Název příspěvku:

Vidění aury


vložil: Vitek (27.04.2012 14:05)
kategorie: mentální techniky
 
Co mohu udělat pro to, abych začal vidět auru?

Soused prý dokáže vidět auru - energii kolem člověka. Přitom v životě nemeditoval a je to ateista a v nic nevěří.

Jde se to nějak naučit, abych dokázal vidět barvy kolem lidí?

KOMENTÁŘE

Kazdemu je dano do vinku neco jineho | 28.04.2012 01:23
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ja to chapu tak, ze za videni jemnohmotnych energii je zodpovedna nejaka cast mozku / energetickeho systemu cloveka. Clovek muze mit tuto cast aktivnejsi od narozeni, muze se k tomu dostat meditacemi, ruznymi technikami, muze to aktivovat nejake onemocneni, apod.

Je par navodu, ktere kdyz clovek zacne provadet, muze zacit videt aury. Kdyz se tomu pak prestane venovat, muze to zase postupne prestat videt. Uplne na zacatku bych doporucil vyzkouset toto: kdyz je jednolita ne moc osvetlena obloha, divat se do jednoho mista na obloze a jen tak to uvolnene pozorovat. Po chvili muze clovek zacit videt spoustu malych svetylek. O neco hure jsou tyto svetylka videt i na bile hodne osvetlene zdi, na bile plose monitoru apod. Toto je videt nejsnadneji. Nevim s cim to souvisi, mozna ze jak tam nejsou tvary, tak se vypnou nektere centra v mozku a clovek to pak vidi.

Kdyz se pak clovek timto zpusobem podiva nad stromy, nebo nad lidi, muze kolem nich zacit videt svetelne pasy. Kdyz se diva vice na ty svetelne pasy, prestane videt ta svetylka a pasy zacne videt vetsi, svetelnejsi.. potom v tom muze zacit videt ruzne struktury a s tim prestane videt ty svetelne pasy, atd. Prijde mi to jako preladovat nejakou cast mozku / energetickeho systemu na jinou frekvenci. Neni videt vsechno najednou, ale vzdy pas frekvenci, ktere si clovek vybere svou pozornosti (a na ktere vibracne dosahne - tady hodne pomaha ocista charakteru, meditace a caste setkani s lidmi, kteri tyto veci vidi).

Dulezita otazka ale je, k cemu vlastne je, tyto veci videt. Ja treba pred par lety zjistil, ze se nemusim divat okolo lidi na jejich aury, protoze o druhych lidech automaticky vim vse, co zrovna potrebuju vedet. Z aur jsem toho stejne nikdy moc nevycetl. Maximalne jsem vedel, ze se druhy venuje necemu podobnemu jako ja, ze si mame co predat, ze na necem hodne ulitava apod. Ale ja se videni aur nikdy prilis nevenoval, prislo mi to trosku jako ztrata casu.

Co se tyce ruznych kurzu, kde se slibuje vyuka videni aury, byl bych opatrny. To uz bych asi radeji zvolil intenzivni kurz meditace. Videni jemnohmotnych energii jde pak ruku v ruce s tim, jak se clovek nori hloubeji sam do sebe (pokud mu ta schopnost k necemu je, protoze to take muze byt pekna brzda).

Jinak rika se, ze aury vidi i nektere zvirata, treba mysi, takze bych o teto schopnosti netvrdil, ze to o necem vypovida.. nekdo to proste vidi a nekdo ne.
videni aury a mekke svetlo | 28.04.2012 01:36
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jeste drobnost. drive jsem pouzival pri fotografovani spoustu svetel a na kazdem jsem mel nasazeny fotograficky destnik nebo softbox pro zmekceni svetla. v techto podminkach jsem videl aury extremne dobre. podobne kdyz je nekde napriklad velke okno a na nem velke bile svisle zaluzie, v takove mistnosti jsem to take videl lepe. stejne tak kdyz je v mistnosti velika lampa, nebo jeste lepe nekolik lamp (takove ty velke papirove koule nebo valce se zarovkou uprostred), to taky hodne pomaha. netusim proc.
Vidění aury- | 28.04.2012 09:32
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
-tyto schopnosti jsou nežádoucí a škodlivé, člověku byly dány smysly k určité hře-poznání na zemi. našich 5 smyslů a šestým smyslem je mysl. tou chápeme-nebo nechápeme vjemy-vlastnosti elementů hmoty(zákony)-energie-pohybu. tyto elementy, země-čich,ohen-chut, voda-zrak,vzduch-hmat, eter(elektřina)-sluch, světlo-mysl.
Rozšiřovat tyto smysly do šířky-mimosmyslové vnímání, je nežádoucí směr poznání.
My bychom měli poznat další smysl-krok v evoluci, a tím je poznání sedmé oblasti
nad všemi elementy(země,ohně,vody,vzduchu,elektřiny,světla),a tou je sedmá oblast- vnímání našeho vnitřního ducha-Kundalini, která nás dovede ke kolektivnímu duchovnímu rozměru(nad časem a prostorem).tou nejjemnější energií-inteligencí-životem, je tato síla Kundalini.V dnešní době se ale chybně zaměnují
vjemy mimosmyslového vnímání za duchovní rozměr-sílu Kundalini a potom nás to odvede od hledání naší podstaty. Proto mimosmyslové vnímání nižších smyslů-elementů nás nikam neposune vpřed(zpátky ni krok).Síla Kundalini nám je schopna ukázat chyby čakrového-duchovního těla, a tím potom víme co dělat a jak postupovat. Mrtvé elementy toto nedovedou, a jsou to projevy cizího ega.Proto různé efekty mimosmyslového vnímání-mrtvé duše(at svaté, nebo dábelské) , andělské konstelace, ezoterika, astrologie, magie, holotrop. dýchání, reiky, astrál, karty, světelné bytosti atd, jsou projevy mimosmyslového vnímání a k duchovnu nás nezavedou.Zkuste svoji Kundalini-sílu vnímat v sobě. Pak chladné vjemy jsou vjemy v pořádku, teplo, brnění,tlak je signál nerovnováhy. Proto poznejte sami sebe. To je cesta absolutní a bezpečná.Sedněte si k meditaci v přítomnosti tady a ted při bdělém vědomí v pozici svědka, a požádejte o vjemy v prstech a dlaních a v sobě, pak tuto sílu v prstech, dlaních ucítíte i v dlaních nad hlavou. to bude vaše zkušenost dalšího sebepoznání 7. oblasti smyslu. zkuste to sami i na druhých-funguje to...
kundalini ??? | 28.04.2012 10:16
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
mily pane anonyme, Vase prispevky jsou stale stejne, stale se toci pouze okolo kundalini. trosku cernobily pohled, ne?? vzdyt zivot ma tolik rozmeru.. videni/vnimani jemnohmotnych energii muze byt stejne prinosne, nebo neprinosne, jako cokoliv jineho. pokud jdu po ulici a mam napr. uz z dalky informaci o druhem cloveku, muze to byt (a je) pro bezny prakticky zivot hodne prinosne. stejne tak, pokud diky aure poznam v davu lidi cloveka, se kterymi si mame co rict

nehlede k tomu, kdyz to nekdo pouziva napr. pri leceni druhych. nevim jestli mate zkusenost z leciteli, kteri maji tuto schopnosti dobre rozvinutou, ale z vlastni praxe vim, ze informace podane takovym clovekem mohou byt presnejsi, nez soucasne moderni diagnosticke metody. znam lecitele/ucitele, kteri se dokazi na cloveka podivat a presne mu popsat, co je kde v nerovnovaze. to pro me byla v dobe, kdy jsem tyto veci v sobe jeste nevnimal informace k nezaplaceni.

a kdyz uz pisete o reiki, znate reiki? pracoval jste s reiki? zjistil jste, jaky je obsah tohoto uceni? ja se tomu venoval 5 let. dnes uz reiki tolik nepouzivam, leda po druhe, kdyz to tak citim, ale za sebe mohu rict, ze jsem si toho na sebe skrze reiki uvedomil opravdu hodne. tim neuprednostnuji reiki pred tim ostatnim, vse muze byt tou nejspravnejsi cestou k sama sobe, kdyz to clovek umi vhodne pouzit.

s tim, ze tyto veci mohou cloveka odvadet od toho hlavniho, tedy od cesty k sobe, ke sve podstate, k pravde (resp. uvedomovani se v tom) souhlasim. mohou a nemusi
Hmm | 28.04.2012 15:21
Dee
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Anonyme názor si měj jakej chceš ale neřikej co je špatné a co ne tot´ každého věc osobní, a velice se pleteš protože jsme bytosti světla, tepla - energie neustále kmitající.
kundalini ??? | 29.04.2012 11:36
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
samozřejmě že vše je relativní pokud budeme hodnotit co je dobré a co ne. pro někoho to špatné může být info, že tudy cesta nevede a nebo to jakoby dobré způsobí jiný sled událostí. když to vememe vychytrale tak nic takového neexistuje, protože vše začíná narozením a končí smrtí. je tedy narození špatné? jistěže ne. já ale mluvím o tom posuzování z hlediska absolutního. to koná v závěru vždy kundalini. je velmi důležité poznat sebe, a podružné poznat ten vnějšek. ono stejně je to vše jedno, at se hneme kamkoliv. ale cesta k poznání se všude spojuje v jedné věci, a tou je skutečné poznání-odraz jak na tom jsme. tuto informaci z toho absolutního pohledu získáme od toho nejjemnějšího projevu síly energie, a tou je naše-vaše síla Kundalini. patří k nám . ostatní síly-efekty k nám nepatří, protože jsou již někým přetransformovány-přežvýkány a jsou nečisté-iluzorní. proto se to točí stále k tomu zdroji, protože tento zdroj poznání je skutečným zdrojem. s tím nejde nic udělat, pravda je taková, jaká je. naše lidské pole-tělo je ohraničeno jemněhmotným polem čaker. dál už toto pole nesahá. proto je důležité poznat, co je v pořádku nebo ne v našem poli. poznání o poli vnějším nám neukáže jací jsme my.to v nás absolutně tato síla kundalini odhalí. jiné síly nám pouze zdělují o vnějšku. pak se uchylujeme k druhým co oni nám zdělí. a tady je ta potíž. zase nemáte nástroj jak to ověřit. no a síla kundalini je toho shopna z absolutního hlediska.prostě je to vaše poznání, né poznání někoho druhého. to pohybující je projev nepohybujícího.mozek-pravda je ale nepohybující a tělo-síla je ten projev. zjistit ale, jestli hýbe můj mozek-duch, anebo nemocný mozek někoho druhého-posednutí, je to o co tu kráčí především.jde o tu totožnost. totožnost v relativitě-pohybu je ta iluze a totožnost v nepohybu-absolutnu je ta pravda. protože pravda je neměnná a stálá, která se manifestuje sama v sobě, v pohybu. my ale musíme poznat jejdříve ten pohyb co nás klame, abysme šli tou cestou přímo k tomu nepohybu-pravdě. ve filosofii nejsou rozpory, rozpory jsou v těch uskutečnovaných cestách. o tom se smažím zde informovat.světlo- mysl není nejjemnější úroven, tou je naše čakrové pole, a nad tím je teprve to nejjemnější z nejjemnějšího poznání a tím je tato duchovní síla kundalini.to si musí každý ověřit v sobě a ptát se této úrovně poznání. pak se to stane zkušeností každého. brnění, teplo, tlak je nerovnováha, a chlad-uvolnění je v pořádku. to si každý může ověřit v sobě v meditaci na přítomnost. není to složité.
Václav | 29.04.2012 22:59
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jasně že život je pohyb a smrt je taky pohyb to není měřítko, právě soud co je potřeba pro vás vědět je zajímavy. jak víte, že to co chcete zrovna o druhých vědět, je to pravé co zrovna potřebujete. já si myslím, že především potřebujete vědět něco o sobě samém. a z toho absolutního hlediska je ten správný postup ten, že se necháte ohodnotit samotnou pravdou- projevem kundalini. pak můžete postupovat dále. když na úrovni čaker víte v jakém stavu jsou, pak můžete v tom dělat, nebo nedělat patřičné kroky.posuzovat to myslí je úroven mentální-relativní, vibrační úroven vjemů je posouzení absolutní a jednoznačné. proto zacházení s hrubými-vnějšími silami vytváří návyk na vnější, což není dobré,a
pokud nepoznáme skutečně sebe vevnitř-v jemné úrovni, pak vnímáme pouze hrubé, které nás zavede jenom k hrubému, když toto hodnotíme z absolutního měřítka.
prostě s lepším odrazem doskočíme dále.vidět- vnímat je, že tím nejsme.hrubé síly jsou z okraje čaker, tedy vnější. síla středu se ale projeví jedině tehdy, pokud opustíme to vnější a věnujeme pozornost tomu středu-nejjemnějšímu, které je u skutečnosti nejblíže.lékaři neříkají pacientům celou pravdu a to tu, že i pacient se může stát samotným lékařem, a ten si jej tedy už nemusí pěstovat.
-> anonym | 30.04.2012 00:28
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
zdravim

> jak víte, že to co chcete zrovna o druhých vědět, je to pravé co zrovna potřebujete.

nepsal jsem, ze si dopredu definuju, co chci o druhych vedet. pouze se divam.

> vibrační úroven vjemů je posouzení absolutní a jednoznačné

posouzeni vlastnich vjemu je zalezitost ryze osobni a naprosto nejednoznacna, nebot je zde spousta prostoru pro sebepodcenovani, sebeprecenovani, ovlivneni tim co clovek prozil, co si nekde precetl, zpusob jakym je nauceny prislusny vjem hodnotit atd. ano, ma smysl se tim zabyvat, ale neni to nic absolutniho.

> proto zacházení s hrubými-vnějšími silami vytváří návyk na vnější

a zachazeni s vnitrnimi silami muze zase vytvaret navyk na vnitrnim. zavislost jako zavislost.
Václav | 30.04.2012 10:28
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
posouzení vlastních vjemů ale tady nečiní naše ego-mysl, ale vnitřní síla kundalini, která na nevědomé-(bez naší vůle) úrovni člověka řídí autonomní procesy v těle. Pokud do tohoto přirozeného rovnovážného procesu vložíme svoji vůli-ego, pak se tyto procesy narušují a vzniká někde disharmonie. Pokud se projevy kundalini v autonomním systému stanou vědomými-(vnímání čaker),potom nás tyto projevy-vjemy kundalini v jeměhmotném těle-čakrách informují, kde je, nebo není v tomto systému nějaký problém. pak to není žádná domněnka, ale vjem-odraz kundalini v našem systému. A to je již hodnocení absolutní, nezávislé na naši vůli-mysli.Na tomto hodnocení se mysl nemůže podílet, protože toto poznání mysl neřídí, může ho ale znemožnit, protože tomu nevěnuje žádnou pozornost a zájem.Kundalini je v čakrách aktivní pouze tehdy, když máme přání a pozornost toto poznávat. To se děje i na fyzické a psychické úrovni,kdy nerespektujeme zákony přírody a tato se z těchto funkcí potom stahuje, a život odchází i z těchto úrovní vnímání a potom mluvíme o nemoci a smrti. Kundalini je síla, která oživuje anorganickou hmotu. Ta se stává potom součástí systému regenerace na všech úrovních bytí a přírody.Prostě je přírodním zákonem. Co je přírodní-přirozené určuje právě zákony přírody tato síla. Ostatní síly-energie-hmota(elementy) jsou pouze elementy podléhající zákony-mozku-inteligenci přírody-Vesmíru-Pravdy.Tyto zákony se učíme poznávat. Proto je dobré přímo se obracet k této síle, protože hrubé síly nedovedou samy sebe uspořádávat, protože mají své dané vlastnosti, které právě organizuje a uspořádává(energie,atomy,molekuly,organizmy)tato síla pravdy-skutečnosti.Bud tedy tyto elementy ovládá ego-nepravda, nebo pravda. Proto musíme jít k poznání, které je nad myslí, né chodit do efektů mimosmyslových oblastí, což je možné, ale nevede k rozvoji člověka, protože ho to odvádí od skutečného poznání podstaty.
vnitrni sila | 30.04.2012 11:22
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> posouzení vlastních vjemů ale tady nečiní naše ego-mysl, ale vnitřní síla kundalini

vnitrni sila proudi neustale a vsemi. napr. v hlubokem spanku nepouzivame mysl, proto tam tezko muzeme posuzovat vlastni vjemy, stav caker atd. tedy, kdo jiny nez mysl je tim, kdo posuzuje?? kundalilni si sama nerekne "aha, ted proudim cakrami, ted citim chladne vjemy"..

ano, to co popisujete je kundalini joga, jedna z mnoha ruznych duchovnich cest. zaujala Vas kundalini joga a proto je pro Vas tim nejvyssim energie kundalini. pri mantrajoze by pro Vas byla tim nejvyssim mantra, pri bhaktijoze laska ke vsemu, pri karmajoze prace s karmou, atd.

to se snazim rict. nevyvracim to co pisete, ale jen dodavam, ze to je pouze jeden z moznych pohledu, ne neco absolutne nejvyssiho.
videni energii u notorickych alkoholiku | 30.04.2012 11:31
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jeste me napadla jedna vec, o ktere nam kdysi rikal jeden lecitel. alkoholici v lecebnach po sobe nekdy vidi behat bile mysi, a tak se je snazi strhavat a shazovat dolu

jde pry o jev, kdy vidi diky svemu rozpolozeni ruzne energie. maji napr. ruzne potrhanou auru a vidi jak skrze ni v nekterych mistech proudi velke mnozstvi energie.. takovou energii je mozne napr. uchopit, udelat z ni kulicku a hodit s ni o zem..

aury a jemne energie tedy muze videt i clovek, ktery je z bezneho pohledu naprosto zhuntovany (fyzicky, psychicky, energeticky).
pohadky jako cesta sebepoznani | 30.04.2012 11:51
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
tento lecitel nam rikal i jine veci. kdyz pry napr. nekdo lze, vidi jak mu z hlavy proudi smerem nahoru dva proudy energie. a taky pry z ramen. nevim, jestli to je pouze jeho zpusob, jak dava vecem smysl, nebo se to skutecne deje na energeticke urovni. rikal nam ale, ze to nejde osalit. nevznikly takto pohadky o certech, kteri maji rohy??

a co andele? nekteri lide mohou mit hodne otevrenou srdecni cakru a tak z ni vychazi svetlo, ktere muze citlivy clovek zachytit. nemuze to vypadat trosku jako kridla?

carodejnice se vyobrazuji s kostetem. neni to opet jen projekce toho co je videt za clovekem, ktery rychle beha (doslova lita) sem a tam??

tu jsem premyslel, co je mysleno tim, ze se v pohadkach clovek upise certu. hezky to pasuje na mnoho situaci v zivote. clovek ma napr. moznost nekoho okrast / ziskat sam pro sebe neco na ukor jinych. a tak to rekneme udela. tu kradez muzeme chapat jako upsani se certu. a pak se dlouho, predlouho nemusi nic dit. az jednoho dne muze pravda vyplavat na povrch a je zle (onen cert, ktery se vrati).

takto se da najit spousta dalsich spojitosti mezi pohadkami a beznym zivotem. toto jsem si drive neuvedomoval a pohadky bral jako neco trapneho, co si lide proste jen vymysleli, aby se pobavili
vnitrni sila | 1.05.2012 00:00
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ve spánku se naše vědomí stahuje ze smyslů a mysli, protože když bdíme, věnujeme pozornost na těchto smyslech, to nás vyčerpá, proto jsme nuceni jít do stavu spánku. tam doplnujeme.když jsou sny, psychika-mysl si neodpočine. jenže stav turya je zároven bdění, spánek, spánek se sny(stav nad minulostí, budoucností a přítomností). v tomto čtvrtém stavu vědomí vnímáte vnitřní sílu stále. kundalini když prochází čakrami, které jsou blokované, vytváří tlak, brnění, teplo, pokud jsou průchodné, vjemy jsou chladné a uvolněné. pokud vnímáme rozšířené úrovně smyslů,mysli, to potom jsou hrubé síly okraje čaker. nejjemnější úroven je nad myslí a smysly. takže v každém tato síla není probuzená a aktivní a kdo nechce, tak nic nevnímá a je stále v mentální úrovni poznání.pokud ale má přání, tak zároven vnímá své smysly, navíc získává poznání vibračního vědomí. pak ví, kde je v v něm chyba nebo ne a může na to reagovat.
to je sebepoznání. mysl si neřekne ted vnímám, kundalini je aktivní prvek a ta si to také neřekne, ale kdo si to řekne je naše vědomí a pozornost, protože tyto subjekty jsou těmi nejjemnějšími strukturami v nás-ty soudí náš stav, jestli jsme více, nebo méně v iluzi-nepravdě,to je soud absolutní-pravdivý, tam si můžeme pouze něco vědomě nalhávat.v tom je to sebepoznání. posudek kundalini je něco absolutně nejvyššího, neexistuje někdo další, je to odraz samotné pravdy. prostě je to ten nejlepší učitel a nástroj sebepoznání.
anonym | 1.05.2012 00:13
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zdravim,jen mne docela zajima,jak probudit tu hadi silu v sobe,nekdo rika,ze pustem,21 dnu,nebo muze silu probudit guru,pan doktor J.Hrusovsky zase uvadi,ze muzou hadi sily bejt dokonce dve,jak tedy probudit hadi silu?
...hudba je život,je to jednoduchý | 1.05.2012 14:23
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
...hudba jde do srdce, srdcem se uzdravuješ, nepotřebuješ hadí sílu a všechny ty bláboly kolem...Člověk nepotřebuje mozkem vstřebávat informace - to je cesta do prd... Uvolni se, žij jako člověk, naplňuj vědomí radostí...uzdravíš se a pochopíš kde je síla života...síla je láska,radost, nesobectví..a nějaký sebepoznání v teorii? ...na festivalech vidíš aury lidí přirozeně a nepotřebuješ si nic studovat, ve skutečnosti je to třeba žít - žít live a ne teoretizovat---teorii nech čertu - aŤ si tam vezme ty idioty co nic nepochopili, protože pořád nasávaj kudy nemaj(o.
Tip na život:

Bob Marley: The Legend Live - Santa Barbara County Bowl 11-25-1979 (celá sada)
(youtube)
normální lidi už dávno žijou
ad Erik, Štěpán | 1.05.2012 16:00
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
samozřejmě že síla je láska,radost, nesobectví, atd. jak tedy probudit v sobě tu sílu-lásky? stačí váše přání, které prostřednictvím vaší pozornosti zaměříte dovnitř, a tam v oblasti srdce, nebo na vrcholu hlavy si přejte čisté poznání.požádejte sílu kundalini aby vystoupila na vrchol hlavy. v meditaci budte v přítomnosti tady a ted v bdělé pozici svědka, a neřešte žádné myšlenky-jednoduše na nic nemyslete. v tomto stavu klidu zkuste vnímat svoje dlaně, prsty, vrchol hlavy, jestli dlaní neucítíte v prostoru nad hlavou, jestli vaše levá, nebo, pravá dlaň nad hlavou, nebo v dlaních, prstech neucítíte tlak, brnění, teplo, chlad. tuto meditaci s pozorností a přáním můžete opakovat, dokud tyto vjemy nebudete vnímat. To je začátek sebepoznání ve vás. podle těchto vjemů začínáte zjemnovat svoji pozornost a citlivost. zároven získáváte
vjemy, které vám signalizují v jakém stavu je subtilní úroven. chlad je signál o tom, že se to vypracovává a je vpořádku, teplo ještě není.pak zjistíte že to funguje, není to jen teorie, ale praxe. kundaliní je základ, který nám dává vědění a krásu, třeba v podobě hudby,nebo radosti ze života a z druhých lidí a třeba pochopení, jak to vlastně je.co má chladné vibrace vám ukazuje na příznivost čehokoli. tyto vjemy si zkuste dlaní i nad hlavou někoho jiného, abyste věděli, že každý to více, nebo méně může poznávat. toto můžete vnímat, pokud budete v tomto stavu přítomnosti bez myšlenek jako svědek čehokoli.meditace je stav nezávislý na čemkoli, proto můžete ihned to začít žít,
jako nástroj pravdy. něco vidět není být tím. vize čaker je nežádoucí. stačí tedy čisté přání a trpělivost.pokud tedy cítíte vjemy v dlaních,prstech stejně silně, pak se to vyvážilo a jste ve středu v šušumna, pokud ne, ještě jste trochu nalevo, nebo napravo a musíme na tom pracovat. pak se kundalini nevlní jako had zleva do prava-jing, jang, ale prochází přímo až do sedmého centra sjednocení s podstatou, v centru na vrcholu hlavy,srdce. meditece-poznání začíná, když tato síla nás sjednotí na vrcholu nad hlavou.prošla všemi centry a dala nám vibrační vědomí, které je nad myslí i mimosmyslovými efekty.zkuste to.
..dodatek ke svému příspěvku | 1.05.2012 16:14
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
...omlouvám se za sprostá slova.(nejsou myšlena ošklivě a nikoho nenapadají). Ten příspěk je asi trochu zmatený.(o. Každý ať má názory a své poznávání jaké chce, samozřejmě... ale taknějak mi poslední dobou dochází,že těch teoríí je příliš moc..Čím víc člověk "spekuluje o a "pravdách",tím víc se vzdaluje svému přirozenému fungování...Připadá mi že srdeční čakra je dost zásadní pro život...
vnitrni sila | 1.05.2012 16:14
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Bob Marley | 1.05.2012 20:15
Vasek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Bob Marley se vyjádřil hezky, mně se to líbí.
Alespoň do té doby než si vzpomenu jak skončil :-)
.... | 1.05.2012 21:10
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
nevim jestli měl Bob hadí sílu, každopádně zpíval vždy srozumitelně. (o.
On už tu energii měl zpracovanou...žil v hudbě,šťastnej chlap...
jen tak | 1.05.2012 21:21
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Stepane, mne se tve prispevky libi!

Bob Marley.. ja ho mam spojeneho s par lidmi co ulitavali na trave a dalsich vecech, tak mi je vzdy pripomene.. ale posloucha se to hezky

jsem se byl dnes podivat do lesa - poletovaly tam deti, pobihali psi, lidi sportovali, zpivali ptaci... a pred okny nam tu dnes vykvetly kastany, na balkone jsme si nasadili zeleninu, jahody, slunecnice a tak :))

kdyz si po takovem dnu ctu na internetu ruzne veci o kundalini a ceste k pravde, tak se nad tim jen pousmivam :))
Václav a Vašek | 1.05.2012 21:46
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
...u těchto pánů je vždy vše řečeno jasně a srozumitelně. Tak to pak dané texty mají smysl a rád se poučím. Václav je odborník na slovo vzatý. Vašek je evidentně pohodář...tak chlapi čau
relaxace | 1.05.2012 21:47
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
a jeste jedna drobnost k tematu teto diskuze, ktera tu nezaznela..

RELAXOVAT, RELAXOVAT, RELAXOVAT..

tim nemyslim stale jen lezet na posteli, ale integrovat relaxaci do sveho zivota.. relaxovat pri praci, pri chuzi, pri zabave, pri vsem..

rekl bych ze to je vcelku zasadni informace pro toho, kdo dela presny opak - kdo se stale za necim zene, nasava nove a nove informace, ma praci pri ktere hodne premysli, apod.
-> Stepan | 1.05.2012 21:51
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
odbornik? desne slovo..

to na sobe teda jeste musim hodne pracovat :))
a hodne relaxovat :))
..... | 1.05.2012 22:23
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
..ono je dycky blbý, když sem vtrhne nějakej fanatik, nebo anonym. Nevim, co je horší. Čtu text a připadám si s prominutím jak idiot. Chvíli pochybuji o svém zdraví..pak si pustim Boba a je to dobrý....Bob mě dneska nepustil ven ((o.
-> Stepan | 1.05.2012 23:20
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
anonym je hodnej :))

si mi ted pripomnel jedno setkani z dob, kdy jsem jeste bydlel na kolejich, uz to bude tak 5-10 let, nevim presne.

tehdy se mi ozval clovek, ktery chodil do budhistickeho centra a psal, ze ma hodne otevrenou kundalini. tak jsem ho k sobe pozval.

prinesl si nejake knizky a osobni veci, narovnal si to u me na postel, snedl mi jidlo, ktere jsem tam mel pripravene pro sebe, pozaviral mi okna (na nic z toho se me neptal). jsem si rikal, ze clovek musi byt tolerantni, tak jsem to neresil a poslouchal jeho podivne historky o kundalini

potom vzal pet lahev, nabral do ni vodu a na pokoji vylil tak litr vody na zem. sudnal si ponozky, sundal si tricko, sundal si kalhoty a vsechno to povesil na snuru, kterou jsem tam mel natahlou.. meli jsme to tak 20m do koupelny. celou chodbu polil postupne vodou, udelal si takovou cesticku, a v trenkach chodil z pokoje do koupelny a rikal, ze musi byt stale v kontaktu s vodou, ze ma otevrenou kundalini a kdyz nechodi po vode, tak mu hori nohy... tak chodil sem a tam. s pokoju zacali vychazet studenti a nechapave ho pozorovali..

nejdrive jsem si rikal, ze to je trosku magor, ale pak mi ho bylo spise lito. nemel chudak pritelkyni a obcas jsem ho pak vidal na zastavce jak tam stoji cely stahly, trosku samotar..

jedno z mych prvnich setkani s kundalini :))
odborník | 2.05.2012 06:49
Vasek
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Diky za kompliment :-)
Co se týče kundalíni, čakramů a vidění aury doporučuji Roberta Nového, který je v tomto odborník. viz např. jeho kniha "Čakramy na susumě"
Co se týče magorů, uvědomme si že např. křesťané vážně věří tomu že absolutní Bůh měl před dvěma tisíci lety (jediného) syna, s pannou, toho obětoval kvůli našim údajným hříchům, a kdo v něj uvěří získá VĚČNÉ nebe, a kdo neuvěří tak ne :-) A křesťanství je nejrozšířenější náboženství na světě a nikdo se tím moc nepozastavuje! Druhý nejrozšířenější je Islám ..... který raději ( z bezpečnostních důvodů :-) nebudu komentovat :-)
jedno z mych prvnich setkani s kundalini :)).. | 14.05.2012 10:54
anonymní
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
kundalini je vnitřní vjem každého samotného, tedy hovořit o vnějších věcech jako o projevu nebo odrazu této vnitřní síly pravdy je jenom zavádějící. podle sebe soudím tebe. protože toto je evidentně nepochopeno. každý sám musí probudit v sobě tuto sílu, a cílem je vysvětlit, že vize světel, aury, entit, dějů,jsou hrubé projevy elementů, ale se samotnou živou silou pravdy to nemá nic společného, naopak tato odchází z elementu, který má svoji hlavu. pak mluvíme o degeneraci a smrti.tedy svým způsobem máte pravdu, viděl jste její neprojev než projev. jak krásně se v relativitě-mysli-egu dá zdůvodnit a vysvětlit cokoli.
-> anonymní | 14.05.2012 12:53
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
veta "setkani s kundalini" byla myslena nadnesene - nepsal jsem o kundalini, psal jsem o setkani s konkretnim clovekem

fyzicke tela ozivuje sila, ktere muzeme rikat kundalini, nebo treba zivotni energie. pokud fyzickym telem tato energie neproudi, rikame o nem ze je tzv. mrtve.

vsichni v sobe mame kundalini otevrenou, vsemi proudi zivotni energie. neni potreba neco otvirat, maximalne tak kultivovat. kdyz se nekdo smeje, nebo place, kdyz se do nekoho zamiluje, co jineho nez kundalini toto zpusobuje??

clovek take obcas zahlidne neco jemnejsiho. na tyto stranky napriklad nekdo prida prispevek a podepise se jako Jirka. chvili na to se tu objevi dalsi prispevek, ze ktereho jsou citit podobne vibrace a rika si anonym. tedy videni ruznych souvislosti lze take chapat jako projev kundalini... jake souvislosti by asi toto telo, ktere toto pise mohlo videt, kdyby jim neproudila zivotni energie??

nevim, kdyz si na internetu ctu, jak nekteri lide mluvi o kundalini, tak mi obcas prijde, ze by tu silu chteli zavrit do krabicky a skrze sve koncepty ty krabicky predavat/prodavat jinym lidem.

zivot samotny, to je ucitel!
moje / tvoje, vnitrni / vnejsi | 14.05.2012 13:09
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"podle sebe soudím tebe"

"kundalini je vnitřní vjem každého samotného, tedy hovořit o vnějších věcech.."

vtip je v tom, ze zivotni energie, tak ja ji chapu napr. ja, je neco zcela universalniho. ty hranice, kde tzv. koncim ja a kde tzv. zacina nekdo druhy, nebo to deleni veci na tzv. vnitrni a tzv. vnejsi, to vse muze byt pouze vytvor konkretniho cloveka. pokud s tim neustalym delenim ale clovek prestane, zacne to vsechno vnimat jinak - celistveji.

v tomto vidim uzitecnost videni aur. clovek muze zacit videt, ze je kolem nej i jinych lidi neco, co je s nimi provazane, co se pohybuje s nimi, co jsou oni. Muze zacit videt, ze nepotkava jen fyzicka tela, ale bytosti, ktere maji ruzne energeticke obaly a na jemnych urovnich se to vsechno prolina, neustale to spolu interaguje. Pocity, emoce, ruzne postoje, to vsechno muze clovek zacit videt kolem jinych lidi..

A tak si clovek diky tomu muze uvedomit par dalsich veci a aury uz potom videt nepotrebuje. Proc taky?
Václav | 17.05.2012 11:36
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ad-....vsichni v sobe mame kundalini otevrenou, vsemi proudi zivotni energie. neni potreba neco otvirat, maximalne tak kultivovat. kdyz se nekdo smeje, nebo place, kdyz se do nekoho zamiluje, co jineho nez kundalini toto zpusobuje??...

Toto je ústřední problém.
autonomní funkce organizmu je práce kundalini. je to nevědomá funkce na vůli nezávislá.otevřenou na fyzické úrovni ji má každý kdo žije. to je jasné. na psychické úrovni pracuje, když máme psychiku v pořádku, pokud ne, vidíme , nebo máme mimosmyslové vnímání. pokud je kundalini probuzena na duchovní úrovni, pak oživuje duchovní tělo čaker a informuje o tom, zda jsme v rovnováze. jdeme k příčině, né k následku-hrubému. já jsem právě mluvil o tom probuzrení duchovní
úrovně vnímání. a to není totéž, co vnímání mimosmyslové-hrubé síly(např. sambala, reiky, vize, mrtvé duše, astrál a všechno ostatní. tyto energie nedovedou "myslet" jsou ovládány myslí- egem, to je ale škodlivé hledání.
nevědomé funkce není možné ovládat, protože je to stvořené dokonale. my se od této síly ale můžeme učit a dozvědět se o sobě. pak se obracíme přímo k pravdě.
proto síly-efekty okraje čaker jsou zavádějící oblasti. tam podstatu nemůžeme objevit. pro nás to sice může být zajímavá oblast, je to ale zbytečné a právě vyvolá závislost pocitu výjmečnosti a tajemna, což ego posiluje a nás ničí. nejlépe je jít přímo ke sdroji v nás, né mimo nás, i když pravda je všude, cesta je ale zvenku dovnitř a potom až ven. hledat vnější, cizí energie není dobrá cesta. definoval jste to přesně, -kultivovat-, neboli zjemnovat.
zdraví stále jen anonym.
opet reiki | 17.05.2012 16:06
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
trosku se zastanu reiki. ano, kazdy ucitel to jiste uci jinak. napr. nas reiki ucitel nas ale vedl vicemene pouze k sebepoznani sebe sama. tedy sebepoznani skrze pozorovani, praci na sobe, relaxaci, meditaci, moralni vylepsovani se, kontemplaci, apod. pokorne nam radil, jak se vyporadat s ruznymi situacemi, ktere se nam deji a se kterymi si nevime rady. i to vsechno co tu popisujete o kundalini bylo a je soucasti toho procesu, zkusenosti byly podobne. pocity chladu presly do pocitu prostorovosti, pocit prostorovosti do pocitu provazanosti se vsim okolo atd. nemluvime tu tedy o dvou vecech, ale o tom samem, jen mozna kazdy trosku jinak. rozpoznavame to, co tu je, poznavame to, poznavame se, ucime se v tom hledat ruzne rozpory, sami sebe.

ano, soucasti tohoto sebepoznavani byly i ruzne formalni zasveceni. dal nam nastroj, ktery muzeme nejak pouzivat. je to ale stejne, jako kdyz se clovek nauci cist. to je ten nastroj. samotne cteni neni dulezite, ale muzeme si diky nemu neco precist. napr. vedecke knihy, duchovni knihy, muzeme si predavat sve zkusenosti atd. to stejne reiki. nikdo netvrdi, ze to je cil neceho. a je nesmysl davat vedle sebe slova jako reiki nebo kundalini, protoze to jsou jen ruzne abstrakce, kterymi se snazime neco vyjadrit.

toto se velmi tezko vysvetluje lidem, kteri nemaji tuto zkusenost, protoze reiki se vetsinou prezentuje jako prace s nejakou tajemnou vesmirnou energii a objevuji se tisice ruznych druhu reiki apod. Ano, proc ne. Kdyz v to nekdo veri, at si veri.

Jinak to popisujete hezky,...
reiky | 19.06.2012 11:46
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
reiky síly se předávají z jednoho na druhého. zasvěcení a ještě za provize je byznys s nevědomostí. jsou to cizí energie-entity pochycené od druhého. jenže každý člověk má svého čistého ducha v sobě-sílu kundalini. ta k němu patří-je tam stále. kdežto zpřístupnit vnějším silám působit v sobě ať už jde o léčení nebo cokoli jiného je nevíra v sebe-čistou podstatu. tato čistá podstata dovede vše, ostatní síly jsou ideou někoho jiného, třeba v dobrém úmyslu. tady je ta potíž, že my bysme se měli obracet jen k tomu podstatnému, tedy svému čistému duchu. ostatní síly jsou něčím zabarvené, ale tím nejsme a to nehledáme, chceme to nejčistější. kundalini se neaktivuje, když obracíme pozornost na vnější síly, věci. to není dobrá cesta.proč nejít za kovářem, když ho má každý v sobě. a zdarma.
-> anonym | 19.06.2012 14:19
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mozna by nebylo od veci si ty komentare napred precist a zamyslet se nad nimi, nez na ne zacnete odpovidat. V opacnem pripade postrada tato diskuze smysl.
Václav | 23.06.2012 16:50
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kromě 5ti smyslů má člověk ještě mysl. pak je tu ještě sedmá oblast vnímání, každý smysl má určitou úroveň spektra vnímání, tedy vnímání energie-hmoty. ve své podstatě vše je energie. tou sedmou oblastí vnímání je vnímání té nejjemnější úrovně energie a tou je čistá univerzální energie, v lidském těle jí říkáme kundalini.ta je v oblasti té nejsubtilnější úrovně vnímání. tu nemůžeme vůlí-egem formovat-zabarvovat, ona učí naše ego-mysl. je přirozenou úrovní tohoto poznání, a ona dává v těle svým pohybem info, v jakém stavu je náš subtilní systém. Vše ostatní jsou již energie hrubé, tedy přetvořená energie naší,nebo cizí myslí-egem. tuto sílu v rovině hrubší, v rovině naší mysli můžeme naší vůlí formovat. Pokud jsme ve stavu čisté mysli, tedy klidu mysli-přítomnosti, můžeme se dostat na tu sedmou úroven k vnímání projevů kundalini. tyto projevy této síly člověk vnímá jako energetická centra v podobě vjemů brnění, tlaku, tepla, chladu. Pokud jsme v rovnováze, pak cítíme uvolnění a chlad v centrech-čakrách.Vnímání hrubých sil způsobuje blokády čaker.
Můžeme potom vnímat i nižší-hrubší úrovně energií z oblastí našich smyslů a mysli.Potom tyto energie vnímáme jako schopnosti vnímat vnější síly-okraje čaker, což jsou hrubé úrovně ať pozitivní nebo negativní. Ty nás ale právě nepřivedou ke skutečnému poznání sebe sama.Tyto síly, ať je nazýváme reiky, psychotronické schopnosti, šambala, mrtvé entity, andělé, jsou síly -energie hrubé, přetvořené cizí, nebo také naší myslí-egem. To ale není práce-vůle Univerza, ale jsou odrazem a vůlí ega myslí lidí, které také přetrvávají ve svých úrovních. Je ale lepší vnímat tu nejjemnější úroveň. V dnešní době se to vše míchá a vytváří to iluzi více cest k poznání. Opak je pravdou, my musíme vyčistit svoje čakry-vlastnosti, pak se přiblížíme k té nejjemnější úrovni poznání. Máme tedy 6 čaker, jako sedm smyslů- čich, chuť, zrak, hmat, sluch a mysl, a těm odpovídá i jemnost úrovňě šesti elementů- země, oheň, voda, vzduch, prostor-elektřina, světlo-mysl. Sedmou oblastí nad všemi těmito energiemi a smysly je oblast naší schopnosti probudit v sobě svoji sílu kundalini a vnímat stav našich čaker. To můžete vnímat na prstech-dlaních, na vrcholu hlavy a v čakrách. Pak vám síla vědění Kundalini dá obraz vašeho duchovního stavu a priority, jak svoji cestu vést.Tam se obracíte k úrovni Pravdy.Jiné energie jsou pouze hrubá úroveň a je vlastně iluzí a slepou uličkou.Čistá síla Kundalini je na myslí ve středu úrovně čaker. Tou sedmou čakrou se sjednocuje naše lidské vědomí-nevědomí, s kolektivním čistým vědomím-pozorností. Pokud cítíte nad hlavou vjem v dlani-chladnou sílu, pak se toto spojení částečně ustanovilo. To si zkuste, zda je to teplé, nebo chladné.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Kdyby byly dívky věčně mladé a nesmrtelné a víno nikdy nedošlo, to by bylo mé útočiště, zcela postačující a absolutní. (Dalajláma)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7952

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0