Název příspěvku:

Skok do neznáma


vložil: Václav (11.01.2019 04:24)
kategorie: sebepoznání, vývoj
 
V září 2018 mě popadl zvláštní pocit, že mám před sebou propast, kam můžu skočit (ale nemusím). Nic podobného jsem asi v životě zatím nezažil. Bylo to, jako by se zhmotnil celý můj život (vazby na svět, vztahy s lidmi, zkušenosti) a ten jako by byl to nad propastí a pak možnost z toho jakoby vyskočit.

Dolů vidět nebylo, bylo to bez možnosti návratu, ale tušil jsem z toho, že by to byl spíše ten typ zkušenosti, která končí tam, kde začala, tedy nic by se vlastně nezměnilo - žádná změna zaměstnání, žádná nový manželka :)

Ale přitom by se něco možná přeci změnilo. Něco vnitřního.

Jak tak o tom teď píšu, tak mi to přijde, jako by se tímto možná má bytost chtěla zbavit některých nasbíraných věcí, které už dál nepotřebuje.

Věcí, které jsou tak pevně přikované ke mně, že nejdou snadno odmontovat, tak je potřeba (možné) skočit někam hluboko, mimo tu mou osobu... a napít se čistého pramene pravdy - nebo bůhví čeho :) Ale rozhodně to nemá charakter nějaké duševní poruchy, nebo nemoci.. a ani jako smrt to příliš nevypadá :)) spíše jen čistá metafyzika :)

Jsem tam tedy nakonec neskočil, ale už jen to, jak jsem stál nad propastí a koukal dolů do prázdna, něco málo změnilo. To jsem si uvědomil, až se mě pár lidí zeptalo, co se stalo, že jsem nějaký jiný.. :)

Potom propast pár měsíců nebyla - jakoby se mi zavřela - a pak se zase objevila. To už bylo malinko děsivé (poprvé to bylo jen něco krásného).

První verze propasti byla jen jakoby pro mě, ale tato už byla pro celkem dost lidí. A něco - já sám? :) - jako by mi tehdy řeklo, ať to někam napíšu. K čemuž jsem se tehdy nakonec nedostal, protože mi to přišlo trošku jako téma na hlavu..

No a poslední dny mám pocit, že už se mi drolí kamení pod nohama a že už vlastně možná padám dolů :) A že s tím vlastně ani nic nenadělám - a že s tím vlastně ani nic dělat nechci.. :)

Tak mě napadá, jestli člověk od určité chvíle (v tom svém "duchovním" vývoji) nezačne vidět různé změny dopředu. Ten typ změn, které se obvykle dějí skokově, i když se tedy asi připravují léta (a právě proto, že se připravují, by mohly být člověku dostupné už před tím, než se stanou (jen úvaha).. Změny, po kterých si člověk řekne "tý jo, ono se zase něco změnilo, jsem zase jaksi jiný, svět je taky jaksi změnil, co to je.. "

Doslova jako Alenka v říši divů :)

Tak to je tak všechno k tomuto. Tedy, kdo má chuť, připravte si padáky.. A kdo chce, tak klidně střemhlav bez padáku, pak se tam dole třeba někde potkáme :)

KOMENTÁŘE

Silné | 11.01.2019 12:30
Apas
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pro mě velice silné... a velice povědomé...
Až se zdráhám k tomu něco napsat, abych to totálně neshodil nějakým debilním fórem. :-)

Ad změny dopředu - myslím, že jsem to mnohokrát zažil - věděl jsem, kudy se bude vývoj ubírat, jaké změny nastanou, ale vědomě jsem si to nechtěl připustit - bylo to pro mou mysl nepřijatelné... postupně mě to na to jako by připravovalo... a pak v momentě, kdy z mého pohledu jsem na to pořád nebyl připraven :-D, mě to koplo do zadku a já letěl do propasti... :-D

myslím, že tyhle skoky či alespoň náhled možnosti těchto skoků se můžou odehrát různě, na různých úrovních, asi tak, jak to kdo zrovna potřebuje... tedy zcela viditelně, nebo i naprosto neviditelně...
propast pro jiné | 12.01.2019 20:59
Apas
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
zaujala mě věta "ale tato už byla pro celkem dost lidí"...

jak je to myšleno? Jako že jsi měl pocit, že se propast otevírá ještě pro jiné? A oni o tom neví?
-> Apas | 13.01.2019 22:03
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nevim presne. Mozna se tu deji ruzne skoky (nebo seskoky) skupinove. Takze ve vhodny cas se to preklopi a strhne to sebou vse podobne (vibracne).
-> Václav | 13.01.2019 22:40
Apas
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já totiž teď na tom přelomu roku prožívám něco, co s tím minimálně velice úzce souvisí. Možná se účastním nějakého kolektivního skoku. Ne že bych to prožíval přesně takto, ale princip je naprosto totožný. Jako by poslední rok se vysloveně trhaly nějaké energetické nitky pojící mě s různými prvky světa, který znám... (ty prvky jsou jako by ve shlucích) postupně, pomalu, ale bylo to cítit v průběhu celého roku... a teď jako bych já sám dospěl do bodu, kdy tomu CHCI jít naproti a prostě je definitivně roztrhnout...

Samotné prožitky jsou obvykle dosti individuální, třeba i podle toho, kdo je jak smyslově zaměřen, jeden víc vidí, druhý třeba cítí a tak podobně... a to je jen hodně hrubý pohled... ale může tu být v jistý moment něco, co působí na všechny (nebo určitou skupinu?) - stejný princip, mírně rozdílné individuální prožitky
pokračování | 13.01.2019 22:48
Apas
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A musím říct, že je to dost robustní... jako by mi nemělo zůstat vůbec nic... jedna konkrétní nitka se furt drží, ale jinak je to spíš příjemné...
respektive uvědomuju si, jak jsem žil v tom, že ty nitky potřebuju - a asi jsem je i potřeboval - a teď jako by si něco ve mně uvědomovalo, že mně brání něco uvidět...

to, co mi bylo příjemné, mi nyní vysloveně nedělá dobře... jako by mi to ukazuje, co jsou ty nitky doopravdy... a proč jsem se jich tolik držel... a proč se mi teď nabízí je pustit... a když to člověk vidí, chce tomu jít naproti - natolik, nakolik to dovede
hop | 13.01.2019 23:44
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
tak treba tady si piseme jen my dva, takze to mozna zase tak horke nebude :)

chytneme se za ruce 5 lidi, poskocime si o 2 schudky, jeden z nas si uprdne, ostatni se tomu zasmeji a zjistime, ze je fajn :)

----------------

pro me je zajimave, ze to je symbolicky dolu.. mohlo by to byt i nahoru..

posledni mesice zjistuju, ze me nebavi komunikovat o techto vecech pres slova..

s temi na podobne urovni nepotrebuji slova, a s temi co se na to nenaladi jsou ty slova stejne matouci

a laka me to trosku prohloubit, byt vice v prirode a mene s lidmi (mentalne)

kamaradit vice s klidem, prostorovosti, proste jemnejsi veci
-> Apas | 14.01.2019 00:02
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
takze to tady jsou takove posledni vykriky do tmy :)
.. | 16.01.2019 23:27
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Psal bych si s vami,at v tom nejste sami : )) , ale nejak se mi "filozofovani", diskuze a vubec myslenky hnusi. Ted spis ziju na pocitech. A taky alkoholu : )) Mam hlavne plnou hlavu zkouskoveho. No, snad pak v breznu. A doufejme, napisu vam stale jako student : D a ne jako vyhozenec. : )) Kdybyste meli nejaky figel jak se ucit dal, zvlast kdyz uz hlava nechce brat,sem s nim...aloha a mir : )
ha | 17.01.2019 01:24
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ja bych cely system vzdelavani postavil uplne jinak. vice inspirace a motivace, mene zkouseni :)

uzivej si sve pocity a hodne stesti u zkousek!
| 17.01.2019 11:56
Monika
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
--- s temi na podobne urovni nepotrebuji slova, a s temi co se na to nenaladi jsou ty slova stejne matouci ---

Já s tebou komunikuji relativně často, dokonce mám většinou k dispozici i "tvé"(?) odpovědi. A někdy ty odpovědi píšeš přímo sem bez ohledu na to, že tu ta otázka nebyla vůbec položena :-)))

Možná proto pak nemám tak potřebu vše komentovat, na vše odpovídat... a na některé věci ani nejde nic napsat, maximálně pár teček.... :-) ale tím neříkám, že je to tak i obráceně. A je mě to jedno. Mě to stačí takhle :-)
Ahoj ferdo, | 18.01.2019 21:16
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ráda tě "vidim". Ani nevím proč tu jsem když mi Alenka v řiti divů nic neříká :) Buď v pohodě a štěstí si tě najde. Vitamin B by te mohl podporit.
-> Monika | 20.01.2019 16:58
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ahoj, super tema!

jsem ti chtel napred napsat, ze mluvis sama se sebou - pokladas si otazky a tve vlastni nitro ti odpovida..

je to ale vazne tak?

soucasna veda tyto veci nedokaze uchopit (pokud je mi znamo).

ruzni jogini to prozivaji, ale ti to zase nedokazou popsat, maximalne tak nastinit, co oni delali, nez se k tomu dostali. a pak spis uz jen cituji ruzne texty (obvykle mnohem starsi, nez jsou oni sami)

ja s tebo vedome nijak nekomunikuju, na nic ti neodpovidam. a ani nemam pocit, ze bych ja komunikoval vedome s nekym jinym. ja to vnimam spise tak, ze mou soucasti jsou centra (netusim kde, jestli v mozku, nebo mimo fyzicke telo, mozna v jine dimenzi, nebo tak neco), a ty centra, mohou komunikovat s ostatnimi - mohou si s nimi vymenovat informace a dokonce i zkusenosti (treba oborove - fyzika, chemie, atd.). funguje to nejen s lidmi, ale i misty, udalostmi jinde v case apod. z tohoto pohledu je tedy mozne, ze napr. ja nebo ty muzeme vyuzivat centra toho druheho (aniz o tom ten druhy vi). vysledkem je informace treba v obrazove podobe, nebo formou pocitu, apod., ale to uz pro nas vlastne vytvoril mozek. ale z ceho a jak to poskladal? pres jake informacni kanaly se ta informace predala?

cele to ma jiste hodne urovni, clovek v aute taky primo neovlada kola, ale je tam volant, nejaka tyc, elektronika, posilovac rizeni, ruzne loziska, apod. podobne i my jsme, zda se, podobne stroje - s tim rozdilem, ze to neni nijak centralizovane, ale spise dost komplexne distribuovane (vsichni jsme mozek a vsichni jsme delnici a kazdy delame na kusu neceho). a kdyz jeden z nas umre, nebo klidne i milion z nas, celku to zase tolik neublizi (zda se).

potom je zde druhe modelove vysvetleni, ze vse je propojeno (viz stare texty) - je tu jemna sit, jeden princip, ktery propojuje vse, viz jednota/vedomi. a v tom vedomi (z toho vedomi) se pak lokalne vytvari shluky, ktere jsou hrubsi a hrubsi, az jsou z toho veci a tzv. zive bytosti - a ty se v tom pak uvedomi (protoze zdedili principy puvodniho vedomi - ktere si je take vedomo sama sebe!! musi byt, protoze jinak by to cele nedrzelo pohromade, byl by tu zmatek, coz neni - na hlubsich urovnich). a lidske mozky vsechny ty procesy v prirode asi vazne neridi :)

vysledny efekt - kazdy kousek meho tela je primo napojen na jakykoliv kousicek cehokoliv jineho - na planete, ve vesmiru.. mam bliz k tomu, kam upinam pozornost. lide, kamaradi, informace dulezite pro udrzeni si zdravi, ziskani prace, dobre nalady. a fugnuje to rozhodne!! obousmerne. clovek nemuze slovy mluvit s jinym clovekem, kdyz u nej ten druhy clovek neni. toto je stejne, s tim rozdilem, ze se da komunikovat napric libovolnou vzdalenost. a ten "druhy" o tom asi nemusi ani vedet - si treba dava v kine popkorn a nekdo jiny vyuziva jeho vypocetni centrum v hlave (nebo mimo ni - kdovi) k reseni nejakych rovnic

jsem si driv myslel, ze to delaji meditace, ale ja posledni dobou nemedituju a stejne se to dal meni. mozna jsem naucil nektera ma centra meditovat a oni to delaji za me a ja si muzu programovat a psat tady s tebou :) nebo treba se tomu staci otevrit a prichazi pak automaticky pomoc z urovni, o kterych "mnoho nevime"

kazdopadne uvedomuji si, ze to vlastne nedokazu jakkoli uchopit - leda pres nejake predstavy, jak by to mohlo byt (viz vyse). kdyz se ale vazne zamerim na to, cim si muzu byt jisty, ze to tak je, tak si prijdu spise jako mravenec, ktery je na vesmirne lodi a z tech kousku zrnicek prachu, co okolo sebe vidi a muze si je osahat tykadylkama a se snazi vysvetlit, jak funguje zivot :)

i kdyz kdovi, treba si ten mravenec uvedomuje o skutecne podstate sveta vic, nez my :))
bum bac | 20.01.2019 17:28
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jinak k tematu diskuze. Zjistil jsem, ze deni ve svete (presnesji receno me vnimani sveta) souvisi s timto fenomenem (viz skok do neznama).

Velmi zlehka jsem se otevrel tomu, ze padam dolu. O ono se pak na me sesyplo celkem dost veci (bezna "kazdodenni realita", 18-19.leden). Az jsem si rikal ty vole, co se mi to zase deje"

Ono to je jako dotknout se kvetiny.. nic velkeho.. ale ve svete to muze udelat vlnu, ktera zasahne dost velke okoli.. a ledacos smete..

A ted uz je vse zase ok. Nektere veci se preskupily, celkem elegantne. Prilitlo nekolik uzitecnych informaci, bylo receno par slov, clovek se nad par veci zamyslel (treba ja).

Deje se toto vice lidem zaroven? Mne prijde, ze rozhodne jo. kus prirody na tom nejakou dobu pracuje a pak se to preklopi.
hmm | 20.01.2019 17:38
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A jeste drobnost.. to, ze padam "kamsi" dolu mi prislo jen chvilku. Pak uz se to jakoby ozvalo zezdola a rika mi to "proc se rovnou neuvedomis dole, kdyz tam uz jsi"

a ja si pak vsiml, ze jsem vsude, soucasne nahore i dole..

a ze uz nikam nepadam, ale videl jsem to jakoby z boku..

a pak zmizela ta hloubka a cela vize te propasti, ci co to bylo...

takze to vlastne vubec neni o nejake propasti :))))
a mozna | 20.01.2019 17:43
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
kdyz si clovek hraje s temito vecmi - to o cem pisu tady dole - tak se pak deji i ty veci, o kterych jsme si psali nahore :)
no | 20.01.2019 17:49
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
a ted se mi ozvalo nekonecno a rika mi neco jako ze existuje :)

a ja zjistuju, ze vnimam sebe jako tecku a pak dlouho dlouho nic a pak zase sebe jako to nekonecno

ve skutecnosti tedy ne uplne nekonecno - spis je to jen dost daleko

tak ze cela nase slunecni soustava je jen neviditelna tecka

a pak tu z tohoto N-dimenzionalniho utvaru vidim neco jako ruce, ktere bouchaji do klavesnice..

coz je vlastne nejvetsi ulet..

vrchol naseho poznani.. par klaves a my do toho mlatime.. :)))
: ) | 21.01.2019 00:07
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
tobe o tom nemusim vypravet,moc dobre to znas, ale jen k priblizeni-dalkove studium, pracujes, dostanes dvanact zapoctovych zkousek. ustni ci formou testu. Na nauceni vseho mas maximalne dva a pul mesice, spocital jsem na ten jeden predmet uber tezky, tak bych potreboval aspon 4 mesice uceni a postupneho usazeni, jsi na skole prvni semestr, nevis jak na to jeste, je tam velka pravdepodobnost ze vyjedes a ztratis cely rok, tezke prijimacky znovu, jsi uplne zahlcen, to te samozrejme nuti spoustu veci o*ebat,podvadis, naucis se toho malo, nebo min nez bys mohl, stres jak svina, pred komisi se cejtis jako ko*t, ke zkousce-jeste mi jich zbyva 5 tezkych, mas pripravenych treba 15 otazek ze 38. : D u druheho predmetu to nebudu mit snad cas ani procist. Takze je to opravdu hodne o stesti, uvidime, kazdopadne, bude to sranda : D , zase, aspon se neco deje : )) (omluvte formu, pisu z mobilu a pise se mi dost ztezka, ucim se, zeru a tloustnu a mam k psani obezni prsty : ))
2Evza " B" | 21.01.2019 00:14
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ahoj, diik, davam si pivo : ))
-> ferda | 21.01.2019 01:22
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ja nestudoval dalkove a nepracoval jsem pri skole (az na obcasne brigady, abych mel na pivo)

pres semestr jsem na to celkem dlabal = delal jsem jen to vylozene povinne

u zkousek se mi osvedcilo si je dat vsechny do prvniho tydne zkouskoveho. naucit se to vsechno neslo, ale vetsinu jsem vzdy jaksi nahodou udelal. a pak si dal druhy/treti tyden zbytek :)

po vysoke jsem zjistil, ze mam prehled o vsem, ale umim vlastne velke prd :)

------------------

dnes kdyz to vidim z druhe strany, zda se mi, ze studenti vesmes soucasne studuji i pracuji a zanedbavali oboji :))

a tak se tomu trosku i prizpusobuji studijni programy

ve finale to ale asi vyjde tak nejak na stejno.. mene vedi, vice umi :) .. samozrejme jak kdo
hledání | 23.01.2019 06:42
*Nikdo*
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Snad si pamatuješ ten pocit z dětství, ten pocit, že" to ono je" všude a nic v těle :). To je skutečný pocit vědomí (chápání), že to je - absolutno.
Kolem jen film: prázdniny, cestička, velké obilné pole na Zlatý kopeček, , slunce, (sting:field of gold :) a to ono (žádné tělo, žádné já, ty, my,.. nikdo) v poli klasů, maličký v něm, součást všeho, moře zlata.

Jednou, když jsem neuměl ještě moc plavat, jsem se na přehradě brzy ráno topil a jak jsem tak zoufale plaval k loďce, tak jsem tím plácáním dělal vlny a ta loďka těmi vlnami přede mnou ujížděla. Byl jsem zoufalý. Potom jsem se už potopil a lokal vodu a nic už nechtěl - sáhl jsem nahoru a byla tam loďka. A neskutečné ticho ranní přehrady. Zvuky zvonků, nebeský zpěv ptáků, vycházející slunce. Radost bytí. Nikdo nikde - jen zbytek - zbytek já, úplné vzdání se tomu, že to je. Do toho moje vykašlávání vody z plic. :)
Tak to děláme, chytáme loďku (hledáme lásku) ujíždějící před námi kvůli našemu chytání. :) (kvůli hledání lásky)

a jak to vlastně tehdy bylo na té přehradě? To, že jsem nahmatal loďku, je lež. Sáhl jsem nahoru a … nic jsem nenahmatal :) - to jediné bylo pravda, logicky jsem nemohl nic nahmatat, ta loďka přece stále ujížděla - nejsem.
To, co zůstalo je jen příběh malého “já”. :)

https://www.youtube.com/watch?v=-iUpnv0gnuI

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Mlčení: tělem, jazykem, myšlenkami, představami, pocity, bytím, vědomím, nakonec mlčení Mlčením. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0