslet. kdyz pak prijde nekdo, kdo se tomu nevenuje, muze mit uplne jine nazory.

-----------------------------------------------------------------------

ten co se tomu venuje 10 let se tim napr. zivi, a rekneme ze to je spolecnosti ku prospechu, napr. pripravuje jidlo a dela ho ze zdravych surovin, relativne levne. pak prijde nekdo, kdo s tim nema zadne zkusenosti, udela to z podradnych/skodlivych surovnin, nasadi vysokou cenu, ale protoze studuje 10 let marketing, dokaze to prodat, nebo dokonce tzv. zlikvidovat konkurenci

lide, kteri si to pak kupuji, nemaji tech 10 let zkusenosti s potravinarskym prumyslem, takze na prvni pohled nepoznaji "kvalitu", a nemaji taky 10 let zkusenosti s marketingem, takze nemusi poznat, kdyz na ne nekdo usije boudu. je to velmi nestastna situace.
Václav | 19.03.2013 18:42
Mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Slova jsou pramenem nedorozumění" říká tuším Exupéry...každé slovo nemusí být pevný pojem pro pisatele. Slova (vyjma pojmy exaktních věd) taková nejsou, a doufám že nejsme v exaktní diskuzi :(( Moje slůvka byla jen spontánní reakcí na předřečníka Erika, náhlým hnutím mysli, nebyl to přímo názor, spíše to byla PŘEDSTAVA. V podstatě automaticky vygenerováno a nevím odkud...rozhodně neříkám, že osvícení a připojení ke zdroji jsou pojmy s jasným, jednoznačným významem! Použila jsem je spíše jaksi v poetickém smyslu...no...jsem tak trochu zralá na výhybku odtud na Štěpánovu stránku...:)
... | 19.03.2013 18:54
Mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Osvícením se nezabývám teoreticky vůbec. Být odborníkem s praxí 10 let na osvícení :) a pak teprve můžu mít představy o osvícení ? Kdo to tvrdí ? Mám představy o všem možném, to neovlivním... prostě mám různé představy... názory vlastně ani moc ne....BTW v tom potravinářství nebo restauraci - ten příměr se studiem osvícení - ten trochu tahal za uši....
-> Mila | 19.03.2013 18:56
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dekuji za Vase slova.

To bylo psano volne do prostoru, ne pouze jako reakce na to, co jste napsala.

Poeticky smysl? Tak to pak ano.. "hle.. osvicen sam sebou vidim vsude sam sebe ocima sveho vlastniho osviceni..." :))

Hezky den.
-> Mila | 19.03.2013 18:59
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
praxe se rozhodne nevztahovala k osviceni. to je samozrejme trosku hloupost, alespon z meho pohledu.

mimoto jakmile uvazuji cas, tak se stejne o zadnem osviceni neda mluvit (pokud uvazim tradicni texty, ktere mluvi o tzv. osviceni)

a vubec, slovo osviceni je trosku divne, nic nevysvetlujici
Václav | 19.03.2013 19:04
Mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Také děkuji!
-> Mila | 19.03.2013 19:09
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> prostě mám různé představy... názory vlastně ani moc ne

názor na někoho.. představa o někom..

v tom moc nevidím rozdíl.. možná malinko, ale oba významy se mi trošku překrývají a jeden souvisí s druhým. ale jo, představy vnímám jako něco co je volnější, něco kde hraje více roli fantazie..

chudák lingvistici, pokud toto čtou :))
názory | 19.03.2013 19:16
Mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
já vnímám názory taky jako něco více pevného a ohraničeného než představy. Na něco myslím že přece jen pevný názor mám (ale není toho moc) a o něčem jen tu představu. O něčem nemám ani tu! :))
ještě | 19.03.2013 23:31
Daniel H
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já,přečetl jsem si to ještě jednou. Na jednu věc bych přeci jenom rád zareagoval, o které si myslím, že je pro mě zásadní.
Když si totiž budu myslet,že okolní svět je "jenom hra", nebudu pořád něco odděleného od okolního života? Budu pak jeho součástí,nebo bude okolní život a pak já? Nejsou tu dvě masky? Umožní mi to být přirozený jako malé děcko, nebo mě to od života ještě víc vzdálí? Je malé dítě oddělené od života,nebo ne? Neodtáhne mě to od jiných lidí?
-> Daniel H | 20.03.2013 01:01
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
at to udelas jakkoli, vzdycky budes od zivota oddeleny, protoze tu budes ty jako to ja, ktere se snazi nebyt oddelene, a zivot samotny. male deti si jeste nevytvorili predstavu sebe sama jakozto oddelene entity, takze funguji prirozeneji.

jak prekrocit toto oddeleni? to je jednoduche. od teto chvile si uz nikdy nepredstavuj, ani to, ze jsi oddeleny, ani to, ze jsi s necim spojeny. nepremyslej nad temito vecmi a budes jako ty deti :))
-> Daniel H | 20.03.2013 01:13
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
to je svym zpusobem i recept na nesmrtelnost. kdo nepremysli nad tzv. svym narozenim a tzv. svou smrti, je nesmrtelny.

kdyz si ovsem nekdo mysli, ze se narodil, a jeste si to kazdy rok pripomina v podobe tzv. narozenin, a soucasne si cely zivot pestuje predstavu tzv. "sve smrti", tak smula.. jednou skutecne zemre.
........ | 20.03.2013 09:53
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
!-------! -------------------------------------.. | 20.03.2013 10:17
Daniel H
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Možná chceme násilím vytvořit úsečku,ale ona je to přímka.
Díky moc za odpověď a pěkný den :-)
-> Daniel H | 20.03.2013 13:49
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nevim jestli sis toho vsiml, ale ten clanel pojednava uplne o necem jinem, nez jsem psal ja. V clanku je jen domenka o tom, ze se snad da jaksi ziskat nesmrtelnost. Nesmrtelnost ve smyslu neustaleho prodluzovani delky zivota.

Ja mel na mysli neco jineho. Fyzicke telo bylo poskladano a bude rozebrano, to je zcela prirozena vec. Jenze existuje pro me smrt, pokud zrovna nepremyslim o smrti? Jasne ze ne. Smrt je jen mentalni kontrukce. Podobne i veta "az jednou prijde smrt" je take jen neco mentalniho.
no | 21.03.2013 15:36
Daniel H
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já ten článek vůbec nečetl. To jsou články, pisálek XY a vyblij bibli. (teď sem ho teda přečetl abych pochopil nedorozumění) Reagoval jsem na něco jiného v tvojem příspěvku,ale asi to sem nepatří,protože pro ostatní lidi mimo mě to bude těžko pochopitelné. Asi to není ani důležité. Jinak jo, tomu o čem mluvíš rozumím.
-> Daniel H | 21.03.2013 16:03
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jsem si nevsiml, ze je u toho druheho komentare jine jmeno, promin.
-> Daniel H | 21.03.2013 16:06
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Možná chceme násilím vytvořit úsečku, ale ona je to přímka.

mozna chceme zit primku, ale on je to jen bod :)))
Daniel | 21.03.2013 18:23
Majkl
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Danieli, slovo "myslet" musíš vypustit a nahradit ho slovem " prožíváním",pak tvůj dotaz bude mít smysl.
Přesvědčovat svou mysl,že vše je jen hra,se náš pohled na svět trošku změní,ale pocitovat oddělenost od světa může prožívat jen realizovaný člověk.
Je v naprosté samotě,tichu a blaženosti,nemá žádné touhy, přání.
Takový člověk se pak musí stát dokonalým hercem a hrát divadlo.
Navíc ,když jeho rodina je světsky zaměřená.Před okolním světem musí ukrýt to, co nosí ve svém srdci - jinak ho strčí do psychiatrické léčebny:)
Ve firmě, kde pracuji jsem se hodně spřátelil se svým výrobním ředitelem,
nyní už je majitelem s jistým podílem.
Ve stejném období,jak se To přihodilo mě - asi před patnácti léty,měl silný
duchovní zážitek, podobný mému,ale na rozdíl ode mně , měl velký problém vrátit se zpět do světa.V důvěrném rozhoru mi sdělil,že se nechtěl vrátit ,chtěl tam zůstat...rozuměli jsme si a vzájemně jsme se doplnovali - je to neskutečný svět nádherných barev,náš zrak není schopen takovou pestrost barev rozlišit...
To pochopitelně rodina vzdělaných intelektuálů nemohla,spíše nechtěla akceptovat a tak ho strčili do ústavu.Říkal mi,že dostával silné elektrošoky.
V současnosti je už velmi opatrný a se svými duchovními zážitky se nikomu
nesvěřuje....

Duchovní mistr:
Nirvikalpa samádhi

Nirvikalpa samádhi je nejvyšší samádhi,kterého dosáhne většina duchovních
Mistrů,a to pouze tehdy,pokud dosáhli realizace.Trvá několik dní a potom
musí člověk sestoupit dolů.
Co se stane, když sestoupí dolů?
Velmi často zapomene své jméno.Zapomene, kolik mu je let.
Nedokáže pořádně mluvit.Neustálým cvičením však člověk postupně získá
schopnost sestupovat z nirvikalpa samádhi a okamžitě jednat normálním
způsobem.
Žádný člověk,nehledě na to, jak je velký,nedokáže vysvětlit nirvikalpa
samádhi.Je to zážitek,kterému lze porozumět,pouze když se pokusíme
ztotožnit a sjednotit s někým,kdo tohoto zážitku dosáhl.
Posuzování druhých | 21.03.2013 18:25
Majkl
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Duchovní mistr:

Zakládat si na vlastní rodině je znakem velké nezralosti a nemenší
nevědomosti.
Copak víš,které duše se v tvé rodině vtělily?
Kdo říká,že tvůj zesnulý dědeček,kterého tak ctíš,není dnes tvým
školním kamarádem,kterým pohrdáš,protože pochází z "nižší" rodiny?
Nebo že tebou blahoslavená prateta dnes není zločincem?
Kdo ti řekl,že právě ty nejsi duší,jež byla předkem nějaké rodiny,
již opovrhuješ?
Kdo říká,že jsi nebyl v jednom ze svých dřívějších životů například
bostonským katem nebo prostitutkou,na jejichž potomky se dnes díváš
svrchu?
Chran se soudu,téměř vždy jsou to předsudky.Raději si přiznej,že nic nevíš.
To tě osvobodí.Čím vic totiž chápeš a nesoudíš,tím víc otevíráš cestu
ke svému JÁ.
Znamením toho,že jsi dosáhl svého JÁ,totiž je,že už vůbec nesoudíš,jen se
díváš.A ačkoliv potom skutečně vidíš,nevidíš už žádné rodiny.....
?? | 22.03.2013 22:45
mates
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nevnímáme potřeby druhých a nedbáme jich.
Jsme sobečtí a ignorující, neskromní, nelaskaví, hádaví a věčně nespokojení, proto šiřme klid a odpouštějme si neb se nám může vše vrátit, v dnešním 21. století je karma opravdu rychlá jak tryskové letadlo.
Budeme-li dbát potřeb druhých, povede se nám lépe.
A kdo chce soutěžit ať se klidně s druhými posuzuje (porovnává) - úsudek, posudek, rozsudek, samý soud...samá pře. Co člověk to jiná až výjimečná pravda.

Uvězněni v iluzích vlastích světů prahneme po osvobození z koloběhů zrození a smrti; vznikání, trvání a zanikání, místo abychom prožívali takové jaké to skutečně je, objevovali v tom harmonii, soulad, že i tento nedostatek vskutku doplňuje náš dostatek a naopak, nestěžovali si pořád dokola, že to disonuje. Realita vlastních těl je tuze odporná: moč, střeva, krev, sliz, chlupy, pot, kosti, maso apod., ale je naše, ničí jiná - a nyní se odvažme soudit?
:-) | 22.03.2013 23:09
Hannah
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Je realita našich těl reálná ?
Je nerealita našich duší nereálná ?
Je naše moč a krev odporná ?
Nebo zázračná a krásná ?
Vyberme si svou realitu.
Budeme nespokojení, nebo šťastní ?
Budeme ?
Jsme?
Kdo jsme ?
Volba je realita.
Volba je dar pro nás.
:-) | 22.03.2013 23:34
mates
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jsme bláznivý lidé.
Nevím, jediné skutečné je mé tělo potažmo já, jak jsem už říkal, obsahuje různé orgány, vnitřnosti a jiné vymoženosti o tom bych jedině meditoval a nerozptyloval se tím, kdo jsem nebo kdo je moje mysl - ano mysl vytváří tyto koncepce a nejvíce si libuje ve lpění na nich. I volba pomine, prchne jako kočka do noci...
Vhodnější by mohlo být - kde jsem, jak jsem se tu ocitl a co tu právě dělám.
:-) | 23.03.2013 12:31
Hannah
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Když spíme, zdá se nám sen.
V tom snu nevíme, že spíme.
Máme v něm tělo, podobu.
Může být stejná, nebo ne.
Ale pro nás je v tu chvíli zcela reálná.
Své tělo cítíme, vidíme, můžeme se ho dotýkat.
Můžeme se dotýkat věcí.
Můžeme mluvit s jinými lidmi.
Prožíváme radost, hrůzu, lásku.
Můžeme milovat, pochutnat si na dobrém jídle.
Všechno je zcela reálné.
Kdyby nám někdo v tom našem snu řekl,
že je to sen, budeme si klepat na čelo.
Jen občas, někdy se stane, že přijde zvláštní uvědomění, že sen je sen.
Probouzení.
A pak přijde světlo k člověku a člověk otevře oči.
A kde jsou všechny pocity ze snu ?
Kde jsou starosti a radosti ?
Kde jsou lidé a věci ?
Před chvílí tak skutečné ?
Kde je to tělo, kterému jsme před vteřinou říkali já ?
Ze snu jsme se vzbudili.
Do dalšího snu, nebo do skutečnosti ?
Víš to ?
Vím to ?
Tušení....

A ještě jedna podobnost (možná čistě náhodná) mě napadá...
To co se nám zdá, nijak neovlivníme.
Je to přesně to, co potřebuje naše podvědomí zpracovat.
Teda aspoň do té doby,než své snění aspoň trochu pochopíme a začneme s ním pracovat. :-)
.-----------. . | 23.03.2013 15:33
Daniel H
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A možná my sami jsme tím bodem, takže tu není nikdo,kdo by ho mohl žít.

:-)
-> Daniel H | 23.03.2013 16:21
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
možná :)
ad. | 23.03.2013 17:11
Daniel H
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ještě jen, na druhé straně jsem tuhle při chůzi přemýšlel o tom, co napsal pan Pavlík. Suprově řečeno. (O tom čajovém servisu.)

http://zivotni-energie.cz/komentare.html?article=333&pagenum=1

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Ne žít v přítomnosti boží, ale žít přítomností boží. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0