Horoskop, znamení zvěrokruhu: BÝK (21.4. - 21.5.)

Hlavním a dominantním rysem lidí ve znamení Býka je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Býk je praktický, řídí se zdravým selským rozumem a s nějakým filosofováním si na něj nikdo nepřijde. Jeho filosofií je radost ze života, radost smyslů a těla.

Znamení: zemské
Vládce znamení: Venuše

Základní rysy

horoskop býkLidé narození v tomto znamení jsou obdařeni velkou vytrvalostí a rozhodností, silnou vůlí a energií. Bývají přející a umělecky nadaní. Býci se na svět dívají převážně z praktického hlediska. Vytrvale a neúnavně sledují cíle, které si stanovili. Mají vřelý vztah k přírodě a velké pochopení pro umění. Obklopují se pěknými věcmi a rádi si užívají slastí života.

Někdy se ale mohou zdát uzavření a málo přístupní. Býci většinou nespěchají a jsou opatrní. Uznají-li ale užitečnost nějaké věci, dokážou se plnou energií zasadit o její uskutečnění. Setrvávají na svých stanoviscích a nejsou rádi, když jim do toho někdo mluví.


Přestože býci dovedou vychutnávat život plnými doušky, jsou při tom dobrosrdeční a snaží se pomáhat slabším. Sami dovedou ocenit láskyplné zacházení. Největším nebezpečím pro ně samé může být jejich svéhlavost. Neradi naslouchají varování a mohou na to doplatit.

Zdraví

Býk = silná konstituce a odolnost. Tito lidé ale někdy odmítají pečovat o své zdraví. Příčinou jejich zdravotních potíží může být přílišná konzumace jídla, či pití a nedostatek pohybu.

Jejich nos, hrdlo a uši bývají citlivé k infekcím. Bolesti krku a ztuhlost krku může souviset s partnerskými či pracovními problémy.

Pracovní předpoklady

Býci vynikají v zaměstnáních, kde je třeba klidných, praktických schopností a rozhodnosti. Nejprve si udělají dokonalý přehled o situaci a potom začnou usilovně a vytrvale pracovat. Rádi pracují samostatně svým tempem a potřebují k tomu příjemné prostředí. Snaží se dosáhnout dokonalosti.

Potřebují dobré finanční ohodnocení, aby uspokojili své náročné potřeby. Mohou pracovat v přírodě, nebo v zemědělství. Všude uplatňují cit pro harmonii. Často se živí i uměním.

V zaměstnání dokáží Býci díky daru praktického uvažování uspět také ve všech technických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti.

Láska a vztahy

Pro Býky je láska přirozená jako dýchání.

Ženy Býci mají snášenlivou, mírnou povahu. Jsou příjemné, praktické a velice hezké. Partnery si vybírají pečlivě a s rozvahou. Jsou dobré hospodyňky, ale vyžadují materiální uspokojení.

Muži Býci bývají dobří manželé. Jsou věrní, spolehliví, domáčtí a jsou rádi pány ve svém domě. Jsou velmi vášniví, i když toho často moc nenamluví. Někdy se pod klidným zevnějškem skrývá bouřlivý temperament.

Ideální partner

Nejvíce si rozumí se zemskými druhy, s Pannou a jiným Býkem. Spojuje je zájem o domov, o rodinu, plná spíš, mají podobné plány a snaží se mít nějakou tu korunku na vkladní knížce. Většinou nosí vše do domu, nikoli z domu ven. Hůře se snáší s Kozorohem, ten mu občas leze na nervy.

Ohnivá znamení ho rozčilují, tedy Beran, Lev a Střelec. Zpočátku se přitahují, v budoucnu se ale špatně doplňují. Většinou žádají luxus, zatímco Býkovi stačí jednoduchost. Rádi se baví, zatímco Býk se nerad předvádí. Vystačí si sám a radši je doma.

Vodní znamení obdivuje, zejména Raka. Oba se celkem slušně doplňují. Ryba ho nenechává v klidu, ale za čas ho unaví svoji přílišnou útlocitností. Zdá se, že se pro sebe nenarodili. Se Štírem je většinou Býk na štíru. Oba si přejí vládnout, a to nelze. Vyvine se to v život plný bojů a nepochopení.

Vzdušná znamení Blíženců a Vodnáře se mu vcelku zamlouvají. Jejich bezstarostnost Býkovi imponuje, protože jemu tato vlastnost chybí. Na druhou stranu oni potřebují více diskutovat, což většina Býků odmítá, raději dělají něco užitečného. Později se vzdušná znamení cítí nepochopená. Pozor na Váhy - ačkoli je s Býkem spojuje společná planeta Venuše, přesto dochází k nedorozuměním a sporům.

Ke všem znamením

Nedá se říci, že by byly horoskopy pravdivé, nebo nepravdivé. Každý člověk může mít naprosto libovolnou kombinaci povahových rysů. Horoskopy jen popisují vypozorované shodné vlastnosti lidí narozených v podobné části roku.

Nemusí to platit na všechny lidi. Tu a tam se ale v tom svém znamení třeba někdo najde. Někdo může dokonce zjistit, že na něj sedí popis úplně jiného znamení. Nabízí se i spousta dalších kombinací - vždyť jsme každý vyrůstali v jiném prostředí a potkali nás různé zkušenosti.

Tak či tak, díky horoskopům si máme možnost sami na sebe něco uvědomit. A to je často zkušenost k nezaplacení.


Vloženo: 13.03.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 10
poslední: 5.02.2016 12:37

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Žij tak, jako bys žil již podruhé a poprvé dělal vše tak špatně, jak to právě teď hodláš učinit. (Viktor Emanuel Frankl)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0