Holotropní dýchání s Mírou Kašparem

datum: 19.12.2010
okres: Praha
pořadatel: Prostor42 - prostor pro sebepoznávání
cena: 1200 Kč
adresa: Prostor42 - prostor pro sebepoznávání, Gorazdova 1, Praha2

Vloženo: 25.11.2010 14:37

Podrobnosti:

HOLOTROPNÍ DÝCHÁNÍ S MÍROU KAŠPAREM

Po letech opět v Praze pořádá zakladatel meditačního centra Skřidla a žák MUDr Stanislava Grofa MIROSLAV KAŠPAR seminář Holotropního dýchání! Máte jedinečnou možnost získat nejen hluboké zážitky při holotropním dýchání, ale i zážitek nových možností zacházení se sebou a s ostatními.

Holotropní dýchání je silný prostředek sebepoznávání, který využívá rozšířené stavy vědomí pro vnitřní uzdravování a transformaci. Jako techniku ji vyvinul na základě experimentální práce prof. Stanislav Grof, psychiatr z Prahy žijící od r. 1969 v Americe, spolutvůrce základních myšlenek transpersonální psychologie a president Mezinárodní transpersonální asociace.

Slovo “holotropní” znamená směřující k celistvosti (vnitřní růst, uzdravování a pocit spojení – jednoty – vznikají na cestě k našemu Já).

Holotropní dýchání má své kořeny ve starobylých uzdravovacích rituálech. Rozšířený stav vědomí pro uzdravování a duchovní transformaci se užívá na celém světě již tisíce let. Práce s dechem byla součástí šamanismu, křesťanského, buddhistického a sufijského mysticismu i v mnoha dalších kulturách.

Holotropní dýchání kombinuje techniky z mnoha těchto starobylých tradic tím, že užívá řízeného dýchání a evokativní hudby k vyvolání rozšířeného stavu vědomí a následně i práci s tělem. Jeho prostřednictvím se uvolňují blokovaná traumata, je možno vyjádřit silné potlačené emoce a tím se zprostředkovává uzdravování, duchovní růst a somatické změny. Tato práce vede k důvěře v naší vlastní vnitřní moudrost a uzdravovací schopnosti našeho organismu bez potřeby interpretací někoho dalšího.

Zážitek každého účastníka je zcela jedinečný a každé dýchání u téhož člověka může mít zcela odlišný průběh. Účastníci často popisují své zkušenosti jako zážitky hlubokého uzdravování, uvolnění a spokojenosti, získání nových důležitých náhledů do každodenního života nebo následné intenzivnější vnímání běžných zážitků.

Kdo se může zúčastnit:

Lidé přicházejí, aby zvýšili svou schopnost prožívat život naplno, prohloubit svůj osobní a duchovní rozvoj, pomoci uzdravit některé psychosomatické problémy a problémy vzniklé ze stresu. Je možné přijít jednorázově (pak ovšem není obvykle účinek tak zřetelný jako po několika opakováních) nebo učinit holotropní dýchání pravidelnou součástí své cesty.

Holotropní dýchání je zážitková, nikoli psychoterapeutická metoda.

Není vhodné pro lidi, kteří mají kardiovaskulární problémy, hypertenzi, epilepsii, glaukom, cévní aneurysma. Rovněž těhotenství a závažná duševní onemocnění mohou být překážkou vaší účasti.

Jste-li v dlouhodobém psychoterapeutickém procesu, poraďte se svým psychoterapeutem.

Průběh semináře:

Sejdeme k vysvětlení teorie a praxe holotropní dýchání a k vzájemnému seznámení. Na závěr seznamovacího kolečka si účastníci vyberou partnera. Dýchání probíhá ve dvojicích, takže půlden je každý “dýchajícím” a půlden “tzv. sittrem”, který poskytuje podporu a ochranu. Obě role jsou předem vysvětleny a umožňují každému zažít si přijímání a dávání v novém kontextu.

Účastníci mohou po dýchání podělit s ostatními o své zážitky, pokud chtějí.

Považujeme za důležité, aby nikdo neopustil skupinu před ukončením. Na závěr se sejdeme ke společnému povídání a závěrečnému rituálu loučení.

Ze zkušenosti víme, že je možno získat nejen hluboké zážitky při holotropním dýchání, ale i zážitek nových možností zacházení se sebou a s ostatními.

Protože i po návratu se bude projevovat zvýšená citlivost, je dobré, aby si účastníci zajistili po návratu domů po návratu možnost být spíše sami nebo ve společnosti, která je těší a která není hlučná a vtíravá.


Miroslav Kašpar

Pořádání holotropního dýchání -je žákem MUDr. Stanislava Grófa (zakladatel holotropního dýchání). Chůze po žhavém uhlí. Výroba šamanských bubnů. Provoz indiánské sauny. Vykládání snů. Provozuje meditační centrum Skřidla č.p. 8.

http://www.skridla.arcs.cz

* Datum a čas: 19. 12. 2010 (09:00 - 21:00)
* Místo: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2
* Cena: 1200 Kč
* Lektor: Miroslav Kašpar


KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Moudrý nemyslí. On ví, on má vědomí. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0