Název příspěvku:

Začátek duchovního života


vložil: Tom (23.11.2013 16:02)
kategorie: duchovní život, duchovnost
 
Co vás přivedlo k uvědomění že jste něco více než toto tělo? Že existuje něco více než materiální svět. Začali jste si pokládat spirituální otázky, ptát se kdo jste a pátrat po smyslu vašeho života. Popřípadě jste si uvědomili že to co se vám dnes běžně prezentuje jako život nemá se skutečným životem mnoho společného. Kdy u vás byl ten zlom a co ho způsobilo? Nebo jste takový byli odjakživa a jen jste si potvrzovali v knihách a sami v sobě to co už jste někde ve skrytu duše věděli? Rozepište se co nejvíce ať máme o čem diskutovat :-)

KOMENTÁŘE

Začátek duchovního života | 23.11.2013 22:08
Dominika
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Myslím, že taždý člověk k tomuto poznání dříve či později stejně dojde. U mě to bylo třeba už v útlém věku v důsledku seznámení se s jednou křesťanskou sektou. Začala jsem přemýšlet, proč zrovna oni by měli mít pravdu. Proč bychom se měli doprošovat Boha (a Ježíše), aby spasil naši duši? Proč se nemůžeme spasit sami? To mě přivedlo ke komplexnímu studiu náboženství a celkově k duchovnu. Dnes s tou skupinou lidí už nepřijdu do styku, nikdy jsem nesdílela jejich názory. Ale jak se říká - všechno zlé pro něco dobré.:) NIC se neděje náhodou
začátek duchovního života | 24.11.2013 05:20
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Já bych u sebe oddělil záčátek duchovního života a uvědomění,že nejsem tělo.
U mě to začalo tak v šesti letech. Ani ne nějaký duchovní život (život se mi zdá bý pouze jeden) tak bych to nenazval, ale spíše jsem si více začal všímat vnitřku. Občas jsem si kladl otázku- někdy víc častěji a někdy míň: "Jaký má život smysl?". Jaký má život vlastně smysl??. Pak se začala objevovat smrt, křeček, rybičky, vánoční kapr,..děda, no a sílilo to víc. Jaký má vlastně život smysl,proč se lidi tak honí, když umírají a všechno končí. Měl jsem z té otázky dlouho špatný pocit. Pak kdysi, o pár let později,když už byl v knihovně internet a já surfoval :D jsem narazil na citát: ,,Když začnete přemýšlet o smyslu života, přestane mít život smysl"
Sakra řekl jsem si- no to je přesně ono. Tak to mívám. A pak dlouho nic. Stal se ze mě ten člověk co se honí.
Jinak to jestli jsem toto tělo, nebo nejsem, mě moc nezajímá. Svádí to dost k tomu, že lidé tělem pohrdají a já mám tělo rád. Je to taky součást toho všeho kolem,je to pro mě jeden celek, ale třeba se všechno zítra změní v úplně něco jiného.
Jak se u nás říká: "To je život".
U nás se to ale myslí spíše s povzdechem a výčitkami životu :-D Ve smyslu bože zase mám rýmu, nebo sakra, to nejnovější Bmw si nebudu moct dovolit.
add. | 24.11.2013 05:22
ferda
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A na tu otázku jaký má život vlastně smysl, jsem nezískal odpověď dodnes. Spíše jsem usoudil, že je nevhodně položená. :-)
duchovní stezka | 24.11.2013 22:31
Agnes
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Musím říct,že setkání s duchovním životem,byl začátek-krásné,objevné,překvapivé cesty..To ticho,ten klid,blízkost sjednocení..možnost ztrácet se a splynout..teď navázání přátelství s myslí-tou otravnou zlodějkou..začínám ji krotit..To všechno skrze pouhý jediný přítomný okamžik..
kousek mozaiky | 25.11.2013 11:08
Agnes
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Stojí za shlédnutí na youtube-Wayne W.Dyer.Laskavost,soucit a jak se zbavit ega-Proměna(The Shift).
název kapitoly | 25.11.2013 23:53
Jaromír Bohatý
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
konec duchovního života je zajímavější,co s duchovním životem,poznávat mysl je šeď,na základě toho poznání jí vypnout, to je vodotrysk.Všichni mají v po/d/vědomí :"každý začátek je těžký",a tak k tomu přistupují.Při pohledu z konce mohu začátky doporučit.
Svoboda | 15.12.2013 13:44
náhodný kolemjdoucí
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Myslím, že duchovno spočívá také ve svobodě. Proto nesouhlsím třeba s http://zivotni-energie.cz/black-list-seznam.html , proč by ten pán nemohl vyjádřit svůj názor? Připadá mi to takové zvláštní.
-> náhodný kolemjdoucí | 15.12.2013 18:39
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
predstavte si, ze mate restauraci. objevi se pan, ktery Vam bude na stoly pokladat letaky na neco, s cim sam rezonuje. poprosite ho, aby to nedelal, ale on s tim neprestane.

jak se zachovate? jak to chcete "svobodne resit"? ma pan pravo zit svobodne a delat si co chce? to je podle Vas svoboda? a co majitel restaurace? ten nema pravo se svobodne rozhodnout, jak bude jeho restaurace fungovat?

jakmile se na to zacnete takto divat z obou stran, potom mozna zjistite, ze svoboda, kterou mate na mysli, je naprosta utopie.
souhlasím, | 15.12.2013 19:23
mila
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
taky mi to připadá jako bombardování reklamními letáky, protože ten pán propaguje neustále jen jednu organizaci, dokonce ne ani vědu obecně, ale jen jeden subjekt, který se vědou pouze sám ohání, a to ještě dost manipulativně si z vědy vybírá jen co se mu hodí, a přitom ten pán zde nikdy nenapsal ani jedinou SVOU VLASTNÍ MYŠLENKU, PŘEDSTAVU apod. , až mám trochu pocit, že vlastně ani nejde o osobu ale spíš jen robota na distribuci letáků...

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

O nirváně: Nic Tam není - nic Tam nehledej. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7952

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0