Název příspěvku:

Samota


vložil: Katerina (21.12.2014 22:50)
kategorie: sebepoznání, vývoj
 
... po hodně dlouhém vztahu.

Jsem náturou samotář, je mi normálně skvěle samotné, takže jsem netušila, jak mě dokáže sebrat, že nemám najednou s kým trávit čas, sdílet, spoléhat na psychickou oporu (máme dost náročného synka, jsem s ním často celé dny sama a dává mi zabrat).

Nějakou dobu to bylo skvělé po rozhodnutí se rozejít jako partneři, ta úleva, soulad se svým pocitem, ale teď přišla fáze prázdna, kdy je té samoty nějak moc. Netrpím nijak závratně, ale dobře mi není.

Odpovědí mysli je samozřejmě "tak si rychle někoho najdi" :)
Ale necítím to jako správné. Chtěla bych teď to nepříjemné prázdno sama se sebou prozkoumat, ptát se, projít a vyjít. Je to pro mě nová zkušenost, proto mě zajímají zkušenosti druhých, prostě mám potřebu o tom poklábosit :)

Co pro vás tohle období obnášelo? Co jste měli pod případnými nepříjemnými pocity spojenými se samotou po rozchodu (nebo nedobrovolným single životem) ukryto?

KOMENTÁŘE

Lepší je být sám. | 22.12.2014 11:45
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nikdy jsem nezažil strach ze samoty.Tyto stavy po rozchodech jsem nikdy nezažil,protože jsem ve vztahu nikdy nebyl.A nechci nikoho potkat.Lepší je být sám.Všem lidem by nejvíc pomohlo,kdyby se také naučili žít a být sami.A to bez zbytečných depresí.Vždyť se sem i sami rodíme a nevedeme na svět nikoho za ručičku.Neumět být sám se sebou šťástným beru jako nezralost.Žít pro teď,vnímat vše hezké,copak k tomu pochopení potřebuji ženskou,která mě povede za ručičku?Kdo je sám pozná sám sebe a kdo zná sám sebe,neobává se prázdnoty.Láska k jinému člověku je krásná,ale pomíjívá.Vztah se sebou samým je věčný.
Urikovi | 22.12.2014 20:05
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
:-)
No, Uriku, to jste se zrovna dotočil na kolotči...nebo to snad myslíte vážně ?
---------
Partnerské vztahy mohou být různé
Model vztahu, kde by vás žena vedla za ručičku je jen jeden z mnoha možností
Umění být sám se sebou šťastný a život ve vztahu se nijak nevylučuje..spíš mi připadá, že je to nutná podmínka k tomu, aby byl vztah životaschopný
Vztah se sebou samým je jistě věčný, ale i ten má spoustu podob - i v něm můžete sám sebe vodit za ručičku..nebo za nos ;-)
Obávám se,že kdyby všichni žili sami, lidé by během několika desetiletí vymřeli..možná by jim to skutečně pomohlo :-)
Samota není osamělost. | 22.12.2014 21:09
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Samota není osamělost.Samota=klid,pohoda,relaxace.Osamělost=opuštěnost,sklon k sebelítosti.Pak je tu fenomén nuceného singloství.To je člověk trvale žijící bez partnera obvykle v jednočlenné domácnosti.Jinak řečeno jedinci,kteří vedou pernamentně osamocený život.Důvod:finanční tíseň a špatná sociální situace.Toto se tyká v naší zemi zhruba 20% mužů starších 30 let a 5% žen ve stejné věkové kategorii.Do statistiky nebyli zahrnuty případy rozvedených z ekonomických důvodů,po rozvodu žijících osaměle na hranici bídy.Jedná se buď o sociální případy,nezaměstnané,příjemce sociálních dávek,lidé zahrnuté do tzv.příjmové chudoby,zadlužené,dědice dluhů,nebo lidé jen mající příjem těsně nad tzv.příjmovou chudobou(může se jednat o stovky,ale i tísicovky),ostatní zbídačené havlovským kapitalismem.
Kateřině | 22.12.2014 22:50
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Ale necítím to jako správné. Chtěla bych teď to nepříjemné prázdno sama se sebou prozkoumat, ptát se, projít a vyjít. Je to pro mě nová zkušenost, proto mě zajímají zkušenosti druhých, prostě mám potřebu o tom poklábosit :) "

-----------------------------

Moje zkušenost (s něčím obdobným...prostě jen srovnávání se s novou situací) je taková, že jakékoli poklábosení k ničemu není. Skutečně prozkoumat lze jen u sebe, projít a vyjít lze jen v sobě. Jakákoli sdělená zkušenost někoho je jen informace, která není k ničemu, pokud k ní nemáš své prožití, uvědomění si v sobě..a pak už je pro tebe zase nadbytečná - tedy pro záměr nějak se v tom ( sobě ) vyznat...jinak samozřejmě poskytuje příjemný pocit " podobnosti, blízkosti" s druhým.

S nečekanou, novou situací ..a pro mě secsakramentsky nepříjemnou...se srovnávám dva a půl roku :-) a stále tu samou věc vnímám jinak a jinak. Teď se musím na sebe shovívavě usmívat, když se ohlédnu půl roku zpět a za rok se budu nejspíš usmívat, když se podívám k dnešku :-). Ale je to o změně vnímání situace, sebe, světa ve mně a to se nedá prodiskutovat, vybrat si to, rozhodnout se pro to a udělat to. K uskutečnění toho lze jen doplout samospádem.
Můžeś se rozhodnout pro to, že budeš žít sama, že budeš sama spokojená, nezávislá, ale k tomu, aby to tak bylo, lze dospět jenom zevnitř, od tebe.... v určité chvíli něco jasně vidíš, v sobě si uvědomíš a to nahlédnutí ti už trvale ovlivní vnímání sebe, všeho okolo. Žádné takové uvědomění si mi nepřišlo díky rozhovoru s někým...ale většinou v nejvíce nepříjemných obdobích...ve stavech, kdy už člověk "opravdu nemůže" :-)
-> Katerina | 23.12.2014 00:01
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ja se rozchazel tak 8x, trikrat to byly trilete vztahy, ostatni kratsi. prvni rozchod me zdrtil, pak uz to bylo lepsi a lepsi..

po rozchodech jsem vetsinou hodne sportoval, dovadel, uzival si a pokoukaval po nekom dalsim.. kdyz uz jsem ale delsi cas nekoho nepotkal (mesice), mrzelo me, ze bych s nekym rad byl, ale nikoho ne a ne potkat..

vypozoroval jsem, ze cim dele jsem sam, tim slozitejsi je pak nekoho potkat.. mozna jsem hodne chtel nekoho mit a diky tomu jsem vyzaroval neco, o co nikdo nestal..

po jednom rozchodu uz me prestalo bavit se neustale dokolecka rozchazet a pak zase nekoho mit, tak jsem si rekl, ze to prozkoumam.. :))

nejaky cas jsem nikoho nemel, rok nebo dva, uz nevim, meditoval jsem, rozjimal o vztazich, zenach, rodine, detech, me zavislosti na vztahu k nekomu..

tehdy jsem si prisel, ze jsem v sobe nasel klid, ktery nebyl zavisly na tom, zda nekoho mam, nebo ne.. asi uz me nebavilo mit problem s tim, ze zrovna nikoho nemam, kdyz jsem zrovinka nikoho nemel..

obcas mi ale i tak chybely dotyky/milovani/sex..

rikal jsem si, ze tu je muzske telo, tak je zcela prirozene, ze se ma chut pritulit k telu zenskemu..

tu a tam jsem pak potkal nekoho, s kym jsme si ledacos prozili.. ruzne kratke/dlouhe romanky..

dlouhodoby vztah jako takovy mi ale prijde lepsi/efektivnejsi, takze k tomu jsem vzdy tihnul.. paradoxne se to nedelo.. asi jsem si chtel prozit vic, nez mi mohla kterakoliv s tech slecen nabidnout.. mozna me lakalo prave to vyzkouseni si vic vztahu, abych to videl hezky z vice stran.. nebo jsem mozna proste jen nepotkal tu pravou.. :)

nekteri lide tvrdi, ze vztah je problem a clovek by mel byt sam, najit sam sebe.. to si ja nemyslim.. pro me neni vztah necim, pri cem by se clovek nemohl poznavat.

nesikovne je, kdyz je neceho opravdu hodne (dlouho nefungujici vztah, delsi doba bez partnera, apod.)..

muze to byt sice prinosne (clovek si ledacos uvedomi), ale nekdy taky celkem k nicemu (clovek jen ceka a "doufa", ze se v budoucnu neco zmeni)

jestli cloveku vic prospiva byt sam, nebo ne, to si asi musi kazdy ujasnit sam.. a jestli je cloveku takove prospivani k necemu nebo ne, to uz mu ukaze zivot :))

kazdpadne kdyz je clovek zrovna sam, prijde mi fajn, venovat se necemu, co cloveka bavi a nebombardovat sam sebe vetickami typu "nikoho nechci", "nikoho nepotrebuji"...

treba bude jeste nejaky cas sam a treba ne.. oboji mi prijde fajn, oboji ma sve pro a proti, takze to vyjde ve finale vlastne tak nejak nastejno..

ja mam ale rad holky, takze bych nemohl zit sam.. tedy mohl, kdybych z nejakeho duvodu musel, ale ja nemusim, takze proc to resit.. :))
Kateřině | 23.12.2014 00:12
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
....dokud je záměr být v té situaci tak či onak určován "Ale necítím to JAKO SPRÁVNÉ" , je to, podle mě, daleko od toho, aby ses v situaci cítila dobře.
Chudoba a samota. | 23.12.2014 05:58
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Před 25 lety zrzavá palice sliboval blahobyt pro všechny.Nyní život ukazuje jaký prolhaný politik byl.Milion a půl Čechů žije v chudobě.Alarmujicím způsobem narůstá množství lidí, kteří pracují za tak málo peněz,že nejen nežijí v blahobytu,ale prostě se ani neuživí.To je pracujicí chudoba.K těm připočtěmě dva miliony nezaměstnaných(počítáme-li i ty kteří mají živnostenské opravnění,ale nemají práci,a další kteří nejsou vedení ve statistikách nezaměstnanosti.)Znovu a znovu by se měly přípominat slavné projevy lži prezidenta Václava Havla.Z tehdejších projevů lži prezidenta Havla si dnes nikdo nepřipominá,protože má většinou starost o holé živobytí.Lidé žijí v bídě.Chudoba,starost o obživu způsobuje,že se lidi uchylují k celoživotnímu singloství a samotě.
. | 23.12.2014 08:35
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Za všechno může Václav Havel :D
Typický český hospodský postoj - děs!
-> Urik | 23.12.2014 08:35
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
predpokladam, ze mluvis sam o sobe. mozna by pomohlo naucit se neco zajimaveho, o co je soucasne zajem a pracovat. by ti to ledasco ulehcilo. otazka je, zda o neco takoveho stojis
Urikovi | 23.12.2014 09:07
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
nepamatuji si projevy a prohlášení Václava Havla, ale jsem si docela jista, že on žádný blahobyt nikomu nesliboval. Jedině tak blahobyt svobody..možnost volby. Situace která teď je, je jen projevem, důsledkem většinové volby lidí, co tu žijí. Volbou, kterou zvolili při volbách, volbou, kterou volí každý den. Třeba i svým postojem k tomu, co zrovna je. Ale v každém případě je zde možnost, svoboda do určité míry nežít tím, co zvolila většina....
.... | 23.12.2014 09:56
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
" volbou, kterou volí každý den"
říkala mi kamarádka co bydlela v Norsku u tety, když byla malá. (13let) Byla zvyklá na všechno z domova odtud z ČR.
Zastavily tehdy u závory na opuštěné silnici, kde se vybíralo mýto. Ona samozřejmě na tetu zahlásila:"teto zblánila ses, proč do toho automatu házíš peníze? Zvednem závoru a pojedem, stejně tu nikdo není- nikdo tu nehlídá.
A ona prý s údivem v očích:"Proč bych to dělala. Vždyť to jsou peníze na údržbu cesty, která slouží nám všem."
V Česku by ovšem tu závoru zvednul každý :-). S nějakou podobně směšnou výmluvou, že kradou všichni ostatní. A že hlavně kradou politici.
Jenže když se sečte to co nakradou normální lidé, tak se to politikům minimálně vyrovná. A že politici nestojí za nic. Jenže z koho ty politiky vybrat? Slušných lidí kteří jakkoliv nekradou,jsou poctiví, netrpí žádnými strachy a mindráky - prostě vyrovnaní lidé, tak těch jsem za svůj život potkal odhadem tak 3%. Já s podobnými problémy taky občas bojuju.
Ale málokdo si to přizná, že on sám vytváří ty problémy. Ne ti ostatní, ne sousedi, ne politici, ale on sám.
Václavovi. | 23.12.2014 12:13
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kapitalismus je zločinný systém.Můžeme říkat,že prezident je vůl,ale chleba proto levnější nebude.A ceny potravin rostou každý den.Biftek za kapitalistů už nikdy neochutnám,kdežto za komunistů jsme ho měli dost často.Měl jsem štěstí,že jsem měl možnost žít v socialismu.Kritici mi připomenou ruskou okupaci.Ano,přijeli k nám sovětší vojáci na tancích.Rusové neútočili na lidi,v podstatě se jen bránili.Stojí za to srovnat ruskou intervenci u nás v roce 68 a americkou v roce 89.Nedovedu si představit,že by tam demonstranti lezli na americké tanky,zapalovali jako u nás.A přežili to.Srovnávat počty mrtvých ruské a americké intervence se nedá.komunisté prý páchali zlo.Dnes je to k smíchu.Co je zlo,jsme poznali za vlády "humanisty" Havla.Zlo je nemít práci,být bezdomovcem.Zlem byla Klausova reforma,která nám připravila tento nenáviděný režim.A lidé už jim to tolik nežerou.Více přemýšlejí.Ostatně já jsem Rusům vděčný,že tenkrát v roce 68 přišli.Kdyby nepřišli, tak zde byl kapitalismus o 20 let dřív.Měli bychom nezaměstnanost,bezdomovce,nedostatek peněz o 20 let dřív.Kdoví jestli se vůbec dožiji důchodu.V žádném případě jsem si nedovedl představit,že by nám Havel připravil takový svinský režim.
| 23.12.2014 15:49
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zadejte téma - například samota a po pár řádcích je to úplně o něčem jiném. Například o mléce o:))) Ta mysl - kam nás pořád tahá?
Samota | 24.12.2014 22:01
Katerina
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Děkuji moc všem za komentáře k původnímu tématu.

Daně: osobně to mám tak, že k různým vhledům a aha momentům docházím přes různé věci. Samozřejmé je moje uvědomění, ale třeba různé věci, včetně povídání a zkušeností jiných mě k tomu mohou navést, už se mi to stalo.
Každopádně tohle ale není důvod, proč tuhle otázku pokládám. Důvodem je prostě zvědavost, zajímá mě to, nevím proč a nepřijde mi zbytečné se o tomto dozvídat víc.
Možná mám pocit, že různé životní etapy mají v lidském životě podobný vývoj, v tomhle případě etapa pocitů po ukončení dlouhodobého vztahu. Ten můj trval 10 let.
Jedna věc je určitě návyk trvající těch 10 let a najednou prudká změna, něco důležitého chybí. A pak také to, že se musím vyrovnávat s otázkami, kdy se objevuje sebelístost, pocity opuštěnosti, nedostatečnost a další a já se ptám proč, co je za tím? Na to si musím odpovědět sama, ale řekla bych, že to jsou docela univerzální porozchodové otázky, a tak mě samozřejmě zajímá, jak to kdo má :)

"Necítím to jako správné" bylo spíš něco jako nešikovný popis toho, že cítím, že nový vztah jako náplast by mi neprospěl (jak mi to mysl šikovně nabízí), jen by zalepil hlubší otázky uvnitř mě samotné, nebo jak to popsat :) Není v tom nějaký sebezákaz, spíš rozpor mysli a duše.
Samota | 25.12.2014 11:40
Katerina
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Václave, díky moc za popis tvého prožívání :) Hezky se to čte, mám podobný pohled a dozvídám se to už podruhé, že člověk může dojít do stavu, kdy je jedno, zda je s někým, či sám, je mu prostě dobře v obém. Uvolněnost, radost, přijetí, dovedu si to představit, ač to momentálně neprožívám.
Pro mě je to vlastně nová (první) zkušenost, takže teď zkoumám ty nové pocity a zkouším, co s nimi.

Rozhodně jsem si myslela, že člověk se ve vztahu učí (a může posouvat) víc, tím, že mu ten druhý zrcadlí jeho vlastní stíny. A vůbec, čím víc lidí okolo, tím více výzev. Obvzlášť děti jsou hodně výživný nakopávač seberozvoje :)
Být sám mi připadalo celkem jednoduché. Ale zjišťuju, že i tady je co zkoumat.

Že jakkoliv to je, má to smysl. Teď už to jen vědomě žít, že :)
Samota | 25.12.2014 11:52
Katerina
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Původně mi přišlo zbytečné reagovat, ale nad tímhle jsem se zamyslela:

Ulrik: "Vždyť se sem i sami rodíme a nevedeme na svět nikoho za ručičku."

Ve zralém vztahu obvykle nikoho za ručičku nevodíme. Za ručičku se vodí batolata.
Rodíme se z těsného interního spojení s matkou, do podobně těsného externího spojení s matkou, rodíme se do nejsilnějšího vztahu vůbec, do vztahu matka - dítě, do mateřské lásky. Už jako novorozenci začínáme vztahem.
Pokud se někdo do vztahu nenarodí, je to hodně smutné a Přírodou to tak rozhodně naplánováno nebylo.
| 25.12.2014 11:57
passlabs
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Omluva. | 25.12.2014 12:04
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Vlastně bych se Vám měl omluvit,že jsem ve svých komentářích se odchýlil od původního tématu.Pocity po ukončení vztahu jsou mi naprosto neznamé,stejně tak univerzální porozchodové otázky.Tak samozřejmě co je samota,osamělost,prázdnota,absence lásky,stres,nápětí,psychická zátěž,smutek,úzkost apod.to bych tak asi věděl co to je,nebo to spíš znám,ale ne ve formě prudké změny,je to spíš setrvalý stav.Pocit,že něco důležitého chybí,jo to by souhlasilo,ale rozhodně si nemůžu dovolit žádnou změnu a to z ekonomických důvodů.Rozhodně mám větší úctu k penězům,než-li k lásce,zvlážtě je-li peněz nedostatek,takže to musí zůstat tak jak to je.Je sice pravda,že je zde pořád touha po něčem,co nemohu nálezt či dokonce pojmenovat.Touha zaplnit prázdnotu krásnými zážitky nebo co.Ale to si rozhodně nemůžu dovolit.
Co s tím? | 2.01.2015 19:59
Dáša
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A protože si myslím, že si nemohu dovolit partnerství, tak vlastně trestám sám sebe samotou a na web píšu, jak je samota príma a ten web potřebuji k tomu, abych měl svůj názor na svou samotu s kým sdílet.
Pak píšu, že díky tomu, že jsem sám, nezažiju, jaké to je, když mě někdo opustí?
Je z toho cesta ven. Přijmout sám sebe, mít se rád natolik, že DOVOLÍM sám sobě prožít radost, začnu třeba tím, že se na sebe v zrcadle usměju. Pokud jsem doma sám, tak se mi nikdo za to nebude posmívat a mě to zvedna náladu a až budu mít úsměv pořádně "nacvičený" použiju ho i venku a budu jen sledovat jak se mění svět a názory lidí na mě. Pak si možná dovolím i další radosti i tu lásku dojde.
Dáša. | 6.01.2015 19:19
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Je mi 43,lásku ani sex jsem nikdy nezažil,uvažuji o tom,že bych se na to definitivně vykašlal.Řekl bych,že sexuální abstinenci bych zvládnul,zatím mi na mozek neleze a to přestože asexuální nejsem.Ostatně když nevím o co přicházím,nemusí mi to chybět.S emocionalitou je to trošku složitější-člověk si může občas připadnout trochu smutný a sám,ale to zase zanedlouho pomine.Problémem budou povahové vlastnosti a životní postoje.Já vlastně ani nevím,co bych s tou ženskou dělal.V posteli už vůbec ne.Prostě jsem přijal život jaký je.Sex a vztahy nejsou pro každého,někomu to prostě dopřáno není.Odmítám se honit za vztahy a radši to nechám jak to je.I kdybych měl zůstat nafurt sám ,nebudu toho nikdy litovat,prostě je to osud.
-> Urik | 7.01.2015 15:55
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak to uvazujes (z meho pohledu) dost divne. Ale jo, proc ne, kdyz ti to tak vyhovuje. Mej se fajn!
samota? | 8.01.2015 11:29
fany
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dobrý den všem,náhodou(nebo asi ne:-)),jsem se dostala na tyto stránky a přečetla celé vlákno o samotě.A nedá mi to,abych nezareagovala na p.Ulrika.Nevím,nedělá-li si ze všech srandu,no pokud ne,pak je mi ho celkem líto.Přes to,že chválí socialismus,píše na ezoterní stránky,navíc o dost intimních věcech a o tom,že to na mozek neleze,ale že má více rád peníze,i když si díky své ekonomické situaci změnu nemůže dovolit:-).Zvláštní gulášek,který sice dokážu pochopit,ale ne tak potřebu ho házet do davu,ale každý jsme jiný...Pracuji s umírajícími a v drtivé většině odchodů ,,jinam,, nechce být člověk sám,neb je právě tím člověkem,(i když prochází různými fázemi,od lítosti,agrese,vzteku,svalování viny až po smíření),jen málo lidí chce být opravdu samo,myslím fyzicky.Buď proto,že jsou duchovně na výši a se životem se rozloučili anebo nesmírně nešťastní.Pana Ulrika bych tipovala do té druhé kategorie.Ale je to jen můj názor:-).Jinak na původní otázku,co se samotou,jen tolik,že co člověk,to rada,každý to má jinak.Ale i čas to trošku posune,vařící čaj se taky nedá:-)) Všem jen to krásné v dalším roce,i panu Ulrikovi.A ať se na mě nezlobí.F.
fany | 9.01.2015 19:44
Urik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kdo by nebyl v dnešní zvrácené společnosti aspoň trochu nešťastný nebo smutný?Ale skutečnou depresi jsem nikdy neměl.Toto slovo je často používáno a zneužíváno.Pacient,který ji prožil ví své.Je známo,že Miloš Kopecký v těch nejtěžších chvílích deprese, hrál divadlo.Co to muselo být za trýzeň,když odstranění žaludku pro zhoubný nádor považoval za prkotinu,které oproti depresi nestojí za řeč?Nikdy nevěděl,kdy přijde to strašlivé depresivní ochromení.Chtěl nežít.Naše nitro může úkrývat úzkost a smutek,ale navenek se musíme tvářit spokojeně a vyrovnaně.Reklamami na antidepresiva se tvoří mýtus o štěstí.MUDr.Ctibor Bezděk už v roce 1931 vidí v hloubce příčin všech nemocí člověka i celé společnosti jednu lidskou vlastnost-sobectví.A vidí také jasně,co pro svou nápravu i uzdravení má člověk udělat.Na to neexistuje žádná tableta,injekce.Tu uzdravující operaci musí provést každý sám v sobě.Teprve nemoc vede od egoismu k prozření.Jedinou skutečnou léčbou je odstranění sobectví ze života jedince a celé společnosti.
| 11.01.2015 11:03
Petr Marinkov
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pokud je člověk samotář a žije ve vztahu,je samozřejmé,že mu v tom vztahu něco chybí,ale i opačně pokud člověk žije sám,jsou mezery,které je nutné zacelit. žil jsem spoustu let sám a "nic mi nechybělo" - není tomu tak. Nakonec jsem přišel na to,že to pouze byla špatná volba partnerky. Teď žiji ve vztahu,který mi přináší spoustu prostoru,nenaléháme na sebe a nevyhledáváme se během chvil kdy nejsme spolu ale večer se zase s radostí setkáme protože tady prostě během dne něco chybělo. Dáváme si spousty prostoru pro sebe,ale také se zvládneme postarat i o malé děti. Takže i samotáři dokáží žít ve vztahu,ale pouze s člověkem,který má také rád svůj prostor bez narušování :-) .Musím uznat,že věty : kde jsi byl (byla),kdy přijdeš,co budeš dělat,udělej to,či ono u nás prostě nejsou,jen těším se až se uvidíme :-) :-) :-) je to oboustrané a vztah funguje se vším všudy :-)
| 14.01.2015 14:35
Maja
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
No, musím říct, že procházím něčím podobným..byla jsem dva a půl roku sama po smrti přítele a po této události se mi otevřely tak hluboké věci, že jsem sama být nutně potřebovala. Nyní ale, na konci roku 2014, kdy byly i tak energie země vyhrocené a v mém okolí se jakoby všichni spárovali, jsem pocítila, že té samoty už bylo dost. A že jsem se vlastně ty dva roky upínala k nějakým iluzím, které jsou opravdu jen iluze a vše se rozpustilo a já stála před realitou. Myslím, že nejděsivější je asi pocit prázdnoty..i když tento pocit je vlastně prostor pro cokoli..ale neříkám, není lehké tomu čelit..
| 25.01.2015 07:23
Marcela
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mi hodně chybí ten můj vysněný člověk ale koho kohokoliv poznám je pro mně nakonec jen přítěží.Není to prostě ono.Je to jen další cizí člověk který má své plytké potřeby které mě nebaví uspokojovat jen kvůli něho.Chybí mi v tom takové to partnerství,zastání prostě ta spřízněná duše.Opravdu to už neexistuje?
| 25.01.2015 07:31
Marcela
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Urik
*********
dobré názory
nikoli podle vzorce | 14.02.2015 19:46
Jaromír Bohatý
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
uvědomuji si bohatství samoty,uvědomuji si, že některé bytosti znají pouze bídu osamocení.
-> Jaromír | 14.02.2015 21:53
Dana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
..a B/bohatý je vaše příjmení nebo přívlastek?
| 9.07.2015 22:44
Jaromír Bohatý
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
mám takové příjmení. :-)
samota | 13.09.2015 17:44
Ilona
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ahoj,
probírám se netem a narazila jsem na tyto stránky.Jsem po operaci zubu, mám antibiotika a od čvrtka do neděle jsem proseděla doma, úplně sama. Normálně jsem introvert, ale z tohoto již mi hrabe. Přemítám o všem, jak je možné, že se moje rodina ode mě odvrací, v čem stále dělám chybu? Mám za sebou dost smutný životní příběh, je mi 45let a nevím , zda mě ještě vůbec může něco potkat.
-> Ilona | 13.09.2015 20:04
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Preji hezky den

take jsem od ctvrtka sam doma, je to fajn, kdyz muzu clovek obcas pobyt chvili sam se sebou - si muze na sebe ruzne veci lepe uvedomit

jste po operaci, tak odpocivejte, piste si s temi, kteri si s Vami chteji psat, mluvte s temi, kdo o to stoji, s kym je Vam dobre

a ti ostatni - bud se Vam sami ozvou, nebo ne.. snazit se nekoho tlacit do pozice, aby byl s Vami, kdyz on/ona zrovna nechce, to asi moc fungovat nebude..

ze jste mela smutny zivot? urcite by se naslo i mnoho pekneho, co rikate?

jestli Vas muze neco potkat? samozrejme, ze ano.. nemusi to byt ovsem vzdy to, co byste v tuto chvili nejvice chtela... muze se to vyvijet jinak a jinam.. proto se ale nema smysl hypnotozovat tim, ze jste prozila smutny zivot a ze to pokracuje, to Vam na dobre nalade neprida

hezky zbytek nedele!!
přidej se | 24.09.2015 22:11
BUBO
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
popovídejte si, seznamte se, s těmi co jsou také sami ;-)

naštivte nově založenou skupinu na FB s názvem Samota - aneb zničme ji spolu!
samota | 7.10.2015 13:59
eva
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jestli je ti smutno napiš na meil eva.kozikowska@seznam.cz
samota | 8.10.2015 00:30
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
trosku nesikovna varianta: kdyz je clovek sam, prijde si opusteny a byl by radeji mezi lidmi. a kdyz uz je konecne mezi lidmi, lide ho stvou a tak byl by radeji sam

lepsi varianta: kdyz je clovek sam, uziva si (a vazi si) toho, ze je sam. a pokud je s lidmi, uziva si (a vazi si toho), ze je s lidmi

jeste lepsi varianta: clovek neresi, zda je zrovna sam, nebo je mezi lidmi

dalsi zajimava alternativa: od kazde vyse uvedene varianty kousek - chvili to a chvili zase to, takze stale se neco deje

a pro ty, kdo si radi komplikuji zivot: nekdy si clovek prijde sam fyzicky, a chtel by se nekoho dotykat.. jindy se zase muze nekoho dotykat, ale on by si rad s nekym povidal.. a kdyz si ma s kym povidat, tak by s nim radeji sportoval, meditoval, nebo si povidal o necem jinem.. :)

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je nejmocnější. (Lao-c´)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7959

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0