Název příspěvku:

Rok 2012 - opět konec světa? :))


vložil: Václav (4.01.2012 04:16)
kategorie: astrologie, horoskopy
 
Díval jsem se do statistik návštěvnosti těchto stránek. Lidé hledají informace okolo roku 2012, okolo Mayského kalendáře, okolo Mayů, pak dlouho dlouho nic a pak to ostatní.

Několik postřehů:

Pokud hodně přemýšlím o minulosti nebo budoucnosti, musí mi zákonitě unikat přítomnost. A pokud mi uniká přítomnost, potom nežiju, ale jen přežívám. První lekce většiny náboženských a jógových systémů.

Pokud si představuji, že bude v roce 2012 konec světa, může to znamenat, že nejsem spokojený se svým vlastním životem. Toužím vnitřně po změnách a víra v konec světa je dobrý způsob jak si různé změny přivolat. Změny se ale dají provést i jinak, než ničením a bojem.

Myšlenky mají sílu postupně zhmotňovat to, na co se myslí. Proto mě překvapuje, že i lidé, kteří např. vyučují meditace, povídají pohádky o tom, co se bude dít na konci roku 2012, snaží se meditacemi zabránit válkám atd. Pokud medituji proto, že chci něčemu zabránit, znamená to, že si myslím, že hrozí nebezpečí, že by se to mohlo stát. Mám strach, že se to stane a tak medituji. Tím strachem ale živím to, z čeho mám strach a tak to vlastně přivolávám/podporuji.

Mimoto konec světa se netýká jen roku 2012. Toto téma lidi straší v různé míře každý rok, viz například tato stránka: http://web.me.com/lorenmadsen/endings/pick_a_year.html

Pozn.: tato diskuze není o tom, co se stane, nebo nestane na konci roku 2012. Otázka spíše je, co se v souvislosti s koncem roku 2012 děje v našich hlavách.

KOMENTÁŘE

stop | 4.01.2012 15:02
Helena Delteilová
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Musím souhlasit, je pravda, že umění duchovna se teprve učím, ale po skutečně nemalé práci, jsem dospěla k závěru, jak strašně jsou lidé omezení svým vlastním vnitřním dramatem, jak strašně moc se bojí sami sebe, protože vlastně doopravdy nevědí kdo sami jsou, nerozumí svému vlastnímu já, nebo mají strach poznat sami sebe, chybí jim přirozená touha po poznání vlastního světa, raději se snaží proplouvat do světa toho druhého, stop!!!Krásným příkladem přirozenosti a nepodmíněné lásky jsou malé děti a živé organismy, ty neřeší jestli je má někdo rád, neřeší jestli něco dělají špatně, jestli se zítra vzbudí a budou dělat to nebo to, prostě žijí teď. Já jsem dokonce přesvědčená o tom, že pokud by po vzoru lidí žili, byl by konec světa již dávno, nebojím se konce světa jako takového, spíše mne trápí, jak si člověk dokáže sám sobě natolik ubližovat, že veškerou svou odpovědnost za svoje neschopnosti přítomného okamžiku, musí převzít někdo druhý a stavět se tak do role oběti, já ne to oni. V tomhle vidím největší problém lidstva, ale věřím, že nová generace narozená po roku 2000, povede svět jiným směrem, máme jako lidstvo nejrůznější možnosti a schopnosti jak využít svůj přirozený potenciál, chce to jen poznat své vlastní já a být s ním spokojen, ať už je jakékoliv.
zajímavý film | 8.01.2012 11:13
Maruška
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Maysky kalendar a ruzne cykly | 8.01.2012 16:07
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
pokud skonci den, zacne zase dalsi, je to plynuly prechod, neni tam zlom, ktery by bylo mozne nejak postrehnout, neda se rict ano zrovna ted konci den.. ale lide si vytvorili svuj cas (pro prakticke ucely) a tak vi presne na sekundu, ze konci den.. nic jako den ale v ten okmamzik nekonci, konci jen to, co si lide vytvorili..

delsi cykly jsou napr. rocni obdobi.. konci napriklad podzim a zacina zima.. pozvolna..

to stejne roky. jeden rok konci a prejde plynule v dalsi rok, to jen lide bourlive slavi konec roku v podobe silvestra, ohnostroje atd.

neco podobneho lze ocekavat i v souvislosti s delsimi cykly.. uvadi se, ze mayove pracovali s cykly, ktere trvaly tisice az desitky milionu let.

pokud tedy konci okolo nejakeho roku tak dlouhy cyklus, bude trvat prechod mezi temito obdobimi nekolik desetileti/stoleti.. tvrdit, ze se presne v konkretni den (napr. 21.12.2012) urcite neco stane jen proto, ze konci obdobi, ktere trva nekolik tisic let, no nevim.. nemyslim si, ze to tehdy takto Mayove mysleli.. priroda takto nefuguje..
presne k tejto téme píšem | 23.06.2012 13:51
Robo
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
presne k tejto téme píšem na svojom znovu obnovenom webe EZOTERIKA.SK
na adrese:
http://www.ezoterika.szm.sk/
:-D | 5.01.2014 18:18
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Ožeň se v každém případě! Dostaneš-li dobrou ženu, budeš šťastný. Dostaneš-li zlou, budeš filozofem. (Sókratés)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7960

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0