Název příspěvku:

Zklidnění pomocí jógy a meditace?


vložil: Jana (21.09.2017 19:20)
kategorie: jóga, taichi, lu-jong
 
Jsem příliš aktivní, rychlá a hned mne vše rozčílí. Nejvíce hloupost a neschopnost druhých nebo porušování pravidel. Jako východisko mi byla doporučena jóga a meditace. Absolvovala jsem několik hodin, ale už od samého začátku se strašně při cvičení jógy nudím a při cvičení stíhám myslet ještě na řešení běžných věcí. Má někdo také takovou zkušenost? Mám vydržet nebo prostě jóga na mne naúčinkuje. A přitom se tolik na hodině snažím. Je to individuelní péče a zaplatila jsem za to nemalé peníze. V čem je u mne problém. Naopak, pokud jsem navštěvovala cvičení zumby nebo tanců latinsko amerických, cítila jsem se nabitá energií, šťastná a odpočatá. Bohužel tento druh relaxu už není v dosahu. O józe mi tvrdili, že zklidní.

KOMENTÁŘE

>> Jana | 21.09.2017 19:26
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
1. nedělat něco jen proto, že to někdo doporučuje, zvláště pak se nenechat zlákat na nějaké "drahé kurzy".. jde to i bez nich

2. dělat to, co ti dělá dobře - pokud to jsou aktivnější věci, tak popřemýšlet, co by se dalo dělat - jezdit na kole, chodit běhat, jít si někam zatančit, cokoliv
>> Jana | 21.09.2017 19:31
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jinak tzv. jóga se nemusí vztahovat jen na tělo, není to pouze sedění v jedné poloze. dá se pod tím chápat i práce s myslí. já před mnoha lety začínal např. tím, že jsem se ve sprše díval na jeden bod a snažil jsem se myslet opravdu jen na něj a na nic jiného. ze začátku se tam samozřejmě vkrádalo hodně myšlenek, ale časem se to stabilizovalo. no a s tím jsem se zklidnil. podobných technik je strašně moc, je na to spousta literatury, jen si to chce dát pozor, kdo to píše, a brát jen to, s čím člověk vnitřně rezonuje
Jana | 22.09.2017 10:30
Olga
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mám stejnou zkušenost. Držím se hodně při zemi, ale jógu jsem zkusit chtěla a poté i meditaci. Jak napsal Václav, jde to, ale chce hodně trénovat. Když jsem měla myslet "na nic" nabíhalo mi spousta myšlenek typu, co budu vařit, co mám koupit, jestli přijedou řemeslníci včas a co dělá moje kamarádka a pod. Ve vteřině mnoho myšlenek spolu nesouvisejících. Zkoušela jsem dál vytrvale. Pak přišel okamžik, kdy jsem si po několika vteřinách uvědomila, že skutečně nemyslím na nic, proběhlo to jako bílá čistá plocha a tehdy jsem uvěřila, že to po čase jde. Ale aktivity ve větším tempu mi vyhovují také více - kolo, chůze po horách, tanec a nejvíce mne uklidní a nabije posezení s opravdu dobrým a upřimným člověkem, který má co dát a já jemu. Není jich mnoho, ale tento druh zklidnění, ale současně dobití mi vyšel jako nejlepší.
| 22.09.2017 10:39
Jana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ano, máte pravdu, věcí, které mi byly doporučeny jsem vyzkoušela už hodně. Je to takové neustálé vyčerpávající hledání, co by mi mohlo pomoci v mém zdravotním problému. Nakonec jsem zjistila, že odpověď je uvnitř. Intuice naskočí a daří se mi selektovat, co dělat,co mi radost udělá a z čeho mám nakonec největší pocit štěstí. Nejvíc mne stresuje situace, kdy nemám možnost ovlivňovat chod událostí a provádět změny v konkrétní chvíli a také mne stresují autority (konkrétně s titulem MUDr.). Obzvláště, když sdělí, že naděje je mizivá. Nechci věřit, nemohou to vědět, ale prý si za to mohu sama právě způsobem života, který jsem se snažila jógou zklidnit a tím i změnit.
| 22.09.2017 21:35
Cilka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ano, souhlasím s Václavem. Jóga podle mého názoru není pro každého. Mi ale vyhovuje. Václave, pokud jsi nablízku, prosím, ozvi se. Určitě si máme o čem povídat :-)) Cilka
Jana | 24.09.2017 10:08
Olga
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Včera jsem absolvovala celodenní kurz aromaterapie a setkala jsem se tm s mnoha zajímavými lidmi. Hodně pracujícími s energiemi, ale i maséry apod. Zazněl tam názor, že jógu by vůbec neměly provozovat ženy, že pro ně není energeticky vhodná. A když už, tak by neměly nikdy provádět cviky, při nichž jsou nohy otevřené (od sebe). Setkali jste se někdo s tímto pro mne novým doporučením?
-> Olga | 25.09.2017 14:15
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
haha.. a mile zeny, pri sexu nohy take vzdy zasadne u sebe, aby to bylo energeticky vyhodne :)
-> Jana | 25.09.2017 23:33
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
A o jake onemocneni se prosim jedna? Zlepsuje se to v posledni dobe, nebo spise zhorsuje?

Nemoznost ovlivnovat nektere situace - tim bych se tolik netrapil. Zivot je takovy, vzdy prijde s necim novym a ne vzdy se s tim da neco delat.

Tzv. autority bych take tolik neresil. Nekdo je otevreny a vnimavy, nekdo ma klapky na ocich. Tituly s tim nemaji co delat :)
Václav | 30.09.2017 19:57
Jana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jedná se o melanom, zhoubný. Nevím, jaký k tomu zaujmout postoj, kromě toho, který cítím, že mi vyhovuje nejvíce - nepitvat se v tom a mít stále optimistický pohled na svět, spoustu zájmů, plánů. Jen ty autority někdy nastolí ponurou atmosféru a nedávají možnost volby.
-> Jana | 1.10.2017 23:28
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
s timto bohuzel zadnou konkretni zkusenost nemam, takze mlcim

MUDr. autority v tomto ale chapu, melanomy jsou strasaky na n-tou.. divat se na to ale jejich pohledem je asi blbost.. ale oni to tak maji - hledaji v podstate u lidi zdravotni problemy, aby na to pak mohli pouzit to, co se naucili.. nekdy mi prijde, ze by nejradeji (nevedomky) neco nasli na kazdem (ne vsichni, samozrejme)

mam s tim sve zkusenosti.. napr. kdyz jsem byl maly, doktorka mi predepsala bryle, celkem silne.. az jsem par bryli rozdupal (nebyl jsem ochoten je nosit, videl jsem dobre), tak me nasi vzali k jine doktorce a ta zjistila, ze mam perfektni zrak..
-> Jana | 1.10.2017 23:53
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jen k tomu, jestli si clovek muze, za tyto veci, ktere ho ovlivnuji v zivote a na zivote, sam..

se mi vzdy vybavi zahradka, o kterou jsem se pred par lety staral. obcas jsem dal do truhliku vice seminek, nez bylo potreba. a pak jsem ty prebytecne vytrhal, jeste jako male rostlinky - mohly si za to samy?

nebo az vyrostly,.. nase mala sla s nuzkama a omylem nekde neco ustrihla a rostlina pak uschnula.. taky bych nerekl, ze za to ta kytka mohla..

pozoruhodny mi prijde vzdy konec sezony. napr. rajcata, okurky, apod... ztraci vitalitu, schnou, rozpadaji se.. zustanou po nich jen ty seminka v plodech (ktere uz nikdy nezasadim, protoze si pak nekde koupim nove). to mi vzdy pripomene stari. nekompromisne drsne, ale necim i krasne - dava to moznost uvedomit si zivot ve vetsi sirce.. a hloubce..

kdyz to prevedu na lidi.. lidske vedomi v tom logiku asi nenajde, ne kdyz tim v podstate ztraci pudu pod nohama..

mozna jednou.. za par (tisic, milionu ??) let.. az se vyvineme v inteligentnejsi bytost, pak toto mozna nebudeme vnimat jako ztratu, ale budeme zit ten celek, ktery se neustale meni.. z jedne formy v jinou...

ano, moudri mystikove a knezi naznacuji, ze jsme zde jako tato vsim prostupujici inteligence uz nyni.. asi ano, ale ma to i onu druhou stranu mince - kazdodenni realita, se kterou se clovek musi nejak poprat

kazdopadne je to vyzva, nezit jen to "omezene" a "vystrasene" lidske vedomi.. zivot je pak veselejsi (a logistejsi)

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Oni si lidé myslí, že když dělají cvičení, tak to stačí. Ale ona je to práce pro celých 24 hodin. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7959

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0