Název příspěvku:

Zapomenuté smysly


vložil: naamah (23.02.2012 16:51)
kategorie: běžný každodenní život
 
Ahoj, nevíte někdo, jak při meditaci zlepšovat smysly? Slyšela jsem i o nějaké rostlině rostoucí v tropech, která by měla napomáhat obnovit zapomenuté smysly. Třeba když za mnou někdo stojí, tak člověk, žijící před 1000 let by neměl problém to poznat, ale v dnešní době, kdy už toto zas tak moc nepotřebujeme, se tahle naše schopnost nerozvíjí.

KOMENTÁŘE

zapomenuté smysly | 24.02.2012 11:15
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ayahuasca (z kečuánštiny “liána duše” “liána mrtvých”, [aja´waska]) je název pro psychoaktivní odvar nebo nálev připravovaný z Banisteriopsis caapi, liány z amazonských pralesů. Je nazývaná také yagé, caapi, daime nebo natem. Její pití má farmakologické účinky a je užíván pro šamanistické, lidově léčitelské a náboženské účely. Západní etnobiologové zaznamenali 200 -300 odrůd užívaných v různých nápojích nazývaných ayahuascou.
Hmmm | 7.03.2012 16:43
Dee
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Všechny tyhle "drogy" maj uplně stejnej účínek jako meditace či jiné duchovní cvičení, až na to že "drogy" Rozpouštejí osobnost mnohem rychleji, taky to ale stojí víc než meditace
... | 8.03.2012 11:02
Jack
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ayahuasca nejen že něco stojí v penězích, ale pouštět by se do toho měl jen člověk, kterému nevadí zvracení, průjem a kocovina. Taky by měl toto vykonávat při odborném dohledu šamana.
Je sice pravda, že drogy propouštějí věci rychleji než meditace, ale pro bytosti je to jako znásilnění. Mnohdy se velmi brání a mohou se spustit různé procesy, které nemusí být ukočírovány. Taky je třeba velmi patřičně odhadnout přesně člověka a chvíli, kdy a co mu může být podáno. Proto spíše sdílím názor, že je lepší meditace.
Pokud chcete pouze zlepšit nějaké smysly, doporučuji meditovat s vílami, anděli či vyšším já (i sluneční anděl). To je velmi pěkná a přínosná práce. Samozřejmě by nejlepší bylo takto chvíli meditovat s nimi obecně, pracovat na sobě, protože pokud chcete pouze obnovit nějaké smysly, je to poměrně nekonstruktivní práce.
| 8.03.2012 22:03
naamah
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
No, sice nevím co to mělo být za rostlinu(respektivě dvě rostliny - ta jedna je u nás snad i k sehnání), ale mám dojem, že takhle to vypadat nemělo...
hmm | 9.03.2012 13:44
Dee
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jediný co mě krom toho napadá je ještě peyotl - meskalin a houbičky
určité chemické látky | 10.03.2012 10:55
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
způsobují změnu vědomí. jsou nežádoucí v duchovním vzestupu, protože vybudí množství energie a člověk se cítí happy. pak ale za to musí zaplatit abstákem, nebot musí tuto energii dobýt, protože mu schází. prostě v čase a prostoru vytvořil deficit energie a musí jej dobít. jenže v čase to právě trvá dlouho a nemá tuto energii k normálnímu životu a proto vzniká absták, následně to pak vyřeší další drogou a tento deficit energie nadále vzniká, protože nebezpečí drog je v tom, že deficit energie nedovedeme vyrovnat a zde začíná degradace duchovní, duševní i tělesná. tudy cesta nevede. chodit do mimosmyslového vnímání je škodlivé, lepší je jít do skutečných lidských kvalit. k těmto drogy nevedou.
určité chemické látky ničí | 10.03.2012 11:12
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
hranice naší rovnováhy je dána našimi smysly. jakékoli chození do mimosmyslového vnímání, tedy do minulosti nebo budoucnosti je škodlivé. hranice přítomnosti je dána našimi smysly a myslí, další duchovní smysl je naše vlastní energie kundaliní. nejsou to tedy vnější energie mrtvých duší jak budoucnosti, tak minulosti. je to energie přítomnosti, tedy naše vlastní a vede k vibračnímu poznání naší cesty. ukazuje směr bytí. tuto naši lidskou oblast vymezuje a ohraničuje oblast čaker. čakry jsou odrazem našeho života. bud jsou v pořádku a nebo ne. vědomí čaker probouzí přítomnost, zkrátka klid mysli. pak se může v nás síla kundalini probudit. její chladný projev nám dává stav rovnováhy, teplo nerovnováhy.drogy ničí naši vnitřní energii a degradují náš život.
drogy a meditace | 10.03.2012 11:57
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Potkavam lidi, kteri jsou zharmonizovani, mili, efektivni v tom vsem co delaji. Kdyz se jich zeptam, jak to delaji, jen se usmeji, ze to tak meli vzdycky, a nebo ze se k tomu dostali skrze ruzne meditace a sebepoznavaci techniky.

Nikdy se mi nestalo, ze by jel takovy clovek na drogach. U tech spise pozoruji obcas sice kratkodobe zablesky, kdy neco nepopsatelneho proziji, nebo prijdou s nejakym super napadem, ale kdyz to berou pravidelneji, tak koncivaji spatne. Jsou to pak spise ruzne psychozy, deprese, sebevrazdy apod. Mluvi sice obcas o neosobnosti, ale je to spise neco mrtveho a jejich fyzicke tela a intelekty chatraji.

Tedy drogami se clovek z meho pohledu nedostane nikam. Tvrdymi urcite ne. A ty lehci - muze se stat, ze to tu a tam clovekovi skutecne pootevre nejake dalsi vratka, ale chce to byt opatrny.

Terminem droga mam na mysli cokoliv, co muze prinest zmeneny stav vedomi. Na tom se pak clovek muze (nebo take nemusi) stat zavislym. Chemicka latka, mentalni technika, konkretni stav, konkretni osoba, apod. Tezko hledat hranici mezi tim, co je jeste droga a co uz ne.
Zapomenuté smysly | 10.03.2012 13:04
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ma zkusenost je ta, ze ke zlepsovani funkce smyslu (tech smyslovych i mimosmyslovych) pomaha nejlepe praobycejna pozornost/bdelost. Tedy vnimat, co se cloveku deje behem dne, co proziva, pozorovat to. Byt si vedom toho, co se zrovna deje. Tak si v sobe clovek muze zacit postupne uvedomovat mechanismy, ktere urcuji co se mu v zivote deje.

Ze zacatku jsou to hodne hrube veci, ale tim jak to clovek pozoruje, zacina videt i ruzne dalsi a dalsi souvislosti. Nestane se to hned, jsou to mesice, ci spise roky. Kdyz pak clovek nekde je, vnima napriklad jine lidi jako klubicka energie, takze vi, ze za nim nekdo zrovna stoji a vi take, jaky ten clovek je, a zda zrovna premysli, nebo treba medituje. Kdyz je tech lidi okolo hodne, cele se to pak sliva, a clovek to muze vnimat jako energii celeho davu.

Rekl bych, ze tyto smysly nejsou ani tak zapomenute, jako spise vyuzivane casto jen na nevedome urovni. Mame napr. informaci o tom, ze neco delat nemame, ze to neni pro nas ani pro okoli dobre, ale napr. diky tomu, ze neco hodne chceme, ty jemne veci ignorujeme. K dispozici je ale mame.
Hm | 10.03.2012 13:22
Dee
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Milý anonyme, máš pravdu že drogy způsobují energetický deficit, ovšem sám už jsem to psal že, to stojí víc než meditace, prostě na to aby to bez deficitu člověk ustál musí mít dost osobní síly, tyhle zde uvedené drogy nezpůsobují absták to je jenom výmysl co si pochytil z nějakýho rozumnýho článku, navíc meditace je podle mě "změna vnímaní" jako cokoliv a promin ale nic jako minulost a budoucnost neexistuje, je pouze ted a tady.
Tímto neobhajuji drogy ani nikomu neřikám "je to super, fetujte!" Pouze řikám že drogy mohou fungovat jako Násobitel ale pouze pokud chcete, nebojíte se, máte dost osobní síly a víte co je pro vás dobré.
Ještě poznámka - Drogy způsobí deficit energii čímž se člověku otevřou určitá vrátka vnímání čimž se zvětší jedincův duševní potenciál, pak už je jenom na tom člověku jestli si dokáže udržet energii.
drogy a meditace | 11.03.2012 01:50
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
... pak už je jenom na tom člověku jestli si dokáže udržet energii.
Nebezpečnost podpůrných prostředků tkví v tom, že člověk nepozná, kdy je už za hranicí závislosti a proto v tom je ta nebezpečnost. Nejsou ale vůbec nutné. Jsou naopak překážkou-signalizují určitou nedůvěru v sebe. Důležité je vnímat sebe a vědět co je unitřní moje energie a co cizí. K omylům dochází proto, že i tu vnější cizí energii vnímáme v sobě a tím je zaměněna za vlastní a člověk ji dobrovolně přijme a tím se pro něj stane drogou. Jsme sami proti sobě, když tyto vnější síly používáme. My máme využívat svoje vlastní síly, ty jsou nevyčerpatelné. Ty ostatní jsou jen přežvýkané, časem poznáme, že nejsou pro nás žádnou hodnotou.Vytvářejí v nás blokády a teplo.což je znakem poškozených čaker. Uvolnění čakez vám dá chladný projev vaší síly kundalini. Když je kundalini napadena vnějšími ataky, pak se poškozuje a stahuje se z organizmu, protože je to naše oživující síla, která nás drží při životě a dává nám poznámí. Omyl dnešní doby je ten, že všechny energie jsou házeny do jednoho pytle a naše rozlišování je pak na naší mysli a né na našem duchu-Já. A mysl je klamavý rádce když není jenom nástrojem ducha, ale pouze ega-iluze. Mimosmyslové vnímání nám není normálně dáno, a je pouze pro nás zdánlivě přitažlivé ale nevede k ničemu Skutečný projev ducha v nás ale není chození do sfér dalších struktur, ale objevení-realizování, kým skutečně jsme. Vše ostatní jsou pouze siddhi. To nejjemnější ze všeho možného je naše každého síla-zdroj všeho projeveného a tou je funkčně v člověku duchovní síla-kundalini. Ta jediná je schopná nás přivést k sama sobě. Proniká vše projevené a sjednocuje nás s neprojeveným. Dává nám sebepoznání. Pozice svědka a přítomnosti bezmyšlenkového vědomí je základní meditace naší
pozornosti k vnímání naší kundalini. Naše rovnováha-život se projevuje stavem našich čaker a nádí-kanálků.To v nás odhalí kundaliní. Její vjemy ukazují náš okamžitý stav a můžeme se tedy hned k tomu postavit tady a ted a vědět, kudy a kam směřovat svoji pozornost v našem hledání.
Dee | 11.03.2012 07:44
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ad drogy: vše se může stát drogou a závislostí, nemusí to být zrovna státem zakázané látky. chci říci, že podmíněnosti jsou závislostmi právě proto, že se jich potom těžko zbavujeme. Právě že doba-hranice, kdy už jsme závislí a kdy né je těžko definovatelná a v tom je nebezpečnost všech závislostí je v tom, že ji nerozpoznáme a také nemáme sílu již toto následně změnit. To si lidské ego právě nechce přiznat, že už to nemá pod kontrolou. Ve spánku my doplnujeme energii z parasympatiku. Naše smysly a mysl spotřebovává energii z levého a pravého sympatiku. Drogy právě uvolnují moc síly ze sympatiku, který potom parasympatik nedokáže v čase doplnit a tím vzniká dluh, který způsobuje různé potřeby a ty se pak stanou závislostmi, at je to cokoli v různých rovinách. Energie kundalini je právě silou parasympatiku která doplnuje. Mimosmyslové oblasti jsou světy toho sympatiku, okraje čaker-hrubé sily-ty energii vyčerpávají.Proto chodíme spát a utlumujeme smysly, aby parasympatik doplnoval. Někdy to ale již není možné, a začíná ta nerovnováha, pak nás to nutí použít vnější prostředek, který ale není tím pravým doplněním, i když si to nechceme připouštět. Pak je náše subtilní úroven poškozována a nejsme potom imunní k vnějším
atakům cizích energií. Pak mohou do nás vstupovat cizí entity-mrtvé duše a našeho ducha vytlačí z našeho pole bytí.
Pak se člověk ztrácí a nenalézá svoje skutečné já. Hledá ho potom tam, kde není, protože cesta ke svému duchu-pravdě mu byla znemožněna. Tím se stává závislým.Hledat tedy síly-světy mimo naše pole-čakry-auru, je škodlivé.Chodit do okrajů kolektivních čaker-hrubých sil minulosti a budoucnosti je iluzorní svět. Poznávejme svoje síly-síly přítomnosti kolektivního vědomí.
drogy a meditace | 11.03.2012 11:09
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Základem našich živých organismů je sebeuspořádávání, seberegenerace a sebeprojekce. Sebeorganizování vyplývá z vědomí vlastního každé buňce. Zajišťuje její

růst, výživu a ochranu. Seberegenerace je vrozená schopnost živé buňky se obnovovat a uzdravovat, dosahovat rovnováhy a znovu využívat své struktury, aby
se zachovala. Sebeprojekce je schopnost překonávat omezené mentální podmíněnosti a dosahovat nových tvořivých výšin.

Vyvstává pochopitelná otázka, jak k tomu dochází. Jak klíčí semínko?

Jak vznikne z vajíčka celý organismus? Jak se raněný organismus hojí a regeneruje?

Proč naše tělo odmítá, kromě plodu, všechny cizí organismy? Kde spočívá toto vědomí? Možná, že toto tajemství spočívá v dynamické síle Zlaté bohyně.

My však nemůžeme požadovat toto tajemství poznat. Tyto zákonitosti jsou nade vším, nad prostorem a časem, nad příčinou a následkem, nad vědou. Neboť věda
studuje hmotu, zatímco Ona je jejím zdrojem. Když se naše hledání zbaví veškerého
útočení a rozebírání, pak se tato bohyně začne svými jemnými způsoby projevovat.

Pak nám vydá hojnost všech svých pokladů a uhasí naši věčnou žízeň tou nejsladší

ambrózií.

Je to naše osobní Matka, která nás živí a která v nás sídlí jako Kundaliní. Je milosrdná, konejší nás, sytí a miluje. Sídlí v křížové kosti stočená ve třech a půl

závitech a čeká na ten pravý okamžik, kdy bude probuzena realizovanou Bytostí.

„Kundaliní je vaše osobní Matka. Jak by vás mohla zranit? Ví o vás vše a nedočkavě
čeká na to, aby vám poskytla druhé zrození."
„Bohyně Kundaliní je vskutku Matka Vesmíru a také vznešenost nejvyššího majestátu Ducha ... . Vypadá, jako by byla vytvořena z životního dechu a zahalena
v zlatožlutém rouše, které právě svléká a tak se obnažuje, nebo jako plamen lucerny,
který je právě zhášen pobřežním vánkem, nebo jako blesk, který projíždí oblohou,”

říká se ve 14. verši 6. kapitoly Džňanéšvarí sepsané Džňanadévou (1275 - 1292 n. l.)
:D | 11.03.2012 12:32
Dee
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pořád tvrdíš to samý a to je že droga=závislost. Při tom několik drog nezpůsobují závislost....... a navíc závislej můžeš bejt uplně na čemkoliv....
vesmír | 13.03.2012 07:42
Květulína
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
S drogami bych si moc nezahrávala.Každá závislost je trápení, říká Buddha.Doporučuji všem přečíst si nádhernou knížku od Marlo Morganové Poselství od protinožců.Je to skutečný příběh o australských domorodcích, kde se zastavil čas.Budete to číst jedním dechem!!!Lze koupit v knihkupectví Kanzelsberger.(a pak se tam vypravit!Vyjde to finančně úplně stejně jako nákup drog!)
V ní se dozvíte, o co nás civilizace ochudila.Jenomže, kdo z nás si dovede představit takový život?Dále velmi zajímavé video na youtube.cz Henri Monfort v Praze! Najdete tam také zajímavý film Nádherně zelená.Drogy nejsou řešením! S mozkem však lze pracovat i bez nich.Chce to vůli a trpělivost a taky opravdové rozhodnutí, které musí přijít z hlubin naší duše.
Květulína | 13.03.2012 19:06
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Poselství od protinožců je opravdu krasná knížka. Přečetl jsem ji za jeden večer.
Fakt nechápu | 15.03.2012 20:12
Dee
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jestli ste slepý nebo neschopný zpracovat informaci - NĚKOLIK DROG NEZPŮSOBUJE ZÁVISLOST a některé spíš naopak
AYAHUASCA | 17.03.2012 15:03
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
AYAHUASCA | 18.03.2012 23:05
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
pokud něco nezpůsobuje závislost, není to droga. vše co lze poznat, lze poznat bez vnějších prostředků, ale minulost a budoucnost není pravda protože vznikly z přítomnosti.
Hmm | 19.03.2012 13:51
Dee
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Nic není pravda, vše je dovoleno."
V tom případě pokud si stejný anonym jako ten co psal předtím tak si bliješ do huby
Hmm | 19.03.2012 13:51 | 31.03.2012 09:23
anonym
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"Nic není pravda, vše je dovoleno."...
čistá pravda existuje,a pokud vše ostatní se pohybuje podle její vůle pak je to jejím odrazem-pohybem. jenže co se právě hýbe není trvalé, trvalé je právě ta nejjemnější úroven, která existuje a múžeme se s ní sjednotit-uvědomit.proto pohyb-relativita nelze ohraničit-ototožnovat a musíme tedy obrátit pozornost k tomu co lze zastavit-zabsolutizovat, a tím je klid-mysli bez pohybu-stav nestraného svědka-meditace. v tomto stavu lze zcitlivět a probudit svoji sílu kundalini. jiné síly jsou silami z okraje čaker a jsou to ty vnější síly, které nevedou ke skutečnému poznání sebe sama. kundalini ukazuje rovnováhu (čaker-osobnosti) nebo nerovnováhu a potom je to její soud o stavu našeho života-odrazu pravdy. problém je v tom že se běžně zaměnuje projev vnějších, hrubých sil v nás za projev duchovnosti. tak tomu ale není. jediná síla, která ve skutečnosti patří k tělu je naše síla kundalini.její projev v nás nám ukazuje v jakém stavu jsou naše čakry-odrazy našeho života. s těmito informacemi-vjemy můžeme směřovat svůj život ke středu-rovnováze.to je cesta. efekty různých jiných-vnějších sil z okrajů čaker nám sice otvírají lákavý svět vnějšího poznání, ale nemohou nám dát - zavést nás k poznání sebe sama-kým ve skutečnosti jsme. toto uvědomnění a rovnováha čaker nám dává jistotu, kde opravdu jsme a kudy kráčíme. ostatní poznání nás svádí od projevu-pohybu podle skutečnosti-žití v pravdě.proto lidé rádi používají vnější prostředky, protože si myslí, že to hledání bude jednoduší. skutečná inteligence-moudrost ale dřímá v nás a tam ji můžeme také nalézt a vyzvědět jak správně na to, aby to bylo dobré. samozřejmě pak zjistíme, že to opět není tak jednoduché, jak se nám prodavači čehokoliv snaží namluvit. každý to ale má v sobě a je to k dispozici, a zcela zdarma.je to skutečný zdroj všeho projeveného.to je problém dnešní doby a ze všeho lze udělat byznys a proto je všude z toho guláš, z kterého nevíme co si vlastně z něho pro sebe máme vzít, protože výběr je nepřeberný a rádců je mnoho.proto tolik dohadů všude kolem. pak jdete stylem pokus omyl. to není ale třeba. síla kundaliní Vám ukáže zda jste v rovnováze anebo ne, nepotřebujete k tomu dalšího poradce.pak máte tu svobodu změnit se nebo ne.pochopit skutečné hodnoty života-pohybu je je žít.a tomu se musíme učit.
... | 4.12.2014 04:17
Paiter
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pokud je podoba formy (vcetne pohledu na sebe sama) jen nasim vykladem, je nejspis neprakticke zavrhovat cestu kterou povazujeme a cestu srdce. At jiz je to cokoli.....
Krom toho obratit se na neco jineho co nam muze pomoct nacerpat silu, hmmm
Treba pak promenime silu k procitnuti.
A jiste je i krasna prilezitost na to dar sily oplatit.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

To podvědomí, tam, kde se neznám, mi vytváří to, co chci. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7952

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0