Název příspěvku:

Ztuhnutí a vibrace při usínání


vložil: Honza (15.12.2012 15:12)
kategorie: spánek a sny
 
Zdravím,
včera večer jsem měl docela zajímavou zkušenost. Šel jsem spát asi kolem 1 hodiny v noci, zavřel jsem oči a začal jsem snít, při tom jsem ovšem cítil, že jsem stále bdělý, stále přítomný a vzhůru. Během asi minuty se mi zdálo opravdu dost věcí. Jakmile jsem ale otevřel oči začal jsem cítit neuvěřitelně intenzivní pocit ztuhlosti a vibrací. Cítil jsem se jako by se má duše chtěla oddělit od mého těla. Nikdy jsem nic podobného nezažil. Vlastně když se zamyslím tak jsem něco podobného cítil v hlubokém spánku, když jsem třeba padal.
Měl někdo někdy podobnou zkušenost? Nevíte co to bylo a čím to mohlo být způsobeno? Za vaše odpovědi děkuji,
Honza

KOMENTÁŘE

vibrace při usínání | 17.12.2012 10:46
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ztuhnutí a šum v uších | 18.12.2012 22:15
Michaela
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Honzo, tvůj článek mě v něčem zaujal. Nevim jestli to máme stejné, ale podobné dost asi ano. Je mi 19 let a od svých 15 let mám problémy s NĚČÍM co nedokáži pojmenovat. Když jdu spát at je to odpoledne nebo večer někdy se mi stane to, že v uších mi začne hrozně moc zrnět, nemůžu se hýbat, jako by mě nějaká síla držela a dala mě do křeče. Nemohu mluvit pouze vydávam tlumené křečovité zvuky. Vím, že nespím v této situaci, vím že je to něco mezi spánek/nespánek. Jednou jsem se ocitla mimo tělo na pár sekund a pak se opět vrátila zpět díky hluku mého bráchy. Viděla jsem velké hodiny které obíhaly kolem své osy hrozně rychle a zastavily se na čase 5:30 kdy jsme vstávala do školy. Je to zvláštní ale nevysvětlitelné. Někdy se z tohoto stavu vycuknu jen proto abych neprožívala ty křeče a pocit beznaděje a neovladatelnosti nad svým tělem. Ale hlavní je že to neni sen, neni to žádný výmysl, ale je to něco co začně mezi hranicí usnutí kdy ještě vim o tom že nespím a vnímám. Přijde to nečekaně a rychle, někdy to dokážu zastavit ale nekdy se do toho dostanu. Když se mi tento stav stane a proběhne jsme pak unavená a bez síly. Přemýšlela jsem nad tím co by se stalo kdybych se nebránila a nechala ty křeče přejít a zjistit co se pak stane. Horší je že můj tatka má tyto stavy taky... nedokážeme si to vysvětlit a přijde mi to jako nesmysl s tím jít k psychiatrovi protože ten by nám dál prášky asi hnedka :)
S pozdravem Michaela.
Michaelo | 18.12.2012 22:26
inuše
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
prevdepodobne jsi velice citlivá a čistá bytost...a mužeš se dostávat,,do astrálu,, co je mimotelesný stav...laicky řečeno, tvé telo zustane ležet...a tvoje astrální telo, cestuje kde chce...Ja bych se toho neděsila...a skus to prožít..pravdepodobne máš tu sílu si to pamatovat..možná i krásne užít!Ja bežne mám lucidní sny..lítam ,plavu s delfínama, chodím po exotických krajinách..dokonce jím a skrátka lehnu a jedu do kina zadarmo!
Nijakýmu psychiatrovi nepotrebuješ...je to ,,stav,, velice duchovní..pouvažuj jestli by si neměla být tady společnosti na léčení, ezoterické cesty, nebo navštív skutečného odborníka a ten ti poradí!Bežní smrtelníci tohoto stavu, nedosáhnou ani za 10 životu, važ si toho daru!
lucidní snění | 19.12.2012 01:36
Karel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nejsem nějaký odborník, ale podle mě se jedná o lucidní snění, o což se mnoho lidí pokouší záměrně. Tyto sny lze díky částečnému vědomí ovládat. Prakticky si můžete v těchto snech dělat co chcete... létat, přemisťovat se, měnit okolí, sex ap.
V druhé části toho co popisujete, bych viděl spánkovou obrnu. Možná to má souvislost s tím sněním. Je to poměrně normální spánková porucha. Sám jsem tohle několik let zažíval a opravdu to není nic příjemného. Ty pocity nikdy nezapomenu, velmi intenzivní.
Nastudujte si něco o termínech lucidní snění a spánková obrna.
Karel
Ztuhnutí a šum v uších | 19.12.2012 17:01
Michaela
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Děkuji za odpovědi a určitě se začnu více o to zajímat :) přečtu si dalších pár článku jak jste zde uvedli. A začnu se pokoušet jít za hranice mého Ne a překousnout ten ,,stav,, a zjistit co bude potom. Určitě se vám ozvu a popíšu :).
hlavně ne k psychiatrovi !!! | 26.12.2012 15:15
Šafri
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
je fajn že jsme tu všichni ve shodě:
a) také souhlasím s doporučením hlavně nejít k psychiatrovi - ten v tom automaticky uvidí duševní chorobu a nasadí chemii - pak mi tihle zoufalci píší do poradny ale stejně nemají sílu jít duchovní cestou, takže Kosmická spravedlnost je tak jako tak naplněná.
-------
záleží na každém, jak daleko se chce dostat v těchto vyšších stavech vědomí a co zajímavého a užitečného z toho bude chtít vytěžit. Čím "výše" se jde, tím je to sice náročnější na čistotu psychiky, ale je to bohatě vyváženo jinými dary...

hlavně se těchto počátečních stavů změněného vědomí nebát a jít dál - viz např. článek:
http://www.celostnimedicina.cz/karmicka-medicina-15-depersonalizace-a-derealizace-pro-nekoho-vyssi-s tav-vedomi-pro-jineho-jen-diagnoza-dusevni-poruchy.htm


dr. šafránek
http://www.celostnimedicina.cz/lekarska-poradna/
(kdybyste chtěli probrat něco privátně, poradna je mailová a bezplatná)
ahoj vsem | 26.12.2012 18:17
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
z uvedeneho clanku:

> skutečný „matrix“, ve kterém žijeme, je naopak živý systém, který je TOTÁLNĚ POZITIVNÍ. Je to něco, pro co bychom mohli použít název jedné optimistické písničky od pánů Voskovce a Wericha – že to, v čem žijeme (bez ohledu na to jak si to zatím kazíme), je opravdu jen a jen NEBE NA ZEMI.

to ZIVY SYSTEM se mi zda naprosto dostacujici

jakmile ale dodam, ze to je TOTALNE POZITIVNI, evokuje to ve me automaticky neco, co muze byt soucasne i TOTALNE NEGATIVNI. stejne tak kdyz reknu NEBE NA ZEMI, citim v tom soucasne i PEKLO NA ZEMI.

jinymi slovy, pokud se nemam dobre, nemuzu se ani mit blbe.

> že je možné dosáhnout takových vyšších stavů vědomí, kdy nejen že nás neobtěžuje naše Ego svojí sebestředností

a je o co stat? vzdyt jakmile neceho dosahnu, tak z toho stejne zase muzu kdykoliv vypadnout, tak proc neceho dosahovat?

> Čím "výše" se jde, tím je to sice náročnější na čistotu psychiky, ale je to bohatě vyváženo jinými dary

a kazdy z techto daru je zase vyvazen necim dalsim, co uz tak prijemne byt nemusi. je to bludiste. ne dekuji, nepotrebnuji jit nikam nahoru, ani nikam dolu, ani nikam jinam.
Astrálne cestovanie | 30.12.2012 00:29
Nádej neumiera:
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Podobné zážitky sa mi tiež stávali, bolo to časté a intenzívne v detstve, potom to ustúpilo a nedávno sa to znova vrátilo. Nechápala som a bála som sa, ale časom som zistila, že tieto stavy boli znamenia, že sa nemám stotožňovať so svojím telom, že som slobodná duša neobmedzená v priestore.., ďalej ma mali naučiť prekonať strach, posúvať jeho hranice tým že ho vo mne vyvolávali... Získala som takýmito cestami veľa poznania sama o sebe. Ale necestujem z tela von cielene, prichádzalo to samé od seba... Veľa ľudí to chce zažiť a nikdy sa im to nepodarí, a nám-ktorým sa to podarí (nechcene), to naháňa strach, aký paradox... ;) Dostávala som sa týmto spôsobom do minulích životov a na rozličné miesta, do iných realít atď.. Nezabudnutelný pocit je byť vonku, "sama nad sebou" - ja nad svojím telom, a dívať sa naň... V tej chvíli si, ako človek, spomeniem kto som a akoby som na moment pochopila celý vesmír... Ešte musím dodať, že byť sama, nemať sa s kým vtedy o tom porozprávať, bez mojej duchovnej teoretickej opory (kamaráta), by som sa asi zbláznila... Asi určite :) teraz keď tak na to spomínam, boli to nádherné zážitky..
:) | 30.12.2012 01:00
Nádej neumiera:
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Začínalo to väčšinou takým zvláštnym jemným pukaním v ľavom uchu (ako morzeovka), jemným šteklením po tele, svrbením, jemnými vibráciami, pokračovalo to stavom bez myšlienok a už som bola "voľná"... Strašne som sa bála, že sa nevrátim späť... Ale v detstve som tento strach nejak nevnímala, alebo nemala..? Návrat do tela vždy sprevádzalo silné cuknutie.. A vždy som sa potom musela rozpamätať čo sa to vlastne dialo... Nikdy som to nemohla nijak ovplyvniť, čo a kde sa odohrá.... Zvláštne zážitky, hm;) Časom som zistila, že sa to deje len keď ležím na chrbte, tak by ma zaujímalo, či sa to niekomu stalo aj v inej polohe...?? Ale podotýkam, že nie v spánku, len niekde na polceste k nemu:)
Zažívám něco podobného | 3.01.2013 14:50
Hana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tyto stavy se mi před půl rokem stávaly ,a byly neuvěřitelně intenzivní.Přišlo to během spánku,něco mě paralizovalo,nesnesitelně mi hučelo až pískalo v uších a tělo prostupovaly intenzivní vibrace.Přitom všem jsem byla bdělá,uvědomovala jsem si kde jsem,že je noc,ale pořád jsem jakoby spala,těžko to popsat.Potom jsem měla pocit jakoby mě něco stáhlo z postele.Chtěla sem křičet,ale nešlo.A v tu chvíli jsem se probrala na posteli.Na pár měsíců tyto zážitky ustaly,a momentálně je prožívám znovu, ale je to poněkud jiný.Ve chvíli kdy začnu upadat do spánku,mi začne ten známej hukot v uších a cejtim jak celý moje tělo slábne.Vždy se vyděsím a ten stav přeruším a vzbudím se.Ale zajímalo by mě co by se stalo kdybych to nechala volně vyvinout a nebála se.
-> Hana | 3.01.2013 15:53
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
dobry den. mozna delate v zivote neco hodne nasilne. resenim by mohlo byt zacit vice relaxovat, odpocivat a stykat se s klidnymi, usmevavymi lidmi
hm... | 3.01.2013 16:06
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
No je to dost záhada,já měl ten hukot v uších taky,zvonení,divnej bzukot,ale taky se mě stalo vesnu ,že jsem si jen tak řekl,"jsem život"
najednou se ukázalo sluníčko a vtom snu jsem cejtil jak telo silně vibruje až třese..Nedávno se mi to samé stalo u počítače,ale sen to nebyl,jen tak jsem četl něco o vědomí na planetě a probleskla mi v hlavě myšlenka,co kdyby se na tento systém vykašlalo 51%lidí,najednou se tělo začalo tak silně třást až jsem dostal strach a leknul jsem se,pak to přestalo...
Je to hodně divné...
Hana; | 5.01.2013 02:20
Nádej neumiera:
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Hani, stáva sa vám to len keď ležíte na zádech, alebo aj v inej polohe?? Dík za odpoveď;)
nerozumím tomu | 14.01.2013 21:35
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dnes sem přišel ráno z práce(z noční)a jen tak ležel a přemeýšlel o živote,snažil se myslet pozitívně a usnout...Už se zdálo,že pomalu usínám,myslel sem na jednu osobu a najednou telo začalo vybrovat,moc příjemný pocit,otevřel sem oči,ale snažil se pocit udržet,ale postupně to sláblo a odeznelo..Umí mi nekdo vysvětlit co se semnou deje?Prosím...
Erikovi (: | 15.01.2013 01:45
Štěpán
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
...se ti otvírá duch (:
...vnímáš svobodu
...vnímám, že jsi fajn človíček a potřebuješ změnu v životě
...nechci tě nabádat k nepracování, ale možná změň prostředí...
...vzestup vědomí? jo asi jo chlape
.... | 15.01.2013 10:47
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Erik
"jen tak jsem četl něco o vědomí na planetě a probleskla mi v hlavě myšlenka,co kdyby se na tento systém vykašlalo 51%lidí,najednou se tělo začalo tak silně třást až jsem dostal strach a leknul jsem se,pak to přestalo... "

Mě se to stáá běžně, nad něčím přemýšlím najednou mě zamrazí, ztuhne tělo a celé jako vibruje. Trvá to tak dlouho jak dlou si dokážu tu myšlenku při které to nastalo podržet. nebo pokud na to pomyslím znova opakuje se to. Jednu dobu jsem tímto způsobem získával informace. Přemýšlel jsem nad něčím a zkoušel myšlenku různě měnit a zase začalo. Tak sem si řekl aha tak asi tato myšlenka bude správná. o to je nemám tušení možá komunikace s vyšším já kdo ví. V každém případě informace, které jsem takto dostal byly vždy pozitvní takže to asi nějaké "zlo" nebude:)
..... | 15.01.2013 10:50
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jo jinak můj koment výše tak já nejsem ten samý člověk co zakládal toto téma.
k zamyšlení | 19.01.2013 12:30
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj,

Bol som sa prejst,či pijem čaj?Zaleží ským,stebou si dám,aj vínko kludne...Není to otom,pozri,ale poviem ti to zajtra

Všetko má myt v rovnováhe,nič sa nemá prehánat,ale ja som zvedavý,tak to chcem prežit..Nato ,aby som to prežil,potrebujem byt zladení stelom a počúvat čo mi hovorí,nemá cenu potlačovat pudy,ja milujem svoje telo a ono miluje mna,tak mi prepáči aj tu moju zvedavost,ja mu zase doprajem pozornost a lásku a ono pekne vibruje ,máme spolu krásný vztah,preto viem,že ma podrží,treba aj u toho půstu,vieš....
Spánková paralýza | 19.01.2013 17:00
Jana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nádej neumiera, co se týká té polohy těla, tak já jsem sice nezažila vystoupení z těla, ale spánkovou paralýzu několikrát, a to jak na zádech tak na břiše. Byla jsem z toho úplně vedle, protože jsem vůbec nechápala co se děje (ne že bych to chápala teď, ale aspoň vím, že se to stává mnoha lidem0
stav | 5.02.2013 17:50
martin
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
mam 24 rokov od malicka mam pocit ze sem nepatrim je to silne ale musim si nechat orvorenu mysel ,slova a myslienky nas deformuju pokial to neni nevihnutne k rozvoji mam take stavy.....zacne mi v usiach strasne moc piskat je to taky sum ktory zosiluje az to je neznesitelne a telo cele vybruje, naval energie a v tej chvili viem kto som ,raz som mal pocit ze som sa dostal na hranicu matrixu, minule zase som vnimal celu spirau vedomia az sem do tejto reality a na okamih som to pochopil ale v tom ma vyrusilo nejake vedomie ktore stalo pri mojej hlave citil som to ze skenuje moju mysel vo vnutri mojej hlave blikalo silne svetlo, myslim ze ma to na nieco pripravuje
hm... | 6.02.2013 22:50
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Martine,to pískaní v uších jsem měl taky,tenkrát mi bylo myslím pět nebo šest let,silný pocit,že cítím něco(nekoho)v pokoji,vím,že ten´krát sem si musel hodit na hlavu deku,byl to nepopsatelnej pocit.strach,nevím...
Pamatuji si to,jako by to bylo včera,někdy se snažím vrátit se tam a prožít ten pocit znovu,ale nedaří se...
ja | 9.02.2013 00:21
martin
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
myslim ze spirit je spojeny zo svojim fyzickim ja stale az do smrti je to transformacia clovek musi byt empatik a vnimavy aby postrehol zmenu vo svojom vesmire je to nasa cesta nas zmysel bytia zivot za zivotom
->Hana | 24.02.2013 18:32
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak dnes v noci jsem zažil něco podobného co popisuje Hana. A nejedná se o spánkovou paralýzu tu jsem zažil a to není ono. Šel jsem spát později, ale spal jsem chcíli i odpoledne takže se mě moc nechtělo. Ležel jsem na zádech a jen tak klidně ležel a nemyslel na nic. V tom jsem si uvědomil, že jsem na cestě "do snu" a začalo mě hučet v uších a celé tělo se mě třepalo a bylo v křeči. V tom jsem otevřel oči a zjistil, že jsem sice v ložnici, ale vypadá trochu jinak. Chvíli jsem se díval kolem sebe vše naprosto reálné. V tom znovu hučení v uších a "probudil jsem se". Měl jsem v tom zmatek, protože zážitek před tím byl stejně skutečný. Toto se mě stalo snad desetkrát za sebou. Chtěl jsem usnout, ale prostě to normálně nešlo. Jednou když jsem se zase začal celý třást sem tomu nechal volný průběh co se stane a nebránil se a nestalo se vůbec nic prostě jen hučení a pořád jsem byl v křeči a třásl se. Nevím jestli jsem se potom probudil do této reality nebo někam jinak mám to trochu popletené. To je ale jedno. V každém případě mám teď opravdu klidné období co se týče psychiky takže netuším co se to vlastně dělo.
astrál | 19.03.2013 00:55
Hana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mě se tyhle stavy poprvé stávaly když jsem ležela v poloze na břiše.Nejprve jsem si myslela, že to je způsobeno tím, jak mám hlavu otočenou úplně do strany, tak že jsem si třeba skřípla krční tepnu a "přidusila" si mozek :-) Potom jsem narazila na jednu diskuzi a zjistila, že s tím má zkušenost plno lidí, že je to stav tzv.tranz, ze kterého může astrální tělo poměrně snadno opustit tělo hmotný-pouhou myšlenkou.Nedávno, když ke mě opět tento stav v noci přišel, ovšem už ne v poloze na břiše ale na zádech, jsem pomyslela na to, že chci vystoupit z těla.To co se stalo mě naprosto šokovalo.Vím, že to byl zážitek s astrálem, ne jen pouhý sen.Bylo to jiné než ve snu,zvláštní,chtěla jsem si o tom popovídat s bráchou.Ale jakmile se o tom snažím vyprávět, připadám si jako hlupák a marně hledám vhodný výrazy, kterýma bych to popsala.Co se týče toho, že dělám něco ve svém životě násilně, řekla bych, že poslední dobou spoustu věcí, mám v hlavě bordel a to doslova.
-> Hana | 19.03.2013 02:51
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
kdo vi o cem mluvime, tomu to vysvetlovat nemusite, a kdo nevi, tomu se to nema smysl snazit vysvetlovat, presne jak pisete.

ten bordel v hlave je trosku neprakticky, protoze pokud mate border tady (mysleno v zivote) je bordel i tam (mysleno astralni oblast). to je ma zkusenost. jedno souvisi s druhym. pokud jsem mel v zivote chaos, tak jsem v astralu lital sem a tam, dely se mi tam ruzne silenosti apod. kdyz jsem mel naopak obdobi, kdy jsem si hral s tzv. technikami leceni, tak jsem si pripadal v astrale jako velka svetelna bytost, ktera zarila do vsech stran svetlem, chodili ke me jine bytosti a ja je lecil apod, podobne jako v beznem zivote. a kdyz jsem zil harmonicky, i tam (astral) byla harmonie, a i prechody byly jemne, nenasilne, temer nepozorovatelne.

pak je jeste jedna zvlastnost. pokud budete zit harmonicky zivot a pouze bdele bdit nad vsim, co se zrovna deje, muze se stat, ze zacnete vnimat jemnejsi energeticka tela, ale nebudete kvuli tomu muset prochazet transem. bude to prirozenejsi. nebudete muset jako astralni telo litat po dome, ale budete se ruznym zpusobem uvedomovat v dome. budete to vnimat primo, jakoby navic k tomu, co bezne vnimate, behem dne. pokud o to vnitrne stojite a laka Vas to, pujde to tim smerem

vsechny ty vyssi energeticke tela si ale delaji tak trosku samy co chteji. je to spolu vsechno ruzne pospojovane, proudi tim informace ruznych kvalit apod., ale clovek nemusi u toho vseho nutne byt. muze se napr. jen tise prochazet lesem a vse co potrebude vedet bude vedet (v lese toho mnoho neni, co potrebuje vedet, napr. pujde peknou cestou, neazbloudi apod.) a pak se deje neco velmi pozoruhodneho. nedeje se nic. ale to nic je velmi moudre. opet se to tezko popisuje, ale mozna vite o cem mluvim, me to prijde tak prirozene, ze to zname vsichni, ale jen to obvykle prehlizime. rekl bych ze tady zacina oblast, jak zili lidi jako napr. eduard tomas. byli dost moudri na to, aby nerozvijeli ulety do astralni oblasti, nezajimalo je videni aury, jasnovidnost, nesnazili se nikoho lecit, ale jen byli a tise meditovali.

a snad to meli take hodne integrovane do sveho kazdodenniho zivota (prace, vztahy s jinymi lidmi, denni rezim), neustale to zili. a diky tomu se to mozna mohlo samo od sebe neustale prohlubovat (jestli to delal eduard tomas od malicka, tak to delal rekneme 80 let). jakmile ale clovek nejak zije a neco jineho zaziva v meditacich, nebo nekam ulitava v noci, je to obcas naprosto nekontrolovatelne, nepouzitelne, a asi i nebezpecne

to take mozna souvisi s tim, jak jste se ptala, co by se stalo, kdyby clovek nechal ty zesilujici se vibrace jit svou cestou. nevim co by se stalo, u me to vzdy bylo jakoby neustale se zvysujici, zadny zlomovy bod. koncilo to tim, ze jsem mel pocit, ze me to roztrha na kusy, ze vybouchnu. :) myslim ze to je nebezpecne a muze to cloveku ublizit (poskodit jemne energeticke centra?). ty vibrace v celem tele ale obcas stale pozoruji, naposledy napriklad nekdy predevcirem. prijde to, uvedomim si to, a jen se zatrepu, probudim, reknu si "ne dekuji" a pak usnu.. mam ted dost prace a zarizovani, tak to mozna souvisi s tim. ale citim se v tom vsem behem dne prijemne, neprekracuji hranici, kdy prichazi nervozita, stres a podobne veci.

takze rozumnou cestu vidim v tom, dat si dohromady svuj zivot a ony se ty brany cloveku samy otviraji. :) ale dokazu si predstavit situace, kdy nekdo ty vibrace/trans vyhroti natolik, ze se v okamziku propadne do takoveho vnimani, kam se jiny dostaval 30 let. jenze, pak to mozna muze koncit nemoci nebo silenstvim, a nebo se to vrati zpet, clovek si to nejak pojmenuje, treba osviceni, a snazi se to zopakovat. naopak, kdyz to je vysledek 30-ti lete praxe, tak se v tom orientuje, rozumi tomu, jen tak z toho nevypadne, protoze to je jeho prirozeny stav fungovani a nema to potrebu nejak pojmenovavat a tim kolem sebe nevytvari zmatky.

---------------------------------------------------------------------

tento komentar prosim berte trosku s rezervou, pisu to jak me to napada a je tam asi par veci navic, ale zakladni myslenka je myslim jasna. byt v harmonii sam se sebou je prirozena, nenasilna cesta a clovek se nemusi bat, ze se mu neco stane.
-> Hana | 19.03.2013 02:59
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jeste me ted napadlo jedno vysvetleni. treba se clovek relaxaci natolik zklidni, ze zacne vnimat, jak spolu komunikuji neurony (to je to huceni/piskani) a kdyz se uvedomi v tzv. astralni oblasti, tak jen prekrocil vazbu na telo a ocitl se hloubeji v sobe, tedy ne nekde mimo fyzicke telo, ale spis v poli, ktere vytvari mozek (rekneme mysl) a tim v tu chvili je. diky tomu, ze tam je vedome a zije to, je to jine, nez bezny sen, kdy to jen pozoruje jako dej v kine.

---------------------------------------------------------------------

podobnych vysvetleni by se dalo vymyslet spoustu, ale co z toho. si tim clovek jen zaplacava hlavu :))
->Václav | 20.03.2013 22:55
Honza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
"diky tomu, ze tam je vedome a zije to, je to jine, nez bezny sen, kdy to jen pozoruje jako dej v kine."

Toto vysvětlení pro moje zážitky asi nebude platit. Protože v ložnici kolem sebe jsem viděl jíné předměty, které tam nejsou. Třeba květináč s kytnou na skříni, která tam není. Skřín která tam běžně není apod.
tak opět zpět | 21.03.2013 12:51
Michaella
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj, opět sem píšu po několika měsících. Včera jsem si šla odpoledne lehnout, a při konci spánku nebo nevím jak to mám napsat se mi zdál sen o dívce, která mě vedla do svého pokoje......ten pokoj byl stejný tak jako moje představa v 8 letech o mém pokoji. když jsem jí řekla že ten pokoj jsem taky chtěla takový v tom jsem se probudila a začlo mi silné šumění v uších a o dost silnější křeče v obličeji až mi šla šejrdem celá čelist. Opět jsem se vrátila zpet do snu a řekla jsem té divce, ,,tohle se mi neděje jentak, že? ona se jen usmála a opět jsem se vratila zpět do šumu z uší, nešli mi pořádně ani otevřit oči, přizavírali se mi dost velkou silou. Až jsem se z toho dostala. Opět se mi toto stalo když jsem ležela na zádech. Nevim čim to je způsobeno a nejradši si promluvila s někým kdo mě pochopí a prochází timto taky. Když jsem sem psala v prosinci, tyto stavy byly jiné, intenzivnější, po té co jsem se začla tomu více věnovat vše se uklidnilo a opět se ted vše vrací. Připomínám, že muj táta má to samé, máme to od stejného období. Nikdo v rodině se s tim jinak něsetkal. Tyhle stavy jsou mi dost nepřijemné kor ty křeče a ten šum. Připadá mi a vadí mi že nemám v tomhle stavu tělo pod svou kontrolou.
-> Honza | 21.03.2013 13:57
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
kdyz jsem jeste bydlel na kolejich, prestavel jsem si jednoho dne nabytek v pokoji.. po par mesicich jsem se dostal do astralu, ale ten pokoj vypadal jako pred prestavenim..

jsem si tehdy rikal, ze muj mozek zna tu mistnost i pred prestavenim, tak ji pro me sestavil. v podstate je mozne, aby ta mistnost vypadala zcele libovolne, fantazii se zde meze nekladou, vsechno je zde mozne :))

v mem pripade tedy skoro vsechno.. nikdy se mi nepodarilo prochazet zdi.. zaletel jsem si napr. na druhou stranu astralni CR, mohl jsem se vznaset nad zemi, ale mezi mistnostmi jsem musel prolitavat dvermi..

zaver toho vseho byl, ze astralni svet je sen snovy, kde se muze odehrat cokoliv.. s vyjimkou tech situaci, kde mam z nejakeho duvodu fixaci "toto neni mozne".. :))
-> Michaella | 21.03.2013 15:06
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
muzete to analyzovat, napr. ze ta holcicka jste Vy, ze ten pokoj je neco z Vasi minulosti, neco, co nemate doreseno, nejake nesplnene prani apod.

ale, nikam se tim mozna nedostanete, protoze tim, jak nad tim budete ted premyslet, se to ve Vas zase ulozi, a nekdy (zitra, za rok, za 10 let) se Vam zase muze zdat sen a Vy zase zacnete analyzovat, co to znamena.. stale dokolecka

lepsi muze byt se nad tim jen kratce zamyslet, ujasnit si, proc se Vam to muze dit a potom jit delat neco, co chcete, aby se Vam v tzv. budoucnu opakovalo.. tedy napr. si zasportovat, smat se, delat neco pekneho apod. kdyz dokazete zit prirozene ted, budete zit prirozene stale.

--------------------------------------------------------

podobne to je i s vibracemi, ktere popisujete. cim vice na to budete upoutavat pozornost, tim casteji se Vam to muze opakovat a tim to muze byt intenzivnejsi.

mozna je to cele jen spatny sen, ktery muzete zmenit tim, ze zmenite sebe, ze zacnete fngovat jinak.

--------------------------------------------------------

ty vibrace muze zpusobovat napr. fakt, ze nejste prilis uzemnena. s tim Vam mnoho nepomuzu, protoze nejsem zrovna zemsky typ, ale existuji ruzna cviceni, napr.:

- stoupnout si na zem, uvedomit si nohy, vnimat, jak jsou v kontaktu se zemi, takto potom postupne procitit cele telo, vnimat dech

- prilis nerozvijet mysleni o cemkoli

- fyzicka prace, zahradniceni, sport, prochazka, vylet do prirody

- zadupat si, zakricet si

- nekdy pomaha stojka na hlave :)

--------------------------------------------------------

meditace - mohutny nastroj, ktery muze urychlit pochopeni toho, co se Vam deje. ve Vasem pripade se ovsem muze dit to, ze Vas budou meditace zavadet do astralnich oblasti, coz je trosku konktraproduktivni..

muzete si ale vybrat nejaky typ meditaci, kde se pracuje spise s telem, dechem, beznym zivotem.. tedy napr.

- uvedomovat si sve fyzicke telo

- byt behem dne bdely, bdit nad svym telem, nad myslenkami, pozorovat svuj zivot. ne prozit jeden zazitek a pak nad nim tyden premyslet, ale vnimat to, co se Vam deje zrovna ted, ted v tuto chvili, byt u toho. cim vic budete u toho, co se deje, tim zde bude mene prostoru pro premysleni o tom, co se deje

- urcite prijdete na dalsi moznosti, vzdy to chce vsechno v zivote vyvazovat.. jakmile je nekde neceho hodne, tak se zacit venovat necemu opacnemu, apod.

--------------------------------------------------------

toto vsechno by melo vest postupne k tomu, ze najdete ve svem zivote vice harmnonie, prirozenosti, radosti, klidu. v tomo stavu se pak nebudete muset ptat ostatnich, co a jak, protoze budete presne vedet, co je zrovna vhodne delat a proc se Vam deje, co se Vam deje.

tedy jakesi sebepoznani, uklid v sobe, a ne pouze premysleni nad tim, "cim to muze byt zpusobeno".. vychazet muzete z toho, ze pokud byste zila opravdu prirozene, nic podobneho by se Vam nedelo.. to co popisujete totiz nezni moc prirozene, to asi sama citite

nekde jsem tu cetl, ze to je znamka vysoke duchovnosti. v kazdem pripade je to znamka toho, ze jste vnimavy a citlivy clovek, ale take je to znamka toho, ze to nejspis nemate v zivote uplne srovnano (prace, pristup k sobe, pristup k jinym lidem, partnersky zivot, rodina, kamaradi, zpusob jakym myslite, apod.)

takze to chce mozna trosku zapracovat na sobe, na svem zivote, zmenit se

hodne stesti :)
Ztuhnutí a třes | 6.04.2013 11:12
Miras
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mně se to stává asi už 7 let.Prvně,když se mi to stalo,jsem stál jakoby ve vestibulu metra a proti mně přicházel chlap s hodně ostrými rysy obličeje,vylekal jsem se,ale nemohl jsem nic dělat,jelikož jsem byl ztuhlý. Příště už se mi to stávalo a stává jak tady popisujete.Pískání v uších,třes a vidím pokoj,ale stává se mi to převážně doma.Jezdím pracovně mimo domov a tam se mi to stalo asi pouze dvakrát.
rachot v uších a neschopnost se hýbat | 17.04.2013 19:32
Katka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj lidi. Včera v noci jsem zažila něco, co by mě v životě asi nikdy nenapadlo. Byla jsem dosti unavená ze školy, píšu seminárky a učím se na zkouškové, přítel měl zapnutou obrazovku od počítače, kde běžel spořič obrazovky. Já byla hodně unavená, a tak jsem usnula, ale asi během minutky jsem slyšela šílený rachot v mých uších, a proto jsem otevřela jakoby jedno oko, nebo ani nevím, jestli jsem ho opravdu otevřela. Viděla jsem přítele a ten spořič obrazovky, chtěla jsem pohnout nohou, ale nemohla jsem ovládat tělo, chtěla jsem příteli říct o pomoc, ale nešlo to. Vůbec jsem nemohla ani zvednout hlavu, ruku, prst, nic. Najednou mi jakoby to "otevřené oko" se samo zavřelo a něco mě od hrudi táhlo směrem nahoru, jakoby z těla ven (prostě jako kdybych si chtěla sednout, ale bez svého těla, to zůstavalo na posteli). Já si ale jakoby v duchu řekla: "Nééé ja nechci prosím" a byl konec... Otevřela jsem oči, mohla jsem se hýbat a vše bylo opět v pořádku.. byla jsem vylekaná... Mohla jsem astrálně cestovat, kdybych v tu chvíli chtěla?
-> Katka | 17.04.2013 21:28
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
podle toho co popisujete to vypada ze ano :)
Václave :-) | 17.04.2013 22:37
Katka
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Děkuji za odpověď, jen nechápu to, že někteří se o tohle snaží několik dní, měsíců či let, a mne se tato možnost dejme tomu naskytne, aniž bych si to nějak přála, nebo nacvičovala. Do včerejška jsem nevěděla, co to astrální cestování je. :-)
sen ve snu :-) | 17.04.2013 23:13
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Tak nevím jestli nekdo zažil něco podobného,no napíšu to celý...
Zdálo se mi ve snu o nádherných světle modrých obrazcích,nevím to opsat,(moje slovní zásoba je fakt ubohá)když zavřu ted oči,tak vidím kuličky poletovat sem a tam,červený,modrý a černý..V tom snu jsem videl jen světle modrý,soustředením jsem je dokázal zastavit a postupně přibližovat...Najednou se mi začaly zvedat nohy (ve snu) to se mi jěště nestalo,jinak občas projdu zdi,ale i oknem,to je taky divnej pocit...
Začalo se něco dít,tak si říkám,že bude asi lepší se probudit..Tak se probouzím a jdu k oknu,najednou mě zamrazí a uvědomím si,že to nebude asi normální,protože takhle nádhernou světle modrou oblohu sem určite nikdy nevidel a u moře nebydlím...Následovalo další probuzení,tentokrát už do reálu ;-)
-> Erik | 18.04.2013 02:05
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
hezke, jj sny jsou fajn.. :)

kulicky ve snech nevidim, ale nekdy se napr. divam po probuzeni na sve ruce a dam ruce metr od sebe a mezi levou a pravou rukou vedou ruzne energeticke drahy, zacina to od konecku prstu, pak se to ruzne spojuje a zase rozbiha. Zvlastni je, ze byvaji vzdy tmave cerne, ne bile, jak bych cekal. Pak se z toho stavu jakoby probudim a uz nevidim skoro nic. Si vzdycky rikam jestli to byl sen, polospanek, nebo jsem byl v tu chvili vnimavejsi a ty energie kolem nas v teto podobe opravdu jsou.

Sen ve snu? Jako malemu se mi zdalo neco v tom smyslu, ze me neco poziralo. Probudil jsem se a kdyz jsem si uvedomil, ze to byl sen, byla to uleva. Pak jsem chtel vstat z postele, ale zjistil jsem, ze postel plave na vode, ze jsem na mori. Tak jsem z toho byl trosku v soku. Pak jsem se opet probudil a sedim na posteli a rikam si, ze to bylo super, sen ve snu. A v tom si vsimnu, ze vedle me sedi tygr. Lekl jsem se a probudil se. Sedim na posteli, koukam okolo sebe a cekam jestli na me zase neco vyskoci, nebo uz jsem skutecne probuzeny.. :))
-> Katka | 18.04.2013 03:01
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
je to tak :)

napr. ja to trenoval skoro rok. jsem si rikal, ze pred spanim nemam stejne nic jineho na praci. pravdou ovsem je, ze jsem si pak lital skoro kazdy vecer. no a pak me to zacalo trosku omezovat, protoze se to uz nedalo kontrolovat, mnohdy jsem se kvuli tomu ani nevyspal a zacalo to prichazet i behem dne, napr. kdyz jsem si sedl a jen zavrel oci.

zajimavejsi je ale dalsi moment. ten, kdy jsem se o to prestal zajimat. tehdy se stalo to, ze se mi zacaly dit ruzne zmeny vnimani behem dne. tedy prestalo me lakat, nekam vylitavat, ale spise me ohromilo, jak se muze vnimani toho stejneho (v tzv. tomto svete) menit.

muj oblibeny text na toto tema:
http://www.lampa.cz/prednasky/4vnory.html

tam ale mohou byt polocasy jeste delsi. zcela normalni jsou roky, desetileti,...

nekdo k tomu na pristup rovnou, presne jak pisete... a nekomu nestaci cely zivot :)

napsal bych prace z minulych zivotu, ale do toho se zde nyni poustet radeji nebudu, viz napr. uvahy zde:
http://zivotni-energie.cz/minule-zivoty.html
Záškuby těla a zvedání nohou | 27.08.2013 09:17
Luciana
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj,poslední dobou se mi dějí velmi neobvykle stavy.Je tomu tak asi měsíc,kdy jsem šla spát a těsně před usnutím jsem celým tělem tak prudce škubla,že jsem spadla z postele.Když jsem se uklidnila a pokoušela se zase usnout,škublo to semnou znovu.Neumím si to vysvětlit. Jako by mě nějaká síla vytlačila z postele.Těsně před tím mi v uších pískalo.No a dnes večer se mi stala další zvláštní věc.Když jsem spala na břiše,tak se mi zvedly nohy tak moc,až se mi nadzvedlo i břicho a to mě probudilo. Nedokážu si to vysvětlit. Jestli mi to někdo vysvětlí budu nesmírně ráda :)
Podobné | 21.12.2013 11:28
FahoirNubiet
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Také se mi stalo něco podobné, šla jsem spát, snažila jsem se usnout, ale najednou to začalo být takové zvláštní, cítila jsem se vzhůru a přitom jsem věděla že spím, slyšela jsem okolo sebe podivné zvuky dokonce i viděla zvláštní krajinu, vůbec ne takovou jako na Zemi. Když jsem se pak probudila, byla jsem ztuhlá, měla jsem trošku strach ale i krásný pocit bylo mi až do breku. Byl to opravdu zvláštní pocit, od té doby cítím různé vibrace, slyším je. Také se mi teď poslední rok zdá spousta snů. Dřív jsem je také sice měla, ale ne tak hodně.
noční vibrace | 27.07.2014 11:59
grace
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj, dlouho jsem váhal, jestli sem psát. S nočními vibracemi a dalšími zážitky mám velkou zkušenost. Ve zkratce: začalo to před 6-ti lety, kdy jsem všude viděl číselné kombinace (mám to dodnes) - zmeškané volání ve 12:12, nákup na kase 1616, email obdržený ve 14:14, auto s PZ 2323, atd. V tu dobu jsem také měl první zážitek s vibracemi a došlo mi, že se se mnou něco děje a začal jsem pátrat co s tím. Zkrátím to: otevřel jsem se zažil jsem skvělé věci, prošel jsem poznáním, zasvěcením (ale nedokončil jsem ho - Bohudík/žel ?), poznal jsem a komunikoval jsem s různými bytostmi, dostal jsem nádherné sdělení a prožil neuvěřitelné věci, učil se léčit, atd. Ty vibrace mám dodnes a stále se snažím najít jasnou odpověď. Dodnes se mi občas (1 za rok)zjevují bytosti(jak dobré, tak ty druhé)....ale to je na jiné vyprávění.

Je tu ale jedno velké ale ! S dobrem ke mně přišlo i zlo (byl jsem varován, ale nepomohlo to) a já skončil jednoho dne po zhroucení v nemocnici a nasadili mi léky, které beru dodnes (i když už hodně málo). Po návratu z nemocnice jsem trpěl psych. problémy a trápil jsem se. Duchovní zážitky pokračují stále, na to nemají léky vliv, akorát jsem se zavřel. Můj příběh je zajímavý, dlouhý a plný skvělých zážitků...ale chtěl bych touto cestou trochu varovat...Jestliže dojdete moc daleko, může to být nebezpečné. Já myslel, že mám stále vše pod kontrolou, ale mýlil jsem se. Změnil se mi život. Já se stále hledám a snažím se zbavit ztrachu z minulosti...což mě dost omezuje.. Kdyby někdo měl zájem, mohu podat více infa na mailu.
-> grace | 28.07.2014 15:23
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
super, ze si to napsal. rekl bych, ze podobne zkusenosti ma statisice lidi po celem svete. nejak ziji, obcas nekam ulitnou, neco se podela a pak se z toho slozite vymotavaji. ty si to alespon uvedomujes, to je fajn

---------------------------------------------------------

> Já se stále hledám a snažím se zbavit strachu z minulosti... což mě dost omezuje

co presne hledas? z ceho presne mas strach?
Zvedání nohou | 1.08.2014 23:03
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Taky mě to zajímá ,proč se mi ty nohy zvedly hm...
Dále mám zážitek ,ležím na břiše ,najednou cítím ,tuším ,že zamnou něco je,dokonce slyším dech,chci se otočit ,ale nejde to,jsem paralyzovanej.....
Dále se mi taky stalo,že někdo,nebo něco u mě leželo a došlo i na polibek...
Jenže ,těžko se to dá chápat ,ja si to vysvětloval tím ,že si to můj mozeček vše pěkně projektuje a ono se to jeví jako skutečně ,těžko říct ....
-> Erik | 1.08.2014 23:51
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ono to je tak trosku kolotoc.. uz jen tim, ze nad temito vecmi porad dokola premyslis, vytvaris podminky pro to, ze se to bude opakovat (netvrdim ze to je spatne, to tak proste je).

ono dokonce i kdyz najdes tzv. pricinu tohoto vseho, tak se pak mozna zacnes zabyvat pricinou te priciny, atd.. tedy opet kolotoc..

otazka je, co skutecne chces (pauza)

laka te mit takove zazitky a pak si je vsemozne vysvetlovat?

nebo ... ?

vyhovuje ti to vsechno tak, jak to je? ano? pak to tak nejspis dal zustane.. laka te zmena? ano? jakym smerem? ok, pak se ty veci budou timto smerem mozna menit, resp. uz ted se nejspis meni :)

(pauza)

kolotoce jsou fajn - dokud se z nich cloveku neudela blbe :)
strach | 7.08.2014 11:02
decgrace
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Václav:

Stále mám strach z toho "zla", které se ke mně dostalo a nevím kde jsem tenkrát udělal chybu. Tuším, že v tom procesu jsem chtěl stále vědět víc a víc a přitom jsem nepochopil, že jsou věci které prostě nejsou určeny pro nás. Ono to poznání u mně bylo prostě vykoupeno a bylo mi sděleno "Už není cesty zpět".

Dnes se snažím na vše zapomenout...i když vím že ten "proces probouzení" není u konce. Na druhou stranu jsem vděčný za to, co jsem zažil a zažívám dodnes. Jen si nejsem jistý, jestli to tak má být :)
-> decgrace | 7.08.2014 12:34
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
je celkem jedno, jestli to tak ma, nebo nema byt. kdo by to taky mel takto urcovat? :)

dulezite je, ze to tak je.

a jak to vlastne je?

v minulosti si neco zazil a rikas tomu "poznani".. ja bych tomu rikal spise jen vzpominka na neco, co se ti libilo

nekam si v minulosti smeroval energii, nejspis mimojine prave tem vecem, kterym rikas probuzeni, a kdyz se ti ta energie nyni ne zrovna podle tvych predstav vraci, rikas tomu "zlo"

tvrdis, ze chces zapomenout. soucasne ovsem pises, ze jsi za to, co se stalo vdecny a nejspis te i laka, aby proces, ktery zapocal, pokracoval (ten proces, ktery jsi si sam pro sebe oznacil slovem "probuzeni"). chces aby tento proces pokracoval a tak bude pokracovat. a protoze se nejspis opet vsechno nebude dit podle tvych predstav, nebot nic v zivote se nedeje presne podle nasich predstav, prijde zase neco, co se ti nebude libit a ty tomu budes rikat "zlo"..

dale si zminil, cit. "věci které prostě nejsou určeny pro nás". mozna tedy veris tomu, ze tu je neco vzneseneho, cemu kdyz se priblizis, tak za to budes muset automaticky platit. neco jako "chci skocit z pateho poschodi, ale chci to prezit. vim, ze to asi bude bolet, vim, ze muzu skoncil na voziku, ale to nevadi, stoji mi to za to, ma to tak byt, je to soucast meho probuzeni"

neni cesty zpet? to neni nikdy, zivot jde stale smerem vpred. kdyz si dnes useknu ruku, tak uz ji zitra nebudu mit. na druhou stranu, lide nekdy rikaji "neni cesty zpet" a pritom je vsechno jejich utrpeni" jen neco mentalniho - neco, s cim by se dalo hezky pracovat. zmena, resp. otevreni se necemu novemu, je ale casto to posledni, po cem takovi lide touzi, takze smula :)
Václav: | 18.08.2014 11:44
decgrace
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Díky za vysvětlení. Neřekl jsem úmyslně, co jsem prožil s kým komunikoval a byl spojen. To není jen vzpomínka. Nezabývám se energií, teorií, nečtu podobnou literaturu, nejsem v tomto sběhlý, mám jen reálné zkušenosti. Nedá se to vše shrnout do několika řádků a proto to, co jsem napsal vypadá rozpačitě, neuspořádaně a možná i namyšleně a hloupě a je to vytržené z kontextu. Nechci někomu kazit iluze, nebo brzdit v rozletu, jen jsem chtěl naznačit a trochu varovat. I když uznávám, že to takto asi nelze a asi je to blbost. Když si někdo má natlouct noc, tak si ho natluče a ostatní mají holt štěstí :)
-> decgrace | 18.08.2014 22:41
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
vzpominka na neco. co jineho? :)

ale jo, hlavne ze ti to vsechno vyhovuje a jsi spokojeny.. pohodicka

a ostatni uz se o sebe nejak sami postaraji, toho bych se nebal :))
podobné prosím poradte | 24.08.2014 19:58
Irena
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
také se mi neco stalo stejne to urcite neni ale take to souvisi se spankem .. jenou jsem byla na brigade je to penzion a mame tam pokoje byla jsem unavena tak jsem si sla na chvilku lehnout na jednicku (prvni pokoj) a nejak jsem se zakoukala na ty hnede dvere co tam byly a najednou jsem videla jak je nekdo otvira a rika mi ze mam jit za nim byl to takovi pan v obleku co maji popelari chtela jsem skusit mu neco odpovedet a vsat ale neslo to nemohla jsem se hybat ani nic byla jsem stuhla a pak az zavrel dvere a odesel jsem se konecne zvedla a uz se hybat mohla .... nevim co to bylo jestli se v tom nekdo vyzna prosim napiste
-> Irena | 2.09.2014 00:55
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Ireno,

to co jste napsala mi prijde trosku pomatene. Co se stalo v hotelu? Netusim.. Nemohla jste napr. na chvilku usnout? Mit zivy sen?

Mne se podobne veci behem velike unavy (z nevyspani) obcas dely. Sel jsem napriklad po ulici a najednou jsem si uvedomil, ze jsem poslednich par sekund snil sen - za chuze.. Nebo napr. ve vlaku. Snil jsem sen, ale soucasne jsem vedel, ze jsem ve vlaku a mohl jsem se dokonce i divat po lidech okolo. Cast mozku byla vzhuru a cast spala a snila.

Preji hezky den
Vaclav
UFO | 11.09.2014 18:37
Karel
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
No, vystupování z těla a to, že se nemůžete hýbat je běžná věc, teda aspon u mě ale není to nic víc než sen, který napůl bdíte a napůl sníte... Nastane při usínání kdyz jste v REM, to je kdyz se vase telo paralyzuje a začínáte snít, a občas se prostě stane že jste paralyzováni ale mozek se napůl probere a vnímá co je kolem, ale často si hlava domyslí, že někdo stojí vedle vás.. Mě se stává že se proberu ale nemůžu se hýbat ani nic jen těžce dýchat a vedle postele v rohu pokoje vidím stát starou paní, které není vidět do očí ale dívá se směrem na mě.. A čím víc dýchám ze strachu tak nakonec se proberu, ale je to třeba 3 minuty nervů :D A taky se stává, že v tomto stavu jakoby vystoupíte z těla a můžete se ohybovat po místnosti dokonce i mimo ni a vidíte samy sebe ležet na posteli.. problém je, že většina lidí tvrdí, že když se pdoíváte do zrcadla, uvidíte sebe jako černou siluetu s červenýma zářivýma očima a když se do nich začnete dívat, máte pocit že se ztrácíte uplně a prý když se do nich dlouze zadíváte a ztratíte se, tak zůstanete v tomto stavu nafurt, teda vy jako duše nebo něco, vaše tělo bude dál žít s duší jinou, protože se do toho těla dostanou ti, kteří se ztratili před vámi
grace | 15.09.2014 23:21
er
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Mám podobný zážitek.. čísla, barvy... a mimo jiné, dle mého názoru dost podstatné neuposlechnutí upozornění doporučující určité jednání. Nastalo zhruba tříměsíční peklo a k hospitalizaci někde na psych. byl opravdu jen krok.Grace , to zlo co popisuješ, pochopí jen ten co zažil. Mně pomohlo velké,silné a dlouhodobé mentální postavení se proti těmto silám ( nevím, jak lépe to pojmenovat) Bylo to velmi vyčerpávající po všech stránkách.Pokoj nám všem :-)
pravee ted!!! | 26.09.2014 01:42
patric.k
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dobry den.. prave sem zazil asi nejhorsi noc.. nebylo to po 1 .. ale dnes to bylo asi nejhorsi.. sel sem spat jako kazdej vecer..najednou sem se ocitl v polospanku a vnimal sem veci jako kdyby sem vubec nespal... celej sem stuhnul.. chtel sem kricet ale neslo too.. nemohl sem nicc.. pokousel sem se pootevrit oci..(vzdy dokazu pootevrit jen 1oko) a rikejte si treba ze sem blazen apod.. videl sem obryz nejake hlavy... dnes (asi 20 z5)to bylo nejhorsi,nejdelsi a nejdesivejsi!!! Bal sem se tak sem si chtel neco o tomhle precist. Kdo zazil neco podobneho at prosim poradi jak se toho zbavit...diky za rady a ted uz nespim do rana.. hh
Vibrace při usínání | 7.10.2014 19:54
Anna Marie
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Většinu těch zážitků, které tady popisujete, mám už 15 let - kromě lucidního snění. Ze začátku jsem si také myslela, že to je něco duchovního ale můžu vás ujistit, že to s duchovnem nemá nic společného. Nečetla jsem všechny vaše příspěvky do diskuze ale můžete být alespň rádi, že neslyšíte v hlavě hlasy.
Je to velmi těžké, když to je už nesnesitelné, tak mi doktorka dá injekce a během několika dní se to zklidní. Pak mám dva, tři měsíce pokoj a pak to začne pozvolna znovu. Někdy to jsou zážitky příjemné, někdy spíše nepříjemné.
Snažím se to přijímat s láskou ale je to opravdu velmi těžké.
Víc už toho napsat nemohu, protože jsem byla varována, že o jistých věcech nesmím mluvit.
Sen s průvodcem | 12.02.2015 09:40
Choze
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Taky se mi staly (zdály, nebo nezdály) zvláštní věci. V tom snu, jsem si uvědomoval že spím, bylo to vědomé, jsem byl ve vesmíru a byl jsem tam s nějakou bytostí, průvodcem. Neviděl jsem ji, ale cítil vedle sebe, a povídali jsme si, ale nebyly tam slova, jen výměny myšlenek. Byli jsme spolu v tom vesmíru a ukazoval mi jak to vše funguje, byla to taková obrovská páska, nebo proud světla, jako duha, barevná, ale obrovská jako celá galaxie, jenže jako by ta páska byla přestřižená a slepená překříženě, asi jako nekonečná videopáska. Později jsem si uvědomil, že to je jakoby osmička narovnaná. Celé se to pohybovalo, kolovalo dokola a vše mi to ten průvodce tím ukazoval a když jsem šel blíž, viděl jsem tam lidi, lidské osudy a bylo tak úplně krásně jednoduše vidět, že cokoliv tvořili tak se jim to v tom barevném proudu zase obráceně vracelo, záleželo jen na tom jak rychle to oběhlo. Já jsem cítil obrovskou radost z toho zjištění, úlevu že je to tak prosté a spravedlivé, že jsme sami tvůrci, cítil jsem smích a cítil jsem že brečím i ve skutečnosti. Ten průvodce se jakoby usmíval... Cítil jsem lásku a klid, porozumění. Bylo to velmi zvláštní a hodně mě to ovlivnilo.. Pak jsem měl ještě šílenější "sny" taky s průvodcem, ale to by bylo moc dlouhé a nešlo by to ani popsat.
Zahada | 13.02.2015 17:31
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Napisu sem z jedne biografie (zkracene) jednu prihodu a zajimalo by me, co si o tom myslite: "N. se chvel a skubal sebou a jeho tep se pry blizil k 250 uderum/min. Slysel tikot hodinek o tri pokoje dal. ...Povoz projizdejici v dali zalomcoval celym jeho telem. .... Pravidelny napor slunecnich paprsku se mu doslova zarezaval do mozku. Ve tme vnimal jako netopyr a pritomnost kazdeho predmetu v nem vyvolaval zvlastni pocity. ... Ackoli se N. zoufale drzel pri zivote, malokdo cekal, ze prezije." (Kdo jste tuhle kniihu cetl, tak zatim neprozrazujte o co tam jde.)
-> Evza | 14.02.2015 06:50
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
To co si o tom kdo mysli bude pravdepodobne dost zavisle na tom, co kdo cetl, co kdo videl v televizi a co kdo sam zazil.

==========================================================================

Pokud nekdo napr. cetl o tzv. duchovnich vnorech, viz napr. http://www.lampa.cz/prednasky/4vnory.html

muze tento jev klasifikovat jako rekneme prvni/druhy/treti duchovni vnor. Kdyby se v tom clovek stabilizoval a ztratil se v tom, nema pak kdo psat monografii. :) Vzhledem k existenci monofragie a zmince o vysokem tepu toto ale asi nebude tento pripad. :)

==========================================================================

Pokud by se k tomu mel vyjadril lekar/psycholog, hranicilo by to asi se schyzofrenii, nebo jinou vaznou psychickou poruchou. Resenim by mohly byt leky, nebo hospitalizace :)

==========================================================================

Pokud nekdo hodne pracuje v lese, mohl by k tomu rict, ze to je neco prirozeneho - vzdyt vsechno je spolu srostle, vsechno je jedna velka ziva bytost..

==========================================================================

Pokud nekdo vi, jake jsou ucinky ruznych halucinogenu, muze to klasifikovat jako ukazkovy priklad jejich poziti

==========================================================================

Pokud nekdo neco podobneho sam zazil, muze k tomu rict, ze to je vystizny popis zkusenosti, ktere se mohou cloveku za jistych podminek prihodit

==========================================================================

Ti, kdo vi, odkud je tento text, by k tomu navic mohli dodat, ze podobna ponoreni mohou byt vybornym zdrojem inspirace - viz ruzni umelci, lecitele, vedci..

==========================================================================

a co si o tom mysli Evza? :)
Vaclav | 15.02.2015 17:20
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jeste cekam jestli si to neprecte nekdo, kdo neco podobneho zazil nebo o necem podobnem slysel nebo cetl v urcitych souvislostech. Drogy urcite nebral a schizofrenii take nemel.
-> Evza | 15.02.2015 21:54
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
v jakych souvislostech?
Vaclav | 16.02.2015 18:52
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Asi jsem mela napsat jen v nejakych souvislostech. Treba co jim na to rekl lekar, tem co se jim to prihodilo nebo k cemu to nekdo prirazuje, s cim to spojuje. Jestli take existuje nekdo, kdo to neprezil a tak.
napriklad... | 17.02.2015 03:09
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Vaclav | 17.02.2015 18:40
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ted uz sem nejspis nikdo nenapise. Asi to nema cenu nekde hledat, co vim, tak byl urcite prepracovany, mel spatnou vyzivu a experimentoval s elektrinou. Lekar tehda take nevedel co mu je.
no nevím | 17.02.2015 22:55
erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Vůbec nerozumím pojmu špatná výživa...
-> Evza | 17.02.2015 23:47
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
hele, nemyslim si, ze proste jen blbe jedl a byl prepracovany a proto se mu dely ty veci (pokud se mu neco takoveho skutecne delo)

s timto se lidi vetsinou rodi. nekoho zajima kure a fotbal a nekdo rad zkouma nezname.

viz napr." O čem už se tolik nemluví, je Teslův zájem o staré hinduistické texty – Védy, neboli knihy poznání. Védy popisují historii, náboženství a filozofii a to jak v rovině hmotného světa, tak v rovině toho nehmotného. Když se Tesla kolem roku 1896 seznámil se Swámím Vivekanandou a jeho prostřednictvím s Védskými knihami, byl uchvácen jejich výkladem Prány a Akáši jakožto původním zdrojem všeho v existenci."

http://www.cez-okno.net/clanok/nikola-tesla-projekt-wardenclyffe-a-konspirace

i kdyz pak to trosku pokazili

"mohl mít sny nebo vidiny, díky kterým byl schopný částečně rekonstruovat pokročilou technologii využívanou v Atlantidě."

---------------------------------------------------------------------------

mimochodem, myslel jsem, ze te zajimaji stavy, ktere popisoval, ne konkretne on samotny..
Vaclav | 24.02.2015 17:31
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Takze kdyz to neveris Nikolovi, ze se mu to stalo bez nejakych meditaci nebo jineho snazeni, tak to neveris ani me, vid. Byl to materialista, jako celebrita se stykal s vice vyznamnymi lidmi a ten zazitek mel v dobe, kdy se zajimal jen o svuj vyzkum.
-> Evza | 25.02.2015 02:26
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
nepsal jsem, ze mu neco neverim. spis jsem naznacoval, ze se mohl venovat vecem, ktere mu mohly zpusobit ty stavy. mohlo to byt hodne veci dohromady. netusim, zda netrpel nejakou chorobou, nemel nejaky psychicky problem, nemel problem sam se sebou, zda se aktivne nevenoval meditacnim technikam, zda nezil permanentne v depresi a napeti, apod.. netusim, co to bylo za cloveka

stejne tak jsem nepsal nic o tom, ze bych neveril tomu, co se stalo tobe. necetl jsem tu nikde, ze by si popisovala, co se ti delo. mam tomu tedy rozumet tak, ze se ti delo neco podobneho? proto ses ptala, zda k tomu ma nekdo co rict? to zkus trosku rozvest, napis o tom basnicku, nebo tak neco.. treba ti napise nekdo, kdo ma s necim podobnym zkusenost.
Vaclav | 25.02.2015 17:55
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Kdyz si prectu par tvych komentaru k tomuto tematu, tak nejde nepoznat kam se ubira tve uvazovani. Proto jsem sem ten uryvek dala, zajimalo me jak na to lide nahlizeji. Z toho co jsem o nem cetla, to na dusevni poruchu nevypada, spis to byla silna osobnost - ty nepriznive podminky, kterymi pozdeji celil, by vydrzel malokdo. Uz ty dve temata uzavreme, co rikas. Coz takhle resit med, jogurt nebo co - o tom skoro nic nevim :))
-> Evza | 26.02.2015 02:06
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
> Kdyz si prectu par tvych komentaru k tomuto tematu, tak nejde nepoznat kam se ubira tve uvazovani.

kam se ubira? resp. kam mas pocit, ze se ubira? fakt netusim, co se ti honi hlavou

-----------------------------------------------------------------

> Proto jsem sem ten uryvek dala, zajimalo me jak na to lide nahlizeji

a ja ti k tomu napsal, jak si myslim, ze se na to da nahlizet.. reagoval jsem na to vicemene jen ja. kdyby si tu napr. jako anonym napsala, co se ti stalo, co si v te dobe delala, s cim si mela nebo nemela problemy, co te zajima apod., tak ti ja nebo nekdo dalsi napise neco primo k tomu. kdyz to ale beres takto pres cloveka, ktery uz nezije (Tesla) a neni jasne, co se tyka jeho a co se tyka tebe, a proc se na to vsechno vlastne ptas, tak to je pak trosku zmatek

-----------------------------------------------------------------

> Uz ty dve temata uzavreme, co rikas

jasne, klidne muzeme.. mne je celkem fuc o cem a s kym si pisu, nebo nepisu.. :)
wow | 16.03.2015 12:16
david
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jsem moc rad ze jsem tohle nasel, konecne vim ze nejsem blazen :) :) nevim jak zacit asi tak pred rokem a pul jsem mel zkusenosti s dmt, to mi tak nak krasne ukazalo zivotni smer, prehodnotilo zebricek hodnot a tak jsem si nejak uvedomil hodne moc veci procitil jednotu , uvedomil si ze je zivot jen nadech a vydech a tak dale, od te doby sem mel asi posledni tricvtrte rok asi tak tri spankove paralyzy, bylo to takove ze mam zavrene oci a presto vidim a padam po zadech do prazdna jakdyby vetvemi stromu ( nutno jeste podotknout ze sem byl tehda s novou holkou ktera mi rekla ze se ji to deje a az od te doby se to zaclo dit me) vzdy to provazi hodne paniky a strachu, clovek se ze vsech sil snazi pohnout a aspon se dotknout toho co je vedle, jednou se mi to povedloa strasne me to sklidnilo 2 x ale ne , asi pred ctrvt rokem jsme se rozesli, bylo to moc tezke jelikoz nez jsem s ni zacal chodit tak jsem asi tak 2 a pul let meditoval ( ukazal mi to jedna kamardka a arikala ze ji to pomohlovycistit hlavu po rozchodu a ja tehdy po jednom byl a hodne mi to pomohlo) hodne to naplnilo a probarvilo muj zivot, pak jsem po dvou letech potkal onu holku z kterou jsem ted pul roku byl, tumuj zivotni styl a pristup k zivotu hodne zaujal, tak jsem nejak tak zacli kracet spolu, jenze chyba byla v tom ze kdyz jsem ji nemel tak jsem mel hodne stesti z meditace a byl sem hrozne happy, jenze pak sem zacal zit jen tim ze jsem delal stastnou ji, kdyz byla stastna tak ten jeji usmev delal me tak stastnym ze uz jsem vazne meditaci a tak nepotreboval, a to byla chyba, pak se vyplavili na povrch nejake me chyby a prestala me milovat, uplne me odsoudila a utekla z meho zivota, zanechala me v absolutni tme , svetlo z meditaci bylo to tam, rozesli jsme se na zacatku prosince, i kdyz to bylo zrpvu tezke tak jsem se rozhodl ze budu touhle cestou kracet dal, nejak tak jsem navazal kde jse mskoncil a konecne se mi to po ctvrt roce zaclo darit :) pred dvema tydny jsem si poridil meditacni pyramidu a zacal meditoval v ni, obrovska energie, clovek se v tom cely trepe vibruji mi klouby vazne sila, jenze treba podotknout ze jim jen zivou stravu a harmonizuju vodu šungitovymi a kristalovymi pyramidami, a stalo se neco tak nak hodne divneho, rezonuju nak neustale tak mi vibruji ruce a cele telo uz dva tydny ze to nejde zastavit, mam prekrasne astralni projekce a tak, zacla se mi vracet ta spankova paralyza , ale jak to vazne nejde ! zacne to hroznou trepackou u usinani ( az sem si chvilemi rikal jestli netrpim epilepsii, ale je hloupost ze to bylo vzdy pri usinani), zacne to trepanim , zamknutim svalu ,+ silna frekvence v usich jako pri zacatku stavu dmt nebo pri klinicke smrti, jakdyby me telo pak zacne rotovat aja zacnu jakkdyby se plazit po posteli pryc a jsem na brichu i kdyz spim zasadne na zadech, pote zacnu vzletat, z niceho nic je mistnost plna bileho az stribrneho svetla (to ale jen posledni dva dny, v patek byla plna tmy a jedine cco bylo videt byly dvere spod kterych sla zare a byla tam silueta neceho zani, vzpomel sem si na 4 druh a dostal hrozny strach, v zapeti jsem se uklidnit a tak nejak poprosil andely jestli by mi pomohly a preslo to, pak sem se probral), byva to ovsem celku hodne neprijemne a plne strachu a paniky je to strasne moc hodne podobne tomu dmt , takovy ten okamzik jak se jakdyby zacne hmotne telo rozloupavat a clovek z nej jakobi vyleza + to provazi jeste takovy pocit ktery uz znam ze sna, takove to jak chce clovek hodne moc otevrit usta aby tam neco dostal ( nebo ven-nevim) ale furt je nemuze jakoby otevrit dost......ten asralni svet je hodne podobny tomu v kterem je clovek na tom dmt (kamaradka byla ted na yahuasca ceremony v holandsku a rikala ze jsou tam pravidla jako nevyzvidat a na nikoho se nedivat jen do zeme) vcer ase mi stalo to ze sem letal po pokoji plnem svetla a pak si vsiml nejake siluety, dostal strach vzpomel si na tuhle vec apomohlo to) , nejvic ale je ze uz to tak nak umim ovladat a asi uz vim jak to zpustit.....vcera sem ulehl a rikam si co proletime se zas s usmevem na rtu a bum prask uz jsem lital po mistnosti. Jsem vazne zvedav na dnesni noc :) :) Jeste jsem hodne moc rad ze nejsem jediny a snad nejsem blazen :D kdyby nekdo byl treba ze Zlinskeho kraje a chtel si o tom promluvit tak budu jedine rad :) mejte se vsichni fajn
meditační pyramida | 16.03.2015 21:20
Erik
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj Davide,kde si sehnal tu pyramidu,můžeš dát info?Dík ....
pyramida | 16.03.2015 22:10
david
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Příčina? | 21.04.2015 11:33
Elza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Jsem ráda, že v tom nejsem sama a je nás více. Stavy transu nedokážu pořád zvládnout (i když vím, co bude následovat) a to je už prožívám polovinu života...
Ale čistě z "vědeckého hlediska" - co OOBE kromě nemoci, stresu aj. může vyvolat? Není nějaký stejný znak, odchylka nebo něco, co máme společného? Stejně jako u Michaely, i u mě to začalo kolem patnáctého roku.
Odpověď nečekám, protože beztak neexistuje :-)
Zdá se mi, že poslední dobou přibývá lidí s tímto darem/nedarem.
-> Elza | 29.04.2015 03:25
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
z ciste vedeckeho hlediska nic jako OOBE neexistuje :) tedy ne ze by nebylo par nadsencu (predevsim "radoby" vedcu), kteri se to snazi zkoumat, ale je to velmi subjektivni zalezitost - cloveku se "zda", ze je "mimo telo"... to se tezko meri.. ano, muzeme zmerit napr. mozkovou aktivitu (EEG), ale to muzeme merit u cehokoliv a vzdy tam najdeme ruzne zmeny, to prilis nedokazuje

kdyz to hodne zjednodusim, mame zde bdelost a spanek. spanek muzeme dale rozdelit na REM (zdaji se nam sny) a NREM (hluboky spanek beze snu). zajimave jsou prechody mezi bdelosti a spankem, pri kterych kdyz dokazeme udrzet pozornost, muze prijit trans, OOBE apod.

to vsechno spolu souvisi, takze pokud nekdo napr. nezije uplne prirozene (behem bdelosti), bude se to projektovat i do snu (REM faze), do NREM faze (clovek se muze casteji budit, NREM faze nebude tak hluboka), nebo napr. i do tzv. OOBE. Naopak, pokud nekdo zije po vsech strankach prirozene/harmonicky/pohodove, budou takove i sny a pripadne OOBE. v prvnim pripade muze OOBE vypadat jako utapeni se v mocalu rozkladajicich se tel a ve druhem jako navsteva svetu, kde ziji bytosti svetla. tak jsem to alespon kdysi zazival ja. kdyz jsem chodil po diskotekach a opijel se, vystrelovalo me to nekam, kde to bylo dost chaoticke. naopak kdyz jsem se zacal venovat meditacím a energeticke harmonizaci pomoci ruznych technik, ocitaval jsem se na místech, kde jsem harmonizoval ruzne bytosti, ony harmonizovaly me, staval jsem se svetlem apod.

no a kdyz jsem prestal takto myslet, prestal jsem se snazit nekoho harmonizovat a prestal jsem provadet ruzne techniky, ktere jsem do te doby za ruznym ucelem provadel, prestalo se mi dit OOBE. Objevilo se neco hodnotnejsiho, ale o tom tezko psat lidem, ktere zajimaji cakry, nadprirozene zazitky, chteji lecit, zazivat zmenene stavy vedomi, apod.

jeste k tomu, co jsi psala - prozivas tyto stavy uz pul zivota a nevis si s tim stale rady? potom jsi se asi nekde zasekla
Pricina? | 29.04.2015 16:59
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
O oobe wiki krome zdravotnich poruch uvadi "zazitky blizke smrti, drogy, dehydratace, spanek, elektricka stimulace mozku". V sirsich souvislostech muze "osobni nestandardni zazitky" podporovat okolni prostredi - nekdy pomuze zmenit zamestnani nebo se odstehovat.
-> Evza | 2.05.2015 01:41
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
hele ja nevim no.. jestli ti to prijde jako nejake vysvetleni a navod, jak se v takove situaci zachovat...
| 3.05.2015 09:51
Elza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pro Václava:
Rozdíl je v tom, že od těch, kteří AC chtějí dosáhnout a studují kdejaké praktiky, jsem se o duchovno nikdy nezajímala, možná jen okrajově. Spíše jsem od mládí dost filozofovala a nad něčím dumala...tak jestli právě tohle nemohl být spouštěč.
No jo, když nevíš, co se s tebou děje, máš strach o tom s někým mluvit, aby tě neodsoudil a tyhle stavy v mysli pořád odsouváš do přihrádky "tabu", logicky se pak léta zasekneš na jednom místě.
Naštěstí jsem se po 15-ti letech vytočila do takové míry, že jsem začala znova pátrat - s jediným cílem - jak se ty stavy jmenují (ani to jsem nevěděla - nějaké OOBE byla pro mně neznámá věc), jak je mírnit a jakou mají příčinu. S první a druhou otázkou mi po dlouhém pátrání, poradili velice ochotní lidé, proto jsou skoro vyřešeny (až na to, že si vibrace dokážu lehce vyvolat a to i párkrát do týdne..). Na třetí otázku odpověď nečekám, protože co člověk to názor :) a mohli bychom se tady dohadovat do nekonečna.A nejen v otázce příčiny, ale i celého tématu OOBE, které má mnoho příznivců i odpůrců a na tom se nic nezmění.
Horší je, že bych chtěla OOBE poznávat více - takže toho, čeho jsem se chtěla zbavit a zbavila (těch příšerných výstupů), mě nyní docela přitahuje.
Z vědeckého hlediska - jsem dala záměrně do uvozovek :)
Ale onehdá mi známá vyprávěla, že v nějakém dokumentu i vědci potvrdili výstupy z těla.
Vysvětli mi, proč ti, kteří cestují, mají podobné zkušenosti a potvrdilo se nejednou, že cestovatelé dokázali popsat situace, které se reálně staly. A co na to říká věda? Každý si odpoví beztak sám :)

A tvé stavy odezněly jen tak nebo ses o to snažil? Třeba jsi dosáhl toho, čeho jsi chtěl (vědomě i nevědomě), proto jsi s OOBE mohl skončit a také skončil.

Elza
Vaclav | 3.05.2015 12:11
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
.... pro cloveka, ktery uz delsi dobu nevi, jak z toho ven, proc ne... jsi jeste v te cizine?
-> Elza | 3.05.2015 22:47
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
ahoj!

a nebo takto: diky tomu, jaka jsi, mas sklony k filosofovani a take k zazitkum jako napr OOBE... hm??

********************************************************************

> Horší je, že bych chtěla OOBE poznávat více - takže toho, čeho jsem se chtěla zbavit a zbavila (těch příšerných výstupů), mě nyní docela přitahuje.

a co te pritahuje? nepritahuje te zkusenost, ktera prekracuje bezne vnimani sebe sama jakozto cloveka, ktery chodi do skoly/prace, ji a spi?

vtip je v tom, ze hodne lidi si muze myslet, jako kdysi ja, ze bezny zivot je neco jasneho/bezneho/normalniho, a tak se obcas nekam ponori (meditace, trans, drogy) a tam pak zazivaji neco, co prekracuje to, co v zivote bezne zazivaji

ovsem ono se na to da jit i jinak. svet nemusi byt takovy, jaky ho vnimeme a ja nemusim byt tim, za koho se chapu...

nemusim opoustet bezne kazdodenni vedomi a jit nekam "jinam".. muzu se napr. uvedomit ve strome, ale pritom neztratit sve bezne vnimnani sebe jako cloveka. muzu se podivat na rostlinu a zahlidnout neco noveho. muzu byt s cizim clovekem, najednou se na sebe podivame a citime, ze se neco meni, ze jsme si jaksi blizsi, muzeme si lepe rozumet, lepe se chapat, atd....

toto mi prijde zajimavejsi, nez se norit nekam ani nevim kam a tam zazivat ruzne vize, ty si pak nejak vysvetlovat a snazit se to prohlubovat

********************************************************************

> Ale onehdá mi známá vyprávěla, že v nějakém dokumentu i vědci potvrdili výstupy z těla.

nejaka Elza mi ted pise, ze ji nejaka pani rikala, ze existuje nejaky dokument, ve kterem nekdo rikal, ze existuji nejaci vedci, kteri..... :))

mimochodem me take zivi veda, takze muzu neco placnout a spousta lidi pak muze tvrdit "jeden vedec rikal..."

vtipne, ze? :)

********************************************************************

> Vysvětli mi, proč ti, kteří cestují, mají podobné zkušenosti

a maji? jake mas zkusenosti napr. ty?

********************************************************************

> a potvrdilo se nejednou, že cestovatelé dokázali popsat situace, které se reálně staly

je to i tva vlastni zkusenost? dokazes popsat muj pokoj? dokazes popsat nejakou situaci v mem zivote, ktera se stala pred mnoha lety? dokazes popsat muj pokoj, ve kterem jsem zil jako dite?

ja napr. nic z tohoto nedokazu...

********************************************************************

> A tvé stavy odezněly jen tak nebo ses o to snažil? Třeba jsi dosáhl toho, čeho jsi chtěl (vědomě i nevědomě), proto jsi s OOBE mohl skončit a také skončil.

kdyz si lehnu a zacnu se soustredit do tela, prichazi ruzne zmeny, vibrace, pulsovani atd.. jenze proc bych lezl do pocity telesnosti a snazil se dosahovat stavu, kdy me to nekam vystreli?? to si radeji lehnu a poradne se vyspim.. :)) a to myslim vazne doslova...

obcas kdyz se napr. pretahnu, at uz fyzicky, nebo psychicky, stava se mi, ze prichazi zase ty stavy, mam pocit, ze litam v pokoji nad zenou, atd.. beru to ale spise jako znamku toho, ze jsem neco trosku prepiskl, ze jsem hodne tlacil na pilu, nad necim premyslel vice, nez je zdravo, nebo tak neco..

a kdyz uz mam chut na nejake ty experimentiky pred spanim, tak si uvedomim, ze jsem jemna prostorovost, ze se rozpinam do nekonecna, ze jsem pravda, klid, apod. a ono to jde tim smerem... tedy zadne "jsem telo, ktere muzu opustit"..

vetsinou je to ale jen lehnuti si do postele, usnuti, probuzeni.... + obcas nekdy sny.. ale i ty, kdyz jsou hodne "hutne", tak je to pro me znamka toho, ze jsem zase neco prepisk..
-> Evza | 3.05.2015 22:47
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jsem v Praze :)
| 4.05.2015 09:52
Elza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Pro Václava:
Nejde mi o to "být vyjímečná"...to je ostatně každý člověk a nemusí umět létat po hvězdách.
Spíš bych se chtěla dozvědět něco více a ne BÝT někým více..
Zmínku o chlápkovi v dokumentu neber tak vážně - tvrdím někde, že musí být pravda, co řekl nějaký chlápek v bílém plášti?
Každopádně si vážím tvých rad, máš dost zkušeností na rozdávání, bohužel se tady v tom rozcházíme. Já nemám v porovnání s tvými takřka žádné. Nepočítám lítání, procházení zdmi, zhmotňování věcí atd.
Nech mě prožít to, co jsi musel prožít i ty, než ses dostal tam, kde jsi nyní.
Btw. chceš mi snad tvrdit, že celou polovinu života (od puberty) jsem ve stavu, kdy jsem něco přepískla? Tomu snad nevěříš ani ty.
Když si lehnu na záda, stačí, když se soustředím na jemné pískání v uších a vím, že přijdou vibrace, ale když je nechci, otočím se na bok a usnu. Takže jeden den přemýšlím nad něčím více než je zdrávo a za dva dny je vše ok a jen usnu? Nezlob se, ale to je trochu přehnané.
Když jsi psal, že se rozpínáš do prostoru, jsi pravda, klid - tak vystoupíš z těla nebo ne (nebo si tomu říkej jak chceš)?Cítíš u toho co?
Vaclav | 4.05.2015 11:01
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Fakt, a jak dlouho? Jak to tu ted snasis? Je to asi docela nezvyk mluvit jen cesky, kazdy ti tu rozumi, ... :))
-> Evza | 4.05.2015 22:46
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
jsem tam byl na par mesicu, ne na 30 let, takze to tu snasim uplne stejne, jako pred tim, nez jsem odjel :))

kazdy mi tu rozumi? myslis? :))
Vaclav | 5.05.2015 17:41
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Nemyslim :) A od kdy jsi vlastne tady?
-> Evza | 5.05.2015 21:40
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
od Vanoc. proc se ptas?
Vaclav | 7.05.2015 16:39
Evza
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
no pripadalo mi, kdyz jsme tu na jare klabosili, ze jsi v souladu s tou atmosferou, ktera tu v te dobe byla. Ale mozna by to bylo stejne i kdybys tu nebyl. :) (klidne to smaz)
-> Evza | 8.05.2015 03:07
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
proc by ne.. zijeme tu vsichni tak nejak pospolu, vzajemne se ovlivnujeme, muzeme spolu sdilet ruzne napady a je zde do urcite miry i kolektivni rozpolozeni..

je zde ovsem mnoho urovni, resp. je velike stesti, kdyz se par lidi potka v podobne urovni a rozumi si

co myslis?
nemuzu dychat.kricet.ani se pohnout | 27.06.2016 17:55
kamila jaronova
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Zdravim,
Pravidelne jednou za mesic mivam nevim jak to nazvat..pri spani jako by do me chtel nekdo vstoupit.sedi na me.citim tlak na prsou nemuzu dychat ani kricet ani pohnout..chci se probudit a nejde to.kricim sypam a kdyz se proberu jsem nstlacena na zed v krku mam sucho a jsem stuhla,a mam z toho opravdu spatny pocit.
Muzete mi poradit co s tim?? Dekuji
Spánek, zvuky | 4.07.2016 10:57
Adéla
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Dobrý den, několik lidí tady psalo o situacích, když usínají nebo uprostřed spánku je probudí pocit ztuhlosti a zvlástí zvuky hučení atd. Od dětství trpím tu a tam něcím podobným. Mám pocít ,že se nemužu pohnout nebo,že se mé tělo "vtéká" do matrace. Hodně mi pomáhalo ochlazení ledovou vodou. Nevíte nějakou diagnozu spíše lékařskou než duchovní? Co je to vlastně za stav? Děkuji Adéla
Ztuhnutí a šum v uších | 4.01.2017 02:48
Veronika
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
Ahoj, dneska se mi stala úplně stejná věc zdál se mi hodně divný sen a když jsem se z něj probudila otočila jsem se na druhou stranu a hned po chvilce jsem cítila jak jsem úplně celá ztuhla nemohla jsem vůbec ničím pohnout a šumělo mi v uších, ten šum zněl asi jako když na starém rádiu ladíte stanici, mám z toho strach, nevíte prosím někdo co to je? Popřípadě jak se toho třeba zbavit?
hmm | 5.01.2017 01:43
Václav
emailové adresy se zobrazují jen přihlášeným uživatelům
mozna Veroniku prestala bavit jeji oblibena stanice, tak v sobe nalazuje jinou :)

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Když je všechno Já, tak si přece nebudu ubližovat. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Jaký je váš čistý mesíční příjem
jsem student / studentka (1542)
->
momentálně nepracuji (1236)
->
do 10tis (1316)
->
10-20 tis (1327)
->
20-30 tis (1331)
->
30-40 tis (1243)
->
nad 40 tis (1426)
->
Celkem hlasovalo: 9421

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0