Název příspěvku:

Symbolon - hezky vymyšlené kartičky


vložil: Václav (17.12.2016 22:43)
kategorie: psychologie, psychoterapie
 
-------------------

Nez zacnete cokoliv cist, doporucuji mrknou na karty zde, at mate zkusenost, ktera neni ovlivnena tim, co budu dale psat: http://spimajim.nazory.eu/rubriky/galerie-tarot/symbolon

-------------------

Karty Symbolon - cca tyden zpet jsem mel moznost si s nimi pohrat. Abych byl presny, v obchode jsem neco kupoval a me oci zahlidly krabici s napisem Symbolon. Prodavacka rika "trosku drsne karty, na vesteni druhym to asi moc nebude". Ja na to "nene, nepotrebuji karty na vesteni, dekuji"..

Mezitim jsem je ale stihl otevrit a zahlidl dve, nebo tri karty.. Vysel jsem z obchodu a neco mi docvaklo / neco bylo prozito..

..a to v souvislosti s jednou kartou, kterou jsem v balicku karet zahlidl, da se rict, kterou jsem si vytahl..

-------------------

O co jde - resp. co mi tyto karty ukazaly. Zni to asi jako neco, co je snad kazdemu jasne, ale presto - neco mi ukazaly. Tedy: neco v nas vytvari na nepozorne urovni struktury, skrze ktere pote vidime/prozivame/chapeme sebe i svet okolo sebe a ruzne situace v nem.

Da se to rict i jinak - mame naucene nejak reagovat na nektere situace a tak reagujeme. Vubec pritom nezkoumame zpusob, jak jsme na danou situaci reagovali a hlavne duvod, proc jsme tak reagovali. Neco vidime, nejak to vyhodnotime a pak muze nasledovat vsechno mozne, ovsem neuvedomime si, ze to "nejak to vyhodnotime" muze byt zalozene na konkretnim vzorci v nas, ktery je natolik zazity, ze ho ani nevidime jako vzorec, ale je to pro nas neco prirozeneho (neviditelneho). tento vzorec nas automaticky nasmeruje nejakym smerem a teprve tam si uvedomime, co si myslime, ze se deje a zacneme na to reagovat..

Neco jako kdyz vidime v dalce padat snih a hned vime, ze "zacina zima", "na vanoce mozna bude snih", "musime si konecne koupit zimni bundu" apod. A pritom to mohl byt jen rozdroleny polystyren (to je to, co nas nenapadne zkoumat, protoze nepredpokladame, ze to muze byt neco jineho, nez snih)

Ale predevsim - toto vsechno se muze dit opravdu hluboko v nas a opravdu to nemusi byt videt. Jinak receno, vsechno co se mi deje se muze dit na zaklade neceho, co nevidim, takze ci zivot to vlastne ziju??? :)))

ma to slupky, muzeme jit stale hloubeji a hloubeji.. myslenky a emoce, pod tim svedomi a povaha, pod tim ruzne udalosti z minulosti a tak dale...

par let zpet jsem si hraval s tarotem.. tehdy jsem to bral spise jako zajimave info, duvod k zamysleni, potvrzeni toho, co jsem stejne uz vedel, nebo chtel vedet apod... ty karty ke mne promlouvaly, to ano.. tentokrat to bylo jine. jsem se v nich doslova videl. ukazaly mi neco ze me, neco co jsem videl jakoby pred sebou a tak jsem mohl jasneji videt, z ceho to je slozene, jak a kdy to byly vytvorene, apod.

-------------------

a stalo se, ze jsem nadhledl do Symbolonu podruhe.. karty stejne, ale vyznamy jine.. zajimave..

------------------

pohledal jsem po internetu a na strance http://www.nakridlechandelu.cz/symbolon/

nasel toto (vybral jsem cast textu, ktera souvisi s tim, o cem pisi vyse):

"všichni se skládáme z různých osobnosti, které jsou od sebe vzájemně odděleny na duchovní, duševní i vědomé úrovni. Symbolon předpokládá, že jsme rozštěpeni na vnitřní osobnosti, z nichž má každá svou vlastní povahu a motivy, svou vlastní energii a pole působnosti; zrcadlí své vlastní vědomí i svědomí. A každá z nich se o sobě vyjadřuje ve smyslu „Já."

Většinu z těchto vnitřních osobností neznáme. Vedou vlastní temný život v chodbičkách, chodbách, tunelech a koridorech našeho nitra, kde formují a přetvářejí naše životy navenek bez jakéhokoliv rozumného vysvětlení, bez ladu a skladu, bez zjevných příčin.

Symbolon odhaluje vnitřní osobnosti, jejich skutky, jednání, podněty a motivace. Nastavuje zrcadlo osobnosti, která je v současné chvíli dominantní. Odkrývá tu osobnost v nás, se kterou bychom se právě teď měli sblížit a která touží sblížit se s námi. Každá z karet, kromě poslední, představuje určitou vnitřní osobnost a téma, které je nutné pozvednout do vědomi a tak je zviditelnit."

KOMENTÁŘE

K tomuto tématu zatím nikdo komentář nepřidal. Můžete být první.


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Je velmi nesnadné nalézt štěstí v sobě. A najít je jinde je nemožné. (Chamfort Sebestian Roch)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Mayské kultury
komentářů: 0
Jen tak o ničem
komentářů: 5, poslední: 18.01.2017
Archetypy - obsahy kolektivníh..
komentářů: 7, poslední: 18.12.2016

Satsang with Mooji
komentářů: 66, poslední: 14.01.2017
Géniové a jejich vztah k tzv. ..
komentářů: 10, poslední: 12.01.2017
Šťastný a naplněný život
komentářů: 27, poslední: 12.01.2017
Ayahuasca v ČR
komentářů: 47, poslední: 8.01.2017
Ztuhnutí a vibrace při usínání
komentářů: 89, poslední: 5.01.2017
Sublimační (podprahové) nahráv..
komentářů: 6, poslední: 2.01.2017Copyright © 2007-2017: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0