Je Reiki magie?

sestavil: Václav

Lidé, kteří s Reiki nepracují, vám o Reiki nic neřeknou - neznají to. A lidé, kteří se Reiki věnují, Vám mohou napovídat cokoliv je napadne – a také to občas dělají.

Já jsem, řekl bych, někde uprostřed. S Reiki už si pár let hraji, ale nemám potřebu nikoho na nic lákat a Reiki zasvěcení nenabízím.

S jakou energií se pracuje v Reiki?

ReikiEnergii můžeme rozdělit na tzv. polární a tzv. nepolární. Polární energie = dualita, nepolární energie = jednota (netvrdím, že je to jediná možná interpretace, ale můžeme se na to tak nějak pro jednoduchost dívat).

V Reiki se pracuje s energií nepolární. Podstata tohoto světa je nepolární a na to se "jaksi nabalujou" polární energie (zdá se, že se nabalují). Aby člověk mohl překročit energie polární, musí polární energie nejdříve pochopit. Cesta tedy vede často přes práci s energiemi polárními. Polární energie je to, co vidíme ve světě – věci, zvířata, dobro, zlo, štěstí, smutek, bohatství, chudoba. Jít přímo k nepolaritě je složité, protože jsme zvyklí myslet a fungovat polárně (například úplně stejnou situaci může jeden chápat jako tu nejlepší a druhý jako tu nejhorší).

Takže např. i snaha nemyslet, nebo pocit, že jsme tzv. „za myšlenkami“, je opět pouze polární záležitost. V pojmu nepolární energie cítím trošku rozpor. Aby mohla energie odněkud někam téct, je potřeba polarita. A když je něco všude, vším, nemá to polaritu, není to energie. A každá energie se musí odněkud vzít (zákon zachování energie). Proto mi jako nejsprávnější vychází chápání léčení nepolární energií jako léčení jakousi provázaností. Uvědomím si, že je všechno se vším provázané, a díky tomu se může začít dít harmonizace.

Kdo začne chápat, jak fungují polární energie, může získat moc (moc léčit, moc pomáhat, ale také moc uskutečnovat své různě podivné nápady :)). Nevymotá se tak ovšem z nevědomosti - jeden typ nevědomosti pouze nahradí jiným typem nevědomosti. Krátkodobě se může zdát, že si tím pomohl, ale později pozná, že to tak úplně pravda není.

Když totiž například nabízím něco, co není proti jiným lidem úplně fér, tak se to ti lidé dříve nebo později dozví - a podle toho pak na mě začnou myslet - takto si můžu pěkně zavařit, když na mě začne např. pár set lidí myslet negativně - budou například nadávat na to, jak jsem je podvedl (myšlenka je energie, která funguje stejně jako například slovo, jen v jiné úrovni). Jejich myšlenky třeba neuslyším, ale v noci se nevyspím - po mnoho let. A budu mít pak dost času si přijít na to, proč se mi to děje.... je to hezky vymyšlené :))

To jsme ale stále jen v oblasti polárních energií...

Je Reiki magie?

Techniky vyučované v Reiki v principu magií nejsou a neměly by být. Pracuje se ovšem s tzv. čakrami, a tak se mohou objevit různé zvláštní jevy, či můžeme získat různé tzv. nadpřirozené schopnosti. Jedná se například o schopnost ovlivňovat (motivovat) druhé, vhledy do druhých lidí, schopnost nahlížet do příčin různých situací, vidět různé souvislosti apod. Tyto schopnosti může člověk, který pracuje s Reiki využívat například pro zjišťování příčin nemoci, stanovení diagnózy apod. Stejně tak je ale může použít pro nalákání jiných lidí na různé prapodivné semináře a kurzy.

Kdo tedy pracuje s Reiki jako s Reiki, učí jiné lidi pracovat s Reiki jako s Reiki (funguje v souladu se vším okolo). Kdo ale pracuje s Reiki jako s magií, učí jiné lidi pracovat s Reiki jako s magií (stává se z něj bílý/černý mág).

Mistři Reiki

Pokud někdo dělá magii, ať už černou či bílou (odstranění nemoci může být z hlediska člověka chápáno jako bílá magie, ale z hlediska nemoci už to tak jasné není), bude se tak k němu chovat i okolní svět (jak se do lesa volá, ...). Pokud ale někdo nechává věci, aby se děly jen tak samy od sebe a do ničeho se nezamotává, děje se jen to, co chce celek aby se dělo - a dotyčnému se tedy nic nevrací.

A přesně to dělají různí mistři. Alespoň tak se to jeví z mého pohledu (a uvědomuji si, že jakýkoliv pohled znamená v podstatě jen omezení). Nemají v úmyslu něco dělat proto, že je to pro ně výhodné, že z toho budou něco mít, že tím něco získají, že tím někomu pomůžou (dokud člověk nepřekročí snahu pomáhat, nikomu z dlouhodobějšího pohledu stejně moc nepomůže). Tito mistří fungují podobně jako buňky ve fyzickém těle – ví, co je dobré pro celek a podle toho se chovají.

Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 7.03.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 3
poslední: 13.10.2011 23:11

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Žij tak, jako bys žil již podruhé a poprvé dělal vše tak špatně, jak to právě teď hodláš učinit. (Viktor Emanuel Frankl)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0