Název příspěvku:

Wim Hof - dechová technika a otužování


vložil: Fru (16.12.2018 10:05)
kategorie: mentální techniky
 
Ahoj, nenašla jsem tu diskuzi o "ledovém muži", a tak by mě zajímalo, zda je tu někdo, kdo s jeho metodami má zkušenosti a praktikuje je.
http://wimhof.cz/

Narazila jsem na to nedávno, celoživotně tíhnu k otužování a ledové vodě - i když jsem zmrzloň a upřímně, nikdy mi to zmrzloňstvím nepomohlo - tak mě na tom baví ten psychický stav po výlezu z ledové vody :) a dechová technika svou jednoduchostí a účinky předčila má očekávání. Mám nějaké zkušenosti s holotropním dýcháním, tohle není stejné, Wim Hof nepropaguje dlouhodobou hyperventilaci, ale je to opravdu silný druh meditace, sílou srovnatelný s holotropním dýchaní. Líbí se mi také, jak Wim Hof ve svých videích nezabředává do ezoterického balastu, ale na účincích spolupracuje s vědci a poznatky z biologie.

Zajímaly by mě zkušenosti ostatních, na českém netu toho bohužel moc není a pochybuju, že by se nenašel nikdo, kdo je hlavně z té dechové techniky tak nadšený jako já...

KOMENTÁŘE

Wim Hof | 16.12.2018 16:27
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Děkuji. Někdy si to třeba pročtu a vyzkouším. A dám vědět.

Wim Hof mě inspiroval před pár lety k tomu, že jsem se vyslíkl do trenek a uběhl po sněhu v cca -5 tak 20 metrů. Použil jsem tuto techniku: není mi zima, je to jen v hlavě. Málem mi umrzly nohy a pak jsem to ještě 3 hodiny rozdýchával. Ta zima mi nevadila, ale kontakt s ledovým sněhem celkem jo. Takže asi to bude chtít trošku něco jiného :)

Já toho pána vnímám jako někoho, kterž cvičí techniku, které se na východě říká "TUMMO". Mnich si vyleze při mrazech na horu, přikryje se jen plachtou a tak tam je (pár hodin?)

https://www.buddhaweb.cz/meditace-tummo/

https://en.wikipedia.org/wiki/Tummo
Stan | 16.12.2018 16:36
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ještě jedna zkušenost. Znám pána, který celý život meditoval (desítky let). Tvrdil, že s tím, jak medituje, snese stále více větší zimu. Že si např. musí v zimě dávat pozor, aby nestál půl hodiny bosky ve sněhu (když mluví se sousedem). Že tu zimu nevnímá.

Říkal nám, co dělá, když je mu zima. Představí si prý okolo sebe stan. Já tehdy na to "A to Vás ta představa zahřeje? Jak to vůbec může fungovat?" A on: "Nevím. V tom stanu se asi po chvíli vydýchá vzduch a je tepleji." :))

Jsem to tehdy zkusil. Bylo pod nulou, já byl málo oblečen a byla mi zima. Představil jsem si stan, ponořil do meditace a pak si tak seděl a zimu jsem nevnímal (15 minut?).. Takže ta meditace toto může dělat.

Zajímavé je, že se to tělo takto asi jaksi skutečně ohřívá.
Mráz po zádech | 16.12.2018 16:48
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Když je člověku zima, začne mu běhat mráz po zádech. Nesouvisí to s tímto? Nějaká (životní) energie může stoupat po páteří a ohřívat psychická místa (čakry) a skrze ně i fyzické tělo?
Souvislost s Reiki ?? | 16.12.2018 16:57
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Před pár lety jsem si zval lidi na harmonizaci skrze Reiki. Přišlo mi, že když jsem pracoval s Reiki, tak šla v místnosti hodně rychle teplota nahoru. Rychleji, než kdyby jsme tam jen tak dva lidi seděli a koukali na sebe. Chtěl jsem to tehdy proměřit, ale nedostal jsem se k tomu. Takže těžko říct.


Jeden Reiki mistr mi kdysi říkal, že když dělá hned za sebou pár zasvěcení do vyšších stupňů Reiki, že by pak mohl na hlavě vajíčka smažit - jak ji má horkou.

Takže kdoví.. možná zde je doslova energie, která toto může dělat (ohřívat hmotu). Nemyslím teď "nějakou" vzdálenou léčivou energii apod., ale vyloženě princip tohoto světa, díky kterému to drží pohromadě.

Je ještě co objevovat :)
Rychlejší léčení | 16.12.2018 17:07
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mimochodem prý se děje i to, že když někdo větší kus života pravidelně medituje, může se rychleji léčit (běžné nemoci). Jeden učitel nám říkal, že si takto dokáže během hodiny projít všechny fáze chřipky a je zdravej. Jen pak musí respektovat to, co mu ta nemoc chtěla říct. Např. hodně pracoval a tělo potřebuje odpočinek. A tak se za hodinu vyléčí a pak dva dny lenoší.

Já to takto nemám. Když mě nemoc složí, jsem na pár dní vyřazený. Ale je pravda, že dokážu vidět nemoc ještě dříve, než se objeví. Že např. vidím to mé chování, kterému k tomu vede, takže to můžu ovlivnit a neonemocním. Takže skoro nebývám nemocný. Pokud už ale onemocním, moc to urychlit nedokážu.
wim hof | 17.12.2018 04:33
*Nikdo*
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
souhlasím, je to "jen" jednoduchá a všude na internetu popsaná technika, ale s popsaným psychologickým účinkem. A jinak oddělený jedinec s příběhem tady/tam, proč/protože, včera/zítra? Jde bosý venku v zimě v tričku, kraťasech a vnímá, že na úrovni těla je jen klid a zároveň někde mimo tělo asi zima, která nemá význam. Pouze klid. Nejsem vůbec otužilec, ale tohle funguje - sjednocení s dechem, duchem, klid. Zároveň to má spoustu pozitivních vedlejších účinků na kardio-systém, svaly, páteř, jiné orgány, klid, klid, rovnoháha se vším....kam zmizelo tělo? krásné je jít oblečený po sněhu lesem a v rytmu chůze dýchat a vnímat kyslík nebo ležet u otevřeného okna a 30-60 hlubokých vdech/výdech a.... poradil jsem více lidem s různými problémy :-), nepotřebuji vděk, jen to šíří klid, klid, ... nehodnotitelné
Pocity? Ty vůbec nejsou skutečné :-) | 17.12.2018 08:30
*Nikdo*
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ranní wim hofovo dýchání u otevřeného okna v posteli zakrytý až po uši ....Asi zvláštní situace dnes ráno ve sněhu při minus třech stupňích, když jdu bosky v pyžamu doprovodit přes zahradu ženu s dcerou k autu, počkám až se složí a odjíždí a žena stále nevěří, kroutí hlavou a potom se jdu bosky spolu se psem brouzdat na louce ve sněhu - úžasný pocit tepla? Tak se nám to třeba jeví. Jenže to celé je .... Pouze překlad vjemů programem mysli. Kdo je ten, kt říká, že je při mrazu tělu zima? To ranní dýchání celý běžný program zklidní a program pozoruje program :-) jak vlastně funguje wim hof? Rozhodně nejsem otužilec. Nebo?
A co jsou vědci? | 17.12.2018 08:42
*Nikdo*
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jsem asi vědec a mohu se ptát, že to, co dělám, je zase jen ezoterický balast? :-) jenže prosazený nějakou elitou na urovni hmoty, publikací, školství, peněz, tužeb, vánoc, věcí a moci, komzumu a růstu GDP nebo GDH? Takže wim hof? Něco hledá? Nebo se snad už ve škole uči kvantová fyzika s kvantovým počítačem a teleportujeme se na druhý konec vesmíru, který je zase jen v nás. Není tady a tam, teplo a zima - pouze klid, proto wim hofovo dýchání, které vůbec není wim hofovo. Nebo si je nosí v kapse? Když dýcháš jinou frekvencí než ve wim hofově patentu na dýchání je to zadarmo a neplatíš licenci? :-)

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

To podvědomí, tam, kde se neznám, mi vytváří to, co chci. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0