Karma a minulé životy

sestavil: Václav

Článek o tzv. karmě, o tzv. minulých životech a o tzv. práci pro druhé.

Karma a minulé životy

Dar od StvořiteleKarma a karmické vyrovnání je něčím, co jsem vždy bral tak trošku s rezervou. To stejné platí i o tzv. minulých životech. V polovině roku 2007 jsem si ale jen tak ze zajímavosti položil otázku, zda by mohlo být na teorii minulých životů něco pravdy a pokud ano, kde všude jsem tak asi mohl žít (nikomu jsem to neříkal, nikam jsem to nepsal).

Hned následující víkend se mi ozvala paní, kterou jsem do této chvíli neznal, že má pro mě příběh o našem společném žití, který se jí ukázal. Tedy v případě, že mě to zajímá.

Kousek z toho, co mi napsala: "Náš společný život se odehrál před narozením Krista, žili jsme jako dva vzdělaní muži, kteří ovládali umění druidských energií se vším, co k tomu patří. Já jsem se chovala stejně jako v současném životě, pracovala jsem pro lidi zdarma. Vy jste tvrdil, že pokud člověk něco umí a dělá to pro lidi, má od nich dostat odměnu. Já jsem tvrdila, že je to dar od Stvořitele, který je nám daný, tak ho dávám dál."

Ve stejném období mi napsala ještě jedna paní, se kterou jsem si tehdy psal. Prý na ni "bafly" energie z našeho společného života: "Žili jsme ve starověku v jižní Americe, patřili jsme ke stejnému indiánskému kmeni a byli jsme jako děti kamarádi. U tohoto kmenu bylo zvykem, že se děti nechávaly bez nějakého výchovného nátlaku rodičů, a tak jsme spolu podnikali výzkumy do skal, kde byly jeskyně a podzemní chodby. Při jedné takové výzkumné cestě jste se mi ztratil v jedné podzemní chodbě a já jsem Vás už nenašla. Do smrti jsem si vyčítala, že jsem Vás nedovedla ochránit."

Nejdříve jsem se zaradoval. Já a Druid? Já a indián? :))) Můj postoj k tzv. minulým životům se tímto ale příliš nezměnil. Tehdy mě to ale pobavilo. Říkal jsem si "No jo, proč bych měl po něčem složitě pátrat? Pokud mě něco bude skutečně zajímat, tak si prostě jen položím vhodnou otázku a ona už mi odpověď sama přijde." :))

Dar od Stvořitele

První příběh se dotýká zajímavého tématu. Jakou částku si brát za práci pro druhé? Rozumně mi zní např. postoj "vzít si tolik, kolik opravdu potřebuji". Kolik ovšem potřebuji? Tuto hranici máme asi každý trošku někde jinde.

Někdo navštíví jednodenní kurz a ve vidině, že se něco naučil, si poté nemá problém vzít od druhých 50 tis. Kč za víkend. A někdo jiný se něčemu věnuje celý svůj život, může dokonce patřit mezi skutečné odborníky ve svém oboru, ale výdělek pár tisíc Kč za víkend pro něj/ni může být morálně neskousnutelný.

A práce pro druhé, která je prováděna tzv. zadarmo? Např. proto, že to, čemu se dotyčný/dotyčná věnuje, chápe jako tzv. dar od Stvořitele? A co není dar od Stvořitele? :))


Vloženo: 23.03.2013

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 6
poslední: 3.08.2015 22:24

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Buďte ve světě, ale buďte si vědomi faktu, že to vše je iluze. (Šrí Nisargadatta Maharadž)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Mystika a umění
komentářů: 31, poslední: 20.10.2018
Bdění při intelektuální činnos..
komentářů: 10, poslední: 14.10.2018
Hra na učitele a publikum
komentářů: 7, poslední: 27.09.2018
Koloidní stříbro
komentářů: 0

mystička Ivana Adamcová
komentářů: 67, poslední: 20.10.2018
Reklama za každou cenu?
komentářů: 35, poslední: 18.10.2018
Obyčejná voda jako lék
komentářů: 6, poslední: 16.10.2018
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 40, poslední: 15.10.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 260, poslední: 14.10.2018
Připadáte si jako mystik / mys..
komentářů: 6, poslední: 14.10.2018

Svět barevných balónků
komentářů: 2, poslední: 20.10.2018

Anketa

Odkud začínáte loupat banán?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7166

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0