Název příspěvku:

Zamilovala jsem se do postavy ze sna


vložil: saille (24.06.2017 22:34)
kategorie: spánek a sny
 
Před pár dny se mi zdál zvláštní sen. V tom snu mě jakoby zachránil takový statný dlouhovlasý muž. Byl vysoký, sálalo z něj neuvěřitelné horko a ty oči... Místo zorniček měl takové podlouhlé jakoby kapičky či něco ve tvaru rybičky. Tím pohledem mě absolutně uhranul, byla jsem najednou nejistá ale ne nepříjemným způsobem. V těch očích byla taková sebejistota, vševědoucnost - věděla jsem, že o mně ví všechno. Pak se mi představil jako "Ďábel". Mně to ale kupodivu nijak nevadilo a na jeho hru jsem mu přistoupila...
Je tomu už několik dní a já tak nějak marně hledám tyhle vševědoucí oči a jsem trochu rozrušená z toho, že mi ďábel byl sympatický...
Co to asi celé znamená? Stalo se někomu z vás něco podobného? Je to velmi silné...

KOMENTÁŘE

Analýza snového obsahu | 27.06.2017 09:13
david
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj, jsem dítě "boha" Darwina a pokud chceš zde je několik možností jak lze také chápat obsah tvého snu. Mužské postavy ve snech žen jsou obvykle označovány jako Animus tedy nevědomý a symetrický protějšek. Tato snová figura má v podstatě klíč k nevědomí a představuje tvoji tvořivou psychickou sílu. S ohledem na kulturní prostředí není nijak divné, že se ti jeví jako ďábel, protože jsi si dobře vědoma, že je spojen s "nonkomformitou" a dokonce s překračováním a neuznáváním toho co se považuje za slušné, přístojné, prospěšné apod. Tato figura ti ve snu odkrývá v podstatě otevřeně to, co jsi ochotna přijímat od mužů svého života a to po kouscích nebo vcelku a na základě toho takového muže akceptovat jako partnera. Zajímavé momenty jsou určitě dlouhé vlasy a statná postava. Tradičně jsou u mužů vlasy nebo vousy sídlem jejich osobní síly - vírji. Muže tak rozlišujeme na ty vlasaté nebo bradaté. Tradičním starobylým obřadem jsou např. postřižiny, kdy je dospívajícímu muži postřižena dlouhá kštice a on se stává civilizovaným. Dlouhé vlasy jsou typický znak období sexuální revoluce v minulém století. Obecně je to znak společenského protestu, sobectví v němž si muž ponechává svou sexuální sílu pouze pro sebe. V našem ohledu je to znak bytostného Já, které se řídí pouze svými vlastními hodnotami. Druhý moment jsou "vodníkovi oči". Jelikož se říká, že oči jsou okno duše je tento symbol náznakem fluidní psyché tvého Animuse. To znamená, že obsahuje tvou schopnost proplouvat životem. Fluidita je také znakem bytostného Já. Celkově je sen velmi pozitivním znamením tvého osobního zrání a naznačuje, že jsi ve fázi, kdy bys měla být "svedena" ke skutečnému životu prostřednictvím nějakého partnera.
Hledejte ve své intuici, ale budte poctivá.. | 27.06.2017 15:41
Katarina Emaneteaal
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kdo se trošku orientuje v duchovnu, asi poznal, že je vše propojeno metafyzikou a že hlavní energetická centra představují srdce a mozek, jinak rozum a cit. My jako takový poznáváme, že důležité je být v harmonii ( jinak můžem trpět depresí, jakoukoli úzkostí nebo psychickým problémem vycházejícím i z nedostatku nebo přebytku informací-myšlenek...)A kdo pochopil, že to skutečně životodárné je Láska a Moudrost, ten vyhrál. Teď už je jen potřeba to rozvíjet dobrým směrem a hlavně tak nějak udržovat v rovnováze. Pokud se otevřeme vyššímu vědomí a sme schopni pociťovat energii, vibrace proudící v meridiánách, pak je to na jednu stranu bomba, na druhou jsme i v nebezpečí. Takže ovocem obecně Dobra je: LÁSKA, RADOST, NAPROSTÁ VYROVNANOST, NAPLNĚNÍ, JISTOTA. V opačném případě můžeme pociťovat: NEPOKOJ, STRACH, NEJISTOTU, NAPĚTÍ... Vždy veškerá duchovní energie souvisí s rozumem a citem. Proto se vždy otvírejme jen tomu, co cítíme jako pro nás pozitivní(logické, ale zárověn naplněné láskou- tu skutečnou, ne degenerovaou náhražkou, kterou mnozí nabízí.) Skutečná láska osvobozuje na tolik, že ve všech nejjemnějších niancích duše můžu naplné kolo zařvat: Sem svobodná a skutečně šťastná! Takže nedokážu vyložit váš sen a ani se o to nebudu pokoušet, protože všechno to, jsou stejně jen teorie... znamenat to může cokoliv. Přijít si na to musíte sama. O radu bych nikoho nežádala. Důležité je pochopit, co je v životě důležité a životodárné. Vy nevíte jakou energií je naplněný člověk, kterého o radu žádáte a jak přemýšlí. Velice doporučuju sledovat nejjemnější detaily svých pocitů. Pokud, byť i sebemíň něco nehraje, dejte si pozor. Obdivuhodné na celém životě je, že je velice jednoduchý a zárověň může být rozmanitý.. donekonečna, stejně jako je nekonečný vesmír. Ale musíme si zachovat zdraví rozum a srdce, jinak sami sebe dobrovolně zotročíme.To je důležité pro duchovní cestu. Nakonec bych jen dodala... je jedno k jaké se stavíte filozofii, kterému učení věříte nebo s kterým sympatizujete, časem moudrý člověk pochopí, že nezáleží ani tak na tom jaká používám slova, když chci něco vysvětlit. Skutečná síla je v samotné myšlence a pozitivním pocitu. Ačkoli sem se poslední dobou vyhýbala křesťanství a hledala sem moudrost v buddhistickém a východním učení, při meditaci a uplnému zklidnění mysli a emocí, kdy člověk při vyšším vědomí je prostě otevřen poznání a lásce jsem pomyslela na jméno Ježíš. Já na něj jen pomyslela a zaplavila mě ze srdeční čakry enormní energetická vlna. Přitom sem na tom nemusela ani nijak pracovat, ta moc byla jen v tom samotném slovu. Hodně mě to překvapilo. Ne každý se ale při metitaci dokáže zbavit uplně všech negativních pocitů nebo myšlenek. Takže většinou člověka nenapadne myslet na Ježíše, protože kolem jeho učení existuje stračně moc předsudků. Někdo se mu dokonce bohužel vyhýbá záměrně :P ale zas je to jen v hlavě.
Doplněk | 27.06.2017 15:50
Katarina Emaneteaal
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Omlouvám se, že sem vám neodpověděla na váž dotaz. Ale v podstatě považuju za nejdůležitější být si vědom právě těchto věcí o kterých sem psala. Každý člověk má v sobě skrytou moc rozpoznat význam svého snu. Vždy to něco vypovídá o člověku a to jak by měl, nebo neměl v životě pokračovat. To, čemu se má otevřít nebo na co si dát pozor. Jak naplnit svůj potenciál a podobně. Takže doporučuju pracovat na tom sama :-) já od jisté doby nedůvěřuju 100% nikomu, jen sobě a svému poznání na základě zkušeností!
Ďábel, ktery mě zachranil | 29.06.2017 20:58
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mě se to jeví jako erotický sen náctileté. Zachraňuje ďábel? Těžko, spíš si bere duši a jinak škodí. Svobodomyslný muž s převahou nejen fyzickou, ale i psychickou je sen submisivní zeny. Proč ne, aspoň víš, kdo te pritahuje. Pokud jsi starší, i to je normální, jsi trochu romanticky založena a chybí ti muž.
význam?? hmm | 2.07.2017 02:47
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Realita, sny, někde mezi tím představy - to všechno se hezky prolíná a doplňuje. Ne vše, po čem toužíme, se nám zhmotní. Když po něčem toužím, můžu si to prožít v představě. Tak živě, že to na mě bude mít stejný vliv, jako by se to stalo. Na snech je zase hezké, že to není úplně pod kontrolou. Může to jít hlouběji, postrádat logiku, může to být ryze pocitové, prožitkové, bez slov. I realita má své kouzlo. Dokáže být pěkná, ale i drsná, nekontrolovatelná, nepředpovídatelná.. Je fajn, když se člověk těch věcí, které se zrovna dějí ve snech/představách/realitě nebojí a nemá se v to potřebu pitvat, chápat to, umí si to v sobě prožít a jít zase dál..

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Ze školy by měl vycházet mladý člověk jako harmonická osobnost, nikoli jako specialista. (Albert Einstein)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0