Harmonizační meridiánová cvičení DO-IN

datum: 07.07.2013
okres: Plzeň město
pořadatel: Agentura Ano
adresa: Vejprnická 55, Plzeň

Vloženo: 17.06.2013 10:14

Podrobnosti:

Harmonizační meridiánová cvičení DO – IN vycházejí z preventivní praxe starodávné čínské medicíny. Je to systém jednoduchých pohybových cvičení spojených s dýcháním, které vrací tělo do přirozeného, vyrovnaného stavu.
Protahováním a uvolňováním se aktivují energetické (akupunkturní) dráhy těla, harmonizují se fyzické orgány i psychika, čímž je možné předcházet širokému spektru fyzických i duševních potíží. Spolu s masážemi patří do pradávného umění dlouhého, zdravého života Shin-Sen-Do a jako jeho jedna součást obsahuje cvičení DO-IN prazáklad praktických znalostí o proudění elektromagnetických energií skrze naše tělo od jeho povrchu, od vstupních YU bodů na zádech, od spirály na temeni hlavy a od míst kolem pohlavních orgánů až do každé buňky. Je nesporné, že je to i nejvhodnější systém pro naše klimatické pásmo, protože původně vznikl v klimatickém pásmu Číny a Japonska stejném jako u nás. Je velmi účinný, protože stejnými cviky je možné náš organismus povzbuzovat a dynamizovat, nebo naopak zklidňovat, podle toho, jak to právě potřebujeme a jak postupujeme. Cvičební sestavy procvičují tělo tak, aby systematicky protáhly jeho energetické dráhy (meridiány), směřující k jednotlivým fyzickým orgánům a kloubnímu a svalovému aparátu. Cvičení ve spojení s dechem a automasážemi podporují životní energii čchi a její proudění v těle. Cvičení jsou velmi jednoduchá a fyzicky nenáročná a tedy vhodná nejen pro zdravé lidi, ale i pro lidi se zdravotními obtížemi, mladé i starší.
Ve cvičení DO-IN se stejně jako v akupresuře, akupunktuře a shiatsu pracuje tak, aby se systematicky protáhly jeho energetické dráhy, meridiány, směřující k jednotlivým fyzickým orgánům a kloubnímu a svalovému aparátu, navzájem propojující všechny části těla a orgány. Když jsou meridiány dobře průchozí jsme zdraví. Pokud se však tok energie zabrzdí nebo zablokuje, nemohou dostatečně zásobovat příslušné části těla a podle jejich specifikace dochází k disharmoniím a problémům. Např. u meridiánu žlučníku nebo jater to mohou být bolesti hlavy nebo migréna, u meridiánu srdce poruchy spánku, u meridiánu žaludku nebo sleziny trávicí obtíže všeho druhu a tak dále.
Cvičení se kombinuje a propojuje s prací s dechem. S postupujícím uvolněním těla a mysli prostřednictvím dechu se prohlubuje jemné vnímání a prociťování těla a lepší porozumění jeho potřebám. Reguluje se vegetativní a endokrinní systém a probuzená životní energie a sebeléčivé síly těla působí na úrovni buněčného dýchání, výrazně se podpoří proudění životní energie čchi v těle.Dech současně harmonizuje a stabilizuje zdraví na fyzické i psychické úrovni, posiluje odolnost vůči vnějším i vnitřním patogenním vlivům.
Vše je v pohybu, vše se mění, vše je energie, a vše je součástí jednoho. Relaxace, uvolnění a vytvoření vnitřní harmonie, to vše způsobuje změnu ve vědomí a zdraví. Je samozřejmě třeba pracovat celistvě změnou stravy, cvičením fyzickým i energetickým, relaxací, léčením těla, mentální a duchovní prací. To vše pak výrazně mění životní styl a tím se člověk zbavuje příčin,jež mu způsobovaly opětovné disharmonické stavy. Cvičení DO-IN, vycházející z nejhlubších poznatků o fungování člověka a jeho systému a prověřené časem je velmi dobrá brána do světa celistvosti, harmonie a zdraví. A velkou výhodou je, že DO-IN mohou cvičit všichni. Děti i staří a nemocní. Stačí si jen vybrat ty nejvhodnější masáže nebo cviky.

Ti , které informace o cvičení DO-IN zaujal, se mohou zúčastnit v neděli .7.2013 programu Do-In starobylé cvičení, na 37. mezinárodním festivalu ezoterických a duchovních směrů Miluj svůj život v Plzni.
Bližší informace najdete na http://www.ezotera.cz/ano


KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Pokud tento vesmír bude trvat, dokud v něm živé bytosti budou přebývat, kéž i já zde mohu vytrvat, abych rozptyloval utrpení světa. (Dalajláma 14)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0