Název příspěvku:

Války a jejich přirozenost, či zbytečnost, ...


vložil: Václav (10.09.2013 16:50)
kategorie: běžný každodenní život
 
...

KOMENTÁŘE

Zemřeli 2 elitní vojáci ze Slovenska | 28.12.2013 17:47
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nechápu to. A nechápu to ani trochu.
Novinky.cz - proč ty tupé burany fanaticky levičácké, kteří se u všech rozsudků tváří jako nejsvatější a nejdokonalejší na světě a mají radost z klikání na mínuska když se tam objeví v diskuzi skutečné argumenty a píšou aby dostali co nejvíce plus. Proč to vůbec čtu? Otřesná diskuze. Proč? Asi abych věděl co se lidem honí v hlavách. Proč se mi dělá špatně když slyším někoho v hospodě nadávat na poměry které on sám "nevytvořil" a je naprosto "dokonalý" a nemá s nimi nic "společného". Krize neexistuje, jen mravní bída lidí jak říkal Baťa a já s ním souhlasím. Krizi nevytvářejí jenom ti nahoře, jenom ta vrchnost, my nic, my jsme jenom oběti, za komunismu bylo dobře,to jsme nic nemuseli. Práce byla.
Kde se schovává osobní odpovědnost a sebekritika?
titulek:Elitní slovenští vojáci umřeli v Afgánistánu
názory s nejvíce souhlasy: -Tak to asi dostanou elitní pytle
-Není mi jich líto, nemají tam co dělat, jsou
žoldáci, dobře jim tak
- Žádné nebezpečí nám nehrozí, jsme okupanti
jak v r. 68 - v čem se to liší?
-Žoldáci si to zaslouží
-Jsou tam jen pro peníze,musí s tím počítat, s
tím tam jdou
-Přestaňte zbrojit

Co se honí hlavou mně?
Začnu od konce.
Kdo zabíjí - sami ty zbraně nebo lidé?
Rukama mi při výrobě a opravě poslední rok přešlo tolik zbraní na vybavení malé armády. Od pistolí přes samopaly,samotné hlavně obrovských kalibrů či jen renovace kalašnikovů. Dlouho jsem u nich právě o tomhle přemýšlel. Zkoumal je, nejen v laboratoři,ale i řekněme filozoficky :-)
Musel bych být teda pěkný hajzl a všichni kdo jsme se na výrobě podíleli. Vrahové. Dali by jsme výpověď a šli sázet stromy? Joo , to je řešení. Smrtící prostředky vyrábět nebudem.
Přestat to vyrábět je opravdu rada nad zlato: To už udělal Havel.Já ho mám docela rád. Taky nesouhlasím ale se vším. (Toho zase tito sami lidé proklínají, dokonce i v tamté samé diskuzi pod článkem.:D)
To co ale udělal nikam nevede.(zavřel výroby zbraní) Výroba se pouze převede jinam. Naši odborníci vymřeli. Pokusy o znovuobnovení selhali,ti lidé si ta tajemství vzali do hrobu. Taky jsem byl svědkem jednoho takového technologické deníčku napsaného dnes už mrtvým technologem, který se povaloval ve skříni. Hotový poklad. Ale nikomu nebyl předán :-))Sranda.

A kdyby každý zrušil výrobu zbraní jak to "humání" lidé stále chtějí,čím by se lidé ubránilli když je to skutečně potřeba? V životě, běžném životě můžou klidně nastat chvíle, kdy po zbrani člověk musí sáhnout. Takových situací nastalo a ti lidé byli šťastni, že dokázali ubránit své děti,atd..
Já jsem si vždy od mala i v tomto směru myslel, že za to může pouze a pouze - podobně jako Baťa: mravní bída lidí. Tedy lidé sami potažmo to co se odehrává v jejich vnitřku.Ne ve zbraních a těch co je vyrábějí, ale v těch co ty zbraně používají. Kvůli zbraním se války nevedou.
---
-To jestli tam jsou nebo nejsou pro peníze nemůže nikdo z nás vědět. Já mám kamaráda, ten už od střední ucítil že má být voják, byl hubený a slabý. Začal posilovat, běhat, plavat, střílet, vést kroužky mládeže, hodně se učil, hrál airsoft, vymakal se ze šikanovaného na respektovanou bednu jak myslí, tak i tělem. Z nějakého důvodu chtěl být celým svým srdcem vojákem a pomáhat lidem tímto způsobem. Že za to je hodně peněz? Ano, na těch misích asi jo. Nemělo by to být rovnovážně ohodnocené? Výdej x výplata? Ono je to asi trošku něco jiného než si pětkrát v týdnu odbouchat nějaké blbůstky u pásu ve fabrice. Pokud lidé ty peníze závidí, zdá se jim že mají málo, tak by možná neškodilo i pro to něco udělat. Tohle není socialismus i když se na novinkách se často. Tady platí, že se platí za šikovnost. Alespoň v rámci možností. To že se lidé chovají: Co si kdo utrhne to má jako v džungli - jak tu bylo někde napsáno, to se mi zdá opravdu jen jako mravní bída. Bezohlednost. Ale přeci se nemůže platit stejně pasivnímu a nesebeodpovědnému člověku stejně jako odborníku, ještě k tomu srdcaři, nebo někomu s rizikem. Zdá se to někomu logické?
Ale tak jo. V té diskuzi je to samý "socan" :-)) Já nejsem nijak politický a už vůbec nejsem niajk vyhraněný - mohlo by se zdát, že jsem pravičák - to ale ne. Ale ti lidé vyhranění jsou, proč si to nepřiznat. Jsou to lidé odmítající jakoukoli osobní odpovědnost, ať se to týká zdraví, jejich povolání či sociální situace v zemi.
-"Žoldáci si to zaslouží"
"Ano.Takže my jsme geniální, morálně čistí, netýká se nás to, máme svoje přesvědčení za kterým si stojíme, nazujeme papuče, pustíme s mámou ten počítač a přečteme si čím nás to zase krmí a něco chytrého tam napíšeme,čímž všem vyrazíme dech a dají nám pluska.
Teď zrovna ti vojáci. Jsou to nepřemýšlející mašiny na zábíjení a žádný takto kvalitní názor na to nemají. Takových není škoda umřít.
Stejně jim jde jen o prachy a já na to co mají na misi dělám poskoka šéfovi celý rok. Mám jich snad litovat?" Tohle z těch komentářů cítím. A dělá se mi z toho na blití.
"Jsme okupanti,je to jako v roce 68"
V roce 68 jsme neohrožovali celý svět, pomocí teroristických útoků. V roce 68 jsme nechtěli v rámci fanatického náboženství buďto přeorientovat ale lépe vyvraždit celý svět opačné víry. Nedělali jsme únosy. Nebránili jsme ženám se vzdělávat a nezřizovali jsme žádné protiteroristické hlídky,protože jsme se sami báli. Neunášeli se tu rodičům malé děti a násilně nepřeprogramovávali na teorristy ve spešl táborech. Nebyla hrozba, že by jsme někoho napadli atomovou zbraní. Bohužel ať se to odpůrců líbí nebo ne, tak nebýt špionů z USA tak už ji dneska má i ten teroristický Írán. A nikdo se neuvědomuje - z těchto dobráků na novinkách - co to vůbec je špinavá "jaderná" bomba. Jde to udělat za pár minut a je to lehce dostupné. Takže ano, srovnávejme tyto dvě věci :D, kde byla záminka skutečně vymyšlená a zabránila aspoń trochu polidštění te odpornosti lidské nesvobody jménem socialismus. Co ale uděláme se skutečnými důkazi ze zemí kde vládne "silou" proti vůli lidí náboženský fanatismus vyhraněných skupin(ač menšinových tak dobře vyzbrojených)? Budem je ignorovat, říkat že se nás to netýká? Že je to záminka konspirační USA?
Ale týká a útoky se množí i v Evropě a spoustě z nich se zcela určitě zabránilo. Jen je to jako všechno věc vnitřní bezpečnosti a bývá to po mnoho let tajné. Někdy by to možná stálo za to to odtajnit. Aby těm lidem vůbec došlo co se mohlo stát.
Nebudu soudit jestli někomu jde o suroviny nebo ropu.
Jde mi o to že v dnešní době nejsou řemdichy, ale účiné chemické, jaderné,biologické a jiné zbraně a nebo špinavá bomba kterou každý udělá za 10 minut na zahradě a chtě nechtě, pokud budou jak říkával John Lennon na světe státy a hlavně náboženství a lidé se pořád budou ztrácet v těch svých -ismech, tak bude pořád za co bojovat i umírat.
Bezpečí je tu proto, protože se to tlumí hned v zárodcích. Ano nechme je nekontrolovaně zbrojit a zbraně si budem kontrolovat jen v rámci možností "civilizovaný svět" a nechme vládnout teroristické a nátlakové skupiny ve státech, po kterých nám "nic není". Je to jejich věc a jejich lidé, ať se mezi sebou povraždí. Ale s jídlem roste chuť a jejich země jim stěží budou stačit, když je tu ještě ten "nespasený" zbytek světa. Hlad po moci.
A když se člověk podívá i na dokumenty přímo do té armády , nejen na ty zaručeně "neutrální" konspirační :D, tak uvidí jak armáda v místech stíhaných terorismem pomáhá místním s prací, jídlem, pomáhá policii ujdržovat pořádek, pomáhá udržovat pořádek ve školách a to aby tam vůbec mohli ženský živé vstoupit a živé odejít. Protože to všechno narušuje staré náboženské fanatické hodnoty na kterých tamní hrstka "lidí" lpí a násilím si je vynucuje.
Proč je stále tolik ter. útoků na policejní stanice kde pracují afgánci,které tam solidně udržují pořádek??
Jakmile z tama odjeli vojáci tak bylo po stanicích. A po bezpečí.

Moc dlouho kecám, protože mě to dost nasralo a taky zamrzelo.
Zkrátka podle mého si ti vojáci zaslouží můj respekt jako každý dobrý člověk co dělá dobře svoji práci a já jsem vděčný, že tam jsou.
A že v době vyspělého zbraňového systému a i ten nevyspělý dejme tomu, který funguje zaráz se značně nevyspělou psychikou nás lidí (náboženství, fanatismus a státy) je udržování pořádku a lidských práv potřeba a nás se to týká, protože nás to přesahuje a mohlo by nás to lehce zničit, i když před tím zavíráme oči jak chceme.

(Za gramatiku se omlouvám.Psal jsem jak mi to přicházelo)
odkaz | 28.12.2013 19:18
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
odkaz2 | 29.12.2013 01:36
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pěkné. 2 docela protichůdné pohledy na lidi a na události od lidí co válku prožili.
http://www.youtube.com/watch?v=wzTAF7XSVno

třeba:
Pan Wiener vypráví, že dnes už by za česko nebojoval, ale první republika byla slušná a liberální a lidé v ní za to tehdy stáli.
Pan Lustig je smířlivější..

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

O chůzi: nejít, upínaje se k cíli. Prostě: jdu. To je vše. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7959

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0