Horoskop, znamení zvěrokruhu: STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení.

Znamení: ohnivé
Vládce znamení: Jupiter

Základní rysy

horoskop střelecStřelci jsou vždy velmi aktivní. Přes zdání neustálého spěchu bývají dobrými pozorovateli a dovedou rychle analyzovat příčiny jevů. Bývají velmi zvídaví, neustále chtějí poznávat nové lidi a nové věci.

Střelci rychle a snadno navazují kontakty s lidmi a zajímají se o jejich život. Často jsou vynikajícími učiteli. Milují nezávislost a svobodu, ale ctí také svobodu druhých. Jsou optimisty a většinou se jim proto všechno daří. Bývají dobrými sportovci. Také práce je pro Střelce spíše sportem a činí jim potěšení. Příčinou jejich případných neúspěchů bývá velká impulzívnost. Rozhodují se rychle, míří přesně, ale někdy také přestřelí.


Nebojí se nebezpečí. Někdy v něm nalézají i sebe sama. Milují pobyt na čerstvém vzduchu, mají rádi přírodu a cestování. Jsou obvykle přející a mají smysl pro spravedlnost. Někdy by jim prospělo chovat se více diplomaticky a naslouchat druhým.

Zdraví

Střelci se zpravidla těší dobrému zdraví. Může se stát, že vlivem přepracování přecení svoje síly. Nemoci se podřizují velmi neradi, obvykle se rychle uzdraví. Jako prevence pomáhá častý pobyt v přírodě a pohyb.

K nejcitlivějším místům patří dolní končetiny, hlavně kyčle. U starších Střelců se může objevit zkostnatění kyčelních kloubů, ischias a bolesti zad. Proto je důležité zůstávat aktivní i v pozdějším věku.

Pracovní předpoklady

Střelci těžko snášejí jakákoli omezení, i v práci potřebují dostatek pohybu. Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Vítají ovšem svobodu rozhodování. Potřebují kolem sebe hodně lidí, různorodost a vzrušení. Přílišná kontrola ze strany nadřízených je může přivést k apatii, která se bude navenek projevovat neposlušností a vzpurností. Měli by si vybrat povolání v oblasti podnikání nebo finančnictví.

Výborné uplatnění poskytují povolání jako tlumočník, velvyslanec, cestovatel, letec, průvodce. Zaměstnání může souviset také se sportem nebo láskou ke zvířatům. Hosí se také dobře pro podnikání. Mohou být i filosofové, kněží a učitelé.

Láska a vztahy

V lásce jsou Střelci romantičtí a vášniví. Tito svobodomyslně založení lidé si ovšem docela dobře vystačí i sami. Vyhovuje jim, že jako svobodní mohou vztah bez velkých potíží ukončit. Bývají lhostejní k rodinným poutům. Střelci jsou romantičtí, otevření, vstřícní a všechen svůj talent využijí k tomu, aby nalezli tu pravou lásku.

Manželky Střelci bývají vynikající kamarádky a dobré, pohostinné hospodyně. Neměly by si vybírat žárlivé muže. Muži bývají velmi pracovití. Často zůstávají v zaměstnání do pozdních hodin. Potřebují ženu, která bude respektovat jejich svobodu.

Ideální partner

Střelec si nejlépe rozumí se svými ohnivými druhy: Beranem, Lvem a jiným Střelcem. Spojuje je stejná energie, nápady i plány. I když zpočátku mohou bojovat o prestiž, kdo z koho, většinou to nějak vyjde.

Přitahují ho i vzdušná znamení. Z nich si nejvíce rozumí s Váhou, vcelku slušně s Vodnářem (pokud najdou společný cíl), nejméně pak s Blížencem (jako přátelé - bezvadné, jako milenci - zajímaví, jako manželé - krušné).

Ze zemských znamení si nejlépe rozumí s Býkem, i když jeden je do světa, a druhý by nejraději seděl doma. Tady je potřeba vyjít si vstříc. Pečlivá Panna je ze Střelce jako u vytření, ale to jen na samém počátku, později jí jde ne nervy s tím věčným optimismem. Ona přece ví, že život má i stinné stránky. S Kozorohem si rozumí, pokud si nešlapou na paty. V mládí bývá toto spojení složité, v pozdějším věku celkem dobré.

Vodní znamení: s Rakem mají zcela odlišnou energii i temperament. Oba mají zato měkké a poddajné srdce, a tak hrozí, že by se rozdali, proto je jejich soužití dost těžké. Se Štírem je spojuje zájem prozkoumat jeden druhého, velice se přitahují, občas si jdou na nervy a jen silnější nátury to vydrží. Střední cesta neexistuje, buď spolu nebo bez sebe. Společně mohou dokázat mnoho. Ryba na Střelce zpočátku reaguje velmi pozitivně, ale později mu nerozumí. Je příliš přecitlivělá a není stavěná na neustálé životní zvraty, které jí Střelce připravuje.

Ke všem znamením

Nedá se říci, že by byly horoskopy pravdivé, nebo nepravdivé. Každý člověk může mít naprosto libovolnou kombinaci povahových rysů. Horoskopy jen popisují vypozorované shodné vlastnosti lidí narozených v podobné části roku.

Nemusí to platit na všechny lidi. Tu a tam se ale v tom svém znamení třeba někdo najde. Někdo může dokonce zjistit, že na něj sedí popis úplně jiného znamení. Nabízí se i spousta dalších kombinací - vždyť jsme každý vyrůstali v jiném prostředí a potkali nás různé zkušenosti.

Tak či tak, díky horoskopům si máme možnost sami na sebe něco uvědomit. A to je často zkušenost k nezaplacení.


Vloženo: 13.03.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález. (Albert Einstein)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0