Indigové děti a Anti-indigoví rodiče

sestavil: Václav

Podíval jsem se zase po nějaké době na návštěvnost článků na těchto stránkách a jasně vede ten pod názvem "Indigové děti a jak je poznáme". Nechci zde obhajovat teorii Indigových dětí. Nechci ji zde ani vyvracet. Myslím si, že jediným problémem je chybějící most mezi těmi kteří v tuto teorii věří a těmi, kteří ji uznat nechtějí.

Každý si píše co chce, a internet je pak plný všech možných blábolů. Kdo se má v tom smetišti myšlenek vyznat. Tento článek měl být původně mnohem delší, ale nemám už sílu to sem všechno psát.

Kde se vzaly "Indigové děti"

Indigové dětiVše co existuje, musí mít nějakou příčinu. Kde tedy hledat kořeny pojmu "indigové děti"?

Kde jinde, než mezi námi. Kdyby byla na světě mezi všemi lidmi (a nejen mezi nimi) harmonie, jistě by nikdo neměl potřebu tvrdit že někdo je lepší, horší, indigový, jiný. Kdyby to někdo začal tvrdit, vymanil by se tím z celkové harmonie. To je dle mého názoru přesně to, co se kolem nás děje už tisíce let. Vždy se objeví někdo, kdo začne něco tvrdit, a pokud to zní dostatečně věrohodně, přidá se k němu spousta dalších. Takto se vytvoří skupina hlásající své názory. Ty se ovšem všem líbit nebudou a proto vznikne i skupina hlásající opak.

Má tedy skupina hlásající platnost teorie "Indigové děti" pravdu? Ano má. A mají ji i ti, kteří tvrdí opak. Všichni mají pravdu, jen ji má každý trošku překroucenou tím, kým si myslí že je. A na to má vliv povaha problémů a radostí, které mu život přichystal. A příčinou těchto problémů je bezprostřední prostředí kolem něj. Toto prostředí tvoří jeho rodina, kamarádi, škola, jeho pracoviště.. a toto vše ovlivňují svým jednáním jiní lidé.

Když si přečtete definici Indigových dětí, jistě vysledujete, že se něčím liší od těch ostatních. Oni si připadají jiné a nevyhovuje jim systém, ve kterém žijí. Někdo může namítnout, že není problém v systému, ale v těch dětech. To je ovšem jen známkou toho, že není tento systém dokonalý. Kdyby byl, byli by všichni spokojeni a neměli důvod vymýšlet další a další teorie narušující funkci systému jako celku.

Proč brát "Indigovým dětem" jejich víru

Máme tu tedy tři tábory. První skupina lidí tvrdí "Ano jsem Indigové dítě", nebo "Mé dítě má tyto vlastnosti, a já mu chci jeho problémy ulehčit". Pak je zde druhá skupina a ta tvrdí "jsou to nesmysly", nebo "jsou to jen rozmazlené děcka". A nakonec je zde třetí skupina, zde se řadím i já. Ti tvrdí "Ať se každý rozhodne sám zda věřit nebo ne, ale ať to nikomu jinému nenutí".

Jisté nebezpečí vidím v tom, že se ve druhé skupině lidí objeví dítě, na které indigový popis skvěle pasuje. Pokud taková skupina zamítne možnost, že by mezi nimi vyrůstal "indigáček", komu tím pomůžou? Maximálně svému EGU. Samozřejmě je potřeba rozlišovat mezi umíněností dětí a skutečnými problémy, kterými se trápí. Zkuste se ovšem podívat na doporučení pro rodiče, mezi nimiž vyrůstá indigové dítě. Já v tom nevidím, nic co by nebylo možné nabídnout všem dětem:

  1. BUĎTE ČESTNÍ - ruku na srdce, jednáte vždy opravdu spravedlivě?
  2. NEMANIPULUJTE - rodiče mají ohromný vliv na své děti. Pomůžete dětem, když je čímkoliv obviníte? Není lepší si s nimi o tom popovídat? Jste si vždy jisti, že jste těmi, co mají pravdu?
  3. DEJTE JIM NAJEVO ÚCTU - není dobré se takto chovat ke všem dětem? Vždyť oni jednou vyrostou a budou ve stejné pozici jako vy.
  4. ZPLNOMOCNĚTE JE - zde to chce samozřejmě přemýšlet, co vše lze dítěti dovolit. Ale je nesmysl trvat na tom, že toto nesmí a toto musí. Lepší je si o tom s nimi promluvit, a třeba jim říct rozumně podložený důvod, proč toto nesmí a tamto je pro něj dobré.
  5. UČTE JE RELAXOVAT A MEDITOVAT - Proč neukázat dětem různé druhy meditace? Tedy až na ty nejmenší - ty žádnou meditaci nepotřebují. Ať se sami rozhodnou, jestli se tomu chtějí věnovat. Já můžu potvrdit, že neznám nic lepšího než meditaci.

A tvrzení, jako "Indigoví lidé jsou zde vždy z nějakého důvodu". To jsme tu snad každý, ne? I když si to mnohdy neuvědomujeme. Proč někomu tvrdit, že on nemá na tomto světě své důležité poslání. Každý ho má.

Křesťanství - jak to s tím souvisí?

Proč zde uvádím Křesťanství? Protože je to úplně stejný problém. Já byl dříve striktně proti němu. Je to tím, že mně babička nutila se modlit, když jsem byl ještě dítě. Ona mi nic o křesťanství nevysvětlovala, jen mně nutila si před spaním kleknout na zem a půl hodiny opakovat motlitby (pro mně tenkrát jen nesmyslné básničky). Jak tohle pak asi může na dítě působit?

A nyní? Nejsem křesťan, nemodlím se k jejich Bohu. Netvrdím ovšem, že není Bůh. Jen tomu raději říkám Poznání, Pravda, Hledání sama sebe. Nemyslím si, že je Bůh všemohoucí bytost, která je lidem nedostupná a jediné co můžou dělat je se scházet a společně se k němu modlit. Já mám svého Boha sám v sobě. Kdo jiný mně zná lépe než já, a kdo jiný mi může pomoci lépe než já sám. Ono ve finále je jejich i můj Bůh úplně to stejné a liší se jen forma, jak k němu promlouváme.

Tedy stejně jako jsem já dříve neuznával Křesťanství, spousta lidí neuznává fenomén, kterému se říká Indigové děti. Ono to tady je, lidé si něco nějak pojmenovali, někomu to pomáhá, tak proč jim to vyvracet? Pokud přijmeme celý svět jako jednu velkou jednotu, bude do ní patřit vše. To co se nám jeví jako dobré, i to co se nám jeví jako zlé. Pokud bychom zlo a dobro od sebe oddělili, již to nebude jednota.

Indigové děti a věk Vodnáře

Uznávám, že je zavádějící tvrdit, že se dnes rodí více indigových dětí, než dříve. Pro spoustu lidí je také těžké pochopit význam věku Vodnáře. A přitom to spolu vše tak krásně koresponduje. Lidé se oddalují od přírody, a neuvědomují si, že právě tam patří. Nemohou být Indigové děti šancí, jak se zase přiblížit přírodě a vypěstovat si lepší vztahy mezi lidmi?

Technický pokrok je výborná věc. Můžeme si dát každý den teplou sprchu, zajet si na prázdniny k moři, navštívit bazén nebo saunu, pustit si doma na TV příběhy jiných lidí. Bydlení, auta, oblečení, obchody.. tohle ovšem není v životě to hlavní. Zkuste se někdy zastavit, jen si sednout uprostřed většího města a pozorovat lidi okolo vás. Nikam nespěchejte, nehodnoťte je, na nic nemyslete, jen je pozorujte. A mějte přitom dobrou náladu. Co vidíte?


Vloženo: 8.06.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 15
poslední: 25.08.2013 13:25

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

O chůzi: nejít, upínaje se k cíli. Prostě: jdu. To je vše. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0