Iridologie (irisdiagnostika)

sestavila: Alena Bernardová
http://www.klickezdravi.unas.cz/

Iridologie je diagnostická metoda, která patří do oblasti alternativní medicíny. Tato metoda spočívá v diagnostikování celkového zdravotního stavu člověka, pomoci určitých barev, znamének a značek, které se nachází v oční duhovce.

Co je iridologie a čím se zabývá?

Iridologie (Irisdiagnostika)Už jste si někdy všimli, že se v duhovce vašeho oka objevují mráčky nebo znaménka, a to se často mění v závislosti na vašem zdravotním stavu a věku?

To co je zaznamenáno v očích, odráží celkový stav těla. Je to tak, že oční duhovka je aktuální mapou, kde každé místo reprezentuje určitý tělní orgán nebo systém. Oko je propojeno s nervovou soustavou přes optický nerv spojeno s mozkem. Mozek nahrává informace o každém fyzickém i psychickém procesu, který probíhá v našem těle. Tím, že je oko spojeno s mozkem, se barvy a značky v očích mění na závislostech na změnách v našem těle. Oční bulva nemá ve skutečnosti hladký povrch. Jsou v ní prohlubně a vyvýšeniny, přičemž místa, která se jeví jako tmavá, jsou vlastně štěrbiny neboli hluboké vrstvy oka, zatímco bílá místa jsou vlastně vyvýšené oblasti duhovky. Čím větší degenerace orgánu, tím tmavší odpovídající plochy duhovky. Iridologií se dá odhalit oslabení orgánů, chorobných stavů od akutních až po zhoubné.

Je známo, že chceme-li porozumět významu irisdiagnostiky, musíme porozumět pojmu holistické zdraví. Tento termín často používaný v alternativní medicíně a jeho hlavním předpokladem je pohlížet na tělo jako na celek, ne pouze na jeho jednotlivé části. Každá z našich buněk, každý orgán a každý systém se v těle navzájem ovlivňují. Je-li něco v nepořádku, trpí celé tělo. Dnešní lékařství často chybuje, protože specializace v určité oblasti mnohdy přehlíží kořeny problémů.

Alternativní lékařství se snaží posuzovat celkové neboli holistické zdraví, a to je více než pouhé zdraví tělesné. Duševní a duchovní zdraví jsou při hledání kořenů zdravotních problémů pacienta také považovány za důležité. Dnes je iridologie používaná na celém světě a v Evropě je stará přes 200 let, ale používala se již ve starověkém Egyptě. To svědčí o její kvalitě. Věřím, že je jen otázkou času, až počítače a současná vyspělá technologie potvrdí výsledky zkoumání duhovky, a nakonec irisdiagnostika bude mít místo ve vědecké lékařské společnosti, které jí právem náleží.

Praktické ukázky

Iridologie (Irisdiagnostika)Cysty v prsu

Cysty v prsou jsou opouzdřené škodlivé látky se kterými si tělo neví rady a aby neškodily, tak je takto „uklidí“. Klasická medicína má řešení – chirurgicky odstranit, ale tím se neodstraní příčina problému a tou bývá mnohdy zanesený organismus, nebo zhoršená činnost některého z detoxikačních orgánů, ale na to by dala přesnější odpověď iridologie.

Iridologie (Irisdiagnostika)Oslabená nadledvinka

Zde vidíme oslabenou nadledvinku, kdybychom pátrali dál, tak bychom zjistili další důsledky tohoto oslabení a tím by mohl být překyselený žaludek, stres, hormonální potíže.Iridologie (Irisdiagnostika)Slinivka

Vy vidíte oslabenou slinivku, ale iridolog vidí zhoršená činnost lymfatického systému, rozšířená střeva, která způsobují plynatost, zhoršené vstřebávání z tenkého střeva, bolesti zad a další…pravděpodobně soubor těchto znaků může být i příčinou kolísání hladinu cukru a možné nadváhy.


Vloženo: 7.07.2008

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 2
poslední: 25.08.2015 11:17

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Je 404 druhů nemocí: 101 jich mizí samo od sebe, dalších 101 pomocí správného léku. Dalších 101 pomocí odpovídajících manter a požehnání. Na dalších 101 umřeme, ať děláme cokoli. (Buddha)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Lepší než seznamka je být sám ..
komentářů: 2, poslední: 10.01.2018
Test osobnosti
komentářů: 1, poslední: 7.01.2018
Kdy jste naposledy viděli svět..
komentářů: 7, poslední: 26.12.2017
Křest dětí
komentářů: 4, poslední: 20.12.2017

Šťastný a naplněný život
komentářů: 32, poslední: 17.01.2018
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 38, poslední: 10.01.2018
Outdoorové oblečení
komentářů: 18, poslední: 3.01.2018
Derealizace / depersonalizace
komentářů: 6, poslední: 26.12.2017
Meditace - odkazy, myšlenky, z..
komentářů: 19, poslední: 24.12.2017
Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 19, poslední: 23.12.2017

Svět barevných balónků
komentářů: 1, poslední: 17.01.2018


Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0