Inedia (Breatharian, Breathariánství) - Život bez fyzické potravy

sestavil: Václav

použité zdroje:
http://www.pust.cz/
http://gnosis9.net/

Inedia je několik tisíc let stará technika, při které člověk údajně nepotřebuje jíst, aby přežil. Její kořeny lze nalézt v Indii. V západním světě je tato metoda někdy označována jako Breathariánství. Občas můžeme zaslechnout názor, že ti nejpokročilejší jogíni na světě nepotřebují ke svému přežití ani vodu.

Život bez potravy

Inedia - BreathariánstvíPojem Breathariánství je často spojován s velmi pokročilou technikou hospodaření s životní energií. Lidé, kteří nepotřebují ke svému životu jídlo tvrdí, že žijí z prány (životní energie známá z Hinduismu), či ze sluneční energie.

Zatímco často najdeme zmínku o Breathariánství jako výsledek duchovní praxe východních asketů, začíná se o tento problém zajímat i západní svět (viz. např. Breatharian Institute of America).

Současné vědecké teorie v oblasti výživy tvrdí, že by měli tito lidé při delším praktikování breathariánství zemřít hlady, či dehydratací.

Lidé, kteří se považují za breathariány, praktikují zřídkakdy jejich techniku pod lékařským dozorem. Proto nejsou v dnešní době příliš přesvědčivé důkazy o platnosti jejich výpovědí.

Breathariánství a půst

Na stránkách pust.cz uvádí autor tento názor:

Dle vlastních zkušeností vím, že není jednoznačně možné určit, kdy jsem ještě v půstu, tedy tělo čerpá energii z posledních zbytků tuků z těla a kdy už na 100% čerpá z venku čakrálním systém. Logika a zkušenosti mluví jasně - u lidí, kteří mají za sebou prvních 40 dní půstu, zřejmě k plnému přechodu na breatharianství nedojde, ale u lidí kteří mají za sebou několik 40-tek, zřejmě může k breatharianství dojít už i po 21 dnech. Čisté tělo, pročištěné sérií 40-tek, už se jen tak lehce zanést nenechá, takže se k breatharianství propracuje velice rychle.

Říká se, že když člověk občas jí, ale ne více než 300 kalorii/den, jedná se i tak o breathariána, protože z tohoto množství nelze normálně přežít. Takže tento člověk musí být evidentně živen z něčeho jiného. To je samozřejmě stejně mylný názor, jako v půstu pití džusu místo vody. 100% breatharianství je život na 100% ze "vzduchu" stejně jako 100% půst je příjem pouze vody.

Slunce místo jídla

Hira Ratan ManekJedním z lidí, kteří tvrdí, že žije ze slunce je Hira Ratan Manek, narozen v jižní Indii. jednoho dne zcela přerušil přísun živin. Od té doby údajně nepozřel ani kousek pevné stravy. Připouští ale, že se občas napije kávy, čaje nebo jiné tekutiny. Ačkoli se to zdá neuvěřitelné, prošedivělý Ind tvrdí, že veškerou potřebnou energii čerpá ze Slunce.

První hodinu od úsvitu a poslední hodinu před soumrakem postává Manek s bosýma nohama na zemi a upřeným pohledem sleduje sluneční kotouč. Každý večer se bez mžiknutí oka dívá hodinu do slunečního světla. Je to jeho potrava.

Ratan Manek však není zdaleka jediným člověkem, jehož schopnost "dobíjet se" slunečními paprsky šokuje veřejnost. Podobným tvrzením se proslavil i pětadvacetiletý Dimbesvara Basumatary ze státu Ásám v severovýchodní Indii. "Je pro mne něco jako pudink. Dokážu čtyři dny nic nejíst a nemám hlad ani žízeň," prohlásil Basumatary. On i Manek jsou přesvědčeni o tom, že lidé využívají pouze 5 procent svého mozku a sluneční energie je skvělou příležitostí, jak zbývající kapacitu aktivovat. Z poškození zraku obavy nemají.


Vloženo: 14.06.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 9
poslední: 19.07.2013 16:43

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Dokud chci důkazy, nejsem ještě spojen s Bohem. Pokorou já sám dávám důkaz. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Generační rozdíly
komentářů: 8, poslední: 18.12.2018
Wim Hof - dechová technika a o..
komentářů: 8, poslední: 17.12.2018
Celoživotní problémy
komentářů: 7, poslední: 17.12.2018
Fyzický kontakt, aneb jak se s..
komentářů: 16, poslední: 4.12.2018

Drogy jako součást cesty osobn..
komentářů: 16, poslední: 18.12.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 264, poslední: 16.12.2018
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 7, poslední: 13.12.2018
Vtipy s tématikou těchto strán..
komentářů: 23, poslední: 10.12.2018
Mají psychopati duši?
komentářů: 10, poslední: 26.11.2018
Reklama za každou cenu?
komentářů: 37, poslední: 23.11.2018


Anketa

Třídíte doma odpad?
ano, třídím (2729)
->
někdy třídím, někdy ne (1904)
->
vše dávám do jedné popelnice (1822)
->
třídění odpadu nemá smysl (1742)
->
Celkem hlasovalo: 8197

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0